GRATIS': deze maand MAGNETRON-OVEN la pas^ GRATIS: deze maand 4INBOUW-APPARATEN HOEFLAAK Nu ook in Zeeland telefoonnummer voor melding kindermishandeling Woensdag 13 januari 1988 DE FAAM - DE VLISSINGER BARNEVELD GOES RUSSEN CONFECTIE Daling van het bewonersaantal in Zeeland Anoniem Werkwijze Zeeland VAN BEKEND MERK Bij aankoop van keuken- meubelen t.w.v. f 5000,- *Of de helft in contanten. uuco Le.erinq ...1 inval' .teu'S Industrieterrein De Poel 1 Verrijn Stuartweg 14a, Tel 01100 16230 Vrouwenbond FNV - De Vrouwenbond van het FNV Souburg geeft, een thema avond over het thema 'sociale zekerheid'. Kitty Roozemond van de Beleidsgroep Sociale Ze kerheid gaat onder meer in op de vraag of het herziene sociale stelsel de zelfstandigheid van vrouwen bevordert dan wel ver mindert. De bijeenkomst is woensdag 20 januari in het ge bouw van de schaakclub aan de Burchtstraathoek/De Decke- restraat in Oost-Souburg en be gint om 1 9.45 uur. Teleac - Teleac presenteert op woensdag 13 januari op de tele visie haar nieuwe aanbod voor lichtingsprogramma's die vanaf het voorjaar beginnen. Op sta pel staat onder meer een cursus over 'vrouw en computer' en een vervolgcursus over de ziek te AIDS. Teleac gaat dit jaar ook voor het eerst documentaires maken. Afasiesoos - De deelnemers van de Afasiesoos Walcheren zijn op 21 januari te gast bij de rolstoeldansgroep van het ver pleegtehuis "Der Boede" in Koudekerke. De dansbijeen- komst vindt plaats in de ont moetingsruimte "de Babbe laar" in het gebouw "de Vlied- berg" en begint om 9.30 uur. Kledinginzameling - De Stich ting KICI gaat in de gemeente Vlissingen op 21, 22 en 25 ja nuari in de gemeente Vlissingen weer kleding inzamelen. De op brengst van deze actie is bestemd voor de stichting "Hulp aan Landgenoten in Indo nesië" en de stichtingg "Nederland-Lesotho" en wordt onder meer besteed aan projek- ten voor landbouw, veeteelt en onderwijs. Er worden vantevo- ren huis-aan-huis plastic zakken verspreid. Op de dagen van de actie moeten de mensen de zak ken met nog draagbare kleding, textiel en schoenen voor negen uur 's ochtends buiten zetten. Vrouwenkerk - De theologe Lieve Troch uit Breda, die in ok tober jl. in de Verenigde Staten een conferentie over de 'Vrou wenkerk' heeft bijgewoond, geeft voor de werkgroep Femi nistische Theologie Walcheren haar verslag hiervan. De bijeen komst wordt gehouden in het Emancipatiegebouw in Middel burg op 26 januari om 20.00 uur. Cursus CV-bediening - Con cierges en beheerders van schoolgebouwen kunnen hun kennis over cv-installaties in één dag opkrikken door deel te nemen aan de cursus "Beheer warmtetechnische installaties in scholen". Deze ééndagscur- sus wordt op diverse plaatsen gegeven. Voor meer informatie kan men bij Krachtwerktuigen de heer Van Hees bellen. Tele foon: 033-602424. De bevolking van Zeeland heeft het afgelopen jaar een lichte da ling vertoont ten opzichte van 1986. Eind 1987 had Zeeland 93 bewoners minder dan eind 1986 (1986: 355.434, 1987: 355.341). Terwijl er op Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland, Noord- en Zuid Beveland een bevolkings groei werd gekonstateerd,nam de bevolking vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen en in mindere mate in Walcheren af. Bij de grotere gemeenten be reikten Goes en Middelburg, in tegenstelling tot Vlissingen en Terneuzen, een positief saldo. Van de in totaal 31 gemeenten behaalden er 17 een positief en 14 een negatief saldo. Snuffelmarkt - In de sporthal van de Zeevaartschool in Vlis singen wordt op zaterdag 1 6 ja nuari een grote snuffelmarkt ge houden. Er is van alles verkrijg baar. Bovendien wordt er ook gezorgd voor een 'natje' en een droogje'. De markt begint 's morgens om negen uur. Bedrijfskinderopvang - De Rooie Vrouwen in de PvdA hou den op donderdag 14 januari een bijeenkomst. Lenie Welle- man van de stichting Kinderver- blijf Kinderdijk spreekt die dag over het thema bedrijfs kinderopvang. De avond begint om 20.00 uur in 'Pand in Mid- delburg'. Wijkkomitee - Het wijkkomi- tee Bossenburgh houdt op don derdag 14 januari in het houten gebouw van de openbare basis school "De Houtuyn" in Vlis singen een openbare vergade- ring. De aanvang