Zeeuws Jazzdag weer boordevol eigen talent Sex als laatste strohalm 'letsteiezen', ofwel: eens wat anders mee naar bed Eric Brandts exposeert raketten in Art-titude Rock roll troef Margreet Dolman in Vestzaktheater Populaire Engelse organist bespeelt Middelburgs orgel 18 T/M 24 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND Het programma Johnny van Doorn met Zilte Swing in de Schouwburg Van der Doef opent Bomans- expositie List soleert in Schouwburg KINDER BOEKEN Woensdag 17 februari 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER Hï Hï lïï ig? Hï De Middelburgse Schouwburg trilt zaterdag 20 februari weer helemaal op zijn grondvesten als de JASZ (Jazz Activiteiten Stichting Zeeland) er haar Zeeuwse jazzdag houdt. Het is eigenlijk een 'jazzavond' want het programma begint om acht uur en eindigt in de kleine uurtjes. Het voornaamste doel is aan Zeeuwse jazzorkesten een kans bieden zich te presenteren voor eigen publiek. Niet minder dan negen bands treden zater dag op, verdeeld over drie zalen en in drie blokken. Rock roll is troef op vrijdag 19 februari in uitgaanscentrum De Piek in Vlissingen. Dan treedt er de formatie Woody the Side- man op. Deze groep staat garant voor ouderwetse rock and roll. Het begint om 22 uur. De Blue Jeans Big Band (foyer), Pihama (benedenrestaurant) en Ambiance Blues Compagny (bo- venrestaurant) bijten de spits af. Deze drie ensembles spelen tot 21.45 uur. Van 22 tot 23.45 uur zijn te horen: de Salt Lake Jazz band (foyer), Hein de Vries Kwar tet (benedenrestaurant) en de Gebroeders Telepary (boven- restaurant). Van middernacht tot kwart voor twee is er de Work shop (foyer), Salt Lake Jazzband (benedenrestaurant) en Original Jawari Haihepic Rototon Street- pararde Jazzband. De presentatie is in handen van Ineke Timmer mans. JASZ heeft er naar gestreefd de diverse jazzstijlen in één avond onder één dak te brengen. Oude stijl, bebob, mainstream, blues, jazzrock en ook de straatmuziek, ze zijn allemaal vertegenwoor digd. En dan - zo schrijft de orga nisatie in haar begeleidende folder - is ze weer in staat ge weest om Zeeuws talent op het Original Jawari Haihepic Rototon Streetparade Jazzband ver zorgt optredens aan het slot en in de pauzes. podium te krijgen zoals de ge broeders Telepary, de gitaristen uit Middelburg die al enkele tv- en radio-optredens achter hun naam hebben staan. „De formule van steeds drie orkesten met daar tussendoor de straatmuziek, is een succesformule gebleken in de afgelopen jaren. Het kluistert het publiek niet aan de stoelen". De schrijver, dichter, entertainer Johnny (the selfkicker) van Door nis vrijdag 13 november met zijn one man show in de Middelburg se Schouwburg. 'Langver wacht', zeggen zijn fans. Het optreden (aanvang 20 uur) is doorregen met mime, zang, ge dichten en verhalen, afgewisseld met optredens van de Zeeuwse percussiegroep Zilte Swing. Het geheel ademt een blij Toon Her mans gevoel, waarmee van Doorn de kortsluiting van het le ven probeert te raken. Elke avond is het optreden an ders, want Van Doorn contrac teert steeds lokaal bekende mu zikanten. In Middelburg Zilte Swing dus. 'Dagboek van een oude dwaas' behandelt het thema van sexuele obsessie als een laatste teken van leven tegenover de naderen de dood. Ralph Michael, Derek de Lint, Dora van der Groen, Bea- ty Edney en Suzanne Flor zijn de hoofdrolspelers in deze film, die vrijdag en zaterdag is te zien in het Schuttershoftheater in_ Mid delburg. Scene uit 'Dagboek van een oude dwaas'. Albert Verburg bij een van de in 'letsteiezen' gebruikte fotoschilderijen waarop Andreas Oosthoek staat afgebeeld. Van horen zeggen is men al snel geneigd etiketten te plakken. Van horen zeggen vergelijkt men met Mooie Moeite, het in schoonheid gestorven Zeeuwse cultuurblad. Dus - zegt men - ook dat zal wel niets worden. Eenmaal onder ogen verandert vooroordeel in sympathie. 