'Wings of desire' Hoe en wat voor de nieuwe meerderjarigen Eieren zoeken schilder Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg WEDSTRIJD BIJ DE MIRO Handelingsbekwaam Uitkering Studiefinanciering Handlichting Kinderbescherming DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 maart 1988 Zomerzegels - De verkoop van zomerpostzegels is sinds giste ren (dinsdag) weer aan de gang. Omdat Artis honderdvijftig jaar bestaat, is dit jaar voor het on derwerp "Mens en dierentuin" gekozen. Ontwerpster Tessa van der Waals tekende een quagga, een uitgestorven step- penzebra, een zeekoe en een orang-oetan. Naast de losse ze gels is er ook een zomerpostze- gelboekje en -mapje versche nen. Verder zijn er kaarten en wensbrieven verkrijgbaar. Een gedeelte van de opbrengst komt ten goede aan de Stich ting Ponyrijden voor Gehandi capten, voor de realisatie van een aantal nieuwe stallen. De actie loopt tot 1 6 april. Zeeuwse Vrouwenraad - De jaarvergadering van de Zeeuw se Vrouwenraad op maandag 28 maart is vanaf 11 uur open baar. Onder het motto "Het zit in de computer" wordt dan aan dacht besteed aan Vrouwen en Computers. In een videofilm ko men 9 vrouwen aan het woord over dit onderwerp. Verder is er een toelichting van Nora Blomsteel, directeur van de Janneke Dierxschool. De verga dering vindt plaats in de Zeeuw- se Bibliotheek. Criminaliteit - Mr. W. Blanken, burgemeester van Goes, belicht woensdag 30 maart het pro bleem van de "Veel voorko mende criminaliteit" in onze sa menleving. Hij doet dat op een bijeenkomst van het CDA- Vrouwenberaad, waar ook an dere belangstellenden welkom zijn. De bijeenkomst wordt ge houden in het verenigingsge bouw van de Petruskerk, in gang Dr. Ottestraat te Vlissin- gen. De aanvang is om 9.30 uur. Dansante Werkvormen - Op de cursus Dansante Werkvor men van de Provinciale Her vormde Jeugdraad Zeeland zijn in Mid delburg nog vijf plaatsen vrij. De uit tien avonden bestaande cur sus begon op 22 maart in de Thomaskapel. Cursusleider is Jaan Harthoorn. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij PHJR-Zeeland, Singelstraat 19 te Middelburg, telefoon 01180 - 15353. Bingo/bal - Buurtvereniging van Duyvenvoorde uit Oost Souburg viert zaterdag 26 maart feest. Om te beginnen is er van 14 tot 16 uur kinderbingo in De Schuur. Om 20 uur is er een grandioos lentebal voor volwassenen, met (alweer) bingo en een verloting. Er zijn leuke prijzen te winnen. Speelgoedruilbeurs - In het Speelgoedmuseum, Nekkerspoel 21 in het Belgische Mechelen is 27 maart de vijfde internationale speelgoedruilbeurs. De liefheb bers kunnen hun hart ophalen met alle mogelijke autominiatu ren, blikken speelgoed, treinen en poppen. Wie zijn of haar*> speeltjes ten toon wil stellen kan contact opnemen met de heer Jeremiasse, telefoon 01134 - 1642. De ruilbeurs is tussen 10 en 1 5 uur geopend. Link - De gemeente Vlissingen heeft de subsidie aan de werklo- zenkrant Link stopgezet. Hoe Link daar over denkt is te lezen in het nieuwste nummer van de krant. In dit nummer staan brief wisselingen met de gemeente, verslagen van gesprekken, spot prenten en verhalen over het functioneren van ambtenaren. De krant is gratis verkrijgbaar bij bibliotheken, buurthuizen, ar beidsbureaus, de sociale dienst en iedere dinsdag tussen 12 en 3 uur op het redactie-adres aan de Hogeweg 103 te Vlissingen. MS Stichting - In Het Koets- huys bij Der Boede is zaterdag 29 maart weer een soos van de afdeling Walcheren van de MS Stichting. Mevrouw B. de Korte spreekt dan over "Het omgaan met een visuele handicap". De aanvang is om 10.30 uur. Me vrouw C.l. Bostelaar- van de Lip- pe, telefoon 01180 - 28908 heeft meer informatie over deze