Op paddepad in Oostkapelle Secondhand Rose verhuisd jVTijï Ti A M f\ Wat te melden? Postbus 5017 4330 KA Middelburg Uitbreiding Nieuwe redacteur PZC-Weekbladen Woensdag 30 maart 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Expo-loop - AV '56 tekent voor de organisatie van de Expoloop op donderdag 31 maart. Dat ge beurt voor de achtste keer. Gestart wordt om half zeven 's avonds aan de Van Hertumweg in Goes-Zuid. De afstanden zijn drie, zes en negen kilometer waaruit de deelnemers kunnen kiezen. De route voert door en langs het recreatiepark en gaat gedeeltelijk over verharde wegen. Coopertest - Wie zijn conditie wil peilen kan woensdag 6 april te recht in Goes, waar de atletiek vereniging AV '56 een Cooper test houdt. Dat gebeurt op sport park De Schenge vanaf 19 uur. Een half uur voor aanvang kan men inschrijven. Tijdens die Coo pertest loopt de deelnemer twaalf minuten in eigen tempo. De tijd waarin die afstand wordt gelopen is bepalend voor de con ditie. De atletiekvereniging heeft ook sportieve oma's en opa's uit genodigd om te komen meedoen. Jeugdsport - In de paasvakantie kan de jeugd terecht bij Viduet aan de Beenhouwersingel in Mid delburg, waar ze kan deelnemen aan een fitness sportwedstrijd met huppelen, hardlopen en hin kelen. Voor de winnaar staat een Nintendo spelcomputer klaar. De verrichtingen zijn op een tv- scherm te volgen. Inschrijfformu lieren kunnen worden afgehaald bij Viduet. Paaswandeling - De ANWB voert Paaswandelaars op 2, 3, 4, 9 en 10 april langs historische landbouwelementen, voormalige zeedijken, pittoreske dorpjes, restanten van forten en schan sen en grenspalen van het toen malige Oostenrijkse Rijk. Dit alles vanuit het Zeeuws-Vlaamse Koe wacht. De deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 7.5, 15 en 18 kilometer. De wandeling, die ook geschikt is voor rolstoe len, loopt tot over de Belgische grens, zodat geldige reisdocu menten moeten worden meege nomen. De vertrekpost is in Het Pannekoekenhuis, 't Zand 26 in Koewacht. De wandelaars kun nen daar tussen 9 en 14.30 uur hun routebeschrijving kopen. Poortershove - Het jongerenge- bouw Poortershove, Poortersho ve 1 te Middelburg heeft in de Paasvakantie het volgende pro gramma: dinsdag 5 april is er tus sen 1 5 en 17 uur tafeltennis, bil jart en muziek. Voor de liefheb bers is er woensdag 6 april van 1 5 tot 17 uur en van 20 tot 23 uur een video-marathon met di- verse films. Fiom - Alleenstaande vrouwen met kinderen tot achttien jaar kunnen elkaar ontmoeten en er varingen uitwisselen op tien bij eenkomsten van het Fiom- Zeeland. De groep komt elke donderdag-avond van 20 tot 22 uur bij elkaar in het Fiom-pand aan de Varkensmarkt 1 te Mid delburg. De kennismakingsbij eenkomst is op 31 maart. Infor matie, opgave en folder via 01180 - 27311. Instuif - Schminken, toneelspe len, bakken, spelletjes en han denarbeid. Dat heeft het skw De Hayman te bieden op dinsdag 5 april in het Zuiderbaken aan de M. de La Palmastraat en op woensdag 6 april in Ontmoe tingscentrum Dauwendaele in het winkelcentrum, beide in Mid delburg. De ochtend, van 10 tot 11.30 uur, is gereserveerd voor de van 4 tot 8-jarigen. Kinderen van 9 tot twaalf jaar kunnen zich tussen 14 en 15.30 uur vermaken. 't Pand - Vrouwencafé 't Pand is vrijdag 1 april vanaf 19 uur ge opend. Vrouwen die een warme maaltijd willen kunnen zich opge ven via 01180 - 16164/14608. 