GLASBAK Huisstijlstadsvernieuwingkinderopvang computersverkeersveiligheidkoetshuizen Spuitbus bedreigt ozonlaag Hinderwet Verordening V erkeersdrempels Concertenreeks Oude Muziek Colofon Natuur en milieu Week Werk in uitvoering Afhalen Parkeerpas Verbetering huurwoning Segeerssingel 30 km/uur Woensdag 9 december 1987 DE FAAM Tafeltje Dekje Op maandag 14 december komt om 14.00 uur de ge meenteraad van Middelburg weer bijeen. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune. Deze is bereikbaar via de Chourtoren (in gang Lange Noordstraat). De bij de agenda behorende stukken liggen ter inzage bij Bureau Voorlichting van de gemeente, Stad huisstraat 2. Agenda: Gat Opspraak Informatie Tips Ter inzage Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Door het oog van de Lange Jan A Wegens herbestratingswerkzaam- heden is op een gedeelte van de Lange Geere slechts beperkt ver keer mogelijk. Omdat de busbaan 'op Plein 1940 wordt gerepareerd is hier van 7 tol en met 11 decem ber een kleine omleiding. Ingaande dinsdag 15 december 1987 kunnen diegenen, die een aanvraag hebben ingediend voor een parkeerpas, deze afhalen te gen contante betaling bij de afde ling Burgerzaken, Stadhuisstraat 2. Deze afdeling is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 8.00 en 12.30 uur. Staatssecretaris Heerma van Volkshuisvesting heeft besloten de regeling voor de verbetering van huurwoningen op een aantal punten te wijzigen. De aangepaste regeling treedt op I januari 1988 in werking. De wijzigingen hebben betrekking op onder meer; - een samengaan met de regeling geluidwering; - het inbouwen van mogelijkhe den om van de regeling af te wij ken in verband met experimenten; - het vervallen van het budget voor apart aanbrengen van warmte-isolatie; - de instelling van een Centraal Fonds voor de sanering van fi nancieel zwakke instellingen. Verder heeft de staatssecretaris de bouwkosten van vergelijkbare nieuwe woningen voor het jaar 1988 bekendgemaakt. Deze zijn belangrijk voor de berekening van de rijkssubsidie bij woning verbetering en de daaruit volgen de huurverhoging. Afhankelijk van de regio en de bereikbaarheid van de bouwlokatie variëren in 1988 de bouwkosten van verge lijkbare nieuwe woningen van f 92.000,— tol f 119.000,— 5 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag- en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met num mer 01180 - 38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dagen. Menu van 14 tot en met 19 decem ber 1987 maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag rundvlees, sperziebonen, aard appelen woensdag stamppot zuurkool met worst donderdag spaghetti bolognese vrijdag kabeljauw, wortelen, aard appelen zaterdag wat de pot schaft De gemeenteraad vergadert Opening. 1. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 26 oktober 1987. 2. Mededelingen en ingeko men stukken. 3. Benoeming van mevrouw A. d'Huy-den Engelsen als lid-deskundige in de commis sie Volksgezondheid. In de v^ste commissie van ad vies en bijstand voor Volksge zondheid volgt mevrouw d'Huy namens de Middel burgse Vrouwenraad me vrouw H. de Graaf op. 4. Aanschaf Uher-recorder ten behoeve van de politie. Voor specialistische opsporings onderzoeken heeft de politie een recorder nodig. Hiermee is een investering gemoeid van ƒ4.512,-. 5. Invoering gemeentelijke huisstijl. Dezelfde stijl in briefhoofden, enveloppen, dienstauto's, kle ding en bewegwijzering, dat is wat men bedoelt met huisstijl. Zo krijgt de gemeente Middel burg een eigen, herkenbaar gezicht, het is duidelijker en heeft ook economisch voorde len, omdat er minder soorten briefpapier en dergelijke no dig zijn. Voorgesteld wordt het Amsterdams bureau "Amstel Advertising" de op dracht voor het ontwikkelen van zo'n huisstijl te verlenen. Hiervoor is een krediet nodig van 25.200, 6. Wijziging Gemeenschappe lijke Regeling Regionale Brandweer Noord- en Midden-Zeeland 1987. Omdat de gemeenten Tholen en Sint Philipsland het niet eens zijn met deze Regeling, worden deze gemeenten vrij gesteld van alle rechten en ver plichtingen tot 1 januari 1997. gerestaureerd zullen ze dienen als uitbreiding van de Zeeuwse Muziekschool. 