Jazz dans Joke Louwerse danst in de Schouwburg Schilder De Keyser 50e in Bellamy 19 I.D. in Walk Inn Disney in Schelde- kwartier Pianorecital van Mariken Zandvliet Cees Snoey slaat spijker verantwoord op z'n kop I've got the Bullets Concert in Koorkerk Klussen voor domoren 24 T/M 30 MAART IN MIDDEN ZEELAND GOOFY, DONALD EN CUSTERS GELEZEN Veere's Genoegen concerteert in De Zandput KINDER BOEKEN Zeeuws-Vlamingen thrashen in American DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 maart 1988 m M is M w® mm is Balletschool Jazz Dans Joke Louwerse uit Oost-Souburg geeft haar tweejaarlijkse voor stelling Jazz Dans op zaterdag 26 en zondag 27 maart in de Schouwburg te Middelburg. Aanvang respectievelijk 19.30 en 14.00 uur. Aan deze voorstelling werken 200 kinderen en volwassenen mee. Zij tekenen voor het dans- gedeelte. Daarnaast is het ver haal - een eigentijds sprookje - geschreven door een van de dan seressen. De titel: 'De Gouden Eik'. Hierin dansen de kinderen vanaf drieënhalf tot veertien jaar. "En dat lukt ze wonderwel", meldt Joke Louwerse. Het stuk na de pauze is een vervolg op het eerste deel en wordt gedanst door volwassenen, jongens en meisjes vanaf dertien jaar. Doel van deze voorstelling is: de groei van de danstechniek in re latie tot de persoonlijkheid, uitge drukt op het toneel met de bijbe horende entourage, gepresen teerd in een dansspel van heel jong tot volwassenen. Decors en kleding werden ont worpen en vervaardigd door mensen uit de eigen gelederen. "Wij blijven onze horizon verbre den en starten in april met Mo derne Dans en in september met Tap Dans", aldus Louwerse. "Zodat we een breed publiek kunnen dienen". Een gouden jubileum, want zaterdag 26 maart wordt de vijf tigste tentoonstelling geopend in Galerie Bellamy 19 in Vlissin- gen. En omdat het de vijftigste is wordt meteen een expositie van een schilder van klasse gehouden: namelijk Raoul de Key ser uit Deinze-Astene in België. De schilderijententoonstelling wordt om 15 uur geopend. Van deze tentoonstelling ver schijnt een catalogus in kleur, welke een overzicht geeft van tentoonstellingen van De Keyser in Villa des Roses, CIAP, De Lege Ruimte en Pluskern in België. Het accent van de catalogus ligt ech ter op de expositie in Bellamy 1 9. De teksten worden verzorgd door Roland Jooris en deze spe ciale uitgave wordt gesponsord door de gemeentelijke Culturele Raad Vlissingen en de provincie Zeeland. De beide overheidsinstanties hebben besloten subsidie te ge ven omdat de expositie van bij zonder hoge kwaliteit is en om dat het de vijftigste tentoonstel ling is in de galerie aan het Bella- mypark. In de catalogus wordt naast een biografie van de kunstschilder ook een overzicht gegeven van de reeks tentoonstellingen en ex posanten in het Vlissingse mu- Het produceren van goed door^ dachte en dansbare muziek. Dat is het hoofddoel van de Vlissing se vijfmansformatie I.D.. I.D. maakte zijn debuut op het Rhythm Booze festival in 1986. Na twee optredens voor de Zeeland Toer en een flitsend promotieconcert in de Piek, is nu de Walk Inn aan de beurt. De symfonische rock met easy bal lads, poppy nummers en hard- rock-achtige muziek is vrijdag 25 maart vanaf 21 uur in de Vlis singse soos te beluisteren. seum. Raoul de Keyser expo seert er tot en met zaterdag 23 april. Zaterdag 26 maart maken Goofy en Donald Duck hun opwachting in het Vlissingse Scheldekwartier aan de Van Dishoeckstraat. Zij zijn de gastheren van de twee NCRV Disneyfeesten, die gepre senteerd worden door de heren van Circus Custers. Het eerste feest begint om 10 uur, het tweede om 13 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Vlissingse VVV. Het programma bestaat uit lied jes, wedstrijden, kwisjes, film pjes en een modeshow voor kin deren. Kinderen die een kaartje hebben kunnen een tekening of