it»!»!»» I.wia.'.livm Publiek kan kennis maken met opleidingen in de binnenvaart INSTRUCTIESCHEPEN IN MIDDELBURG EN ZIERIKZEE Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg CURSUS CAFÉBEDRIJF f 295.- NISSAN NUMMER 1! AUTO DIJ KWEL NISSAN Wat te melden? BEL 01180-81170 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 februari 1988 Julianakorpsen - Juliana korp sen Middelburg viert op zaterdag 23 april haar 55-jarig jubileum. Op dit feest zal het "Juliana Drums and Bugle corps" een nieuwe show opvoeren. De eer ste grote voorbereiding hierop vindt plaats op 4 en 5 maart in het bungalowpark 'Burgh-stede' in Burgh-Haamstede. Het korps houdt dan een repetitieweekend. Afscheid huisarts - De Middel burgse huisarts Reyerse zegt na een periode van 33 jaar op 1 april zijn praktijk vaarwel. Een aantal van zijn patiënten wil hem op de ze dag een cadeau aanbieden. Wie hieraan wil bijdragen kan de volgende nummers bellen: 01180-38592 of 26939. Culturele Raad - De Zeeuwse Culturele Raad houdt op donder dag 25 februari een vergadering. Aan bod komen onder meer de punten kultuurbehoud, beelden de kunst en theater. De bijeen komst vindt plaats in het ge bouw van de Stichting Zeeland aan de Dam in Middelburg en be- gint om 14.00 uur. Kinderfilmdag - Het Servicebu reau voor Jeugd- en Jongeren werk uit Middelburg houdt op za terdag 27 februari een Kinder filmdag. Er worden films ver toond maar ook workshops geor ganiseerd waarin de deelnemers met elkaar kunnen discussiëren. Hoewel deze bijeenkomst be doeld is voor medewerkers aan kinderclubs en kindervakantie weken, zijn ook kinderen welkom. Aktiviteitencentrum - Mensen die langdurig werkloos zijn, of een lichamelijke handicap heb ben, worstelen vaak met de no dige problemen. Maar ook hun partners en huisgenotemhebben het doorgaans niet gemakkelijk. Voor hen houdt het Aktiviteiten centrum Middelburg drie bijeen komsten om over hun ervaringen te praten en elkaar steun te ge ven. De bijeenkomsten die op 9, 16 en 23 maart van 9.00 tot 11.30 uur plaats vinden in het ontmoetingscentrum in het win kelcentrum Dauwendaele, staan onder leiding van mevrouw H. Vermunt van het ACM en de heer J. Scheffers, industrie pastor. wie aan deze dagen wil ♦deelnemen moet zich bij hen op geven: telefoon 01186-1896 en 01180-35156. Familie-avond - Het CNV Mid delburg houdt op vrijdag 4 maart" in de aula van de Chr. LTS'Kla». renbeek in Middelburg, haar jaar lijkse familie-avond. Na de toespraak van de heer Phernam- bucq, distriktsbestuurder van het CNV, vindt er een toneelstuk en een loterij plaats. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. KOM BI-weekend - De Operatie Mobilisatie houdt in samenwer king met de Baptistengemeente Middelburg op 18, 19 en 20 maart een KOMBI-weekend on der de naam 'Kom over de Brug'. De bijeenkomsten, die gaan over het thema 'Je bent jong en je wilt Jezus Christus dienen', staan onder leiding van de Vla ming Leo Proot. Mensen die mee willen doen kunnen zich tot 11 maart inschrijven. Belangstellen den kunnen meer informatie krij gen bij het O.M., telefoon: 05270 - 15607. Inkelprestatieloop - Als het startschot voor de 10 Engelse Mijl van den Inkel op zaterdag 27 februari om 14.15 uur klinkt, gaan voor de sporthal aan de Blauwhoefseweg in Kruiningen, de wedstrijdlopers en trimmers er weer als een haas vandoor om te strijden voor de hoogste eer. Voor deze '2e Inkelprestatie loop', die plaats vindt op een zeer snel parcours, geldt de mini mumleeftijd van 16 jaar. Wie meer informatie wil kan zich in verbinding stellen met Helen Luitwieler van AV'56, telefoon: 01100 - 12855. Bingo - Bingo geblazen in de Lammerenburcht aan de Zuid- beekseweg in Vlissingen en wel op vrijdag 26 februari. Er zijn weer allerlei leuke dingen te winnen. Volksdansen - Mensen