Sluiting kantoren Alcohol mondjesmaat DRANK Nieuw jaar Sluiting Horeca Hinderwet Verbod DOE-HET-ZELF! Open Tafel Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week LUXE VITRINE-KAST STIJVOL WANDMEUBEL Zwemmen Commissie vergadering DE FAAM Dinsdag 29 december 1987 Sociale Dienst Tafeltje Dekje CONTAINER LORRY FIGUURZAAGMODEL VAN EEN OUDERWETSE BIERBROUWERSWAGEN KASTEEL MET OPHAALBRUG )or het oog van de Lange Jan De kantoren van de gemeente Middelburg zijn op donderdag 31 december om 15.30 uur gesloten. Het nieuwe werkjaar vangt aan op maandag 4 januari 1988 om 10.00 uur. Nu de herstelwerkzaamheden in verband met de brand zijn vol tooid, is het weer mogelijk de Ge meentelijke Sociale Dienst op de gebruikelijke plaats binnen te gaan: Simpelhuisstraat 1. Op donderdag 31 december is het zwembad Poelendaele geopend van 7.00 uur tot 15.30 uur, op nieuwjaarsdag is het gesloten, op 2 januari is het geopend van 9.00 tot 16.00 uur, en op 3 januari van 10.00 tot 13.30 uur. Zwemlessen Volwassenen, die zich nog vóór de zomervakantie van 1988 meester willen maken van de zwemkunst, kunnen zich vanaf nu opgeven voor de partikuliere zwemlessen. De tijden zijn: op maandagen donderdag van 18.30 tot 19.00 uur of van 19.00 tot 19.30 uur. De kosten zijn f 36,30 per maand. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met het zwem bad Poelendaele, telefoon 01180-26451. 11 n "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met num mer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dagen. Menu van 4 januari 1988 tot en met 9 januari 1988 maandag gemengd gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag rundvlees, sperziebonen, aard appelen woensdag zuurkool met worst donderdag saucijzen, rode bietjes, aard appelen vrijdag gebakken vis, groentemix, aard appelen zaterdag wat de pot schaft 't Is zo gezellig... "Wil je wat drinken? Ach joh, neem er nog een. Wat zal 't zijn? Ik heb bier in huis, wijn, of misschien iets sterkers? Wil je niks? Doe niet zo ongezellig!" Er gaat geen dag voorbij of je hoort wel iemand zoiets zeggen. Over alcohol dus. Want 't is zo gezellig vinden we. Begrijpelijk, want soms is het ook écht wel leuk om een pils of een borrel te drinken. Zeker in deze tijd van het jaar met al die feestdagen. Je voelt je wat vrijer, je maakt iets makkelijker contact en het geeft al gauw een wat ongedwongener sfeer. Soms is dat wel prettig. Maar wil dat zeggen, dat het zónder alcohol niet gezellig kan zijn? Je zou het bijna gaan denken. Gelukkig is dat niet zo. Dagelijks bewijzen heel veel mensen het tegendeel. Mensen die ook eens "nee" kunnen zeggen tegen al cohol. Omdat ze liever de volgende ochtend weer fris zijn. Om dat ze van een actief leven willen genieten. Omdat ze weten, dat je als matige drinker veel beter functioneert, dan wanneer je van alcohol een gewoonte maakt. Zoiets gaat ongemerkt. Het begint al als je jong bent, een paar glazen in het weekend. Later ga je ook door de week drinken. Zo sluipt alcohol langzaam je dage lijks leven binnen. En als je niet tijdig durft toe te geven, dat je eigenlijk wat minder drinken moet, dan blijkt alcohol ineens helemaal niet zo onschuldig te zijn. Dan heb je het glas mis schien nog wél, maar de alcohol niet meer in de hand. maakt meer kapot dan je lief is. Bovenstaande tekst is een gedeelte uit de folder "Alcohol mond jesmaat, drank maakt meer kapot dan je lief is" van het Bureau Al cohol Voorlichtingsplan, Postbus 5406, 2280 HK Rijswijk, telefoon 070 - 407404. Ook Veilig Verkeer Nederland heeft een folder over alcohol uit gebracht: "Alcohol en verkeer, dat kun je niet maken!" Daarin staat: Nuchter bekeken is het mis dadig om met drank op achter het stuur te kruipen. Toch gebeurt het. Elke dag, elk uur. Aan 30 tot 40 procent van alle dodelijke on gelukken zit duidelijk een alco holluchtje. Dat kost jaarlijks 500 doden en 15.000 gewonden. Slachtoffers, die vaak zélf niets hebben gedronken, maar wel worden opgeofferd aan het ple zier van anderen. Uit beide folders plukken we wat feiten over alcohol. - In een glas bier of wijn zit even veel pure alcohol als in een borrel. - Het duurt drie uur om twee gla zen alcohol uit je lichaam kwijt te raken. Je lever werkt nu eenmaal niet sneller. Geen koffie of won derpil helpt daarbij. - Na twee glazen alcohol moet je niet meer achter het stuur gaan zitten. Zelfs na één glas alcohol is je reactievermogen al ver minderd. - Vrouwen worden eerder dron ken dan mannen. Zij hebben min der vocht in hun lichaam, een kleinere lever en zij wegen meestal minder. - Alcohol is niet goed voor hart en bloedvaten. Stevige drinkers heb ben een grotere kans op een hart infarct. - Met drie tot vijf glazen op achter het stuur kun je de eerste