'letsteiezen', het werd onlangs voor een handvol mensen gepresenteerd, is an ders, is een écht kunstblad. En wetend dat sceptici de over hand hebben in dit waterland, proberen we het gras voor hun voeten weg te maaien. Kritikasters zullen opmerken: 'Te veel columns'. Antwoord: Dat mag in een kunstblad, misschien is 'moet' zelfs meer op z'n plaats. Columns leveren en tillen een blad omhoog. Vier columnisten, deels onder pseudoniem, doen hun best om leuk te zijn en zijn dat vaak ook. In het eerste num mer zijn verder enkele Zeeuwse toppers die de pen hanteren rond het thema 'jong talent' (overi gens een pleonasme, wie de titel talent krijgt opgespeld heet jong te zijn). Ad van Noort beschrijft in dat kader toneel, Leon Riekwel neemt de beeldende kunst voor zijn rekening, Hendrik Jan Mabe- lis bestijgt het pad der mode, Lia Sorben en Marjolein Verheien be handelen dans en Andreas Oost hoek en Wim Hofman bewieroken literatuur. Zoals gezegd 'anders dan Mooie Moeite' en zeker anders dan het onlangs verschenen Uitblad. Mooie Moeite probeerde de actu aliteit te volgen, maar stierf in schoonheid omdat ze er op de re dactie voor het nieuws van de maand een te korte adem had den. Het onlangs voor de eerste keer verschenen Uitblad doet dunnetjes over wat een huis-aan- huisblad als het onze al jaren in zijn kolommen propt, dus dat blad is volstrekt overbodig en werkt versnippering in de hand. 'letsteiezen' is precies zoals de ti tel het al aangeeft. Het biedt ver strooiing voor mensen die van kunst houden, maar ook voor mensen die voor de afwisseling eens wat anders mee naar bed willen nemen, om te lezen uiter aard. Van de initiatiefnemer Al- bert Verburg e.d. zijn foto-schilderijen opgenomen in het blad. Deze worden de ko mende tijd geëxposeerd in de Vlissingse Gevangentoren. 'letsteiezen' is voor f 7,— te koop in de boekhandel, maar men kan ook een abonnement nemen voor f 25,— per jaar. Eén van de raketten in Art-titude, getiteld 'Blue Bulb' uit 1980. In galerie Art-titude aan de Singel 14 in Vlissingen toont Eric Brandts een serie raketten in ge mengde technieken. Het werk Burgemeester Jaap van der Doef van Vlissingen opent zaterdag 20 februari de God fried Bomans tentoonstelling in de Openbare Bibliotheek in Vlissingen. De expositie van deze schrijver staat in het te ken van zijn 75e geboorte dag, precies het aantal jaren dat de bibliotheek in Vlissin gen bestaat. De heer J. aBo mans zal tijdens de openings ceremonie (aanvang 11 uur) eveneens het woord voeren. Margreet Dolman (Paul Haenen) met medespeler Paul Haenen, ofwel Margreet Dolman, treedt dit weekeinde twee keer op in Vlissingen. In het Vestzaktheater brengt hij (zij) het programma 'Mens en gevoe lens', een programma dat een combinatie is van cabaret, litera tuur, improvisatie, human inte rest en actualiteit. Zaterdag be gint de voorstelling om 20.30 uur en zondag om 1 5 uur. van de Vlissinger is er nog tot en met zaterdag 26 maart te zien. Brandts volgde een opleiding aan de fotovakschool en de Acade mie voor beeldende kunst St. Joost in Breda. Sinds 1978 werkt hij in Vlissingen. Hij breidt regel matig zijn lijst opdrachten en pro jecten uit. Onlangs was hij nog in het nieuws met zijn pijlenpoject in de Oosterschelde. De in Art-titude getoonde raket ten hebben overigens niets te maken met het wapentuig. Het is een visuele uitdaging om op reis te gaan naar het oneindige, een herinnering aan Kuifjes reis naar de maan. Art-titude is een variatie op de Nederlandse woonkamerkijkcul- tuur, het zonder schroom etale ren van wat men in huis heeft. Singel 14 biedt de kunstenaar perspectief om te exposeren, in stallaties te bouwen en naar bui ten te treden. Liesbeth List treedt na een jaar op herhaling bij Ramses Shaffey weer alleen op. Haar solopro gramma is volgende week woensdag (24 februari) te zien in de Middelburgse Schouwburg, aanvang 20 uur. Liesbeth List. IIIIPH Michael Wooldridge bespeelt vrij- !