is 20.00 uur. Papilion - Het Middelburgse musical- en operettegezelschap "Groep Papillon" is de organi sator van een "Weense avond" in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Behalve de muziek wordt ook de zaal in een heuse Weense sfeer gebracht. De mu zikale leiding is in handen van Jaap Edel. Voor de dansliefheb ber is er bal na. Kaarten zijn te verkrijgen bij "De Vier Winde- kes" en boetiek "De Oester- schelp" in Middelburg. Bingo - Liefhebbers van het bingo-spel kunnen zich op vrij dag 15 januari uitleven in de Lammerenburcht in Vlissingen. Het spel begint om 19.45 uur. Problemen der mensheid - Op vrijdag 15 januari start in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een cursus over "de pro blemen der mensheid". De doelstelling van de cursus is het verkrijgen van meer inzicht in de problemen die het mensdon teistert en het ontwikkelen van een houding om met deze pro blemen om te kunnen gaan. De aanvang is 20.00 uur. Gevonden - Bij de gemeente politie Middelburg zijn in de pe riode van 1 tot 31 december 1987 de volgende voorwerpen aangegeven: grijze handtas met inhoud; doos met kleding; schooltas; hangertje met zee paardje; diverse handschoenen; enkele horloges; spijkerjack; blauwe regenbroek; rood regen jack; paraplu; portemonnaie met inhoud (verschillende); zil veren ring; armband; bankbiljet; rugzak met inhoud; plastic tas met gereedschap en kleding; oorbel; zwarte regenbroek; plastic tas met inhoud; gouden kettinkje; slinger zonnescherm; diverse sleutels; rode helm. Open week bij De Hayman - De kinderclubs van de sectie Sociaal-Kultureel Werk De Hay man uit Middelburg, houden er in de week van 18 tot en met 22 januari weer een 'Open Week'. Ouders, broertjes, zus jes en andere geïnteresseerden kunnen aan de diverse aktivitei- ten meedoen, dan wel een kijkje komen nemen. De 'Open Week' wordt in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele (gevestigd in het winkelcentrum) en in het Zuiderbaken in Middelburg ge houden. De indeling van de clubs is als volgt: Ontmoeting scentrum Dauwendaele: maan dag kookclub 9-12 jaar van 19.00 tot 20.30 uur, dinsdag volksdansen 6-9 jaar van 1 6.00 tot 1 7.00 uur, woensdag instuif 4-8 jaar van 14.00 tot 15.15 uur, donderdag volksdansen 9-12 jaar van 16.00 tot 17.00 uur en club 9-1 2 jaar van 19.00 tot 20.30 uur. Zuiderbaken: maandagvolksdansen 6-9 jaar van 1 6.00 tot 1 7.00 uur, dins dag club 6-9 jaar van 1 5.45 tot 17.00 uur, woensdag kleute- rinstuif 4-6 jaar van 13.30 tot 14.45 uur en club 9-1 2 jaar van 19.00 tot 20.30 uur, donder dag kookclub 9-12 jaar van 19.00 tot 20.30 uur. VUSA - De Vrije Universiteit en Samenleving (VUSA) organi seert een cursus van vijf avon den over de nieuwste bevindin gen uit het hersenonderzoek. Er is nog veel over de hersenen on bekend. Dit mysterieuze orgaan beïnvloedt ons gedrag in aan zienlijke mate. Het roept vragen op als: bestaat er wel zo iets als menselijke vrijheid? Of is ons handelen door de hersenen ge determineerd? Op dergelijke vragen wordt in de cursus "Hersenen en Gedrag" uitge breid ingegaan door de hoogle raren die als docenterr optre den. De cursus wordt gegeven in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en begint op 23 fe- bruari om 19.45 uur. Vrouw en Werk - De Stichting Vrouw en Werk Zeeland start op donderdag 28 januari de cur sus "Vrouw en Werk". Deze cursus is bedoeld voor vrouwen die al geruime tijd geen betaald werk hebben en voor hen die nog nooit buitenshuis hebben gewerkt. Over de cursus, die gevarieerd is opgezet, wordt op donderdag 21 januari in het ge bouw van deze stichting in de Nieuwstraat in Middelburg na dere informatie gegeven. De aanvang hiervan is 10.00 uur. Provinciale Onderwijsraad - De afdeling Basisonderwijs en Speciaal Onderwijs van de pro vinciale onderwijsraad verga dert op woensdag 13 januari in het provinciehuis in Middel burg. Men begint om 14.00 uur. Vergadering -De vaste com missie van advies en bijstand voor het verkeer van de ge meente Vlissingen heeft een vergadering gepland op woens dag 13 januari. Vergaderd wordt onder meer over de kre dietaanvraag voor het parkeren op het stadhuisplein. De aan- vang is 1 9.30. Centrum Zelfbezinning