MMS Hit'm or lose '88 van start Art-titude toont in primaire kleuren story Willy de Houck 'We zijn niet meer cultuurbewust' KWALITEIT EN ORIGINALITEIT Beveland op z'n hardst in American Kinderfilm festival ook in Middelburg Jarig koor concerteert Optreden van Dorrestijn Paul's Rozebotteltijd Middelburgs Mannenkoor werft in Vlissingen 7 T/M 13 APRIL IN MIDDEN ZEELAND DE KUNSTENAAR GESPROKEN DE HELDERHEID VAN ANDRIES MINDERHOUT l Topacts Niet rond DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 april 1988 DONDERDAG 7 APRIL Maranatha-samenkomst met o.a. Gert en Hermien Timmer man, de Brassband 'Walcheren' van het Leger des Heils o.l.v. C. Vader, Grote- of St. Jacobskerk, Vlissingen, 20 uur. Brigitte Kaandorp met haar nieuwe show 'Kouwe Drukte', De Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Jongerentheater 'Boucin Bub- blegum', Zuiderbaken (M. de la Palmastraat), Middelburg, 20 uur. VRIJDAG 8 APRIL Brigitte Kaandorp met haar nieuwe show 'Kouwe Drukte', Concertzaal Zierikzee, 20 uur. Hardcore band Sjolmord, Bar American, Middelburg, 21.30 uur. Groot filmfeest met o.a. op treden van de groep 'The Direc tors, bekende filmartiesten als Huub Stapel en Dick Maas. In voorprogramma formatie 'The Earthquake Roody The Trembling Walls. Dansschool Janvier geeft een demonstratie Dirty Dancing. Schouwburg Middelburg, 20 uur. ZATERDAG 9 APRIL Ig Henneman Kwintet, Vest zaktheater Vlissingen, 20.30 uur. Jubileumconcert van Sou- burgs Mannenkoor o.l.v. G. Wortman, De Zwaan (Kromwe- gesingel 1A) Oost Souburg, 20 uur. 'Zeeuwse Popmuziek om je oren'. Jongerencentrum De Piek, Vlissingen, 22 uur. ZONDAG 10 APRIL Koffie-concert: Trio Klavino be staande uit Katherine Routely (viool), Peter-Mare Dijcks (klari net), Marian Bolt (piano). Wer ken van o.a. Debussy, Stravinsky, Milhaud en Katcha- turian. Kloveniersdoelen Mid- delburg, 11.30 uur. WOENSDAG 13 APRIL 'Het ezeltje' van poppenthea ter Parabel, Minitheater Middel burg, 15 uur. Paul de Leeuw met zijn kaba- retprogramma 'De Rozebottel- tijd'. Schouwburg Middelburg, 20.30 uur. Liederen van wanhoop en on geloof van Hans Dorrestijn, 't Beest (Beestenmarkt 3) Middel burg, 21 uur. Beveland op z'n hardst! Wie dat wil meemaken moet vrijdag 8 april de stap wagen in Bar Ameri can in Middelburg. Daar treedt die avond Sjolmond op, een hardcore band uit Goes. Het op treden begint om 21.30 uur. De viermansformatie werd in 1986 opgericht en stond al snel op de planken in jongerencen trum 't Beest. Daarna volgde een toernee door België. Toen werd het tijd om het allemaal eens kri tisch onder de loep te nemen. Enkele maanden kon er geen op treden meer af. "En het resultaat is er nu ook naar", zeggen de Goessenaren. Meer weten over de teksten? Die handelen voor namelijk over ongein zoals bier, kroegen en playboy-bunnys. Aansluitend op een landelijk festival van Filmotheek brengt ook de Stichting Filmtheaters Middelburg een kinderfestival met Zweedse films. Donderdag 7 april is in het Schuttershofthea ter - waar trouwens alle films worden getoond - in de eerste matineevoorstelling 'Kalle leeft in spanning'. Het festival wordt gesloten op woensdag 27 april met 'Pipi zet de boel op stelten'. Alle voorstellingen beginnen om 14 uur. Ook vrijdag 8 april draait de ope ningsfilm van het festival en 9 en 10 april kan de jeugd 'Ronja de roversdochter' bekijken. Op woensdag 13 april is 'Kinderen van de grote field' aan de beurt en zaterdag 16 en zondag 17 april draait 'Hugo en Josefien'. Woensdag 