Werk in uit voering Ter inzage Nieuwe actie 25% inwoners Opbrengst Zwemmen Raadsexcursie 1987 Hinderwet Milieubeheer in en om het huis (3) Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Week Middelburg verkeersveilig, dankzij... u! Asfalteren Nieuwe tangent Emancipatie Natuur en Milieu Atletiekbaan in gebruik Commissies in oktober Woensdag 30 september 1987 DE FAAM "Tafeltje Dekje" Waaruit bestaat een wasmiddel? Tips Door het oog van de Lange Jan A Het gedeelte van de Zuidsingeel tussen de Bree en de Pluimstraat is afgesloten voor alle verkeer we gens rioleringswerkzaamheden. In verband met rioleringswerken, is de Pijpstraat afgesloten voor alle verkeer. Het herstraten van de Oude Rijkswég tussen de Veerstraat en de Langeweg zal enige tijd duren. Er zal tijdelijk één Rijbaan wor den afgesloten. Wegens het herstraten van de Bel fort is de straat afgesloten voor alle verkeer. Gegevens over het tangent zie el ders op deze pagina Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat vanaf heden de gewijzigde bran che/ijst voor de weekmarkt te Middelburg gedurende één maand ter inzage ligt op de afde ling Algemene Zaken ter gemeen tesecretarie en dat tegen betaling van de kosten een afschrift ter be schikking gesteld kan worden. Omleiding tangent. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 5 tot en met 10 oktober 1987 maandag gehakt, andijvie, puree dinssdag jachtschotel, rode kool, puree woensdag rundvlees, spruitjes, aardappelen donderdag grillsteak, groentemix tirolienne, frites vrijdag kuikenborst, appeltjes,aard appelen zaterdag wat de pot schaft In liet Meerjarenplan voor de Verkeersveiligheid 1987-1991 stelt de regering zichzelf de taak de verkeersonveiligheid terug te dringen. Landelijk worden er ac ties georganiseerd vooral gericht op de hoofdoorzaken van de ver keersonveiligheid: alcohol, het niet gebruiken van autogordels en de overschrijding van de maxi mumsnelheden. Ook de gemeenten worden bij de ze plannen betrokken door het plan ACTIE -25%. Deze naam slaat op het doel van de actie: 25% minder verkeersslachtoffers in het jaar 2000 (ten opzichte van het jaar 1985). Hiertoe ontvangt de gemeente een startbedrag van f 1,— per inwoner, een premie van 5000,per bespaard slachtoffer en worden aanmoedi gingsprijzen toegekend aan ge meenten, instellingen, bedrijven of partikulieren, die een opvallen de prestatie hebben geleverd op het gebied van verkeersveiligheid. Ook de gemeente Middelburg is van plan zich aan te melden voor de ACTIE -25%. Hoe veilig Mid delburg is, wordt in de eerste plaats bepaald door het gedrag van iedereen, die door Middel burg loopt, fietst of rijdt. Daar naast is uiteraard de situatie ter plaatse bepalend voor de vei ligheid. In een aantal artikelen gaan we de komende maanden in op de ver keersveiligheid in Middelburg. Besproken worden zaken, als: Waar gebeuren ongevallen en waardoor: Hoe kunnen Middel burgers meepraten over veilig heid; Wat zijn mogelijkheden om de hoofdstruktuur van de wegen te verbeteren; Welke maatregelen zijn mogelijk op kleine schaal? Deze week bekijken we de ver keerssituatie in Middelburg. In Middelburg vinden sinds de ja ren '60 zo'n 500 tot 600 ongeval len per jaar plaats. Althans, dit zijn de geregistreerde ongevallen, waarschijnlijk is dit aantal in wer kelijkheid ongeveer drie keer zo hoog, maar vooral kleine onge vallen met alleen materiële schade worden niet geregistreerd. Overal neemt het aantal ongeval len geleidelijk toe, vooral het aan tal kleinere ongevallen met alleen materiële schade.Dit geldt ook voor Middelburg, Hoewel de stad in vergelijking met andere steden tot de veilige blijkt te horen. In het verkeer van Middelburg zijn in de jaren 1983,1984 en 1985 in totaal tien doden gevallen. Ze ven daarvan verongelukten op de hoofdroutes, de doorgaande rou tes door Middelburg. In de bin nenstad vielen twee doden. Acht van deze verkeersdoden