Gemeentelijke belastingen in 1988 Sociale Dienst Cliëntenraad Hinderwet Bestemmingsplan Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week De Faam ook in buitenge bieden Kleding inzameling Lente? Bekabeling Middelburg in uitvoering >Vijkindeling bekabeling Schema van aanleg Vergaderingen in januari DE FAAM Woensdag 6 januari 1988 "Tafeltje Dekje" tor het oog van de Lange Jan Met de voorlichtingspagina "door het oog van de Lange Jan" wil het gemeentebestuur van Middelburg informatie doorgeven aan alle inwoners van de gemeente. Dit was tot nu toe niet mogelijk, omdat op ruim honderd adressen in de zogenaamde buitengebie den het huis- een huisblad "De Faam", waarin de pagi na is opgenomen, niet werd bezorgd. Hierin is met ingang van vandaag verandering ge komen. Ook de Middelbur gers in de buitengebieden krij gen "De Faam" in de brie venbus. Het is natuurlijk mogelijk dat in de beginfase toch nog niet iedereen wordt bereikt. Als er bij u dergelijke gevallen be kend zijn, verzoeken wij u dit even bij het bureau Voorlich ting te melden. Het telefoon nummer is 26251. Voor het komende jaar is voor de volgende kledinginzamelingsac- ties vergunning verleend: - januari, Leger des Heils; - april, Stichting Kledinginzame- ling Charitatieve Instellingen (K.I.C.I.); - 23 juni tot 9 juli, Leger des Heils; - oktober, Stichting Samenwer king Ontwikkeling Sahellanden (S.O.S.j. Bij de laatstgenoemde periode wordt aangetekend dat uit gege vens van de Stichting Centraal Archief voor hel Inzamelingswe zen is gebleken dat de Stichting S.O.S. in het verleden slechts een klein deel van de opbrengst van de kledinginzamelingsacties heeft aangewend voor het goede doel. Geen speling van de natuur, maar de prunussoort waarvan een aan tal exemplaren op de Burgprome nade zijn geplant, tooit zich elk jaar omstreeks kerstmis met een bloesempracht die aan de lente doet denken. Op de werkelijke lente zullen we echter nog even moeten wachten. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met num mer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dagen. Menu van 11 tot en met 16 janua ri 1988 maandag rundergehakt, witlof, aard appelen dinsdag hamburgers, appeltjes, rozijnen, pommes mignonette woensdag boerenkool met worst donderdag macaroni met ham en kaas vrijdag jachtschotel, rode kool, appel tjes, puree zaterdag wat de pot schaft De tarieven van de gemeentelijke belastingen voor het jaar 1988 zijn vastgesteld. In vergelijking met vorig jaar zijn de tarieven voor de afvalstoffenheffing, de reinigingsrechten, de hondenbe lasting en de onroerend-goed-belasting niet verhoogd. Het rioo- lafvoerrecht is met 3,— verhoogd. Met ingang van 1988 wordt een toeristenbelasting geheven. Hoe de tarieven zijn samen gesteld vindt u in onderstaand overzicht. Afvalstoffenheffing (particu lieren) Voor het wekelijks ophalen van huisvuil van particulieren door de gemeentelijke reinigingsdienst moet per kalenderjaar betaald worden voor: - alleenstaand persoon 49,— - een gezin van 2 pers. 62,— - een gezin van 3 pers. 74,— - een gezin van 4 pers. 86,— - een gezin van 5 pers. 98, - een gezin van 5 pers. 98, - een gezin van 6 pers. 111, - een gezin van 7 of meer pers. 123,-. Het aantal personen per perceel op 1 januari van het belastingjaar is bepalend. Het innen van de ver schuldigde belasting gebeurt door middel van een afzonderlijke ac ceptgirokaart. Indien particulie ren voor het afvoeren van af valstoffen gebruik maken van een container zijn er geen reinigings rechten verschuldigd. Reinigingsrechten (bedrijven e.d.). Voor het wekelijks afvoeren van afvalstoffen van bedrijven, instel lingen e.d. gelden de volgende ta rieven: - ziekenhuis, verpleeg- en/of ver zorgingshuis, huis van bewaring, kazerne, hotel en pension een be drag van 29,90 per bed per jaar; - alle overige ondernemingen een bedrag van ƒ19,90 per 'ar beidsplaats per jaar. Wanneer de ze tariefstelling