■■"?- dag 19 februari het Compton theaterorgel in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Het concert van deze veelgevraagde organist in het populaire genre jÉUfr begint om 20 uur. Wooldridge speelt veel nummers uit de top tien op de veelzijdige theaterorgels. Maar ook ever greens, filmmuziek en musicals staan op zijn repertoire. In Enge land geniet deze muzikant veel Michael Wooldridge aanhang onder de jeugd. VRIJDAG 19 FEBRUARI 'De sleutel van Mukwit' gespeeld door kindertheater Deurtje Open Deurtje Dicht. In de aula van de Zeeuwse Biblio theek, Middelburg, 14.30 uur. 'Johnny van Doorn' met zijn theaterprogramma 'Worsteling door de weken heen'. Met mede werking van de Zeeuwse percus siegroep Zilte Swing. Schouw burg, Middelburg, 20.30 uur. Leeds Laughing Stock Theatre Company speelt 'The Children's Crusade', Vestzaktheater Vlis singen, 20.30 uur. Concert Woody and the Side- Men, De Piek, Vlissingen, 22 uur. Concert van formatie 'Ironie', Bar American, Middelburg, 21.30 uur. Concert van organist/entertai ner Michael Wooldridge, Concert- en Gehoorzaal Middel- burg, 20 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI 'Wat doen we met Jenny', gespeeld door toneelvereniging "Heer Hendrik", Middelburg Mini Theater, Middelburg, 20.30 uur. Zeeuwse Jazzdag, Schouw burg Middelburg, 20 uur. De grote meneer kaktusshow, voor kinderen van alle leeftijden. De Prins van Oranje, Goes, 15 uur. Margreet Dolman in 'Mens en Gevoelens', Vestzaktheater Vlis singen, 20.30 uur. Xenakis Ensemble en Koor Nieuwe Muziek o.l.v. Huub Kerstens spelen werken van Ze- nakis, P.M. Davies, Rihm, Con- certzaal Middelburg, 20.30 uur. ZONDAG 21 FEBRUARI Margreet Dolman in 'Mens en Gevoelens', Vestzaktheater Vlis singen, 15 uur. Africa Soil Motel Bokassa, twee Nederlandse percussie groepen, De Piek Vlissingen, 16 uur. MAANDAG 22 FEBRUARI De Fantast een weemoedige komedie van Herb Gardner met o.a. John Kraaykamp en Donald Jones, De Prins van Oranje, Goes, 20 uur. DINSDAG 23 FEBRUARI Het Moskous Kamerkoor o.l.v. Vladimir Minin. Werken van di verse Slavische komponisten, Concert Middelburg, 20 uur. Concert van het Middelburgse Mannenkoor, Ontmoetingscen trum Dauwendaele, Middelburg, 19.45 uur. WOENSDAG 24 FEBRUARI Liesbeth List met haar eerste soloprogramma. Schouwburg Middelburg, 20 uur. door Jan Smeekens Ik houd niet van katten, maar aan de beminnelijke levensgenie ter die Posy Simmonds op de omslag van haar eerste kinder boek tekende, kon ik geen weer stand bieden. Hoe groot was de teleurstelling daarna toen ik al op het schutblad van FRED zag, dat ook deze kat met zijn poten niet van vogeltjes af kan blijven. Zelfs bij katten kun je niet op het uiter lijk af gaan. Later las ik dat ik me niet verkeken had op zijn grote ogen, gelukzalige glimlach en ex travagante maar smaakvolle bontjas. Het beestachtige ver maak waarvan ik Fred verdacht had, bleek een weliswaar verve lend maar bij katten niet onge past, natuurlijk gedrag. Posy Simmonds grijpt in haar de buut de kans op zo veel mogelijk bladzijden haar verhaal te vertel len. 'Fred' telt slechts twee witte pagina's en op één daarvan roept de vermelding 'Ter nagedachte nis van R.H.J.' zelfs nog vragen op. Misschien versierde ze haar eigen kat met zulke intrigerende initialen, maar er is in deze strip (waarvan je ook kunt zeggen dat het een prentenboek is) zo veel onzeker, dat ik voor die mogelijk heid mijn hand niet in het vuur durf te steken. Over de eerste pagina's zal geen misverstand bestaan. Daar con fronteren twee kinderen voorbij gangers en buren met hun ver driet: "Fred, onze kat is gestor ven". Veel opmerkelijks kunnen ze zich met z'n allen niet van hem herinneren, want hij sliep al tijd. Sophie en Niek begraven Fred achter in de tuin onder een steen met zijn naam erop. 