soos. Het Kadaster - Het Kadaster is een naam die iedereen kent. Of men ook weet wat deze instel ling precies doet is een ander verhaal. Daarom verzorgt de heer M.J. Scheele, voormalig tech nisch ambtenaar bij het Ka daster, op woensdag 30 maart een lezing over dit onderwerp. De lezing -voor leden en niet- leden van de Heemkundige Kring Walcheren- wordt gegeven in Hotel Walcheren te Koudekerke en begint om 20 uur. Molstraat 13 - Over Middelburg en Barbershop. De Stichting Wel zijn voor Ouderen heeft zaterdag 26 maart weer open huis in Molstraat 13 te Middelburg. Stadsarchivaris Peter Sijnke ver telt 's morgens alles over de ge schiedenis van Middelburg. Dit met behulp van dia's en onder de titel "Middelburg in de loop der tijden", 's Middags leidt Hans van den Broeke het "Vocaal en semble Sint laurens". Tien man nen zingen Franse chansons, Beatle liedjes en Barbershopnum- mers. Molstraat 13 is van 10.30 tot 16 uur geopend. Reuma - Zuster Korstanje van de Bevelandse Kruisvereniging geeft op vrijdag 25 maart een le zing voor de reumapatiëntenver eniging. Het werk van de kruis vereniging op dit gebied licht ze toe met een film. Leden met be geleider zijn welkom in de Stenge te Heinkenszand. De lezing be- gint om 20 uur. Parapsychologie - De Span jaard Cortez landde in Mexico precies op de dag van de terug keer van Quetzalcoatl, "de geve derde slang". Quetzalcoatl, een god, zou terugkeren om het Az- tekenrijk te vernietigen. Over de parapsychologische aspekten van deze uitgekomen voorspel ling spreekt Drs. G. Tjaden voor de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie. De lezing wordt gehouden op 30 maart om 20 uur in het zaaltje op de eerste etage in de Concert- en Gehoor zaal aan de Middelburgse Verwe- rijstraat. Ontspanning - De Zeeuwse ontspanningsclub voor doven, slechthorenden en horenden doet aan bowlen, klaverjassen, sjoelen, dansen en gezel schapsspelen. Wie lid of dona teur wil worden kan schrijven naar de Z.O.C.D., A. de Witte, Meanderhof 127 4337 BP Mid delburg; Vrouw en eigen bedrijf - Voor vrouwen die zich willen oriënte ren op het ondernemingsschap begint op dinsdag 12 april een oriëntatiecursus Vrouw en eigen bedrijf. In de cursus komen ver schillende aspecten van het on dernemersschap aan de orde, zo als begroten, financieren, vesti gingseisen en vergunningen. Vertegenwoordigers van een aantal belangrijke instanties, bij voorbeeld de Kamer van Koop handel en de belastingdienst houden spreekbeurten. De cur sus bestaat uit negen wekelijkse bijeenkomsten van 9.15 tot 11.15 uur. Belangstellenden kunnen terecht bij Vrouw en Werk Zeeland, Nieuwstraat 47 te Middelburg, telefoon 01180-37555. Collecte Reumafonds - De col lecte van het Reumafonds bracht in Arnemuiden iets minder op dan vorig jaar. De Amemuidena- ren steunen het fonds met in to taal f 2.585,10. Vorig jaar was dat met f 2.650,80. De collecte werd in de week van 7 tot 13 maart gehouden. Wie alsnog zijn bijdrage kwijt wil kan die storten op giro 324 of bank 70 70 70 848 ten name van het Reuma- fonds in Den Haag. Vrije School - Van rekenles tot gedicht-recitatie. Op een open baar schoolfeest laten de leerlin gen van de Vrije School Zeeland onderdelen van hun lessen zien. Het feestje - dat ongeveer een uur duurt - wordt gehouden in de Willem Arondeusstraat 59 (Kla- renbeek). Na afloop is er gele genheid om iets te drinken en de boekentafel te bekijken. De aan- vang is om 10 uur. Fiom - Het opvoeden in je een tje, het maken van een nieuwe start, contacten leggen. Dingen die aan de orde komen bij de gespreksgroep voor alleenstaan de vaders en moeders van het Fi om Zeeland. De eerste bijeen komst van een serie van tien is op dinsdag 29 maart, tussen 20 en 22 uur. Cor Crijnen en Kitty Hamelink zorgen voor de begelei ding. Het adres van het Fiom is Varkensmarkt 1 te Middelburg. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 01180-27311 Zomerkamp - De centrale stich ting Sociaal Kultureel Werk Vlis singen zoekt vrijwilligers voor een zomerkamp in Zeeuwsch Vlaanderen voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De groepsleiders zorgen onder meer voor de opvang van de kinderen, de hygiëne van kamp en kind en organiseren afgesproken aktivi- teiten. De minimumleeftijd is achttien jaar. De programmalei ders bereiden de aktiviteiten voor, zijn verantwoordelijk voor de materialen en vallen bij ziekte in de keuken of bij de groepslei ding in. De minimumleeftijd is ze ventien jaar. Werkenden kunnen voor dit kamp extra verlof aan vragen bij de werkgever. Kees Catsman, 01184-14660 heeft meer inlichtingen. Ouderen Bond - De ledenverga dering van de Protestants Christelijke Ouderenbond afde ling Middelburg is op woensdag 30 maart in "De Schakel" te Middelburg. Na het huishoudelijk gedeelte spreekt dokter J.E. van de Rijst, geneesheer-direkteur van Der Boede, over het pro bleem "Ouder worden en ziek zijn". De vergadering begint om 14 uur. Kledingbeurs - Basisschool De Vrijburch verkoopt woensdag 30 maart kinderzomerkleding in de maten 92 tot en met 170. Scho ne en hele kleding kan maandag 28 maart tussen 9 en 12 uur worden ingebracht. De beurs is in de school aan de Generaal H. Smithlaan te Middelburg, tussen 13.30 en 14.30 uur. De helft van de opbrengst is voor de school. Reumafonds - De collecte van het Nationaal Reumafonds heeft in Middelburg een bedrag van f 15.824,20 opgebracht. Vouwkring - Paasversieringen en bloemsierkunst. Dat is het thema van de tweemaandelijkse vouwkringbijeenkomst van Ori gami Zeeland op maandag 28 maart in Hotel Walcheren te Kou dekerke. Alle beoefenaars van de Japanse vouwkunst zijn wel kom, enige kennis van de basis vormen en tekeninglezen is noodzakelijk. De bezoekers die nen zelf hun papier mee te ne men. De avond begint om 20 uur. Het Origami-depot is aanwe zig. Wie meer wil weten over dit kunstige vouwen kan bellen naar 01102 - 3207. Het noodzakelijke materiaal is verkrijgbaar bij Origa mi Zeeland, De Kromme 14 te Kapelle. Elke woensdag (behalve tijdens de schoolvakanties) van 14.30 tot 16 uur geopend. Molukken - In het kader van "De Molukken en de Ontwikke lingssamenwerking" heeft het Documentatiecentrum Moluk- kers op vrijdag 25 maart een informatie avond. Aan het woord komen de heer Sengkery van Tjenken Pu- ang, een vereniging van in Ne derland wonende uit het dorpje Kilang afkomstige Molukkers, en de heer A. Brouwer van het IC- CO. Het ICCO staat voor Inter kerkelijke Coördinatie Commissie Ontwikkelingsprojecten. Samen met de GPM, de Molukse pro testantse kerk, heeft deze com missie een totaalplan "Streek Ontwikkelingsproject Molukken" opgesteld. De informatie-avond wordt gehouden in De Zwaan te Oost Souburg en begint om 19.30 uur. Aldegonde - De maandelijkse bingo-avond van Buurthuis Al degonde is dinsdag 29 maart. De zaal is vanaf 19.30 uur ge opend, de bingo begint om 20 uur. Elke woensdagmiddag is er in het buurthuis in het Vlissing- se Westerzicht van 14.30 tot 16 uur een kinderclub voor kinde ren van vier tot en met acht jaar. Nederlanders en Tamiljongeren kunnen elkaar elke maandag middag van 13.30 tot 17.00 uur en elke woensdagavond van 19.30 tot 23.00 uur ontmoeten. Dit onder het genot van tafel tennis, biljarten, kaarten en video. Lampionoptocht - De Muziek vereniging EMM bestaat negen tig jaar. Daarom is er vrijdag 25 maart een grote lampionop tocht. De aanvang is om 