tot onbillijkheden leidt kan een uitzondering worden gemaakt (part-time krachten). Voor afvalstoffen die worden aangeboden in containers gelden de volgende tarieven per kwartaal: Inhoud: 1100 ltr. bij het legen 1 x per 2 weken 135, 1 x per week 214, 2 x per week 378, 3 x per week 542, 4 x per week 706,— 5 x per week 870,— extra lediging 15, Hondenbelasting Als u een hond bezit bent u ver plicht uw huisdier aan te geven. Het tarief is voor de eerste hond 83,— per kalenderjaar. Voor iedere hond meer dan één is de be lasting 166,— per kalenderjaar (kennel 332,—). Onroerend-goedbelasting De belastingen worden geheven van de eigenaar en van de huur der/gebruiker van een onroerend goed (huis, winkel of ander ge bouw). Als grondslag voor die heffing van de belastingen wordt genomen de waarde, die aan het onroerend goed in het econo misch verkeer kan worden toege kend. De tarieven zijn door de ge meenteraad voor 1988 vastgesteld op: 4,15 voor de gebruiker/huurder 7,30 voor de zakelijk gerechtig de/eigenaar 11,45 voor de zakelijk gerech tigde/tevens bewoner/gebruiker per volle 3000,geschatte waarde. Rioolafvoerrecht Dit recht is een vergoeding voor de kosten van afvoer van water en vuil. Voor 1988 bedraagt het recht voor een woning per jaar 27,Het rioolafvoerrecht voor bedrijfspanden, winkels en andere percelen is afhankelijk van het waterverbruik in het laatst be kende verbruiksjaar: I: tot en met 500 m3 45, II: van 501m3 tot en met 2000 m3 90,- III: van 2001 m3 tot en met 3500 m3 135,- IV: van 3001 m3 tot en met 5000 m3 180,— V: van meer dan 5000 m3 225, Voor tuinbouwbedrijven wordt als maatstaf aangehouden een maximumverbruik van 500 m3. Op 29 juli van het pas afgelopen jaar konden we in de voorlich tingsrubriek melden dat met de aanleg van kabel radio en - televisie in Middelburg zou wor den gestart. Inmiddels zijn de werkzaamheden zover gevorderd, dat op 18 december 1011 aanslui tingen zijn gerealiseerd en voor 1624 andere de voorbereidende werkzaamheden zijn uitgevoerd. De werkzaamheden zijn nu nog geconcentreerd in de wijken aan de zuidoostkant van het Kanaal, maar volgens het voorlopig sche ma van aanleg zal in het tweede kwartaal van dit pasbegonnen jaar de sprong over het Kanaal worden gemaakt en komt ook Nieuw- en St. Joosland aan de beurt. Er zijn enkele duidelijke verschil len tussen het huidige en het in ju li gepubliceerde schema van aan leg. Hiervoor zijn diverse oorza ken aan te wijzen, zoals het ver loop van de onderhandelingen be treffende de overname van be staande gemeenschappelijke an tenne inrichtingen in Reijershove en van een hondertal woningen in Dauwendaele. Ook is het onge wenst om in het hoogseizoen de Middelburgse binnenstad open te leggen voor het graven van ka belsleuven. Daarom dit aange paste schema, dat er nog steeds vanuit gaat dat de werkzaamhe den in het eerste kwartaal van 1989 zullen zijn afgerond. Dit nu gepubliceerde schema moet nog steeds gezien worden als een plan van uitvoering, waarop nog wijzi gingen mogelijk zijn. Een lange vorstperiode is bijvoorbeeld al voldoende om roet in het eten te gooien. Zekatel, de exploitant van de ka bel, zal op vrijdagmiddag 22 ja nuari het Middelburgse kabelnet feestelijk openen. Dit zal gebeu ren in het wijkgebouw van de Ma- gistraatwijk, het Zuiderbaken. Op deze middag zal een de monstratie worden gegeven van de mogelijkheden die kabeltelevi sie te bieden heeft. Zekatel zal in de pers nadere mededelingen doen over het karakter van deze bijeenkomst. Toeristenbelasting Met ingang van 1988 worden een landtoeristenbelasting en een wa tertoeristenbelasting geheven. Voor de landtoeristenbelasting is belastingplichtig degene die gele genheid biedt tot nachtverblijf. De belastingplichtige is bevoegd om de belasting te verhalen op de gene ter zake van wiens verblijf de belasting verschuldigd is. Het be lastbare feit voor de watertoe ristenbelasting is