De gemeenteraad vergadert Controle olietanks Aankomst Sinterklaas Streekplan Hinderwet Bestemmingsplan Verkeer Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Fietsen te kijk Werk in uitvoering Parkeerpas Woensdag 18 november 1987 DE FAAM "Tafeltje Dekje" Agenda: Wat wordt geregeld? Kennisgeving, aanmelding van olietanks Uitvoering verordening Staat van onderhoud Informatie >or het oog van de Lange Jan "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltij den kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dagen. Menu van 23 tol en met 28 november 1987 maandag gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag macaroni met ham en kaas donderdag capucijners met spek en uien en puree vrijdag saucijsjes, bietjes, aard appelen zaterdag wat de pot schaft Op donderdag 19 november houdt de gemeentepolitie weer een kijkdag voor gevonden fietsen. Degenen, die aangifte hebben ge daan van de vermissing van hun fiets, kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op de binnen plaats van het Middelburgs poli tiebureau, Achter de Houttuinen 10. Van wege herbest ratingswerk zaamheden zijn de Belfort, de Korteweg en de Korte Geere af gesloten voor alle verkeer en is op een gedeelte van de Lange Geere slechts beperkt verkeer mogelijk. Omdat de busbaan op Plein 1940 wordt gerepareerd is hier van 23 tot en met 27 november een kleine omleiding. Per 31 december a.s. verliezen de parkeer verdunningen (parkeer- passen) voor bewoners en bedrij ven in de binnenstad hun geldig heid. Om in het bezit te komen van een parkeerpas voor 1988 dient men tijdig een aanvraagfor mulier af te halen en ingevuld in te leveren bij de afdeling Algeme ne Zaken in het stadhuis, Lange Noordstraat 1. De formulieren kunnen worden afgehaald en in geleverd ingaande dinsdag 1 de cember 1987 om 9.00 uur. Uitsluitend schriftelijke aanvra gen door middel van het aan vraagformulier zullen in behande ling worden genomen. Bij aanvra gen om een parkeerpas voor be woners dient men naast de naam en het adres ook het kenteken, het merk en de kleur van de auto op het formulier te vermelden. In gaande dinsdag 15 december 1987 kan men tegen contante betaling de gevraagde parkeerpas(sen) af halen bij de afdeling Burgerza ken, Stadhuisstraat 2. Deze afde ling is geopend van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur. Wanneer men op 1 januari 1988 niet in het bezit is van een geldige parkeerpas, moet normaal de par- keermeter of -automaat gebruikt worden. De aandacht wordt er op ge vestigd dat slechts het beperkte aantal van 380 parkeerpassen kan worden afgegeven. De uitgifte zal geschieden in volgorde van bin nenkomst van de aanvraagformu lieren, waarbij geen voorrang zal worden verleend aan de huidige parkeerhouders, noch aan dege nen die op de wachtlijst zijn ge plaatst Op maandag 23 november komt om 14.00 uur de gemeenteraad van Middelburg weer bijeen. U kunt deze vergadering vanaf de publieke tribune bijwonen. Deze is bereikbaar via de Chourtoren (ingang Lange Noordstraat). De bij de agenda behorende stuk ken liggen ter inzage bij Bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2. Opening 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 28 september 1987. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming leden en plaatsver vangende leden in de Commissie Bestuur-Bestuurden. 4. Voordracht voor herbenoe ming van mevrouw S. Boersma- Smitskamp in de Stichtingsraad van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. 5. Benoeming van twee leden in het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Mid delburg. 6. Evaluatie zusterstadbetrek kingen. De evaluatie van de zusterstadbe trekkingen van Middelburg met Folkestone, Vilvoorde en Nagasa ki mondt uit in de volgende con clusies. Gepleit wordt voor de voortzet ting van de bestaande zusterstad betrekkingen (jumelages). De toe komst van de jumelage met Naga saki zal echter voor een belangrijk deel afhangen van het mogelijk wegvallen van de rijksbijdrage. Uitgangspunt bij deze betrekkin gen zal moeten zijn, dat de activi teiten in de eerste plaats door de bevolking zelf moeten worden be paald en gedragen, waarbij de ge meente initiatieven neemt, stimu leert en coördineert. Het aangaan van vriendschappe lijke betrekkingen met een vierde en/of vijfde stad wordt niet bij voorbaat uitgesloten, maar voor lopig is daarvoor niet voldoende tijd en geld voorhanden. 