Centrale verdedigers niet bedankt SaiiM Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg CURSUS CAFÉBEDRIJF f 295.- Supportersbussen VAN NR. 10 NAAR NR. 5 AUTO DIJ KWEL |«JJ|L-L-fjJ DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 2 maart 1988 Prestatieloop - De eenentwin tigste massale prestatieloop van A.V. Dynamo is dit jaar op zater dag 5 maart in het duingebied van Oranjezon. Deelnemers kun nen kiezen uit een jeugdloop over vijf kilometer of de grote presta tieloop over vijf, tien en vijftien kilometer. Beide starten om 14.30 uur in de Duinweg te Oostkapelle. De deelnemers kun nen onderweg zelf de te lopen afstand bepalen. Wie deze af stand binnen de ruim gestelde tijd haalt, ontvangt een speciale medaille. Inschrijving is zowel vooraf als ter plekke mogelijk. In lichtingen zijn verkrijgbaar via K. Peute, telefoon 01188-2084 of J.L. Scheibeler, telefoon 01180-27067. Wereldgebedsdag - De We reldgebedsdag wordt dit jaar op vrijdag 4 maart gevierd in de Rooms Katholieke Kerk aan de Bachten Steene te Middelburg. Het thema van dit jaar is "Open Deuren". De bedoeling is om mensen van verschillende ras sen, culturen en tradities bij el kaar te brengen en zo het geloof te versterken. De liturgie is 's avonds aan de kerk verkrijgbaar. Belasting - Middelburgse oude ren die hulp nodig hebben bij het invullen van hun belastingbiljet kunnen zich aanmelden bij de Stichting Welzijn voor Ouderen, Molstraat 1 3 te Middelburg, tele foon 01180-27537. De hulp wordt verleend door medewer- kers van de belastingdienst. Sociale Vaardigheden - Voor werkenden en werklozen tot achtentwintig jaar is er van don derdagavond 1 7 maart tot zater dagmiddag 19 maart een cursus over sociale vaardigheden op het werk. De organisatie ligt in han den van de jongerenorganisatie WJ-CNV. De cursus vindt plaats in Vormingscentrum de Crabbe- hof in Dordrecht. Reiskosten worden vergoed. Wie meer wil weten kan bellen naar WJ-CNV Zeeland, telefoon 01100-12911. Postzegelruilbeurs - Filatelisten lunnen zaterdag 5 maart hun hart ophalen tijdens de halfjaarlijkse postzegelruilbeurs van I.V. "Phi- latelica" in de kantine van Rijks scholengemeenschap Schelde- mond in de Vlissingse Paul Krü- gerstraat. De beurs is geopend van 10 tot 17 uur. Er is een tien tal handelaren aanwezig. Om 15 uur is er een grote ruiling, be staande uit honderdvijfenzeven tig kavels. De trekking van de clubverloting is om 16 uur. Familieshow - Het hele gezin kan terecht bij de opnamen van de NCRV familieshow op maan dag 14 maart in het Dorpshuis van Kruiningen aan de Berg hoekstraat. Samensteller/presen tator Jaap de Groot ontvangt daar ondermeer VOF de Kunst, de Zusjes Wouterse, George Ba ker en Imca Marina. Wie altijd al zijn kennissen via de radio de groeten wilde doen kan nu zijn kans grijpen: Jaap de Groot doet dat met verve. De uitzending van het programma is op donderdag 17 maart van 11.30 tot 12.40 uur via radio 2. Kaarten zijn ver krijgbaar bij het Dorpshuis en bij A.D. de Munck, Röntgenstraat 1 3 in Kruiningen. Streekziekenhuis - De bewo ners van Walcheren worden bin nen enkele jaren verblijd met een echt Streekziekenhuis. Om dat te bereiken wordt het Bethesda- Sint Joseph ziekenhuis aan de Vlissingse Koudekerkseweg flink verbouwd en uitgebreid. Sommi ge punten van het bouwplan zijn in strijd met het geldende bestemmingsplan. Vertegen woordigers van de gemeente gaan daarop in tijdens de informatie-avond in de wachthal van de polikliniek van het zieken huis op 3 maart. Ook de verte genwoordigers van het zieken huis geven een toelichting op de bouwplannen. Verder komen de verkeersvoorzieningen en de ver keersafwikkeling aan de orde. De bijeenkomst begint om 20 uur. Belangstellenden kunnen vanaf 19 uur inzage in de bijbehorende tekeningen krijgen. Bureau-Oost - De opbouwcom- missie Oost Souburg is boos. In een brief aan de gemeenteraad Vlissingen vraagt de commissie zich af of de opheffing van het politiebureau Bureau-Oost niet in strijd is met het eerder genomen besluit om