Hinderwet UW GLASBAK MIDDELBURG 1000 JAAR JONG Bestemmingsplan Verordening Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Werk in uit- Speelautomaten, brandweerbeeldende kunsts ontwikkelingsprojekt, milieubrigade voering Ter inzage Onderzoek baarmoederhalskanker Duizend jaar oud en toch nog jong DE FAAM Woensdag 23 september 1987 "Tafeltje Dekje Vrijwillig Bijdrage Door het oog van de Lange Jan A Vergadering gemeenteraad Het gedeelte van de Zuidsingel tussen De Bree en de Pluimstraat is afgesloten voor alle verkeer we gens rioleringswerkzaamheden. Er zullen ook rioleringswerken worden uitgevoerd in de Pijpstraat. Volgens de planning zal hiermee op 5 oktober worden begonnen. Ook deze straat zal dan worden afgesloten voor alle verkeer. Het herstraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraal en de Langeweg zal enige tijd duren. Er zal tijdelijk één rijbaan wor den afgesloten. Half september is begonnen met de eerste fase van het asfalteren van het Tangent. Gewerkt wordt aan het gedeelte tussen de Geere- brug en de Zandstraat. Verkeer van het Seisplein naar de Geere- brug blijft mogelijk. Verkeer in de omgekeerde richting wordt omgeleid langs Groenewoud, Poelendaelesingel en de Vlissing- sesingel. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend, dat het ontwerp van de gemeentebegroting en de ontwer pen van de begrotingen van de takken van dienst voor het dienst jaar 1988 in de voorlichtingswin kel, Stadhuisstraat 2 voor een ieder ter inzage liggen, in bruik leen worden gegeven en tegen be taling van f 106,90 exclusief por tokosten, verkrijgbaar gesteld. Volgende week in "natuur en mi lieu fosfaat vrij wassen "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 28'september tot en met 3 oktober 1987. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag boerenkool met worst woensdag hamburger, barbecuesaus, pommes mignonettes donderdag kwartponder, sperziebonen, aardappelen, zigarasaus vrijdag gebakken vis, groentemix tirolienne, aardappelen zaterdag goulash, erwten, rijst Op maandag 28 september komt de gemeenteraad van Middelburg weer bijeen om 14.00 uur. U kunt deze vergadering vanaf de publie ke tribune bijwonen. De tribune is bereikbaar via de Chourtoren (ingang Lange Noordstraat). Agenda: Opening. 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Vaststelling verordening tot wijziging van de Algemene Poli tieverordening Middelburg (18e wijziging). Er komen bij de gemeente steeds meer aanvragen binnen voor ver koopstandplaatsen op de openba re weg. Voorgesteld wordt de Al gemene Politieverordening zoda nig te wijzigen, dat het mogelijk wordt een aantal permanente ver kooppunten in te richten, waarbij gedacht wordt aan kiosken, zowel in de binnenstad als in de buiten wijken. 3. Vaststelling Speelautomaten- verordening. Voorgesteld wordt een Herziene Wet op de Kansspelen vast te stel len, waarin onder meer wordt aangegeven, in welke soort inrich tingen plaatsing van speelautoma ten wel en niet is toegelaten. Er is vergunning verleend voor een speelautomatenhal in het pand Kromme Weele 1 (wordt ver plaatst naar Markt 83). Voor gesteld wordt geen vergunning te verlenen aan Amusements Activi ties B.V. uit Veldhoven voor twee' speelautomatenhallen.- 4. Gemeenschappelijke regeling regionale brandweer Noord- en Midden-Zeeland. In maart 1985 is een nieuwe Brandweerwet in werking getre den, waarbij Tholen en Sint- Philipsland formeel worden inge deeld bij de regio Noord- en Midden-Zeeland, maar in de praktijk blijven deze gebieden ge bruik maken van de diensten van het streekgewest Westelijk Noord-Brabant. Hiertoe moet een nieuwe gemeenschappelijke regeling worden vastgesteld. 5. Verstrekken/garanderen van geldleningen ter bevordering van de werkgelegenheid. In december 1986 zijn de richtlij nen en de Regeling Werkgelegen heid Middelburg vastgesteld. Hiermee is het mogelijk aan be drijven/instellingen geldleningen te verstrekken, dan wel rente en aflossing te garanderen van geld leningen, die door bedrijven/in stellingen worden aangegaan. Voorgesteld wordt een zg. "moe- derbesluit" vast te stellen, waar bij het nemen van concrete beslui ten aan het college wordt overge laten ter wille van een zo slagvaar dig mogelijk beleid. 