EEN VOORDELIG 1988 BEGINT BIJ GROENEVELD OPTICIENS 25 GULDEN KORTING DOE HET ZELF BOERDERIJEN BORDUREN IN KRUISSTEEK COMFORT-OCCASIONÜ AUTO DIJKWEL AUTO DIJKWEL DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 januari 1988 mWÊÊF***mm Wmi&m Gedurende de maand januari krijgt u bij Groeneveld, behalve de beste wensen voor het nieuwe jaar, ook bij aankoop van een montuur uit onze voordeelkollektie. Begin het nieuwe jaar met extra voordeel bij Groeneveld Opticiens! Met een goede gebruikte CITROEN BX krijgt u weer plezier in autorijden. Nu volop keus. DIESEL? LPG? OF BENZINE? ER IS ALTIJD VOLOP KEUS IN OCCASIONS BIJ Winterloop - De atletiekvereni ging Dynamo organiseert de 9e Winter Westhoveloop door het natuurgebied van Hoogduin en Westhove.De afstanden gaan over 4, 9 of 1 5 kilometer. Op za terdag 23 januari kan men star ten op het parkeerterrein van Kasteel Westhove om 14.00 uur. Inschrijving vanaf 13.00 uur. Maisbaaiplan - De gemeente raadsleden van Middelburg heb ben bericht gekregen dat ei tus sen de Bouwcombinatie Mais- baai en het Architectenbureau Lafour en Wijk overeenstemming js bereikt over de opdracht inza ke de eerste fase van het Mais baaiplan. De opdrachtverstrek- king vond 1 3 januari plaats. Kerncentrale - De jaarlijkse splijtstofwisseling van de centra le in Borssele begint 23 januari, daar er extra werkzaamheden worden uitgevoerd zal deze lan ger zijn dan normaal, namelijk ne gen weken. Verwacht wordt, dat er rond 28 maart weer "ver- se"stroom geleverd kan worden. Milieufederatie - ledereen met hart voor het milieu en de natuur is hartelijk welkom op de avond die de Zeeuwse Milieufederatie organiseert op 26 januari. Men kan kennis maken met de regio nale milieugroepen, Thijs Kramer houdt een inleiding en er worden dia's vertoond. Plaats van han deling: Hotel Walcheren in Kou- dekerke. Aanvang 20.00 uur. Veere - De gemeenteraad houdt op 20 januari een openbare ver gadering in de raadszaal van het 'stadhuis. De aanvang is 19.30 uur. Aan de orde komen onder meer: krediet voor de her- bouw/restauratie Koetshuis land- goed Welgelegen in Seroosker- ke, verzoek indeling gemeente in een hogere inwonersklasse en wijziging van de gemeentelijke belastingverordeningen. Gemeentevergadering - De commissie Bestuur-Bestuurden van de Gemeente Middelburg vergadert op maandag 1 fe bruari om 19.30 uur in de raadszaal van het stadhuis. Aan de orde komt onder meer: een verordening die de algemene bepalingen voor inspraak in de gemeente behandelt. PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestante Christelijke Ouderen Bond houdt op woens dag 27 januari in de Schakel in Middelburg een ledenvergade ring. Mevrouw de Korte spreekt op deze bijeenkomst over het -■thema "Zijn blinden anders?" De vergadering begint om 14.00 uur. i 'Naaicursus - Mensen die zich willen bekwamen in het naaien en verstellen van kleren kunnen -|in het buurthuis De Zwaan iede- re woensdagmorgen een cursus hiervoor volgen. Deze duurt per keer van 9.1 5 tot 11.15 uur. Basiseducatie- De Stichting voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelings werk Middelburg en Omstreken heeft twee cursussen georgani seerd. De oriëntatiecursus OPSTAP-MAVO start op don derdag 4 februari. Doel van de ze cursus is het opfrissen van de lagere schoolkennis zodat men probleemloos naar Mavo, Havo, LBO of naar een centrum voor vakopleidingen voor vol wassenen kan overstappen. De lessen duren van 8.45 tot 12.00 uur. Voor buitenlanders staat er de cursus 'Praktisch Nederlands' op stapel. Er wordt in groepsverband gewerkt aan het lezen, schrijven en spreken van de Nederlandse taal. De cursus wordt iedere dinsdag morgen van 9.1 5 tot 11.45 uur gegeven. Voor beide cursus sen, die plaats vinden in de La tijnse schoolstraat, is kinderop- vangaanwezig. Open School - Mensen die hun lagere schoolkennis weer eens wat willen opkrikken kun nen deelnemen aan de Open- schoolgroep. De lessen van de ze groep vinden plaats op maandag- en woensdag van 9.00 uur tot 12.00 uur in het gebouw van de Stichting voor Basiseducatie in Middelburg. VBBA - Op woensdag 10 fe bruari spreekt mevrouw Betlem die caraverpleegkundige is, voor de astma patiëntenvereniging VBBA over de verschillende aspekten van haar werk. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur en vindt plaats in het gebouw van de Verenigingen S&O en GPC aan de Bosweg in Vlissingen. Bloedafname - De jaarlijkse 'bloedafname-avond' vindt op woensdag 27 januari plaats in de christelijke basisschool "De Wegwijzer" aan de Molenweg in Nieuw- en St. Joosland. Uit sluitend volwassenen van 18 tot 65 jaar die het afgelopen jaar geen geelzucht, een opera tie of een bevalling hebben ge had, kunnen vanaf 18.30 uur hun bloed afstaan. Bingo - Liefhebbers van bingo kunnen op vrijdag 22 januari in De Lammerenburcht in Vlissin gen hun hart weer ophalen. Het spel begint om 19.45 uur. Disco-avond - Jongeren die gezellig op discomuziek willen swingen kunnen op vrijdag 22 januari terecht bij het Club- en Buurthuis De Paraplu in Vlissin- gen. De aanvang is 20.00 uur. Raad Arnemuiden - De raad van de gemeente Arnemuiden houdt op maandag 25 januari een openbare vergadering. Aan bod komt onder meer een voor stel over samenwerking bij on gevallen op de Oosterschelde. De agenda ligt vanaf dinsdag 1 9 januari ter inzage. Alfabetisering - Mensen die problemen hebben met lezen, schrijven of rekenen kunnen zich bij laten scholen in de cur sus 'Leren lezen, schrijven en rekenen' van de Stichting Ba siseducatie in Middelburg. De lessen worden 's middags en 's avonds gegeven. Kinderopvang is aanwezig. Etherische Wezens - De School voor Spirituele Commu nicatie houdt op vrijdag 22 ja nuari in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een bijeenkomst over het onderwerp "Etheri sche Wezens". Deze vormen een "machtig Koninkrijk van eindeloze verscheidenheid in hun vorm en werkzaamheid". Er wordt een diaserie vertoont. SC vindt dat kennis van deze 'wezens' de mensen een grote re onderlinge verbondenheid schenkt. De aanvang is 20.00 uur. Wintertrainingstocht - De wandelsportvereniging Willen is Kunnen heeft een trai- ningstocht georganiseerd over een afstand van 35 km. De start is op zondag 24 januari om 10.00 uur vanuit de Willem III kazerne aan de Oranjestraat in Vlissingen. Vogelbeurs - De Vlissingse vo gelliefhebbers houden op zater dag 23 januari hun maandelijk se vogelruil- en verkoopbeurs, ledereen kan op deze dag vo gels kopen, ruilen of verkopen. Er wordt ook informatie gege ven over het houden en kweken van vogels. De beurs die wordt gehouden aan de Gerbran- dystraat in Vlissingen is ge- opend van 9.30 tot 12.00 uur. Baptistengemeente - De Bap tistengemeente Middelburg ver toont op vrijdag 22 januari de film "Joni". Het verhaal gaat over een meisje dat op een in drukwekkende manier met haar handicap leert leven, nadat zij haar nek heeft gebroken. De film begint om 20.00 uur. KNAV - Mensen die van frisse berglucht en van stevige klim partijen houden moeten op don derdag 28 januari beslist naar de voorlichtingsavond van de Koninklijke Nederlandse Alpen Vereniging gaan. De KNAV pre senteert op deze bijeenkomst in het vormingscentrum de Veste in Goes dan haar nieuwe zomer- programma. Behalve dat de be langstellende wordt geïnfor meerd over de vele mogelijkhe den die deze vereniging op het gebied van bergwandelen en expeditietochten te bieden heeft, krijgt de bezoeker ook een diaserie te zien over de ver schillende aspekten van de bergsport. Deze wordt van commentaar voorzien door mensen die aktief met deze sport bezig zijn. De avond be gint om 20.00 uur. vsss/ss/jus, Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Informatieavond - De SKW "De Hayman" uit Middelburg geeft op dinsdag 26 januari en dinsdag 23 februari een infor matieavond over het onderwerp 'schminken en toneel'. De bij eenkomsten worden gehouden in het wijkgebouw Het Zuider- baken. Aanvang 20.00 uur. Kijken en Doen - Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vor ming start op woensdag 27 ja nuari de cursus Kijken en Doen. De cursus is bedoeld voor men sen van 50 jaar en ouder die in korte tijd kennis willen verkrij gen op het gebied van kunstzin nige vorming. Het begint om 9.30 uur in het gebouw aan de Kuiperspoort. Raad Mariekerke - De raad van Mariekerke vergadert op dinsdag 26 januari. Op de agen da staat onder meer een besluit om de financiering van de basis educatie op Walcheren te bepa len. De openbare vergadering vindt plaats in het gemeente- huis en begint om 19.30 uur. VVV - De VVV