wijkgericht te werken. In de wijk woont tenslotte een derde deel van de Vlissingse be volking. Hoe moet dat aflopen zonder politie? De commissie verzoekt de raad dan ook om al les in het werk te stellen om het bureau te heropenen. Homoseksueel - Vanwege de grote belangstelling voor de gespreksgroep voor jongens en mannen start het COC regio Wal cheren met een tweede. De groep praat in een huiselijke sfeer over het beleven van homosek suele gevoelens in het dagelijkse leven en de reakties daar op. De introductie-avond is op 3 maart in het pand aan de Eigen- haardstraat 2 te Middelburg. De aanvang is om 20 uur. Meer in formatie is verkrijgbaar van maandag tot en met woensdag tussen 19 en 21 uur op het tele foonnummer 01180-12280 en buiten deze tijden op 01184-11641. NCRV - De jaarlijkse provinciale ledenvergadering van de NCRV is in Zeeland op 7 maart in de Schouwburg te Middelburg. De vergadering begint om 1 9.30 uur met een huishoudelijk gedeelte en een toespraak van NCRV- voorzitter drs. Th.D. Jansen. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie over radio, televisie of verenigingszaken. Verder brengt Frank de Graaf een presentatie van het programma "Ja, natuur lijk". Aan het einde van de avond verzorgt het jongerenkoor Happy Voices uit Borssele een op treden. Belasting - Het aantal mensen dat grijze haren van het invullen van het inkomstenbelasting for mulier neemt met het jaar toe. Leden van het CNV kunnen dit karwei door een speciaal daar voor opgeleid team van invullers op laten knappen. In Vlissingen zijn er middagbijeenkomsten op 15 en 28 maart, in Middelburg op 8 en 24 maart en in Seroos- kerke op 1 6 maart. Wie meer wil weten kan bellen naar het CNV- Dienstencentrum in Goes, tele foon 01100 - 20310. Gezond ouder worden - Ouder worden hoeft niet per se onge zonder worden te betekenen. In samenwerking met de Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen verzorgt de Stichting Basisedu catie Vlissingen vanaf 2 maart een cursus "Gezondheid en Ouder worden". Aan de orde ko men de volgende onderwerpen: Ouder worden en gezondheid, voeding, bewegen, incontinen tie, medicijnen, dementie en geestelijke gezondheid, veilig- 'heid, slapeloosheid en de patiën tenbelangenvereniging. Alle on derwerpen worden door een des kundige ingeleid. De cursus vindt plaats op woensdagmiddag van twee tot half vier in het gebouw De Wijzer van de Stichting Basis educatie, Julianalaan 13 te Vlis singen. Voor inlichtingen en op gave kan tussen negen en half een gebeld worden naar 01184-17819. (Vragen naar Riet Siero). Pannekoektocht - Wie zichzelf er zaterdag 5 maart toe kan zet ten om vijf of tien kilometer te wandelen, wordt na afloop be loond met een overheerlijke war me pannekoek en een vaantje. De jaarlijkse Pannekoektocht van de wandelsportvereniging Willen is Kunnen start om 1 3.30 uur bij het clublokaal aan de Vlissingse Oranjestraat. Het secretariaat van de vereniging, telefoon 01184 - 60294 weet er meer over te vertellen. Gezondheid en ouder worden - De Stichting Welzijn voor Ouderen begint in maart met een vervolg op de cursus Gezondheid en Ouder worden. De cursus bestaat uit twaalf bijeen komsten, verdeeld over de plaat sen Meliskerke, Grijpskerke en Aagtekerke. De eerste vier zijn in Meliskerke. Notaris P.A.M. Mat- thijssen geeft op 1 maart een toelichting op het onderwerp testament. Mevrouw Scheurwa ter, directrice van het bejaarden tehuis "Nieuw Sandenburgh" vertelt op 8 maart meer over de opname in een bejaardentehuis. 