't Pand ligt aan de Kerksteeg 5 te Middelburg. Paasbingo - In het clubhuis van de V.C. Vlissingen aan de Irislaan is Vrijdag 1 april een grote Paas bingo. De bingo, waarmee leuke Paasprijzen zijn te winnen, begint om 20 uur. De toegang is gratis. De organisatie is in handen van de Supportersvereniging Rood-Wit. COC - Homoseksuele jongens en meisjes tot 25 jaar kunnen el kaar op vrijdag 1 april tijdens een avond van het COC in een eigen omgeving ontmoeten, praten en swingen. De avond wordt ge houden in de Eigenhaardstraat 2 te Middelburg en begint om 21 uur. Er is voldoende informatie- materiaal aanwezig. Kinderfilm - Voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar draait er woensdag 6 april een leuke, ontroerende film in het Trefpunt. Verder is er een gezellige teken film. De film begint om 14 uur. Het Trefpunt is te vinden aan de Nassaulaan 2 te Middelburg. Ouderavond - Het team en de ouderraad van de Boomenburch, Oude Vlissingseweg 40c te Mid delburg, nodigen alle oud leerlingen uit voor een feestelijke ouderavond op 15 april. Dit naar aanleiding van de ingebruikname van de nieuwe school. De avond begint om 20.30 uur. Wonen voor ouderen - In een brief aan wethouder W. Wisse spreekt de Technische Commis sie van de Werkgroep Wonen voor Ouderen haar teleurstelling uit over het feit dat de wethou der zijn afspraak op 14 maart niet nakwam. Reden van de an nulering was dat Wisse het noodzakelijk vond eerst de ande re initiatieven voor het bouwen van woningen nog eens op een rijtje wilde zetten. Dat verbaasde de werkgroep, omdat in februari al was afgesproken dat de wet houder contact op zou nemen met de Basco, de woningstich ting Walcheren en de Humanisti sche Bouwstichting Bejaarden huisvesting. Deze organisaties hadden positief gereageerd op het globale programma van eisen voor de ouderen-woningbouw. Het bredere overleg vindt nu pas over twee weken plaats. Boomfeestdag - De heer C. de Keijzer, wethouder van onder wijs, plant woensdag 13 april om 9 uur een boompje op de groenstrook langs de Oostelijke Bermweg in Vlissingen. Hij start hiermee de Nationale Boomfeest dag. Na De Keijzer zijn de leerlin gen van de Van Duyvenvoorde- en Martinusschool aan de beurt om een heester te planten. Om 10.15 uur vertrekken leerlingen en begeleiders per touringcar naar het Nollebos voor een wan deling onder leiding van gidsen van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging. Om 11 uur krijgen de leerlingen een consumptie en een herinne- ringslineaaltje in Skandia-resto en is er een film of dia-serie. FI\IV - De traditionele Distrikts- voorjaarsvergadering van de FNV is op zaterdag 23 april in de Prins van Oranje in Goes. De vergade ring begint om 10.15 uur. Aan de orde komt de verkiezing van de leden van het Distriktsbestuur Zeeland. De FNV-afdelingen en distrikten worden verzocht het Distriktskantoor schriftelijk te la ten weten wie zij voor (herbe noeming voordragen. Verder be handelt het bestuur de ingedien de voorstellen en moties. Eén van de voorstellen betreft een op te zetten FNV verzekeringsmaat schappij tegen ziektekosten. Amandementen van de afdelin gen en bonden op deze voorstel len dienen uiterlijk 14 april bij het Distriktsbestuur te zijn. Ook het Distriktswerkplan '88-'89 komt aan de orde. Wie de vergadering bij wil wonen dient zich voor 21 april op te geven. Telefonische informatie is verkrijgbaar via 01180 - 25655. Project - De leerlingen van de Vlissingse Louise de Coligny- school weten nu alles over ge zondheid en gezond gedrag. In de afgelopen weken hielden de groepen zich bezig met onder werpen als het ziekenhuis, hygië ne, omgang met elkaar, voedsel, tandverzorging en EHBO. Afgelo pen donderdag bekeken meer dan tweehonderd ouders de werkstukken en handenarbeid over dit thema. In de onder- en middenbouw zongen leerlingen liedjes en in de bovenbouw kon den de bezoekers hun hartslag en longinhoud op laten nemen door aankomende fysiotherapeu ten. De allerhoogste groep de monstreerde hun kennis van EHBO. Paaswake - De traditionele Paaswake in de Lutherse kerk aan de Middelburgse Zuidsingel is deze keer een oecumenische dienst waaraan drie voorgangers (Luthers, Gereformeerd en Ne derlands