Gevarieerd concert door Brautigam en Ruijssenaars EEN VOORDELIG 1988 BEGINT BIJ GROENEVELD OPTICIENS 25 GULDEN KORTING Professor Tervoort spreekt over 'normaal en afwijkend taalgebruik' DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 januari 1988 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Gedurende de maand januari krijgt u bij Groeneveld, behalve de beste wensen voor het nieuwe jaar, ook bij aankoop van een montuur uit onze voordeelkollektie. Begin het nieuwe jaar met extra voordeel bij Groeneveld Opticiëns! Scouting - Scouting Zeeland houdt op vrijdagavond 8 januari een Nieuwjaarsreceptie. In een informele sfeer kan iedereen die zich betrokken weet bij Scou ting Zeeland elkaar het beste wensen voor het komende jaar. Vanaf half acht is iedereen wel kom in het Gewestelijk Bureau; Badhuisstraat 97 in Vlissingen. Cursus pastoraat - Het inter nationaal christelijk conferentie en vakantiecentrrum De Burght uit Burgh Haamstede organi seert een cursus pastoraat. De cursus die op 15 januari van start gaat vindt plaats onder lei ding van professionele hulpver leners. De laatste bijeenkomst is op 27 maart. Basiseducatie - De Stichting voor Basiseducatie start een cursus voor mensen die proble men hebben met de Nederland se taal en die tevens willen le ren werken met een computer. Tijdens de bijeenkomsten wor den eerst teksten op de compu ter gemaakt om deze vervol gens gezamenlijk te corrigeren. De cursus is op maandagoch tend op de lesuren van de basis school en begint op maandag 11 januari in het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. Kin- deropvang is aanwezig. Snelschaakkampioenschap - De schaakvereniging Middel burg organiseert op vrijdag 8 ja nuari het open snelschaakkam pioenschap van Middelburg. Zowel clubschakers als thuis- schakers kunnen aan dit evene ment deelnemen. Het speeltem- po is voor iedere deelnemer ze ven minuten per partij. Het kampioenschap is gratis en be gint om 20.00 uur. De deelne mers worden om 1 9.45 uur ver wacht in de Schakel in Mid- delburg. Experimentele dienst - De ex perimentele dienst die elke maand in Middelburg wordt ge houden gaat dit keer over de herbouw van de Middelburgse synagoge. Er wordt onder meer op de betekenis van het joodse geloof ingegaan aan de hand van verhaal en spel. Verder wordt er een kind gedoopt van wie de ouders in het buitenland zijn. De dienst is zondag 10 ja nuari in de Hofpleinkerk en be gint om 16.^0 uur. Voorganger is ds. E. de Boer-Hessel. Hulpdienst ouderen - De Mid delburgse wijken Dauwendaele en Magistraatwijk hebben sinds kort een hulpdienst voor oude ren vanaf 65 jaar. De hulpdienst is tot stand gekomen door sa menwerking van de beide wijk- verenigingen, de hervormde en gereformeerde kerk en de oude renbonden. Wie hulp nodig heeft kan kontakt opnemen met de heer Rozemond, tel. 27550 of de heer Schier, tel. 16371. KJF - Het Koningin Juliana Fonds (KJF) organiseert een landelijk 'schoolverlaterspro- jekt' voor HBO-schoolverlaters met een maatschappelijk werk opleiding. Het blijkt dat veel af gestudeerde maatschappelijk werkers moeilijk een baan kun nen vinden. Het KJF geeft deze mensen nu de mogelijkheid om een jaar werkervaring op te doen bij een instelling voor alge meen maatschappelijk werk of bij een instelling waar maat schappelijk werk een centrale plaats inneemt. ANBO - De afdeling Middel burg van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt in "De Schakel in Middelburg een contactmiddag voor ouderen vanaf vijftig jaar. Voor de pauze spreekt dr. Bak ker over het werk en de doelstellingen van de regionale ambulante geestelijke gezond heidszorg. Daarna is er bingo. De bijeenkomst is op dinsdag 19 januari en begint om 14.00 uur. Berea - De Volle Evangelie Ge meente Beréa houdt in verband met de opening van haar nieu we gebouw aan de Westerbaan in Vlissingen een bijzondere bij eenkomst. Hierna kan men het gebouw bezichtigen en kennis maken met de gemeente. De opening vindt plaats op zater- dag 23 januari om 14.30 uur. Winterzwemloop - Ook dit jaar wordt de winterzwemloop gehouden. Liefhebbers kunnen inschrijven voor twee series. De eerste serie start om 9.30 uur en bestaat uit 1 km zwemmen in het Sportfondsenbad in Vlis singen onmiddellijk gevolgd door 10 km lopen over de bin nenwegen. De tweede serie is om 