Paspoorten h Museum in je kamer KOMPLETE SERVICE ALLE MERKEN wasautomaten kleuren-t.v. video - servicebeurt NEDERLAND 3 afstelling antenne BEL 01100-30180 zeeuwse elektro service Kruispunt Vrouwenpolder audio video-reparatie stofzuigers kl. elektr. huish. iz.e EEN KOMPLETE BRIL OP STERKTE VANAF 139,- AM AA COMMISSIES Bestuurszaken Volksgezondheid De provincie heeft dit jaar 1,1 miljoen gulden te besteden aan dagverzorging, tijdelijke opname en nachtopvang van oude ren. Die voorzieningen kunnen worden geboden door de be jaardenoorden. Ook voor verbouwingen van de bejaardenoor den - om die voorzieningen beter tot hun recht te laten komen - is het geld bedoeld. Dagverzorging Tijdelijke opname Nachtopvang Verbouwing EU) ZEEUWSE ELEKTRO SERVICE elektrische apparaten DOOR GEHEEL ZEELAND koelkasten - diepvriezers - drogers binnen 24 uur aan huis 's morgens gebracht - 's avonds klaar 's morgens gebracht - 's avonds klaar Speciale prijs f 54, binnen enkele dagen binnen 24 uur speciale aanbieding voor uw t.v. en video kontrole van de gehele installatie 25,- excl. btw installatie reparatie wij komen direkt «0 Pasteurstraat 2, Goes fe hebben net gezinsuitbreiding gehad. Dus moeten we nu letterlijk en figuurlijk op de kleintjes passen.Voor mijn nieuwe bril moest ik dit keer op de prijs letten, maar ook op de kwaliteit. Daarom ben ik naar GROENEVELD-OPIICIENS gegaan. Daar ben je zeker van optimale service en vakmanschap. Ook bij deze speciale aanbieding: Je hebt keus uit een ruime kollektie modieuze monturen. Enkelfocus van +4.0 tot -4.0 met cylinder tot 2.0 Woensdag 24 februari 1988 w i: ABDIJ DE FAAM - DE VLISSINGER *3* I EUWS Wie in Zeeland aan een nieuw paspoort toe is, heeft voorlopig nog te maken met het vertrouwde reisdocument in het blauwzwarte kaftje. Zeeland is namelijk de laatste provincie, waar het nieuwe paspoort wordt ingevoerd: 1 december 1988. Overigens blijven de paspoorten die tot dat tijdstip zijn uitgegeven geldig tot de datum, die daarin staat vermeld. Wie dus in november van dit jaar een nieuw paspoort krijgt, kan nog vijf jaar doen met het oude model. De nieuwe paspoorten worden niet meer door de commissaris der koningin uitgegeven, maar door de burgemeesters van de gemeenten. In Terneuzen is dat nu al het geval. De andere Zeeuwse gemeenten volgen dus per 1 december.. Bij het nieuwe paspoort zijn twee uitvoeringen mogelijk. Wie over de landsgrenzen heen wil kan volstaan met een paspoortkaart f 60,50), maar wie naar een vi- sumplichtig land gaat, heeft daarbij een visumboekje (f 65,50) nodig, zo'n visum boekje is ook nodig als kinderen (tot twaalf jaar) op het paspoort van een ouder worden bijge schreven of als echtgenoten de naam van hun partner in het paspoort vermeld willen hebben. Vroeger stond alleen in het paspoort van de vrouw de naam van de echtgenoot vermeld. Nu kunnen de echtelieden weder zijds worden vermeld, maar de naam van de partner kan ook on vermeld blijven. Vrouwen wordt doorgaans gead viseerd toch de naam van de man te laten opnemen. In niet zo erg geëmancipeerde landen lo- De statencommissie voor bestuurszaken vergadert vrijdag 26 februari, 10.00 uur, in het Provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De herziening van het wegenplan en het aan brengen van een asfaltdeklaag op de doortrekking van de weg Zeelandbrug-Goes naar de rijks weg staan op de agenda. Op on derwijsgebied zijn er voorstellen voor het project vroegtijdige pen zij anders de kans niet de ho telkamer met de echtgenoot te kunnen delen. Het visumboekje moet tegelijk met het paspoort worden aangevraagd. Wie tus sentijds een visumboekje nodig heeft, kan dat alleen krijgen als een nieuw paspoort wordt aan gevraagd. Het bijschrijven van kinderen in het ouder-paspoort kost 7,50 per kind. Bijschrijving