Bestemmingsplan Verkeer Concertenreeks Oude Muziek Werk Gemeentegarantiebeeldende kunstleges basiseducatievoorbereidingsbesluiten Stand van zaken UW in uit voering Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Gemeenten bezorgd over werkgelegenheid Woensdag 21 oktober 1987 DE FAAM "Tafeltje Dekje" Door het oog van de Lange Jan Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Hofplein-Lange Delft teneinde medewerking te verlenen aan de vestiging van een Grieks restaurant met bo venwoning in het pand Lange Noordstraat 14. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 23 oktoer 1987 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voorne men, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Middelburg, 21 oktober 1987 Burgemeester en wethouders van Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden voor een op het Zusterplein aangeduid parkeervak, behalve voor de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Marjesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage". Gedurende de eerste vier weken na de aansluiting krijgt de even tueel toekomstige abonnee ter kennismaking het volledig pakket gratis in huis. Dit bevat vanaf begin november ook twee Duitse T.V.- en drie Duitse radiozenders. Dan zijn de tarieven voor het basispakket (Nederland l en 2, België BRT l en 2 en een informatiekanaal) 10,49 per maand. Het volledige pakket (basispakket én België Frans 1, Frankrijk TDF 2 en TV 5, Engeland Sky Channel, Super Channel, BBC 1 en 2, en Duits land 1 en 2) 17,66 per maand. Wanneer ook Nederland 3 op de kabel komt (vermoedelijk april 1988) worden de tarieven met 0,12 per maand verhoogd. Wellicht ten overvloede: een abonnement op kabeltelevisie is geheel vrijwillig. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot N.V. Zekatel, Postbus 5048, 4330 KA Middel burg, telefoon 01180-25351. Vergadering gemeenteraad hi samenwerking met de Stichting Organisatie Oude Muziek te Utrecht organiseert de gemeente Middelburg ook dit seizoen we derom een reeks van vijf concer ten in de Burgerzaal van het Stadhuis. De concertreeks vormt een onder deel van een circuit, opgezet door de Stichting Oude Muziek, met name bekend als organisator van het jaarlijkse Festival Oude Mu ziek. In dit circuit, opgezet door de Stichting Oude Muziek, met name bekend als organisator vrn het jaarlijkse Festival Oude Mu ziek. In dit circuit wordt authen tieke oude muziek op verschillen de qua architectuur of sfeer inte ressant te achten locaties ten uit voering gebracht. De Burgerzaal, in het stadhuis bo ven de Vleeshal gelegen, was oor spronkelijk de plaats waar hel la ken werd verhandeld. Nu de restauratie van het eind 15de eeuw door de architectenfamilie Keldermans gebouwde gotische stadhuis, kreeg de Burgerzaal pas zijn huidige representatieve func tie. Tijdens ontvangsten en con certen kan men deze prachtige hal, met vele mooie en kostbare stukken antiek bewonderen. De concertreeks vangt op vrijdag 23 oktober 1987om 20.15 uur aan met een concert van: JAAP TER LINDEN - viola da gamba en TI- NI MA THOT - clavecimbel. Zij voeren werken uit van J.S. Bach. Deze werken worden zeiden uitge voerd, omdat er maar weinig gambisten zijn, die zich aan de uitvoering van deze veeleisende muziek durven wagen. Als er een gambistfen cellist) is, die men meer dan bekend mag achten voor deze opgave, dan is dat wel Jaap ter Linden, onder meer be kend als lid van The Amsterdam Baroque Orchestra en als kamer- muziekpartner van Ton Koopman. Tini Mathot speelt de clavecim- belpartij. De rest van de concert reeks ziet er als volgt uit: vrijdag II december 1987: THE MELVIN TAN PIANO QUARTET vrijdag 12 februari 1988: WH bert HAZELZET - Jacques OGG vrijdag 25 maart 1988: Hilde van KUYEREN - Mat thy SOET- HOUDT - Naomi