Ik ben impulsief. Maar mijn vriendin Lily kan me helpen Groeneveld opticiens Woensdag 28 oktober 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg (Naamsverandering) Naamsverandering) t* MARCEL SCHENK NA 3-1 OP WILHELMINA 08 Het konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. (Naamsverandering) Sacred Dance - Een vorm van meditatief dansen waardoor li chaam, ziel en geest meer met el kaar in harmonie worden gebracht. Wie op een ontspannen manier in beweging wil komen kan daar zaterdag 31 oktober in de Breestraat voor terecht. Voor verdere inlichtingen: E. Schramm, 01180-14591. Homosexuelen - Het COC regio Walcheren begint weer met twee gespreksgroepen. De bedoeling daarvan is met elkaar te praten over het beleven van homosexuele gevoelens in het dagelijks leven en reacties daarop van de omgeving. Donderdag 29 oktober is er voor mensen die aan deze gespreks groepen willen meedoen een informatie-avond georganiseerd. Voor meer informatie kan men bellen op maandag tot en met woensdag, van 19-21 uur naar 01180 - 12280. Werkseizoen - In Breezand geeft mevrouw van Montfrans- Hartman, voorzitter van de Stich ting Landschapsverzorging Zee land, zaterdag 31 oktober om 9 uur het startsein voor de opening van het werkseizoen '87-88. Zij zal dan een begin maken met het schoonmaken van een dichtge groeide voormalige veedrinkput. Belangstellenden kunnen deze ochtend kennis maken met de praktische kanten en het belang van het natuur- en landschaps beheer Parapsychologie - De Neder landse Vereniging voor Parapsy chologie heeft voor 11 november om 20 uur een lezing georgani seerd. F. Snel praat dan over me diums (geheimzinnige personen) in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal. Zaalvoetbaltoernooi - Zaal voetbalvereniging Assurantiekan toor de Bruyne heeft zaterdag 31 oktober een toernooi georgani seerd in sporthal De Belt in Oost- Souburg. Aanvang 9.30. Na af loop om 17 uur vindt de prijsuit- reiking plaats. Themadag - Donderdag 5 no vember houdt de FNV een lande lijke themadag rondom de actieweek 'Laten we het gezond houden' in de Flint in Amers foort. Centraal staat deze dag de inhoud van de plannen met de ge zondheidszorg. Het FNV-district Zeeland laat een bus rijden naar Amersfoort. Onderwijs - Tijdens een voor lichtingsbijeenkomst worden mo gelijke belemmeringen van leerlingen in het speciaal onder wijs belicht. Doel ervan is jeugd leiders, trainers en activiteitenbegeleiders bewuster te maken van de mogelijkheden en onmogelijklheden van de kinde ren. Deze bijeenkomst vindt plaats op 29 oktober 19.45 uur in buurthuis het Woltershuis in Vlis singen. Snuffelmarkt - Zaterdag 31 ok tober is er in het Open Hof aan de A. Gogelweg 59 te Vlissingen van 10 tot 15 uur een bazar, snuffel en kledingmarkt. De opbrengst is voor een meisjesschool in Cariie- roen. De organisatie is in handen van het Katholieke Vrouwengilde afdeling Vlissingen. Recht - De ZVU (Zeeuwse volks universiteit) tekent voor de orga nisatie van vier bijeenkomsten waar erfrecht, familierecht, straf recht, arbeidsgeschillen en alle za ken die de cursisten behandeld willen zien aan de orde komen. De eerste bijeenkomst wordt ge- houd'en op woensdag 4 november in Vlissingen op het adres Bad huisstraat 181, aanvang 19.30 uur. Welkomdienst - Zondag 1 no vember is er in de Middelburgse kerk 'De Hoeksteen' een welkom- dienst met als thema 'Nieuwe kansen'. De samenkomst begint om 18.45 uur. Mosselavond - De buurtvereni ging Van Duyvenvoorde geeft za terdag 31 oktober een mossela vond in het buurthuis De Schuur, Middelburgsestraat 113 te Oost- Souburg :_AanvmTg^_20_uur^__ Bijzondere dienst - Dominee P. Paulus is voorganger bij de bij zondere dienst voor verstandelijk minder begaafden, die zondag 8 november wordt gehouden in de Middelburgse Getuigeniskerk. Het Hoeksteen Combo en de or ganist Jack de Munck verlenen muzikale medewerking aan deze dienst die om 14.30 uur begint. Foto-/dok.acursus - In de eerste week van november begint in het jongerencentrum Midgard in Middelburg een