20 april is 'My life as a dog' in het Schuttershoftheater Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel. 01100-15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180-38900 Schuttershoftheater, Schutters hofstraat 1, tel. 01180-13482 Bibliotheektheater, Kousteense- dijk 7. tel. 01180-30235. DONDERDAG 7 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'Fatal At traction' 14 en 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Amsterdamned' 20 uur. "Elektro Middelburg 'Dir ty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid- delburg 'The Dead' 20.30 uur. VRIJDAG 8 APRIL "Alhambra I Vlissingen 'Fatal At traction' 14 en 19 en 21.30 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur."Grand Theater Goes 'Amsterdamned' 19 en 21.30 uur. "Electro Mid delburg 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. "Schuttershoftheater Middel burg 'The Dead' 20 en 22.30 uur. ZATERDAG 9 APRIL "Alhambra I Vlissingen 'Fatal At traction' 14, 19 en 21.30 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Amsterdamned' 19 en 21.30 uur. «Abdij Middel burg filmvertoning over de wa tersnoodramp 1953' 13.30 en 14.30 uur. "Electro Middelburg 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. "Schuttershoftheater Mid delburg 'The Dead' 20 en 22.30 uur. ZONDAG 10 APRIL "Alhambra I Vlissingen 'Fatal At traction' 14, 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Otello' 11 uur. 'Amsterdamned' 19 en 21.30 uur. "Abdij 3 Middelburg 'film vertoning over de watersnood ramp 1953' 13.30 en 14.30 uur. "Electro Middelburg 'Dirty Dan cing' 14 en 20.30 uur. "Schuttershoftheater Middel- burg 'The Dead' 20.30 uur. MAANDAG 7 7 APRIL "Alhambra I Vlissingen 'Fatal At traction' 20 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Amsterdamned' 20 uur. "Electro Middelburg 'Dirty Dan cing' 20.30 uur. "Schuttershoftheater Middel- burg 'The Dead' 20.30 uur. DINSDAG 12 APRIL "Alhambra I Vlissingen 'Fatal At traction' 20 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Amsterdamned' 20 uur. "Electro Middelburg 'Dirty Dan cing' 20.30 uur. «Schuttershoftheater Middel- burg 'The Dead' 20.30 uur. WOENSDAG 13 APRIL •Alhambra I Vlissingen 'Fatal At traction' 20 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Last Emperor' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Amsterdamned' 20 uur. "Electro Middelburg 'Dirty Dan cing' 14 en 20.30 uur. "Schuttershoftheater Middel- burg 'The Dead' 20.30 uur. DONDERDAG 7 APRIL "Alhambra II Vlissingen 'Jungle boek' 14 uur. "Grand Theater Goes 'De Reddertjes' 14 uur. "Schuttershoftheater Middel burg 'Kalle leeft in spanning' 14 uur. VRIJDAG 8 APRIL •Alhambra II Vlissingen 'Jungle boek' 14 uur. «Grand Theater Goes 'De Reddertjes' 14 uur. •Schuttershoftheater Middel burg 'Kalle leeft in spanning' 14 uur. ZATERDAG 9 APRIL «Alhambra II Vlissingen 'Jungle boek' 14 uur. "Grand Theater Goes 'De Reddertjes' 14 uur. "Schuttershoftheater Middel burg 'Ronja, de roversdochter' 14 uur. ZONDAG 10 APRIL Alhambra II Vlissingen 'Jungle boek' 14 uur. "Grand Theater Goes 'De Reddertjes' 14 uur. "Schuttershoftheater Middel burg 'Ronja, de roversdochter' 14 uur. WOENSDAG 13 APRIL •Schuttershoftheater Middel burg 'De kinderen van de Grote Fjeld' 14 uur. en het laatste weekeinde (23 en 24 april) wordt 'Niels Holgers- sons wonderbare reis' vertoond. Zoals gezegd is Pipi de laatste held op het witte doek op woensdag 27 april. "Veel mensen hebben geen gevoel voor de derde dimensie