Contactlenzen, de mode anno nu De Arend en de modeschoen COH^ Het roze olifantje onder de grijze muizen Ook bruidskleding aan mode onderhevig po„ zijn satijn, taftzijde, Wolshop: breien is zelf mode maken Keur aan topmerken bij Elegant Mode Temsamani: Haarmode voor jong en oud, een keur aan mogelijkheden TILROE GOOIT 'ZE' IN DE AANBIEDING BUBBLES EXCLUSIEFLEUK EN ORIGINEEL Prijsdoorbraak WITTE TROUWJURK BLIJFT IN ZWANG Belevenis Mannenwerk COMPLETE FORMULE VOOR DE VROUW DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 maart 1988 Breien is zelf mode maken, ledereen heeft de mogelijkheid om zelf truien te ontwerpen met al lerlei soorten garens. Natuurlijk zijn er ook prachtige bestaande patronen. De collectie is tegenwoordig enorm uitgebreid. De kwaliteitschoen. Duf? Saai? Lelijk? De schoenen van De Arend aan de Nieuwe Burg in Middelburg bewijzen het tegendeel. Zelfs,het meest simpele model heeft al wat leuks, moois of aparts. De kwaliteitsschoen. Niet aan mode onderhevig? Geen trends bij de Arend, maar wel degelijk mode. Passende schoenen. Letterlijk en figuurlijk. Voor jong en oud. Hoe mooi sommige brillen ook zijn, ze zitten vaak flink in de weg. Veel brildragers kiezen daarom voor zachte contactlenzen. En die pas sen helemaal in het modebeeld anno nu. Zachte lenzen hebben veel voordelen. De drager went er snel aan en kan ze niet verliezen, er kan geen stof onderkomen en ze zijn af te wisselen met bril. Zo'n collectie met merken als Gabor, Peter Kaiser en Ravelli krijg je niet zomaar bij elkaar. Het echtpaar Hans en Joke Wassink be reidt zich terdege voor. Al lang voordat het eigenlijke seizoen begint reizen ze naar de grote schoenen- beurs in Dusseldorf. "Alle delen van de wereld zijn in Dusseldorf vertegen woordigd. De hele exclu sieve exemplaren die we in Utrecht niet kunnen krijgen, kopen we daar in", zegt Hans Wassink. Maar niet alleen de schoe nenbeurzen worden be zocht. Ook de textielbeur zen komen aan bod. De inkoop wordt afgestemd op de modekleding. Dé kleuren van dit seizoen, rood, wit, marine en zand zijn dus in overvloed aan wezig bij De Arend. Leuk sportief. Gekleed sportief. Elegant. Exclu sief. De Arend-collectie in een notedop. "De pump gaat een belangrijke rol spelen. Het probleem is alleen dat lang niet ieder een er op kan lopen. De kleinere hakjejs blijven dus belangrijk. Verder hebben we veel veterschoentjes en hele leuke ballerina's in felle kleuren", vertelt een enthousiaste Hans Was sink. Het vlechtwerk, de reptielnerf en de wat gro vere crocoprint zijn niet meer weg te denken bij de modeschoen. Ook de pasteltinten duiken weer op, vaak in de vorm van een doorschijnende parel moerglans. Verder heeft De Arend een exclusieve serie schoenen met bij passende tassen. "Als je een losse tas erbij koopt zie je altijd verschil. Deze tassen zijn van exact het zelfde materiaal en kleur gemaakt", zegt Wassink. De betere herenschoenen zijn nog altijd van Roek- port, Mephisto, Clarks en Van Bommel. De topper van het seizoen is de Brooks-schoen. Hans Wassink: "Dat was vroe ger een geklede schoen. We hebben nu de jongere uitvoering in leer en suè- de". De kleuren zijn zwart, cognac en donker blauw. De modellen veter of instap. Zoals gezegd, De Arend verkoopt uitsluitend kwa liteit. Geen goedkope syn thetische materialen of "Schoenen die binnen een