cursus fotografie en donkere: kamer. Zwart-wit- technieken van het ontwikkelen en afdrukken komen aan de orde, maar ook onderwerpen als auteursrecht en hoe om te gaan met de afvalstoffen. De cursus wordt gegeven op woensdag-, donderdag- c:n vrijdagmiddag. Sociale academie - Wie meer wil weten oveir opleidingen op een sociale academie kan vrijdag 6 november terecht op de Sociale Academie Markendal in Breda. Alle studierichtingen -behalve inrichtingswerk- worden daar ver zorgd. De informatiemiddag be- gint om 14 uur. Rioolrecht - Het Woonlastenko- mitee Vlissingen vraagt aan de raadsleden van zijn gemeente om geen goedkeuring te geven aan het b en w-voorstel om rioolrecht in te voeren. U geeft te veel geld uit aan andere dingen, heeft het co mité het college al eens verweten. Aan de raadsleden houdt het voor dat het nog steeds niet inziet waarom er een rioolrecht moet worden ingevoerd zolang de ge meente geld uitgeeft aan jaren ge- leden gestelde prioriteiten. Slechte verlichtimg - Als nou eens alle vier de lantaarnpalen bij de flats aan de Beukenstraat, Wil genstraat en Berken.straat worden aangestoken, dan is dat misschien een verbetering van de woonom geving. Per flat staan er vier en er branden maar twee. Die aanbeve ling doet de Opbouwcommissie Oost-Souburg aan de; raadsleden van de gemeente Vlissinen. Kerk en Israël - 'Een poging tot gesprek'. Zo luidt de ondertitel van de brochure 'Joodse vra gen... christelijke antvvoorden'die is bedoeld als gespreks- en bezin- ningsmateriaal. Met die brochure wordt op vier avonden gewerkt door Kerk en Israël van de her vormde en gereformeerde kerken op Walcheren. De vier bijeen komsten worden gehouden op de woensdagen 11 november, 13 ja nuari en de dinsdagen 15 .maart en 19 april in de Getuigeniskerk in Middelburg en ze zijn bestemd voor mensen die zich willlen ver diepen in de problematiek. De aanvang is telkens 19.30 uur. Bezuinigen - Het Zeeuws Comité Vrouwen Blijven Eisen voert op woensdag 4 november actie tegen de voorgenomen bezuinigingen in de gezondheidszorg. De vrouwen gaan die dag op pad om een hand tekeningenlijst te laten (ekenen en folders uil te reiken. Verder zullen zij aan gemeentehuizen en provin ciehuis een vergulde pil aanbie den. Op 31 oktober staat het Comité met informatiestands in Goes, Zierikzee en Middelburg. Mosselavond - Het Vlissingse buurthuis Scheldebuurt heeft voor vrijdag 6 november weer een mosselavond georganiseerd. Een avond om contacten te leggen en lekker te eten. Opgave voor 4 no vember aan de bar van het buurt- huis. Het begint om 19.30 uur. Handwerk-verkoop - Gebor duurde tafelkleden, babykleertjes en poppen zijn een paar voorbeel den van de artikelen die dinsdag 3 november van 14 tot 16 uur in de Ouderensoos Open Hof te koop zijn. Adres: Alexander Gogelweg Vlissingen. Diaporamaclub - Louis Dickers, voorzitter van de Antwerpse film dia en video-club Acina, laat maandag 2 november om 20 uur enkele klankdiaseries zien in buurthuis De Zwaan. Kromwegc- singel 1 in Oost-Souburg. Borstkankerpatiënten - Dins dag 3 november om 10 uur houdt de praatgroep van vrouwen met een borstamputatie of borstspa- rende behandeling weer haar maandelijkse koffiemorgen. Plaats van samenkomst is het wijkgezondheidscentrum aan de Rozenburglaan in Middelburg. Het Fort - Deze Vlissingse woon wijk Het Fort wordt 28 oktober opgeleverd. Allerlei feestelijke ac tiviteiten vinden er die dag plaats. De speeltuinvereniging probeert zowel nieuwe leden als vrijwilli- gers te vinden. Intocht Sinterklaas - Souburgs Burgerzin haalt Sint Nicolaas za terdag 14 november Souburg bin nen. Daar zal hij om 13.15 uur aan de kade aankomen. Na de op- tocht is er een voorstelling van kindertheater Ko Vos in de gym zaal aan de J. de Priesterstraat te zien. De toegang hiervan is gratis. Ook is er in verband met de Sint Nicolaas-intocht nog een kleur- wedstrijd georganiseerd. Kleur platen liggen vanaf 26 oktober bij boekhandel Huson en in de bi bliotheek. Voor 8 november moe ten ze daar ingeleverd worden. Sint Nicolaas