Hervormd) meewerken. Er wordt niet gepreekt, alleen ge lezen, gebeden en vooral veel ge zongen. Alles draait om het ont steken en binnenbrengen van het licht. De Zanggroep met als solist Janus Mondeel verleent muzikale medewerking, de organist is Jos Verpoorten. De dienst begint za- terdagavond 2 april om half elf. Tienermoeders - Vrijdag 1 april is in het Fiom-pand aan de Mid delburgse Varkensmarkt een kennismakingsbijeenkomst voor nieuwe deelneemsters aan een gespreksgroep voor jonge moe ders. De tienermoeders kunnen daarin over hun ervaringen pra ten. De groep komt elke vrijdag morgen van 10 tot 12 uur bij el kaar. Informatie is verkrijgbaar via 01180 - 27311. Appéldienst - Fanfare Vlijt Volharding uit Souburg verzorgt de muziek en Jaco Simons bespeelt het orgel tijdens de ap példienst in de Vlissingse Sint Jacobskerk op 3 april. Het thema is "Opstaan en leven gaan". De voorganger is ds. J. de Boer. De samenzang begint om 9.45 uur. Deze dienst wordt vooral voor de kinderen verrassend. Kapasi - Gezelligheid is troef, daar bij Kapasi. Zaterdag 2 april is er weer een ontmoetingsavond van deze Vriendenkring in café restaurant Slot Oostende aan de Singelstraat in Goes. De Vrien denkring is bedoeld voor alle al leenstaanden tot maximaal 45 jaar. De avond begint om 21 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via 01100 - 12316 of 01102 - 2709. Lopende ambtenaren - Zelfs ambtenaren lopen wel eens hard. De Vlissingse ambtenaar Sam Polderman, werkzaam bij de af deling personeelszaken en Orga nisatie van de gemeente Vlissin gen, loopt zelfs nog harder dan alle anderen. Hij eindigde 22 maart als eerste bij het officieus Nederlands veldloopkampioen schap voor ambtenaren in het Noordhollandse Heemskerk. De deelnemers moesten door een natuurgebied van 13 kilometer ploeteren. Sam versloeg een flin ke hoeveelheid veteranen (veer tig jaar en ouder). Zijn trofee siert nu de prijzenkast van de perso neelsvereniging in de kantine van het stadhuis. Diabetes - De Diabetes Vereni ging Nederland, afdeling Walche ren, houdt op dinsdagavond 5 april om 19.30 uur haar voorjaars-ledenvergadering. Dat gebeurt in De Schakel aan de Middelburgse Bachtenstene. Na het huishoudelijk gedeelte is er een inleiding tot de cursus Diabe tes in Balans. Alle diabeten, ook niet-leden, zijn welkom. Spreeuwepotten - Een spreeuwe- of vogelpot is een ke ramisch vaatwerk dat in de zestiende en zeventiende eeuw als vogelnestkastje dienst deed. Ing. J.T.H.C. Schepman uit Vlis singen hielp de Rijksdienst Kaste- lenbeheer met het samenstellen van een tentoonstelling over dit onderwerp in Slot Loevestein te Brakel. Dit in het kader van Ne derland Museumland. De ten toonstelling is van 1 april tot en met 31 oktober de bezichtigen. Vlissingen - Om een tastbare overlevering van het voormalig Van Dishoeckhuis in Vlissingen te behouden zouden de beelden ervan museaal geconserveerd moeten worden en in het stede lijk Museum gesitueerd worden. B en w van Vlissingen stellen daarom voor om daarvoor het benodigde krediet (f 3.050, beschikbaar te stellen. Dit is één van de agendapunten dat wordt behandeld op donderdag 31 maart tijdens de raadsvergade ring van de gemeente Vlissingen. De vergadering begint om 19.30 uur. 