in de schilderkunst, voor de vormentaal zelf", merkt Andries Minderhout op. Voor Minderhout zelf gaat dat niet op. Vormen zijn belangrijk in zijn werk, maar ook kleuren. Andries Minderhout (Oost- Souburg 1920) ontving zijn opleiding aan de Vrije Acade mie in Den Haag. Na voltooiing vertrok hij met zijn vrouw naar Zuid-Frankrijk. Het echtpaar woonde en werkte daar vijf jaar (1951-1956). Na terug keer in Nederland vestigden ze zich in Middelburg. Hij werd te kenleraar. Daarnaast nam hij een tekenclub van Jack Prince over. Samen met beeldhouwer Peter de Jong ging hij lessen geven in de Kuiperspoort. Dat vormde het begin van het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming, dat -zoals bekend- thans onder zware druk staat. Jarenlang werkte Minderhout als docent in de Kuiperspoort. Na zijn pensioen leidde hij nog een eigen schilder- en tekenclubje in zijn atelier aan de Herengracht. Naast dit doceren werkte hij als vrij kunstenaar. Zeer veel schilderijen van hem gingen naar de BKR, waar ze geliefde leenobjecten vormen: Minder- houts toegankelijke werk (gro te doeken in mooie heldere kleuren, in de voorstelling vaak een licht-surrealistische toets) slaat aan bij een groot publiek. Andries Minderhout is ook lid geweest van de BKR- aankoopcommissie (met wijlen Piet van Daalen, directeur van het Zeeuwse Museum, en kunstenaar Piet Rijken). "Dat was een leuke tijd. Je reisde door de hele provincie om werk te beoordelen. Nader hand is de BKR helaas ver worden". Begon Minderhout figuratief, MIDDELBURG Balans 17. Sander Littel, schilde rijen en tekeningen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Crêperie Le Heron (Reigerstraat). 17e eeuwse Delftsblauwe tegels van Frans de Muynck sr. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, olieverfschil derijen van zeegezichten en land schap. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Montparnasse (Reigerstr. 1). Francis de Lassus, Saint- Geniès, aquarellen, lithos en te keningen. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Het surrealisme van Willem Vader, olieverfschilderijen. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Inge van der Kooij, schilderijen. In de vitrines Ineke Otte, schalen en sieraden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Ma rijke Visser, olieverfschilderijen en plastieken. Tijdens ope ningsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal (Markt) Jerry Hunt, BIROME (Zone): CUBE (Frame) - installaties. Di. t/m zo. van 13 tot 1 7 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7). Jacques Lemaire- schilderijen, Frank Lo- deizen -etsen, Simon Carmiggelt -teksten, Cas Oorthuys fotografie. Vanaf do. Ma. van I 7.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Aan winsten 1987, een keuze uit.... Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur en za. t/m ma. van 13.30 tot 1 7.00 uur. Tevens in de Kapittelzaal Zeehonden in de Zeeuwse wate ren, ma. t/m vr. van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove), Duinvlietweg 6. Saeftinghe en Koude drukte, amfibieën en rep tielen in Zeeland. Di. t/m vr. van II tot 17 uur, za. t/m ma. van 1 3.30 tot 1 7 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestr. 26). 