HIRSCH- FELD - Geert BIERLIN vrijdag 25 maart 1988: KLSSIEK BLAASKWINTET AM STERDAM Toegangskaarten, inclusief pro grammaboekje, kosten 15, (CJP765+ f 12,50); een passe partout voor alle vijf concerten bedraagt f60,(CJP/ 65 f50,-). Kaartverkoop vanaf tien dagen voorgaande aan hel concert bij de receptie van het pand Stad huisstraat 2, tel. 01180-26251 toestel 410, gedurende werkdagen van 8 tot 12 uur en van 14 tol 16 uur of aan de zaal vanaf 19.30 uur. Voor uitgebreidere inlichtingen kunt u telefoneren naar bureau culturele zaken van de gemeente Middelburg, telefoon 01180-26251 toestel 424. Het complete landelijke program ma Oude Muziek is verkrijgbaar bij de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaitijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 26 tot en met 31 oktober maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag rundvlees, groentemix, aard appelen woensdag kalkoen, appeltjes, aardappelen donderdag boerenkoolstamppot met worst vrijdag gebakken vis, groentemix tiro- lienne, aardappelen zaterdag wat de pot schaft Op 29 juli gaven wij op deze pagi na informatie over de komst van het kabelnet in Middelburg. Wij stelden daarbij aan de hand van een voorlopig tijdschema, dat de volledige aanleg in het eerste kwartaal van 1989 zal zijn vol tooid. Zoals het er nu uitziet zal deze streefperiode inderdaad wor den gehaald. Inmiddels zijn de werkzaamheden begonnen in de Magistraatwijk. Helaas moest Zekatel de wijk Reijershove even rechts laten lig gen, omdat de onderhandelingen over de overname van de centrale antenne van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds nog niet zijn afgerond. Deze antenne voorziet de wijk van signalen. Wanneer hier overeenstemming over is bereikt, komt Zekatel te rug om ook Reijershove op de ka bel aan te sluiten. Men hoopt, dat dit nog in 1987 zal zijn, maar mo gelijk heeft het ABP meer tijd no dig om tot een besluit te komen. Intussen gaat de aanleg in de Ma gistraatwijk door en zal spoedig worden begonnen in Dauwendae- le en Nieuw en Sint Joosland. De aanleg gaat in drie fasen. Eerst wordt de kabel in de straat ge legd. Daarna komen de huisaan sluitingen tot aan de voordeur en in de derde fase komt de kabel de woning binnen. Zodra de contact doos in de woning is aangebracht, is er meteen beeld en geluid. Het streven is er op gericht nog dit jaar zo veel mogelijk aanslui tingen in de Magistraatwijk en Dauwendaele van signaal te voorzien. Voorgesteld wordt een nieuwe verordening op de heffing en in vordering van leges vast te stellen. De tarieven zijn met uitzondering van de hoofdstukken bevolking en bouwvergunningen ongewij zigd gebleven. 26. Vaststellen verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van een rioolafvoerrecht. Omdat een kostendekkende opbrengst van het rioolafvoerrecht wordt na gestreefd, wordt dit recht ieder jaar met een gering bedrag ver hoogd. Voor partikulieren bete kent dit voor 1988 een verhoging met 3,naar 27,per jaar, per woning. 27. Vaststellen voorbereidings besluiten. Om ontwikkelingen in een gebied waarvoor een bestem mingsplan wordt voorbereid te kunnen begeleiden, worden voor bereidingsbesluiten vastgesteld voor de duur van één jaar. Het gaai hier om een perceel aan de Molenberg, een gedeelte van het bestemmingsplan Buitengebied in verband met het verlengen van de Torenweg, het gebied tussen Damplein en Spanjaardstraat en het perceel Langeweg 3. 28. Vaststellen 23e begrotingswij ziging 1987. Voorgesteld wordt de Begroting 1987 van de gemeente Middelburg te wijzigen. Aanlei ding hiervoor zijn onder meer: de verkoop van percelen grond, aan passing van de bijdrage aan de schoolartsendienst, de financiële consequenties van de huisvesting van Tamils, enzovoorts. 