8. Aanschaf auto ten behoeve van de reinigingsdienst. Voorgesteld wordt in te stem men met de aankoop van een nieuwe auto met een hydrauli sche containerafzet-installatie en een reinigingsdienst, inclu sief zeven afzetbakken. Hier door kunnen op de huidige vuilverzamelpiaatsen losse vuilbakken worden geplaatst, dit werkt efficiënter en schoner. 9. Verbouwingsplan kantine c.a. Overloper 10 ten behoeve van de plantsoendienst. 10. Vernieuwen ombouw crematie-oven in crema torium. 11. Kinderopvang ten behoeve van gemeentepersoneel. Voor het maatschappelijk kunnen funktioneren van bei de ouders is kinderopvang erg belangrijk. Dit heeft de ge meenteraad onderkend in de vorig jaar vastgestelde eman cipatienota. Voorgesteld wordt, als logisch vervolg hierop, voor het gemeenteper soneel kinderopvang te creeë- ren door twee "kindplaatsen" te kopen bij de Stichting Kin derdagverblijf "Kinderdijk". 12. Ontwerp nieuwe gemeen schappelijke regeling Admi nistratief Dienstencentrum Zeeland (A.D.Z.). Besproken wordt een concept- gemeenschappelijke regeling betreffende het werkvoorzie ningschap A.D.Z., gevestigd in Vlissingen. Deze nieuwe re geling komt in de plaats van de bestaande, welke werd aan gegaan door de besturen van de Walcherse gemeenten en de werkvoorzieningsschappen De Betho te Goes, de Zuidhoek te Zierikzee en Zeeuws Vlaande ren te Terneuzen. Aanpassing van de regeling is nodig, om- 7. Vaststellen exploitatie- opzet "Binnengebied Zusterstraat". De gemeente heeft besloten garagebedrijf De Dreu aan de Zusterstraat aan te kopen. In dit stadsvernieuwingsgebied kunnen een 20-tal woningen worden gebouwd. Om het plan in uitvoering te kunnen nemen, is een krediet nodig van 10.000,voor de plan- en bedrijfskosten. 7a. Beschikbaarstellen aanvul lend krediet ten behoeve van de totale restauratie van de panden Kuiperspoort 16, 18 en 20. Deze pandjes in de Kui perspoort zijn oude koetshui zen, die in een verregaande staat van verval verkeren. Restauratie is hard nodig om de panden te kunnen behou den. Wanneer ze eenmaal zijn Garagebedrijf Zusterstraat dat een nieuwe wet in werking is getreden. 13. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het herstel van de vloeren van de gym nastieklokalen H. Dunant- laan, Gen. H. Smithlaan en Westmede. 14. Toepassing artikel 70 van de Wet op het Basisonderwijs inzake partiële aanpassing van het hoofdgebouw van de openbare basisschool "De Sandenburch". Voorgesteld wordt bij de mi nister van Onderwijs en We tenschappen een verzoek in te dienen om bekostiging van de gedeeltelijke aanpassing van het gebouw Baarsjesstraat 45 ten behoeve van de huis vesting van "De San- denburgh". 15. Toepassing artikel 74 Wet op het Basisonderwijs ten be- Voormalige Koetshuizen Kuiperspoort hoeve van de R.K. "Gaudea- musschool" voor basison derwijs. Voorgesteld wordt te voldoen aan het verzoek van het schoolbestuur om bij te dra gen in de kosten van de ver vanging van de vier buiten deuren. 16. Beschikbaarstellen krediet vervangen rijwielstalling "School voor Praktische Vorming". 17. Verlenen medewerking uitbreiding huisvesting "Too- renvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). Het schoolbestuur heeft ver zocht om, gezien het toegeno men aantal leerlingen, de huis vesting aan de Beneluxlaan 12 te kunnen uitbreiden met één lokaal. Voorgesteld wordt dit verzoek in te willigen. 18. Verlenen medewerking voor: a. vervanging leerlin- genstoelen, b. aanschaf leer- en hulpmiddelen vak natuur kunde en c. inrichting van een 16e groep ten behoeve van de "Toorenvliedtschool" (v.s.o.-l.o.m.). 19. Vaststelling 27e en 28e be grotingswijziging 1987 en 3e begrotingswijziging 1988. Ondermeer omdat verschillen de ramingen moeten worden aangepast, kredietverleningen verwerkt en percelen grond zijn verkocht, moeten de be grotingen voor dit en volgend jaar worden gewijzigd. 20. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van stimulering computergebruik onder het personeel. Om het personeel vertrouwd te maken met computers, wil de gemeente hen de gelegen heid geven tegen gunstige fi nanciële voorwaarden een per sonal computer aan te schaf fen. Voorwaarde daarbij is onder meer, dat zij een com putercursus volgen. 