vetwarming oei 0115(J- EEN SPORTIEF VOORJAAR IN! GRANDIOZE OPRUIMING S§ kt VELE TÉr KNALKOOPJES HOGE KORTINGEN!!! huishoudelijke artikelen gereedschappen - ijzerwaren Lange Delft 31 Middelburg HCNEN Brug open - brug dicht Verder leren in Zeeland wijziging vergunningen OTV huishoud/ijzer Speciaal onderwijs hans van den haarmode 01100-14859 Mevrouw C. Koster uit Middelburg wordt in de statenverga dering beëdigd tot statenlid. Zij volgt in de WD-fractie de heer Ph. van den Hoek op. Milieu IN BEROEP Wegen Onderwijs KMBO Kinderopvang COMMISSIES Volksgezondheid provinciale griffie Met veel linnen en zomertweed. Geschikt voor pakken en japonnen. Met bijpassende hoeden en baretten. De stoffen- en hoedenspeciaalzaak Laatst dacht U, ik moet weer eens naar de kapper... maar U bedacht: het duurt lang, ze zijn allemaal duur, ik doe het zelf. Wij nodigen U uit voor een ronde Hans van den Hoven Ons team van medewerksters werkt gemiddeld al 4 jaar samen. Dat duurt nooit lang! Duur zijn wij niet. Voorbeeld: SPEEDWAVE PERMANENT 47.50 67.50 Voor deze prijzen doe je het niet zelf. ZEELAND MOOI Daar zorgt Zeelands grootste kapper voor! Woensdag 2 maart 1988 ABDIJ DE FAAM - DE VLISSINGER IEUWS N 2 56 i 3rug open delburg •oute jig inïturt) gs* i' iSllÉsÉ Auto's die voor bruggen moesten wachten in 1985 hebben aan wachttijd bijna driehonderd duizend uren verdaan. In geld omgezet komt dat neer op ruim vijf miljoen gulden. Schepen, die op hun beurt moesten wachten om een brug of sluis te passeren, staken daarin ge zamenlijk zo'n 26 duizend uren of 2,5 miljoen gulden. Aangenomen wordt, dat die getallen nu iets hoger liggen dan drie jaar geleden en wel als gevolg van de toenemende drukte, zowel op de weg als op het water. kil zijn wat dat betreft het be ruchtst. Door de brugheffingen zijn er daar dertig procent meer verkeersongelukken. Ook het openbaar vervoer heeft van de obstakels te lijden. Ver tragingen in de dienstregeling met als gevolg het missen van aansluitingen en in het algemeen het niet betrouwbaar zijn van de dienstregeling op de lijnen met beweegbare bruggen zijn de be langrijkste schadelijke elemen ten. Met het hanteren van blok- tijden, waarbinnen de bruggen steeds berijdbaar zijn, en voorrij regeling voor bussen (zoals bij de Zandkreekdam) wordt gepro beerd de schade te beperken. Ter hoogte van Middelburg en Sluiskil loont het de moeite en de kosten naar grootscheepse oplossingen van de problemen te zoeken. De kosten die met de verliesuren zijn gemoeid zijn gro ter dan wanneer investeringen worden gepleegd om de hinder te voorkomen. De druk bij de bruggen Zandkreekdam en Brui- nisse zal afnemen als gevolg van het gebruik van de weg over de stormvloedkering in de Ooster- schelde. In het rapport wordt daarom gesteld, dat het seizoen 1988 eerst kan worden afge wacht alvorens daar nadere maatregelen te overwegen. WÊÊ Staten vergadering Verder leren in Zeeland is een onderwijsbrochure voor leerlingen in het voortgezet onderwijs. Aan de hand van de informatie in de bro chure kunnen geslaagden voor het diploma in het voortgezet onder wijs bepalen of zij willen verdergaan met leren dan wel of zij willen gaan werken en leren tegelijk. De statenvergadering van 11 maart, 10.00 uur, is -zoals altijd- toegankelijk voor iedereen: sta tenvergaderingen zijn openbaar. Plaats van samenkomst is de Statenzaal, Abdij 11, Mid delburg. Dat staat in het rapport "Onder zoek naar de gevolgen van de passages van sluizen en bruggen voor weg- en waterverkeer in de provincie Zeeland". De provincie en het rijk (rijkswaterstaat Zee land) hebben het onderzoek uit gevoerd. Onderzocht zijn de wachttijden bij de Zandkreekdam, Bruinisse (sluis Grevelingendam), Sluiskil en Sas van Gent (kanaal Gent- Terneuzen) de bruggen over het Kanaal door Walcheren (Middel burg, Souburg en Vlissingen), de Zeelandbrug, en de bruggen over het Kanaal door Zuid- Beveland (Bonzijbrug, Postbrug en Vlakebrug). Vastgesteld is, dat de grootste verliezen optreden bij de bruggen over het Kanaal van Gent naar Terneuzen en over het Kanaal door Walcheren. Als land- en waterweg tegelijkertijd druk ge bruikt worden, hebben de ver keersstromen onderling steeds last van elkaar. Dat geldt voooral op zomerdagen bij de Zandkreek- brug tussen Noord- en Zuid- Beveland en in wat mindere ma te voor Bruinisse: erg lange files op de weg en lange wachttijden voor de sluis. Bijna een vijfde van de ongeluk ken op en bij bruggen zou niet zijn gebeurd, als de bruggen niet \/Grs/3Q geopend zouden zijn geweest. De bruggen bij Bruinisse en Sluis- De Arob-commissie uit gedepu teerde staten behandelt dinsdag 8 maart, 10.30 uur, de bezwaar schriften van de heer M.D. de Witte uit Wemeldinge en van het gemeentebestuur van Kapelle. Aan de orde is de beslissing van gs de bouw van een loods aan de Westelijke Kanaaldijk in Wemel dinge niet toe te staan. De bouw is in strijd met het bestem mingsplan. De gemeente Kapelle had namens de heer De Witte om ontheffing van de bepalingen uit het bestemmingsplan ge vraagd. Dinsdag 8 maart, 11.00 uur, dient ook een Kapelse zaak in de tweede kamer uit gs. Een Kapel- lenaar heeft beroep ingediend te gen een beslissing van zijn ge meentebestuur op een aanvraag voor algemene bijstand. De twee zittingen zijn openbaar en zij worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. M November vorig jaar werd een themadag georganiseerd over het speciaal onderwijs. "Hand haven..? Dat gaat niet zo maar" was de titel. Kinderen in de over gang van het basisonderwijs naar het speciaal onderwijs, de bezuinigingen in het onderwijs en de mogelijkheden van hulp in zo wel het basis- als in het speciaal onderwijs waren onderwerpen die aan de orde kwamen tijdens de studiedag in Heinkenszand. Inmiddels heeft de Provinciale onderwijsraad alle inleidingen van die dag gebundeld, alsook de verslagen die zijn gemaakt van de workshops. De bundeling is verschenen in het POR- mededelingenblad. Het verslag is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Provinciale onderwijsraad Zeeland, provin ciehuis, afdeling welzijn. Abdij 10, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 01180-31358. Provinciale staten beslissen over een krediet van ruim vier ton voor controle op bedrijven in zestien gemeenten in Zeeland. De controle heeft betrekking op het vrijkomen en verwijderen van chemisch afval. De staten wordt- om het geld gevraagd op voor waarde, dat het rijk (het ministe rie van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieubeheer) daarvan ruim 3,3 ton voor zijn re kening neemt. Voor de provincie resteert dan een bedrag van 77 duizend gulden, in drie jaar te voldoen. De bedrijven die gecon troleerd gaan worden zijn onder andere drukkerijen, fotozaken, chemische wasserijen, houtcon- serveringsbedrijven, ziekenhui zen en scholen (natuurkundelo- kalen bijvoorbeeld). In totaal zijn dat zo'n 460 ondernemingen. De stichting Het Zeeuwse Land schap kan bijna een hectare wei degrond kopen in het relatienota- gebied Klevenskerke, gemeente Arnemuiden. De kosten zijn bijna 26 duizend gulden en aan provin ciale staten wordt gevraagd daarvan de helft te betalen als subsidie. Beroepenmanifestatie in Goes. Voor de afdekkende asfaltlaag op de doortrekking van de weg Zeelandbrug-Goes naar rijksweg A58 is 2,3 miljoen gulden nodig. Sinds 1982/83 