UW Open Tafel Kerst concert Kerstgroet Hinderwet Verbod Ophalen huisvuil Sluiting kantoren Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Welzijns- programma 1988 DE FAAM Dinsdag 22 december 1987 "Tafeltje Dekje" Nog enkele tips: tor het oog van de Lange Jan Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken hierbij bekend, dat de gemeente raad in zijn vergadering van 13 november 1987 het gemeentelijk welzijnsprogramma 1988 heeft vastgesteld. Het vastgestelde welzijnspro gramma ligt gdurende een maand, vanaf 4 januari t/m 2 fe bruari 1988 voor een ieder ter in zage op bureau Voorlichting en de afdeling Welzijnszaken ter ge meentesecretarie, beide gevestigd Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Tegen het vastgestelde wel zijnsprogramma kan door iedere belanghebbende krachtens het be paalde in de Wet Administratieve Rech tspraak O verheidsbesch ikki- nen, binnen de hierboven aange geven termijn, een bezwaarschrift worden ingediend bij de gemeen teraad. Van de beslissingen van de raad op eventuele bezwaarschriften kan een beroep worden ingesteld bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 28 december 1987 tot en met 2 januari 1988 maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag rundvlees, spruiten, aardappelen woensdag boerenkool met worst donderdag hamburger, appeltjes, pommes mignottjes vrijdag kippepoot, sperziebonen, aard appelen zaterdag wat de pot schaft Op initiatief van de Nederlandse Brandwonden Stichting wil de Middelburgse brandweer, onder deze slogan, de aandacht vestigen op het veilig afsteken van vuur werk en het innemen van niet ont ploft vuurwerk. Met inschakeling van de jeugd brandweer zullen onder andere via scholenen de daarvoor geëi gende plaatsen affiches, folders en stickers worden verspreid, waarin tips worden gegeven voor het veilig afsteken van vuurwerk. Vooral het veilig hanteren van niet-ontploft vuurwerk staat bij deze preventie-aktie op de voor grond, omdat uit ongevallencij- fers duidelijk blijkt, dat juist met niet-ontploft vuurwerk veel onge lukken gebeuren. Met name jon- Op maandag 4 januari 1988 houdt het Middelburgs gemeente bestuur de gebruikelijke nieuw jaarsbijeenkomst. Deze aangele genheid wordt in Middelburg de "Open Tafel" genoemd. De Open Tafel wordt gehouden in de Burgerzaal van het stadhuis. Het gemeentebestuur nodigt u uit de nieuwjaarsbijeenkomst bij te wo nen. Deze begint om 17.30 uur. Vanaf 17.00 uur bent u welkom in het stadhuis. Als bijdrage in de kosten wordt van u een bedrag van ƒ5,ge vraagd. Hiervoor ontvangt u een eenvoudige maaltijd. Indien u de Open Tafel wilt be zoeken, belt u dan even met Bu reau Voorlichting van de gemeen te, telefoon 01180-26251. Hier houdt men namelijk bij hoeveel gasten verwacht worden. Alle vaste relaties van de gemeente ontvangen, zoals gebruikelijk, een antwoordkaart. Op zaterdag 26 december wordt om 20.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis een "kerstconcert bij kaarslicht" gegeven door LA FONTEGARA uit Amsterdam. Dit is een blokfluittrio, bestaande uit Saskia Coolen, Peter Holtslag en Han Tol. Zij studeerden aan het Amster dams Conservatorium, waar zij hun blokfluitstudie bij Walter van Hauwe en Kees Boeke cum laude afsloten, in 1979 vormden zij het trio 'La Fontegara Amsterdam'. Sinds de oprichting heeft het en semble concerten gegeven in de meeste Europese landen. Er wor den toernees gemaakt door o.a. Italië en Zwitserland en in het ka der van het