gedicht vooraf in de foyer inleve ren. Voor de vijf mooiste tekenin gen zijn er leuke prijzen. Een paar dichters mogen hun werk op het toneel voordragen. Verder is er een Willie Wortel-wedstrijd. Jon ge uitvinders kunnen dit genie een handje helpen door hun ideeën op te sturen naar Willie Wortel, p/a NCRV, Postbus 121, 1200 JE Hilversum. Dit onder vermelding van naam, adres, leeftijd en de te bezoeken voor stelling. Oefening baart kunst. I've got the Bullets, een Neder landse popgroep, treedt zater dag 26 maart op in De Piek in Vlissingen. De band wordt veel al betiteld als een met de beste live-acts die er maar bestaan. Het concert begint om 22 uur. CASSETTEBAND VOOR RESTAURATIE SYNAGOGE In de Middelburgse Koorkerk is zondag 27 maart een uniek con cert. Een aantal musici brengt sa men met leden van het Maastrichts Mannenkoor, het Middelburgs Kamerkoor en de voorzanger van de Amsterdamse Joodse gemeente, Hans Bloe mendal, Joodse synagogale mu ziek en Jiddische liederen. Ver der staan er koorwerken van Mendelssohn en Schubert en lie deren van Weil op het program ma. Het concert begint om 19.30 uur. Dezelfde mensen, toen zonder- het Kamerkoor,maar met een kinderkoor, zijn bezig met de op namen van een cassette, de op brengst is bestemd voor de restauratie van de Middelburgse Synagoge. Komend weekeinde worden de laatste opnamen ge maakt. Omdat Hans Bloemendal daarvoor naar Zeeland komt werd besloten om die te combi neren met een concert. De toe gang is gratis. Wel wordt na af loop een collecte gehouden. Het initiatief voor de cassette komt van een groep Schouwse muzikanten. Zij hadden eerder een band gemaakt voor de restauratie van de Zierikzeese Lutherse kerk. Het idee had een sneeuwbaleffect, want al snel wilden muzikanten van binnen en buiten Zeeland hun medewer king verlenen. Ook Hans Bloe mendal en de Israëliër Shalev Adel, een bekende clavecinist, hadden er zin in. Wanneer de band precies verschijnt is nog niet bekend. Er is een intekenlijst. MIDDELBURG ZATERDAG 26 Mariken Zandvliet verzorgt vrijdag 25 maart een pianore cital in de Middelburgse Altijd gedacht dat de TROS een omroep was. Blijkt het een hobbyzaak. Cees Snoey, de man met de gouden handjes uit het radioprogramma TROS Nieuwsshow, heeft zijn doe- het-zelf-kennis omgezet in vier boekjes, die voor f 5,— per stuk op de markt worden gebracht. De titels zijn: Bevestigingsmaterialen, Warmtebronnen, Buitenwerk en Winterklussen in huis. Wie te dom is om zelfs maar een hamer op te pakken, wordt op kordate toon door de wondere wereld van het betere klussen geleid. Zo verging het ons tenminste met het deeltje over Bevesti gingsmaterialen. Cees Snoey, die eruit ziet als een vaderlijke ambachtsman, zoals ze zich vroeger tegen nultarief lieten ontbieden, weet precies waar de schoen wringt. "Vooral als beginnend doe-het-zelver loop je als een kip zonder kop door Cees Snoey de winkel om precies de goeie spijker of nagel op de kop te tikken", schrijft hij in zijn voor woord. Geen nood: in Bevesti gingsmaterialen stalt de des kundige al het materiaal voor je uit, of het nu gaat om een dood-ordinaire draadnagel, een messing-vernikkeld schroefje of een keilboutje. Weet u trou wens hoe je lekker kunt dreve len en dat je hout moet vóór boren, als je een goeie veran kering wilt krijgen? Snoey siert zijn vakkennis op met een smakelijke anecdote en een levensbeschrijving. Daaruit blijkt dat deze Rotter dammer (17 augustu? 