maand in flarden aan je voeten hangen", aldus Wassink. "Een schoen kan op modegebied nog zo interessant zijn, de pasvorm en kwaliteit gaan voor. Voor elke voet hebben we de juiste pas vorm. Duur? Natuurlijk zijn deze schoenen duur der. Maar je krijgt er ook heel wat voor terug". De persoonlijke bediening staat hoog in het vaandel van de Wassinks geschre ven. "We nemen altijd de tijd voor de klant. Ook als ze na het dertigste paar nog geen keuze hebben gemaakt". SCHOENMODE DE AREND NIEUWE BURG 18 MIDDELBURG 01180-12416 Dit adviseert de vakopti- ciën P. Tilroe die zaken doet aan de Walstraat in Vlissingen. Hij vertelt ech ter ook het maar van de zachte contactlenzen er bij. "Ze zijn duurder in on derhoud dan de andere soorten lenzen". De Vlissingse opticiën gaat aan dat duurdere on derhoud iets doen. "Ik doorbreek een prijsbarriè- re", pronkt hij. "Tot een nader te bepalen datum passen wij de zachte Bausch Lomb-lenzen aan en we geven een tweede paar gratis. Om dat het onderhoud nogal duur is, geven we een pakket vloeistof voor on geveer een half jaar gra tis. Bovendien heeft men dan meteen de spaarkaart vol, die recht geeft op een leuke Ray Ban broche. En wie thuis op de video wil kijken hoe de lenzen pre cies moeten worden on derhouden, daarvoor heb ben we een videoband. Dit hele pakket kost slechts f 375, Tilroe heeft echter ook andere lenzen voor men sen die geen zachte len zen willen of kunnen dra gen. Bijvoorbeeld gas- doorlaatbare halfharde kunnen worden aangeme ten. "En u betaalt geen f 197,50 maar f 137,50 per stuk inclusief een aan- vangsset vloeistof gratis. Bovendien mag iedereen de lenzen twee maanden gratis proberen. Met an dere woorden", aldus de heer Tilroe, "lukt het niet of vallen de lenzen tegen dan wordt de aankoop som terugbetaald". De heer E. Tilroe is de contactlenzenspecialist in de zaak aan de Walstraat. TILROE OPTIEK WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 01184-12370 H Zachte Contactlens Plan Als winkelier moet je er tegenwoordig heel wat moeite voor doem om een aparte collectie in huis te hebben. Mary Haak van Bubbles in Vlissingen importeert haar stukken rechtstreeks uit Londen, dat sinds de Beatles in muziek en in mode altijd vooruit loopt op de rest van Europa. Mary Haak over de positie van haar winkel: 'Veel kle dingzaken met een jonge doelgroep hebben collec ties die door heel Neder land te koop zijn. Zodat het moeilijk is om echt iets aparts te dragen. Doordat wij zelf inkopen in Londen kunnen we mensen die niet in massaconfectie wil len rondlopen, iets bijzon ders aantrekken'. Juist door die rechtstreekse im port blijft niet alleen de kle ding, maar ook de prijs er van aantrekkelijk. En dat is ook een belangrijk punt bij een jonge doelgroep. De Vlissingse Portobello Road-winkel is geheel aan de stijl van de verkochte kleding aangepast. In het zwart-witte interieur is trouwens meer te bewon deren - en te koop - dan al leen maar kleding. 'Aparte kleding vraagt om bijpas sende accessoires. Schoe nen en sieraden die voort borduren op de thema's van de kleding vind je niet zomaar in andere winkels. Een pak van Pink Elephant bijvoorbeeld draag je niet met Italiaanse of Franse schoenen. Wij willen onze klanten aan een complete look kunnen helpen'. BUBBLES Met zijn meer dan 250 modellen is Bruidshuis Fiesta aan de Lange Delft in Middelburg toonaan gevend in Zeeland als het gaat om de kleding rond de trouwpartij. Ruud en Connie Outermans weten dan ook tot op het naadje van de kous te vertellen hoe de bruidsmode er uit ziet en welke ontwikke lingen ze heeft doorgemaakt. 