1 5 Maart is er een lezing van de heer C.J. Weeland, vice- voorzitter van de Vereniging voor Homeopathie en op 22 maart wordt het onderwerp milieuver vuiling, met in het bijzonder huis vuil, behandeld door de Zeeuwse Milieufederatie uit Goes. De bij eenkomsten beginnen om 14 uur. Verdere inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de Stichting Welzijn voor Ouderen Walcheren, Molen wal 68a te Westkapelle, telefoon 01187 - 1514. Klaverjassen - Fanatieke klaver jassers kunnen woensdagavond 2 maart meedoen met het maan delijkse toernooi in Buurthuis De Zwaan te Oost-Souburg. Het toernooi begint om 19.45 uur. Inschrijven is mogelijk tot 19.30 uur. Het inschrijfgeld is het prij zengeld. Meer inlichtingen zijn verkrijgbaar op telefoonnummer 01184 - 61252. Open dag Teachers - Voor se cretaresses, hostesses, receptio nistes en informatrices in Spe is er zaterdag 5 maart een open dag van de stichting Teachers, Segeersstraat 20-22a te Middel burg. De stichting verzorgt sinds 1986 dag- en avondopleidingen in deze sector. Het open huis be gint om 13 uur. Belangstellenden kunnen ook schriftelijk of telefo nisch de brochure van de stich- ting opvragen. Alleenstaande vrouwen Donderdagavond 10 maart is de eerste bijeenkomst van het Fiom voor alleenstaande moeders met kinderen. Behandeld worden on derwerpen als "Hoe zie ik mijn toekomst", "Alleen opvoeden, een hele klus", sociale wetge ving en omgangsregelingen. De aanvang is om 20 uur. De groep wordt begeleid door Aukje Thiele en Jeanette Poorter. Meer inlich tingen zijn verkrijgbaar bij het Fiom-Zeeland, telefoon 01180 - 27311. Rommelmarkt - Het Middel burgs Muziekkorps vult zaterdag 5 maart het uniformfonds aan met een rommelmarkt in de voor malige Fordgarage, Zusterstraat 34 te Middelburg. Het inleveren van spullen is nog mogelijk. Meer inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van het Korps, telefoon 01180 - 15618. Familie-avond CNV - De jaar lijkse familie-avond van de CNV afdeling Middelburg is op vrijdag 4 maart in de aula van de LTS Klarenbeek in Middelburg. Na een korte inleiding van districts bestuurder Phernambucq volgt een opvoering van het toneelstuk "Tot Leringhe ende Vermaeck". In de pauze is er een verloting. De aanvang is om 19.30 uur. Ruilbeurs - Verzamelaars van ansichtkaarten, munten, postze gels en dergelijke kunnen hun collectie uitbreiden, contacten versterken en nieuwe verzame laars ontmoeten op de avondruil beurs. De beurs wordt vrijdag 4 maart gehouden in café-pension "De Goede Verwachting" in Le- wedorp. De zaal is vanaf 19.15 uur geopend. Vroeger - De leerlingen van de Vlissingse basisschool De Vaste Burgh gaan terug in de tijd met een project over "Vroeger". Ze verdiepen zich in zaken als speel goed, kleding, vervoer, school en leefgewoontes. De school sluit het projekt op dinsdag 1 5 maart af met een tentoonstelling voor ouders en belangstellenden. De ze is geopend tussen 16 en 17.30 uur en van 18.30 tot 20 uur. Tegelijkertijd is er een speel goedbeurs waarvan de op brengst voor een kindertehuis in Brazilië is bestemd. Binncnkori stari in Middelburg, Goes, Tcrneuzen en Zicrikzec de cursus Cafébe drijf. Deze bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen en kost 295.-. Men kan zich nog aanmelden. Voor hen die komende maanden zinvol willen besteden èn een Erkend diploma wil len behalen, bestaal de mogelijkheid om in te schrijven voor deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het examen is op 1 juni van dit jaar! Vaak wordt deze cursus zowel door mannen als vrouwen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben dan in hel achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horccabe- drijf(je) te beginnen. De aantrekkende economie en toenemende vrije tijd vraagt immers om mensen met deze Diploma's. De lesstof gaat over bier. wijnen, gedisti- leerd. Hygiëne etc. Deze lessen worden zeer levendig gegeven met o.a. dia's, vrijblij vend wijnproeven enz. Ook gaat men gezamenlijk naar een brouwerij om de praktijk van bierbrouwerijen te zien. Met dit Vakbekwaamheidsdiploma kan men zelfstandig een café, bar, disco, coffcc-shop, petit-restaurant etc. starten of overnemen. Voor gratis folder of aanmelden kan men bellen Stichting Horeca Onderwijs 076-144351. Paul Schipper glunderde na af loop van de gewonnen wedstrijd (2-1) tegen Halsteren. Hij kreeg tweemaal de bal op een presen teerblaadje van de beide centrale verdedigers en maakte dankbaar gebruik van de mogelijkheden. Hij geeft toe dat hij die tegen