1922) al op de ambachtsschool in de clinch lag met zijn leraren om dat hij geen rechte lijn kon te kenen. Het liep desondanks goed af. In '45 vestigt hij zich als zelfstandig ondernemer in Laren en nu bouwt hij techni sche constructies voor de NOS en de omroepverenigingen. Een greep: Zeskamp, Spel zon der grenzen. De Zevensprong en Bananasplit. Het is duidelijk: hier spreekt een doe-het-zelver van wie we nog iets kunnen le ren. Als u de Huishoudbeurs bezoekt, die van 7 tot 17 april gehouden in de Amsterdamse RAI, ziet U Cees Snoey in 't echt. Maar u mag pas tegen hem praten als u zijn boekjes uit het hoofd kent. Een peule schilletje natuurlijk, voor die twee tientjes! Warmtebronnen, Buitenwerk, Winterklussen, Bevestigingsmate rialen door Cees Snoey. De Vijf Gulden Serie. Uitgave: De Koning Boekprodukties, Almere. Mariken Zandvliet Concert- en Gehoorzaal. Ze speelt op de vleugel werken van Debussy, Alban Berg, Chopin en Schubert. Het pia norecital begint om 20 uur. Deze jonge pianiste werd gebo ren in Frankrijk en begon op ze venjarige leeftijd piano te spelen. Toen Mariken veertien was de buteerde ze als soliste bij het Ge westelijke Orkest van Zuid- Holland. Na de nodige studies maakte ze tournees door de Ver enigde Staten van Amerika en Duitsland met het Nederlands danstheater. Ook maakt ze enke le radio-opnames en treedt ze re gelmatig op in binnen- en buiten land. Zij speelde onder meer suc cesvol in de Kleine Zaal van het Concertgebouw. De Zandput in Serooskerke is vrijdag 25 maart helemaal gevuld met tonen van Veeres Genoe gen. De muziekvereniging geeft er haar jaarlijkse uitvoering die om 20 uur begint. Op het programma staan optre dens van de jeugdgroep o.l.v. Jo hanna Willeboordse, de slag werkgroep o.l.v. Frans van de Paal en het orkest zelf speelt on der leiding van Bram Overbeeke werken van Jacob de Haan, John Miles, Willy Hautvast en Karl Pfortner (Harry Belafonte in concert). Verder is er een aantal ensembles dat optreedt. De pre sentatie is in handen van Inge borg Overbeeke. Crêperie Le Heron (Reigerstraat). 17e eeuwse Delftsblauwe tegels van Frans de Muynck sr. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, olieverfschil derijen van zeegezichten en land schap. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Het surrealisme van Willem Vader, olieverfschilderijen. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van Tina Gehlen, poëzie en originele il lustraties uit boekwerken van Al- bert Verburg. Tevens Kees van Gilst, schilderijen en Theo van de Goor, tekeningen en objekten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Gera Dauvillier, schilderijen. Tijdens openingsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De Vleeshal. (Markt). Hermann Pitz. 'Two works in Middelburg'. Di. t/m zo. 13 tot 17 uur. T/m zo. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Albert Labordus aquarellen, Carol van de Boom bronzen, E/eanore de Koning, planten, tevens versierde eieren. Do. en vr. 14 tot 1 7 u. Za. 11 tot 17. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7). Renee Mink naakten, John Riekwel sieraden, Jacques Lemaire gouaches, Theo van Eggeraat fotografie. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. T/m di. Zeeuws Museum (Abdij 3). Aan winsten 1987, een keuze uit.... Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur en za. t/m ma. van 1 3.30 tot 17.00 uur. NJAART OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Orangerie Kasteel Westhove), Duinvlietweg 6. Saeftinghe. Di. t/m vr. van 11 tot 1 7 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. VLISSINGEN Ahrend (Pres. Rooseveltlaan). Kees Roovers, schilderijen en gouaches. Tijdens kantooruren. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Raoul de Keyser, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 1 7 uur, za. van 13 tot 17 uur. Opening za. van 15 tot 17 uur. Art-Titude (Singel 14): Vitrine galerie. Eric Brandts, serie raket ten en gemengde technieken. T/m za. Café Soif (Bellamypark 14). San dra Steverink, tekeningen in ge mengde techniek. Tijdens ope ningsuren. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Bert Begijn, tekeningen (met als titel 'tekeningen van een turbu lent leven'). I've got the bullets, Nederland se popgroep. De Piek Vlissingen, 22 uur. Concert van duo Meijer/Bouw huis, cello/piano, Centrum Nieu we Muziek, Middelburg, 20.30 uur. Toppop Discovery met de No vo Band, Krush en Princess, Zee landhallen, Goes, 20.30 uur. De Zeeuwse Komedie met 'De Vossenjacht' van Hugo Claus, Vestzaktheater Vlissingen, 20.30 uur. Vijfde Lentefeest m.m.v. o.a. Benny Neyman, Greetje Kauf- feld, Ria Valk, St. Juttemis, Bluesette-orkest, Brittannia- Watertoren Vlissingen, 21 uur. NCRV Disneyfeest, Schelde kwartier Vlissingen, 10 en 13 uur. Dansuitvoering (Jazzdans) van dansschool Joke Louwerse, Schouwburg Middelburg, 19.30 uur. VRIJDAG 25 MAART Pianorecital: Mariken Zandvliet vertolkt werken van Berg, Cho pin, Debussy en Schubert, Con certzaal Middelburg, 20 uur. Tom Lanoye met zijn solopro gramma 'In de piste', Vestzak theater Vlissingen, 20.30 uur. Concert van Hilde van Kuyerep (sopraan), Matthy Soethoudt (sopraan), Naomi Hirschfeld (vio la de gamba) en Geert Bierling (orgel). Burgerzaal Stadhuis Mid delburg, 20.15 uur. Jazz-band "Swingchroon", de Pup (Voltaweg) Vlissingen, 16 uur. Muziek-special van groep I.D., jeugdsociëteit "Walk Inn", Vlis singen, 21 uur. Thrash-bands Lycantrope en Burrial, Bar American Middel burg, 20.30 uur. Muziekvereniging "Veere's Genoegen", De Zandput, Se- rooskerke, 20 uur. ZONDAG 27 MAART Koffieconcert: Het Mendels sohn Trio. Alwin Bar (piano). Lex Korff de Gidts (viool) en Elias Arizcuren (cello) vertolken wer ken van Beethoven, m.m.v. Ma rieke Blankenstijn (viool). Klove niersdoelen Middelburg, 11.30 uur. Artiestencafé, Minitheater Middelburg, 20 uur. New Orleans Rythm Trio Tree, De Pup (Voltaweg) Vlissin gen, 14 uur. Dansuitvoering (Jazzdans) van dansschool Joke Louwerse, Schouwburg Middelburg, 14 uur. Concert van Middelburgs Ka merkoor m.m.v. Hans Bloemen dal, voorzanger der Joodse Ge meente Amsterdam en nog meer medewerkenden met o.a. Jiddi sche liederen, Koorkerk Middel- burg, 10.30 uur. DINSDAG 29 MAART Stichting Dansproduktie in 'Dag en Nacht', zes dansers en twee musici brengen choreogra fieën van Bianca van Dillen op muziek van John Cage en Guus Jansen, Schouwburg Middel burg, 20.30 uur. De Mattheus Passion van J.S. Bach (concert), Grote- of Maria Magdalena Kerk, Goes, 19 uur. WOENSDAG 30 MAART 'Het Ezeltje' van poppenthea ter Parabel, Minitheater Middel- burg, 15 uur. door Jan Smeekens Is het populairste kinderboek van 1987 ook het beste? Wie die vraag nu beantwoordt, krijgt toch pas in juni gelijk. Of onge lijk. Voorlopig valt er slechts bespiegelend te praten over de smaak en het onderscheidings vermogen van jonge lezers die volgens sommigen altijd kiezen voor kraak noch smaak. Vorige week maakte de CPNB (Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek) de uitslag be kend van de eerste ronde van de Nederlandse Kinderjury. Meer dan vijftien duizend kinderen tus sen zes en zestien jaar stuurden de afgelopen maanden een lijstje in met hun favoriete boeken uit 1987, en als hun keuze iets dui delijk maakt dan is het wel dat kinderen meer lusten dan 'friet met appelmoes en een vlaggetje in de mayonaise'. De volgende vijftien boeken (in elke leeftijdscategorie vijf) doen mee in de tweede ronde: 6 t/m 9 jaar De Puike Postbode door Janet Allan Ahlberg (Gottmer) Sebastiaan rare banaan door Mieke van Hooft (Holland) Tin Toeval en de kunst van het verdwalen door Guus Kuijer (Querido) Kleine haasjes worden groot door tilde Michels (Christofoor) Tommie en Lotje lopen weg door Jacques Vriens (Van Goor) 10 t/m 12 jaar De rode prinses door Paul Biegel (Holland) Een hele schep geld door Anders Bodelsen (Leopold) Het geheim van de manege door Co de Kloet (De Fontein) Een steen door de ruit door Si- mone Kramer (Ploegsma) Het verhaal van Bobbel door Jo ke van Leeuwen (Querido) 13 t/m 16 jaar