'Ouderen informatie - Oudere inwoners van Vrouwenpolder kunnen dinsdag 12 april meer te weten komen over de speciaal voor hen bestemde aktiviteiten en voorzieningen. Initiatiefne mers van de informatiemiddag zijn de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren en de Commissie Welzijn Ouderen Vrouwenpolder. De middag be gint om 15 uur in het vereni gingsgebouw aan de Dorpsdijk in Vrouwenpolder. Een greep uit het grote informatieaanbod: het openbaar vervoer, het bankwe zen en woningaanpassingen. Om 17 uur is er een broodmaaltijd. Boottocht - Alle aan huis of in richting gebonden personen, in valide of bejaard, kunnen vrijdag 22 april mee met de jaarlijkse boottocht van de Zonnebloem afdeling Middelburg. Er bestaat geen leeftijdsgrens. De deelne mers dienen zelf het vervoer van en naar het schip De Scheldeval- lei te regelen. Het schip vertrekt om 9 uur van de Loskade en komt daar om 17.30 uur weer aan. Aanmelden voor de tocht kan voor 15 april bij: B.A. Smit, Van Kleffenslaan 183 telefoon 01180 - 12790, M.J. Jongerius, De Ruyterstraat 71, 01180 - 37065, R. van Royen, Oost- gatstraat 11, 01180 - 36540, M. van Wingerden, Burg. Baas laan 7, 01180 - 13178, J.W.M. Janssen, Dauwendaelsestraat 6, 01180 - 13127, C.W. Edel, Weegbreelaan 4, Arnemuiden, 01182 - 1275. Uitkeringsgerechtenden - In Vlissingen heeft de FNV-afdeling een speciale werkgroep die vogr uitkeringsgerechtigden speciale aktiviteiten organiseert. Dinsdag 5 april is er in Het Anker, Bonedij- kestraat 163 te Vlissingen een voorlichtingsmiddag van deze werkgroep. De heer J. Nagel hout, arbeidsdeskundige van de Gemeenschappelijke Medische Dienst een uiteenzetting over het werk van de GMD, met in het bij zonder de gevolgen van het nieu we vaststellingssysteem van mate van arbeidsongeschiktheid. Daarnaast vertelt Nagelhout meer over de pogingen van het GMD om (gedeeltelijk) arbeids ongeschikten weer aan het werk te helpen. De middag begint om 14 uur. Welkomdienst - In de Hoeksteen te Middelburg is zon dag 3 april een welkomdienst. De voorgangers zijn ds. P. Paulus en mevrouw A. Spaans. Het the ma is "Zien is leven!". Het Wel- kombo en het koor Sjaloom zor gen voor muziek en zang. De dienst begint om 18.45 uur. Borstkanker - De praatgroep van vrouwen met een borstam- putatie of een borstbesparende behandeling heeft dinsdag 5 april de maandelijkse koffiemorgen. De ochtend begint om 10 uur. De toegang is vrij. De plaats van samenkomst is het wijkgezond heidscentrum aan de Rozenburg- laan in Middelburg. Bestuur-Bestuurden - De Com missie Bestuur-Bestuurden ver gadert woensdag 6 april om 16.30 uur in de b en w kamer van het stadhuis. Aan de orde komt onder meer het functione ren van de commissie. Dit naar aanleiding van een brief van drie "burgerleden" en een raadslid. Saar den Hollander, Hanneke Aertssen, Theo Raats (plaatsver vangend lid) en PPR-raadslid Henk Blom vragen zich af waar om er zo weinig rekening wordt gehouden met de geringe erva ring van de burgerleden. JONGEREN EN KOUDE DRUKTE Kikkers, padden, salamanders en hagedissen. Reptielen en amfi bieën. "Koude Drukte", maar "niet bestemd voor koude kik kers", aldus Martha Wedts-de Swart van het Zeeuwse Museum Natuurhistorie in Oostkapelle. Jongeren tussen de zes en zestien jaar kunnen daar, al dan niet met hun ouders, op dinsdag 5 en donderdag 7 april terecht tij dens de jeugdmuseumdagen. De bezoekers gaan "Op padde pad", knutselen, een tocht met opdrachten door het bos maken en een film over de hagedis bekij ken. Verder kunnen ze kijken en bezig zijn met de tentoonstelling "Koude Drukte", die bestaat uit aquaria, foto's en teksten, boe ken, diorama's en dia's. Deze tentoonstelling wordt overigens vrijdag 1 april officieel geopend door mevrouw G.W van Montfrans-Hartman, voorzitster van de Stichting Landschapsver zorging Zeeland. Per dag kan het museum maxi maal tweehonderd kinderen ber gen. Opgave dient dan ook voor af te gebeuren bij het museum aan de Duinvlietweg 6 of telefo nisch via 01188-2620. De da gen beginnen om 10 uur. De deelnemers moeten om 9.30 uur aanwezig zijn. Behalve een goed humeur zijn boterhammen, re genkleding en laarzen noodza kelijk. Zowel het vijfjarig bestaan van de zaak in tweedehandskleding als de verhuizing van de Kou- steensedijk naar deze zelfde dijk, maar nu op nummer 14, was af gelopen vrijdag voldoende aanlei ding