UW Meepraten over het gemeentelijk milieubeleid Op weg naar een schoon milieu Meer glasbakken in Middelburg Veilig springen Herkeuring Bestemmingsplan Verkeer Openbare vergaderingen in maart Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Burgerzaken Ophalen huisvuil "Tafeltje Dekje" Actiepunten Informatie-avond Brochure maart m 7 CM)© 28 d 1 (3)ff922 29 w 2 9 ff© 23 30 d 3 ©©031 V 4 11 18 25 z 5 12 19 26 z 6 13 20 27 Reakties Nieuw schema DE FAAM Woensdag 24 februari 1988 iprhet oog van de Lange Jan Goed nieuws: vanaf 1 maart is de balie van de afdeling Burgerzaken van de gemeente behalve 's och tends van 8.00 tot 12.30 uur ook geopend van 13.30 tot 15.00 uur. Voor het aanvragen van uw paspoort, rijbewijs, Pas 65 en nog heel veel andere "burgerzaken" kunt u dus voortaan ook in de middaguren terecht. Door de uitbreiding van de route voor hel ophalen van huisvuil op donderdag, die onder andere een gevolg is van de uitbreiding van Reijershove, wordt vanaf donder dag 3 maart een route-aanpassing doorgevoerd voor hel ophalen van huis- en grofvuil. Wanneer u in de wijken woont waar op donderdag het huis- en grofvuil wordt opgehaald, kan het zijn dat vanaf 3 maart het ophalen plaatsvindt op een ander tijdstip dan u gewend bent. Daarom wordt u verzocht het afval op deze dag vroegtijdig buiten te zetten. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 29 februari 1988 tot en met 5 maart 1988. maandag hamburger, appeltjes, pommes mignonettes dinsdag nasi-goreng speciaal woensdag kabeljauw fantasiesaus, wortel tjes, aardappelen donderdag gehakt, andijvie, aardappelen vrijdag karbonade, bloemkool, aard appelen zaterdag kwartponder, sperziebonen, aard appelen Drieëntwintig Nederlandse gemeenten nemen deel aan een experiment: liet opstellen van een "milieu-uitvoeringsprogramma" (kortweg MUP), dat voor een periode van vier jaar richtlijnen geeft voor de aanpak van milieuproblemen door de gemeente. De 23e gemeente die aan dit experiment deelneemt is de gemeente Mid delburg. Op grond van een voorstel dat de gemeente heeft ingediend bij het ministerie van VROM, heeft dit ministerie een stimulerings-subsidie toegekend. Met deze subsidie is de gemeente Middelburg aan de slag ge gaan en inmiddels ligt er een ontwerprapport "Milieu- uitvoeringsprogramma 1989-1992" In dil vierjarig actieprogramma zijn de volgende onderwerpen op genomen: luchtverontreiniging, geluidhinder, bodem, water en af valstoffen, milieuwetten en milieu voorlichting en - edukatie. Later zullen nog de milieuthema's veiligheid, binnenmilieu, energie verbruik en natuur en landschap worden uitgewerkt. Per onderwerp wordt een ant woord gezocht op vragen als: Waar liggen er problemen, wat zijn de beschikbare instrumenten en wat kan er concreet aan gedaan worden (zogenaamde "actie punten"). Deze actiepunten (in totaal 88!) vormen eigenlijk het belangrijkste onderdeel van het rapport. We noemen er enkele: -Ontwikkeling van een verkeers- en vervoersplan, gericht op de ver mindering van de luchtverontrei niging door het autoverkeer in woonkernen; -Beperking van maximale geluids- niveau's in discotheken en bij pop concerten; -Periodieke controle van de bodem- en grondwaterkwaliteit op risicovolle plaatsen; -Stimuleren van hergebruik van afvalstoffen; -Verbetering van de handhaving van de milieuregels voor be drijven; -Opzetten van een milieu informatiecentrum in de bin nenstad. Uiteraard zullen bij de aanpak van milieuproblemen prioriteiten moe ten worden gesteld. En omdat mi lieuvervuiling niet ophoudt aan de gemeentegrens, komen ook pro blemen zoals aantasting van de ozonlaag en verwijdering van af valstoffen aan de orde. Alvorens het milieu- uitvoeringsprogramma voor te leggen aan de gemeenteraad willen burgemeester en wethouders graag de mening van de burgers horen over de inhoud van het ontwerp. De mening van milieu-organisaties én van individuele Middelburgers kan in belangrijke