19.30 uur bij Muziekgebouw 't Westende aan de Oostkapelse- weg. Na afloop is de prijsuitrei king van de kleurwedstrijd in het muziekgebouw. Rommelmarkt - Buurthuis Scheldebuurt rommelt zaterdag 26 maart tussen 9.30 en 15.30 uur. Om 10.30 uur wordt er een aantal bijzondere voorwerpen bij opbod verkocht. Verder is er de hele dag een grote verloting. Alle spullen, behalve meubilair, kunnen dagelijks bij het buurt huis aan de Verkuijl Quakke- laarstraat worden afgeleverd. Arnemuiden - De gemeente raad van Arnemuiden vergadert maandag 28 maart in het ge meentehuis. Op de agenda staan onder meer een voorstel tot subsidieverhoging van vijf honderd gulden naar duizend aan de plaatselijke Oranjevereni ging en een voorstel tot krediet verlening aan de vrijwillige brandweer voor de aanschaf en inrichting van een hulpverle ningsvoertuig plus de aanschaf van een aantal piepers. De ver- gadering begint om 19.30 uur. Jeugddisco - Jongeren van ne gen tot en met dertien jaar kun nen zich vrijdag 25 maart uitleven in de jeugddisco van Buurthuis Aldegonde. De "kleintjes" hoeven niet bang te zijn want ouderen worden abso luut niet toegelaten. De disco is van 19 tot 21 uur. Versmakking - Wat het nou precies is weten de leden van de Korfbalvereniging De Stormvo gels waarschijnlijk zelf ook niet. De club heeft zaterdag 26 maart een Versmakking in het clubge bouw in cafetaria De Fontein aan de Westkapelse Markt. Er is een rad van avontuur, een schiettent, een grabbelton en een waterballet. Verder kunnen de bezoekers de feestvreugde verhogen met ballen gooien en brieven trekken. De versmak king duurt van 15.30 tot 22.30 uur. Moeder '88 - Meneer Kaktus kiest voor het Amsterdamse Marriott Hotel de allerliefste moeder van 1988. Grote en klei ne kinderen kunnen hun teke ningen, versjes, gedichtjes en brieven voor 1 mei sturen aan Meneer Kaktus, Amsterdam Marriott Hotel, Stadhouderska de 19, 1054 ES Amsterdam. De Moeder van het Jaar krijgt sa men met haar gezin een brunch in het hotel en een herinnerings bord. Verder wordt haar huis schoongemaakt door de mede werkers van het Marriott. Shalom - De staat Israël bestaat dit jaar veertig jaar. Om dat te vieren heeft de interker kelijke stichting Near East Mi nistry een reeks "Shalomfestij- nen" georganiseerd. In de Mid delburgse Schouwburg is er op 24 maart zo'n feest. De stich ting benadrukt het kritiekloos achter Israël te staan, maar vind het belang van solidariteit met het land groter dan ooit. Het programma van het feest bestaat uit muziek, dans, film, voordracht en beeldende ex pressie. Centraal staan Israël, komend uit het leiden, veertig jaar een natie, de problemen van nu, de Russische joden, het bidden bij de Klaagmuur en de hoop. Hierbij wordt ook de zaal betrokken. Verder zijn er diver se stands, is er een gebed en wordt er een cadeau aan de joodse gemeenschap aangebo den. Het feest begint om 20 uur. De zaal is vanaf 19.15 uur geopend. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij NEM, postbus 30 in Voorthuizen, telefoon 03429-1318 en bij de plaatse lijke werkgroep, via mevrouw J. Smids, telefoon 01180-29039. Oudereninformatie - De oude re inwoners van Gapinge en Se- rooskerke kunnen dinsdag 23 maart terecht op een informa tiemiddag van de Stichting Wel zijn voor Ouderen Platteland Walcheren. Op de informatie markt, die om 1 5 uur begint, is informatie van alle belangrijke instanties verkrijgbaar. Er zijn stands van onder meer het zwembad Vlissingen, de tele fooncirkel, het bejaardenalarm en de ouderenbonden. De mid dag wordt gehouden in De Zandput en duurt tot 17 uur. Daarna is er een broodmaaltijd. Excursie - De Natuurvereniging Walcheren, de KNNV, gaat dins