van de echtgeno(o)t(e) kost het zelfde bedrag. De bijschrijving gebeurt in alle gevallen met een sticker in het visumboekje. De nieuwe paspoorten, waar voor speciale foto's vereist zijn, worden vijf jaar geldig. Voor de bezitters van een toe- ristenkaart C (Benelux) zij ver meld, dat die kaarten blijven bestaan. schoolverlaters, de beroepenma- nifestatie en bijdragen voor het bedrijfsopleidingscentrum Zeeuwsch-Vlaanderen en voor de Zeeuwse bestuursacademie. De landbouw staat centraal in de voorstellen over bijdragen van de provincie in het informaticapro- jekt Takorganisatie Akkerbouw Zeeland en het experiment hazel- notenteelt. De commissie spreekt zich uit over het provinci aal beleid ontwikkelingssamen werking en over een krediet voor een projekt over chemisch afval. De commissie ambulancevervoer van de provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert don derdag 3 maart, 14.00 uur, in Terminus, F. den Hollanderlaan 37, Goes. De provincie heeft bij de raad advies gevraagd over re gels voor de paraatheid van am bulances en ambulanceperso neel. De commissie praat daar over. Een ander agendapunt is de begeleiding door intensive-care- verpleegkundigen van patiënten uit Zeeuwse ziekenhuizen naar andere ziekenhuizen (in de regel naar Rotterdam) en hun afwezig heid in de Zeeuwse ziekenhuizen tijdens die ritten. De commissie krijgt het regeringsstandpunt voorgelegd over het rapport van het organisatiebureau Twijnstra en Gudde over de organisatie van het ambulancevervoer in Ne derland. De commissievergaderingen zijn openbaar en zij beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie. Abdij 9, Mid delburg. Buurten in bejaardenoord Het dagelijks bestuur van de pro vincie (gedeputeerde staten) heeft de besturen van de bejaar denoorden vorige week geschre ven aan welke voorwaarden zij moeten voldoen als zij een be roep doen op het geld. Het groot ste deel van de 1,1 miljoen gul den zal worden besteed aan dag verzorging en aan tijdelijke opna me. Daarnaar is de grootste vraag. Dagverzorging is voor ouderen, die zelfstandig wonen, maar (tij delijk) hulp of begeleiding nodig hebben, die zij thuis niet kunnen krijgen. De bedoeling ervan is, dat de ouderen zo lang mogelijk lichamelijk en geestelijk actief blijven en contact hebben met anderen. Dagverzorging kan bij voorbeeld bestaan uit het gebrui ken van de maaltijd en het hel pen aan de bereiding van die maaltijd, of uit meer bewegen voor ouderen of het meedoen aan spelletjes. De dagverzorging wordt in groepsverband gegeven. Het beste kan worden gewerkt met groepen van acht mensen, die worden begeleid door be roepskrachten en door vrijwil ligers. Per jaar kost de dagverzorging ruim 36 duizend gulden. Daarvan vergoedt de provincie zo'n dertig duizend gulden. De ouderen be talen zelf zes gulden per dag en nog eens 2,50 per dag voor ver voer. De huisarts of de maat Dagverzorging in bejaardenoord Nieulande, Krabbendijke. schappelijk werker van de com missie die adviseert over het wo nen in een bejaardenoord, advi seert ook over de dagverzorging. Er kunnen dit jaar vijftien projec ten in Zeeland worden begon nen. Er zijn er al drie op de Beve- landen: in Nieulande in Krab bendijke, De Kraayert in Lewe- dorp en het Gasthuis in Goes. Als ouderen tijdelijk niet kunnen beschikken over de hulp die zij dagelijks ontvangen of wanneer zij uit het ziekenhuis worden ont slagen, maar zich nog niet thuis kunnen redden, kunnen zij tijde lijk worden opgenomen in een bejaardenoord. Zo'n opname duurt dan ten hoogste twee maanden. Verlenging is alleen mogelijk met toestemming van de inspecteur van de bejaarden oorden. Zonder die toestemming krijgt het bejaardenoord de kosten niet vergoed van de pro vincie. Voor deze voorziening is dit jaar 520 duizend gulden beschikbaar. De indicatiecommissie (de com missie die bepaalt of ouderen in een bejaardenoord kunnen gaan wonen) bepaalt of ouderen voor tijdelijke opname in aanmerking komen. Per etmaal zijn de kosten 65 gul den. Daarvan betaalt de oudere zelf zes gulden. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt tus sen alleenstaanden en echtpa ren: in alle gevallen is de eigen bijdrage zes gulden. Kinderen in Zeeland kunnen een museumpaspoort winnen door mee te doen aan de prijsvraag "Je kamer wordt een museum". De bedoeling is, dat kinderen hun (slaap)kamer eens goed bekijken en dan tot de ontdekking komen, dat er tekeningen hangen, kijkdo zen staan, of wat voor spulletjes ook, die eigenlijk best in een mu seum thuis zouden horen. Het gaat er dan niet om, dat die din gen antiek zijn of op een andere manier misschien veel geld kosten. De waarde die je zelf aan de "ten toon gestelde" spullen in je kamer hecht, is veel belangrij ker. Misschien spaar je wel iets en heb je je collectie op je kamer uitgestald. Provinciaal museumconsulent Wim Scholten is heel benieuwd naar de kamers, die eigenlijk een museum zijn. Hij wil daarom voor 18 maart graag weten hoe het met die Zeeuwse kamers zit. Dat kan door een lijst te maken met de "museumvoorwerpen", door je kamer uit te beelden in een kijkdoos, door je kamer te teke nen of op welke manier ook. Iedere inzender maakt kans op een gratis museumpaspoort. Er zijn er driehonderd te winnen. Met zo'n paspoort kun je stem pels verzamelen. Die stempels krijg je als je een museum in Ne derland bezoekt. En voor wie straks geen paspoort wint: ze Van de mogelijkheid tot nachtop vang wordt in de bejaardenoor den niet zoveel gebruik gemaakt. Verwacht wordt, dat die behoef te ook niet zal stijgen door de 24-uurs-bereikbaarheid van art sen en wijkverpleegkundigen (de eerste-lijnszorg). Bejaardenoor den die nachtopvang bieden, kunnen 25 gulden per nacht hier voor krijgen, eventueel te ver meerderen met de vervoers kosten. Als een bejaardenoord moet worden verbouwd, kan aan spraak worden gemaakt op hon derd duizend gulden voor het maken van voorzieningen voor dagverzorging, tijdelijke opname en nachtopvang. Ook bij nieuw bouw is dat geld voor deze spe ciale voorzieningen beschikbaar. zijn voor een rijksdaalder te koop in alle Zeeuwse musea. Wie tien stempels in het paspoort heeft en een slagzin verzint, kan ver volgens meedoen aan een lande lijke wedstrijd en daarmee een spel en een museumjaarkaart winnen. De inzendingen voor de prijs vraag "Je kamer wordt een mu seum" moeten worden gericht aan provinciaal museumconsu lent Wim Scholten, Zeeuws Mu seum, Abdij 3, postbus 378, 4330 AJ Middelburg. woensdag 2 maart, half tien 's morgens, is in het verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, Vrouwen polder, een openbare hoorzitting over de verbetering van het Kruispunt Dorpsdijk bij Vrouwen polder. Tijdens de hoorzitting kunnen de genen, die schriftelijke bezwaren tegen de aanpassing van het kruispunt hebben gemaakt, die bezwaren mondeling toelichten. Een delegatie van het provinciaal bestuur zal de mededelingen aanhoren. Het kruispunt moet worden aan gepast om het verkeer vlot te kunnen verwerken, dat van de weg over de stormvloedkering in de monding van de Oosterschel- de gebruik maakt. Er zijn drie varianten gemaakt, waarbij de afwijkingen vooral zit ten in de aansluiting van het fietspad tussen Veere en Vrou wenpolder op de kruising met de provinciale weg Serooskerke- Veersegatdam. Voor het auto verkeer komen in alle varianten gescheiden opstelstroken bij de stoplichten. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 IK LET OP DE KLEINTJES EN MAAK GEBRUIK VAN DE AANBIEDING VAN GROENEVELD OPTICIENS Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93.

de Faam | 1988 | | pagina 7