mate bepalen hoe het uiteindelijke MUP eruit komt te zien! Het is bijvoorbeeld mogelijk dat u in uw omgeving andere dan in het programma genoemde milieupro blemen belangrijk vindt. Dat wil het gemeentebestuur dan graag van u horen. Ook de meningen van milieu- en natuurbescher mingsorganisaties, bedrijven en andere belanghebbenden zijn zeer welkom. Daarom wordt op dinsdag 22 maart om 19.30 uur een informatie-avond gehouden op de maquettezolder van het stadhuis. Op deze avond kan een ieder zijn of haar mening geven over de aan pak van de milieuzaken in de ver schillende wijken of in de gehele gemeente. Gemeentelijke deskundigen zijn aanwezig om nadere uitleg te ge ven. Ook kunt u daar van gedach ten wisselen met de verantwoorde lijk wethouder milieuzaken, de heer G.B. Schoenmakers. De gemeente heeft een brochure samengesteld, waarin de belang- Scheiden van huisvuil aan de bron, we hebben er al eerder over geschreven. De gemeente Middel burg heeft een garantieprijs van zes cent per kilo voor oud papier ingesteld en verleent subsidie op de aanschaf van een compostvat. De prijs van zo'n vat is 120,—, inclusief BTW, de gemeente neemt daarvan 50,voor haar reke-'" ning. Op dinsdag 23 februari wordt een informatie-avond ge houden over deze compostvaten, om 19.30 uur in het stadhuis. Deze week gaan we in op het inza melen van glas zonder statiegeld, zogenaamd eenmalig glas. In Mid delburg staan 31 glascontainers, dat aantal wordt binnenkort uitge breid naar 46 In de jaren '86 en '87 gooiden de inwoners van Middelburg 500.000 kg. glas in de glasbak, 12.5 kg per inwoner. Landelijk wordt geschat, dat elke inwoner 25 tot 30 kg glas "verbruikt". Dit betekent, dat nog steeds de helft van alle eenma lig glas in vuilniszakken verdwijnt! Wat zijn nu de voordelen van her gebruik van glas? Eigenlijk zijn dat er te veel om op te noemen, maar we noemen er enkele: Meer ruimte in de vuilniszak en op de stortplaats; Er zijn minder grondstoffen (zilverzand en kalk) uit de natuur nodig voor het ma ken van nieuw glas; Uzelf én de vuilnisophaler lopen minder kans op verwondingen; Hel ophalen van huisvuil en het verwerken daarvan kost minder en wordt eenvoudiger; Als afvalglas wordt gebruikt om nieuw glas te maken levert dat 35% energiebesparing op én er is geen soda bij nodig, waarvan de produktie nadelig is voor het milieu. De glasbakken in Middelburg worden één of twee keer per week (naar behoefte) geleegd op maan dag en donderdag door de ge meentelijke Reinigingsdienst. Zij brengen het naar de firma Louws op het Groot Industrieterrein en vandaar gaat het in bulk naar Maltha Waalwijk. 5 De bakken zijn van binnen be kleed om de geluidsoverlast zoveel mogelijk te beperken. Uiteraard is het aan te raden uw glas alleen overdag in de bak te gooien om geen overlast le bezorgen voor de omwonenden. Nog een tip: spoel uw afvalglas eerst om en verwijder kurken, doppen en deksels. Eti ketten kunnen blijven zitten. In de volgende straten worden nieuwe glasbakken geplaatst: Nieuwe Haven Keldermanstraat Achter Nieuwe Prijsslag Hof van Tange Zuidsingel Schuifelstraat Oude stalen glasbakken worden vervangen door de nieuwe bolvor mige in de: van Cittersstraat Noordweg/Brigdamme Euromarkt winkelcentrum Zach. Janssenstraat Kinderdijk Maasstraat Breemede Meanderlaan Veerseweg/Veersesingel Opgknapt worden de glasbakken in de: Geleyn d'Hoorneplein Briantlaan Eduard Vetermanstraat Omloop Spinhuisweg/Oude Vlissingseweg Pieter van Campenstraat Statenhove I Gervinsland Parelplein Kruitmolenlaan/Dolfijnstraat Verder staan er glasbakken in de: van Cittersstraat, St. Laurens Noordweg/Ooststraat Brigdamme Churchill-laan bij winkel Pryma Euromarkt winkelcentrum Molen water/Zuidsingel Zach.Jansenstraat bij Sparwinkel Kinderdijk bij Spijkerbrug Damplein zijde St. Pieterstraat Plein 1940 Trefcenter Parkeerterrein Trefcenter zijde Zandstraat Langevieleweg/Kareldoor- manplein Maasstraat voor winkelcentrum