stander eigenlijk vriendelijk had moeten bedanken, maar dat dat hem nét iets te provocerend overkwam. "In de rust werd één van die knapen echter vervangen en dus bedankt door zijn trainer! Gek ge noeg had ik nog enigszins te doen met die twee, want ze wer den toch volkomen verrast door die soms dwarrelende wind en onverwachte regenvlagen, ter wijl het veld nu ook niet bepaald egaal was te noemen. Maar tochcadeautjesdie wei ger je niet, die pak je aan!!!" De Vlissingse centrale verdedi gers Roy Hendrikse en Ruud Cor nells bleken minder gul voor de Halsteren-spitsen, want die wer den vrijwel geheel uit de wed strijd gespeeld. Kees Houtepen steunde bovendien erg goed, want de gevaarlijke ex-Vlissinger Jaap Kense werd door hem goed in bedwang gehouden. "Ik heb het niet gemakkelijk gehad, want Paul Schipper: gretig reage ren op presentjes. we weten aiiemaal, dat Jaap een goede voetballer is", bekende Kees Houtepen. Bij de sterkste Vlissingen-spelers mocht Taco van de Velde gere kend worden. Zijn actieradius was erg groot. In verdedigend opzicht klaarde hij veel, terwijl hij aanvallend zijn steentje bijdroeg in de vorm van bruikbare passes. Jammer was dat de eveneens erg actieve Peter van Vossen bleef weigeren om op tijd te schieten, waardoor enkele fraaie kansen onbenut bleven. Na de Taco van de Velde: grote actieradius wedstrijd deed hij er wijselijk het zwijgen toe. Aanvoerder Geert Bouwman werd geconfronteerd met vragen omtrent het "niet aandurven" van zijn gevaarlijke vrije trappen. "Roy Hendrikse beloofde mij, dat hij de bal "in de bovenhoek zou laten krullen" en dan wil ik zo'n ambitieus initiatief niet bederven. Ik heb er boven dien al 5 gescoord uit zo'n situa tie. Het raakt dus al tè bekend!". Ruud Corré was een sterke ver vanger voor Vlissingenspits Leo Wesel. Het was een moeilijke taak voor de jeugdige Ruud, want Leo kan normaal moeilijk gemist worden in de Vlissingen aanval. "Het ging wel lekker", was zijn korte antwoord op vra gen over zijn bevindingen, maar van zijn gezicht was te lezen, dat hij nog niet geheel tevreden was. Vlissingen staat nu stevig op een keurige zesde plaats en indien de wedstrijd aanstaande zondag, uit tegen Sittard, tot een goed einde kan worden gebracht, gaan de Vlissingers weer serieus mee doen voor één van de topplaat- sen. De VCV organiseert, in sa menwerking met de Supporters vereniging Rood Wit, busreizen naar de uitwedstrijden. De kosten per reis zijn f 15, Er kan ook een passe-partout wor den aangeschaft, voor vier wedstrijden a f 50, De passe- partout is geldig voor de eerst volgende uitwedstrijden, allen naar het Limburgse: Sittard, SVN, Venray en Wilhelmina '08. Wie mee wil kan zich opgeven achter de bar in het clubgebouw, of bij W. van de Hoofd, 01184 - 70547. Theo van Duin Internationale Vrouwendag - Hoe internationaal is Walcheren? De Internationale Vrouwendag op 8 maart staat helemaal in het teken van dit thema. In Middel burg wordt de dag gevierd in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat. Het programma be gint om 10 uur en eindigt om 24 uur. Er is gratis kinderopvang. Er zijn die dag vijf workshops onder andere over Vrouwen onder Apartheid, Opvoeden tot inter culturele samenleving en Vrou wen voor Vrede. Verder zijn er verschillende optredens. 's Avonds is er een internationale maaltijd, een optreden van de theatergroep Zilt met het stuk Hoer of Madonna en dansen op de muziek die D.J. Marina Meyer uitzoekt. De toegang is gratis. Voor de maaltijd zijn kaarten te koop op de volgende adressen: Middelburg: Dam 47, Roozen- burglaan 89a en Nieuwstraat 47. Vlissingen: Wereldwinkel Walstraat, Singel 286 en Hoge- weg 103 - 105. Oost Souburg: Kanaalstraat 10 en Kromwege- singel is. Het bestellen van vege- tarische maaltijden is mogelijk. Vakantie lichamelijk gehandi capte kinderen -Lichamelijk ge handicapte kinderen kunnen zich nog inschrijven voor een vaarva kantie op het recreatieschip Prins Willem Alexander (voorheen Du- nant). Voor de kinderen van ze ven tot en met