dag 29 maart op excursie naar de Schotsman. Het tripje staat onder leiding van Henk Mande- maker en begint om 14 uur op het parkeerterrein van de Schotsman (bij de frietkraam). Honderden nog blanke eitjes wil len beschilderd worden. Hier is een taak weggelegd voor kinde ren tussen de vier en twaalf jaar. Deze kinderen kunnen zich zater dag 26 en woensdag 30 maart in wedstrijdverband uitleven op het Miro Center plein in Vlissingen. Onder leiding van een Miro- hostess worden dan alle eieren van een kleurtje voorzien. De Mi ro levert al het noodzakelijke ma teriaal. Om de wedstrijd zo eerlijk mogelijk te laten verlopen wor den de deelnemers in drie leef tijdsgroepen verdeeld: van vier tot en met zes, van zeven tot en met negen en van tien tot en met twaalf jaar. Uit elke groep kiest een deskundige jury een win naar. Alle kunstwerken worden tentoonsgesteld. De wedstrijd is zaterdag tussen 10 en 16.30 uur en woensdag tussen 13 en 17.30 uur. De feestelijke prijsuit reiking is op 2 april. Scene uit 'Wings of desire' van Wim Wenders, in het Schut tershoftheater. Met ingang van 1988 is de meerderjarigheidsgrens van 21 naar 18 jaar verlaagd. Dit heeft grote consequenties voor tal van rechtsgebieden. In principe wordt vanaf deze leeftijd het volwassenenstraf recht toegepast. Het ouderlijk gezag en de voogdij eindigen nu bij het achttiende levens jaar. In deze Rechtstreeks een opsomming van de gevolgen voor achttien- tot eenentwin- paald bedrag bij te dragen in de kosten van levensonder houd en studie van hun kinde ren. Doen ze dit niet dan kan de student procederen om alsnog zo'n bijdrage te krijgen. derjarige aan een minderjarige heet handlichting. Dit begrip wordt toegepast bij overeen komsten in verband met be drijf of beroep en kan nu aan zestien- en zeventienjarigen worden verleend. Achttienjarigen zijn volledig handelingsbekwaam. tigjarigen van deze nieuwe wet. De ouders van achttien- tot eenentwintigjarigen zijn ver plicht de kosten van levens onderhoud en studie te beta len. Veel studerenden hebben recht op een basisbeurs met «aanvullende financiering. Hoe hoog die aanvullende finan ciering is, hangt af van het be lastbaar inkomen van de ouders. De ouders dienen - voor zover mogelijk- een be- Zelfstandig uitgevoerde rechtshandelingen, zoals ko pen, lenen en huren, zijn niet vernietigbaar. Verder kunnen achttien tot eenentwintigjari gen zelfstandig een arbeids overeenkomst sluiten en heb ben ze geen huwe lijkstoestemming nodig. Een testament opmaken kan van af zestien jaar. Het via de kantonrechter toe kennen van bepaalde be voegdheden van een meer- Jongeren in de genoemde leeftijdsgroep kunnen in aan merking komen voor een RWW-uitkering. Ze hebben in principe geen recht op een uitkering op grond van de Al gemene Bijstands Wet (ABW), hoewel uitzonderin gen mogelijk zijn. Alimentatie dient rechtstreeks aan de jon geren te worden uitbetaald. Er is een regeling voor de be scherming van deze betaling. Kinderbeschermingsregelin gen eindigen op het achttien de jaar. Onder bepaalde voor waarden kan de hulp tot het eenentwintigste jaar worden voortgezet. Ook in het ver blijfsrecht zijn enige verande ringen. Buitenlandse jongeren die meer dan vijf jaar recht matig in Nederland wonen moeten na hun achttiende verjaardag hun verblijfskaart inwisselen bij de plaatselijke vreemdelingendienst. Ze krij gen dan een vergunning tot verblijf of vestiging. Zaalvoetbal - Op het zaalvoet baltoernooi van Hoechst wer pen de teams Haven van Vlis singen, VAW, VPS, Dauwen- daele, Bussel Boys, Jong Am- bon, BW en Hoechst Boys zich in de strijd. Dat gebeurt op za terdag 26 maart vanaf 10 uur in sporthal De Stenge in Heinkens