Toekomstige nieuwe woonwijk Bestemmingsplan Erasmuswijk Werk in uit voering Fietsen te kijk Asfalteren Tangent Wegwijs bij de Sociale Dienst Begroting 1988 Internationale Vrijwilligersdag Ingang GSD Hinderwet Bestemmingsplan Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week DE FAAM Woensdag 14 oktober 1987 Planning Ontwerp Inspraak UW "Tafeltje Dekje" Inkomstenverklaring V oorschotverstrekking Herkontroles Schriftelijke inspraak Mondelinge inspraak Spreekuur Individuele beoordeling Door het oog van de Lange Jan A In verband met rioleringswerk zaamheden is het gedeelte van de Zuidsingel tussen de Bree en de Pluiinstraat afgesloten voor alle verkeer. Het herstraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraat en de Langeweg zal enige tijd duren. Er zal tijdelijk één rijbaan wor den afgesloten. De Belfort en de Baanstraat zijn afgesloten voor alle verkeer om dat ook hier herstratingswerk- zaamheden plaatsvinden Op donderdag 15 oktober houdt de gemeentepolitie weer een kijk dag voor gevonden fietsen. Degenen, die aangifte hebben ge daan van de vermissing van hun fiets, kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op de binnen plaats van het Middelburgse poli tiebureau, Achter de Houttuinen 10. ooh\A7c7.rp €V<3€*7XJS>wülc. Vanaf 14 oktober is de inspraak geopend over het voorontwerp van het bestemmingsplan Erasmuswijk. Dit gebied is gelegen aan de zuidzijde van de stad tussen de Oude Vlissingseweg en de spoorlijn. Aan de zuidkant grenst de toekomstige nieuwe wijk aan de Oosterse Lageweg. In de gemeentelijke structuur schets wordt het gebied als eerste uitbreidingsmogelijkheid voor woningbouw na Reijershove aangegeven. Wel werd hierbij bepaald dat re creatieve en bebouwings- extensieve functies zoveel moge lijk aan de westzijde van de wijk gesitueerd moesten worden, zodat rond het kanaal en de spoorlijn een groene ruimte zal ontstaan, die tot diep in de stad kan door dringen. Deze in de structuur schets opgenomen eisen en het uitzicht op het silhouet van de binnenstad vanuit het plangebied leidden tot een schetsontwerp voor de nieuwe woonwijk. Voor de planning van woning bouw in de Erasmuswijk is reke ning gehouden met toekomstige woonvoorkeuren. Het bouwpro gramma is meer marktgericht op gesteld dan in het verleden bij dergelijke plannen het geval was. Rekening houdend met de vergrij zing zal ongeveer de helft van het programma woningen bevatten voor ouderen. Een deel daarvan kan in meerhuishoudenscom- plexen gerealiseerd worden. Ongeveer 15% zal bestaan uit zo genaamde vrije-sectorkavels. On geveer 20 a 30 procent zal bestaan uit eengezinswoningen. Door het voornemen het Mais- baaigebied met voorrang te be bouwen, zou het tempo waarin de Erasmuswijk wordt gerealiseerd wel eens lager kunnen liggen dan tot nu toe gebruikelijk bij nieuwe uitbreidingsplannen. In de eerste jaren zullen hierdoor in de Erasmuswijk vrijwel uitsluitend duurdere vrije sectorwoningen en eengezinswoningen zullen worden gebouwd. Rond 1992 zal de be bouwing van het Maisbaaigebied naar verwachting voltooid zijn, zodat vanaf dat moment in de Erasmuswijk in een hoger tempo gebouwd kan worden. De wijk zou dan in 1994 zijn afronding kunnen krijgen. Het plan is gebaseerd op de bouw van minimaal 405 en maximaal 565 woningen. Er wordt gestreefd naar een ruimere opzet ten op zichte van Reijershove. De par- keernorm bedraagt 1,1 a 1,2 par keerplaatsen per woning. Er wordt een openbare basisschool gebouwd ten behoeve van de Erasmuswijk en het westelijk deel van de Magistraatwijk; er komen speelvoorzieningen voor de jeugd en voorzieningen zoals volkstui nen, buurtpark, streekschool en dagverblijf van de Stichting Ver pleeg en