die van volksdansen houden kunnen op zaterdag 27 februari in het hotel restaurant Brittania-Watertoren aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen aan hun trekken ko men als de Rotterdamse volks dansgroep 'Raclostan' de benen op traditionele wijze laten zwaai en. Het optreden begint om 19.30 uur. Open Huis - Het 'Open Huis- Molstraat 13' houdt op zaterdag 27 februari in een grote show onder het motto '50 -vrije-tijd- show'. Op deze bijeenkomst de monstreren ouderen wat zij zoals in hun vrije tijd aan creativiteit in huis hebben. En dat is heel wat! Tekenen, schilderen, model bouw, breien en haken, houtsnij werk, filmen, poëzie schrijven, muziek maken, van alles is er op deze dag te zien en te horen. De werkgroep 'Open Huis' hoopt dat er veel mensen zullen komen genieten van deze 'greatest show on Walcheren', die van 10.00 tot 16.00 uur wordt ge houden in haar gebouw aan de Molstraat. Vrouwenbijeenkomst EO - Onder het motto "Bij u op de koffie" is er donderdagmorgen 10 maart een vrouwenbijeen komst van de Evangelische Om roep in de Ontmoetingskerk aan de Middelburgse Oosterschel- destraat. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en is om 11.30 uur afgelopen. Het thema van de morgen is "Ik worstel en kom boven", waar gastspreekster Le- nie Vermaat meer over vertelt. Na de pauze is er gelegenheid tot vragen stellen. De presentatie is in handen van Bep van Rij, pre sentatrice van het radioprogram- ma De Muzikale Fruitmand. T ekstverwerken/Kantoor- praktijk - Alle twaalf kandidaten v^n de cursus Tekstverwer ken/Kantoorpraktijk van het Cen trum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Zeeland zijn geslaagd. De deelneemsters van het examen waren H.A. Adri aans, S. Boejharat-Jinkoe, E. Cu- elenaere, R. Dest, L.C. de Heer, J.C. Janse, N. Hoefkens-de Kam, R.F.E. Jansen, L. van Kla veren, M.P. van der Tak- Langemaire, E. Vrugt en M.A. van de Velde-van Hal. Schoolverlatersdag - School verlaters kunnen op zaterdag 27 februari terecht op de open dag van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Walcheren te Middelburg. Er is op deze dag informatie te verkrijgen over de werkmogelijk- heden in de diverse bedrijfstak ken en over de combinatie van werken en leren via bijvoorbeeld het leerlingwezen. Verder is er documentatie verkrijgbaar over zaken als arbeidsovereenkom sten, CAO's, uitkeringen en lo nen. Aanwezig zijn onder meer de Stichting Metaal- en Electro- opleidingen, Streekziekenhuis Walcheren, de Gemeentelijke So ciale Dienst Middelburg en de Raad van Arbeid. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door de Zeeuwse band Dreams die first? Bijbelstudie - Onder de titel "De Pretentie van het Christendom" start donderdag 1 maart een bij belstudiecyclus aan de Braamhof 28 in Koudekerke. De cyclus gaat niet uit van een kerk of een groep en is voor iedereen toegan kelijk. J.C. van Wettum, telefoon 01185-2962 beschikt over meer 1 informatie Vrije Opvoedkunst - Inge Land, psychotherapeute te Nij megen begeleidt maandag 29 fe bruari een bijeenkomst over agressie en opvoeding van de Vereniging van Vrije Opvoed kunst. De bijeenkomst vindt plaats in de Concert- en Gehoor zaal aan de Middelburgse Sin- gelstraat en begint om 20 uur. Jeugddienst - Met als thema "Het Nieuwe Begin" is er zon dag 28 februari een jeugddienst van de Interkerkelijke Evangelisa tie Commissie in de Hervormde kerk te Biggekerke. Het Jonge renkoor Sjaloom uit Arnemuiden verleent medewerking aan de dienst die om 17 uur begint. Voorganger is dominee de Vooy uit Vlissingen, organist is Jos van Keulen. Ontwikkelingssamenwerking - Op de regionale oriëntatiedagen ontwikkelingssamenwerking in Zuid-West Nederland op 27 fe bruari en 12 maart proberen di verse organisaties en terugge keerde ontwikkelingswerkers