7. William and Mary-viering. In 1988 is het driehonderd jaar geleden, dat de Nederlandse stad houder koning Willem lil vanuit Hellevoetsluis per boot overstak naar het Engelse Brixham. Wil lem III was gehuwd met Mary Stuart. In de periode 15 juni tot en met 15 september 1988 worden om dit feit te gedenken allerlei aktivitei- ten opgezet. Vanuit Engeland wordt een "Royal Trail by Sail" en een "Royal Trail by bike" ge organiseerd. Dit houdt in, dat een groot aantal Engelse jachten en fietsen Nederland zal aandoen. Aan deze Engelse bezoekers wordt een gevarieerd aktiviteiten- pakket aangeboden, waarbij ge tracht wordt aan te sluiten bij reeds bestaande aktiviteiten. Voorgesteld wordt het hiervoor benodigde bedrag ad 15.000,— beschikbaar te stellen. 8. Uitneming van grond uit het grondbedrijf en inbreng bij de al gemene dienst ten behoeve van de openbare basisschool "De Boo- menburch". Het gaat hier om de grond voor de nieuwbouw van een openbare basisschool in de Erasmuswijk. 9. Vaststellen herziene exploitatie-opzet "Dauwendaele II". 9a. Aankoop Slachthuiscomplex aan de Seisweg van Cok B.V. te Kapelle. 10. Verkoop van een perceel land bouwgrond, gelegen aan de Groe- neweg aan de V.O.F. J. Louwerse en VV. Poppe. 11. Beschikbaarstellen krediet verwijderen c.q. schoonmaken ondergrondse olietanks diverse (gemeentelijke) gebouwen. Voorgesteld wordt het benodigde krediet te verlenen om 26 onder grondse olietanks bij een aantal scholen en andere openbare ge bouwen te doen verwijderen c.q. schoonmaken. 12. Beschikbaarstellen aanvullend krediet voor de verwezenlijking van een invalidentoilet in de openbare toiletaccommodatie op het Zusterplein. 13. Beschikbaarstellen krediet geling Basiseducatie krijgt iedere gemeente een budget om de akti viteiten in de basiseducatie (taal, rekenen, sociale vaardigheden) uit te kunnen voeren. Om ver snippering van geld en personeel te voorkomen hebben de platte landsgemeenten van Walcheren en de gemeente Middelburg geko zen voor een regionaal program ma basiseducatie. Een logisch vervolg hierop is het aangaan van een gemeenschappelijke regeling Engelse jachten komen naar Middelburg in het kader van de William and Mary-viering. voor de aanschaf van een mecha nisch aangedreven roterende borstel. Deze borstel kan worden be vestigd aan een tweewielige ba sismachine van de gemeente om zo de verharde paden en wegen op de Algemene Begraafplaats sneeuwvrij te maken. Ook kan de borstel worden gebruikt voor het vegen van ijsbanen ten behoeve van het schaatsen. 14. 48e Wijziging van het Alge meen Ambtenarenreglement en 5e wijziging van de Arbeidsovereen komstenverordening. Genoemde wijzigingen zijn nood zakelijk in verband met verande ringen ten aanzien van zwanger schapsverlof (verlenging met twee weken), de uitkering boven het in validiteitspensioen en tijdelijke arbeidsovereenkomsten 15. Regeling Opvang Asiel zoekers. Door de Vereniging Vluchtelin genwerk Nederland is een drin gend beroep gedaan op de ge meente Middelburg om medewer king te verlenen aan de uitvoering van de Regeling Opvang Asiel zoekers. Voorgesteld wordt hieraan mede werking te verlenen en in de ko mende drie jaar in totaal 3 pro mille van het aantal inwoners aan opvangplaatsen voor asielzoekers beschikbaar te stellen. Ook wordt een dringend beroep gedaan op de Woningbouwvereniging Middel burg en de plaatselijke makelaars en woningbeheerders om de beno digde woonruimte beschikbaar te stellen. Voorgesteld wordt tenslotte burgemeester en wet houders te machtigen om de be nodigde woonruimte te huren. 16. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling ter financiering van de basisedu catie op Walcheren. Door de invoering van de Rijksre- ter financiering van dit pro gramma. 