Voor het Centrum Zelfbezinning regio Zeeland geeft de fysiothe rapeute en yoga-lerares Anne- tien Heering een lezing over het thema "Omgaan met energie". De bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 19 januari om 20.00 uur in de Concert- en Gehoor- zaal in Middelburg. Dressuurwedstrijd - De rui tersportvereniging De Schel- destad houdt op vrijdag 1 5 en zaterdag 1 6 januari in de mane ge in de Gerbrandystraat in Vlis singen de indoor dressuur- wedstrijden om de wisseltrofee "De gouden Ruif". De aanvang van de wedstrijd vrijdag is 16.00 uur en zaterdag 18.00 uur. Watersporttentoonstelling - Voor de liefhebbers van wa tersport wordt van 23 tot en met 31 januari in Düsseldorf de 19e internationale watersport tentoonstelling gehouden. Een belangrijk nieuwtje tijdens dit evenement is de "boot 88". Orgelconcert - In de gerefor meerde kerk in Koudekerke geeft de organist Erwin Neve op zaterdag 16 januari een con cert. Neve die verbonden is aan het koor en orkest van de Euro pese Gemeenschap in Brussel, speelt onder meer werken van Bach en Handel. Tijdens het concert, dat om 20.00 uur be gint, wordt hij bijgestaan door Jan Pieter van Driel uit Ter- neuzen. ZIKV - Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming start in januari een aantal korte cursussen. Op het programma staan de cursussen "kijken en doen", sieraden en objekten, textiel, toneelspel en poëzie. Verder kan men een jaarcursus volgen in onder meer modelte kenen en beeldhouwen. De kor te cursussen beginnen 25, 26 en 27 januari. Stichting Werken - De Stich ting Werken uit Den Haag orga niseert vakanties voor mensen met een lichamelijk en/of zintui- gelijke handicap. Deze organi satie biedt op drie wijzen hulp. Het vakantiebemiddelingsbu- reau houdt zich bezig met de begeleiding van mensen die in dividueel op vakantie willen gaan. Voor oudere lichamelijk gehandicapten zijn er de Johan- nitervakantieweken, terwijl echtparen en gezinnen gebruik kunnen maken van een bunga lowvakantie. Alles staat onder begeleiding van deskundig per soneel. Bovendien zijn de loka- ties volledig aangepast. Inlich tingen: Lange Voorhout 48, 2514 EG Den Haag, tel. 070-649920. ANBO - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen houdt op dinsdag 26 januari een bijeenkomst in Bachten Poorte in Oost-Souburg voor mensen vanaf vijftig jaar. Tijdens deze ontmoeting geeft de Vlissingse notaris Sauer een lezing over erfrecht en testamenten. Na af loop is er bingo. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Vrouwendag - "Vrouwen laat zien wat je kan" is de titel van de internationale vrouwendag die op 8 maart in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg wordt gehouden. Op deze dag kunnen vrouwen die op profes sionele of amateuristische wijze met kunst bezig zijn, hun be kwaamheden uitvoerig de- monstreren. Poppen maken - Mensen die geïnteresseerd zijn in het maken van poppen kunnen op donder dag 14 januari een cursus pop pen maken bijwonen in het club- en buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen. De aanvang is 1 9.30 uur. Snuffelmarkt - In de sporthal van de Zeevaartschool in vlis singen wordt op zaterdag 1 6 ja nuari een snuffelmarkt gehou den. Mensen die van interes sante aanbiedingen houden kunnen voor weinig geld hier te recht vanaf negen uur 's morgens. Darttournooi - Het club- en buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg houdt op zondag 1 7 ja nuari een darttournooi. Pijltjes- gooiers die hun krachten willen meten en bovendien een leuk prijsje willen winnen kunnen zich hier inschrijven tot 13.30 uur. Provinciale raad - De Provin ciale Raad voor het Milieu heeft op 25 november jl. onder meer vergaderd over de opslag en verwerking van radioaktief afval van de kerncentrale van Borsse- le. De volgende vergadering van de raad is gepland op vrijdag 29 januari om 14.00 uur. Wandelsport - De liefhebbers van wandelen kunnen op zater dag 16 januari hun benen weer strekken. De Zeeuwse Wan delsport Bond houdt die dag in Zoutelande wandeltochten over de afstanden van 5, 10 en 15 km. De start vindt plaats bij café Royal om 12.00 uur. De deelne- mers krijgen een medaille. Natuurkundig Gezelschap - Prof. Dr. Ir. W. de Jonge uit Eind hoven houdt op donderdag 14 januari in de Zeeuwse Biblio theek een lezing over het onder werp 'supergeleiding'. Professor De Jonge gaat in deze lezing on der meer in op de nieuwste we tenschappelijke ontwikkelingen inzake de bestudering van dit natuurverschijnsel. De lezing begint om 20.00 uur. Duivensport - De duivensport vereniging "De Zwaluw" houdt op zaterdag 16 januari een post- duivenshow. Onderdeel van de show is een 'rad van avontuur' waarbij prijzen te winnen zijn. Maar er is ook een grote verlo ting en een grabbelton voor de jeugd. Bovendien worden er bonnen verkocht die recht ge ven op een koppel duiven. De show vindt plaats in de zaal "Schuttershof" in Domburg en begint om 14.00 uur. Wijkcomité Bonendijcke - Het wijkcomité Bonendijcke houdt op maandag 11 januari in het welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen een open bare vergadering. Aan de orde komt onder meer de herinrich ting van de Bonedijkestraat en dé stankoverlast op de Schuit- vaartgracht. De vergadering is om 19.30 uur. RVMZ - De heer L. Drijgers uit Vlissingen geeft vrijdag 15 ja nuari voor de reumapatiënten vereniging een lezing over het werk van de KNMI. Drijgers die tot aan zijn pensionering bij de ze instelling gewerkt heeft gaat onder meer in op het weer in Zeeland vroeger en nu. De le zing vindt plaats in "De Sten- ge" in Heinkenszand. De aanvang is 20.00 uur. Wereldwinkel - Burgemeester Jaap van der Doef van Vlissin gen opent op vrijdagmiddag 22 januari de wereldwinkel in deze stad. De wereldwinkel die ge vestigd is in een door de ge meente beschikbaar gesteld pand aan de Walstraat, houdt zich behalve met de verkoop van derdewereld-produkten, be zig met het geven van informa tie en het verzorgen van edukatieve aktiviteiten. De ope ning vindt plaats om 16.00 uur, waarna er tot 17.30 uur een re ceptie is in het Maarten Luther- huis in het Groenewoud. Hier kan men reeds om 15.30 uur ge nieten van een kopje 'zuivere' koffie. Werelduurrecord - De blinde Zeeuws-Vlaming Arnold Polder man gaat samen met zijn voor ganger Guus Barhorst proberen om een werelduurrecord op de tandem-racefiets te vestigen. De poging vindt plaats op don derdagavond in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam van 21.15 tot 22.15 uur. De poging is geslaagd als de 50-km. grens wordt doorbroken. De EO zendt in haar tv-programma Tijdsein rechtstreeks beelden uit van de- ze poging. Vanaf 15 januari krijgt het Bureau Vertrouwensarts inzake kindermishandeling een eigen steunpunt in Zeeland, met daaraan gekoppeld een eigen telefoonnummer. Het bureau zal een dag per week kantoor gaan houden in Middelburg en wel op donderdag in het gebouw van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren. Het telefoonnummer zal we kelijks vermeld worden in de rubriek weekenddiensten van dit blad. Waar moet je heen, als je ver moedt dat de kinderen van de buren te hard en te vaak gesla gen worden? Wat moet je doen als onderwijzer, wanneer je ziet dat een leerling steeds weer op nieuw met opvallende blauwe plekken op school verschijnt en blijft zeggen dat hij van de trap is gevallen? Hoe pak je dat aan en bij wie zoek je hulp? Vanaf half januari kan iedereen, ook anoniem, terecht bij het Bureau Vertrouwensarts inzake kinder mishandeling. Het nieuwe Zeeuwse telefoonnummer is tij dens kantooruren de hele week te bereiken en heeft een auto matische doorschakeling naar Rotterdam. Op donderdag is de maatschappelijk werkster Ria Speekenbrink-Weemaes zelf aanwezig vanuit Rotterdam, soms vergezeld van een ver trouwensarts. gevallen, doch ook in zijn alge meenheid voorlichting aan jeugdhulpverleningsinstellin gen, scholen, huisartsen en der gelijke. VAN BEKENDE MERKEN Bij aankoop van keuken- meubelen t.w.v. f 9000,- [yj *Of de helft in contanten. Jl AAPO Keuh»?ngrootnanaei uUCO Levering via aannomeis en «nsiaiialeurs 7^1 Industrieterrein De Poel 1 Verrijn Stuartweg 14a, Tel. 01100 - 16230 BARNEVELD GOES RUSSEN Wat doet het Bureau als er een klacht binnen komt? Door de meldpost worden alle telefoon tjes zeer vertrouwelijk behan deld. Na het eerste contact met de melder is het vaak belangrijk meer gegevens te