ZEELAND Dreams die first? westerschelde- oeververbinding ontwerp-beschikkingen ocs De Faam/DÉ^SINGER wijziging vergunningen hercules Milieu-effect rapport Landschapsverzorging KAAS KADOBONNEN SMIWïm heeft ze! AD VER TEREN BE FAAM Woensdag 2 december 1987 WOV ter inzage Vorige week woensdag heeft Unicef medewerker Alan Court in Middelburg verslag gedaan van de besteding van het geld, dat in Zeeland is ingezameld voor het onder wijsproject in Nepal. ('OM M ISSI K-S WOV Meisjes Voortgang Giro Onderwijzeressen IN BE HOK 1> provinciale griffie provinciale griffie provinciale griffie ADVERNEMEN ADVERTELLEN ADVERDRAAID ADVERZIEN ADVERGETEN ADVERB0UWEN ADVERK0PEN ADVERTENTIE Filippijnse kinderen zoeken PLEEGOUDERS op-afstand terre des hOmmes GIRO 646900 A B J) r üJi UW Winnende bezetting Dreams die first? Vrijdag 11 december ontvangt de band Dreams die first? de aan moedigingsprijs Jong Zeeuws Talent 1987. Gedeputeerde G. de Vries-Hommes reikt de prijs, die vijfduizend gulden groot is, uit in De Piek in Vlissingen. Verder krijgt de band honderd promotiefo to's van het Zeeuwse popblad Gimmick. Dreams die first? is de winnaar van het popconcours Hit'm or lose, dat van de zomer op ver schillende plaatsen in Zeeland is gehouden. De finale was tijdens het popfestival Rhythm Boo ze in Vlissingen. De tweede plaats was voor The Noise, die daarmee de helft van de kosten voor het maken van een single won, beschikbaar gesteld door geluidsstudio Ron Konings. De derde prijs ging naar Car Trouble. Alledrie de bands treden op 11 december op in De Piek, te be ginnen om negen uur 's avonds. Dreams die first? bestaat uit vijf leden: zangeres Karin de Koek, Peter Wessel, gitaar/zang, Her man Haas, toetsen, Kees van Op maandag 7 december, 16.00 uur vergadert de staten commissie voor economische zaken. In deze extra vergade ring komen de havenschaps stukken aan de orde van Vlis singen en Terneuzen. De com missie zal zich ook buigen over het statenvoorstel over de so ciaal economische consultatie groep (SECG) en over de evalu atie van het voorwaarden scheppend beleid 1981-1987. ;De commissie vergadert in het 'openbaar in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. Belzen, bas/zang en Jeffrey Bax, drums. Tijdens het festival in Vlissingen was Han Daselaar nog bassist en zanger - hij heeft inmiddels de groep verlaten. In 1986 verscheen Dare to dream - de eerste plaat van Dreams die first? en dit jaar werd de cassette No rest - no sleep opgenomen. Behalve ei gen werk brengt de groep num mers van geestverwanten, zo als Sweet Dreams van The Eu- rythmics. Voor de aanleg van een vaste oeververbinding Westerschelde (WOV) zal een milieu effectrapport (mer) worden op gesteld, waarin drie tracé's aan de orde komen: ten oosten van de lijn Borssele-Hoofdplaat, ten westen van de lijn Ellewouts- dijk-Terneuzen en ten oosten van de lijn Ellewoutsdijk- Terneuzen. Voor de laatste mo gelijkheid heeft de stuurgroep Westerschelde oeververbinding zich al eerder het meest geïnte resseerd getoond. Voor de drie varianten geldt, dat zij in Midden-Zeeland moe ten aansluiten op rijksweg A58 en in Zeeuwsch-Vlaanderen op rijksweg N61 Het effect-rapport moet betrek king hebben de Westerschelde en op de twee aanlandingspun- De startnotitie milieu effectrapport voor de Wester schelde Oeververbinding (WOV) ligt van 3 december tot en met 8 januari ter inzage in de gemeentehuizen in Zeeuwsch- Vlaanderen, op Zuid-Beveland en van Middelburg, Vlissingen en Arnemuiden. Ook ligt de no titie ter inzage bij het bureau mi lieu van de provincie, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Gedurende die tijd kunnen op merkingen over de startnota worden gemaakt. Die opmer kingen moeten schriftelijk wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De startnota milieu effectrapport is voor vijf gulden te koop in het informatiecen trum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, telefoon 01180-31400. ten, wat neerkomt op de Zak van Zuid-Beveland en op Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen. In de startnotitie-mer, die