6. Keuze van een ontwikke- lingsprojekt. Op initiatief van de gemeente Middelburg is samen met de zustersteden Vilvoorde, Folkesto ne en Nagasaki een intentiever- De vier zustersteden ondertekenen het initiatief voor ontwikke lingssamen werking. klaring ondertekend om geza menlijk een project op het gebied van ontwikkelingssamenwerking te ondersteunen. De daartoe in gestelde werkgroep heeft een aan tal personen en organisaties ge raadpleegd en stelt voor het Novib-project "Jongereninstituut voor beroepsopleidingen" op de Kaap Verdische eilanden te kiezen als ontwikkelingsproject. 7. Aankoop van garagebedrijf De Dreu aan de Zusterstraat St. Jansgang. Voorgesteld wordt over te gaan tot aankoop van het garagebe drijf in verbancl met een stadsver nieuwingsproject. 8. Verkoop van een tweetal perce len landbouwgrond gelegen aan de Bosschaertsweg aan het Bu reau Beheer Landbouwgronden. Voorgesteld wordt tot verkoop van deze percelen over te gaan. 9. Rapport Werkgroep Milieu brigade. De ambtelijke werkgroep, in mei 1986 geïnstalleerd om de haal baarheid van een milieubrigade in Middelburg of een project voor Walcheren te onderzoeken, heeft een rapport uitgebracht. De con clusies hieruit leiden tot de vol gende voorstellen: model 1 (kring loopwinkel) en V (gescheiden in zameling van droge componenten en van voor veevoer geschikt or ganisch afval) verder uitwerken; meer glasbakken plaatsen; subsi die verlenen op de aanschafprijs van een compostbak; en geen ga rantieprijs vaststellen voor inge zameld oud papier. 9a. Beschikbaarstellen van een krediet voor het vernieuwen van het riool op het voormalige vei lingterrein aan de Brakmanstraat. 10. Vaststelling planningslijsten nieuwbouw, verbouw en verbete ring van woningen. Jaarlijks verstrekt de gemeente gegevens aan het rijk en de pro vincie over de te verwachten wo ningbouw en woningverbetering. De woningbehoefte is berekend op 210 woningen per jaar, waar bij rekening is gehouden met een behoefte van 30 woningen als ge volg van een positief migra tiesaldo. 11. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de vervanging van walaansluitingen voor de electric citeitsvoorziening van woonboten in de woonbotenhaven. 12. Nota Beeldende Kunst. Omdat de Beeldende Kunstenaars Regeling is opgeheven, moet het gemeentelijk beeldende kunstbe leid worden vernieuwd. Onder deel hiervan is het uitbrengen van een aantal deelnota's, waaronder de nota "Aankopen en opdrach ten beeldende kunst". Kernpun ten hieruit zijn: de aanstelling van een tweetal adviseurs; vaststellen van criteria en de te volgen proce dure bij het aankoop- en op- drachtenbeleid; splitsing van de bestaande collectie beeldende kunst in een kern- en een wissel collectie. 13. Beschikbaarslellen van een krediet ad 22.014,- ten behoeve van kleine verbeteringen in gym nastieklokalen. 14. Ontwerp-jaarrekening 1986 van de gemeenschappelijke rege ling "Zeeuwse Bibliotheek". 15. Vijfde wijziging begroting 1987 gemeenschappelijke regeling "Zeeuwse Bibliotheek". 16. Ontwerp-begroting 1988 van de gemeenschappelijke regeling "Zeeuwse Bibliotheek". Het aandeel van de gemeente Middelburg is begroot op 2.493.260,-. 17. Vaststelling subsidies emancipatie-activiteiten voor het jaar 1986. Deze subsidies worden vastgesteld op een totaalbedrag van 27.554,36. Omdat een systeem In de maanden september tot en met december worden in Mid delburg wonende vrouwen, die zijn geboren in de jaren 1932, 1933 of 1934 in de gelegenheid gesteld vrijwillig deel te nemen aan een onderzoek op baarmoederhalskanker. 