'Stad houder Willem III en de Zeeu wen 'Optische telegrafie in Zee land', schilderijen van Engelse landschapsschilders', 'De ge schiedenis en conservering van de kerk', 'Authentieke boeren wagens van de Stichting Zeeuw se Inspan'In vitrines liggen fos sielen en stenen van kunsthandel Aquamarijn uit Veere' en 'beeld houwwerkjes van mevrouw F. van Dalen'. Ma. t/m vr. van 10 tot 1 7 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27). Veere e.o. aan het begin van de XXe eeuw' etsen en tekeningen van Walter Vaes (1882-1958). Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Ahrend (Pres. Rooseveltlaan). Gerrit de Jong, olieverfschilderij en. Tijdens kantooruren. Art-Titude Vitrinegalerie, (Singel 14). Willy de Houck olieverf- en acrylschilderijen en objekten. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Raoul de Keyser, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 1 7 uur, za. van 13 tot 17 uur. Opening za. van 15 tot 17 uur. Café Soif (Bellamypark 14). San dra Steverink, tekeningen in ge mengde techniek. Tijdens ope ningsuren. T/rn zo. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en in sek ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Bert Begijn, tekeningen (met als titel 'tekeningen van een turbu lent leven'). de Leeuw; niet in staat de rol van moeder ooit in te vullen. later (vanaf eind jaren vijftig) verabstraheerde hij zijn werk.. Hij was in feite de eerste Zeeuwse kunstenaar die abstract ging schilderen. Een goed voorbeeld van die perio de vormen de 14 varianten op het thema viool en strijkstok. Doeken in donkere, bruine kleuren, waarin de kunstenaar duidelijk invloeden van Picasso en Braque heeft ondergaan, schilders die hij zeer bewon dert zijn - inderdaad - Picasso, Klee en Magritte. Langzamer hand groeide Andries Minder hout echter toch weer naar het figuratieve toe. De dikke pasteuze verf verdween, dun ne, bijna transparante verfla gen kwamen er voor in de plaats. Een bepaald thema of vast onderwerp heeft hij eigen lijk niet. Wel staat heel duide lijk de mens in zijn verschillen de vormen en gedaanten in een belangrijk deel van zijn werk centraal. Verder valt een surrealistische of magisch- realistische ondertoon op (zo als in een schilderij met wa dende mensen in het water van een ondergelopen Dam, met op de achtergrond de Oostkerk tegen een dreigende, zwarte lucht en met name in verschillende doeken met zwe vende mensen en vogels). Behalve schilderijen veraardige Andries Minderhout etsen, li no's, monotypes (glasdruk- ken), tekeningen en -heel Hans Dorrestijn brengt woensdag 13 april zijn nieuwste en vierde theater show 'Liederen' van wanhoop en ongeloof in 't Beest in Goes. Het optreden begint om 21 uur. Met het gezamenlijke zingen van het Zeeuws Volkslied eindigt za terdag 9 april het jubileumcon cert van het Souburgs Mannen koor. Dit vijftig jaar oude koor zingt onder leiding van G. Wort man die avond in De Zwaan in Oost-Souburg vanaf 20 uur. Op het programma staan zowel moderne als klassieke stukken. Werken van Schubert en Mozart, maar ook bewerkte gospels. Paul de Leeuw (van 'Lieve Paul') komt woensdag 13 april in de Middelburgse Schouwburg met zijn programma 'De Rozebottel tijd'. Op de piano speelt Elaine Baanders. Het optreden begint om 20.30 uur. In dit cabaretprogramma vertelt de Leeuw een verhaal over een typische familie met typische problemen. Baanders speelt daarbij de zwangere vrouw van verrassend- in 1 968 een een malige serie po partachtige kastjes (met een collageachtige inhoud, waarin veel plastic babypopjes en al lerlei gevonden attributen ver werkt zijn). De kunstenaar was lid van de Zeeuwse Kunstkrin gen en is nog lid van de Haag se Kunstkring en BBK '69. Tot eind jaren zeventig exposeerde