Praktisch handboek over modetekenen Ironic in American GROOTSE KEUKENSHOW GRATIS: deze maand Gas-electro combinatie Donderdag.Vrijdag-Zaterdag HOEFLAAK GERDA GIJZEL WERKT STAP-VOOR-STAP BARNEVELD GOES RUSSEN L>i I/A Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg BARNEVELD GOES RUSSEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 17 februari 1988 In de groots opgezette keuken- showrooms van Hoeflaak. pC Groots in keuze en 'v groots in kwaliteit. /JACQ Keukengroothandei V3 \J CO Leve'ing v»a aannemers en installateurs Industrieterrein De Poel 1 Verrijn Stuartweg 14a. Tel. 01100 16230 CDA-Vlissingen - Het CDA Vlissingen houdt maandag 22 fe bruari een discussie-avond over de nota 'Verantwoordelijke sa menleving'. Voorzitter A.C. Dor- leijn verwoordt in een inleiding de uitgangspunten, waarna de afde ling gaat discussiëren. Hamvraag is in hoeverre de verantwoorde lijkheid gelegd kan worden bij de individuele burger en bij de maat schappelijke organisaties. De bij eenkomst is openbaar en begint om 19.45 uur. Raad Westkapelle - De ge meenteraad van Westkapelle houdt op woensdag 24 februari een vergadering. Aan bod komt onder meer het 'volumebesluit stads- en dorpsvernieuwing' en de tijdelijke verordening betref fende een WWV-vervangende uitkering. De vergadering begint om 20.00 uur in het gemeen tehui^ Walvisvaart - De 'Zeeuwse walvisvaart in de 17e eeuw', is het onderwerp waarover de ar cheoloog dr. Laurens Hacque- bord, hoofddocent aan de Rijksu niversiteit van Groningen, op zondag 21 februari een lezing geeft in de Kapel van St. Maar ten in Hoogelande. De heer Hac- quebord heeft met name van 1979 tot en met 1981 de Zeeuwse betrokkenheid in de walvisvaart diepgaand onder zocht. Zo heeft hij in Spitsbergen onder meer resten opgegraven van Nederlandse walvisvaart nederzettingen, waaronder 3 traankokerijen uit Veere, Vlissin gen en Middelburg. De lezing be- gint om 14.30 uur. Vogelbeurs - De vogelliefheb bers uit Vlissingen houden op za terdag 20 februari weer een vo gelbeurs. Behalve dat men vo geltjes kan ruilen, kopen en ver kopen, kan de geïnteresseerde ook de nodige informatie krijgen over het verzorgen en kweken van vogels. De vogelbeurs wordt gehouden aan de Gerbran- dystraat 46 in vlissingen van 9.30 tot 1 2.00 uur. VVB - De Vrijwillige Vacature bank van het Buro Baanlozen Service uit Middelburg heeft drin gend vrijwilligers nodig. Sinds de opheffing van de vacaturebank Vlissingen heeft haar beleid in toenemende mate een regionaal karakter gekregen. Om dit beleid goed te kunnen uitvoeren zijn er medewerkers nodig voor onder meer administratieve sociaal- culturele en technische werk- zaamheden. Bovendien zit het BBS verlegen om vrijwilligers voor de fietsenstalling en de kringloopwinkel. Wie belangstel ling heeft kan kontakt opnemen met het BBS, telefoon 35790. Cursus Hersenen en Gedrag - De VUSA (Vrije..Universiteit en Samenleving) uit amsterdam, is de organisator van de cursus "Hersenen en Gedrag" die in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg binnenkort van start gaat. Een aantal hoogleraren en docen ten van de Vrije Universiteit gaan op dinsdag 23 februari, 1, 8, 15 en 22 maart uitgebreid op dit thema in. Er wordt onder meer gesproken over de werking van de hersenen bij mens en dier, de invloed van de omgeving op de hersenen en het verband tussen hersenen en spraak. Geïnteres seerden kunnen zich voor deze cursus opgeven bij het VUSA- centrum in Amsterdam, telefoon: 020-5482674. Play-back show - Het lijkt het credo van de laatste tijd te zijn: 'wees niet wie je bent, maar wordt een ander'. Menig kind (en ouder) weet al niet beter meer en hoopt ook 'Michael Jackson' of 'Madonna' te worden. Maar wie weet krijgt 'Tina turner' net wat meer punten als 'Whitney Houston' en wordt zij het nieuwe 'talent' van de "Play-back show 1988" die op zaterdag 26 maart in Middelburg wordt