Rusthuizen Zeeland. Met de in de structuurschets opgeno men reservering voor een huis van bewaring hoeft geen rekening meer te worden gehouden. De buurt wordt ontsloten door een centrale buurtweg en een stel sel van lusvormige woonstraten en doodlopende woonpaden. Door een differentiatie in woon- milieu's wordt in het ontwerp een geleding in de woonbuurt aange bracht. Het voorontwerp van het bestem mingsplan Erasmuswijk ligt met ingang van 14 oktober tot en met Onder het voorbehoud van uitstel bij ongunstige weers omstandigheden wordt op maandag 19 oktober 1987 in één dag de asfalttop- laag op de Tangent aange bracht. Hiervoor wordt het betreffen de wegvak in beide richtingen voor het verkeer afgesloten en zijn extra verkeersomleidin- gen nodig. Er wordt gewerkt in drie fasen. Fase 1: Asfalteren wegvak Geerebrug tot en met het kruispunt Zanstraat. Aanvang: 6.30 uur. Gereed: 10.00 uur. Het doorgaand noord-zuid verkeer in beide richtingen, wordt dan omgeleid via de Laan der Verenigde Naties. Het inkomend verkeer over de Langevielebuitenbrug - Zandstraat zal zijn gestremd. Dat kan de stad binnen via de Blauwedijk - Stationsstraat of de Seisbuitenbrug - Klein Vlaanderen. Het uitgaand verkeer in zuid elijke richting moet via de Stationsstraat. Fase 2: Asfalteren Seisplein. Aanvang: 10.00 uur. Gereed: 12.30 uur. Omleiding doorgaand noord zuid verkeer als bij fase 1. Inkomend verkeer vanaf het noorden kan via de Pres. Rooseveltlaan - Sir Winston Churchilllaan, Noordsingel. Inkomend verkeer vanaf het zuiden kan dan weer over de Langevielebuitenbrug en door de Zandstraat. Het uitgaand verkeer naar het noorden moet via Klein Vlaanderen, Noordbrug, Seissingel. Voor naar het zuiden kan men weer gebruik maken van de Geerebrug. Fase 3: Asfalteren van de Wa- lensingel en de Looierssingel. Aanvang: 12.30 uur. Gereed: 20.00 uur. Omleiding doorgaand Noord- Zuid verkeer als bij fase 1. Het inkomend verkeer kan weer over het Seisplein en over de Langevielebuitenbrug - Zandstraat. Uitgaand verkeer naar het zuiden via Koestraat - Gee rebrug. Voor de noordelijke richting kan men ook weer normaal over het Seisplein de stad uit. Bij regen kan het asfalterings- werk worden vertraagd en uit lopen naar de volgende dag, c.q. worden uitgesteld tot de volgende dag. Hierbij zal de volgorde en de tijd van afslui ting wijzigen. Na 19 oktober blijft het huidi ge éénrichtingverkeer nog één week gehandhaafd, evenals de huidige omleidingen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U k\int hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 19 tot en met 24 okto ber 1987 maandag hamburger, appeltjes, barbecuesaus, pommes mignonettes dinsdag rundvlees, spruitjes, aardappelen woensdag jachtschotel rode kool, puree donderdag kwartponder, zigarasaus, sperziebonen, aardappelen vrijdag kip kerrie, rijst zaterdag grillsteak. tyrolienne, frites In een vervolg op het artikel van de vorige week, gaan we in het tweede en laatste gedeelte in op de inkomstenverklaring, voorschot verstrekking, kerncontroles en in dividuele beoordeling. Als u in het bezit bent van een uit kering, dan moet u maandelijks zogenaamde "inkomenstenbrief- jes" inleveren. Blanko briefjes zijn verkrijgbaar bij de receptie. De uiterlijke inleveringsdatum staat in de wachtkamer aangege ven. Leest u de vragen en de toe lichting goed door. Doet u dat niet en vult u daardoor het for mulier foutief of niet volledig in, dan loopt u het risiko, dat uw uit kering niet of niet op tijd wordt uitbetaald. Als inkomstenbriefjes te laat wor den ingeleverd, onjuist of onvol ledig zijn ingevuld, dan kan dat dus nare gevolgen voor de cliënt hebben. Geef steeds tijdig alle wijzigingen door, die