UW Informatieboekje verkrijgbaar Subsidie bij verbouwingen Zonnebanken in het zwembad ANKEREND O Hinderwet Bestemmingsplan Concert Oude Muziek Zomertijd Commissie Werk in uitvoering Sport in Middelburg m Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week "Tafeltje Dekje" De voorwaarden Het aanvragen Criteria Subsidie-aanvraag DE FAAM Woensdag 23 maart 1988 tor het oog van de Lange Jan In de nacht van zaterdag 26 maart op zondag 27 maart gaat de zomer tijd in. Dit betekent dat de klok om 2.00 uur verzet wordt naar 3.00 uur. Het kost een uurtje nachtrust, dat we in de nacht van 24 septem ber als de wintertijd weer ingaat, terugkrijgen. De zomertijd levert ieder jaar weer stof voor discussies "is het nu een uur vroeger of later?". Als volgens de wintertijd de zon bijvoorbeeld om acht uur 's avonds ondergaat, is dat volgens de zomertijd om ne gen uur 's avonds. We kunnen vanaf 27 maart dus ge nieten van een uur langer licht Openbare hoorzittingen van de Commissie Be/waar- en Beroep schriften zullen op 24 maart vanaf 16.30 uur in het stadhuis worden gehouden. (De zittingen kunnen door belanghebbenden worden bij gewoond). Inlichtingen kunnen worden ver kregen bij de commissiesecretaris, de heer J.J. Groenenberg, telefoon 26251, toestel 359 en het bureau Voorlichting. Extra vergadering bestuurs commissie Welzijnsaccom- modatie Op donderdag 24 maart om 19.30 uur in het stadhuis met als enige agendapunt: aanpas sing schouwburg. Voor inlich tingen en spreekrecht: dhr. J. Vuijk, tel. 26251. De P.D. v. Campenstraat is ge deeltelijk afgesloten voor alle ver keer in verband met herstratings- werkzaamheden. Hetzelfde geldt voor de Baljuwlaan tussen de J. v. Reigersbergstraat en de J.G. Scho rerstraat in verband met re constructie. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 28 maart 1988 tot en met 4 april 1988. maandag boerenkool met worst dinsdag jachtschotel, rode kool, puree wóensdag gehakt, witlof, aardappelen donderdag grillsteak, tirolienne, frites vrijdag rundvlees, spruiten, aardappelen zaterdag hamburger, appeltjes, aard appelen maandag varkensoester, spinazie, aard appelen U gaat uw huis verbouwen. Het kan zijn, dat u dan in aanmerking komt voor een subsidie van de gemeente. In een boekje verkrijgbaar bij Bureau Voorlichting van de ge meente vindt u de voorwaarden, waaraan u dan moet voldoen en de bedragen waarom het gaat. Enkele gedeeltes uit dit boekje treft u hieronder aan. De subsidie wordt verleend uit het "Stadsvernieuwingsfonds" en geldt voor particuliere woningen, waar de eigenaar zelf ook woont. Denkt u in aanmerking te komen voor deze subsidie, neemt u dan vóór u gaat verbouwen contact op met de afdeling bouw- en woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, Vlissingsestraat 21, 4331 KT Middelburg, tel. 01180 - 82000. zijnde een woning, door mid del van verbouwing. d. Het splitsen van een woning in twee of meer woningen door middel van verbouwing. e. Het samenvoegen van een aan tal woningen tot één of meer woningen door middel van ver bouwing. f. Het treffen van voorzieningen aan een gebouw, niet zijnde een woning. Hel gewone onderhoud valt niet onder de regeling. Als dus alleen gebreken worden hersteld aan bij voorbeeld kozijnen, ramen, deu ren, dakbedekking, goten, schoorstenen, lijsten en dakkapel len, krijgt u daarvoor geen subsi die. Ook het aanbrengen van dub bel glas, voorzetramen en het iso leren van spouwmuren valt niet onder deze subsidieregeling. Om welke woningen gaat het? Subsidie kunt u alleen krijgen voor de verbetering van woningen, die bestemd zijn voor permanente bewoning. Voor de verbetering van bijvoorbeeld zomerhuizen, weekendwoningen en tweede wo ningen wordt dus geen subsidie gegeven. Evenmin voor de verbetering, die de bewoners om persoonlijke wen- Welke woningverbeteringen wor den gesubsidieerd? a. Het treffen van voorzieningen tot verbetering van de indeling of het woongerief van een woning. b. Het treffen van