Holland Festival 1983 werd een speciaal programma met basso continuo samengesteld. Re gelmatig maakt het trio opnames voor de Nederlandse omroepen en voor de BBC in Londen. daarvan geren zijn slachtoffer. Door inlevering van niet-ontploft vuurwerk, dat overal verspreid langs straten en wegen wordt aan getroffen, wordt de hoop ge vestigd op een aanzienlijk minder aantal ongevallen. Om vooral de jeugd van 7 tot 14 jaar te stimule ren dit gevaarlijke spul bijeen te zoeken en het dan in te leveren zal op nieuwjaarsdag tussen 14.00 uur en 16.00 uur de brandweerka zerne aan de Looierssingel daar toe open zijn. Zij die bij de 10 ho ren, die de grootste hoeveelheid in gewicht binnenbrengen worden in de gelegenheid gesteld om met een echte brandweerauto, gekleed in bluspak en helm, mee te gaan naar één van de kerstboomver brandingen teneinde daar de laat ste vuurresten te doven. Voor het verzamelen geldt de vol gende tip: Dompel het bewuste vuurwerk in een emmer met een bodempje water. De ontvangst wordt gewogen en nat spul weegt nu eenmaal zwaarder! Koop vuurwerk alleen bij officië le detailhandel. Let erop dat het vuurwerk is voorzien van een (wettelijk verplichte) duidelijke gebruiksaanwijzing in de Neder landse taal. Bewaar vuurwerk bij voorkeur in een metalen trommel of bus op een veilige droge plaats, zo moge lijk niet in huis. Lees de gebruiksaanwijzing rustig door, ruimschoots vóór het afste ken van het vuurwerk. Hetzelfde geldt voor het klaarzetten van de te gebruiken hulpmiddelen, zoals de flessen voor het afsteken van vuurpijlen. Zoek de plek waar u het vuurwerk gaat afsteken met zorg uit. Denk daarbij aan het brandgevaar: rie ten daken, open opslagplaatsen van brandbare materialen e.d. Bepaal ook van te voren waar de toeschouwers veilig kunnen staan. Houd daarbij rekening met eventueel optredende gladheid. Vertel de toeschouwers dat ze hun ogen met de handen moeten be dekken wanneer het vuurwerk on verwacht hun richting uitschiet. Maak ze eveneens attent op het neerkomen van vuurwerk dat door anderen (bijv. de buren) wordt afgestoken. Voor het geval er toch iets mis mocht gaan: het binnen handbe reik hebben van de telefoonnum mers van brandweer, arts en poli tie kan kostbare tijd besparen. Zorg dat alle ramen en deuren gesloten zijn als het vuurwerk begint. Gebruik voor het afsteken geen lucifers maar een gloeiende siga ret of sigaar, ga zodra de lont brandt een paar stappen achter uit. Probeer een "weigeraar" (lont opgebrand, niet afgegaan) niet opnieuw aan te steken. Terug brengen naar de verkoper is de juiste oplossing. Of, zoals dit jaar mogelijk is, breng niet-ontploft vuurwerk natgemaakt naar de brandweer. Zet vuurpijlen in een met zand ge vulde fles, of beter nog in een fles die half in de grond staat. Het gaat erom dat de fles rechtop staat en niet om kan vallen. Vuurwerk in de hand ontsteken is heel gevaarlijk. Met ontstoken vuurwerk gooien is nóg gevaarlij ker. Laat u niet verleiden, doe het nooit! Ga niet met vuurwerk experimen teren, maak er geen bundels van ter verhoging van het effect, dat is levensgevaarlijk. Ontsteek elk stuk apart. Zorg dat steeds het deksel op de voorraadbus of - trommel zit. Bij het zelf maken van vuurwerk zijn al veel ongelukken gebeurd. Laat de fabricage aan deskundi gen over. Wees kritisch bij de beslissing of uw kinderen oud en wijs (dus voorzichtig) genoeg zijn om mee te doen aan het afsteken van vuurwerk. Het is een hele verant woording! Bereid