van invloed kunnen zijn op de hoogte van de uitkering. Enkele voorbeelden: Uw kinderen worden 18 jaar, gaan het huis uit, gaan werken of studeren; U gaat kostgangers houden, of u stopt er mee; U gaat werken, samenwonen, u verbreekt het samenwonen, U verhuist, gaat met vakantie, enz., enz. U moet wijzigingen ook bij de zie kenfondsverzekering doorgeven. Als u informatie achterhoudt, waardoor ten onrechte een uitke ring wordt verstrekt, maakt u zich schuldig aan een strafbaar feit. Dit kan betekenen, dat aangifte hiervan wordt gedaan bij de offi cier van justitie en de uitkering bruto wordt teruggevorderd. Ook kan het college van burgemeester en wethouders besluiten een ad ministratieve sanktie op te leggen. Heeft u een bijstandsaanvraag in gediend en is daarop binnen een maand niet over beslist, dan kunt u daartegen binnen de daaropvol gende maand, bezwaar maken. Kunt u tijdens de onderzoeksperi ode, die de gemeente nodig heeft om uw aanvraag administratief "rond" te krijgen, niet in uw bestaan voorzien, dan kunt u een voorschot vragen. In principe gaat de GSD er van uit, dat perso nen, die een aanvraag indienen, omdat zij niet meer in hun bestaan kunnen voorzien, vaak nog wel over een kleine reserve beschikken. Verstrekte voorschotten moeten met de eerstvolgende uitkering worden verrekend. Het is dus be ter niet te snel een voorschot aan te vragen, omdat anders in de vol gende maand nieuwe problemen kunnen ontstaan. De uitkeringen worden direkt na het eind van de maand uitbetaald. Wettelijk is vastgesteld, dat de Gemeentelijke Sociale Dienst re gelmatig kontakt met de uitke ringsgerechtigden moet hebben. Dit gebeurt onder meer door de zogenaamde herkontroles. Hier voor worden de cliënten bij de dienst uitgenodigd of worden huisbezoeken afgelegd. Hiermee wordt beoogd, dat door een regel matig kontakt tussen medewer kers van de GSD en de cliënten problemen en/of veranderingen snel gesignaleerd kunnen worden. vrijdag 13 november voor een ieder ter inzage bij het bureau Voorlichting van dc gemeente, Stadhuisstraat 2. Gedurende deze termijn kunnen belangstellenden het ontwerpplan komen inzien. Eventueel kan voor een zeer be perkte periode een exemplaar van het plan bij het bureau Voorlich ting worden geleend. Gedurende deze inzagetermijn kunnen belangstellenden op spe ciaal daarvoor aanwezige formu lieren schriftelijk opmerkingen over dit voorontwerp kenbaar maken. Als daarvoor voldoende belang stelling bestaat zullen na afloop van de inzagetermijn één of meer dere inspraakbijeenkomsten wor den gehouden. Hiervoor kan men zich gedurende de inzagetermijn aanmelden bij het bureau Voor lichting. Op donderdag 29 oktober zal vanaf 14.00 uur door enkele amb tenaren van de gemeente een spreekuur over dit bestem mingsplan worden gehouden. Op dit spreekuur kunnen vragen wor den gesteld en eventueel in het plan voorkomende onduidelijk heden worden opgehelderd. Om organisatorische redenen wordt een ieder, die van het spreekuur gebruik wenst te maken, verzocht zich daarvoor uiterlijk dinsdag 27 oktober aan te melden bij het bu reau Voorlichting. In de komende weken zal de ge meenteraad zich buigen over de begroting voor liet jaar 1988. Deze begroting bestaat uit een drietal boekwerken, waarvan de eerste de eigenlijke begroting met beleidstoelichting bevat. Het tweede bock is de beheerstoelich- ting en het derde bevat de begro tingen van de verschillende dien sten en een aantal bijlagen. Voor belangstellenden zijn deze boeken verkrijgbaar voor een bedrag van 106,90, exclusief portokosten. De begroting wordt in eerste in stantie besproken in de verschil lende commissies, de behandeling in de vergadering van de gemeen teraad vindt