zand. Het totale programma omvat zestien wedstrijden van achttien minuten. De finale be- gint om 1 5.30 uur. Lentefeest - Het COC regio Walcheren viert op zaterdag 26 maart een lentefeest. Centraal op het feest, dat om 21 uur be gint, staat een disco-dans wedstrijd. Deelnemers kunnen zich dezelfde avond opgeven. Elke danser ontvangt een klei nigheid. Voor de winnaars zijn er prijzen beschikbaar. Het feest wordt gehouden in de Ei- genhaardstraat 2. Bankdrukken - De enige echte Zeeuwse Bankdrukkampioen- schappen zijn op zondag 25 maart bij Body Gim aan de Oost- perkweg te Middelburg. Aan de kampioenschappen doen vijfen veertig deelnemers, verdeeld over zes ploegen mee. Nieuw is een damesploeg en een ploeg jongeren beneden de zestien jaar. De kampioenschappen, die qua niveau tegen de landelijke top aanliggen, beginnen om 13 uur. Adoptie - Vanavond (woens dag) is er op de Dam 47 in Mid delburg een informatie-avond over financiële adoptie van kin deren in de derde wereld. De be zoekers worden van alle informa tie voorzien door vertegenwoor digers van Foster Parentsplan, Stichting Wereldkinderen en No- vib. Alle belangstellenden zijn vanaf 20 uur welkom. Sacred Dance - Het in harmo nie brengen van lichaam, geest en ziel. De muren van de een zaamheid omlaag halen. Dat is het doel van de Sacred Dance, een holistische dans, die uitgaat van meditatie. Zaterdag 26 maart is er tussen 14 en 17 uur een minicursus in de Breestraat 27. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij E. Schramm, telefoon 01180 - 14591. Vijvervreugdmars - Wande laars kunnen er zaterdag 26 maart weer fors tegenaan op de veertiende Vijvervreugdmars. Start en finish zijn bij het gym nastieklokaal van Vijvervreugd. De vijf en tien kilometermarsen starten om 14 uur, de vijftien en vijfentwintig kilometer om 11 uur en de veertig kilometer om 9.30 uur. Deelnemers kunnen zich voor 25 maart opgeven via telefoonnummer 25751. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. G.J. van Aalst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. N. Köther-Middelhoek, bevestiging en herbe- vestiging ambtsdragers. Collecte: diaconie. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Iedere 1e en 3e za. om 19.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: dhr. J. v.d. Putte uit Vlissingen, 14.30 uur: ds. K.W. Kakes uit Goes. Gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, openbare geloofsbelijdenis, 14.30 uur: dr. A. Jobsen. Gez. dienst (Gezinsdienst). Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. Wester veen, 14.30 uur: ds. Jobsen, gez. dienst in Geref. Kerk. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. de Lang uit Serooskerke. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. A.N. Verheul, 19 uur: ds. P. Melse. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. Th. de Kok uit Rotterdam, k.n.d. 8-11 jaar, 14.30 uur: ds. Th. de Kok. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. N. Köther-Middelhoek, bevestiging ambtsdragers, kin- dernevendienst. Collecte: diaconie. MIDDELBURG: Bahé'l Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kandidaat J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Vr. Koorkerk, 19.30 uur: Vesper dienst uitgaande Raad van Kerken, ds. P. Paulus en luite nant M. Kruithof. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, zo. 9.30 uur: ds. C. Meijer te Heesch. Hofpleinkerk, Hofplein, zo. 9.30 uur: ds. P. Paulus, 14.30 uur: ds. C. Meijer, Swerfrust, L. Stommesweg 1, zo. 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. P. Paulus, Vesperdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Scholte uit Har derwijk. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10.15 uur: dr. G.W. Reitsma uit Rotterdam. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Engelse Kerk, Simpelhuisstr. 19, 19 uur: ds. O. Elseman. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. 0. Elseman, belijdenis- en gezinsdienst m.m.v. Vlissings Jongerenkoor. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. J.E.L. Brum- melkamp, 11 uur: ds. van Herk uit St. Annaland, 17 uur: ds. G.K. Korporaal uit Woudrichem. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk. Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. C. Smit uit Cu- lemborg. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10.15 uur: dr. G.W. Reitsema uit Rotterdam. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur: gezins viering. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. Ruijgrok, H. Doop. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: kand. mevr. P.H. Couvée uit Kam pen, kindernevendienst, jongste en middengroep, 19 uur: kand. mevr. P.H. CouVée. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen uit Domburg, 19 uur: ds. M. de Boer uit Middelburg, Jeugddienst, thema: "Valt er met God te praten?" m.m.v. Interkerkelijk Jongerenkoor Sameach uit Grijpskerke. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. Ruijg- rok, H. Doop. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. A.O. Poppe uit 's- Hertogenbosch, 17 uur: ds. G.J. Schlüssler uit Kam perland. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: dhr. A. van Westen uit Borssele, 17 uur: dhr. H.J. van der Laan uit Kruiningen. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, k.n.d. groep 6-8. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: dhr. R. Heemskerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. Q. v.d. Vrie. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. De Ark, kinderkerk 4-12 jr. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor, (gezinsviering). VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. Klijnsma, gez. dienst H/G, 14.30 uur: ds. K.W. Kakes uit Goes, gez. dienst. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Klijnsma uit Middelburg, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema, palmpasendienst m.m.v. de zondags school. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: N.H. dienst, ds. Hiensch. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. Evangelisch-Lutherse Kerk, 10 uur: ds. Hiensch. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Kalsma, 19 uur: ds. de Nooij. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Mak- kinga, 17 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Leger des Heils. br. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor (gezinsviering). Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa, Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans (Palmzondag) Openbare Belijdenis. 19 uur: ds. Westerveen uit Domburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P.G Vel- lekoop. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oooster- hof, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M.D. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Stromenwijk;t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12739. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Ingaande vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Dhr. A. Ruys te Middelburg, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST, (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184-14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, "Court Oxhooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: Ö1180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. 1

de Faam | 1988 | | pagina 26