ze in ieder geval goed voor en blijf toezicht houden. Het jaar 1987 loopt ten einde. Maar alvorens het zover is zullen de meesten van ons eerst nog het kerstfeest vieren. Een ieder doet dat op eigen wijze. De één zal de kerstdagen gebruiken om stil te staan bij de geboorte van Jesus Christus, de ander zal op die dagen hopen dat de fel begeerde wereldvrede eens lot stand zal komen, Velen vieren kerst in huiselijke kring. Anderen gaan bij familie of kennissen op be zoek. In elk geval brengen de meesten de kerstdagen door op een wijze waar men zich prettig bij voelt. Kerstmis 1987! Het gemeentebestuur van Middelburg wenst u goede dagen toe en hoopt dat het kerstfeest u datgene brengt wat u ervan verwachtte. Het ensemble bespeelt kopieën van renaissance- en barokinstru- menten en de leden specialiseren zich in Engelse muziek. Zij heb ben uitgebreid onderzoek verricht naar het zogenaamde 'Baldwine Manuscript' (1581-1606) uit het British Museum. Veel tot nu toe niet gepubliceerde muziek van Baldwine en tijdgenoten werd zo in de openbaarheid gebracht. La Fontegara Amsterdam pro beert een zo groot mogelijk reper toire te bestrijken. Een aantal hedendaagse werken werd speci aal voor het trio geschreven. Het programma ziet er als volgt uit: Jo Kono Standing (1982) John Buil Fantasia (ca. 1610) Joh. Mathheson Sonata op. 1 nr. (1708) - Prelude - Allegro - Chaconne Jacob van Eyck Batali (1646) Anoniem (14e eeuw) Fiïius meus. Rondeau. Motettus. Filius meus. Jacob van Eyck Amarilli mia bella (1646) Nathaniel Giles Miserere (ca. 1600) John Baldwine A Browninge (ca. 1600) Martin Agricola L'homme banni De tous bicn plaine (ca. 1550) Pauze Jacob van Eyck Engels nachte- gaeltje (1646) Clement Janequin L'alouette (ca. 1540) John Baldwine Coockow (ca. 1600) J.B. de Boismortier Sonate op. 7 nr. 6 (1725) - Moderement - Courante - Ten- drement - Gigue Willem Wander van Nieuwkerk So Tear (1986) geschreven voor het ensemble Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn tot wijziging-over te gaan van de door hen op 26 spril 1983, gewijzigd op 30 september 1986 aan de Fa. Gebr. de Klerk te Middelburg verleende ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een transportonderneming gelegen aan de Elektraweg 21 te Middelburg. De reden hiervoor is door middel van het stellen van vervangen de voorschriften te voorkomen dat regenwater zich vermengt met olie en vervolgens in het riool of op of in de bodem wordt geloosd. De voorgenomen wijziging houdt het volgende in: artikel A.6. wordt als volgt gelezen: A.6. Afgewerkte olie en chemische afvalstoffen waaronder water-olie-mengsel mogen uitsluitend worden afgegeven aan een vergunninghouder ingevolge artikel 21, 22 resp. 8 van de Wet chemische afvalstoffen. Afgewerkte olie en chemische afvalstoffen zoals water-olie mengsel moeten worden afgevoerd door middel van een daar toe geschikt transportmiddel naar daartoe ingerichte opslag en/of verwerkingsbedrijven (verbrandings- en terugwin- installaties). Van de afgewerkte olie en chemische afvalstoffen moet het vol gende worden geregistreerd: de datum van verwijdering uit de inrichting; - de hoeveelheid verwijderde afgewerkte olie en/of chemische afvalstoffen; - de naam en het adres van de transporteur; - de bestemming van de afgewerkte olie en/of chemische af valstoffen; Artikel F.2.4. wordt als volgt gelezen: F.2.4. De vloeistofdichte bak mag niet voorzien zijn van een lei ding om hemelwater te laten afvloeien. Boven de