het houden van verblijf binnen de gemeente op vaartuigen waarvoor een vergoe ding wordt betaald door personen die niet in het bevolkingsregister zijn opgenomen. Belastingplich tig is degene die tegen vergoeding gelegenheid biedt tot verblijf aan hem ter beschikking staande lig plaatsen dan wel op hem ter be schikking staande vaartuigen. De belasting wordt geheven naar het aantal etmalen dat verblijf is ge houden. Het tarief bedraagt 0,50 per etmaal verblijf of per overnachting. Het belastingtijd vak loopt van 1 april tot en met 31 oktober. Afschrijving/kwijtschelding gem. belastingen Wanneer een belastingplichtige niet in staat is, anders dat met buitengewoon bezwaarde belas tingaanslag te betalen kan af schrijving, populair gezegd, kwijtschelding, aangevraagd worden. Voor de onroerend- goedbelastingen moet de kwijt schelding aangevraagd worden bij de Ontvanger der Rijksbelastin gen, Lange Noordstraat 29 in Middelburg. Voor de hondenbelasting het ri oolafvoerrecht en de afvalstof fenheffing moet u na ontvangst van uw aanslagbiljet een verzoek richten tot het college van burge meester en wethouders. Hiervoor kunt u gebruik maken van een formulier dat verkrijgbaar is in de gemeentelijke voorlichtingswin kel aan de Stadhuisstraat 2. Een verzoek om kwijtschelding moet binnen 2 maanden na dagteke ning van de belastingaanslag zijn ingediend. Periode wijk- nummer omschrijving 4e kwartaal 1987 1 le kwartaal 1988 2e kwartaal 1988 3e kwartaal 1988 4e kwartaal 1988 le kwartaal 1989 Magistraatwijk en ged. Dau wendaele rest Dauwendaele en Reijershove Nieuw- en St. Joosland, gedeelte binnenstad en grootste deel Stro menwij k rest Stromenwijk, 't Zand en Griffioen Ter Veste en omgeving, Klarenbeek en St. Laurens rest binnenstad en Nieuw Mid delburg Het gemeentebestuur is onlangs akkoord gegaan met de installatie van een cliëntenraad bij de GSD. Het is de bedoeling dat deze raad regelmatig overleg pleegt met de GSD over de wijze van uitvoering van de opgedragen taken. Hierbij moet worden bedacht dat het belangrijkste deel van het werk de uitvoering van wetten be treft en dat de GSD nauwelijks ruimte heeft om daarvan af te wij ken. In de cliëntenraad kan op dit punt dan ook slechts informatie en toelichting worden verstrekt, terwijl de behandeling van indivi duele zaken evenmin mogelijk is in verband met de bescherming van de privacy. Toch resteren er dan nog voldoende punten voor een zinvol overleg. Door de wijziging van procedures, de inhoud van brieven of beschik kingen, het verstrekken van meer informatie en toelichting op beslissingen kunnen veel onnodi ge frustraties bij cliënten worden voorkomen. Bij de GSD wordt onderkend, dat er op den duur een zekere "be drijfsblindheid" kan ontstaan, omdat door het routinematige ka rakter van het werk de mens ach ter de aanvraag kan worden verge ten. De cliëntenraad zou naast het uitvoeren van eet) signalerende taak kunnen worden betrokken oij een verdere ontwikkeling van de dienstverlening en het gemeen telijke beleid ten aanzien van de GSD. Hierbij wordt gedacht aan een structurering van het klachtrecht tegen een vermeend onjuiste be handeling, het gemeentelijk sank- tiebeleid indien cliënten niet vol doen aan de gestelde voorwaar den, de hoogte van voorschot verstrekking en de omvang van de begeleiding van cliënten. De raadscommissie voor sociale zaken zal het besprokene binnen de cliëntenraad volgen, zodat in- direkt invloed kan worden uitge oefend op de bestuurlijke besluit vorming. Getracht zal worden in de samenstelling van de cliënten raad een weerspiegeling te vinden van de cliëntenbestanden. Dit komt neer op het volgende, één RWW-gerechtigde jonger dan 23 jaar één RWW-gerechtigde ouder dan 23 jaar één ABW-gerechtigde hoofd van een één-oudergezin en één IOAW-gerechtigde ouder dan 35 jaar. Van de zijde van de GSD zal wor den deelgenomen door de direk- teur, een afdelingschef en een