om feest te vieren. Pal naast de oude winkel, heeft Second hand Rose haar nieuwe, grotere onderkomen gevonden. De vol gende maand is er weer een feest op komst. Dan bestaat de keten van deze zaken namelijk 15 jaar. De eerste zaak van Secondhand Rose ontstond in Wassenaar. Een aantal vriendinnen ruilde kle ding van elkaar. Deze ruiltransac- tie is uitgelopen op een zaak in tweedehands kleding. Het bleek al snel dat daar een enorme be langstelling voor bestond. "De toeloop werd toendertijd al zo groot dat we naar een groter pand in Den Haag zijn verhuisd", vertelt Corrie Steemers. Een aan tal van de vriendinnen die begon nen waren met ruilen zijn later naar andere plaatsen in het land verhuisd. Omdat zij het ruilen niet laten konden, zijn ze ook daar een zaak begonnen. Nu zijn er dus ondermeer winkels in Gro ningen, Maastricht en Rotter dam. Sinds vijf jaar wordt de 'Rosen-keten' in Middelburg af gesloten. Ook tussen de 'Rosen' onderling wordt druk zaken gedaan en nog steeds vinden er ook onderlinge ruiltransacties plaats. Second hand Rose zelf koopt geen kle ding aan, zij neemt het alleen in beheer. Klanten kunnen hun kle ding dan zonder kosten in de winkel hangen. Na een tijdje kun nen ze dan langskomen om te horen of juist die jurk of broek van hun al verkocht is. Vooral om alle kleding beter tot zijn recht te laten komen, moest Secondhand Rose wel een groter onderkomen vinden. En natuur lijk om alle kleding kwijt te kun nen. Nu het nieuwe seizoen weer is begonnen wordt dan ook een grote toeloop van belangstellen den verwacht. "Mensen die een maal de weg naar Secondhand Rose gevonden hebben, mogen wij meestal tot de vaste kern van bezoekers rekenen. En die kern kan altijd nog verder uitgebreid worden", volgens de Rose. Sinds 1 maart is Bettie Hol- lestelle als redactrice in dienst getreden van de PZC- Weekbladen. Haar belangrijk ste taak zal zijn de verzorging van de redactie van de Wal- cherse huis-aan-huis-bladen De Faam-De Vlissinger. Ook de Rekreatiekrant Zeeland ligt voor een deel in haar handen. De twintigjarige Vlissingse neemt het werk over van Ad Hanneman die coördinerend redacteur wordt van de PZC- Weekbladen en de Rekratie- krant Zeeland. De nieuwe re dactrice is bereikbaar (tijdens kantooruren) op 01180-81170. De PZC-Weekbladengroep bestaat uit De Faam/De Vlis singer op Walcheren en het Zeeuwsch-Vlaams Adverten tieblad. Deze zijn op hun beurt weer aangesloten bij de Zeeland Combinatie die de gehele provincie plus Goe- ree/Overflakkee bestrijkt. 'W '.•y v: $:<vvv.-7 '-'Mi v-v y) 1 iS'fyrr Papegaaistraat 9-11 Goes 01100-28231 Uw bont- en hoedenspecialist Do. 31 maart t/m wo. 6 april HUISARTSEN AAGTEKERKE Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Vr. 19.30 uur: ds. J. Baaijens (Goede Vrijdag). Zo. 9.30 en 14 uur: ds. J. Baaijens, 19 uur: leesdienst (Eer ste Paasdag). Ma. 9.30 uur: ds. J. Baaijens (Tweede Paasdag). BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Vr. (Goede Vrijdag) 20.15 uur: ds. N. Köther-Middelhoek, viering H. Avondmaal. Zo. 10.15 uur: ds. N. Köther- Middelhoek. Crèche in de school, kindernevendienst in 't Klokuus. Paasontbijt om 8.45 uur in de school. DOMBURG Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Vr. 17 uur: kruisweg. Zo. 9 uur (Nederlands), 10.30 uur: (Duits). Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Vr. (Goede Vrijdag) 19 uur: ds. C.H.B. Weijs. Zo. 9 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: gez. dienst, ds. C.H.B. Weijs. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Vr. (Goede Vrijdag) 19 uur: ds. Nauta te Middelburg. Viering H. Avondmaal, gez. dienst. Zo. 9 en 10.30 uur: dr. A. Jobsen, gez. dienst, 19 uur: ds. P. Melse te Souburg. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Vr. (Goede Vrijdag) 19 uur: ds. Nauta, viering H. Avondmaal, gez. dienst in de Geref. Kerk. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. Jobsen, gez. dienst in de Geref. kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Vr. (Goede Vrijdag) 20 uur: ds. Haasnoot uit Krui- ningen. Zo. 9.30 uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Vr. (Goede Vrijdag) 19.30 uur: ds. M.J. de Jong, gez. dienst. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. W. van der Meuten. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Do. (Witte Don derdag) 19.30 uur: ds. M.J. de Jong, Vr. (Goede Vrij dag) 19.30 uur: ds. M.J. de Jong, gez. dienst in de Ge- ref. kerk. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Vr. (Goede Vrij dag) 19.30 uur: dhr. J. van de Putte te Vlissingen. Zo. 10 uur: dhr. J. van de Putte, k.n.d. 4-7 jaar. M.m.v. het kerkkoor "Met hart en stem", 19 uur: ds. P.G. Velle- koop te Zoutelande. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Vr. Goede Vrijdag) 19 uur: ds. N. Köther-Middelhoek, viering H. Avondmaal. Zo. 9 uur: ds. N. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Bahè'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Vr. (Goede Vrijdag) 19.30 uur: ds. Postema, avondmaalsdienst. Zo. 10 uur: gez. dienst in Goes, ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Vr. 19.30 en zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Do. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 19.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, H.A. Sow- dienst. Do. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 19.30 uur: ds. D.W. Dondorp en ds. J. Dubbink, H.A. SoW-dienst. Do. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, 19.30 uur: ds. P. Paulus, H.A. Vr. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, 19.30 uur: ds. O. Elseman en L.J.G. IJkel, Hofpleinkerk, Hofplein, 19.30 uur: ds. D.W. Dondorp en ds. J. Dubbink SoW-dienst, Oostkerk, Oostkerkhof, 19.30 uur: ds. M. de Boer, SoW-dienst, De Hoeksteen, 19.30 uur: ds. P. Paulus. Za. Lutherse Kerk, 22.30 uur: ds. J. Dubbink, Paaswake SoW-dienst, De Hoeksteen, 20 uur: ds. P. Paulus, Paaswake. Zo. Getuigeniskerk, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. P. Paulus, Hof pleinkerk, 8.45 uur: ds. D.W. Dondorp, 10 uur: ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: br. P.A. Trimpe. De Hoeksteen, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 19 uur: ds. P. Pau lus, Welkomdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. P. Lok uit Kampen, ds. H. Geertsma. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, do. 19.30 uur: ds. de Boer, ds. Dondorp en ds. Dubbink. Viering H. Avondmaal, m.m.v. de cantorij. Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink, H. Doop en H.A. Koorkerk, Koorkerk hof, do. 19.30 uur: ds. K. Hendrikse, avondmaals dienst, zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse m.m.v. de cantorij, spelgroep en fluitist. Oostkerk, Oostkerkhof, vr. 19.30 uur: ds. M. de Boer, zo. 10 uur: ds. M. de Boer, Hof pleinkerk, Hofplein, vr. 19.30 uur: ds. Dondorp en ds. Dubbink. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, vr. 19.30 uur: ds. Elseman en ds. IJkel, m.m.v. solisten en cantorij, zo. 10 uur: ds. Elseman, gezinsdienst. Tho maskapel, Vrijlandstraat, do. 19.30 uur: ds. D. van Bo ven, H. Avondmaal. Vr. 19.30 uur: kand. H.J. Donken uit Hard.-Giessendam (GB), zo. 9.30 uur: ds. J. Lukas- se, 11 uur: ds. I. Hoornaar uit Dirksland, 17 uur: ds. J.T. Cazander uit Oude Tonge. Getuigeniskerk, Adr. Lauweryszstr. 6, do. 19.30 uur: ds. Elseman en ds. W- kel, SoW-avondmaalsdienst m.m.v. zanggroep. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst: ds. C.E.v.d. Ploeg. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Do. geen dienst. Za. (Paasnacht) 22.30 uur: ds. Buissing-van Beers, ds. Dondorp, ds. Dubbink. Gez. dienst met de N.H. wijkge- meente Nieuwe Kerk en de Gereformeerde wijk cen trum. Zo. geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. R. Brands en 17 uur: ds. R. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Do. 19.30 uur: ds. K. Hendrikse, avondmaal. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse m.m.v. Hervormd Kerkkoor. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, do. 19.30 uur, vr. 19.30 uur: lijdensver haal, kruishulde. Za. 20.30 uur. Zo. 10 uur. Ma. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. R.F. Ie Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Vr. (Goede Vrijdag) 19.30 uur: br. P. Millenaar. Zo. 9.30 uur: br. C.v.d. Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Vr. 19 uur: ds. D. van Boven, H. Avondmaal. Zo. 10.30 uur: mevr, drs. A. Spaans uit Westkapelle. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A, Vr. (Goede Vrijdag) 19.30 uur: dhr. E. Wind te Apeldoorn. Za. (Stille Zaterdag) 19.30 uur: Avond gebed. Zo. 8.30 uur: Paasmaaltijd-viering met kinde ren, 10 en 19 uur: dhr. E. Wind. Ned. Hervormde Kerk. Waterstraat 4. Vr. (Goede Vrij dag) 19 uur: ds. A.C. den Hollander, H.A. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander m.m.v. de Zondagschool. RITTHEM Hervormde Gemeente. Vr. 19 uur: ds. D.E. Hiensch uit Kloetinge, H. Avondmaal. Zo. 9 uur: mevr. drs. A. Spaans uit Westkapelle. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Vr. (Goede Vrijdag) 19 uur: ds. L.Th. Wit kamp. Zo. Openbare Geloofsbelijdenis, 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 19 uur; ds. L.Th. Witkamp, gez. dienst. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Do. 19 uur, vr. 19 uur, za. 19 uur en zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Vr. (Goede Vrij dag) 19 uur: kand. D. Westerneng (H.A.). Zo. 10 uur: kand. D. Westerneng, 17 uur: Paaszangdienst, kand. D. Westerneng m.m.v. de Chr. Zangver. "De Lofstem". SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente: Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, k.n.d. groep 1-5. Openbare Geloofsbelijdenis m.m.v. de Cantorij. Oranjeplein, vr. 19 uur: ds. P. Melse (H.A.). Za. 22 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. van Bui- ren. Openbare Geloofsbelijdenis, 19 uur: ds. Jobsen uit Grijpskerke. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, zo. 19 uur: dhr. Trimpe. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, vr. 10 uur en zo. 10 uur: ds. P. Joosse en past. W. v.d. Riet. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, do. 10 uur; parochiekoor. Vr. 19 uur: Kruisweg, kruis hulde. Za. 18.30 uur: speciaal voor kinderen, 20 uur: .parochiekoor. Zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Vr. (Goede Vrij dag) 20.15 uur: ds. C.H.B. Weijs. Zo. 10.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Vr. 20 uur: ds. Schokking uit Kruiningen. Zo. 11 uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. do. 19.30 uur: Holy Communion. Vr. 12 uur: Conducted Meditation. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Vr. (Goede Vrijdag) 19.30 uur: ds. A. Brons. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Vr. 17 uur: ds. Postema, avondmaalsdienst, zo. 10 uur: ds. Poste ma, gez. dienst in Goes. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Do. 19.30 uur: ds. Buissing-van Beers (H.A.). Za. Paas nacht, geen dienst. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2, Vr. (Goede Vrijdag) 19.30 uur: ds. G. Zomer. Zo. 9.30 uur: ds. G. Zomer, 16.30 uur: ds. H. Geertsma. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Do. St. Jacobskerk. Oude Markt, 19.30 uur: ds. de Boer H.A. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 19.30 uur: ds. Makkin- ga en ds. Glashouwer, H.A. Open Hof, Alexander Go- gelweg 57, 20.15 uur: ds. Kalksma, H.A. De Schaaps kooi, Papegaaienburg, 19 uur: ds. de Nooij, H.A. Vr. St. Jacobskerk, 19.30 uur: ds. de Boer. Petruskerk, 19.30 uur: ds. Makkinga en ds. Glashouwer. Open Hof, 19.30 uur: ds. Kalksma en past. Rosenberg. De Schaapskooi, 19 uur: ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 19.30 uur: ds. van Bork, H.A. Za. Petruskerk, 19.30 uur: ds. Makkinga en ds. Glashouwer. Zo. St. Jacobskerk. 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, 10 uur: ds. Makkinga, 19 uur, ds. de Nooij. Johanneskerk, Bo- nedijkestraat 165, 10 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, 9.30 uur: ds. de Nooij, Ophir, 10 uur: ds. Van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1 Do. 19 uur: ds. A.V. de Nooy, gezinscommunie, vr. (Goede Vrijdag) 19 uur: ds. A.V. de Nooy. Zo. 10 uur: ds. A.V. de Nooy. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Vr. 10 uur en zo. 10 uur: ds. P. Joosse en past. W.v.d. Riet. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel- weg 57, do. 16 uur: jeugdkoor, speciaal voor de jonge ren. Vr. 19.30 uur: Oekumenische lijdensdienst. Za. 22 uur: eigen zanggroep. Zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, vr. 16.30 uur: Oekumeni sche lijdensdienst. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), do. 19.30 uur: dameskoor, vr. 15 uur: Lam- bertuskoor met lijdensverhaal. Za. 20.30 uur: Lamber- tuskoor. Zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Jo- sephziekenhuis, Koudekerkseweg 88, vr. 10 uur: oeku menische lijdensdienst. Zo. 10 uur: jeugdkoor, oeku menische paasviering. Volle Evangelische Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 17. Vr. 19.30 uur: samenkomst en avond maal. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Vr. (Goede Vrijdag) 19 uur: ds. Spaans (viering Heilig Avondmaal). Zo. 9.30 uur: ds. Spaans m.m.v. koor, 19 uur: ds. Mol (kanselruil). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Vr. (Goede Vrijdag), 19 uur: ds. P.G. Vellekoop, passiedienst. Zo. 9 uur: ds. P.G. Vellekoop, m.m.v. cantorij, 10.30 uur: ds. P.G. Velle koop, m.m.v. zondagsschool. Rooms katholieke kerk. Catharinakerk. Do. 19 uur. Vr. 15 uur. Zo. 10 uur. MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 14664. Zondag tot 24 uur: J. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Ma. tot 24 uur: G.J.M. Meijer. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1. tel. 68201. Ma. tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag en zondag tot 12 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zondag vanaf 12 uur t/m ma. 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende, ge vallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur t/m maandag 23.00 uur: G.C.M. Rullens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 12.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Zondag vanaf 12 uur tot maandag 24 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en met maandag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur, vr.: P. Brinkman, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Za. en zo.: R. Oosterhof/M. Smallegange, Gerbrandystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. Ma.: F. Reijnierse, Rentmeesterlaan 245, Middelburg, tel. 01180-27929. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Ingaande vrijdag 18.00 uur tot zondag 18 uur: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Vanaf zondag 18 uur tot dinsdagochtend 10 uur: mw. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) zaterdag t/m maandag: L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184-10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra- le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX- HOOFT". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 25