21. Besteding startgeld "Aktie-25%". Zoals eerder gemeld gaat de gemeente Middelburg deelne men aan de Aktie -25%. Deze landelijke aktie wil de ver keersveiligheid vergroten en is erop gericht om in het jaar 2000 het aantal verkeersslach toffers verminderd te hebben met 25 procent. Iedere deelnemende gemeente krijgt een startgeld van 1, per inwoner. De gemeente Middelburg wil dit geld aan wenden voor oversteekvoor- zieningen in de Vrijlandstraat (nabij de Overloper) en inde Roozenburglaan (bij De Oosterburch). Daarnaast wordt voorgesteld het gedeelte van de Nadorstweg tussen de Noordsingel en de Sir Winston Churchillaan af te sluiten voor doorgaand verkeer. 22. Rondvraag. Het gat in de ozonlaag groeit, onder andere door het gebruik van be paalde drijfgassen in spuitbussen. Ongeveer 30 procent van de in Ne derland gebruikte spuitbussen bevat de schadelijke chloorfluorkoolwa terstoffen (cfk's). Vorige maand begon de Vereniging Milieudefensie, samen met een vijftal andere organisaties, een actie tegen deze spuitbussen: "Koop geen spuitbussen die de ozonlaag bedreigen". Inmiddels heeft minister Nijpels een principe-akkoord bereikt met de Nederlandse spuitbusfabrikanten (Aerosolvereniging) om het CFK- gehalte in spuitbussen in 1990 te verminderen met 90 tot 95 procent. De overeenkomst wordt waarschijnlijk deze week officieel onder tekend. vorm daalde spectaculair: in Ne derland daalde de verkoop van 79 miljoen in 1974 naar 47 miljoen in 1979. Na enkele jaren van bescheiden groei nam de verkoop van spuit bussen in ons land in 1986 weer met 10 procent toe tot ruim 58 miljoen. Optimisten praten zelfs al over een snelle evenaring van het verkoopcijfer van 1974. Volgens de Nederlandse Aerosol Vereniging (NAV), een overkoe peling van alle spuitbusfabrikan ten en -importeurs in ons land, bevat ongeveer 10 procent van de in Nederland gefabriceerde spuit bussen cfk's als drijfgas. Toen Konsumenten Kont'akt echter bij wijze van steekproef 100 spuit bussen aanschafte, bleek daarvan 30 procent cfk's te bevatten. Toen Engelse wetenschappers de ontdekking van een gat in de ozonlaag boven Antarctica be kendmaakten kwam de betrekke lijke rust rond spuitbussen en de ozonlaag eind '84 in één klap ten De spuitbus is nu al zo'n 14 jaar in opspraak, met een korte onder breking in de eerste helft van de jaren '80. De problemen begon nen in 1974 toen Amerikaanse on derzoekers ontdekten dat de chloorfluorkoolwaterstoffen, die als drijfgas gebruikt worden, in de atmosfeer niet worden afge broken. Ze kunnen de bescher mende ozonlaag op 15 tot 25 kilo meter boven het aardoppervlak aantasten. Daardoor zou meer schadelijke ultraviolette zon nestraling de aarde bereiken, met als gevolg een toename van huid kanker, staar, en schade aan landbouwgewassen en leven in de zeeën. Naar aanleiding van deze schok kende gegevens werden over de hele wereld boycots van spuitbus sen georganiseerd. Met succes, de markt voor deze verpakkings einde. Dit gat groeit elk jaar en ook boven de bewoonde gedeeltes van de aarde is de ozonlaag al aangetast. Bovendien is dit najaar het definitieve bewijs geleverd dat de verschijnselen in het Zuidpool gebied veroorzaakt zijn door de cfk's. Het doel van de onlangs gehou den actie van de Vereniging Mi lieudefensie is om zo snel moge lijk het gebruik van spuitbussen met cfk's te beëindigen. De con sument wordt daarom opgeroe pen om geen spuitbussen meer te kopen die de ozonlaag bedreigen. Meestal is aan de verpakking te zien of een spuitbus cfk's bevat, dan staat er een waarschuwing op. Wie vragen heeft of een gratis in formatiepakket wil bestellen over spuitbussen, kan kontakt opne men met Milieudefensie, Spuitbu sactie, Damrak 26, 1012 LJ, Am sterdam, telefoon 020 - 221366. Gebruik geen spuitbussen. Neem in principe verstuivers, deppers, deo-stiften of rollers als u cosmetica gebruikt. - Insektensprays zijn overbodig en gevaarlijk. Insecticiden doden niet allen schadelijke, maar ook nuttige insekten en ook voor men sen zijn ze giftig. - Wasbevochtigers voor het strij ken zijn overbodig. Het gaat net zo vlug, als u de was met de hand of met een plantenspuit besprenkelt. - Schoen- en leersprays hebben al een aantal vergiftigingsongevallen veroorzaakt. - Let op de voorschriften van de verpakking. Hierop staat aange geven welk drijfgas is gebruikt. Waarschuwingen op de verpak king zeggen ook iets over de scha delijkheid van de gebruikte stof fen. Een andreaskruis geeft aan dat het om een schadelijke stof gaat. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 7 december 1987 aan de heer A.A. Goedbloed te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een timmermanswerkplaats aan de Jacob Catsstraat 12 te Middelburg. De reden hiervoor is dat de aan de bovenaangehaalde vergunning verbonden voorschriften on voldoende zijn ter voorkoming van geluidoverlast en bodem verontreiniging. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden onder ge lijktijdige intrekking van de oude voorschriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 24 december 1 987 schrif telijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis dat bij besluit van de raad van die gemeente d.d. 28 september 1987 is vastgesteld de Verordening inzake speelautomatenhallen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben omtrent deze veror dening bericht van ontvangst gezonden bij brief van 1 8 novem ber 1987, nr. 319/917/147 bur. AJZ. De verordening ligt met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. De verordening treedt in werking op 12 december 1987. Het gedeelte van de Segeerssingel tussen de Kruitmolenlaan en de Segeersweg, leent zich er goed toe om er tamelijk hard te rijden. Wanneer kinderen vanuit een zijstraat de Segeerssingel opren nen of -fietsen, kunnen zich daar door gevaarlijke situaties voor doen. Ook andere langzame weg gebruikers, zoals voetgangers en fietsers, ervaren hard rijdend au toverkeer vaak als heel bedrei gend. Enkele bewoners van de Edelstenen wijk hebben nu ver zocht, snelheidsremmende voor zieningen aan te brengen op de Segeerssingel. Burgemeester en wethouders vin den, dat de Segeerssingel een weg is die in aanmerking komt voor zulke voorzieningen. Zij hebben daarom besloten, een vijftal de montabele verkeersdrempels aan te brengen op het geasfalteerde gedeelte van de Segeerssingel, na bij Opaal, Opaalplaats, Smaragd, Smaragdplaats en Diamant. Het betreft hier in feite een tussen vorm tussen drempel en ribbel, welke nog niet eerder in Middel-» burg is toegepast. In combinatie met deze drempels willen burge meester en wethouders het gedeel te van de Segeerssingel tussen de Kruitmolenlaan en de Segeersweg aanwijzen als 30 km/uur-straat. Van 9 december 1987 tot en met 8 januari 1988 ligt een tekening, met daarop aangegeven de plaat sen waar de drempels zullen wor den aangebracht, bij bureau Voorlichting van de gemeente ter inzage. Dit bureau, dat op het adres Stadhuisstraat 2 is ge vestigd, is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. Tussen 9 december en 8 ja nuari kurrt u op het bovenom schreven plan inspreken. Dit in spreken is mogelijk door middel van een speciaal formulier, dat verkrijgbaar is bij bureau Voor lichting. Mozart, Mozart en nog eens Mo zart staat op het programma van The Melvyn Tan Piano Quartet, op vrijdag 11 december om 20.15 uur in de Burgerzaal van het stadhuis. Melvyn Tan is een uitzonderlijk talent, een muzikant, die zich niet gemakkelijk laat rangschikken in een standaardcategorie. Hij stu deerde in Londen bij Vlado Perle- muter en Nadia Boulanger. Een beurs bood hem de gelegenheid om aan het Royal College of Mu sic behalve piano ook clavecym- bel te studeren. Zo werd zijn bij zondere belangstelling gewekt voor de klaviermuziek uit de 17e, 18e en begin 19e eeuw, een ont wikkeling, die hem wel achter de toetsen van de fortepiano moest brengen. Het oeuvre van Wolfgang Ama- deus Mozart is uiteraard een pa radijs voor een fortepianist, om dat het een overvloed biedt aan solowerken en muziek in kleinere en grotere bezettingen. Melvyn Tan is één van de nog steeds tamelijk sporadisch voor komende vertolkers, die het be wijs leveren voor de stelling, dat Mozart op de fortepiano uitge voerd zo mogelijk nog meer moois, delicaats en verleidelijks heeft te bieden dan Mozart op de Steinway, de Bösendorfer of de Yamaha. Dit concert is het tweede in de concertenreeks Oude Muziek die wordt gegeven in de Burgerzaal. Deze reeks is weer een onderdeel van een circuit, opgezet door de Stichting Oude Muziek in Utrecht. Het volgende concert wordt gegeven op 12 februari 1988.

de Faam | 1987 | | pagina 5