Winkelcentrum Dauwendaele Winkelcentrum Welzinge Breedmede-Westmede Meanderlaan/Driewegenhof Loskade/Goese Korenmarkt V eerseweg/veersesingel Olmenlaan bij friteskraam Volkerakstraat Gasthuis Noordpoortplein Oude Rijksweg/Korteweg Nieuwland Hercules Kantines Nadorstweg. Commissie Openbare Orde en Veiligheid, dinsdag 8 om 16.00 uur Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijnsac- commodates, dinsdag 8 om 19.30 uur PIv. secr. dhr. J. Vuijk (spreek recht) Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 10 om 15.45 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht) Commissie Sociale Zaken, don derdag 10 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag 14 om 15.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maandag 14 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreek recht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 15 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieube heer, dinsdag 15 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 16 om 16.00 uur Secre. dhr. A.J. Wien (spreek recht) Commissie Volksgezondheid, donderdag 17 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreek recht) Gemeenteraad, maandag 21 om 14.00 uur Commissie Bezwaar- en beroep schriften, donderdag 24 om 16.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis, telefoon 26251. rijkste onderwerpen uit het "grote MUP-rapport" zijn samengevat. Telkens zijn per onderwerp enkele mogelijke nieuwe gemeentelijke milieu-activiteiten aangegeven. Deze brochure "MUP in kort bestek" is verkrijgbaar bij het ge meentelijk bureau Voorlichting Stadhuisstraat 2, telefoon 26251. Dit geldt ook voor het hoofdrap port dat tevens ter inzage ligt bij de Zeeuwse bibliotheek, Kousteensedijk 7. In de periode 14 maart - 15 april kunt u schriftelijk reageren op de inhoud van het rapport. U dient uw reakties te zenden aan: College van Burgemeester en Wethouders, Afdeling Algemene Zaken, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Van alle reakties wordt een verslag gemaakt. Mede op grond daarvan kan het ontwerpprogramma wor den bijgesteld, waarna het in ge wijzigde vorm ter goedkeuring wordt aangeboden aan de gemeen teraad. Daarvóór wordt het be handeld door de commissie VROM (Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer, die heeft uitgesproken dat zij hun besluitvorming voor een groot deel af laten hangen van de bin nengekomen' reakties, waar ze heel benieuwd naar zijn. De vergade ringen van deze commissie zijn openbaar en er kan spreekrecht worden aangevraagd. Maandelijks worden alle commissievergaderin gen op deze pagina vermeld. In de periode tot de informatie avond op 22 maart zullen we op deze plaats nog een aantal keren terugkomen met informatie over het Milieu-Uitvoerings Program ma 1989-1992, waarbij we dan wat dieper op de diverse onderwerpen ingaan. De raad van de gemeente Middelburg heeft in haar vergadering van 22 februari 1988 besloten om de sinds vorig jaar niet meer in gebruik zijnde springtorens van zwembad Poelendaele te vernieuwen. Alle leuningen, trappen en planken worden vernieuwd volgens de richtlijnen van de wet Hygiëne en Veiligheid Zwembaden. In de komende zomer kan er dus weer veilig gedoken worden. Per 1 juni gaai het buitenbad \yeer open voor recreatief zwemmen. Voor informatie over openingstijden en tarieven kunt u terecht bij de kassa van het zwembad, telefoon 26451. V BINT LAURENT- MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter alge mene kennis dat: voor de herkeuring van gewichten voor Middelburg, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens zitting zal worden gehouden in het wijkcentrum Zuiderbaken te Middelburg, Rentmeesterlaan 245 op: - woensdag 9 maart 1988 van 09.30 tot 16.30 uur; - donderdag 10 maart 1988 van 09.00 tot 16.30 uur; - vrijdag 11 maart 1988 van 09.00 tot 12.30 uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht dat: 1aan de