17. Verlenen gemeentegarantie op geldlening aan te gaan door atle tiekvereniging Dynamo Mid delburg. Voorgesteld wordt de gevraagde gemeentegarantie te verlenen. 18. Garantie geldlening ten be hoeve van de "Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland". 19. Reservering uitvaartkosten in het kader van de Wet op de Be jaardenoorden. Voorgesteld wordt om de bewo ners van in Middelburg gevestigde bejaardenoorden, de gelegenheid te geven geld opzij te zetten op een geblokkeerde rekening bij de gemeente, om daarmee te voor zien in de uitvaartkosten. 20. Subsidiëring Stichting Lande lijke Schoolbegeleidingsdienst voor het Vrije Schoolonderwijs over het jaar 1987. Voorgesteld wordt genoemde Stichting subsidie te verlenen voor het schoolbegeleidingswerk, dat wordt verricht voor de in Middelburg woonachtige leerlin gen van de "Vrije School". 21. Huisvesting openbare basis school "De Beeburch". Voorgesteld wordt de huidige dis- lokatie van de openbare basis school "De Breeburch" aan de Koninginnelaan 52 te verruilen voor het eind 1987 vrijkomende (voormalig kleuter-) schoolge- bouwtje 't Zanddorp 68. 22. "Plaatsen hekwerk rond het schoolterrein van de openbare ba sisschool "De Zeeburch". Om vernielingen en inbraken te voorkomen wordt voorgesteld in te stemmen met het aanbrengen van een hekwerk rond het school terrein. 23. Toepassing art. 74 W.B.O. in zake a. herstraten schoolplein, b. vernieuwen riolering schoolplein en c. verbeteren schoolplein door middel van plaatsen speelaanlei- dingen ten behoeve van de "Wil lem Teelinckschool" voor bijzon der basisonderwijs, alsmede be schikbaarstellen krediet. 23a. Beschikbaarstellen krediet realisering bouwkundige voorzie ningen "Torenhoveschool" voor bijzonder basisonderwijs. 24. Beschikbaarstellen van een krediet voor a. de aanschaf van multipliceer- apparatuur; b. vervanging gestolen TV- antenne; c. aanschaf eerste inrichting ge meenschapsruimte incl. projectie- apparatuur en t.v. audio- apparatuur ten behoeve van de "Prinses Ireneschool". 25. Vaststelling 25e begrotings wijziging 1987. Door onder meer het verstrekken van leningen, de verkoop van per celen openbaar groen, en de aan passing van verschillende ramin gen is het nodig de begroting 1987 te wijzigen. 26. Vaststellen van 1. verordening op de heffing en invordering van een landtoeristenbelasting en 2. verordening op de heffing en in vordering van een watertoeristen belasting, 3. aangiftebiljet toeristenbelasting. Met ingang van 1988 wordt een toeristenbelasting ingevoerd waarvan de netto-opbrengst aan gewend wordt voor toeristische promotie-doeleinden. Deze be lasting 0,50 per overnach ting/etmaal verblijf per persoon) wordt verhaald op degene, die ge legenheid biedt tot verblijf. Laatstgenoemde is bevoegd om de belasting te verhalen op degene ter zake van wiens verblijf de be lasting verschuldigd is. 27. Vaststelling voorbereidings- besluiten. Een voorbereidingsbesluit geldt één jaar en is bedoeld om bestem mingsplannen in voorbereiding te beschermen of om medewerking te verlenen aan plannen, die niet met het nieuwe bestemmingsplan in strijd zijn. Voorgesteld wordt een voorberei dingsbesluit vast te stellen voor: de gronden behorend bij het voormalig garagebedrijf "De Dreu", het perceel Leeuwe rikstraat 5, het terrein van de voormalige kwekerij Dekker en het Z.W.N.-terrein aan de Trompstraat. 28. Rekening en verantwoording beheer "Bomme van den Broec- kefonds" 1986. 29. Rondvraag. Op 4 april is de verordening "opslag olieprodukten" in wer king getreden. Hierin worden eisen gesteld aan ondergrondse olietanks. In Middelburg hebben zich namelijk enkele gevallen van bodemverontreiniging voorge daan, die het gevolg waren van het lekraken van olietanks. Het saneren van dit soort bodem verontreinigingen gaat met zeer hoge kosten gepaard. Door een voudige technische maatregelen en door regelmatige controles kunnen dit soort verontreinigin gen voorkomen worden. De verordening stelt regels aan de opslag van olieprodukten. De verordening is van toepassing op afgewerkte olie, autogasolie, huisbrandolie, dieselolie en stookolie in ondergrondse en bo vengrondse olietanks, die niet on der