Informatie ontwikkelingsproject Bestemmingsplan Avond over Kaapverdische Eilanden Rondleidingen Heffingen Zwemmen Verkeer Bekendmaking Reparatie brug Ophalen huisvuil Colofon Kind in Oproep Werk in uitvoering Openbare vergaderingen MUP-avond Week Tafeltje Dekje" Middelburg en Kaap Verdië 4 25 @©19 26 ®(J3>(§}27 (Z><H 21 8 22 29 9 16 23 30 Welkom op 13 april Tentoonstelling Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Woensdag 30 maart 1988 DE FAAM Door het oog van de Lange Jan Op Goede Vrijdag (1 april) en Tweede Paasdag (4 april) zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten. Met ingang van 1 april wordt een nieuwe regeling van kracht die be trekking heeft op het bijschrijven van kinderen op het paspoort van hun ouders. Met ingang van die datum worden in bestaande geldige en nieuw af te geven reisdocumenten slechts kin deren van de houder bijgeschreven tot en met de leeftijd van 11 jaar. Kinderen tot en met de leeftijd van 15 jaar, die onder de oude regeling waren bijgeschreven in hel paspoort van hun ouders, mogen deze naar het buitenland blijven vergezellen zolang het betreffende reisdocument geldig is. Bij het aanvragen van een nieuw reisdocument krijgen kinderen vanaf 12 jaar een eigen reisdo cument. Vrouwen, die geboren zijn in de ja ren 1935, 1937en 1938, hebben on langs bericht ontvangen over (vrij willige) deelname aan een perio diek onderzoek op baarmoeder halskanker. Aan die vrouwen uit deze geboor tejaren, die aan het onderzoek wil len deelnemen, wordt verzocht op korte termijn een afspraak met hun huisarts te maken. Binnenkort (tweede helft van april) ontvangt namelijk de volgende groep vrouwen, geboren in 1940, 1941 en 1943, een oproep. Voorko men moet worden dat de huisart sen en het laboratorium al deze on derzoeken tegelijk te verwerken krijgen. Afgesloten voor alle verkeer we gens herstratingswerkzaamheden zijn: van Reigersbergstraat; P.D.v. Campenstraat tussen de Oude V/issingseweg en de Sta ten/aan; en de Noordweg (Brigdamme), tussen de Schotelweg en de provin ciale Noordweg. Dit werk zal enige dagen duren. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 5 april 1988 tol en met 9 april 1988. dinsdag runderlap, sperziebonen, aard appelen woensdag hutspot met klapstuk donderdag kip met kerriesaus en rijst vrijdag kabeljauw, wortelen, puree zaterdag wat de pot schaft Dit voorjaar wordt op initiatief van de Raad van Europa een grote publiekscampagne gehouden. De ze campagne draagt de naam: "Noord-Zuid: één toekomst, een gem^enschapelijke taak" en wordt in alle Europese lidstaten ge houden. De Europese Noord-Zuid Cam pagne hoopt bij grote groepen de betrokkenheid bij het Noord-Zuid vraagstuk te stimuleren en te ver sterken. In Nederland wordt de campagne gecoördineerd door het Noord- Zuid Comité. In de campagneperiode zullen veel maatschappelijke organisaties aandacht aan Noord-Zuid vraagstukken besteden. Hiertoe hoort bijvoorbeeld ook het steu nen van een project in de Derde Wereld. Ongeveer 250 gemeenten zijn, soms al meerdere jaren, ac tief op dit terrein. Sinds 6 november 1986 tracht de gemeente Middelburg samen met de drie zustersteden aandacht te schenken aan het terrein van de ontwikkelingssamenwerking. Het was op die datum dat vertegen woordigers van de zustersteden Vilvoorde (België), Folkestone (Engeland) en Nagasaki (Japan), evenals burgemeester mr. C.G.J. Rutten, in het stadhuis van Mid delburg een intentieverklaring on dertekenden. Het doel van deze ondertekening was het onderzoe ken van mogelijkheden voor sa menwerking op het gebied van de ontwikkelingshulp. Vilvoorde, Folkestone, Nagasaki en Middelburg hebben inmiddels gezamenlijk een project geadop teerd. De vier steden hebben zich uitgesproken voor het NOVIB- project "Jongereninstituut voor beroepsopleidingen" op de Kaap- Verdische Eilanden. Dit project kan als volgt worden omschreven: "Door droogte en grote armoede