het dagelijks bestuur van de provin cie onlangs heeft vastgesteld, wordt een beschrijving van de drie onderdelen gegeven. Ver der wordt vermeld welke gevol gen er voor die gebieden optre den als de WOV wordt aan gelegd. Aan de Zuidbevelandse kant is niet te ontkomen aan aan tasting van het landschappelijk waardevolle gebied van de Zak. Wel wordt gesteld, dat als de lijn ten oosten van Ellewouts- dijk-Terneuzen wordt aangehou den de schade het beperktst blijft, doordat de wegen precies langs de grens van het gebied kunnen lopen. In dat geval zul len aan de Zeeuws-Vlaamse kant een deel van de Otheense Kreek en de kreek- resten bij de Griete aangetast worden. Het effect voor de Westerschel de zal worden bepaald door de manier, waarop de WOV wordt gebouwd, een brug, een tunnel of een combinatie van beide. Technisch zijn alle uitvoeringen mogelijk. Als voor een brug wordt gekozen, zal die hoog bo ven alles uitsteken, wat erg be palend zal zijn voor het beeld van de Westerschelde. Gedeputeerde staten moeten voor 1 maart de richtlijnen vast stellen voor het uiteindelijke milieu-effectrapport, waarna in spraak op die richtlijnen wordt geboden. Provinciale staten beslissen in hun vergadering van december over een bijdrage van zestig duizend gulden voor de stichting Land schapsverzorging Zeeland. Het geld is nodig voor de begeleiding van baanlozenprojecten in 1988. Zeeland helpt Nepal Op het ogenblik wordt gewerkt aan 24 schooltjes in het district Bajhang, in het westen van Ne pal. De bouw en inrichting van een Nepalese school komt op zo'n elfduizend gulden: 8,5 dui zend gulden voor het gebouw en 2,5 duizend voor de inrich ting en lesmateriaal. Voordat Unicef medewerking verleent, moet de dorpsge meenschap aantonen, dat het zelf ook bereid is geld in de school te investeren. Gebleken is dat door die aanpak, waarbij andere financiers worden aan getrokken, het project vlugger van de grond komt. Bovendien blijft dan, na de bouw of het opknappen van de school, de belangstelling voor het onder wijs groter. Gebruik is dat de verhouding in de financiering tussen Unicef en de dorpsgemeenschap zestig/ veertig is. De percentages wis selen wel eens, afhankelijk van de omstandigheden, zoals de bereikbaarheid van een dorp. Meisjes gaan in Nepal niet zo vaak naar school als jongens. De meisjes moeten thuis mee helpen, waar zij natuurlijk wel allerlei huishoudelijke dingen le ren, maar lezen en schrijven blij ven achterwege. Unicef is nu bezig met apart onderwijs voor meisjes, wat twee uur per dag wordt gegeven. De eerste drie schooljaren worden op die ma nier "afgewerkt" en de bedoe ling is, dat de meisjes - en hun ouders - daarna zo vertrouwd zijn met het idee, dat de meisjes daarna het hele schoolprogram ma meedoen. Unicef ziet deze maatregel als een noodoplos sing. Als vervelend neveneffect wordt gevoeld, dat op die ma nier apart onderwijs ontstaat voor jongens en voor meisjes. Verspreid over de hele provincie werken zo'n kleine zeventig haanlozen aan onderhoud van het landschap. Daarbij gaat het om het knotten van wilgen, on derhoud aan veedrinkputten, en hovenierswerk op historische buitenplaatsen. Voor de bege leiding van de werklozen zijn mensen in dienst bij de stichting Landschapsverzorging. Eén van de begeleiders is een erkend ge wetensbezwaarde, die door het rijk wordt betaald. De andere personeelskosten moeten wor den betaald uit bijdragen van de provincie, de gemeenten en uit en zij geven onderwijs aan vol wassenen. Het is heel ongebrui kelijk, dat die vrouwen ergens anders werk zoeken. Regel is dat meisjes thuis wonen tot zij trouwen en getrouwde vrou wen volgen hun man. Om profijt van het geleerde te hebben heeft Unicef in samen werking met de boerenleenban ken in Nepal een muurkrant op gezet. De krant brengt weke lijks plaatselijk nieuws. De kran ten worden aangeplakt aan de banken in de dorpen. Volgend jaar begint Unicef met onderzoek. Bekeken wordt on der meer of de kinderen, die op de scholen zijn ingeschreven, nog steeds het onderwijs vol gen. De praktijk is namelijk, dat sommige