gehouden. Jongens en meisjes vanaf de derde klas lagere school kunnen zich voor 1 maart hiervoor in schrijven bij Vera van Gemert, tel. 29804, Wim Roelse, tel. 27448 of Ria van Amrooy, tel. 16916. Trimloop - Liefhebbers die van joggen houden kunnen hun con ditie testen in de 'Vijvervreugd Trimloop'. Deze wordt op zater dag 20 februari gelopen op het terrein van deze zwakzinnigenin richting. Wie mee wil doen moet zich om 13.00 uur inschrijven in de gymzaal bij het parkeerterrein. De deelnemers kunnen maximaal zes ronden lopen. De opbrengst is bestemd voor een speel- o-theek. Kynologen - Lia Verniel spreekt donderdag 18 februari in De Vroone in Kapelle voor de Kyno- logenclub Zeeland. De bijeen komst begint om 20 uur. Raad Veere - Het is maar matig gesteld met de mobilitiet van de medewerkers openbare werken in Veere. Dat geldt vooral in het toeristenseizoen als de mede werkers van hot naar her moeten om hun klussen te doen. Het kost enorm veel tijd, meent b en w van het markiezaatsstadje, en daarom moeten die medewer kers maar een wagen extra krij gen. Zo'n autootje kost rond de dertig duizend gulden. Over de vraag of de medewerkers dan in derdaad efficiënter kunnen wer ken, spreekt de raad haar oordeel uit op woensdag 24 februari. Tij dens deze vergadering (aanvang 19.30 uur) komen ook zaken aan de orde als be stuursovereenkomst voor de in standhouding en ontwikkeling Neeltje Jans en de oprichting van een beheersmaatschappij aldaar. Recht op pensioen - De afde ling Middelburg van de Industrie bond FNV gaat met haar leden praten over het onderwerp 'Recht op pensioen'. Dat gebeurt op woensdag 24 februari in het pand van de Jongerenbeweging verbonden met de FNV aan de Dam in Middelburg. De bijeen komst - niet-leden zijn ook wel kom, meldt het afdelingsbestuur - wordt ingeleid door districts bestuurder Ger Deleij. De vraag 'Wat is pensioen?', de aanvulling op de AOW dus, wordt die avond uitvoerig uit de doeken ge- daan. Het begint om 20 uur. Grafitti - In het jongerengebouw Poortershove in Middelburg vindt donderdag 18 februari een grafitti-avond plaats. Tussen 20 en 22.30 uur komen de specia listen van Reusley en Scate een demonstratie geven. Ook de be zoekers mogen het eens probe- ren met de spuitbus. Afscheid Vermunt - Ter gele genheid van het afscheid van mevrouw H. Vermunt, leidster van het Activiteiten Centrum Middelburg (ten behoeve van li chamelijk gehandicapten, ar beidsongeschikten en langdurig werklozen) wordt donderdag 25 november een bijeenkomst ge houden in het wijkgebouw Ontmoetings centrum Dauwendaele. Tussen 14 en 16 uur kan de scheidende leidster de hand worden gedrukt. Leren onderweg zijn... - Anne- Marie Vester en Annetien Hee- ring beginnen zaterdag 1 2 maart een project 'leren onderweg zijn'. Mensen die bewuster met zich zelf willen leren omgaan (vanuit gestalt) kunnen deelnemen aan dit project in Namscara in Kapel le, dat zeven dinsdagavonden wordt gehouden en één week- end omvat. Feministische theologie - De werkgroep Feministische Theolo gie Walcheren houdt vier achter eenvolgende avonden in maart een basiscursus onder leiding van Jed Meurders, theologe en part-time functionaris van Vrouw en Geloof in Breda. De cursus vindt plaats in het Emancipatie gebouw Middelburg op de woensdagen 9, 16, 23 en 30 maart. Opgave: 01188 - 3108. Natuurlezing - Richard Struijk spreekt vrijdag 26 februari voor de natuurvereniging Walcheren KNNV. Dat gebeurt in de Christe lijke Scholengemeenschap Wal cheren aan de Elzenlaan in Mid delburg om 20 uur. De lezing draagt de titel 'Naar het land van Sil de strandjutter'. Vara-vergadering - De Vara- afdeling Walcheren vergadert maandag 22 februari in het An ker aan de Bonedijkestraat in Vlissingen. Onder meer het in 1987 gevoerde beleid van de omroep komt aan de orde. Ook de verkiezing van leden voor het afdelingsbestuur staat op de agenda. De beraadslagingen