10.00 uur. Dan starten ook de deelnemers voor de halve af stand over 500 m zwemmen en 5 km lopen. Deze afstand is voor beginners en jeugdige deelnemers. De finish vindt plaats tussen de automatische schuifdeuren van de ingang van het sportfondsenbad. Het eve nement vindt plaats op 30 ja- nuari om T30 uur. Telefooncirkels - Aan de twee telefooncirkels voor ouderen in de Middelburgse Stromenwijk en 't Zand kunnen weer nieuwe mensen meedoen. Een telefoon cirkel bestaat uit acht deelne mers die elkaar elke morgen op een afgesproken tijd opbellen. Wanneer één van hen niet op neemt wordt gekeken wat er aan de hand is. Geïnteresseer den kunnen met mevrouw Veenstra contact opnemen, tel. 01180-37523. Dj-wedstrijd - In buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg is vrij dag 8janauri een nieuwjaarsdis co met dj-wedstrijd. De disco begint om 20 uur. Deelnemers aan de dj-wedstrijd kunnen van af 14 uur die dag oefenen in het buurthuis. Aerobic - 'Dans jezelf gezond en fit'. Dat adviseert het buurt huis De Scheldebuurt waar één keer per week aerobic/keepfit les wordt gegeven door een ge diplomeerde dansdocente. Er wordt gedanst op uitnodigende muziek waarbij het niet om prestaties gaat maar om inten sief bezig zijn met het lichaam. Donderdag 7 januari om 10.30 uur begint de eerste les en wordt ook informatie gegeven. Slaapcursussen - Wie niet of moeilijk kan slapen kan bij het Zeeuwse Kruis een cursus vol gen. Op Walcheren beginnen de cursussen op 11 januari (Se- rooskerke), 12 januari (Vlissin gen), 17 maart (Middelburg) en 3 mei (Westkapelle). Tijdens de cursus worden allerlei technie ken geoefend om te ontspan nen. Voor informatie: 01180-14366 (op werkdagen tussen 9 en 16 uur). Ruilbeurs - Voor de verzame laars van ansichtkaarten, mun ten, postzegels en dergelijke wordt er op vrijdagavond 8 ja nuari in café "De Goede Ver wachting" in Lewedorp een ruilbeurs gehouden. De zaal wordt om 19.15 geopend. Volksdansen - In het Zuiderba ken in Middelburg vindt op dins dag 12 januari een demonstratie volksdansen plaats. Jongens en meisjes vanaf 12 jaar kunnen die avond kennis maken met dansstijlen uit diverse landen. Verder is er gelegenheid om mee te doen. De avond duurt van 19.00 tot 20.00 uur en is gratis. Aglow - De afdeling Goes van de interkerkelijke organisatie voor vrouwen "Aglow" houdt woensdag 13 januari een bijeen komst. Spreker is Gerda Hajer uit Dordrecht. Zij belicht het on derwerp "De geborgenheid bij God". De samenkomst vindt plaats in hotel Terminus in Goes en begint om kwart voor tien 's morgens. Er is een kinderoppas aanwezig. Keizersbolwerk - Het wegdek van de oprit naar het Keizersbol werk in Vlissingen verkeert in slechte staat en moet in zijn ge heel worden vernieuwd. Het karwei is maandag 4 januari be gonnen en duurt ongeveer een half jaar. De eerste tijd kan het gemotoriseerde verkeer van dze oprit geen gebruik maken. Bou levard de Ruyter is te bereiken via de Coosje Buskenstraat. Doorgaand verkeer op deze boulevard is niet mogelijk. Men moet bij het standbeel van Mi- chiel de Ruyter keren. Verwacht wordt dat de overlast van de boulevard beperkt blijft. Winterwandeltocht - De wandelsportvereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen organi seert op zaterdag 9 januari een wandeltocht. Wandelliefheb bers kunnen deelnemen aan een afstand over 5, 10 en 15 km. De start vindt tussen 13.30 en 14.00 uur plaats bij het clublo kaal van deze vereniging aan de Oranjestraat in Vlissingen. Het inschrijfgeld is f 3,50. Vrouwencafé - In 't Pand in Middelburg is er op vrijdaga vond 8 januari een vrouwenca fé. Vrouwen die van lekker eten houden kunnen hier om 19.00 terecht. De maaltijd begint om 19.30 en kost f 5,00 voor vol wassenen en f 4,00 voor kinderen. Kijken en doen - In het ont moetingscentrum van de stich ting Welzijn Ouderen aan de Molstraat in Middelburg wordt op woensdag 13 januari om 9.30 uur een informatie ochtend gehouden. De bijeen komst is voor ouderen die meer willen weten over de cursus Kij ken en Doen die op woensdag 27 januari begint. In deze korte cursus wordt onder meer aan dacht geschonken aan de tech nieken van tekenen en schilderen en aan verschillende kunstuitingen. Bovendien staat er een dagexcursie naar een mu seum op het programma. De cursus die wordt georganiseerd door het