voorzieningen tot opheffing van de technische gebreken van een woning. c. Het maken van één of meer woningen in een gebouw of een gedeelte van een gebouw, niet Bij bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2 is gratis een handig boekje verkrijgbaar, waarin alle adressen zijn opgeno men op sportgebied in Middelburg. Het begrip "sport" is hierin ruim opgevat, zodat u adressen kunt aantreffen van gemeentelijke instanties, sportverenigingen, sport complexen, medische instellingen op sportgebied, maar ook van wijkcentra, oranjeverenigingen, scoutinggroepen enzovoorts. De bekende voorjaarsmueneid kan de komende maanden weer de kop op steken. Behalve goede voe ding, beweging, frisse lucht, vol doende nachtrust en nog meer van die gezonde zaken, kan ook een zonnebankkuur deze vermoeid heid bestrijden. Een steeds groter aantal mensen maakt op doktersadvies gebruik van de zonnebank. Nog geen jaar geleden werd een heftige discussie gevoerd over vermeende schade lijkheid van zonnebankkuren. Te veel is nooit goed, maar een gedo seerd gebruik van professionele bruiningsapparatuur kan de alge hele conditie verbeteren en zelfs een aantal huidaandoeningen ge nezen, zoals acne, eczeem en pso riasis. Behalve ter bestrijding van ver moeidheid en om medische rede nen, is ook of juist het verkrijgen van een bruin kleurtje een belang rijke reden om de zonnebank op te zoeken. Bij een vakantie in zonrij- ke gebieden kan een iets te enthou siast zonnebad in de eerste vakan tiedagen de pret voor vele dagen grondig bederven. Een voorbe handeling is op de zonnebank kan dit voorkomen. Professionele bruiningsappara tuur kunt u vinden in het zwem bad Poelendaele. De "Original Dr. Muller"-zonnebanken zijn uitgerust met lampen, die veilige U.V.A.-stralen afgeven. Als u zich aan de gebruiksvoorschriften houdt kunt u op een veilige manier een aantrekkelijk bruin kleurtje krijgen. De kosten bedragen voor 25 minu ten 7,een "tienzonnenkaart" kost 65, sen of behoeften willen aanbren gen (bijvoorbeeld door een wijzi ging van het aantal of van de leef tijd van de bewoners). De belangrijkste voorwaarden De belangrijkste voorwaarden om voor subsidie in aanmerking te ko men zijn: de woning mag niet jonger zijn dan 25 jaar. Bovendien mag de woning de afgelopen 5 jaar niet met subsidie van de over heid zijn verbeterd; het bewoonbare vloeropper vlak mag na de verbetering niet groter zijn dan 125 m2; na de verbetering moet de wo ning een toilet en een douche hebben; de woning moet geheel of ten dele niet voldoen aan redelijke eisen van bewoonbaarheid; verbeteringsplannen mogen niet meer dan 90.000, kosten; verbeteringsplannen van min der dan 1.500,— of 675,— aan materiaalkosten komen niet in aanmerking (geldt niet voor w.c. en douche). Als een aannemer het werk uit voert ontvangt de eigenaar bewoner het volledige subsidiebe drag. Als een eigenaar-bewoner zelf het werk uitvoert, dan ont vangt hij 45% van de geldende subsidiebedragen. U kunt subsidie aanvragen met een formulier dat verkrijgbaar is bij de afdeling bouw- en woning toezicht van de dienst Gemeente werken, Vlissingsestraat 21, Mid delburg. Bij de subsidie-aanvraag moet u ook de volgende gegevens verstrekken: een gespecificeerde begroting van de kosten; een werkomschrijving; tekeningen van de bestaande en van de te maken toestand; de naam en het adres van de aannemer(s); wanneer het vernieuwen of aanpassen van de elektrische installatie betreft, een verkla ring van de Provinciale Zeeuw se Elektriciteits Maatschappij (PZEM) dat de bestaande in stallatie is afgekeurd. Wanneer u op deze wijze subsidie hebt aangevraagd mag u beginnen met de werkzaamheden. In derge lijke situaties loopt u uiteraard het risico dat de door u ingediende aanvraag niet of slechts ten dele tot toekenning van subsidie zal lei den. Het is nimmer zo dat het feit dat al met de werkzaamheden is gestart een op zich zelf staand recht op subsidie in het leven kan roepen; beginnen vóór