reikt tijdens de theatervoorstelling de prijzen uit. Vogeltentoonstelling - Als af sluiting van het jubileumjaar (25) houdt De Nachtegaal 19, 20 en 21 november een vogeltentoonstel ling. Kanaries, parkieten, tropi sche vogels, duifjes en kwartels ondergaan deze dag een wed strijd. Ze worden gekeurd op vorm, kleur en postuur. Verder is er ook een grote ruimte ingericht voor handel in vogels. Landschapsverzorging - Don derdag 29 oktober is de jaarlijkse vergadering van de Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren door leden en andere belangstel lenden bij te wonen in de Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 19.30 uur. 'NJ vv Marcel Schenk staat te boek als een bikkelharde spits. "Moet dat nou", vragen de tegenstan ders zich vaak af. De 24-jarige Goessenaar speelde eerder als semiprof bij Roda JC en RBC. In 1984 verhuisde zijn voetbal koffer naar Vlissingen, waar hij opvalt door hard werken. *Mcircel Schenk Hij roemt de club voor de wijze waarop onder meer in deze krant de publiciteit wordt ver zorgd. De 3-1 overwinning van Vlissingen op Wilhelmina 08 afgelopen zondag noemt hij een opsteker die de ploeg nodig had. "Fijn dat het publiek toch nog massaal naar ons kwam kijken, ondanks de mindere prestaties van de afgelopen we ken. Dat steunt ons geweldig". "Kijk", peinst hij. "Je merkt dat de supporters ons steeds be ter gaan steunen". In alle be scheidenheid wil hij wel wat privé-informatie kwijt. Onder meer over zijn blessure. "In de bekerwedstrijd tegen Kloetinge vorig seizoen had ik een onge lukkige botsing. Daardoor ben ik nog steeds blessuregevoelig. Twee keer per week doe ik nu extra krachttraining. Daardoor moet ik weer op het oude peil terugkomen". Schenk werkt op jaarcontract bij Info Datec in Goes. "Ik zou dat contract graag omzetten in een vaste baan. Want het com municeren met mensen en wer ken met computers bevalt me uitstekend". "Mijn zwakke punt op het veld is mijn impulsiviteit. Dat heeft helaas invloed op mijn spel", :stapt Schenk over op de voet ballerij. "Maar misschien ver andert dat als ik binnenkort ga samenwonen met mijn vriendin L.ily. Ze helpt en steunt me enorm. Maar let wel: als ik een overtreding maak, doe ik dat voor de ploeg". Marcel Schenk is ook niet zon der zelfkritiek als het om zijn tak;r.ische capaciteiten gaat. "Buitenom gaan, voor de man komen en kaatsen zijn niet mijn sterkste kanten. Maar hard werken en koppen kan ik wel. En op die manier spelen kost veel energie. Maar ik denk dat karakterspelers als ik on misbaar zijn voor een elftal". «/"S QÊIm»-- Vernieuwbouw? - Bewonersco mité VVV/Tuinstad heeft de voor- en nadelen van vernieuwbouw- plannen in Tuinstad (Meidoorn laan en omgeving) en Leliënlaan nog eens op een rijtje gezet. Een meerderheid van het bewonersco mité is vooral om financiële rede- nen voor vernieuwbouw Aktiedag - De jongerenbeweging verbonden met de FNV wil zich sterk maken voor geld en werk. Voor 7 november is er een lande lijke aktiedag in Den Haag ge pland. Vanuit Zeeland rijden er bussen naar het Malieveld in Den Haag. De manifestatie houdt in: lezingen, jongerenforum, jonge- rencabaret, demonstratie naar het ministerie van sociale zaken en tot slot treden er nog een paar swin gende bands op. Voor meer infor matie: Jongerenbeweging, Dam 12-14, Middelburg, 01180 - 38318. YVeduw(en)naars- Fiom Zee land begint voor weduwen en we duwnaars met kinderen tot acht tien jaar een gespreksgroep. Vol gens Fiom kan het van belang zijn om na het verlies van de partner te praten met mensen die hetzelf de hebben meegemaakt. Bemoe digen en steunen zijn de uit gangspunten en daarbij komt een aantal onderwerpen gericht op de dagelijkse praktijk aan de orde. Het is de bedoeling dat de groep tien keer bijeen komt. De eerste bijeenkomst is vastgesteld op woensdag 4 november om 20 uur in het gebouw van Fiom aan de Varkensmarkt in Middelburg. Eénoudergroep - Alleenstaande moeders kunnen vanaf dinsdag 10 november terecht bij Fiom Zee land aan de Varkensmarkt. Daar kunnen de vrouwen met elkaar