Zeeuwse Instituut voor Kunstzinnige Vorming in samen werking met de Stichting Wel zijn Ouderen, bestaat uit negen bijeenkomsten. Rondal Brautigam (piano) en Harro Ruijsenaars (cello) spelen donderdag 7 januari werken van Van Beethoven, Holdheim en Britten in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Het concert begint om 20 uur. De 33-jarige Brautigam kreeg in 1984 de Nederlandse Muziek prijs. Hij studeerde eerst aan het Sweelinck Conservatorium bij Jan Wijn en bekwaamde zich vervolgens in Londen en in de Verenigde Staten. Deze Amster dammer treedt regelmatig op met grote orkesten in Neder land, maar ook in het buiten land. Dit jaar maakt de pianist zijn debuut in Japan. De negen jaar oudere Harro Ruijsenaars bekwaamde zich in ternationaal op de cello, onder meer bij de Franse cellist Mauri ce Gendron, die is verbonden aan de Staatliche Hochschule fur Musik in Saarbrucken. Sinds Harro Ruijssenaars. 1977 is hij eerste solo-cellist bij het Concertgebouworkest. Het tweetal voert van Ludwig van Beethoven 'Twaalf variaties over een thema van W.A. Mo- Ronald Brautigam. zart' uit en de Sonate opus 69 in A grt. Van Benjamin Britten speelt het duo de Sonate in C opus 65 en van Arne Holdheim is donderdag Clamavi uit 1980 voor cello-solo te horen. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. 'Normaal en afwijkend taalge bruik' is de titel van een lezing die prof. dr. Bernard Tervoort maandag 11 januari verzorgt in de aula van de Zeeuwse Biblio theek. Deze emeritus hoogle raar toegepaste taalkunde komt naar Middelburg op uitnodiging van de SLAZ (stichting literaire activiteiten Zeeland). Gratis toegangskaarten voor deze bij eenkomst zijn af te halen bij Boekhandel Fanoy, de Nutsaca- demie en de Zeeuwse Biblio theek, alle in Middelburg. Tijdens de voorgaande avonden van SLAZ stond telkens een li terair onderwerp centraal. Nu wordt een onderwerp dat 'wij gewoon vinden' behandeld. En dat 'gewoon' blijkt helemaal niet zo vanzelfsprekend. Ter voort behandelt vragen als 'Hoe werkt onze geest als we spre ken?', 'Welke hersenactivitei- ten zijn verantwoordelijk voor onze taalvaardigheid?' en 'Wel ke storingen kunnen daarbij op treden?'. Dr. Bernard Tervoort betreedt met de antwoorden op die vragen het pad van de psycho- en neurolinguistiek. Yoga - Voor mensen die geïn teresseerd zijn in yoga start op donderdag 14 januari een cur sus "hatha-yoga". De lessen zijn van 10.00 tot 11.30 uur en van 20.00 tot 21.30 uur aan de Breestraat 27 in Middelburg. Wallenloop - De atletiekvere niging AV '56 is de organisator van de Goese wallenloop die op zaterdag 9 januari wordt gehou den. Om 1 2.00 starten de pupil len en om 13.00 de junioren. Het startschot voor de senioren vindt om 15.15 uur plaats. Na de wedstrijden is er een presta tieloop om 15.45 uur. Het se- kretariaat is in café Baarends. Hier kunnen de prestatielopers zich vanaf 14.00 inschrijven. Motorcrossfeest - De suppor tersclub van motorcrosser Ben nie Poppe heeft op vrijdaga vond 1 5 januari een feest in bar dancing de Schuur in Westka pelle. De muziek wordt deze avond verzorgd door de Fiësta Band. De avond begint om 20.00 uur en is gratis voor le den. Voor niet-leden is de en- tree f 5,00. Nieuwjaarsontmoeting - In het club- en buurthuis De Para plu in Vlissingen is er op woens dag 6 januari voor de wijkbewo ners van Paauwenburg een nieuwjaarsontmoeting. De aan- vang is om 21.00 uur. Informatiemorgen - Voor aerobic-liefhebbers vindt in het club- en buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen een informatieve bijeenkomst plaats over een nieuwe cursus aerobic-dancing. De bijeenkomst is op donderdag 7 januari om 10.30 uur. Bingo - Mensen die van bingo houden kunnen op vrijdag 8 ja nuari in De Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg in Vlis singen weer een gokje wagen. De avond begint om 19.45 uur en is gratis. Kynologenclub - De Kynolo- genclub Zeeland houdt op zon dag 10 januari een nieuwjaars wandeling. De start is bij Kasteel Westhove in Oostkapel- le om 11.00 uur. Na afloop van de wandeling krijgen de deelne mers op de parkeerplaats erwtensoep aangeboden. Kinderbouwmiddag - In De Schuur in Oost-Souburg vindt op woensdag 13 januari een kinderbouwmiddag met lego bouwstenen plaats. De speel middag duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Eigen