vloeistofdich te bak, waarin de tank is geplaatst, moet een afdak zijn aangebracht, zodanig dat geen hemelwater in de bak kan komen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 7 januari 1988 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis dat zij hebben bepaald, dat het verboden is in de periode van zaterdag 2 januari 1988 tot en met zaterdag 16 januari één of meer duiven te doen uitvliegen of enige hande ling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uit vliegen. Het verbod geldt niet: - voor het doen of laten uitvliegen vóór 09.00 uur en na 19.00 uur; - op de zondagen 3 en 10 januari 1988. Omdat Eerste Kerstdag en Nieuw jaar op een vrijdag vallen zijn er geen wijzigingen in de ophaalda gen voor het huisvuil. Er komen nogal eens vragen bin nen over de manier en het mo ment, waarop huisvuil kan worden aangeboden. Deze infor matie kunt u vinden op pagina 45 van de gemeentegids "Thuis in Middelburg", die we hier nog eens plaatsen. Het huisvuil wordt eenmaal per week opgehaald Aan bederf onderhevig huisvuil (etensresten e.d.) dient aangebo den te worden in plastic zakken met een max. gewicht van 15 kg. Niet aan bederf onderhevig huis vuil kan worden aangeboden in deugdelijke verpakking zoals goed dichtgebonden dozen e.d. Grootste afmetingen 100 x 50 x 50 cm. Maximumgewicht per pakket 25 kg. Grof vuil Het grof vuil (aan te bieden in draagbare eenheden) wordt op dezelfde dag als het huisvuil opge haald. De plastic zakken en ande re pakketen mogen niet eerder dan 7.00 uur 's morgens op de op haaldag op de stoep worden gezet. Schadelijke stoffen Bij het personeel van de reini gingsauto is gratis een plastic tas verkrijgbaar waarin u schadelijke stoffen afkomstig uit huishou dens kunt verzamelen zoals batte rijen, ammonia, bleekwater, was benzine, verf, medicijnen enz. De volle tas moet u afgeven aan de chauffeur van de reinigingsauto. U krijgt dan een nieuwe tas. Wenst u grotere partijen schade lijke stoffen aan te bieden dan kunt u contact opnemen met Ge meentewerken, tel. 82000. Glas- en Papiercontainers In alle wijken staan glas- en pa piercontainers. Over het alge meen in combinatie met elkaar en zo dicht mogelijk in de buurt van levensmiddelenwinkels. Zelf vuil afvoeren of in containers deponeren Op aanvraag kan de Reinigings dienst een container bij u thuis plaatsen. Ook zelf brengen van vuil naar de stortplaats "Midden- Zeeland" is mogelijk tussen 8.00 en 16.45 uur. Tel. (01196) 12583. Na sluitingstijd kunt u gebruik maken van de bij de stortplaats aanwezige containers. Een erg kleine hoeveelheid waar u direct vanaf wilt, kunt u op werkdagen van 8.00-16.00 uur naar de reini gingsgarage aan de Oude Veerse- weg brengen. Motorolie- en chernisch- afval-tank Bij de reinigingsgarage aan de Oude Veerseweg staat een specia le tank waarin men oude/overtol lige motorolie kan deponeren. Een dergelijke voorziening is er ook bij sommige garagebedrij ven. Voor informatie over grotere hoeveelheden kunt u contact op nemen met Gemeentewerken, tel. 82000. Speciale plaats voor dood huisdier U kunt uw dode huisdier brengen naar de daarvoor ingerichte gara ge van de Reinigingsdienst aan het eind van de Stadsambachts- weg. Let even op het daar aanwe zige houten luik. De kantoren van de gemeente Middelburg zijn op donderdag 24 december en op donderdag 31 de cember gesloten om 15.30 uur. Het nieuwe "werkjaar" vangt aan op maandag 4 januari 1988 om 10.00 uur.

de Faam | 1987 | | pagina 5