's Nachts schrikken ze wakker van kattegejank: in de tuin zijn tien tallen katten en enkele ruimharti ge honden en muizen bij elkaar gekomen om afscheid te nemen van hun overleden vriend. Bij die droevige gelegenheid horen de twee kinderen dat Fred al die tijd dat ze hem gekend hebben, een Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184 - 12260 Grand theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel. 01100 - 15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 01180 - 38900 Schuttershoftheater, Schutters hofstraat 1, tel. 01180 - 13482 Bibliotheektheater, Kousteense- dijk 7, tel. 01180 - 30235 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, tel. 01100 - 28142 DONDERDAG 18 FEBRUARI: Alhambra I Vlissingen 'Amster- damned' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Dirty Dan cing' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Dirty Dan cing' 20 uur. Electro Middel burg 'Amsterdamned' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershofthea ter Middelburg 'The Witches of Eastwick' 20.30 uur. VRUDA G 19 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen 'Amster damned' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'Dirty Dan cing' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Dirty Dan cing' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Amsterdamned' 14, 19, 21.30 en 24 uur. Schut tershoftheater Middelburg 'The Witches of Eastwick' 20 uur. 'Diary of an old man' 22.30 uur. 't Beest Goes 'The Fly' 20.30 uur. ZATERDAG 20 FEBRUARI I Alhambra I Vlissingen 'Amster damned' 19, 21.30 en 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Dirty Dancing' 14, 19, 21.30 en 23.30 uur. Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Amsterdamned 14, 19, 21.30 en 24 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'The Witches of Eastwick' 20 uur. 'Diary of an old man' 22.30 uur. ZONDAG 21 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen 'Amster damned' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Amster damned' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'The Witches of Eastwick' 20.30 uur. MAANDAG 22 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen 'Amster damned' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Dirty Dancing' 20 uur. Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 20 uur. Electro Middelburg 'Amster damned' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'The Witches of Eastwick' 20.30 uur. DINSDAG 23 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen 'Amster damned' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Dirty Dancing' 20 uur. Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 20 uur. Electro Middelburg 'Amster damned' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'The Witches of Eastwick' 20.30 uur. WOENSDAG 24 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen 'Amster damned' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Dirty Dancing' 20 uur. Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 20 uur. Electro Middelburg 'Amster damned' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'The Witches of Eastwick' 20.30 uur. Alhambra 1 Vlissingen, do., vr., za. en zo. om 14 uur 'De Reddertjes' Grand Theater Goes, do., vr. en zo. om 14 uur 'De Troetel beertjes in Wonderland'. Schuttershoftheater Middel burg, za., zo. en wo. om 14 uur 'Walt Disney's Dombo, het vlie gende olifantje. tweede leven leidde. Na het treurlied en de overdadige bloe menhulde spoeden Sophie, Niek en de andere begrafenisgangers zich door de keuken, door de gang, de voordeur uit naar de Apollolaan voor het begrafe nismaal dat wreed verstoord zal worden. Sophie en Niek blijven alleen achter en gaan terug naar bed. Hebben ze alles gedroomd? Het zou kunnen, maar waar is Nicks knuffel; hoe zijn de honderden modderige kattevoetjes in de Do. 18 febr. t/m wo. 24 febr. KOUDEKERKE Verenigingsgebouw 'De Cou- burg' "Op Eigen Kracht" van Stichting Energie Anders. Infor- matiebijeenkomst do. om 20 uur. MIDDELBURG Abdijcomplex, Kapittelzaal (Abdij 9). Leendert van der Pool, teke ningen rond het thema VOC in Zeeland. Ma. t/m vr. van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, olieschilde rijen van zeegezichten en land schap. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Het surrealisme van Willem Vader, olieverfschilderijen. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 14 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van Tina Gehlen, poëzie en originele il lustraties uit boekwerken van Al- bert Verburg. Tevens Cor Knops, schilderijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 i uur. Rabobank (Lange Geere 3). Gera Dauvillier, schilderijen. Tijdens openingsuren. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7). Fiet van de Vijsel - kollages, Carlo Ponti - fo tografie, uit privé kollektie - kera miek, Mike Werkhoven - grafiek. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, aa. van 10 tot 13 u. Zeeuws Museum (Abdij 4). Heili gen uit de modder. In Zeeland gevonden pelgrimstekens. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteen sedijk 7) les Lamain, foto's. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 1 3 uur. OOST-SOUBURG Openbare Bibliotheek. Ka naalstraat 56. Godfried Bomans. Ma. t/m vr. van 13.30 tot 17.30 uur. Di. en do. van 18 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Ope- ning za. om 11 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6). Zeehonden in de Zeeuwse wateren. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 1 7 uur. VLISSINGEN Art-Titude (Singel 14): Vitrine- galerie. Eric Brandts, serie raket ten en gemengde technieken. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Bernaar Leenders, beeldhouw werken en tekeningen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. T/m wo. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Openbare Bibliotheek (Lange Zel- ke 91). Foto-overzicht van de ramp, het herstel en de herstel werkzaamheden, aangevuld met filmbeelden van de ramp van '53 in Zeeland. Ma. van 13 tot 20 uur, di., wo. en do. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. T/m wo. Stadhuishal (Stadhuisplein 2). "Fobie", 100 foto's met divese onderwerpen. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. Veerboot Vlissingen-Breskens. Wim Bakker, vier werken in ge mengde techniek. Zelke Negen-Een (Ruimte onder de openbare bibliotheek). "Fo bie", 100 foto's met diverse on derwerpen. Ma. van 13.30 tot 20 uur, di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. gang te verklaren; waarom zijn in de tuin alle madeliefjes geplukt en wie heeft de sobere maar lie ve tekst die Sophie op de grafsteen schreef, veranderd in 'Fameuze Fred'? De prachtig ge kleurde plaatjes en de expressie ve belettering in dit mooi uitge voerde boek laten veel in het on gewisse, en dat hoort zo. Voor wie 'Fred' bedoeld is? Voor kinderen die nog niet in staat zijn strips te lezen, maar zich die techniek met dit boek eigen kun nen maken. Voor ouders voor wie strips een gruwel zijn. Al die andere groepen lezers hoef ik niet te noemen. Fred door Posy Simmonds. Vertaling Barbara van Kooten, uitgeverij De Harmonie, Amsterdam. Prijs f 22,50.

de Faam | 1988 | | pagina 7