be- ginnen om 19.30 uur. Bingo Rood-Wit - De suppor tersvereniging Rood-Wit van de enige Zeeuwse hoofdklasser in het amateurvoetbal, vc Vlissin gen, heeft voor vrijdag 19 fe bruari een bingo-avond op het programma staan. De bingo wordt gehouden in het clubhuis en begint om 20 uur. Integratiegebouw - Ter gele genheid van het gereedkomen van de integratieverbouwing van de Stromenwijkschool aan de Mastgatstraat in Middelburg, is vrijdag 4 maart een receptie in dat schoolgebouw, aanvang 16 uur. Computer op school Wat is er te koop op het gebied van com puters voor het onderwijs? 'Op die vraag kan een antwoord wor den gekregen tijdens een bijeen komst in de openbare basis school De Houttuyn in Vlissin gen, één van de vier Vlissingse scholen die al enige jaren werkt met computers. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 24 februari tussen 14 en 16 uur. Lesbisch - Prima Donna, de werkgroep voor lesbiennes in Zeeland heeft voor haar thema middag de schrijfster Hannie Hansson uitgenodigd. Zondag 21 februari komt de Amsterdam se naar Goes waar zij meer zal vertellen over haar boek 'De ou- robouros'. Het boek gaat over een verhouding tussen twee vrouwen. De thema-middag be gint om 15.30 uur in het vrou wenontmoetingscentrum Jet aan de Zusterstraat in Goes. Gevonden - Bij de gemeentepo litie te Vlissingen is in de periode van 1 tot 10 februari het volgen de aangegeven: een parkiet, een rekenmachine, teddybeer, vrachtwagenwiel, zwarte da meshandschoen, handschoen met rits, 2 horloges, blauwe muts, zwarte portemonnee met o.a. sleutels, jongensketting, da mesarmband, kinderarmbandje, 6 sleutels aan een ring en een zwart etui met sleutels. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode het volgende aangege ven: een grote witte hond, een zwart bastaard hondje en een zwart/grijs bastaardhondje. Heemkundige Kring - Drs. J.H. Kluiver spreekt op een bijeen komst van de Heemkundige Kring Walcheren over het thema 'Het Prinsenlogement in de Abdij te Middelburg'. De heer Kluiver schreef over dit onderwerp een uitgebreid artikel in het Jaarboek 1987 van het Oranje-Nassau Museum. De bijeenkomst wordt gehouden in Hotel Walcheren in Koudekerke en begint om 20.00 uur. UW Middelburg - Het UW Middelburg houdt op vrijdag 26 februari in haar gebouw een stuif'ns in. Op het programma staat onder meer gezamenlijk koffiedrinken, lunch, kaarten en spelletjes doen. Mensen die graag willen deelnemen aan deze bijeenkomst moeten zich voor 23 februari opgeven. De stuif'ns in begint om elf uur 's morgens. Multiple Sclerose Stichting - Mevrouw Manneken houdt op dinsdag 23 februari voor de Mul tiple Sclerose Stichting afdeling Walcheren een lezing over het onderwerp "Kralen rijgen". De bijeenkomst vindt plaats in Het Koetshuys van Der Boede in Koudekerke om 10.30 uur. Ypsilon - De afdeling Zeeland van Ypsilon (vereniging voor fa milieleden van chronische, psy chotische en schizofrene men sen) heeft voor woensdag 24 fe bruari weer een discussie- en praatavond op het programma staan, waar iedereen die een fa milielid heeft met deze ziekte welkom is, ongeacht geloofso vertuiging. De bijeenkomst vindt plaats op het adres Vlasmarkt 6 in Goes. Voor informatie 010 - 4183050. Ouderenraad - Woensdag 2 maart worden de leden van de splinternieuwe gemeentelijke ad viescommissie voor het ouderen beleid in Vlissingen geïnstalleerd. Dat gebeurt om 10 uur in het stadhuis. Behalve de installatie wordt een aantal huishoudelijke zaken meteen al onder de loep genomen. Ruilbeurs - Voor de verwoede verzamelaars van miniatuurau tootjes en blikspeelgoed belooft de internationale ruilbeurs op 20 februari in Bergen op Zoom een interessant evenement te wor den. Behalve Nederlandse speelgoed-fanaten, zijn die dag tal van buitenlandse gasten uit onder meer België, Frankrijk en Engeland van de partij. De ruil beurs vindt plaats in café restau rant den