zestien jaar is er een gratis binnenlandse reis in de week van 24 tot en met 29 juli. De jongeren van zeventien tot en met vierentwintig jaar kunnen zich tijdens een Rijnreis in de week van 1 7 tot en met 23 juli vermaken. Deze jongeren dienen wel een eigen bijdrage te beta len. De Stichting Vakantie voor het Lichamelijk Gehandicapte Kind, Molenstraat 70 in Den Hel der, telefoon 02230 - 14228 be schikt over meer informatie. Vrij willigers die deze ongesubsi- diëerde stichting willen steunen kunnen zich opgeven op bo venstaand adres. Diaporamaclub - De diapora- maclub promoot het maken van diaseries met geluid door middel van een wedstrijd op maandag 11 april. De club komt zelf met de serie "Herfst". De jury bestaat uit Ineke van der Kooy, Jaap Wolterbeek en Jos Brou wers. Opgave zo snel mogelijk bij Dolf den Besten, telefoon 01184 - 65074. Het werken met dia's kent veel mogelijkheden. Men sen die wat meer met hun dia's willen doen zijn welkom op de clubavond die elke eerste maan dag van de maand in buurthuis De Zwaan in Souburg gehouden wordt. Patiëntenplatform - Achttien Zeeuwse patiëntenverenigingen hebben zich aangesloten bij het Patiëntenplatform Zeeland. Als onafhankelijke organisatie wil het Platform een opvangadres zijn voor klachten over de gezond heidszorg, zodat het mogelijk is om structurele tekortkomingen op het spoor te komen. Met in gang van 1 5 februari is mevrouw M.A. de Jong als coördinatrice van het Patiëntenplatform aan gesteld. Zij verzorgt de opvang van de klachten en verwijst door naar de meest geschikte organi satie. Verder zet de coördinatrice zich in voor de belangen van de verenigingen in het algemeen. Het adres van het kantoor van het Patiëntenplatform Zeeland is Van der Spiegelstraat 4 te Goes, telefoon 01100 - 30911. Het postadres is Postbus 2054 4460 MB Goes. Senioren voor Senioren - De Senioren-gidsengroep, onderge bracht bij de Stichting Welzijn voor Ouderen, geven rondleidin gen aan ouderen die de gehei men van de stad Middelburg wil len leren kennen. Sinds de oprichting in 1980 hebben al veel binnen- en buitenlandse ouderen-groepen van dit buiten kansje gebruik gemaakt. Ook Middelburgse groepen en groep jes zijn welkom. De rondleidingen worden gegeven door twee gid sen en zijn afgestemd op de wensen van de groep. De con tactpersonen van de Senioren zijn mevrouw van Liere-van Loo, Rotterdamsekaai 39, telefoon 13334, de heer J.H. Groenewe- ge, Hoogstraat 7 telefoon 12580 en bij geen gehoor de Stichting Welzijn voor Ouderen, Molstraat 13, telefoon 27537. Zwanger - De gangpaden en de kraampjes van de Negen Maan den Beurs zijn zo aangepast dat zelfs de allerbolste zwangere da me zich normaal kan bewegen. De beurs gaat over zwanger schap, bevallen en alles wat daarna komt. De produkten va riëren van wipstoeltjes tot knuf felbeesten. Er is een informatie paviljoen, een lezingenprogram ma, een spreekuur en een mo deshow met modieuze betaalba re zwangerschapsmode, gepre senteerd door Tineke Beishuizen. Uiteraard is er een babyverzor gingsruimte, een crèche en een kinderwagenparkeerterrein. De beurs wordt van 13 tot en met 1 7 april gehouden in de Deltahal van het RAI Tentoonstellingscen trum in Amsterdam. In diezelfde periode zijn ook de Huishoud beurs en de Doe-Het-Zelf RAI aan de gang. Tienermoeders - Jonge al leenstaande moeders tot 23 jaar kunnen ervaringen uitwisselen en contacten leggen tijdens acht bijeenkomsten van het Fiom- Zeeland. De eerste bijeenkomst is op vrijdag 11 maart, van 10 tot 1 2 uur. De groep wordt bege leid door Aukje Thiele en Kitty Hamelink. Kinderopvang is aan wezig. Inlichtingen zijn verkrijg baar via het telefoonnummer 01180 - 27311. Reuma - Het hedendaagse snel le leven is voor reumapatiënten moeilijk bij te benen. Het Natio naal Reumafonds probeert de vaart er weer in te brengen door de omgeving leefbaar te maken, ontspanning en vakantie aan te passen en het contact met lotge noten te stimuleren. Het fonds is tevens de grote motor achter het zoeken naar de oorzaak