Middelburg heeft de nieuwe accommodatie- en recreatie- gids voor 1 988 op de markt ge bracht. In de gids, die in een oplage van 20.000 exemplaren wordt uitgebracht wordt inge gaan op alles wat dit bureau voor toerisme en recreatie de vakantieganger in Zeeland te bieden heeft. Bovendien zijn de talrijke bezienswaardigheden in vier talen te lezen. De gids, waarvan de prijs niet is ver hoogd, is verkrijgbaar op het VVV-kantoor. UCEP-Bangladesh - Op het stadhuis van de gemeente Vlis singen vindt op 20 januari een vergadering plaats van de Bege leidingscommissie UCEP- Bangladesh. Er dient onder meer een besluit genomen te worden over een nieuw derde wereldprojekt. De aanvang is 1 9.30 uur. Cursus Energiebesparing - Het SKW Vlissingen is de orga nisator van de cursus Energie besparing. Deze cursus wordt in samenwerking gegeven met de stichting "Energie Anders" uit Rotterdam. Deze doet onder meer onderzoek op het gebied van energiebesparing en duur zame energie. De cursus leert hoe je geld kunt besparen door thuis slimmer met gas en stroom om te springen. De cur sus wordt in het buurthuis De Paraplu in Vlissingen en in buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg gegeven. De Paraplu start op woensdag 3 februari en De Zwaan op donderdag 11 fe bruari. De aanvang is 20.00 uur. Zeeuws Servicebureau - Het Zeeuws Servicebureau voor Jeug'd- en Jongerenwerk houdt op zaterdag 23 januari een kin derfilmdag. Deze dag is bedoeld voor medewerkers aan kinder clubs en kindervakantieweken. Op het programma staan onder meer workshops waar ideeën worden ontwikkeld voor activi teiten met kinderen naar aanlei ding van de vertoonde kinder films. Ook kinderen kunnen aan deze workshops meedoen. De dag vindt plaats op het Service bureau aan de Roozenburglaan in Middelburgh en duurt van 10.30 tot 1 5.00 uur. Parapsychologie -Drs. E. Kasteleijn spreekt op 3 februari voor de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie over het thema "Aardstralen en Wichel roede lopen". Hij gaat met na me in op het verschijnsel van de 'aardstralen', en op de verschil lende diagnosemethoden die gebruikt worden bij alternatieve geneeswijzen. Deze zijn bij .uit stek geschikt om wichelroede uitslagen te objektiveren. De le zing begint om 20.00 uur in de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg. Veerseweg 104 - MIDDELBURG - tel. 01180-29955 Speeltuinvereniging - De speeltuinvereniging Vlissingen Oost start op zaterdag 23 ja nuari een computerclub voor kinderen van 8 tot 14 jaar. In verband met het aantal beschik bare computers kunnen vijftien kinderen zich aanmelden. De eerste bijeenkomst begint om 15.00 uur in het speelclubhuis aan de Irislaan in Vlissingen. Schaakclub - Schakers en dammers kunnen iedere dins dag in het gebouw "Willem II" hun spelletje spelen. Ook niet- sckakers kunnen hier van 14.00 tot 17.30 uur terecht. Soulparty - Liefhebbers van 'soul'-muziek kunnen op vrijdag 22 januari hun hart ophalen. Het buurthuis De Paraplu in Vlissingen laat die avond de mensen swingen op de klanken van traditionele Surinaamse muziek als de Kaseko en Ca- danz, maar ook op disco en reg gae. Bovendien worden er Suri naamse hapjes geserveerd. De muziek wordt verzorgd door de D.J.'s en Herold. Het begint om 21.00 uur. Vergadering - Het Huurders comité WSW/Van Turnhout en omgeving houdt op donderdag 28 januari een openbare verga dering in het wijkcentrum Mid denhof in Oost-Souburg. De bij eenkomst vangt aan om 19.30 uur. Rommelmarkt - Het show korps Vlissingen wil graag nieu we instrumenten kopen en houdt daarom op zaterdag 23 januari een rommelmarkt. Men sen die graag veel kopen tegen weinig geld kunnen in één van de garageboxen aan de Nico- laas Honighstraat in Vlissingen vanaf negen uur 's morgens terecht. Jongerenbijeenkomst - De jongerenorganisatie Vrijheid en Democratie houdt op zondag 24 januari in café De Herberg in Middelburg een open bijeen- komst. Tijd onbekend! Concert - Het vocaal ensemble St. Laurens onder leiding van Hans van den Broeke en het koor De Ruyterstad Singers on der leiding van Riet Westerwee- Ie, geven op zaterdag 23 januari in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg een concert. Het optreden begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. CDA - De afdeling Vlissingen van het CDA houdt op maandag 25 januari een algemene leden vergadering. Op deze vergade ring spreekt onder meer de heer Barbé van Gedeputeerde Staten over het onderwerp "actuele Zeeuwse politiek". De bijeen komst begint om 19.45 uur in Bachten Komme in Vlissingen. 