de schrifte lijke toezegging van de subsidie is geheel voor eigen risico. Het gereedkomen van hel werk moet schriftelijk aan de gemeente worden gemeld. De gemeente zal daarbij rekeningen en betalingsbe wijzen vragen en het werk contro leren, waarna indien de getroffen voorziening(en) wordt (worden) goedgekeurd, de subsidie uitbe taald wordt. Het verstrekken van een voorschot van maximaal 50% van de toege kende subsidie is mogelijk als het werk voor tenminste voor de helft is uitgevoerd en akkoord bevon den door de gemeente. Op grond van de Welzijnswet heb ben de gemeenten sinds 1 januari 1988 geld gekregen voor de uitvoe ring van een deel van het zoge noemde "Flankérend Ouderenbe leid". Kort gezegd gaat het om voorzieningen die erop gericht zijn ouderen zolang mogelijk zelfstan dig te laten funktioneren. In 1987 werd dit budget nog ver deeld door de provincie, in overleg met de gemeenten. Door de over gang van provincie naar gemeente als "verdeler", is een aantal subsidie-verzoeken voor 1987 noodgedwongen doorgeschoven naar 1988 en bij voorrang behan deld. Nu blijkt dat in het Wel- zijnsprogramma 1987 na aftrek van de reeds goedgekeurde verzoe ken, nog een bedrag beschikbaar is van 56.552,Ook daarvoor zijn inmiddels al enkele subsidie verzoeken ingediend. Óm een compleet beeld te krijgen van de in Middelburg aanwezige initiatieven op dit terrein, wordt de mogelijkheid geopend nog nieuwe subsidieverzoeken in te dienen. Er is maar een beperkt budget be schikbaar, wat met zich meebrengt dat waarschijnlijk niet alle aanvra gen kunnen worden gehonoreerd. Voor de beoordeling van de aan vragen wordt aangesloten bij de criteria die destijds door de pro vincie zijn opgesteld. Deze criteria zijn: •het projekt moet de "zelfred zaamheid" van ouderen bevorde ren en hen helpen hun zelfstandig heid zo lang mogelijk te handhaven; •bij de opzet van de projekten moet effektief gebruik worden ge maakt van bestaande instellingen; •het projekt moet zo mogelijk de afstemming en samenwerking tus sen de voorzieningen voor oude ren bevorderen; •bij de opzet en uitvoering van initiatieven moeten ouderen en or ganisaties van ouderen zoveel mo gelijk worden betrokken: de inzet van vrijwilligers(organisaties) in het algemeen verdient de aandacht; •de resultaten van het projekt moeten kunnen worden geëva lueerd; •aangegeven moet zo mogelijk worden of het projekt voorziet u een behoefte; •er moet aandacht worden be steed aan de (geografische en psy chologische) bereikbaarheid; •projekten mogen niet struktu- reel afhankelijk zijn van bijdragen uit flankerend ouderenbeleid; al leen in zeer bijzondere gevallen komen andere aktiviteiten voor HYM.'/Y np^p; Y/YW/M Y/YYY/M Y/y/W/M W/YMYjY. ippjcp* np'P HP!^ een strukturele bijdrage in aan merking. In het subsidieverzoek moet wor den aangegeven dat het projekt niet op een andere wijze gefinan cierd kan worden (bijv. met rijks- of provinciale subsidie). Om in aanmerking te komen voor een bijdrage in het kader van het flankerend ouderenbeleid dient een schriftelijk verzoek te worden ingediend bij het College van Bur gemeester en Wethouders, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. In principe is het mogelijk het hele jaar door subsidieverzoeken in te dienen. Omdat op korte termijn een aanvang zal worden gemaakt met de verdeling van de middelen verdient het echter aanbeveling subsidieverzoeken op zo kort mo gelijk termijn in te dienen. Inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij de heer I.J. Baaijens, afdeling Welzijnszaken, tel.: 01180-26251, tst. 426. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat: 1. de IMV PZEM, Postbus 48 te 4330 AA Middelburg een ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het uitbreiden of wijzigen van een schakelstation aan de Elektra- weg 20 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middel burg, sectie M, nummer 106: 2. de heer B. de Groot, Arnelaan 73 te 4335 TC Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een timmermans werkplaats op het perceel Oude Veerseweg 13 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N, nummer 1221. en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werk dag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inza ge op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stuk ken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens geduren de een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt ver langd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 -26251toestel 413. Bij de stukken ligt een me dedeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan wor den verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 23 april 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. In dien daarom wordt verzocht (telefoon 01180 - 26251, toestel 413) kan in de periode van 7 april 1988 tot en met 1 5 april 1988 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge be zwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State tegen de genomen beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene be palingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer J. Joosse, Oude Rijksweg 50 te 4339 BC Nieuw- en Sint Joosland voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een transportonderneming op het perceel Achter de Kerk 22a te Nieuw- en Sint Joosland, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie X, nummers 2160 en 2161 positief te beschikken onder voorschriften om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken, liggen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Za ken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikking op de aanvraag. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen hier eveneens buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aapgevraagd, telefoon 01180 - 26251, toestel 413. Schriftelijk gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 6 april 1988 door de aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan: A. Klarenbeek IIB, teneinde de bouw van een garage en de uit breiding van de woning op het perceel Nieuwenhovenseweg 4 mogelijk te maken; B. Uitbreidingsplan Noordweg, teneinde de bouw van een gara ge/berging op het perceel Noordweg 379 mogelijk te maken. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 25 maart 1 988 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van deze voornemens, zijn bezwaren schrif telijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het kader van "Netwerk voor Oude Muziek" wordt een concert gegeven op vrijdag 25 maart om 20.15 uur in de Burgerzaal van het stadhuis. Uitgevoerd wordt onder meer de "Lemons de Ténèbres" van Fr. Couperin. Uitvoerenden zijn: Hilde van Kuijeren, sopraan; Matthy Soet- houdt, sopraan; Naomi Hirsch- feld, Viola de Gamba en Geert Bierling, orgel. De Passionen van Johann Sebasti an Bach zijn weliswaar de be kendste maar zeker niet de enige belangwekkende werken die hun wortels hebben in de devotie van de Goede Week. Tot de hoogte punten uit de passiemuziek beho ren ook de zgn. Legons de Ténè bres, een genre dat met name in het Parijs van de eerste helft 18e eeuw zeer geliefd was. Onbetwist hoogtepunt van het genre zijn de Legons van Francois Couperin. De oprechte schoonheid van dit werk werd in het Holland Festival Oude Muziek 1986 nog voor een groot publiek gedemonstreerd door o.a. Emma Kirkby tijdens een gedenkwaardig concert in de grote zaal van Vredenburg. In het Netwerk wordt Couperins meesterwerk uitgevoerd door een ensemble rondom de sopraan Matthy Soethoudt en de organist Geert Bierling (laureaat van o.a. het befaamde concours van Brugge!). Inlichtingen en kaarten zijn ver krijgbaar bij de receptie, Stad huisstraat 2, telefoon 26251, toestel 410. Zo lang de voorraad strekt zijn vanaf drie kwartier vóór de aanvang van het concert ook kaarten verkrijgbaar in het stadhuis. 'De Burgerzaal van het stadhuis"

de Faam | 1988 | | pagina 7