hij veel. De lust daartoe ont breekt hem nu, hij kan de ener gie er niet meer voor opbren gen en steekt die liever in het schilderen. Bij Boekhandel Fa- noy aan de Nieuwe Brug hangt momenteel (vanaf de Boeken week) een portret van de schrijver Biesheuvel van Min derhout. "Als ik aan het werk ben komt er heel wat naar boven", zegt Andries Minderhout. "Zo denk ik bijvoorbeeld veel na over het teloorgaan van de Europese identiteit. Het cultureel imperi alisme van de Verenigde Sta ten, verdriet me zeer. Alles moet tegenwoordig in 't En gels. Kijk maar eens naar de Engelse titels van kunstwerken van jonge Nederlandse kunste naars. Er lijkt mij een parallel te trekken met de Antieke We reld: met de Grieken, die door de Romeihen werden over heerst. We zijn ons niet meer van onze eigen cultuur be wust!" Peter Sijnke Kwaliteit en originaliteit. Daar draait het om bij Hit'm or Lose. Voor de derde achtereenvolgende keer werpen jonge Zeeuw se bands zich in de strijd. De voorrondes zijn op 16 april in De Piek in Vlissingen, op 30 april in het Zuidlandtheater in Terneu- zen en op 14 mei jongerencentrum Brogum in Zierikzee. Gro tere zalen dus, dit jaar. Om er zeker van te zijn dat die ook vol komen is aan elke voorronde een topact toegevoeg. Die top acts worden overigens door de zaaleigenaren betaald. De drie finalisten van de voorronden spelen 28 juli op het hoofdpodi um van Wave '88, het voormalige Rythm Booze-festival. Het aantal deelnemers aan de voorrondes is flink ingekrompen. Waren dat er vorig jaar nog drieëntwintig, dit jaar zijn dat er negen: Avital en Scarlett O'Hara uit Middelburg en Under License uit' Zierikzee zijn te zien in de Piek. In het Zuidlandtheater spe len Zilte Swing uit Vrouwenpol der, Grand Slam uit Westdorpe en Trigger uit Vlissingen. Borgum heeft Carbazol uit Goes, Kick the Bucket uit Middelburg en The Passenger uit Oostburg op het programma staan. De inschrijvingstermijn, drie we ken, was erg kort. "Dat heeft in derdaad een aantal jonge groe pen gekost", zegt Klaas Over- dam van de Culturele Raad Vlis singen, samen met de Stichting Rhythm Booze organisator van het concours. We hadden dit jaar twintig inschrijvingen. We selec teren op grond van bandjes. Voor de wat langer aan de weg timmerende groepen is dat geen probleem. Die hebben meestal wel een demo. Voor de jongere bands ligt dat anders". Dat er minder bands aan de voor rondes mee mogen doen ligt vol gens Overdam aan het feit dat de organisatie anders met dezelfde namen terug zou moeten komen. Door de komst van de bekende namen is er bovendien minder tijd. Overdam: "De topacts heb ben een soundcheck en willen minimaal een uur en een kwartier spelen. Het tijdschema laat daar om niet meer dan drie bands per avond toe". De optredens van Quite Simple in Vlissingen, Waly Tax and the Outsiders in Terneu- zen en Sue Shalloner met band in Zierikzee gaan volgens Overdam niet ten koste van de Zeeuwse groepen. "Integendeel". Ze krij gen nu de kans om voor een vol le tent te spelen. We hebben de goede zalen en de goede techni ci, maar een volle zaal is minstens zo belangrijk". De groepen hebben er in ieder geval zin in. Enkele commenta ren aan de vooravond van de se lectie: "Het zou heel leuk zijn als we erbij zitten. Ik denk dat we wel een kansje maken, maar dat ligt aan de concurrentie. Waarom we ons ingeschreven hebben? Nou, we hadden een demo ge maakt en waren benieuwd naar de reakties. Verder hopen we na tuurlijk zo veel mogelijk publici