kinderen na het eerste leerjaar niet meer naar school terugkomen. Als dat een veel voorkomend verschijnsel blijkt te zijn, zullen daarop maatrege len genomen moeten worden om de belangstelling voor het onderwijs gaande te houden. Dat het onderwijs voor meisjes erg belangrijk is, kan worden geconcludeerd uit het feit, dat in de gezinnen, waar de vrou wen naar school zijn geweest de kindersterfte aanzienlijk af neemt. Dat komt vooral, door dat hygiëne en gezondheids zorg onderdeel van het leerpak ket zijn. Overigens is de kin dersterfte in Nepal nog erg hoog. Van de duizend kinderen die worden geboren, sterven 113 baby's voor zij een jaar zijn. Unicef stimuleert de opleiding van meisjes tot onderwijzeres. Daarvoor wordt meegedaan in de bouw van hostels (interna ten), waar de meisjes en jonge vrouwen (sommigen van hen zijn getrouwd) in een jaar wor den opgeleid tot onderwijzeres. Na de opleiding keren de vrou wen terug naar hun dorpen en proberen daar werk te vinden. In het algemeen wordt nog de voorkeur gegeven aan onder wijzers, maar van lieverlee ko men er plaatsen vrij voor onder wijzeressen. De vrouwen en meisjes die geen baan kunnen vinden, geven vaak de aparte lessen aan de meisjes uit het dorp, die niet naar school gaan, Het gironummer van de actie Zeeland helpt Nepal - 7475 - blijft tot het eind van dit jaar in gebruik. In de loop van het jaar is daarop nog ruim zeventien duizend gulden voor het Nepa lese onderwijs gestort. Het geld zal, vermeerderd met het pro vinciale kwartje, aan Unicef worden overgemaakt. Degenen, die de postbank of de bank hebben gemachtigd tot een automatische overschrij ving voor de actie, dienen die machtiging zelf in te trekken. De provincie kan dat niet voor hen doen. middelen van de stichting zelf. De stichting Landschapsverzor ging heeft de provincie ge vraagd voortaan per jaar zestig duizend gulden beschikbaar te stellen. De staten nemen nu al leen een besluit voor 1988. Voor de daarop volgende jaren moet een oplossing worden ge vonden, wanneer de nota natuur- en landschapsbescher ming op werkbaarheid wordt onderzocht. De besturen van de water schappen Hulster Ambacht, De Drie Ambachten, Het Vrije van Sluis, Tholen en Walcheren en individuele bestuurders en de dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland worden gehoord in een openbare zitting van de Arob-commissie uit ge deputeerde staten. Aan de orde is het besluit van gs om de dijk graaf wedden ongewijzigd te la ten. De zitting is op dinsdag 8 december, 10.00 uur. De heer J.L. Verburg uit Co- lijnsplaat heeft Arob-bezwaar aangetekend tegen de beslis sing van gs voorlopig geen graafwerk te doen in de dijk bij zijn camping in De Paardekuup ten behoeve van rioleringswer ken. Van 1 oktober tot 1 april mag niet in de dijk gegraven worden wegens stormgevaar. De heer Verburg had gs om ont heffing van die bepaling ge vraagd, maar niet verkregen. De arob-commissie behandelt het bezwaarschrift op dinsdag 8 december, 11.00 uur. De twee zittingen zijn open baar. Zij worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 41/1 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Startnota milieu-effectrapportage procedure (m.e.r. procedure) Project Voor een eventueel door het provinciaal bestuur te nemen besluit tot vaststelling van een nieuw tracé voor de vaste Westerschelde-oeververbinding (WOV) is op grond van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, een milieu-effectrapport vereist. De doelstelling van het project is het verbeteren van de verkeersplanologische positie van Zeeuwsch- Vlaanderen in zijn totaliteit door het op korte termijn tot stand brengen van een vaste ver binding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en Midden-Zeeland: dit is nader te concretiseren: tot het bieden van een verbinding van tenminste auto-weg niveau tussen rijksweg A58 in Midden-Zeeland en Rijksweg N61 in Zeeuwsch-Vlaanderen. Thans worden als tracé-mogelijkheden aangegeven: - een tracé ten oosten van de lijn Borssele - Hoofdplaat; - een tracé ten westen van de lijn Ellewoutsdijk - Terneuzen; - een tracé ten oosten van de lijn Ellewoutsdijk - Terneuzen; Voor deze tracés zijn meerdere technische oplossingen voor de rivierkruising denkbaar. Opmerkingen Een ieder is gerechtigd opmerkingen te maken over de gewenste inhoud van het, in het kader van de projectstudie op te stellen, milieu-effectrapport. Deze opmerkingen kunnen tot en met 8 januari 1988 schriftelijk worden ingediend bij Ge- - deputeerde Staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW MIDDELBURG. Ter inzage De informatieve door Gedeputeerde Staten opgestelde nota over het project (de startnota) ligt van 3 december 1987 tot en met 8 januari 1988 tijdens kantooruren (buiten kantooruren ok bij gem. Borsele, Oostburg en Terneuzen) ter inzage op de volgende plaatsen en tijden: - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; - de gemeentehuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland en de gemeentehui zen van Middelburg, Vlissingen en Arnemuiden. Openingstijden gemeentehuizen: (i.v.m. feestdagen liever eerst telefoneren): Aardenburg, op werkdagen van 8.30-12.00 uur, tel. 01177-1910; t Arnemuiden, op werkdagen van 9-12 en van 13-16 uur, tel. 01182-1553; Axel, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur, tel. 01155-2220; i Borsele, (gemeentehuis, Stenevate 10 te Heinkenszand) op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur, en iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1 te Heinkenszand; tel. gemeente 01106-1730; Goes, op werkdagen van 9-12aen van 13.30-16 uur, tel. 01100-21212; y. Hontenisse, (gemeentehuis, Hof te Zandeplein 1 te Kloosterzande) op werkdagen van 9-12 V'. uur en van 13-16 uur; tel. 01148-1851; Hulst, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; tel. 01140-89000; Kapelle, op werkdagen van 8.30-12 en van 13-17 uur, tel. 01102-1230; Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur, tel. 01180-26251; Oostburg, op werkdagen van 9-12 uur en van 14-16 uur (wel eerst bellen 01170-7000 tst. 256) en iedere zaterdagmorgen van 9-12 uur op het politiebureau, Mariahoevestraat 2 te Oostburg; Reimerswaal, (gemeentehuis, Oudeplein 1 te Kruiningen) op werkdagen van 9-12 en van i 13-16 uur, tel. 01130-5000; Vj Sas van Gent, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur, tel. 01158-2020; Sluis, op werkdagen van 9-12 uur, tel. 01178-1200; Terneuzen, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere donderdagavond van 19-22 uur (wel eerst bellen 01150-75203); Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15 uur, tel. 01184-87000. v Toelichting op de startnota zelf kan telefonisch worden verkregen onder nr. 01180-31229. Voor het overige kan informatie over de procedure worden verkregen onder nr. 01180-31365. Een exemplaar van de startnota kan worden opgevraagd bij het informatiecentrum van het Bureau Voorlichting van de provincie Zeeland, Abdij 9 (ingang Kloostergangen), Postbus 6001, 4330 LA Middelburg (01180-31400). De kosten ervan bedragen f 5. j Middelburg, 2 december 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Ocean Combustion Service BV te Rotterdam heeft bij hen op 23 april 1987 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het oprichten en in werking heb ben van een vestiging voor de opslag van vloeibare chemische afvalstoffen op een perceel aan de Belgieweg te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nos. 841 (ged.) en 835 (ged.) en gemeente Vlissingen, sectie M, no. 664 (ged.). De aanvragen met bijlagen, de ontwerp-beschikkingen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 3 december 1987 tot en met 16 december 1987 op de volgende plaat sen en tijden: in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, Heinkenszand van 17-20 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kun nen tot en met 16 december 1987 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op grond van de artikelen 8 en 25 van de Wet chemische afvalstoffen is aan de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer tevens vergunning gevraagd voor de opslag van vloeibare chemische afvalstoffen. Voor deze aanvraag en ontwerp-beschikking wordt dezelfde procedure als hierboven om schreven toegepast. Deze aanvraag, ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stuk ken liggen, behalve op bovengenoemde plaatsen, ter inzage in de bibliotheek van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, dr. Van der Stamstraat 2 te Leidschendam (gebouw A, kamer 008) op werkdagen van 9-12 en van 14-17 uur. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op deze stukken worden verkregen bij de di rectie afvalstoffen van bovengenoemd ministerie (tel. 070-209367, tst. 3226). Gemotiveerde bezwaren tegen deze ontwerp-beschikking kunnen tot en met 16 december 1987 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Mi nister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, doch te worden gezon den aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Tevens is op 23 april 1987 op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vergun ning gevraagd aan de Minister van Verkeer en Waterstaat voor het lozen van afvalwater op de Westerschelde ten behoeve van een vestiging voor de opslag van vloeibare chemi sche afvalstoffen. Voor deze aanvraag en ontwerp-beschikking wordt dezelfde procedure als hierboven omschreven toegepast. Deze aanvraag, de ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen, behalve op bovengenoemde plaatsen, ter inzage bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Vrij landstraat 33, Middelburg (kamer 459) op werkdagen van 9-12 en van 13-16 uur. Gemotiveerde bezwaren tegen deze ontwerp-beschikking kunnen tot en met 16 december 1987 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de Mi nister van Verkeer en Waterstaat, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Middelburg, 2 december 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 37, eerste lid van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Vergunningen Zij zijn voornemens tot wijziging over te gaan van de door hen op 4 september 1973 aan Hercules BV te Middelburg verleende oprichtingsvergunning en de daarna verleende uitbreidings- en wijzigingsvergunningen ingevolge de Hinderwet, alsmede de na 1 sep tember 1982 (het in werking treden van hoofdstuk IV en V van de Wet geluidhinder) door hen aan Hercules BV te Middelburg verleende uitbreidings- en wijzigingsvergunningen in gevolge de Wet geluidhinder voor een petrochemische industrie voor de bereiding van koolwaterstofharsen op een perceel aan de Herculesweg 35 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie M. no. 90. In verband met de afronding van het zoneringsonderzoek in het kader van de Wet geluid hinder rondom het industrieterrein Arnestein in Middelburg wordt het voor Hercules gel dende geluidsvoorschrift gewijzigd omdat dit niet meer representatief is voor de in bedrijf zijnde installaties. Op basis van de gegevens uit het akoestisch onderzoek en een aantal aanvullende metin gen is een juist beeld verkregen van de geluidsituatie van het bedrijf en de omgeving. Hier door is het thans mogelijk de genoemde vergunningen aan te vullen. Ter inzage Op grond van bovengenoemde overwegingen en rekening houdend met de door Hercules B.V. te Middelburg ingebrachte bezwaren hebben Gedeputeerde Staten besloten de bo venbedoelde vergunningen te wijzigen. De ontwerp-beschikking ligt voor een ieder ter inzage van 3 december 1987 tot en met 16 december 1987 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Middelburg op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-26251, tst. 413); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Gemotiveerde schriftelijke bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen van 3 decem ber 1987 tot en met 16 december 1987 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Sint Pie terstraat 42, 4331 EW Middelburg worden ingebracht. Tevens kan hierbij worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 2 december 1987. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Folo Jos Donkers BEEKLAAN 414 2562 BJ - DEN HAAG TELEFOON 070-637940*

de Faam | 1987 | | pagina 11