Het helse paradijs door Thea Beekman (Lemniscaat) Een hele schep geld door Anders Bodelsen (Leopold) Morgen ben ik beter door Evert Hartman (Lemniscaat) Ster! door Veronica Hazelhoff (Sjaloom) Tessa in de brugklas door Diet Verschoor (Holland) ledereen tussen zes en zestien jaar (ook wie in de eerste ronde vergat mee te doen) kan tussen 1 april en 1 juni in de desbetref fende leeftijdscategorie één boek aanwijzen als het beste van 1987 en zijn of haar keuze opsturen naar De Nederlandse Kinderjury Postbus 3704, 1001 AM Amsterdam. In juni maken CPNB, NBLC en VARA de uitslag bekend en als dat dan toch 'bij' Boudewijn Büch moet, wil de man die zo snel opgewonden raakt van zijn eigen gedoe, dat programma onderdeel misschien wel voor één keer overlaten aan iemand die wel geïnteresseerd is in jeugdliteratuur. Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184 - 12260. Grand theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel. 01100 - 15165. Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180 - 38900. Schuttershoftheater, Schutter- hofstraat 1, tel. 01180 - 13482. Bibliotheektheater. Kousteense dijk 7, tel. 01180 - 30235. DONDERDAG 24 MAART Electro Middelburg 'Amster- damned' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Der Himmel uber Berlin' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Amster- damned' 20 uur. Grand Theater Goes 'Amster- damned' 20 uur. VRIJDAG 25 MAART Electro Middelburg 'Amster- damned' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Der Himmel uber Berlin' 20 en 22.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Amster- damned' 19 uur en 'Amsterdam- ned' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Amster- damned' 19 en 21.30 uur. ZATERDAG 26 MAART Electro Middelburg 'Amster- damned' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Der Himmel uber Berlin' 20 en 22.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 19, 21.30 en 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Amster- damned' 19, 21.30 en 23.30 uur. Grand Theater Goes 'Amster- damned' 19 en 21.30 uur. ZONDAG 27 MAART Electro Middelburg 'Amster- damned' 14 en 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Der Himmel uber Berlin' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Amster- damned' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Amster- damned' 19 en 21.30 uur. MAANDAG 28 MAART Electro Middelburg 'Amster- damned' 20.30 uur. Schuttershoftheater 'Der Him mel uber Berlin' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Amster- damned' 20 uur. Grand Theater Goes 'Amster- damned' 20 uur. DINSDAG 29 MAART Electro Middelburg 'Amster- damned' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Der Himmel uber Berlin' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Am- sterdamned' 20 uur. Grand Theater Goes 'Amster- damned' 20 uur. WOENSDAG 30 MAART Electro Middelburg 'Amster- damned' 14 en 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Der Himmel uber Berlin' 20.30 uur. Alhambra I Vlissingen 'Fatal Attraction' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Amster- damned' 20 ur. Grand Theater Goes 'Amster- damned' 20 uur. ZATERDAG 26 MAART Schuttershoftheater Middel burg 'Walt Disney's de Speur neuzen' 14 uur. ZONDAG 27 MAART Schuttershoftheater Middel burg 'Walt Disney's de Speur neuzen' 14 uur. Alhambra I Vlissingen 'De Red- dertjes' 14 uur. Grand Theater Goes 'De Troe telbeertjes in wonderland' 14 WOENSDAG 30 MAART Schuttershoftheater Middel burg 'Walt Disney's de Speur- neuzen' 14 uur. Twee Zeeuws-Vlaamse bands thrashen vrijdag 25 maart in Bar American in Middelburg. Het zijn de groepen Lycantrope uit Axel en Burial uit Terneuzen. Voor wie het nog niet weet: thrashen is heavy, heavy, heavy-metal. Het begint om 20.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 11