de werking van de Hinderwet vallen. De verordening is dus niet van toepassing op Hinderwetplichtige bedrijven. Ook voor bovengrond se tanks die kleiner zijn dan 500 liter is de verordening niet van toepassing. Op grond van de verordening kunnen voorschriften en nadere regels worden gesteld. Deze zijn gebaseerd op de voorschriften, die al gebruikt worden voor de ondergrondse en bovengrondse opslag van olieprodukten bij Hin derwetplichtige bedrijven. Een ieder die in het bezit is van een ondergrondse of bovengrond se tank dient daarvan kennis te geven aan burgemeester en wet houders. Ook als iemand van plan is om een dergelijke tank te gaan gebruiken dan dient hij daarvan kennisgeving te doen aan burgemeester en wethouders. Speciale kennisgevingsformulie ren zijn verkrijgbaar bij bureau Milieu, Vlissingsestraat 21, tel. 82318. De uitvoering is een taak van het bureau Milieu van de Dienst Ge meentewerken. Door dit bureau is inmiddels een inventarisatie ge maakt van de ondergrondse tanks. Volgens een werkplan zul len de bezitters van een olietank worden bezocht door een ambte naar van de Dienst Gemeentewer ken. Tijdens dit bezoek zal er in formatie worden gegeven over de werking van de verordening. Met name het onderstaande zal daar bij aan de orde komen. Afhankelijk van de staat van on derhoud van de tank zullen er een aantal werkzaamheden moeten worden uitgevoerd. Hierbij kan onderscheid worden gemaakt tus sen tanks welke nog in gebruik zijn en buitengebruik gestelde tanks. In gebruikzijnde tanks. Deze tanks dienen te worden ge keurd door een erkende instantie. De keuring zal stapsgewijs uitge voerd worden. Uit de keuring kan blijken dat herstelwerkzaamhe den noodzakelijk zijn. Ook kan een tank worden afgekeurd. Een afgekeurde tank dient te worden schoongemaakt en daarna te wor den verwijderd. Buiten gebruik zijnde tanks. De tanks welke niet meer worden gebruikt zullen al lereerst leeggemaakt moeten wor den. Daarna dienen deze te wor den schoongemaakt en ver wijderd. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het bureau Milieu van de Dienst Gemeentewerken, Vlissingsestraat 21, lel. 82318. Op zaterdag 21 november komt de Goedheiliginan uit Spanje aan. St. Nicolaas, vergezeld van vele zwarte Pieten te voet en te paard, arriveert per boot om kwart voor twee bij de gedenknaald aan de Beatrixbrug. Na aankomst van St. Nicolaas en zijn gevolg wordt een rijtoer door de binnenstad gehouden. De stoet bestaat o.a. uit Juliana's Drum and Buglecorps en het jeugdcorps "Johan Friso" met Majorettes, benevens de signaalafd. van M.T.V. '69 met majorette peloton. De route is als volgt: Rouaanse- kaai, Bierkaai, Londensekaai, Se- geersstraat, Lange Delft, Korte Delft, Damplein rond, Korte Delft, Lange Delft, Nieuwe Burg, Groenmarkt, Bachtensteene, Lange Noordstraat, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Seis- dam, Achter de Houttuinen, Lan- geviele, Pottenmarkt, Plein 1940, Markt Noord- en Oostzijde, Gra venstraat, Zusterstraat, Plein 1940, Korte Geere, Lange Geere, Langeviele, Markt Stadhuis. Op de markt zullen er door de zwarte Pieten pepernoten voor de jeugd worden gestrooid. Om ca. kwart voor drie arriveert de stoet voor het stadhuis op de Markt en zal St. Nicolaas en zijn gevolg of ficieel door wethouder mevrouw E.M.J. van Brummelen- van Wil gen worden ontvangen. Om ongeveer kwart over drie zal Juliana's Drum- and Buglekorps en het jeugdkorps "Johan Friso" met Majorettes en een aantal zwarte Pieten afmarcheren via de volgende route: Markt, Lange Delft, Segeersstraat en vervolgens via de kaaienroute naar de Seismolen. De signaalafdeling van M.T.V. '69 zal met hei Majo rettepeloton afmarcheren van de Markt, Burgpromenade, Groen markt, Korte Burg, Balans. Met ingang van 16 november 1987 ligt gedurende een termijn van twee maanden, derhalve tot en met 15 januari 1988, op de provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg, op de secretarieën van de gemeenten Aardenburg, Arnemuiden, Axel, Borsele, Brouwershaven, Bruinisse, Domburg, Duive- land, Goes, Hontenisse, Hulst, Kapelle, Kortgene, Mariekerke, Middelburg, Middenschouwen, Oostburg, Reimerswaal, Sas