29. Rondvraag. De bij deze agenda behorende stukken liggen ter inzage bij Bu reau Voorlichting van de gemeen te, Stadhuisstraat 2. Onlangs hebben Burgemeester en Wethouders van Middelburg en Goes in een schrijven aan minister Nijpels van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer hun bezorgdheid geuit over de gevolgen van een acute vermindering van het gebruik van fosfaathoudende wasmiddelen voor de werkgelegenheid in de regio. Zij verzoeken de minister met klem, na te gaan of er nog andere mogelijkheden zijn om de veron treiniging van het oppervlaktewa ter tegen te gaan. Te denken valt hierbij aan derde-trapszuivering, terugbrengen industriële lozin gen, verlaging fosfaatbelasting Rijn-, Maas- en Scheldewater via internationaal overleg. Het is met name het bedrijf Hoechst Holland in Vlissingen, dat in grote problemen komt, an- neer Nederland tot maatregelen ten aanzien van fosfaatgebruik in wasmiddelen zou overgaan. Dit zou op den duur een verlies van honderden arbeidsplaatsen bij dit bedrijf kunnen betekenen, en nog eens een zelfde vermindering bij de bedrijven in de regio, die als toeleverancier voor Hoechst Hol land optreden. Met klem dringt het bestuur van de gemeente Middelburg aan op een meerzijdig gericht beleid, dat de economische potentie van deze regio in stand houdt en dreigende werkloosheid voorkomt. 10.Beschikbaarstellen krediet van 22.544,ten behoeve van de aanschaf van zogenaamde "nat te" schrob/zuigmachine voor de parkeerkelder in de Geere. 11. Vaststellen programma basis educatie 1988, regio Walcheren. Sinds 1 augustus 1987 bestaat de Stichting Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk Middelburg en omstreken. Deze stichting is geheel of gedeeltelijk gevormd uit de volgende stichtin gen: Alfabetisering, Praktisch Nederlands, Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving (VOS), Vormingswerk Jonge Volwasse nen (VJV) en de Zeeuwse Dag- en Avond-Scholengemeenschap. Voorgesteld wordt het door de Stichting opgestelde "programma basiseducatie 1988, regio Walche ren", vast testellen. Dit program ma bestaat uit twee delen één voor de gemeente Middelburg en de Walcherse gemeenten Marie- kerke, Valkenisse, Weslkapelle, Domburg, Veere en Arnemuiden en één voor de gemeente Vlis singen. 12. Wijziging (47e) Algemeen Ambtenarenreglement. Voor gesteld wordt artikel E32 van het Ambtenarenreglement te wijzigen. 13. Verordening WWV- vervangende maatregel. Sinds 1 januari 1987 is de oude Werkloos heidswet ingetrokken en geldt de nieuwe Werkloosheidswet (nWW). De Wet Werkloosheids voorziening (WWV) is nog slechts op een beperkte groep personen deel uitmaken van de Commissie Bestuur-Bestuurden. Hiertoe worden vier mensen gekozen uit de dertien personen, die hebben gereageerd op een oproep op deze voorlichtingspagina. 4. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de aanschaf van win- terblousons voor de politie. Om het politiepersoneel te bescher men tegen de kou, wordt voor gesteld 45 blousons a 447,per stuk aan te schaffen. 5. Aanvraag Woningbouwvereni ging "Middelburg" om gemeen tegarantie of geldlening ter finan ciering van de parkeergarage. Voorgesteld wordt, dat de ge meente borg staat voor een le ning, die de woningbouwvereni ging afsluit om de parkeergarage in de Geere te financieren. De le ning bedraagt 700.000,De garage heeft 55 parkeerplaatsen, die aan vaste huurders kunnen worden verhuurd voor ongeveer 75 gulden per maand. 6. Verzoek Woningbouwvereni ging "Middelburg" om gemeen tegarantie in verband met lening conversie. De Woningbouwvere niging wil een "dure" lening te gen 8,5% vervangen door een gunstiger financiering. Voor gesteld wordt, dat de gemeente zich borg stelt voor deze nieuwe geldlening. 