behoor den tot het langzaam verkeer (3 bromfietsers, 2 fietsers en 3 voet gangers). Het is duidelijk, dat de "langzaam-verkeer-deelnemers" de kwetsbaarste groep vormen. Een trieste top-vijl' van kruispun ten,waar de meeste ongevallen met letsel zijn gebeurd, werd in de jaren '83-'85 gevormd door: Poe- lendaeleeg/De Ruy terstraat, DomburgSchuit vlot/Looierssin gel, Leliëndaelseweg/Sandberg- laan, Nieuwe Vlissingseweg/Poe- lendaelesingel, en Bancket- plein/Koudekerseweg. Door wijzigingen in de situatie behoren de problemen op de laat ste drie kruispunten nu tot het verleden. Waar de meeste auto's rijden, ge beuren de meeste ongelukken, dat '*is logisch. Het is dan ook niet vreemd dat op het Groenewoud en de Kanaalweg tussen Stations- brug en Schroebrug de meeste materiële schade werd genoteerd. Waar door middel van bijvoor beeld verkeerslichten de meestal ernstige voorrangsongelukken worden voorkomen, neemt het aantal minder ernstige kop-staart- botsingen toe. Een ander gebied, waar drukte meer materiële schade met zich mee brengt is de binnenstad. In 'l Zand/Breeweg en in Nieuw en Sint Joosland blijken ongeval len "hard aan te komen". Rela tief zijn de ongevallen hier meteen ernstig. In het algemeen zijn het voor- rangsfouten, die letselongevallen veroorzaken. In dit verband wil len we nog eens de kwetsbaarheid van (brom)fietsers benadrukken: ook al maakt de automobilist een fout en staat de fietser in zijn recht, het is meestal de fietser die ernstige verwondingen oploopt. Het is geen opwekkend verhaal, zo'n inventarisatie van ongeval len. Toch is het een onmisbare schakel in het plan de verkeerson veiligheid te verminderen. Daar over vertellen we over vier weken meer. Voor inlichtingen, opmerkin gen, klachten en suggesties kunt u terecht bij gemeentewerken, afde ling weg- en waterbouw, telefoon 82000, de secretarie van de ge meente, afdeling algemene zaken, telefoon 26251 en de gemeentepo litie, telefoon 88000. Inmiddels is begonnen met de tweede en derde fase van het as falteren van de tangent, de Looi erssingel en de Walensingel. Verkeer van het Seisplein naar de Geerebrug blijft mogelijk. Verkeer in omgekeerde richting wordt omgeleid. De omleiding van de eerste fase, via Groene Woud-Poelendaelesingel- Vlissingse Singel blijft tot het ein de van het werk (eind oktober) ge handhaafd. Tijdens de tweede en derde fase wordt het verkeer om geleid via de route Langeviele- singel-Seissingel en de route Herengracht-Volderijlaagte. Het is onvermijdelijk, dat auto- mobisten hinder ondervinden van deze werkzaamheden. Wij raden u aan, de tangent zo mogelijk te vermijden. Meepraten over het emancipatie beleid van de gemeente Middel burg. Daartoe krijgt iedereen de kans op maandagavond 12 okto ber om 20.00 uur in de maquette kamer van liet stadhuis. Voorzitter van deze informatie avond is de heer Vinke, coördinerend-wethouder voor emancipatiezaken. Ook de leden van de ambtelijke coördinatie groep voor vrouwen- emancipatiebeleid zijn aanwezig om een toelichting te geven op de nota Vrouwenemancipatie, die vorig jaar door de gemeenteraad is vastgesteld. Vrouwenorganisaties en andere belangstellenden worden uitgeno digd om van gedachten te wisse len over het gevoerde en in de toe komst te voeren emancipatiebe leid en hun ideeën, opmerkingen of aanbevelingen hierover ter ber de te brengen. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling Welzijnsza ken van de gemeente, de heer Wisse, telefoon 26251, toestel 234. Wie zich het afgelopen halfjaar in Middelburg heeft gevestigd, krijgt op woensdag 7 oktober de gelegenheid om kennis te maken met de "bestuurders" van Mid delburg, het stadhuis van waaruit Middelburg wordt bestuurd en met andere nieuwe inwoners. Op 7 oktober worden de nieuwe inwoners om 19.30 uur ontvangen in de Burgerzaal van het stadhuis. Tijdens het officiële gedeelte van de ontvangst geven de wethouders mevrouw E.M.J. v. Brummelen- v. Wilgen, mevrouw S. Boers ma- Smitskamp, G.B. Schoenmakers, en M. Vinke een toelichting op hun portefeuille. Deze toespraken worden "verluchtigd" met een optreden van het Middelburgse Muziekkorps. Tijdens hel informele gedeelte van de avond is er gelegenheid met de bestuurders en de aanwezi ge raadsleden te praten. Er wor den dia 's en een film vertoond en er zijn rondleidsters aan wezig, die de gasten graag het gotische ge deelte van het stadhuis laten zien. De Nationale Zwemvierdaagse, die van 7 tot en met 11 september werd gehouden, heeft tot nu toe ruim 1500 gulden opgebracht. Dit bedrag werd bijeengezwommen voor Unicef. Omdat nog lang niet alle sponsor kaarten binnen zijn, is dit slechts een voorlopige eindstand. Ieder een, die nog in het bezit is van zo'n kaart, kan deze inleveren bij de kassa van het zwembad. Het totaal aantal deelnemers be droeg 1162, waaronder 200 vol wassenen. Zij zwommen samen 2324 kilometer, dat is van hier tot Zuid-Spanje! Ook volgend jaar doet het Mid delburgse zwembad weer mee aan de Nationale Zwemvierdaagse. Diplomazwemmen. Op zaterdag 3 oktober is het zwembad vanaf 12.45 uur geslo ten voor recreatief zwemmen, in verband met het diplomazwem men voor de diploma's A en B. Het hierop volgende diploma- zwemmen is op zaterdag 7 no vember. Op 5 oktober gaat de Middel burgse gemeenteraad op reis. Op deze dag vindt namelijk de zoge naamde jaarlijkse raadsexcursie plaats. Doel van deze excursie is projecten, instellingen, enz. te be zoeken om op de hoogte te blijven van nieuwe ontwikkelingen, knel punten te signaleren en te spreken over voor de raad belangrijke zaken. Op 5 oktober bezoekt de raad tus sen 8.30 en 17.00 uur de volgende bedrijven en instellingen: -de "Olau"-terminal te Vlissin- gen. Aan boord van één van de "Olau-"schepen zal uitleg wor den gegeven over onder andere het toeristenverkeer van en naar Engeland. De gemeente voert mo menteel besprekingen met "Olau" over het invoeren van zo genaamde midweek arrangementen Middelburg; -het Delta-College. Bij dit onder wijsinstituut is met ingang van het nieuwe schooljaar de Middelbare Hotelschool van start gegaan; -hel Roosevelt Study Center. Dit instituut is voor Middelburg, me de vanuit een educatief, cultureel en touristisch oogpunt niet onbe langrijk. Het Roosevelt Study Center beschikt eveneens over ge schikte faciliteiten voor het hou den van congressen; -de filmtheaters. Nu Middelburg wederom beschikt over goed ge outilleerde filmtheaters is het goed dat de gemeenteraad hieraan een bezoek brengt. Het zal een druk dagprogramma worden, maar zeker ook afwis selend. Veel mensen gebruiken fosfaatlo- ze wasmiddelen omdat ze iets aan de bescherming van het water wil len doen. De milieuvriendelijke wasmiddelen zijn gemiddeld niet duurder en uit milieu-oogpunt verdienen fosfaatloze wasmidde len veruit de voorkeur boven fos- faatboudende wasmiddelen. De wasresultaten van fosfaatloze wasmiddelen verschillen onder ling een beetje, net als die van fos- faathoudende wasmiddelen. Het ene merk geeft wat betere resulta ten dan het andere. U kunt het beste eens uitproberen welk fos faatloos middel voor u het pret tigst is. Wasactieve stoffen: In élk wasmiddel zijn de wasactieve stoffen het belangrijkst. Er zijn twee soorten wasactieve stoffen: synthetische wasactieve stoffen en zepen. Ze weken het vuil uit de weefsels los. Vroeger werd uitslui tend huishoudzeep gebruikt. Die kon in de zuiveringsinstallaties vlug en volledig worden afgebro ken. Dat is nog niet het geval met synthetische wasactieve stoffen, hoewel de laatste jaren wel vorde ringen zijn gemaakt. Waterontharder: Bij hard water zijn naast zeep of synthetische wasactieve stoffen ook wateront harders nodig. Die moeten ervoor zorgen dat er geen vuil op het wasgoed neerslaat. Ook moeten ze kalkaanslag voorkomen op de verwarmingselementen van de wasmachine. Meestal