van Gent, Sint Philipsland, Sluis, Terneuzen, Tholen, Valkenis- se, Veere, Vlissingen, Westerschouwen, Westkapelle, Wis- senkerke en Zierikzee, alsmede bij de openbare bibliotheken in de provincie Zeeland voor een ieder ter inzage het ontwerp Streekplan Zeeland. Gedurende bovengenoemde tervisieleggingstermijn kan een ieder, op grond van artikel 4a lid 5, van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening schriftelijk bezwaren indienen tegen dit ontwerp bij Provinciale Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Exemplaren van het ontwerp kunnen tegen een prijs van f 25,— (inclusief verzendkosten) worden besteld bij informa tiecentrum provincie Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg (telefoon 01180 - 31400). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan I. ARS Zeeland B.V., Kleverskerkseweg 69 te 4338 PM Mid delburg voor het oprichten en in werking hebben van een revi- siebedrijf van appendages op het perceel Kleverskerkseweg 69 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg,sectie M, nummer 141 II. Koperslagerij De Noord B.V. i.o.,Oostperkweg 5-7 te 4332 SB Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een koperslagerij op het perceel Oostperkweg 5-7 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N, num mer 308; III. B.V. Koninklijke Maatschappij "De Schelde", Glacisstraat 1655 te 4381 SE Vlissingen voor het oprichten en in werking hebben van een fabriek voor het vervaardigen van aluminium produkten op het perceel Herculesweg 17 te Middelburg, ka dastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummers 242 en 247. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 19 december 1987 ter inzage: - elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en -elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren te lefonisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 19 december 1 987 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing vaan artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bekend, dat Staalconstructies Labrujère BV, Klevers kerkseweg 27 te 4338 PB Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een staalconstructiebedrijf op het per ceel Kleverskerseweg 27 te Middelburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie M, nummer 70 en dat zij voorne mens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voor waarden. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werk dag van 8.30 uur tot 1 2.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan Worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stuk ken en de ontwerp-beschikking liggen hier eveneens geduren de een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdaga vond van 18.00 uur tot 21.00 uur.Indien op die avond inzage wordt verlangd dient it van tevoren telefonisch te worden aan gevraagd, telefoon 01 180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemoti veerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen bij hun college worden ingediend tot 19 december 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelij kertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251toestel 41 3) kan in de periode van 3 december 1987 tot en met 11 de cember 1987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een ge- dachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het in dienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instel len bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Dauwendaele IB teneinde de gewijzigde uit voering van het plan tot het bouwen van een tuinhuisje naast de woning Grootmede 95 mogelijk te maken. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 20 november 1987 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar te maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van de Vreedenburg aange duid parkeervak, gelegen voor het perceel Vreedenburg 43, be halve voor het motorvoertuig van de invalide waarvoor de par keerplaats is bestemd. Tegen dit besluitkan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1987 | | pagina 5