0: dré&tse t>otfdsfij Fpr^' tttr eefetj t-huis Als u eens echt iets unieks wilt maken, borduur dan de hier af gebeelde boerderijen. Span na het borduren het lapje om een stuk karton, lijst het in achter een stuk ontspiegeld glas en uw borduurwerk doet niet onder voor een echt schilderij. De af gebeelde ontwerpen van een Drentse boerderij, een Zuid Hol landse boerderij, een Brabantse langgevel- en een Utrechts huis, zijn ingelijst in wissellijst van 20 x 25 cm. Het borduurpa troon voor alle 4 boerderijen te- samen, kunt u bestellen door f 12(50 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Kar- weipost, de Meern, onder ver melding van bestelnr. 4031... Na ontvangst van uw overboe king krijgt u het patroon per om gaande toegestuurd. Reeds eer der in deze serie verscheen het patroon van een N-Hollandse stolpboerderij, een Twents los hoes, een Gelders T-huis en een Zeeuwse boerderij. Dit borduur patroon kunt u op dezelfde wij ze bestellen. Het bestelnummer hiervan is 4009 F/VI, de prijs is eveneens f 1 2,50. Jongerenuitwisseling - De or ganisatie AFS houdt zich bezig met het internationaal uitwisse len van scholieren. In de regio Noord-Brabant en Zeeland zijn er twaalf gastgezinnen waar op dit moment een buitenlandse jongere verblijft. Zo is er in Den Bosch een Engels meisje, in Drimmelen een Mexicaans meisje en in Middelburg een Amerikaanse scholier. Omdat de gastgezinnen een permanen te hoofdrol spelen in de uitwis seling, zoekt het AFS weer ge zinnen die een jongere in hun gezin willen opnemen. Voor een goede voorbereiding van een plaatsing is het noodzakelijk dat men zich tijdig aanmeldt. Wil men een buitenlandse scholier in het gezin opnemen dan dient men zich in verbinding te stellen met het landelijk bureau, tel. 020-269481. Veerseweg 104 - MIDDELBURG - tel. 01180-29955 Gospelkoor - Het gospelkoor "Discipel" treedt op zaterdag 6 februari op in de Bethelkerk in Goes. Het koor dat bestaat uit 25 leden heeft onder meer in Duitsland, Frankrijk en Joe goslavië bekendheid verworven door de wijze waarop zij zang, muziek en gesproken tekst kombineert. Het concert begint om 20.00 uur. Er wordt uitslui tend in het Nederlands ge zongen. Open Huis - De Stichting Wel zijn Ouderen in Middelburg houdt op zaterdag 30 januari een 'open ontmoetingscen trum'. In het gebouw aan de Molstraat vindt onder meer een instuif met koffie plaats. Verder vertelt iemand over een voet tocht van 2000 km naar de Spaanse plaats Santiago de Compostela. Maar er is ook to neel. De bijeenkomst is van 10.30 tot 1 5.30 uur. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaat- weg 17. Zo. 9.30, 14 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. van Buiren uit Souburg. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur, elke 1e en 3e za. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. Kleinsma te Middelburg, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, kinderneven- dienst, 14.30 uur: dr. L. Th. Witkamp te Serooskerke. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen te Domburg, viering H.A., 14.30 uur: ds. Witkamp, gez. dienst. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Elseman uit Middelburg. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: kand. dhr. F. van Dijke, 17 uur: ds. A. Jobsen. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: kand. D. Westerneng te St. Laurens, k.n.d. 8-11 jaar, 14.30 uur: kand. D. Westerneng. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. van Buiren. MIDDELBURG: Bahé'l Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: kand. L.C. Buijs. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. J.L. 't Hart, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 14.30 uur: ds. D.W. Dondorp. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 17 uur: ds. C.H.B. Weys te Veere. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. T. Rinkema, 17 uur: ds. J. de Rijke (GB). Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. C.J.G. Vonck uit Brasschaat (B). Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer m.m.v. Hervormd Kerkkoor Middelburg. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. D.E. Hiensch uit Kloetinge. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. J.E.L. Brum- melkamp. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. O. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. D.J. Ponte. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: sa menkomsten o.l.v. zr. A. Veenboer uit Zierikzee. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: ds. R. Brands, 17 uur: dhr. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koofkerkhof. Zo. 10 uur: ds. Chr. J.G. Vonck uit Bras schaat. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallone). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. G. Staal. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. A. Nieuwkerk. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Dubbink. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. J.H. Meijer te Middel burg, kindernevendienst jongste en oudste groep, 17 uur: ds. J.H. Meijer. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. J. Dubbink. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 17 uur: ds. H. Kamphuis. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 ds. P. Joosse te Vlissingen, 17 uur: ds. A.J. v.d. Schaft te Wolphaartsdijk. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. D. van Boven uit Middel burg, 19 uur: ds. P. Melse past. A. Burm. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. J. Lukasse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor (Oekumenische dienst). VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Elseman uit Middelburg. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Commu nion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. en zr. Schroevers. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. dienst in St. Jacobskerk, 10 uur: ds. de Boer en past. V.d. Riet. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.J.Th, v.d. Scheer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.30 uur: ds. de Boer en past. V.d. Riet. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkin- ga, 17 uur: ds. de Boer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, geen dienst. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 10.15 uur: ds. Kalksma en past. Rosenberg, H.A.. Martinuskerk, Kerklaan 19, 20 uur: ds. de Nooy en past. Burm, 19 uur: ds. de Nooy. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. Van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heititjen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. D.J. Ponte. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 10.30 uur: Martinuskerk, Kerklaan 19, ds. A.V. de Nooy en pastoor A. Burm (Oecum. dienst), 19 uur: De Schaapskooi, Papegaaienburg 1, ds. A.V. de Nooy, jeugddienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. J. Lukasse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 10 uur: eigen zanggroep (oekumenische dienst). Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Spaans en ds. Mol, jongerendienst. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. G.H. Otte uit Gapinge. Do. 21 jan. t/m wo. 27 jan. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: P.K. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Kou dekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Zon dag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemui den, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M.A. Ton, Badhuisstraat 45, Vlissingen, tel. 01184-14643. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mw. H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Mw. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18.00 uur tot zon- dag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink te Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNEMUI DEN: tel: 01180 - 34366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE. ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE. OOSTKAPELLE. GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE. VROUWENPOLDER. ZANDDIJK, SEROOSKERKE. SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Mid delburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. I

de Faam | 1988 | | pagina 21