teit te krijgen. We spelen nu al veel binnen Zeeland, maar ook optredens daarbuiten zijn wel kom", zegt Jan Piet de Klerk van r Het Middelburgs Mannenkoor verzorgt dinsdag 12 april een de monstratie in het Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. Luisteren of meezingen mag alle bei tijdens de kennismakings avond met het mannenkoor uit de Zeeuwse hoofdstad. Het be gint allemaal om 19.45 uur. Behalve luisteren (en genieten) van koormuziek hopen de Mid delburgers dat mannen die op de rand van een beslissing staan wel of niet lid te worden van een koor met het bezoek net dat ene duwtje in de rug krijgen dat nodig is om zich aan te melden. Doorgaans repeteert het koor op de dinsdagavond vanaf 19.45 uur tot 22 uur in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg. Het koor telt 65 le den en staat onder leiding van Han Beekman. Het koor bestaat nu al tachtig jaar. Willy de Houck. Scarlet O'Hara, een van de optreders bij Hit'm or lose. Doel: zoveel mogelijk optreden. Scarlett O'Hara. Paula Dekker, manager van Carbazol: "Carba zol werd twee jaar geleden derde in de finale. De groep speelde toen niet met een volledige be zetting. Dit jaar willen we wel eens kijken of we de eerste plaats kunnen bereiken. Ik denk dat we dat wel kunnen ja, anders hadden we ons niet ingeschre ven". Een andere reden tot in schrijving van Carbazol is één van de hoofdprijzen: de duizend singles. De financiering van deze singles, die opgenomen worden bij Stu dio Ron Konings in Vrouwenpol der, is nog niet helemaal rond. Ron Konings neemt de helft van de opnamekosten voor zijn reke ning. De gemeenten Middelburg, Goes, Terneuzen, Oostburg, Hulst en Zierikzee zijn voor subsi die aangeschreven. De Provincie en de gemeente Vlissingen leve ren al een bijdrage. Het popblad Gimmick heeft voor de winnaar weer een mailing-map beschik baar gesteld. Verdere onderhan delingen zijn in volle gang. Met de winnaars van de vorige jaren gaat het goed. Draften Blues heeft een optreden gehad op het Bluesfestival in het Belgi sche Peer en was vaak op de BRT te horen. Ook Dreams Die First heeft niets te klagen. Gita rist Peter Wessel zit dit jaar zelf in de jury. "Hij is gewoon één van de meest gerenommeerde popmuzikanten", zegt Ko van Dis van de Stichting Rythm Booze. "Hij heeft een muziek handel, geeft popmuziekcursus- sen en heeft veel ervaring met het opnemen en produceren". Behalve Wessel zitten Ron Ko nings en Ad Bouman van Klomp pop in de jury. Klaas Overdam heeft als voorzitter geen stem. De Zeeuws-Vlaming laat zich plaatsen noch vangen binnen de hokjes van de schilderskunst. Ei genzinnig zet hij zijn verhalen op doek en schept een totaal nieu we werkelijkheid binnen elk for maat. Ogenschijnlijk niet bij elkaar horende figuren transfor meert hij binnen zijn composities tot één verhaal, 'The story of Wil ly de Houck'. Het koor Willy de Houck exposeert nog tot zondag 8 mei in Art-Titude aan de Singel in Vlissingen. De man uit Waterlandkerkje (Zeeuwsch- Vlaanderen) toont in de huiska merexpositie recente olieverf- en acrylschilderijen en objecten. De gordijnen van deze huiskamer zijn dagelijks geopend. De getoonde schilderijen vertel len eigentijdse verhalen in primai re kleuren, waarin dikomlijnd *film- en stripfiguren 'samengaan met hedendaagse personages uit het leven van de schilder. De horizon, bomen, ber gen en de zon zijn de terugkeren de elementen, aangevuld met wat De Houck boeit en be zighoudt.

de Faam | 1988 | | pagina 11