legostenen mogen niet worden meege bracht Disco-avond - Mensen die van swingen houden kunnen zich op vrijdag 8 januari uitleven op de discomuziek in het club- en buurt huis De Paraplu in Vlissingen. De aanvang is om 20.00 uur. Nieuwjaarsontmoeting - Het club- en buurthuis De Zwaan uit Oost-Souburg organiseert voor de wijkbewoners en haar mede werkers op zaterdag 9 januari een nieuwjaarsontmoeting. De bijeenkomst vindt plaats om 20.00 uur. Nieuwjaarsreceptie - De buurtvereniging De Schuur uit Oost-Souburg houdt op zater dag 9 januari een nieuwjaarsre ceptie in het gebouw De Schuur aan de Middelburgsestraat. Gevonden - Bij de Gemeente politie te Vlissingen zijn in de periode van 16 tot 23 decem ber de volgende voorwerpen aangegeven: leesbril, lap stof, diverse handschoenen, zwarte portemonnee met 2 pasfoto's, bruin kinderschoentje, bruin etui met 2 sleutels, autosleutel, 2 sleutels aan een deksel, tasje met regenpak en een wieldop. Bij het dierenasiel te Vlissingen zijn een lapjeskat en een cyper- se poes aangegeven. Gevonden - Bij de Gemeente politie te Vlissingen is in de pe riode van 23 tot 30 december 1987 het volgende aangege ven: bordeauxrode agenda, een zilveren armband met naam plaatje, 3 sleutels aan een dek sel, fietssleutel aan een rood la bel en een sleutel aan een sleu telhanger. Bij het dieren asiel te Vlissingen is in die pe riode niets aangegeven. Tervoort is een veelzijdig ge leerde. Na een studie filosofie in Rome en een studie Nederlands in Amsterdam werd hij leraar aan een gymnasium. Zijn pro motie ('visueel taalgebruik van dove kinderen' in 1 953) viel sa men met het begin van een stu die theologie in Rome en in de Verenigde Staten. In 1957 begon zijn weten schappelijke loopbaan, waarop een hoogleraarschap volgde. Vooral tijdens en na een studie reis langs klinieken en instituten voor kinderen met taaidefecten werd hij gefascineerd door lin guïstische aspecten van de taalpsychologie en taalpatholo gie. Sinds hij hoogleraar alge mene taalwetenshap is in Am sterdam heeft hij diepgaand on derzoek verricht naar de vele taalstoornissen. SLAZ zegt dat de lezing van Tervoort zowel voor leken als taalstudenten interessant kan zijn. Het past volgens de stich ting in de reeks literaire activi teiten die ze wil organiseren en al heeft georganiseerd. De nog jonge stichting bestaat uit de Nutsacademie, het Zeeuws Kunstenaarscentrum, Boekhan del Fanoy en de Zeeuwse Biblio theek. Het eerste seizoen - 1 987-1 988 - begon met een in leiding van Jaap Goedegebuu- re. Op het programma staan nog lezingen van Karei van het Reve, Barber van de Pol en Bernlef. Professor dr. Tervoort Do. 7 jan., t/m wo. 13 jan. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaat- weg 17. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14 en 19 uur: ds. J. Baaijens. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: dhr. Schoenmaker. DOMBURG: Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19.15 uur, elke 1e en 3e za. GAPIIMGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. L.J.G. IJkel uit Middelburg, 14 uur: gez. dienst H/G in de Hervormde Kerk, Dorpsstraat 25. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. G.H. Otte uit Gapinge. Gez. dienst. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. V.d. Wind, 14.30 uur: gez. dienst Gereformeerde Kerk, ds. G.H. Otte. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, tel. 01180 - 81000. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. de Lang uit Serooskerke. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: kand. mw. J. van de Neut, 17 uur: ds. J. Bouwer. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken- burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: kand. K.J. van der Sloot te Urk, k.n.d. 8-11 jaar, 14.30 uur: kand. K.J. van der Sloot. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: dhr. Schoenmaker. MIDDELBURG: Baha'l Gemeenschap Walcheren. In formatieavonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. C.D. Affourtit. Experimentele dienst. Hofpleinkerk, Hofplein. Zo. 16.30 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Makkink. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Swerf-rust, L. Stommesweg 1, 10 uur: ds. J.H. Meyer H.A. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J. Dubbink Sow-dienst, 14.30 uur: br. P.A. Trimpe, 16.30 uur: Dienst voorbereid door werkgroep Experimentele diensten. Oostkerk. Oostkerkplein 10 uur: ds. M. de Boer Sow- dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. D.W. Dondorp, Sow-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. W.P. Obbink te Zoutelande, 17 uur: Dienst voorbereid door de liturgische werkgroep. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. C. van Breemen. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt. 10 uur: ds. D.W. Dondorp Sow-dienst, 17 uur: ds. F. Wijnhorst uit Ochten. Koorkerk, Koorkerkhof. 10 uur: mevr. ds. P.J. de Rooy-Janse uit Wemeldinge. Oostkerk, Oostkerkhof. 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat. 10 uur: ds. Elseman m.m.v. zanggroep. Thomaskapel, Vrijlandstraat. 10 uur: dhr. A. Jor- ritsma. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. J. Dubbink. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur: dhr. Huisman en 17 uur: dhr. Riemens. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koofkerkhof. Zo. 10 uur: da. P.J. de Rooy-Janse uit Wemeldinge. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: A. Laureys. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: G. v. Engelenhoven. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. D. van Boven. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: kand. G. Olde te Kampen, kindernevendienst jongste en oudste groep, 17 uur: kand. mevr. J. van der Neut te Kampen. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. D. van Boven. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. Joh. Bouwer uit Vrou wenpolder, 17 uur: ds. L. Th. Witkamp. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. SOUBURG: Gemeente Sion. Rittehemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 en 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. Jac. Sinke. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. J. Baaijens. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, H.A. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Nutbeij uit Wilhelminadorp. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Pray er, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: kand. G. Vos. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: br. Weterings. E van gel is ch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers (samen met N.H. wijk- gemeente). Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. Evangelisch-Lutherse Kerk, Walstraat 23, 10 uur: mw. Buissing. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 en 17 uur: ds. Glashouwer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Makkinga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. Van Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. J. Baaijens. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Gregoriaans (herenkoor), zo. 9.30 uur: da meskoor. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: dhr. Allewijn uit Middelburg, 19 uur: ds. de Boer uit Middelburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. de Nooy uit Vlissingen. Do. 7 jan, t/m wo. 13 jan. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visi tes aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: F.J. Heere, J.H. Huys- senstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zondag: J. Visser, spreekuren: Roozenburglaan 20, Middel burg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Ee- de, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Za terdag: N.J.M. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, Arne- muiden, tel. 01182-2929. Zondag: F. Reijnierse, Rent- meesterlaan 245, Middelburg, tel. 01180-27929. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend. Dhr. L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184-10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNEMUI DEN: tel: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTE LANDE. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZANDDIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Mid delburg Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel: 01180 - 34085. GESLACHTZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer dat door het antwoordapparaat wordt opgegeven van de telefoonnummers 01180-11255 of 26951 en 01184-19820.

de Faam | 1988 | | pagina 19