wordt voor het ontharden gebruik gemaakt van stoffen die zeer fosfaatrijk zijn en dus schadelijk voor het milieu. Naast fosfaat zijn er ook milieu vriendelijke watero nt harders op de markt. De meest voorkomende zijn NTA (Nitrilo-tri-acetaat), NAS (Natrium-aluminimum- silicaat) en citraat. Citraat wordt gemaakt uit melasse, een afval- produkt van de suikerbietraffina- ge of uit citroenzuur. In vloeiba re, fosfaatloze wasmiddelen zit natriumlauraat als wateronthar der. Een vanouds bekende water ontharder is soda. Bleekmiddelen: Bleekmiddelen zorgen ervoor dat moeilijke vlek ken uit het wasgoed verdwijnen. Het meest gebruikelijke bleek middel in wasmiddelen is perbo- raat. Dat is een stof die pas goed werkt bij temperaturen boven de 60°. Om ook bij lagere tempera turen te kunnen bleken zijn er bleekmiddel-activatoren ontwik keld zoals TAED, Activas en Ul- trall. Bestanddelen van het perbo- raat kunnen schadelijk zijn voor waterplanten. Sommige producenten gebruiken daarom het onschadelijke perca- bonaat. Je kunt ook wassen met een wasmiddel zonder bleekmid del, bijvoorbeeld met een bont wasmiddel en af en toe een bleek- wasgang met een apart bleekmid del inlassen. Dat heeft nog een ander voordeel: het wasgoed blijft langer heel. Bij het bleken verdwijnen namelijk niet alleen de grauwsluier en hardnekkige vlekjcen, maar worden ook som mige vezels aangetast. Sommige vlekken,zoals gras-, bloed-, eigeel- en wijnvlekken kunnen niet worden weggewassen met fosfaatloze wasmiddelebn zonder bleekmiddelen, tenzij je ze voor- behandelt met ossegalzeep of vol gens oude huisrecepten. Dat bespaart bleekmiddel, maar kost wel wat meer tijd! Optische witmiddelen: aan de ge bruikelijke wasmiddelen worden zogenaamde optische witmidde len toegevoegd. Dat zijn chemica liën, die onzichtbaar ultraviolet licht omzetten in zichtbaar blauw licht. De was wordt als het ware lichtblauw geverfd. Ze ziet er daardoor 'frisser' uit. Van opti sche witmiddelen is niet bekend of ze schadelijk zijn voor het mi lieu, maar ze kunnen wel allergi sche reacties van de huid ver oorzaken. -Was met fosfaatloze wasmidde len. Ook voor fosfaatloze wasmiddelen geldt: hoe minder, hoe beter,omdat de afbraak hier van ook zuurstof kost. -Kom niet direct onder de indruk van ieder 'biologisch' opschrift. Veel wasmiddelen, waarvoor re clame wordt gemaakt omdat ze zo milieuvriendelijk zouden zijn, zijn in werkelijkheid nauwelijks beter voor het milieu dan de gang bare middelen, maar wél veel duurder. -Laat u niet misleiden door recla me over grauwsluiers, witmakers en krimpvoorkomende wasmid delen. Elk wasmiddelbestaat in principe uit 2 tot 5 hoofdbestand delen en die werken allemaal het zelfde. Let op de samenstelling en de prijs. -Hebt u toch last van een lichte grauwsluier en vindt u dit een probleem, gebruik dan af en toe een bleekmiddel, bv. eens per kwartaal. -Moeilijke vlekken kunnen wor den voorbehandeld, bijvoorbeeld met ossegalzeep. Gebruik zo wei nig mogelijk inweekmiddelen. Neem als inweken echt nodig is een beetje fosfaatloos wasmiddel of soda. Tenslotte. Mocht u speciale vra gen hebben over uw praktische milieubeheer in en om uw huis dan kunt u altijd bij de dienst Ge meentewerken, bureau Milieu, Vlissingsestraat 21 terecht. Zij zoeken het voor u op in het boek "Praktisch milieubeheer in en om het huis". Op zaterdag 3 oktober stelt de Middelburgse wethouder M. Vin ke op het sportcomplex Na- dorst/Nassaulaan een nieuwe kunststofatletiekbaan in gebruik. Dit gebeurt om 13.30 uur. Aan de officiële ingebruikstelling voorafgaand vinden nog tal van zaken plaats. Begonnen wordt met een welkomsttoespraak dooi de directeur van de Dienst Welzijns-accommodaties. Voorts houdt wethouder Vinke een toespraak, evenals de heer J.A. Vermeule van de atletiekvereni ging "Dynamo '70". De heer J.L. Scheijbeler van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie sluit de rij sprekers. Vervolgens wordt voor een aantal genodigden een receptie gehou den. Vlak voor de ingebruikstel ling landt een aantal parachu tisten van het Paracentrum Midden-Zeeland. In de middaguren zal er een geva- riëerd programma worden geor ganiseerd. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning inge volge de Hinderwet hebben verleend aan: 1de heer H. van Dam, Elektraweg 7 te 4338 PK Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een garagebedrijf op het perceel Elektraweg 7 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 261; 2. de heer P. de Visser, Korte Noordstraat 3 te 4331 CG Mid delburg voor een brood- en banketbakkerij op het perceel Korte Noordstraat 3 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nummers 953, 959, 1990 en 1991 (ex artikel 6a); 3. Autobedrijf Joosse v.o.f., Gildeweg 20 te 4383 PK Vlissin- gen voor een herstelinrichting voor motorvoertuigen annex benzine-verkooppunt op het perceel Oude Rijksweg 60 te Nieuw- en Sint Joosland, kadastraal bekend gemeente Middel burg, sectie X, nummer 2183 (ex artikel 6a); 4. de heer L.P. Brasser, Noordweg 509 te 4333 KG Middel burg voor een loonbedrijf (landbouw) op een perceel aan de van 't Hoffweg te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nummers 1032, 1033 (ex artikel 6a). De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 31 oktober 1987 ter inzage: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren te lefonisch worden verzocht (telefoon 01180 - 26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 31 oktober 1987 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken.bekend, dat zij de door hen op 10 december 1 968 aan de heèr H.G. de Bree verleende vergunning ingevolge de Hin derwet voor een frituur- en cafetariabedrijf aan de Nederstraat 35 te Middelburg hebben gewijzigd. De wijziging hooudt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden, onder gelijktijdige intrekking van de huidige voorschriften. De beschikking en alle terzake'zijnde stukken liggen ingaande heden tot 31 oktober 1987 ter inzage: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden ver zocht (telefoon 01 180 - 26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 31 oktober 1987 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinder wet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeen komstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeenkomst artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de ge schillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Commissie Financiële Zaken, maan dag 12 om 13.30 uur en dinsdag 20 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Commissie Economische Zaken, woensdag 14 om 19.30 uur Secr. dhr. G.L. de Kok (spreek recht) Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 15 om 15.45 uur Secr. mw.J. Cijsouw (spreek recht) Commissie Sociale Zaken, donderdag 15 om 19.30 uur Secr. dhr. J.K.J. Groenenberg (spree krecht) Commissie Onderwijs, maandag 19 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maan dag 19 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Mceusen(spreck- recht) Commissie Volkshuisvesting, ruimte lijke ordening, milieubeheer, dinsdag 20 om 19.30 uur Secr. tst. 342 Bestuurscommissie Welzijn, woens dag 21 om 16.00 uur Secr. dhr. A..I. Wien (spreek recht) Commissie Verkeer, woensdag 21 om 19.30 uur Secr. mw. A.C. van Duivcndijk (spreekrecht) Commissie Volksgezondheid, donder dag 22 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) Gemeenteraad, maandag 26 om 14.00 uur Bestuurscommissie Wclzijnsaccom- modaties, dinsdag 27 om 19.30 uur Plv. secr. dhr. .1. Vuijk (spreek recht) Commissie bezwaar- en beroepschrif ten, donderdag 29 om 16.30 uur. Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spree krecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissiese- cretaris op het stadhuis. Tel. 26251.

de Faam | 1987 | | pagina 5