hun positie in de samenleving bespreken. Onder meer 'hoe is de klus te klaren in je eentje' zal cen traal staan. Het is de bedoeling dat de aleenstaande moeders elke veertien dagen bijeenkomen op de dinsdagochtend tussen half tien en elf uur. Dialecten - Mevrouw Nieuwen- huijzen uit Middelburg spreekt op vrijdag 30 oktober voor de Reu mapatiëntenvereniging over Zeeuwsche dialecten. Dat gebeurt in zaal Amacitia in Kloetinge van- af 20 uur. Bingo - Donderdag 29 oktober is het weer bingoavond in de Lam- merenburcht aan de Zuidbeekse- weg in Vlissingen. Aanvang: 19.45 uur. Plattelandsvrouwen - Onder het motto 'Leer ons kennen' houdt de Bond van Plattelands vrouwen 17 november een 'open dag' in 'De Prins van Oranje' in Goes. Door demonstraties, dis cussies, spel en video-presentatie willen de plattelandsvrouwen op heldering verschaffen over hun Bond. De 'open-dag' is vanaf 10.15 voor iedereen gratis toegan kelijk. Ook is er een kinderoppas aanwezig. Handwerkclub - In de Molstraat 13 wordt iedere eerste dinsdag van de maand van 14 tot 16 uur een handwerkmiddag gehouden. Het is de bedoeling dat de deelnemers hun eigen handwerkje meenemen. Mevrouw Van Iwaarden begeleidt de groep. Opgeven en informatie: Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg. Veronica Fitrace - Promotie van een manier van leven die een grotere kans biedt op fitheid en gezondheid is het doel van de Veronica Fitrace. De Fitheidsca- ravaan trekt het komende half jaar door Nederland en doet twaalf plaatsen aan. Zondag 1 november is de eerste Fitrace in de Stadssporthal aan de Goirlese- weg te Tilburg (aanvang: 10 uur). Erkan op fietsergometers ge fietst, op speciale loopbanden ge rend worden en er zijn allerlei be wegingsspelletjes. Tevens bestaat de mogelijkheid een uitgebreide fitheidstest te doen. Er zijn vier rechtstreekse tv-uitzendingen van de Veronica Fitrace: 6 november, 16 januari, 8 maart en 1 april. De Nederlandse Sport Federatie, het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg, de PTT Bedrijfskundige Dienst, de Hartstichting en het ministerie van WVC staan in voor een goede organisatie. Excursie - Vrijdag 6 november is er een excursie naar de ten toonstelling 'Het mysterie van de abstracten' in het Haags Gemeen temuseum. Hieraan gaat op don derdag 29 oktober een lezing vooraf in de Zeeuwse Bibliotheek om 20 uur. Excursie en lezing worden verzorgd door Nico Out in samenwerking met het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Kustlijn - De Kustlijn is de nieu we buslijn 104 van het Streekver voer Zuid-West Nederland (ZWN) en loopt van Spijkenisse via Hellevoetsluis, Stellendam, Ouddorp, de Brouwersdam, Re- nesse, Haamstede, de Storm vloedkering met Neeltje jans, de Veersegatdam, Serooskerke en Middelburg naar Vlissingen. De ZWN geeft over haar activiteiten en het instellen van de Kustlijn op maandag 2 november in het Top- huis op Neeltje Jans een perscon ferentie die om 13.15 uur begint. Aansluitend worden rond 14 uur op negen bussen van de Kustlijn gemeentewapens onthuld door een lid van de colleges van b en w. Belastingen - Woensdag 4 no vember is er in de Getuigeniskerk aan de A. Lauwereijszstraat te Middelburg een door de CNV af deling Middelburg verzorgde gespreksavond over de belasting voorstellen van de Commissie Van Oort. Als spreker treedt op T. Duijst, CNV- beleidsmedewerker Sociale Zeker- heid. Aanvang: 20 uur. Tunnel Souburg - In de week van 19 oktober is begonnen met het maken van aparte paden voor voetgangers en fietsers naar de tunnel onder de Nieuwe Vlissing- seweg, ter hoogte van West- Souburg. Vanaf de Kerklaan in West-Souburg komen er geschei den stroken, waarbij het voetpad hoger zal liggen dan het fietspad. Fietsers kunnen dan blijven rijden tot ze de tunnel door zijn. Stille Tocht - Het Zeeuws Comi té Stille Tochten houdt op don derdag 29 oktober voor de der tiende keer een Stille Tocht uit so lidariteit met de 'dwaze moeders' van de Latijns-Amerikaanse lan- 'den. Om 10.15 uur vertrekken de deelnemers van de Loskade in Middelburg voor een stille tocht door het centrum van Middel- burgt. Om 11.00 uur wordt op het Abdijplein een petitie aangebo den aan C. Boertien, Commissa ris van de Koningin in Zeeland. Ter afsluiting wordt om 11.30 in de Hofpleinkerk een korte ge- bedsdienst gehouden Voor het veertiende achtereenvolgende jaar is de Novih/Gast aan Tafel kalender uitgekomen. Het eigen gezicht van de mensen in de Derde Wereld wordt hierop weergegeven. De kalender kost f 33,50 en kan besteld worden bij Novib: 070-421766. Do. 29 okl. t/m wo. 4 nov. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: Lees- dienst. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 4. Vr. 19.30 uur: Zo- meravondzang. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestraat 16. Zo. 9.30. 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: Candidate mevrouw den Hertog-Scheurwater m.m.v. Kerkkoor. GAPINGE: Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. C.H.B. Weijs, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst. GRIJPSKERKE: Hervormde Kerk. Kcrkring26. Zo. 10 uur: ds. G. de Lang uil Serooskerke, 14.30 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: dhr. Jorrilsma uit Vlissingen. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID DELBURG, tel. 01180 - 81000. KOU DEK ER KE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. Zie Ned. Hervormde Kerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein I. Zo. 9 en 10.30 uur: dhr. A. Schouwcnaar, 17 uur: Vesperdienst, ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. Viering Heilig Avondmaal. 10 uur: ds. Th. de Kok te Rotterdam, k.n.d. 8-11 jaar, 14.30 uur: ds. Th. de Kok. Hervormde Gemeente. Torenslraat 8R. Zo. 10.15 uur: Candidate mevrouw den Hertog-Scheurwater m.m.v. Kerkkoor. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. lam. Niesing, Herberdsland II. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. E/inga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast huiskerk. Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.P. 'v.d. Boomgaard. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: lecsdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstr. 6, 9.30 uur: br. L. Ph. Westhoff, 17 uur: ds. L.J.G. IJ kei. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: ds. L. Th. Witkamp te Serooskerke. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJ kei, 19 uur: br. J. Murre, welkomdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. R. de Graaf. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. Dubbink, gezinsdienst m.m.v. Middelburgs jongerenkoor. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. D. Hendrikse-Spierings m.m.v. de cantorij. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. Allewijn. Ontmoetings- kerk, Ooslerscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, vie ring avondmaal m.m.v. de cantorij, 17 uur: ds. J.T. Ca- zander uit Oude Tongc. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. H.J. Schoenmaker uit Zoutelande. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 18.45 uur: welkom dienst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. N. Koorcn. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur o.l.v. luitenante H. Puitcr-Stein. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J. Horsman uit Dordrecht. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10.15 uur: da. D. Hendrikse- Spierings. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2. Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburg- laan 22, zo. 11.30 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. M. de Boer uit Middelburg. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. D. Bouwknegt te De Bilt, viering Heilig Avondmaal, kindernevendienst jongste en middengroep, 17 uur: ds. D. Bouwknegt-voortz. H.A. en Dankz. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. M. de Boer uit Middelburg. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wau westraat 41, zo. 10 u. ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. L. Th. Witkamp, gez. dienst in de Ned. Hervormde Kerk, Noord weg 3. Volte Evangelie: Dorpshuis de Zandput, di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. ST. LAURËNS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hcssel. Dienst van Schrift en Tafel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: mevr. H. Kamphuis te Heinkenszand, 17 uur: ds. A. Jobsen te Grijpskerke. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, 19 uur: dhr. R. Heemskerk. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Bej.te huis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: Kapt. C.D. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koude- kerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. J.W. Glashouwer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraast 1. za. 9 uur. Martinuskerk, Kerk- laan 19, zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. W.B. Obbink uit Zoutelande, 14.30 uur: ds. C.H.B. Weijs. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: dhr. Jorritsma uit Vlissingen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pin ksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: ds. Postema Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. zie Middelburg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Jong. Petrus- kerk. P. Krugcrstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Jo- hanneskerk, Bonedijkcstraat 165, 9.30 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Nooij, 17 uur: ds. Makkinga. De Schaapskooi, Pape gaaienburg, 9.30 uur: ds. Kalksma, 19 uur: ds. de Nooy. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's Getuigen gemeente 'Sou burg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedij kcstraat 165. Za. 9.30 uur: ds. N. Kooren. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammeren- burg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma, oogsldienst, 19 uur: ds. A.V. de Nooij, kring-leer-dienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. J.W. Glashouwer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. II uur: eigen zang groep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk. Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: Lam- bertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Bethesda-St. Jo seph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepil", Kleiweg I. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VVESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans m.m.v. kerkkoor, 19 uur: ds. de Lang uit Serooskerke. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. 9 uur: ds. A. Th. Rot- fusz te Hillegom m.m.v. de Catharina cantorij o.l.v. J. Boogaard-de Witte, collecte kerkverwarming. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg I. Za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 29 okt. I/in wo. 4 nov. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zon dagtot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor dringende gevalleij 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: H.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Zon dag: J. Visser, spreekuren: Roosenburglaan 20, Middel burg, tel. 01180 - 37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. VVESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Za.: F. Reijnierse, Rentmeesterlaan 245, Middelburg, tel. 01180-27929. Zo.: P. Brinkman, Doornenburg, 31, Vlis- singen, tel. 01184-78811. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk-'t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565.' VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184-10910. DIEREN ARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel. 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE; GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND- DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187-2333 ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH Seroos kerke. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189-1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395.

de Faam | 1987 | | pagina 13