zijn vele Kaap-verdianen wegge trokken. Hierdoor verzwakten de familiebanden en gingen vele jon- Middelburg maakt zich op voor de zomer. Afgelopen maandag zjjn de rondleidingen door hel Middelburgse stadhuis weer gestart. Tot en met 21 oktober staan de gidsen voor u klaar van maandag tot en met vrijdag tussen 10.30 en 11.15 uur en tussen 13.30 en 16.00 uur. Een rondleiding duurt ongeveer drie kwartier. Wanneer de volgende rondleiding begint staat aangegeven bij de deur van hel stadhuis. Wilt u met een groep worden rondgeleid, neemt u dan even kon takt op met Bureau Voorlichting, telefoon 26251. Voor toeristen én zeker ook voor de inwoners van Middelburg is een bezoek aan het stadhuis beslist de moeite waard. In het Gotische ge deelte, dat bestaat uit de Trouwzaal, de hal, het trappenhuis, de raad zaal, B. en W. -kamer en de Burgerzaal waant u zich weer in een sfeer van eeuwen terug. En dat terwijl het stadhuis na het bombardement in 1940 bijna volledig opnieuw moest worden opgebouwd. Een knap staaltje restauratiewerk. Via 207 traptreden kunt u ook weer de toren van de Lange Jan be klimmen. Tot 1 oktober van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, dinsdag 5 om 19.30 uur Wnd. secr. dhr. J. Vuijk (spreek recht) Commissie Bestuur-Bestuurden, woensdag 6 om 16.30 uur Secr. dhr. K.W.A. de Regt (spreek recht) Commissie Sociale Zaken, don derdag 7 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maandag 11 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreek recht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 12 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieube heer, dinsdag 12 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 13 om 15.30 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) Commissie Volksgezondheid, donderdag 14 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreek recht) Bestuurscommissie Culturele Za ken, vrijdag 15 om 15.30 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht) Gemeenteraad, maandag 18 om 14.00 uur Commissie Economische Zaken, woensdag 20 om 19.30 uur Secr. dhr. G.L.C.M. de Kok (spreekrecht) Commissie Bezwaar- en Beroep schriften, donderdag 28 om 16.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis, telefoon 26251. Een aantal jongeren bezig in de werkplaats van het jongereninstituut. geren zwerven. Voor deze groepen jongeren heeft het Instituto Cabo- verdiano de Solidariedade (ICS) een jongereninstituut opgezet. Hier kunnen verschillende be roepsopleidingen worden gevolgd. Aan het instituut is kleuter- en ba sisonderwijs toegevoegd". Op 13 april a.s. wil het college van burgemeester en wethouders in de Burgerzaal van hel stadhuis een informatie-avond over Kaap Ver dië beleggen. Deze avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het kader van de al eerdergenoemde Europese Noord-Zuid Campagne. U bent van harte welkom op deze avond. Het gemeentebestuur wil u in de gelegenheid stellen nader met Kaap Verdië kennis te maken. Het programma voor 13 april a.s. ziet er als volgt uit: 19.30-20.00 uur: aankomst van de bezoekers; 20.00-20.10 uur: welkomstwoord door burgemeester mr. C.G.J. Rutten; 20.10-21.00 uur: lezing (in het Ne derlands) door de heer Francesco Mascini (secretaris Afrika van de NOVIB) over het thema "Geef de jeugd een toekomst op Kaap Ver dië". Dit thema handelt over Kaap Verdië en het "Jongeren instituut voor beroepsopleidin gen". De heer Mascini, juist te ruggekeerd van een reis naar Kaap Verdië, zal zijn lezing met audio visueel materiaal ondersteunen; 21.00-21.15 uur: intermezzo met Kaapverdische muziek; 21.15-21.45 uur: pauze; 21.45-22.15 uur: gelegenheid tot het stellen van vragen over Kaap Verdië en het project; 22.15-22.30 uur: afsluiting met wederom Kaapverdische muziek. De heer Luis de Matos Monteiro Da Fonseca, ambassadeur van de Kaap Verdische Eilanden in Ne derland, is uitgenodigd de informatie-avond bij te