op elf en dertien no vember plaats. De commissievergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis volgens onderstaand schema: Commissie Financiën, 12 okto ber, 13.30 uur Commissie Economische Zaken, 14 oktober, 19.30 uur Adviesraad Welzijnsaccommoda- ties, 14 oktober, 19.30 uur Bestuurscommissie Culturele Za ken, 15 oktober, 15.45 uur Commissie Sociale Zaken, 15 ok tober, 19.30 uur Commissie Onderwijs, 19 okto ber, 16.00 uur Commissie Gemeentewerken, 19 oktober, 19.30 uur Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, 20 oktober, 19.30 uur Verkeerscommissie, 21 oktober, 19.30 uur Bestuurscommissie voor het Wel zijn, 21 oktober, 16.00 uur Commissie Volksgezondheid, 22 oktober, 16.00 uur Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, 27 oktober, 19.30 uur Commissie Openbare Orde en Veiligheid, 4 november, 16.00 uur De Verenigde Naties hebben de aangesloten landen gevraagd om een dag in december te vieren als "dag van de vrijwilliger". Er is een landelijk Comité Internatio nale Vrijwilligersdag opgericht, dat deze dag voor 7 december gaat organiseren. Het doel van deze dag is om de schijnwerpers eens te richten op het vrijwilligerswerk, het belang hiervan duidelijk te maken, het vrijwilligerswerk te bevorderen en individuele vrijwilligers en/of groepen in het zonnetje te zetten. De dag is gericht op een brede groep mensen. Vrijwilligers, poli tici, organisaties en anderen. Dit betekent, dat er veel verschillende aktiviteiten worden georgani seerd. Het gaat allemaal gebeuren op 7 december in de RAI in Am sterdam. Zo worden dan prijzen van 2500,— aan drie projekten uit- Bij de uitvoering van de Algeme ne Bijstandswet worden landelij ke normen gehanteerd. In sommi ge situaties kan echter rekening worden gehouden met persoonlij ke omstandigheden, zoals erg ho ge woonkosten, die gebaseerd zijn op een hoger inkomen. Een verge lijking met anderen gaat dan ook niet altijd op. U bent er mee gebaat om goed mee te denken als het over uw fi- nanciële positie gaat. Het is daar om goed om bij alle konkrete vra gen of bij twijfels de bijstandsmaatschappelijk werk(st)er van de Gemeentelijke Sociale Dienst te raadplegen. Bij de GSI) zijn onder meer de volgende folders verkrijgbaar: Bijstand: speciaal voor RWW-ers Bijstand: speciaal voor starten de ondernemers Bijstand: speciaal voor de zelf standige Bijstand: in het algemeen Bijstand: speciaal voor school verlaters Bijstand: speciaal voor de ge scheiden vrouw Bijstand: speciaal voor eigen huis bewoners Gemeentelijke Kredietbank gereikt. De jury staat onder voor zitterschap van de heer W.J. Geertsema. De jury heeft als belangrijkste cri teria vastgesteld: - het projekt moet reeds gestart zijn; - er moeten meerdere (meer dan één) vrijwilligers bij betrokken zijn; - het moet iets orgineels, of nieuw zijn in de gegeven situatie (iets kan in Noord-Holland uniek zijn, maar niet in Friesland). -lang(er) lopend traditioneel vrij willigerswerk wordt beoordeeld op aspekten als inzet en der gelijke. Tien genomineerde vrijwilligers- initiatieven worden uitgenodigd op 7 december. Op die avond worden (naar alle waarschijnlijk heid in een rechtstreekse televisie uitzending) de drie winnaars be kend gemaakt. U kunt meedoen door een vragen lijst zo volledig mogelijk ingevuld op te sturen vóór 31 oktober naar het Comité Internationale Vrij willigersdag, Catharijnesingel 70, 3511 GM Utrecht, onder vermel ding van "prijs IVD". Deze vragenlijsten zijn op dit adres verkrijgbaar of bij de Voor lichtingswinkel van de gemeente, Stadhuisstraat 2. Zoals u misschien gelezen heeft, is er brand geweest in het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst aan de Simpelhuisstraat in de nacht van 2 op 3 oktober. De brandschade op zich blijkt mee te vallen, maar er is aanzienlijk veel rookschade. In verband met herstelwerkzaam heden is de ingang van de GSD verplaatst naar V/asmarkt 6, de "oude" ingang. Helaas hebben wachtende bezoe kers geen wachtkamer tot hun be schikking, hiervoor is de gang in gericht. Voor dit ongemak, dat een week of vier zal duren, bieden wij verontschuldigingen aan. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend aan: 1. Ahold N.V., Provincialeweg 17 te 1506 MA Zaandam voor het oprichten en in werking hebben van een supermarkt op het perceel Markt 9-15 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nummers 2094-L113. 2. Schildersafwerkingsbedrijf J. van Iwaarden v.o.f., Kinderdijk 50 te 4331 HH Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een schildersafwerkingsbedrijf op het perceel Kinderdijk 50-52 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nummers 1293 en 1294. 3. B.P. Nederland B.V., Postbus 1634 te 1000 BP Amsterdam voor een selfservice verkooppunt van aardolieprodukten en een washal voor motorvoertuigen op het perceel Roozenburglaan 236 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie O, nummers 453-4230 ged. (ex artikel 6a). 4. De heer S.P. Maljaars, Langeviele 70-74 te 4331 LW Middelburg voor een brood- en banketbakkerij op het perceel Langeviele 70-74 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie D, num mers 3500 en 3602 (ex artikel 6a). De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 14 november 1987 ter inzage: - elke werkdag van 8.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoem de afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne staat tot 14 november 1987 beroep open bij de kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be zwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygië ne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschil len van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij de onderstaande vergunningen ingevolge de Hinderwet hebben ge wijzigd; I. de op 14 januari 1 969 aan de heer A.J. van Oostrom te Middelburg verleende vergunning voor een hotel-café-restaurant aan de Markt 19 te Middelburg; II. de op 15 december 1970 aan de Nederlandse Centrale voor Huis vesting van Bejaarden te Amsterdam verleende vergunning voor een bejaardenverzorgingstehuis aan de Noordsingel 106 te Middelburg; III. de op 23 februari 1970 aan mevrouw I.M.W. Verheeke te Middel burg verleende vergunning voor een automatiek-snackbar aan de Markt 57 te Middelburg. Deze wijzigingen houden in dat aan de vergunningen nieuwe voor schriften worden verbonden onder gelijktijdige intrekking van de oude voorschriften. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 14 november 1987 ter inzage: - elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en - elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoem de afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (telefoon 01180-26251toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne staat tot 14 november 1987 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wei tot het treffen van een voor lopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Af deling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de gschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Bui tengebied teneinde de bouw mogelijk te maken van een woning met garage aan de Weerhaan in Reijershove III. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 16 oktober 1987 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uit voering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Tijdelijke ingang GSD l

de Faam | 1987 | | pagina 5