is de weg in ge bruik. De ondergrond is nu vol doende gezet om de deklaag aan te brengen. Ten behoeve van wegenaanleg worden gronden gekocht, ver kocht en geruild. Soms kan wor den volstaan met pachtontbin- ding. Aan de staten wordt een overzicht geboden van al 'die transacties van juli tot en met de cember vorig jaar. Het secundair en tertiair wegen plan moet worden herzien. In het plan (van 1978) staat vermeld welke wegen van de provincie, de waterschappen, het weg schap of de gemeenten zijn en of zij moeten worden verbeterd. In de herziening wordt aangegeven welke wegen van eigenaar ver anderen, wat weer gevolgen heeft voor de financiering. Provinciale staten wordt ge vraagd een subsidie van ruim tienduizend gulden te geven voor de opvang van schoolverlaters, die leerplichtig zijn, maar het op hun school niet meer zien zitten. Van 16 tot en met 19 maart is de Zeeuwse beroepenmanifestatie in Sas van Gent. De manifestatie is bedoeld voor scholieren en hun ouders. De informatie is vooral gericht op de groepen zeven en acht van de basisscholen, de brugklas van het voortgezet on derwijs en de klassen twee en drie van het voortgezet onder wijs. De keuze voor het beroep en het daarmee verband houden de vakkenpakket kan worden vergemakkelijkt met de informa tie die wordt opgedaan tijdens de beroepenmanifestatie. Een subsi die van 25 duizend gulden wordt aan de provincie gevraagd. Ver der wordt nog 25 mille achter de hand gehouden voor bezoeken in schoolverband. Als de vervoers kosten per leerling boven de vijf De brochure is verdeeld in hoofd stukken, die beroepsgroepen zijn. Zo is er een hoofdstuk land en tuinbouw, een hoofdstuk ge zondheidszorg, een hoofdstuk politie, douane, defensie en brandweer en een hoofdstuk ci viele dienst, horeca en uiterlijke verzorging. Er zijn overzichten opgenomen met de opleidingen in het kort middelbaar beroeps onderwijs en die in het leerling wezen. Per beroep wordt aange geven welke vakken je in je pak ket moet opnemen en van welke vakken dat wenselijk is. Ook wordt vermeld op welk niveau examen moet worden gedaan om voor een vervolgopleiding in aanmerking te kunnen komen. Verder leren in Zeeland is voor een rijksdaalder te koop bij de schooldecaan of bij het bureau onderwijs van de provincie, Ab dij 10, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 01180-31358 (mevr. S.H. Hendrikse). Over het Kort Middelbaar Be roeps Onderwijs (KMBO) is ook een brochure gemaakt. KMBO is er speciaal voor jonge ren tussen de zestien en achttien jaar. Het KMBO is een dagoplei ding met theorie en praktijk. Bo vendien is aan de opleiding een stage verbonden. In de (gratis) brochure is vermeld aan welke gulden komen, betaalt de provin cie de meerkosten. Aan de opleiding van haar amb tenaren betaalt de provincie mee in de kosten van de Zeeuwse Bestuursacademie in Goes. De bijdrage, die wordt gevraagd is zestig duizend gulden per jaar. Provinciale staten beslissen over de besteding van veertig duizend gulden voor kinderopvang. Het provinciaal personeel kan van die kinderopvang gebruik maken. Van het bedrag kunnen zes plaatsen in Middelburg worden gekocht. Daarvan kunnen gemid deld tussen de twaalf en achttien kinderen (en hun ouders) gebruik maken. De ouders wordt ge vraagd naar draagkracht een bij drage in de opvang te betalen.! scholen KMBO wordt gegeven, hoe duur de opleidingen zijn en hoe lang zij duren. Er zijn KMBO- opleidingen in de administratie, detailhandel, elektro-techniek, horeca, metaal, motorvoertui gentechniek en verzorging. Voor wie nog geen keuze kan maken, zijn er oriëntatie- en schakelpro gramma's. De folder is te bestellen bij het Regionaal Orgaan