verzamelen over de gezinssituaties. Dit kan geschieden bij de huisarts, on derwijzer of hulpverlenings instanties die het gezin al ken nen. Op deze wijze wordt er een beeld verkregen van het betref fende gezin en kan er in geza menlijk overleg bekeken wor den, welke hulp het meest ef fectief is. Het Bureau is dus een coördinatiepunt van waaruit de hulp op gang moet komen. Ook daarna is er regelmatig overleg over het verloop van de hulp verlening. In het uiterste geval is het inschakelen van de Raad voor de Kinderbescherming no dig om een maatregel uit te lok ken, die de ouderlijke macht be perkt, waardoor het kind des noods uit huis kan worden ge plaatst. Daar het Bureau Vertrouwens arts zelf geen hulp verleent, komt zijn betrokkenheid vooral tot uitdrukking in het geven van adviezen. Dit betreft niet alleen advies bij specifieke meldings- Onze provincie valt onder het Bureau Vertrouwensarts Rot terdam samen met zuidelijk deel van Zuid-Holland. Het bevat een groot werkgebied, waarin in 1 986 790 meldingen werden gedaan. Hiervan waren er slechts 76 uit Zeeland. Het is voorbarig hieruit te conclude ren, dat kindermishandeling daarom in Zeeland minder zou voorkomen. Op het bureau heeft men sterk de indruk dat het telefoonnummer in Rotter dam een drempel opwierp om te bellen. Door de grote afstand en de onderbezetting van het kan toor was het vaak niet mogelijk effectief op de melding in te gaan. Het vermoeden bestaat dan ook dat er slechts tien pro cent van de kindermishande- lingsgevallen boven tafel is ge komen. Het kleinste topje van de ijsberg. Nu Zeeland over een eigen aan spreekpunt gaat beschikken hoopt men de hulpverlening in al zijn facetten beter te kunnen realiseren. Bingo - Het club- en buurthuis Scheldebuurt uit Vlissingen houdt op vrijdag 1 5 januari bin go. Geïnteresseerden die een gokje willen wagen zijn welkom om 20.00 uur. Kinderconferentie - In de De Burght in Burgh-Haamstede vindt van 29 januari tot en met 31 januari een kinderconferen tie plaats onder de titel "Christelijk amusement of brood voor 't hart". Aan de conferentie werken onder meer Dick Baarsen van de E.O. en Pieter Schults van "Tiener Toe komst" mee. Computerclub - De Hobby Computer Club Zeeland houd- top maandag 18 januari in het wijkcentrum Open Hof in Vlis singen een bijeenkomst. Het onderwerp is dit keer "gege vensbeheer" waarover de heer Kuiper zal spreken. De aanvang is 20.00 uur. Rusland - In de Schakel in Mid delburg vertoont het echtpaar de Vries voor de leden van de Nederlandse Reisvereniging hun films over Rusland. De avond begint om 20.00 uur. Ook andere geïnteresseerden zijn welkom. Portret-tekenen - Het instituut Kunstzinnige Vorming Vlissin gen start op maandag 18 januari een cursus portrettekenen en schilderen. Doel van de cursus is het ontwikkelen van een ba sis in het leren tekenen om ver volgens met behulp van olieverf- en aquareltechniek het portret in kleur weer te geven. Het is noodzakelijk dat de cur sist reeds een zekere vaardig heid in het tekenen bezit. De cursus wordt gegeven in het KVV-gebouw aan de Minister Lelystraat in Vlissingen. De les duurt van 19.00 tot 21.00 uur. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaat- weg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: leesdienst. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg. Za. 19.15 uur elke Ie en 3e za. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: en 14.30 uur: ds. C.FLB. Weijs, H.A.. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.P. Dondorp te Heemstede, 14.30 uur: ds. A.W. Mol te Domburg. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. R.W. van Mourik uit Aagtekerke, 14.30 uur: dhr. Schoen maker uit Zoutelande. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: mevr. Köther uit Vlissingen. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. G.J. Mink, H.A. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen te Grijpskerke, k.n.d. 4-7 jaar, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel te Middelburg. MIDDELBURG: Baha'! Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: drs. G.L. Born. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postuma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, H.A., 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, H.A., 14.30 uur: ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 10.30 uur: ds. P. Paulus, H.A., Ger. en R.K.-dienst, 17 uur: ds. P. Melse te Oost-Souburg. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. J. Dubbink (H.A.), 17 uur: ds. J.T. Cazan- der (GB) uit Oude Tonge. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse m.m.v. cantorij. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer (H.A.). Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman (H.A.)'. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: dhr. A.P. Cornet uit Goes. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. M. de Boer. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. A. v. Rijswijk. Leger des Heiis. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur en 19 uur: gebedszondag voor de éénheid van kerken en christe nen o.l.v. luitenante H. Puttenstein. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing-v. Beers, viering H.A. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Riemens, 17 uur: ds. J. Kiers uit Rijsbergen. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden, 14.45 uur: doop- dienst in het zwembad 'Poelendaele'. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. Nauta. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, kin- dernevendienst jongste en middengroep, 17 uur: Her vormde Kerk, Waterstraat 4, ds. A. Jobsen te Grijpskerke. RITTHEM: Nauta. Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. SEROOSKERKE: Volle Evangelie. Dorpshuis de Zand- put. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren, 19 uur: ds. L.J.G. IJkel uit Middelburg. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: ds. D. van Boven. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: gez. dienst, mevr. Köther uit Vlissingen, 14.30 uur: kand. D. Westerneng uit St. Laurens. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: gez. dienst in Geref. Kerk, mevr. Köther uit Vlissingen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Commu nion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente, Walstraat 23. Zo. 10 uur: Ned. Hervormde dienst, ds. De Boer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. Evangelisch-Lutherse Kerk, Walstraat 23, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkin- ga, 17 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, H.A. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. v. Boven. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: dhr. v.d. Putte. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: dhr. A. van Rijswijk. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: J. v.d. Putte. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joossè. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: viering van Woord en Kommunie (Lambertuskoor). Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Spaans: Viering Hei- lig Avondmaal. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: dhr. S. Sies uit 's Gravenpolder. Jeugddienst m.m.v. het jongeren- koor uit Oost-Souburg. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J. de la Hayze, Bellinkplein 3, tel. 28574. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel, 14664. Visi tes aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwer- kerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visi tes aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: G.C.M. Rul lens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: H. Steunenberg, Westerbaan 18, West-Souburg, tel. 01184-60104. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor- gen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12739. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pieterstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: dhr. E.F.M. v.d. Akker te Oost-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNEMUI DEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTE LANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWFNPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Mid delburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800.

de Faam | 1988 | | pagina 17