Ronden en duurt van 10.00 tot 1 5.00 uur. Informatiemiddag Transfer punt - De Hogeschool Zeeland krijgt binnenkort een 'transfer punt'. Deze gaat met name het zogenaamde contractonderwijs en -onderzoek verzorgen voor het bedrijfsleven en overheids instellingen. Op donderdag 25 februari is er in de aula van de Hogeschool Zeeland aan de Edi- sonweg in Vlissingen, een infor matiebijeenkomst over het trans ferpunt. Deze begint om 14.30 uur. Winterwandeltocht - Voor de vierde en laatste keer dit jaar houdt de wandelsportvereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen een winterwandeltocht over 5, 10 en 15 km. Gestart wordt van uit het clublokaal aan de Oran jestraat in Vlissingen op zaterdag 20 februari tussen half twee en twee uur. CDA - Het CDA, afdeling Mid delburg, houdt maandag 22 fe bruari zijn algemene ledenverga dering in de Getuigeniskerk aan de Adr. Obrystraat. Het tweede kamerlid drs. M. Beinema spreekt die avond (aanvang acht uur) over het ouderenbeleid van uit de discussienota over een zorgzame samenleving. Ook wordt er een nieuw bestuurslid gekozen. Centrum Zelfbezinning - Het Centrum Zelfbezinning start op vrijdag 26 februari een cursus Zelfbezinning. Doel van de cur sus is geïnteresseerden met de gedachtenwereld van dr. C.J. Schuurman, de grondlegger van het centrum, te laten ken nismaken. Nooit geweten, maar het kuiltje van de hals moet zich loo drecht boven de binnenenkel van het standbeen bevinden. Het is één van de basisadviezen bij het modetekenen uit een boek vol nuttige tips op dit gebied door een vakvrouw, Gerda van Gijzel. In "De illusie van de modetekening, plooival en stofuitdrukking" geeft ze een korte cursus aan wie "liefheb bert" of beroepsmatig bezig wil zijn met het tekenen van modellen, stoffen en dessins. Gijzel zélf publiceert al 25 jaar in dagbladen en tijdschriften en ze weet als weinig anderen hoe moeilijk het is om de eigenschappen van een bepaalde stof en de typerende plooival goed op papier te krijgen. Kennis van de anatomie ("hoe zit ons lichaam in elkaar?"), goed materiaal maar ook doorzettings vermogen, kritisch kijken naar werk van anderen en discipline helpen u een heel eind op weg. De schrijfster vindt dat ze bij de start van haar carrière geluk heeft gehad. "De eerste kneep jes leerde ik op een reclamestu dio van een oude rot in het vak: de heer van Vianen. Hij leerde mij de basisprincipes van het weer geven van materialen. De eerste veertien dagen moest ik alleen maar cirkels tekenen en die dan opvullen met grijze waterverf, van lichte naar donkere tonen. Dit om de wastechniek te leren beheersen. Dat viel niet mee, want na mijn academietijd dacht ik natuurlijk de wijsheid in pacht te hebben. Toen al bleek, dat wat je op een academie leert zeer bruikbaar kan zijn, maar in de praktijk stuit je toch heel dikwijls op nieuwe dingen", schrijft ze in haar voorwoord. "De illusie van de modeteke ning" geeft op een overzichtelijke manier informatie over het her kennen van materialen en hun eigenschappen, de aanschaf van tekenspullen en het onderschei den van technieken. Gerda van Gijzel richt zich bewust op een breed publiek. Ze wil niet alleen haar kennis maar vooral ook "het plezier dat tekenen geeft" over dragen: "Als je eenmaal weet hoe je bontharen tekent, is het maar een klein stapje naar een geslaagde tekening van je hond of kat". In het boek worden, aan de hand van foto's, tekeningen en be schrijvingen, de eigenschappen van stoffen als katoen, linnen, wol, tricot en breisels, zijde, leer, gladde materialen als lak, plastic en rubber, bont en doorzichtige materialen behandeld. Van Gijzel gaat daarnaast uitvoerig in op het gebruik van zwart-wit en kleur en het weergeven van des sins en plooival. Ze kiest voor een stapsgewijze aanpak en vertrekt steeds vanaf de basis. Dat daarbij nog vragen onbeantwoord blij ven, weet ze maar al te goed. "De illusie