7. Beroepschrift de heer F.P. Creemers tegen weigering bijdra ge in het kader van de "Verorde ning geldelijke steun ouderen bij verhuizing 1986". Een bijdrage in de verhuiskosten kan alleen wor den verleend, als de huur van de verlaten woning op de datum van verhuizing niet meer bedraagt dan 4.500,— per jaar. Omdat de huur van de betreffende woning meer bedraagt, wordt voorgesteld het beroepschrift ongegrond te verklaren. 8. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de afwerking van het terrein achter de Blauwedijk en de Stationsstraat. Bij de nieuwbouw van de winkel van Jac. Hermans met bovenwoningen moeten par keervoorzieningen worden aange bracht, zoals parkeerplaatsen, fietsstallingsplaatscn, parkeerau tomaat en parkeermeters. Voor gesteld wordt met het treffen van deze voorzieningen in te stemmen en hiervoor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. 9. Nota Beeldende Kunst. Onder meer omdat de Beeldende Kunste naars Regeling is opgeheven, wordt het gemeentelijk beeldende kunstbeleid vernieuwd. Dit beleid wordt weergegeven in een aantal nota's, waaronder de nota "Aan kopen en opdrachten beeldende kunst". Deze nota wordt besproken. In verband met rioleringswerk zaamheden is het gedeelte van de Zuidsingel tussen de Bree en de Pluimstraat afgesloten voor alle verkeer. Het herstraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraat en de Langeweg zal enige tijd duren. Er zal tijdelijk één rijbaan wor den afgesloten. De Belfort en de Baanstraat zijn afgesloten voor alle verkeer om dat ook hier herstratingswerk- zaamheden plaatsvinden. Op maandag 26 oktober komt de gemeenteraad van Middelburg weer bijeen om 14.00 uur. U kunt deze vergadering vanaf de publie ke tribune bijwonen. Deze is be reikbaar via de Chourtoren (in gang Lange Noordstraat). Agenda: Opening. 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 7 september 1987. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming leden en plaatsver vangende leden in de Commissie Bestuur-Bestuurden. Voorgesteld wordt de heer K. Cij- souw tot lid van de commissie te benoemen als deskundige op het gebied van de voorlichting in het algemeen. Er gaan ook vier verte genwoordigers uit de "burgerij" De Willem Teelinckschool. Het gebied achter de Blauwe dijk, waar parkeervoorzieningen komen. van toepassing. De rechten van werk loos .geworden overheidsper soneel worden beschreven in een ontwerp-Verordening WWV- vèfvangende maatregel. 14. Vaststellen nieuw Reglement voor de Gemeentelijke Krediet bank te Middelburg. Onder meer omdat de berekenmethode van de kredietvergoedingen bij de Ge meentelijke Kredietbank verou derd is, wordt voorgesteld een nieuw reglement vast te stellen. 15. Toezending subsidiebeschik king 1988 Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walcheren. Voorgesteld wordt akkoord te gaan met de door de gelijknamige commissie opgestelde ontwerp- subsidiebeschikking ter financie ring van de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Walche ren. Hiertoe wordt éénmalig een bedrag van 15.812, toegevoegd aan het welzijnspro- gramma 1988. 16 t/m 24. Deze agendapunten betreffen een aantal voorzienin gen voor scholen, zoals: een elek tronische bcveiligingsinstallatie voor een aantal scholen, vervan ging meubilair voor De Zeebureh, herstel krimpscheuren in de Grif fioenvlinders, aanbrengen veilig heidsglas in De Wegwijzer, ver vanging meubilair voor de Willem Teellinckschool, energiebesparen de maatregelen in de Driestro- menschool, werkbanken, een me thode Engels, een branddeken en een papiervernietiger voor de School voor Praktische Vorming, diverse aanschaffingen voor de Klimopschool, en verhuis- en tele- foonaansluitingskosten voor de tijdelijke huisvesting van de Korc- zakschool. 25. Vaststellen Verordening op de heffing en invordering van leges.

de Faam | 1987 | | pagina 5