herijkplichtigen door de Dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk oproepingen zullen worden toegezonden, vermelden de plaats en tijdsstip van de herkeuring. Er wordt echter nadruk kelijk op gewezen, dat voor degenen die geen oproep ontvangen, niettemin de verplichting tot herkeuring blijft bestaan; 2. alleen gewichten ter herkeuring behoeven te worden aangebo den en dat maten en meetwerktuigen, mits voorzien van het jaar- talmerk 81 of. later, daarvan zijn vrijgesteld (maat en meetwerk tuigen met een jaartalmerk 80 of voorafgaand dienen nog een maal ter herkeuring te worden aangeboden); 3. voor gewichten en herijkperiode van 4 jaar geldt, zodat in Mid delburg, na de eerdergenoemde zittingen, eerst ongeveer 4 jaar later een volgende herijkzitting zal worden gehouden; 4. voor degenen die thans van de herijkzittingen geen gebruik maken, gelegenheid tot herkeuring bestaat aan het IJKkantoor te Schiedam, Strickledeweg 127, elke maandag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Betrokkenen wordt aan geraden niet tot de volgende zitting voor hun gemeente te wach ten, omdat dan de thans op de gewichten voorkomene ijkmerken zullen zijn vervallen (het jaartalmerk 84 is ongeldig tot eind 1988); 5. voor de herkeuring en het justeren van gewichten een keurloon c.q. justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst ne men van de voorwerpen moet worden voldaan. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Sint Laurens teneine de bouw mogelijk te ma ken van een carport op het perceel Noord weg 491. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 26 februari 1 988 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoeringg van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk ken baar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij hun besluit van 19 januari 1988, nummer 87/10.854 en 87/12.374/dW, de aan het Autobedrijf Gebr. Blanker B.V., Klein Vlaanderen 97 te Middelburg, d.d. 22 november 1972 tot 1 januari 1988 verleen de vergunning, laatstelijk gewijzigd d.d. 18 februari 1986, voor het vervoer van personen met taxi's is verlengd tot 1 januari 1990 en is uitgebreid met één taxi. Het aantal taxi's dat mag worden gebezigd is bepaald op: acht, waarvan één taxi uitsluitend is bestemd voor trouwvervoer en vervoer van zittende patiënten. Ingevolge artikel 55 van de Wet Autovervoer Personen staat van bovenvermeld besluit voor iedere belanghebbende en voor de Rijksinspecteur van het verkeer in het district Zeeland beroep open op Gedeputeerde Staten van Zeeland binnen 30 dagen na de datum van bekendmaking. Het schema van aanleg van de ka beltelevisie is opnieuw gewijzigd. Deze wijziging heeft te maken met de onmogelijkheid om in het zo merseizoen in bepaalde gedeelten van Middelburg de straten open te leggen. Van Zekatel werden nieuwe gege vens ontvangen, die in ne venstaand kaartje zijn verwerkt. De originele tekening hangt op het bureau Voorlichting van de ge meente ter inzage. Bij de samenstelling van deze kaart is ervan uitgegaan dat het gedeelte van Middelburg ten zuid oosten van het kanaal en de kern van Nieuw- en St. Joosland nog dit kwartaal geheel zullen zijn aan gesloten. In grote lijnen is het Zekatel- schema nu als volgt: 1. le kwartaal 1988: het zuidelijk gedeelte van de Stromenwijk. 2e kwartaal 1988: de rest van de Stromenwijk, het Zand en het gedeelte van het centrum, globaal gelegen tussen de Dam en de Loskade. 3e kwartaal 1988: de Griffioen, de omgeving van ter Veste en Klarenbeek. 4e kwartaal 1988: de Noord- weg en St. Laurens, een gedeel te van het centrum rondom Gasthuis en Kazerne, le kwartaal 1989: De rest van het centrum en de wijk Nieuw Middelburg. Wanneer met de aanleg in het cen trum zal worden begonnen zal de voortgang aan de hand van lijsten met straatnamen in de Faam wor den medegedeeld. Dergelijke lijsten zijn nu nog niet voor handen. 2. 3. 4. 5.

de Faam | 1988 | | pagina 5