'Mode is een aaneenscha keling van ontwikkelin gen', weet het echtpaar dat straks na de verhuizing (1 juni) naar Dam 8 de hui dige 'bazin' mevrouw G. Outermans-Weug opvolgt. 'Om elk seizoen een com plete en te verkopen col lectie te maken is dan ook niet gemakkelijk. Er is bij voorbeeld een duidelijk ver schil tussen winter- en zo mercollectie. 's Zomers zijn de mouwen korter, de bruid heeft een lagere hals in haar japon en een blote rug is ook bijna van- j zelfsprekend'. Ondanks de veranderende mode blijft de witte bruids jurk, gecombineerd met sluier, hoed en corsage het meest in trek. En ook hier sey en shantung. Ook wordt er veel met parels, strass en applicaties ge werkt. Korte bruidsjapon nen zijn dikwijls gemaakt van natuurzijde. Voor bruid en bruidegom is "Als de lente begint, is ook het moment aange broken om op het gebied van kleding en uiterlijk iets nieuws te ondernemen. Wij bieden de gele genheid om daar in een handomdraai antwoord op te geven. We kennen daarvoor drie mogelijk heden: hairwaving, hair beauty fill of een losse staart". Dat zegt kapper Temsa- mani van de gelijknamige hairstylingshop aan de Scheldestraat in Vlissin gen. "Het haar wordt vol en mooi en er zijn de leukste modellen en kleur effecten te bereiken, die helemaal passen in het modebeeld van nu. Na een goede behandeling is het een kwestie van even schudden, vingers of borstel er door en klaar is kees. Het haar zit weer prima". Over de nieuwe lijn in het haargebeuren leert de Vlissingse kapper ons dat voor vrouwen en mannen en voor jong en oud een keur aan mogelijkheden aanwezig is. Naast de herhaalt de (mode) ge schiedenis zich: de japon nen met ballonrok zowel lang als kort zijn weer hele maal in. Het echtpaar Ou termans: 'Als de bruid niet in het lang wil kan ze ook kiezen voor een korte feestelijke jurk, een leuk mantelpakje of een broekpak'. De stoffen die veel worden het tegenwoordig weer een hele belevenis. Er wordt weer meer ge trouwd en er wordt meer werk van gemaakt. Ruud en Connie Outermans: 'Bruiden kopen liever hun japon in een speciaalzaak waar verder het hele gezel schap gekleed kan wor den'. Bij een rondgang door het bruidshuis is dat te zien. Er is kleding voor de bruidegom, de bruids jonkers, bruidsmoeders en bruidsmeisjes naast de tal rijke fabelachtige bruidsja ponnen. En de service is groot. Bruidshuis Fiesta vermaakt de kleding gratis op maat en brengt alles thuis, door heel Zeeland. Om te laten zien wat er al lemaal te koop is voor de bruiloft worden er regelma tig shows gegeven. En naast de kleding kunnen de doe-het-zelvers bij Bruids huis Fiesta ook terecht voor patronen. De schoe nen worden aan het toilet aangepast. BRUIDSHUIS FIESTA LANGE DELFT 80 MIDDELBURG 01180-13597 korte kapsels, die mode blijven, is ruime aandacht voor het nieuwe lange haar. Bijvoorbeeld de stijlvolle golvende diva-look, de gedurfde gekrulde trend en het raffinement van extra wild. Herenhaarmode is veelzij- diger dan de meeste den ken. Het mannenwerk veroorzaakt dan ook re gelmatig denkwerk bij de man die kritisch de mode volgt en er goed