de bezoekers inzicht te geven in de Derde Wereldproblematiek. De dagen zijn een initiatief van de Organisatie voor Ontwikkelings samenwerking Zeeland. De plaats van het gebeuren is de Veste aan de Keizersdijk te Goes. Postnatale depressie - In buurthuis Het Woltershuis wor den vanaf 4 maart elke woens dagavond praatavonden met als onderwerp Postnatale Depressie gehouden. De avonden beginnen om 20 uur en eindigen om 22 uur. Aan de orde komen onder werpen als oorzaken, gevolgen en verwerken van deze depres sie. Wie meer wil weten kan bel len naar Liesbeth Taglialeque, te lefoon 01184-14395 of naar Nel van der Laan, telefoon 01180-28263. Srilankaanse keuken - Bij vol doende belangstelling is het in buurthuis Aldegonde de komen de woensdagmiddagen vanaf 16.30 uur smullen van de Srilan kaanse keuken geblazen. Een aantal Tamil jongeren dat sinds november 1987 in Vlissingen woont laat de bezoekers kennis maken met hun vaderlandse keu ken. Belangstellenden kunnen kijken, zelf meedoen en proeven. Voor meer informatie kan gebeld worden naar mevrouw Francke, telefoon 01 184-79955. Foto - De bezoekers van de fo totentoonstelling op vrijdag 26 februari in buurthuis Schelde- buurt aan de Vlissingse Verkuil Quakkelaarstraat dienen zo en thousiast te worden dat ze zelf een fotohobbyclub opzetten. De tentoonstelling, met werk van André Sloos en Udo Claessens, is vanaf 20 uur geopend. De deelnemers van de fotohobby- club bepalen zelf de opzet. CDA - Het CDA Vrouwenberaad afdeling Vlissingen, houdt op donderdag 25 januari in het vere nigingsgebouw van de Petrus- kerk in Vlissingen, haar jaarver gadering. Na het huishoudelijk gedeelte volgt een dia/presenta tie over Vlissingen. De vergade ring begint om 9.30 uur. Onderweg zijn - Anne-Marie Vester en Annetien Heering star ten op zaterdag 12 maart in NA- MASCARA in Kapelle een cursus met als thema 'Leren onderweg zijn'. De cursus is bedoeld voor mensen die bewuster met zich zelf willen leren omgaan via erva ringsgericht werken vanuit Gestalt, Psychosynthese en Hea ling. Wie interesse heeft kan meer informatie krijgen bij Anne- Marie Vester, telefoon: 01106 - 2977 en Annetien Heering. Tele- foon: 01184 - 19868. FIOM - De 'Stichting tot hulp verlening bij zwangerschap en al leenstaand ouderschap', het FIOM-Zeeland, begint in het voorjaar een aantal nieuwe groe pen, t.w.: een gemengde één- oudergroep (voor alleenstaande moeders en vaders met kinderen tot 18 jaar), een één-oudergroep voor vrouwen (voor alleenstaan de moeders met kinderen tot 18 jaar), en een alleenstaande jonge moedergroep (tienermoeders tot 23 jaar). Verder is er een groep Vrouwen in de bijstand/Vrouwen in de kerk, die één keer per maand bijeen komt. Belangstel lenden kunnen nadere inlichtin gen krijgen bij het FIOM, tele- foon: 01180 - 27311. Sportraad - De heer Kienhuis is met ingang van 1 januari 1988 benoemd tot de nieuwe secreta ris van de Zeeuwse Sportraad. Hij volgt de heer Diepstraten op die om medische redenen af stand heeft gedaan van deze functie. Tevens is per genoemde datum de heer Doorenbos, die werkzaam was als stafmedewer ker sportontwikkeling van de raad, benoemd tot adjunct secretaris. In de categorie sport ontwikkeling staat nog een vaca ture open. Wanneer deze is inge vuld is het secretariaat van de Zeeuwse Sportraad weer op vol le sterkte. Pastorale hulpverlening - Goes krijgt een pastoraal hulpverle ningscentrum. Vanaf dinsdag 1 maart gaat deze stichting men sen helpen die zowel persoonlijk als sociaal 'dreigen vast te lo pen', met als doel deze 'weer in rechte sporen te leiden'. De pastorale hulp zal worden ver leend door een groep mensen met verschillende kerkelijke ach tergronden. Mensen die behoefte hebben aan een gesprek kunnen vanaf 1 maart op dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur en donder dag van 19.00 tot 21.00 uur te recht in 'De Villa', Van de Spie gelstraat 4. Tijdens de bo venstaande uren kan er ook tele fonisch een afspraak worden ge maakt. Hiervoor zijn de volgende nummers beschikbaar: 01100-20359, 01106-1520 en 01100-15427. Vrouwenbond FNV - De orga nisatie 'Blijf van mijn Lijf' geeft op woensdag 24 februari voor de afdeling Oost-Souburg van de Vrouwenbond FNV, een lezing over hun werkwijze en doelstel lingen. De bijeenkomst vindt plaats in het schaakclubgebouw aan de Burchtstraat/hoek Decke- restraat in Oost-Souburg en be- gint om 19.45 uur. Huurderscomité - Het Vlissings Platform voor Huurderscomités houdt op donderdag 25 februari in het welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissingen een openbare verga dering. Op het programma staat onder meer de ontwikkeling van de kabeltelevisie. De bijeenkomst is om 19.30 uur. Lezing Israël - De heer R. Struijck geeft voor de Nederland se Reisvereniging op zaterdag 27 februari een lezing met dia's over Israël met als thema 'Tussen woestijnen en watervallen'. De lezing die bm 14.00 uur in hotel Walcheren in Koudekerke begint, is ook voor niet-leden toegan- kelijk. ELC - De Stichting English Lan guage Centres (ELC) uit Delft, is een organisatie die de bevorde ring van de kontakten tussen Ne derlanders en Britten nastreeft waarbij leeftijd, religieuze of poli tieke overtuigingen geen rol spe len. Voor dit doel organiseert het ELC, behalve cursussen Engels onder leiding van Britse docen ten, ook zogenaamde taaivakan ties in Groot-Brittanië, die al naar gelang de leeftijd van de deelne mer zeer ontspannen of zeer in tensief plaats vinden. Brochures met uitgebreide informatie kun nen worden aangevraagd bij de ze organisatie, telefoon: 015-131194. Westkapelle - Het gemeente bestuur van Westkapelle heeft op 24 februari om 20 uur een ge meenteraadsvergadering. Aan de orde kommt onder meer de Vaststelling tijdelijke Verordening WWV-vervangende uitkering. Werknemers van de overheid vallen bij ontslag niet onder het nieuwe stelsel van sociale zeker heid. Dat gebeurt waarschijnlijk pas in januari 1990. Tussentijds dienen er maatregelen getroffen te worden. Arnemuiden - Maandag 29 fe bruari is er in het gemeentehuis van Arnemuiden een gemeente raadsvergadering. Op de agenda staan onder meer een voorstel tot wijziging van de kampeerver- ordening, een voorstel tot het be schikbaar stellen van een krediet voor de restauratie van schilderij en in de raadszaal en de burge meesterskamer en een voorstel tot vaststelling van een nieuwe brandbeveiligingsverordening. Speelwerk - Vanaf 1 maart speelt het speelwerk van de Vlis singse Stadhuistoren om het hele uur het nummer "Saltarello" van Borrono, om kwart over, een mo tief uit het volkslied, om elk half uur "Rondeau" van C. Neeve en om kwart voor, een motief uit het volkslied "Fr.h Morgens da die Sonne aufgeht". Antroposofie - De Initiatief groep van de Antroposofische Vereniging Zeeland houdt op 4 en 5 maart een bijeenkomst over het thema "Driegeleding van het sociale organisme". Het werk weekend bestaat uit lezingen, gespreksgroepen en kunstzinni ge activiteiten gebaseerd op een aantal ideëen van Rudolf Steiner, de grondlegger van de antropo sofie, over maatschappijvernieu wing. Wie meer informatie wil krijgen kan zich in verbinding stellen met deze vereniging. Snuffelmarkt - De Delta-Band uit Vlissingen houdt op zaterdag 27 februari een grote snuffel markt in de voormalige jeugdher berg in de Breewaterstraat in Vlissingen. Het belooft een markt te worden waar voor iede re 'snuffelaar' wel iets intere- sants te vinden is. De opbrepgst is bestemd voor de reparatie en vernieuwing van muziekinstru menten en uniformen. De snuf felmarkt is van 9.30 tot 13.00 uur. Cursus