voor het leer lingwezen, SKOA, Nieuwstraat 2, postbus 2034, 4460 MA Goes, telefoon 01100-30548. De commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinnigen zorg uit de provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert donderdag 10 maart, 9.45 uur. Op de agenda staat de aanvraag van het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland in Goes voor de uitbrei ding van de kinder- en jeugdpsy chiatrie met acht bedden. De commissie bespreekt het advies van de Nationale raad volksge zondheid over de afstemming van vraag en aanbod in de geestelijke gehandicaptenzorg. De vergadering wordt gehouden in Terminus, F. den Hollander laan 37, Goes. Er is spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Mid delburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Wijziging Zij hebben de door burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen op 9 juni 1958, no 721 aan Olie Terminal Vlissingen BV te Vlissingen (OTV) verleende oprichtings vergunning en daarna door hun en ons college verleende uitbreidings- en wijzigingsver gunningen ingevolge de Hinderwet voor een op- en overslag-installatie van aardoliepro- dukten klasse 3 (gasolie) op een perceel aan de Oosterhavenweg te Vlissingen kadastraal bekend gemeente Vlissingen sectie C, nr. 1806 gewijzigd. In oktober 1986 is in een der opslagtanks van OTV een lek in de tankbodem ontstaan, waardoor een grote hoeveelheid gasolie is uitgestroomd, hetgeen een omvangrijke bo demverontreiniging tot gevolg had. De desbetreffende tank behoort tot een groep van 11 tanks die'ongeveer 50 jaar oud zijn, op dezelfde wijze zijn geconstrueerd en onder dezelf de omstandigheden in gebruik zijn geweest. Onderzocht moet worden in het hoeverre het verantwoord is deze tanks nog voor langere tijd in bedrijf te houden. Daartoe dient een in spectieprogramma te worden uitgevoerd, waarbij de Dienst voor het Stoomwezen wordt in geschakeld. Het is daartoe noodzakelijk de genoemde vergunningen aan te vullen. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten voor noemde vergunningen te wijzigen. De beschikking ligt voor een ieder ter inzage van 3 maart 1988 tot en met 5 april 1988 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond tel. afspr. 01184-87204); op het bureau milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 3 maart 1988 tot en met 5 april 1988 kan tegen voornoemde wijziging beroep worden ingesteld bij de Kroon door degene, tot wie de beschikking is gericht, de betrokken advi seurs, degenen die overeenkomstig artikel 38 van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 voornoemde bezwaren in te brengen. Eventu ele beroepschriften moeten worden gericht aan de Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. De wijziging wordt op 6 april 1988 van kracht tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing of tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 2 maart 1988. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Razendsnelle stormgsservice door heel Zeeland Mobilofoonwagens die zó bij u zijn Meer weten over onze Hoog Rendements en Energie Zuinige cv-ketels7 Bel ons! IZW//UJ Zeeuwse Verwarmings Unie bv Energiestraat 12, 4538 BZ Terneuzen ROOVERS incl.: knippen, wassen, drogen PR0G0 SCHUIMPERMANENT mcl.: knippen, wassen, föhnen met gratis crèmebettamieltng! koningstraat 8 goes Kijk i-egi'lmotig in de spieq vein flans van den floven ik Voor dames hebben wij 5 dagen in de week een reserveringsysteem. Voor heren hebben wij een reserveringsysteem alleen op vrijdag zaterdag. Maar voor iedereen gekit: loop even binnen, plaats genoeg.! Koffie is altijd Waar.

de Faam | 1988 | | pagina 9