gekapt wil bijlopen. De aller kleinsten worden even min over het hoofd gezien bij Temsamani. Wie trouwens nog eens op zijn gemakje wil bekij ken wat de Nederlandse kappers aan primeurs hebben, kunnen bij Tem samani het blad Wave ha len dat boordevol tips staat en de finesses van de laatste mode onder de loep neemt. HAIRSTYLINGSHOP SAMANI SCHELDESTRAAT 59 VLISSINGEN 01184-17233 SINT JAC0BSSTRAAT 12 VLISSINGEN 01184 - 12366 gebruikt voor een bruidsja- i r i r a I natuurzijde, tule, zijde jer- Wat in de jaren zeventig begon als korsetterie- en lingeriezaak is nu gegroeid tot een damesmo dezaak waar een keur aan topmerken is verte genwoordigd in de onder-, boven- en badmode. Elegant Mode aan de Segeersstraat in Middel burg is trots op het feit dat het publiek weet dat er mode wordt geboden van vlot tot zeer spor tief. Kwaliteit en combineerbaarheid zijn facto ren die voorop staan. De Wolshop, alweer vijf jaar in de Scheldestraat in Vlissingen, meldt dat met de zomer in zicht katoe nen garens een belangrijk deel van de collectie uit maken. "Mooie, gladde glansgarens", zegt me vrouw Grootjans, de eige- naresse van De Wolshop. "Maar ook gemeieerde •■garens en het zogenaam- de sprietjesgaren dat heel leuk is om in te breien". V In de voorjaarstruien - al dus nog steeds mevrouw Grootjans - worden ook veel mohairs en angora gebruikt. De Wolshop voert bekende merken als Berger du Nord, Aarlan en Nomotta. Dat betekent dat de prijzen variëren van goedkoop tot middenklas se en tot wat duurder. Ook op handwerkgebied blaast De Wolshop een toontje mee. Er is veel keuze uit borduurpaket- ten, zowel om uit te tellen als voorbedrukt. Ook is er een volledig assortiment DMC borduurzijde en wol. Mevrouw Grootjans adviseert en helpt de klan ten graag bij handwerk problemen. Ook bij het uitzoeken van het mate riaal. En wie een bepaalde steek nog nooit heeft ge breid, wordt geholpen tot ze hem tot in de puntjes beheerst. W0LSH0P MEVROUW GROOTJANS SCHELDESTRAAT 44 VLISSINGEN 01184-19028 Mevrouw Reichhardt van ding zelden zoveel creati- Elegant Mode toont ons viteit in de nieuwe model- de pakken waarvan jasjes len. "Stijlvolle drappe- en rokken die in dessins overeenstemmen. Er zijn talrijke mogelijkheden en de combinatiemogelijkhe den zijn enorm. Mevrouw Reichhardt: "Bijvoorbeeld een unie gekleurde rok on der een gestreept of ge ruit jasje, eventueel aan gevuld met bijpassende mantelzwierige japonnen, rokken in verschillende lengtes, blouses in ro mantische stippen. En bloemetjes-dessins com pleteren de collectie". rieën vormen een onmis baar onderdeel van het badmodebeeld. Groot Kijkend naar de bad- en strandcollectie van Ele gant Mode dan belooft het een bruisende zomer te worden. Volgens me vrouw Reichhardt stopten ontwerpers van badkle- voordeel van deze plooi- effecten is dat ze prachtig afkleden". Badpakken, speciaal voor prothesedragers maken deel uit van de collectie. In de collectie foundati ons is luxe gekoppeld aan draagcomfort. "Mooie materialen zoals glanzen de charmenx, tule en elastische kant zorgen voor perfect passende ar tikelen die iedere vrouw zullen sieren. Hoge mooie >v. bodystockings die het fi guur op zachtaardige wij ze corrigeren en ook beu- gelbeha's dragen daartoe bij". ELEGANT MODE SEGEERSSTRAAT 64 MIDDELBURG 01180-13560 FP39. DM7,90.

de Faam | 1988 | | pagina 19