bijstandsmaatschappelijk werker of bestandsbeheerder. Gezocht wordt naar personen die een positieve bijdrage willen leve ren, waarbij opbouwende kritiek graag wordt gehoord. Belangstel lenden die aan deze voorwaarden voldoen kunnen zich schriftelijk melden bij de Gemeentelijke So ciale Dienst van Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning inge volge de Hinderwet hebben verleend aan: 1de Middelburgse Stichting voor Beroepsonderwijs en Alge meen Voortgezet Onderwijs, Kruisweg 2 te 4335 CT Mid delburg voor een school voor beroepsonderwijs op het per ceel Kruisweg 2 te Middelburg, kadastraal bekend gemeen te Middelburg, sectie S, nummer 2237 (ex art. 6a); 2. de heer C.J. Jansen, Kinderdijk 94 te 4331 HH Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van de opslag, verkoop, reparatie en onder houd van of voor watersportmateriaal op het perceel Kin derdijk 60 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie L, nummer 1298. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 6 februari 1988 ter inzage: - elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (telefoon 01 180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 6 februari 1988 beroep open bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enig andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest oveereenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroep schrift moet in tweevoud worden gericht aan de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de Ge schillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend, dat op 7 december 1987 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer J. Joose, Oude rijksweg 50 te 4339 BC Nieuw en Sint Joosland om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een transportonderneming op het perceel Achter de Kerk 22A te Nieuw en Sint Joosland, kadastraal bekend gemeente Middel burg, sectie X, nummers 2160 en 2161. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stuk ken ligt hier eveneens gedurende een maand buiten de werk uren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevo ren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 6 fe bruari 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden in gediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251toestel 413) kan in de periode van 21 januari 1988 tot en met 29 ja nuari 1988 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een ge- dachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat Gedepu teerde Staten van Zeeland op 8 december 1987 onder nummer 1337/1 53 afd. 4 bur. ROV de tweede planverandering van het bestemmingsplan Reijershove hebben goedgekeurd. Deze planverandering, die betrekking heeft op het gedeelte van Reijershove gelegen tussen de Spinhuisweg, de Beiaard, de Speeltoren, de Reijersweg, de Weerhaan en de Torentrans, is met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening op 22 december 1 987 door het college van burgemees ter en wethouders vastgesteld. Het vastgestelde plan en het goedkeuringsbesluit liggen met ingang van heden voor een ieder ter gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 7 om 15.45 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht) Commissie Sociale Zaken, don derdag 7 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Gemeentewerken, maandag 11 om 19.30 uur Secr. dhr. P.M. Meeusen (spreek recht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 12 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, en Milieu beheer, dinsdag 12 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 13 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreek recht) Commissie Volksgezondheid, donderdag 14 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) Gemeenteraad, maandag 18 om 14.00 uur Commissie Onderwijs, maandag 11 om 16.00 uur. Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis. Tel. 26251.

de Faam | 1988 | | pagina 7