van reu ma. Om al deze zaken te kunnen financieren is er in de week van 7 tot en met 13 maart een col lecte. Wie de bus mist kan een bijdrage storten op giro 324 of bankrekening 70.70.70.848. Inderdaad steeg Nissan in 1987 5 plaatsen op de lijst van de meest verkochte auto's in Nederland. Het meest verkochte Japanse merk biedt dan ook een voortreffelijke serie produkten met MICRA, SUNNY, BLUEBIRD, LAUREL, PRAIRIE, PATROL, SILVIA enz. Ook voor u staat er een NISSAN op maat bij: Auto Walcheren Dijkwel BV Veerseweg 104 - Middelburg - tel. 01180-38880 AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: J. Baaijens, 14 uur: leesdienst. Wo. 9.30, 14 en 19 uur: ds. J. Baaijens, biddag. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: mevr. drs. Spaans-Moolenaar. Biddienst voor ge- was en arbeid. DOMBURG: Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg. Elke 1e en 3e zo. om 8.15 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse uit Vlissingen, 14 uur: ds. J. de Boer, gez. dienst H/G. Wo. (Biddag). 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19.30 uur: ds. A.V. de Nooij uit Vlissingen. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: dr. A. Jobsen, kindernevendienst. Wo. 10 uur: ds. G.J. Mink uit Arne- muiden, 19 uur: dr. A. Jobsen. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. J. de Boer uit Vrouwenpolder, 14.30 uur: dhr. Schoenmaker uit Zoutelande. Wo. 19 uur: ds. de Vrie. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. M. de Boer uit Middelburg (H.A.). KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. kand. mevr. L. Pontier-van Weijen, k.n.d. 8-11 jaar, 14.30 uur: mevr. L. Pontier-van Weijen. Wo. biddag voor Gewas en Arbeid, 19.30 uur: dhr. J. van Leerdam uit Serooskerke. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: mevr, drs. Spaans-Moolenaar. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing. Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.P. Brandsma. Wo. 14.30 en 19.30 uur: ds. C.D. Affourtit, Biddag. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 19 uur: Welkoms- dienst, verzorgd door het Leger des Heils. Wo. 19.30 uur: ds. O. Elseman, SOW-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, zo. 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: br. L.P Westerhoff. Wo. 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, SOW-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 9.30 uur: br. L.P. Westhof f, i7 uur: br. P. Paulus. Oostkerk, Oostkerkplein 19 uur: wo. 19.30 uur: ds. D.W. Dondorp, SOW-dienst. Thomaskapel, Vrijlandstraat, wo. 19.30 uur: ds. P. Paulus, SOW-dienst. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G.E. Geerds uit Soest. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, .Groenmarkt. 10 uur: ds. J. Dubbink, gezinsdienst m.m.v. Vlissings Jongerenkoor. Wo. 19.30 uur: ds. C.W.J. Verboom uit Ooltgensplaat (Geref. Bondsdienst). Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: drs. A. van Klaveren. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker, wo. 19.30 uur: ds. D.W. Dondorp, SOW-dienst. Hofplein- kerk, wo. 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, SOW-dienst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, gezinsdienst m.m.v. Ontmoetingskoor Maria. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. A. v.d. Bas, 11 uur: ds. P. de Jager uit Schoonhoven, 17 uur: ds. A. Kastelein uit Dirksland. Wo. 19.30 uur: ds. D. van Bo ven, SOW-dienst. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstr. 6, zo. 18.45 uur: welkomdienst, wo. 19.30 uur: ds. O. Elseman, SOW- dienst m.m.v. Geref. Kerkkoor. Kerkgenootschap der Zevende Dags Adventisten. Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ere dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: Altaar dienst, 19 uur: samenkomsten o.l.v. luitenante M. Kruithof. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. Brands, 17 uur dhr. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: drs. A. van Klaveren. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, za. 19 uur en zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. R.F. Le Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. D.E. Hiensch. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. D. Bauwknegt uit De Bilt, kin dernevendienst jongste en oudste groep. 17 uur: ds. D. Bauwknegt, jeugddienst. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, wo. 19.30 uur: ds. A.C. den Hol lander. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. D.E. Hiensch. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L.Th. Witkamp, 19 uur: ds. P. Melse uit Oost-Souburg. Wo. Biddag, 10 uur: ds. G.J. Schüssler uit Kamperland, 19 uur: ds. L.Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel.. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. G.J. Mink uit Arnemuiden. Wo. biddag, 19 uur: kand. D. Westerneng. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Büren, 19 uur: ds. L.Th. Witkamo uit Serooskerke. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. J. v.d. Putte. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. D. Coppoolse, De Ark: géén kinderkerk. Wo. Oranjeplein, 19 uur: dhr. Heemskerk. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10.30 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. II.G. IJkel uit Middelburg, 14 uur: ds. J. de Boer, gez. dienst H.G. te Gapinge. Wo. 19 uur: ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. M. de Boer uit Middelburg. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur en wo. (Biddag) 15 en 19 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: zr. Gorter. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk. Marnixplein 41, zo. 9.30 en 16 uur. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer (H.A.). Wo. 19.30 uur: ds. G. Zomer. Bidstond v. gewas en arbeid. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17. 9.30 uur: ds. Meijer, 17 uur: ds. Glashouwer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Van Mourik. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Leger des Heils. Dr, Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. D. Cop poolse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11.15 uur: eigen zanggroep, 19 uur: sa menzang. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 10 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa, Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Fi/adelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans (doopdienst), 19 uur: ds. Spaans. Wo. 19 uur: Biddag voor gewas en arbeid, ds. Spaans. 19 uur. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Vr.: Wereldgebedsdag aan vang: 19 uur in "De Wegwijzer". Zo. 9.30 uur: ds. Th. Rinkema uit Middelburg. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zondag tot 24 uur: J. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Zondag tot 24 uur: A.J. Mijn- lieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Visites aanvragen voor dringenden gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul- lens/M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE. MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Ee- de, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234.. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: za. F. Reijnierse, Rentmeesterlaan 245, Middelburg, tel. 01180-27929. Zo. D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01180-35787. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Papegaaienburg. Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. Th.J. Driehuis-Van Hasselen te Vlissin gen, tel. 01184-66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNEMUI DEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE. ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE. VEERE, GAPINGE. VROUWENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE. SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, "Court Oxhooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJD ING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 21