Energie - 'Bewuster le ren omgaan met je eigen energie' is de titel van de cursus die An netien Heering in Vlissingen van af 2 maart gaat geven. Er wordt in zes avonden onder meer aan dacht besteed aan 'aarding, af voeren en aanvullen van ener gie', 'het verkennen van je eigen ruimte en grenzen', en het 'ver kennen van en werken met cha- kra's (energiecentra's)'. Geïnte resseerden kunnen nadere infor matie krijgen bij Annetien Hee ring, telefoon: 01184-19868 (of: 01100-15802). Koop hout - Onder het motto "Koop hout van een Scout" ver kopen de kabouters, zeeverken ners en wilde vaart matrozen op 27 februari tussen 10 en 13 uur zakken met open haard hout. De Middelburgse Scoutinggroep de Lutem doet dit om de kas te spekken. Dokter Reyerse - Een aantal patiënten van dokter Reyerse biedt hem bij zijn afscheid een gezamenlijk cadeau aan. Reyerse was meer dan drieëndertig jaar huisarts in Middelburg. Wie ook een bijdrage wil leveren kan bel- len naar 01180-38592/26939. Bingoavond - De bingo-ayond van Buurthuis Aldegonde, Westerzicht 386 te Vlissingen is deze maand op dinsdag 1 maart. De avond begint om 20 uur, de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen is in de periode van 10 tot 17 fe bruari het volgende aangegeven; bankbiljet, zonnebril, grijs/witte kater, dameshorloge, lege knip- portemonnee, 2 ripa sleutels, 4 sleutels in een mapje, 4 sleutels aan een hanger, 2 sleutels aan een ring en een nylon tas. Informatiegids - De nieuwe in formatiegids 'kijk op Vlissingen 1988' bevat weer een schat aan informatie voor de bewoners van deze gemeente. Er staan ruim achthonderd adressen in. Van huisartsen tot en met de vele dienstverlenende instellingen die in Vlissingen gevestigd zijn. Wie toch nog vragen heeft kan con tact opnemen met het Stabureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. Binnenkort start in Middelburg, Goes, Terneuzen en Zierikzee de cursus Cafébe drijf. Deze bestaat uit 10 wekelijkse avondlessen en kost 295.-. Men kan zich nog aanmelden. Voor hen die komende maanden zinvol willen besteden èn een Erkend diploma wil len behalen, bestaat de mogelijkheid om in te schrijven voor deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het examen is op I juni van dit jaar! Vaak wordt deze cursus zowel door mannen als vrouwen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben dan in het achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabe- drijffje) te beginnen. De aantrekkende economie en toenemende vrije tijd vraagt immers om mensen met deze Diploma's. De lesstof gaat over bier, wijnen, gedisti- leerd. Hygiëne etc. Deze lessen worden zeer levendig gegeven met o.a. dia's, vrijblij vend wijnproeven enz. Ook gaat men gezamenlijk naar een brouwerij om de praktijk van bierbrouwerijen te zien. Met dit Vakbekwaamheidsdiploma kan men zelfstandig een café, bar. disco, coffee-shop, petit-restaurant etc. starten of overnemen. Voor gratis folder of aanmelden kan men bellen Stichting Horeca Onderwijs 076-144351. Twee instructievaartuigen van de opleiding voor Rijn- en binnenvaart, de kustvaart en het baggerbedrijf gaan voor anker in Zee land. Maandag 29 februari komt de Prinses Beatrix in Zierikzee (Ponton stadszijde) en een dag later is de Prinses Christina in Mid delburg (Loskade). Beide schepen zijn tus sen 18.30 en 20.30 open voor het publiek. Gedurende enkele weken per jaar doen leerlin gen van de genoemde scholen praktijk op deze instructievaartuigen. Dit lager binnenvaarton- derwij is een vrij onbekende vorm, zodat de schoolleiding er bij gebaat is dat zoveel moge lijk mensen de instructievaartuigen bezoeken als ze aanleggen. Men heeft er echter bij het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheep vaart in Amsterdam alle begrip voor dat de scholen onbekend