wonen. In aansluiting op de informatie avond zal er in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg (Kousteense- dijk) van 14 tot en met 30 april a.s. een tentoonstelling over Kaap Verdië worden ingericht. Deze tentoonstelling is tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek te bezichtigen. Het gemeentebestuur rekent op 13 april op uw komst. U bent van harte welkom! Binnenkort worden de aanslagen afvalstoffenheffing/rioolafvoer- recht 1988 verzonden. De afvalstoffenheffing wordt ge heven voor het van gemeentewege ophalen van huishoudelijke af valstoffen. De heffing bedraagt voor 1988 per perceel: -een alleenstaand persoon/ 49,— -een gezin van 2 personen/ 62, -een gezin van 3 personen/ 74,— -een gezin van 4 personen/ 86, -een gezin van 5 personen/ 98,— -een gezin van 6 personen/ 111, -een gezin van 7 of meer personen 123,— Aflopen week waren op dinsdag avond 22 maart enkele tientallen mensen aanwezig op de maquette zolder van het stadhuis. Zij waren gekomen om geïnformeerd te wor den en vragen te stellen over het Milieu Uitvoeringsprogramma (MUP) 1989-1992 dat de gemeente Middelburg in ontwerpvorm voor legt aan burgers en instanties. Het MUP behandelt de milieupro blemen in Middelburg en geeft voorstellen voor nieuwe actiepun ten. Deze problemen werden op de bijeenkomst aan de hand van dia's uit de doeken gedaan door een mi lieudeskundige van de gemeente. Daarna was er gelegenheid tot het stellen van vragen en opmer kingen. Het ontwerp-Milieu Uitvoe ringsprogramma 1989-1992 én een samenvatting daarvan in de vorm van een brochure ligt voor ieder een klaar bij Bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Ook ligt het MUP-rapport ter inzage in de Zeeuwse Bibliotheek. Bij Bureau Voorlichting kunt u tevens het ver slag van de informatiebijeenkomst van 22 maart inzien. De rapporten liggen nog tot 15 april ter inzage. Tot die datum kunt u schriftelijk reageren bij het College van Burgemeester en Wet houders, t.a.v. de afdeling Alge mene Zaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Met gegevens uit deze reacties zal het ontwerprap- port worden bijgesteld. Het rioolafvoerrecht is een vergoe ding voor de kosten van afvoer van water en vuil. Het recht wordt geheven van degene, die de afvoer noodzakelijk maakt, dat is de ge bruiker van een perceel. Voor 1988 bedraagt het recht voor een als woning bestemd of in gebruik zijnd perceel 27,—. Het rioolaf voerrecht is dus een vast bedrag per perceel. Het recht is niet ge koppeld aan de hoeveelheid afge voerd water. Bezwaren tegen de aanslagen kun nen binnen twee maanden na dag tekening van de belastingaanslag schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Het indienen van een bezwaarschrift schort de verplichting tot betaling niet op. Kwijtschelding van deze gemeen telijke belastingen kan worden verleend, wanneer de belasting schuldige niet in staat is, anders dan met buitengewoon bezwaar, de belasting te betalen. Burge meester en wethouders hebben ter beoordeling van dergelijke verzoe ken, richtlijnen vastgesteld. Om voor deze kwijtschelding in aan merking te komen dient een speci aal daarvoor opgesteld aanvraag formulier te worden ingevuld. Dit formulier is verkrijgbaar bij bu reau voorlichting, Stadhuisstraat 2. Kwijtscheldingsverzoeken wor den uitsluitend na ontvangst van het formulier in behandeling geno men. Kwijtschelding moet binnen 2 maanden na ontvangst van de belastingaanslag aangevraagd worden. Te laat ingediende ver zoeken worden niet-ontvankelijk verklaard. U kunt het kwijtscheldingsverzoek opsturen naar Burgemeester en Wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg, of afgeven bij Bureau Voor lichting. Tijdens de paasdagen is het zwem bad Poelendaele op de volgende tijden geopend: Goede Vrijdag 1 april 9.00-12.00 uur, Zaterdag 2 april 9.00-12.45 uur, Zondag 3 april gesloten (Eerste Paasdag), Maandag 4 april 9.00-12.00 uur (Tweede Paasdag). De partikuliere zwemlessen stop pen vanaf 1 april. Op maandag morgen 11 april wordt weer de eerste zwemles gegeven. Wilt u eventueel met uw gezin tij dens de paasvakantie recreatief zwemmen dan kan dat op de vol gende tijden: Dinsdag 5 april 7.00-19.00 uur Woensdag 6 april 7.00-21.00 uur Donderdag 7 april 7.00-19.00 uur Vrijdag 8 april 7.00-20.00 uur Zaterdag 9 april 9.00-16.00 uur Zondag 10 april 10.00-13.30 uur. Tijdens de middaguren is spelma teriaal in het water aanwezig, af hankelijk van het bezoek. Voor de beoefenaars van de thriatlon bestaat de mogelijkheid om 's morgens tussen 8.00 en 9.00 uur in de paasvakantie te trainen. Op zaterdag 2 april is er diploma- zwemmen voor de diploma's A en B van 13.00 tot 16.00 uur. Het personeel van het Zwembad wenst u prettige paas"zwem "dagen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan Sint Laurens teneinde de bouw mogelijk te maken van 3 woningen met garages/bergingen op een perceel aan de Sin- gelweg. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van dinsdag 5 april 1988 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 21 maart 1 988 een voorbereidings- besluit, als bedoeld in artikel 21 van de wet op de Ruimtelijke Or dening heeft vastgesteld voor: a. het gebied tussen de Sandberglaan en de Seisweg (Water- wijk), zoals aangegeven op tekening S 224-15 d.d. 25 februari 1987; b. het perceel aan de Singelweg in Sint Laurens, zoals aangege ven op tekening S 150-13 d.d. 25 januari 1988: c. het gedeelte van het tot recreatie bestemde terrein aan de l\las- saulaan, zoals aangegeven op tekening S 217-2 d.d. maart 1988. De besluiten treden in werking op 30 maart 1988 en liggen met bijbehorende pré-adviezen en tekeningen voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage. Burgemeester en wethouders hebben besloten hun besluit tot aanwijzing van een voor het pand Rouaansekaai 19 gelegen par keerplaats als parkeerplaats voor vergunninghouders in te trek ken wegens verhuizing van degene voor wie de plaats was bestemd. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de raad van die gemeente op 22 februari 1988 heeft besloten tot plaatsing van parkeermeters in de Vlissingsestraat en één parkeermeter aan de Beenhouwerssingel. Burgemeester en wethouders hebben de maximaal toegestane parkeerduur bij deze meters op 30 minuten vastgesteld. Het is niet toegestaan, om bij deze parkeermeters te parkeren met gebruikmaking van een zgn. "parkeerpas". Ingaande heden ligt een situatieschets van de nieuwe situatie ge durende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie (afd. Algemene Zaken, bureau Bijzondere Wetten). De reparatie van de stationsbrug is bijna gereed. Het ziet er naar uit dat de planningsdatum van 1 april inderdaad wordt gebaald. Over enkele dagen zal de stremming die het wegverkeer een behoorlijke overlast heeft bezorgd tot het ver leden behoren en is er weer nor maal verkeer over de brug moge lijk. Vooral nu het drukke seizoen aanbreekt kan Middelburg deze tweede kanaalkruising niet missen. Omdat sinds enige tijd in Middel burg op vrijdag geen huisvuil meer wordt opgehaald, veroorzaakt Goede Vrijdag geen wijzigingen in de tijden, waarop huisvuil wordt opgehaald. In de week na Paasmaandag schuift alles één dag op: de route die normaal op maandag wordt gereden, verschuift naar dinsdag, die van dinsdag schuift naar woensdag, die van woensdag gaat naar donderdag en die van don derdag gaat naar vrijdag. Wellicht ten overvloede geven we hier grofweg de wijkindeling van de auto's van de Reinigingsdienst, zoals die in "normale" weken wordt aangehouden: maandag - Stromenwijk, 't Zand, Griffioen; dinsdag - binnenstad; woensdag - Nieuw Middelburg, Nieuw en Sint Joosland, omgeving Oud Arnemuidsvoetpad, Seis- en Noordsingel, Klarenbeek; donderdag - Zuid, Magistraat- wijk, Dauwendaele, Edelstenen- buurt, Reijershove.

de Faam | 1988 | | pagina 5