keer minstens rekenen op 250, boete. De boetes lopen op tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid bij meer dan 13 glazen. Let wel: als er geen gewonden of doden vallen, dan is de strafmaat nog veel strenger. - Na 1 glas kun je afstanden al niet meer goed inschatten, na 3 glazen lijken bomen en bochten verder weg, zie je rode lichten minder snel, wordt je sneller ver blind en reageer je trager. Over wat er gebeurt na meer glazen, zullen wc het maar niet hebben. - Cafeïne versterkt de werking van alcohol. - Op 't eind van de avond op fris over gaan heeft geen zin. Voor vijf glazen drank heeft je lichaam ruim zes uur nodig om het af te breken. Zelfs de volgende morgen zit je dus niet eens nuchter achter het stuur. "Zou je er nog wel eentje ne men?" Wordt niet kwaad als iemand die vraag stelt. Het is geen bemoei zucht, maar een teken van be zorgdheid. Zo'n vraag kan levens redden. Sla eens een rondje af. Nee zeggen is niet laf. Nu het kerstfeest voorbij is maakt een ieder zich op voor het nieuwe jaar. Veten zullen met goede voornemens het nieuwe jaar ingaan, ledereen hoopt vanzelfsprekend een goed 1988 te hebben met veel voorspoed en geluk, maar ook met goede vooruitzichten in zowel persoonlijke a/s za kelijke aangelegenheden. In elk geval wenst het ge meentebestuur van Middel burg alle inwoners en relaties een voorspoedig en gezond nieuwjaar toe. Het gemeente bestuur hoopt in 1988 veel za ken te kunnen realiseren en stelt daarbij een goede samen werking met alle relaties en belanghebbenden op prijs. 1988! Laten we dit jaar tot een goed jaar maken! Op maandag 4 januari wordt door het gemeentebestuur de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst voor de inwoners georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst, die daarom ook de naam "open ta fel" heeft gekregen, kan een een voudige maaltijd worden ge bruikt. Hiervoor wordt als bijdra ge in de kosten een bedrag van 5,— gevraagd. Dit bedrag kan bij binnenkomst in het stadhuis worden voldaan. De bijeenkomst wordt gehouden in dc burgerzaal van het stadhuis en begint om 17.30 uur. De grote deuren aan de Markt zijn om 17.00 uur open. Iedere inwoner van de gemeente is op deze open tafel van harte wel kom. Wel wil het gemeente bestuur graag weten op hoeveel gasten kan worden gerekend. Wilt u uw komst tevoren melden bij het bureau Voorlichting? Dit kan telefonisch (26251) of door het invullen van de antwoord kaart, die het gemeentebestuur aan de vaste relaties heeft ge zonden. Op dinsdag 5 januari 1988 hou den twee commissies een openba re vergadering: de Commissie Openbare Orde en Veiligheid vergadert om 16.00 uur, secretaris is de heer J.J. v.d. Meijden; de Bestuurscommissie Welzijns- accommodaties om 19.30 uur, plaatsvervangend secretaris is de heer J. Vuyk. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij op grond van het bepaalde in artikel 108 van de Algemene Politieverorde ning Middelburg het sluitingsuur als bedoeld in artikel 106 van deze verordening voor alle horeca- inrichtingen, daarbij inbegrepen de verlofbedrijven die alleen ge rechtigd zijn alcoholvrije drank te verstrekken, voor de nacht van 31 december 1987 op 1 januari 1988 heeft bepaald op uiterlijk 23.00 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevol ge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat De Visser Middelburg b.v., Postbus 5038 te 4380 KA Vlissingen een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een groothandel in groente en fruit op het perceel Braak manstraat 11 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie S3, nummer 2176 ged.. en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werk dag van 8.30 uur tot 1 2.00 uur en van 14.00 uur tot 1 6.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikking lig gen hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 1 8.00 uur tot 21.00 uur. In dien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01 180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wan neer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 30 ja nuari 1988. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden inge diend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01 1 80-26251 toestel 41 3) kan in de periode van 14 januari 1 988 tot en met 22 januari 1 988 een openbare zitting worden gehouden, waar op mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een ge- dachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis dat zij hebben bepaald, dat het verboden is in de periode van zaterdag 2 januari 1 988 tot en met zaterdag 1 6 januari 1988 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet: - voor het doen of laten uitvliegen vóór 09.00 uur en na 1 9.00 uur; - op de zondagen 3 en 10 januari 1988. Deze luxe vitrinekast van ca. 104 cm breed bij 198 cm hoog en 40 cm diep is een prachtig werkstuk voor een (amateur) houtbewerker. Al hoewel de konstruktie niet echt moeilijk is, zijn er toch veel bewerkin gen aan de verschillende onderdelen die het nodige geduld eisen. Neem er daarom gerust de tijd voor om dit project tot een goed einde te bren gen. Maak de kast van mooi, uitgewerkt, hout en besteed vooral veel aandacht aan de afwerking zodat hij echt een sierraad in huis wordt. De tekening van 4 bladen is met duidelijke bouwinstruktie, materiaal- lijsten en detailtekeningen op ware grootte. U kunt de tekening bestel len door 15,over te maken op postrekening nr. 3567600 van Kar- weipost, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 1417 F/VI. ZVA. Na ontvangst van u\> overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Deze fraaie kast is van hetzelfde ontwerp als de zo populaire meubelen aan het begin van deze eeuw. Het model op de foto is van eiken, doch u kunt de kast evengoed maken van grenen of een andere goede meu belkwaliteit hout. In de 2 diepe laden van de onderkast gaan het bestek en diverse andere tafelaccessoires en achter de deuren is er veel ruimte voor allerlei spullen, van tafellakens tot muziekalbums. De onderkast is ca. 108 cm breed bij 47 cm diep. In de vitrinekast is er achter de glas deuren een mooie stofvrije ruimte voor het uitstallen van boeken, cu riositeiten, glas en aardewerk. Dc totale hoogte van onderkast plus vi trinekast is 188 cm. Door deze kast zelf te maken krijgt u niet alleen een uniek meubelstuk doch u zult ook aan het maken veel plezier bele ven. De bouwtekening is met mallen op ware grootte, voor de onregel matig gevormde delen, met materiaallijsten en met duidelijke bouwbe- schrijving. De tekening kunt u bestellen door 12,50 over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van tekening nr. 993 F/VL. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Deze stevige wagen voor het vervoer van piascontainers e.d.is ca. 57 cm lang bij 23,5 cm breed en 30 cm hoog. De hefinriebting, waarmee de container op de wagen wordt gezet, draait om een paar pennen en wordt bediend met twee handles d.m.v. een systeem van touwtjes. De container hangt met kettingen aan de hefinrichting; de cabine kan naar voren worden geklapt. Samen met de tekening kunt u de volgende ac cessoires bestellen: wielen met assen en asdoppen, scharnierpennen, scharnieren, schroeven, touw, ketting, messing staf en rode plakletters. Verf de wagen in aantrekkelijke kleuren en u hebt een stuk speelgoed waar ieder kind gek op zal zijn. Tekening container lorry, bestelnr. 5589 F/Vl 10,75. Tekening ac cessoires, bestelnr. P 5589 F/VL 49,60. Te bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postreke ning nummer 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van het bestelnummer. Dit mooie model van een ouderwetse bierbrouwerswagen is ideaal als u van figuurzagen houdt en uitgekeken bent op het maken van vlakke voorstellingen. Bovendien doet u met dit model de nodige ervaring op met het bewerken van dun messing band en draad. Het model is ca. 30 cm lang bij 18 cm hoog en 12 cm breed. Informatie over de inbouw van een muziekwerkje en over wielen en een porceleinen paard voor de ze wagen vindt u op de tekening. De tekening is te bestellen door 12,50 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 5520 F/Vl. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. De kinderen waarvoor wij dit grote kasteel met ophaalbrug en valluik hebben gemaakt raken niet uitgespeeld. Het is fascinerend om te zien hoe eindeloos kan worden gespeeld met de 15e eeuwse ridders en ande re accessoires, al moeten we toegeven dat zo nu en dan ook wel eens een moderne auto de ophaalbrug oprijdt. Het triplex kasteel is ca. 56 cm breed bij 48 cm diep en 38 cm hoog. Een extra plusplunt van dit ontwerp is, dat de torens etc. na het spelen netjes in de onderdoos kun nen worden opgeborgen zodat het kasteel met weinig ruimte in beslag neemt. Speciale accessoires voor de bouw van dit kasteel zijn apart of tesamen met de tekening verkrijgbaar. Het accessoires pakket bevat natuursteenbehang, vijf 15e eeuwse ridders (3 te voet en 2 te paard), dunne ketting voor de ophaalbrug en messing sierbeslag zoals schar- niertjes, deurknopjes, draaisluitingen en siernagels. Tekening bestelnr. 5518 F/Vl 11,25. Accessoires bestelnr. A 5518 F/Vl 39,50. Teke ning accessoires bestelnr. P 5518 F/Vl 45,—. De tekening en ac cessoires kunt u bestellen door overmaking van het betreffende bedrag op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern onder vermelding van de bestelnummers. y

de Faam | 1987 | | pagina 5