van de modeteke ning" biedt de tekenaar een aan tal vingeroefeningen aan. Talent en creativiteit maken de tekening compleet. "De illusie van de modeteke ning", plooival en stofuitdruk king, door Gerda van Gijzel. Uit gave: Cantecleer BV, De Bilt. Prijs: f 17,50. In de Middelburgse hardrocktem- pel Bar American verzorgt de plaatselijke formatie Ironie vrij dag 19 februari een concert. Het optreden begint om 21.30 uur. Ironie is samengesteld uit ex- leden van Savage Isle en Iron Sight. De muziek die de groep speelt is - zover in een hokje te stoppen - te omschrijven als symfonische (hard)rock. Naast de heavy gitaarklanken krijgen de toetsen ook een kans. Behalve enkele covers spelen de Middel burgers ook eigen werk. Sinds bijna een jaar speelt de formatie in dezelfde samenstelling. Het zijn: Marcel Eggers - gitaar, Ruud van Luyk - bas, Peter Domisse - drums en Bertus Hoogerheijde - toetsen en zang. VAN BEKEND MERK Bij aankoop van keuken- meubelen t.w.v. f 6000,- j *Of de helft in contanten. 2 I iffTifff V2 U Cd Levering via aannemers en installateurs Industrieterrein De Poel 1 Verrijn Stuartweg 14a. Tel. 01100 - 16230 Ondernemersbijeenkomsten - Het Middelburgse gemeente bestuur gaat zijn ondernemers attenderen op de regelingen, ge beurtenissen, beslissingen en evenementen in de stad. Dat ge beurt op maandag 7 maart in ho tel Arneville, aanvang 16 uur, tij dens een ondernemersbijeen komst. Ook ondernemers kun nen dan hun zegje doen. ANBO Souburg/Ritthem - De ANBO (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) houdt dins dag 23 februari een bijeenkomst in Bachten Poorte in Oost- Souburg. NS-medewerker Van Uitert licht tijdens die bijeen komst (aanvang 14 uur) de 60 kaart toe. Verder wordt er nog een kwis gehouden. Ook een bingo staat op het programma. Volksgezondheid - De commis sie volksgezondheid van de ge meente Middelburg krijgt tijdens haar vergadering op donderdag 18 februari onder meer informa tie over het spuitomruilproject (heroïne-verslaafden) van hety HKPD en ZCAD. De vergadering wordt gehouden in de vergader kamer van het stadhuis en begint om 16 uur. Ironie: symfonische (hard)rock. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30, 14 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: mevr, drs. Spaans-Moolenaar. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur elke 1e en 3e za. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.J. Lamme te Delft Dienst met doven en gehoorgestoorden, kindernevendienst. 14.30 uur: ds. G.J. Mink te Arnemuiden. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. van Mou- rik, 14.30 uur: ds. Simons uit Middelburg. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Hiensch uit Kloetingë. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. Jeugddienst 10 uur: kand. D. Westerneng te St. Laurens, k.n.d. 8-11 jaar, 14.30 uur: kand. D. Westerneng. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: mevr, drs. Spaans-Moolenaar. MIDDELBURG: Bahé'! Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. P.C. de Lange Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Kamp. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. O. Elseman en ds. L.J.G. IJ- kel, H.A. Sow-dienst, 17 uur: mevr. Vroom-Jobse te Bil- thoven. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. C. Meyer te Heesch, H.A., 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 17 uur: Vesperdienst. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: prof. J. Kamphuis. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. K. Hendrikse, gez. dienst met Koorkerk, 17 uur: ds. O. Elseman Geref. Bondsdienst, bev. ambts dragers. Koorkerk, Koorkerkhof, geen dienst. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, geen dienst. Getuigeniskerk, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel en ds. O. Else man Sow-avondmaalviering. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: dhr. A. Jorritsma, jeugddienst. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. P.C. Klijnsma. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. A.F.S. Steens. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: sa menkomsten O.I.V. luitenante H. Puttenstein. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. Van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Huisman, 17 uur: ds. J. Kiers uit Rijsbergen. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse, gez. dienst in de Nieuwe Kerk (Groenmarkt). Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente IEglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Past. R.F. Ie Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. J.J. Suurmond. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. A.P. Nauta (H.A.). OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. 1e Lijdenszondag. 10 uur: kand. W. Dijkema te Almkerk, kindernevendienst jongste en oudste groep, 17 uur: kand. W. Dijkema. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, H.A. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. A.P. Nauta (H.A.). SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 17 uur: ds. A. Spaans uit Westkapelle. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. M.V.J. de Craene te Middelburg. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. H.M. Vroom uit Biltho- ven. Kindernevend. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, H. Doop, 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. P. Melse Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Melse, De Ark, 9.30 uur: Kinderkerk Her vormde Gemeente Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 10 uur: gez. dienst in de Geref. Kerk, ds. Otte uit Gapinge. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons, H.A.. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. N.H. dienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. Evangelisch-Lutherse Kerk, Walstr. 23, 10 uur: mevr. KötJier. Petruskerk, P. Krugerstraat 17. 9.30 uur: ds. Joosse, 17 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. den Boer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: mevr. Woudt, 19 uur: dhr. Sinke Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. A.F. Steens. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: kand. D. Woudt uit Koog a/d Zaan, 19 uur: J. Sinke uit Souburg, Open-Deur-Dienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Melse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst.. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Westerveen uit Domburg, 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P.G. Velle- koop, H.A. Do. 18 febr. t/m 24 febr. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: G.J.M. Meyer, De Krammer 14, tel. 14664. Zondag tot 24 uur: M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zondag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nw en St. Joosland, tel. 01182-1340. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE. GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Ooster hof. Markt 10, Veere. tel. 01181-271. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: H. Steunenberg, Westerbaan 18, W. Souburg, tel. 01184-60104. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12739. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Dhr. E.F.M. v.d. Akker te Oost-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNEMUI DEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE. BIGGEKERKE. ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, "Court Oxhooft", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middel burg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel: 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. eq vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH - MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 9