zijn, want er zijn er maar vijf. De scholen zijn gevestigd in Amsterdam (pro testants christelijk), neutrale scholen zijn er in Delfzijl, Harlingen en Rotterdam en in Mook is een katholieke. De school in Delfzijl heeft buiten de opleiding voor de Rijn- en binnenvaart tevens een oplei ding die is toegespitst op het baggerbedrijf. De opleidingen duren vier jaar en sluiten aan op het basisonderwijs. Bingo - Mensen die wel van een spelletje gokken houden kunnen op dinsdag 1 maart hun hart op halen, want dan is het bingo ge blazen in Bachten-Poorte in Oost- Souburg. Er zijn leuke prijzen te verdienen en vertelt de heer Sin- ke een aantal verhalen. De bingo begint om 14.00 uur. Open Huis - Het weefatelier Multi-Colour uit Middelburg, gespecialiseerd in onder meer truien, jassen, tassen en sjaals, houdt op zaterdag 27 februari van 11.00 tot 16.00 uur een Open Huis. Brillengift - Mevrouw Pouwer- Schrier, Noordweg 273 te Mid delburg verzamelt oude brillen voor Ghana. Daar is een groot gebrek aan. Om een bril te kun nen bemachtigen moeten de Ghanezen vaak kilometers in de brandende zon afleggen. De bril len kunnen ook worden afgege ven op Noordweg 271 of 275 of bij sigarettenmagazijn De Burg, Burgpromenade 13-15. Nissan was in 1987 weer het meest verkochte Japanse merk. Van alle merken tesamen steeg Nissan van de 10e plaats in 1986 naar de 5e plaats in 1987. Spectaculair, maar voor Nissan-rijders wel begrijpelijk.... Kom ook eens gauw kennis maken met de NISSAN Collectie. Auto Walcheren Dijkwel BV Veerseweg 104 - Middelburg - tel. 01180-38880 WIK - Wandelaars voor wie geen afstand te ver is, kunnen op zondag 28 februari de beentjes weer eens flink strekken. De Vlissingse wandelsportvereni ging houdt dan namelijk voor de laatste maal dit seizoen een trai- ningstocht over 35 km. De start vindt plaats om 10.00 uur vanuit het clublokaal aan de Oran jestraat in Vlissingen. FIOM - 'Ook een weduwnaar staat er alleen over' is het onder werp van de bijeenkomst die de groep voor weduwen en we duwnaars met jonge kinderen op woensdag 2 maart houdt in het gebouw van FIOM-Zeeland in Middelburg. Op deze bijeen komst die om 20.00 uur begint, vertelt Niek Van Raay - zelf we duwnaar - over zijn beleving van het weduwnaar zijn. Afhankelijk van de vooropleiding kan een leerling in alle leerjaren worden geplaatst. Tijdens hun enkele weken duren de tocht door Nederland brengen de leerlingen in de praktijk wat ze op school leerden. Na de oplei ding kunnen ze aan het werk en zich via vakopleidingen verder bekwamen, maar ook de middel bare vervolgopleiding in Rotter dam staat voor ze open. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. Do. 25 febr. t/m wo. 2 maart. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lees- dienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. van Tuyll m.m.v. de kinderkantorij, 17 uur: Open-deur-dienst, ds. de Nooy m.m.v. het koor Sjaloom uit Arnemuiden. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur elke Ie en 3e za. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. Otte, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: dr. A. Jobsen, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander uit Oostkapelle, 14.30 uur: ds. Jobsen, gez. dienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: Mevr. Köther uit Vlissingen. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.45 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: kand. A.A. van der Spek te Amsterdam, k.n.d. 4-7 jaar, 14.30 uur: kand. A.A. van der Spek. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. van Tuyll. MIDDELBURG: Baha'l Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons (H.A.). Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. J.H. Meyer, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: ds. J.H. Meyer. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Pau- lus, H.A., 17 uur: ds. P. Paulus, vesperdienst. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink m.m.v de cantorij, 17 uur: ds. J.T. Cazander uit Oude Tonge (GB). Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. J.B. van Bork. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman m.m.v. de Cantorij. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. J. Lukasse, H. Doop. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. M. de Boer. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: sa menkomst o.l.v. zr. A. Veenboer uit Zierikzee m.m.v de jeugdmuzikanten. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. T. Baron uit Heerde Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork uit Vlissingen. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. vd. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: dhr. J.M. Schot. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. 2e Lijdenszondag, 10 uur: kand. mevr. W.E. Onderwater te Kampen, k.n.d. jongste en middengroep, 17 uur: kand. mevr. W.E. Onderwater. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. J.K. Geers uit Middelburg, 19 uur: jeugddienst, dhr. H.J. Schoenmaker uit Zoutelande. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: dhr. J.M. Schot. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. E.J. Nijhuis uit Ouwerkerk, 17 uur: ds. A. Jobsen uit Grijpskerke. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. A. v. Poppe uit 's-Hertogenbosch. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, k.n.d. groep 6-8. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren, exp. dienst. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. H. Hondius. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. De Ark, 9.30 uur: Kinderkerk, Herv. Gem. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst in Herv. Kerk, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 10 uur: ds. Weijs. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14.45 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: Ned. Hervormde dienst, voorganger ds. de Boer. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. Do. 19.30 uur: Evangelisatie-zangavond. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst.. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktI. De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. Evangelisch-Lutherse kerk, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 en 17 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer, H.A. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Jonge. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. C.E. vd. Ploeg. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: Woord en Communiedienst, jeugdkoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa, Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: en 19 uur: ds. Van Boven uit Middelburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. PG. Vel- lekoop. Do. 25 febr. t/m wo. 2 maart HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Zondag tot 24 uur: PF. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zui- cjerbaan 23, tel. 64633. Zondag tot 24 uur: W. van Ou werkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Visites aanvra gen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E. Gunst, To renstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: D.P. Chardon, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Stromenwijk^t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. C.J. Brink, tel. 01180-11011.. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNEMUI DEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, "Court Oxhooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 19