11 Dit onderzoek gebeurt door het maken van een uitstrijkje, een eenvoudig en pijnloos onderzoek, dat slechts enkele minuten in beslag neemt. Nadat uw huisarts een slijmmonster van de baar moederhals heeft genomen, wordt dit in het streeklaboratori- um onderzocht op celafwijkin gen. De huisarts wordt door het streeklaboratorium van de resul taten van het onderzoek op de hoogte gesteld. Dit kan echter wel enige tijd in beslag nemen. Mocht het resultaat aanleiding geven tot een nader medisch onderzoek, dan ontvangt de betrokkene hier van bericht via de huisarts. Dit hoeft overigens niet te betekenen dat er sprake is van een (kwaad aardige) afwijking. Deelname aan het onderzoek is geheel op vrijwillige basis. Zij, die in bovengenoemde jaren zijn ge boren, ontvangen binnen enkele weken een brief, waarin de gang van zaken met betrekking tot het onderzoek nogmaals wordt uit eengezet. Hierin wordt aan diege nen, die aan het onderzoek wen sen deel te nemen, verzocht con tact op te nemen met hun huisarts voor het maken van een afspraak voor het onderzoek. Zoals reeds eerder is opgemerkt is de omvang van het onderzoek be perkt tot die vrouwen, die in 1987 de leeftijd van 53, 54 of 55 jaar hebben bereikt. Vrouwen in de leeftijdsjaren 35, 38, 41, 44, 47 en 50 (geboortejaren 1952, 1949, 1946, 1943, 1940 en 1937) zullen in 1988 een oproep ontvangen. Bij de onderzoeksvorm wordt na melijk uitgegaan van één onder zoek per drie jaar. De totale kosten van het onder zoek bedragen 25,—. Een ge deelte hiervan wordt door de ge meente vergoed. Om administra tieve redenen is het noodzakelijk dat de deelneemster de in de toe gezonden brief afgedrukte labo- ratoriumkaart en het door de huisarts in te vullen verzoek om uitbetaling van de gemeentelijke bijdrage van 15,— naar het on derzoek meeneemt. voor ziekenfondsverzekerden wordt het laboratoriumonder zoek door het ziekenfonds be taald. Particulier verzekerden ontvangen na het onderzoek een rekening met een accept-girokaart van het laboratorium. Afhanke lijk van de polisvoorwaarden van de ziektekostenverzekering kan deze rekening na betaling worden doorgestuurd aan de verzeke ringsmaatschappij. Alle deelneemsters betalen een ei gen bijdrage van 10,—, welk bedrag aan de huisarts moet wor den voldaan. Om de kwaliteit van het onder zoek te bewaken worden de uit strij kjes in het laboratorium gere gistreerd, uiteraard met de zorg vuldigheid die op alle medische gegevens wordt toegepast. Vrouwen die geboren zijn in de jaren 1932, 1933 of 1934 en in de maand september geen brief met betrekking tot dit onderzoek heb ben ontvangen, kunnen dit even melden aan de heer Westveer van de gemeentelijke afdeling Alge mene Zaken, telefoon 26251, toestel 324. Gedetailleerde informatie over het onderzoek zelf kan worden verkregen bij de Districtsgezond heidsdienst Zeeland, tel: 01180 - 34085. van afrekening per kwartaal is in gevoerd, kon flexibel worden in gespeeld op nieuwe activiteiten of wijzigingen. 18. Afwikkeling bedrijfsschade Schouwburg. 19. Evaluatie subsidiëring Bejaar den en Gehandicapten Alarm Zeeland. Voorgesteld wordt, het fonds, dat de gemeente heeft ingesteld om een alarmsysteem voor bejaarden en gehandicapten te subsidiëren, te handhaven op 17.000,- en dit met ingang van 1 januari 1988 on der te brengen bij de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening. 20. Ontwerp-begroting 1988 Zeeuwse Dag- en Avondscholen gemeenschap. 21. Vaststelling 20e begrotings wijziging 1987. Voorgesteld wordt een aantal be grotingswijzigingen vast te stellen naar aanleiding van onder meer subsidieverlening aan de Kaste lenstichting Holland en Zeeland, reservevorming voor de vervan ging van de meidtafel van het po litiebureau, verkoop van percelen en verlenging van kredieten. 22. Kasgeldbesluit 1988 en geldle- ningsbesluit 1988. 23. Kwijtschelding gemeentelijke belastingen. Voorgesteld wordt twee wijzigin gen in de kwijtscheldingsrichtlij nen voor kennisgeving aan te nemen. 24. Vaststelling voorbereidings- besluiten. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit vast te stellen voor een gedeelte van het perceel Bree- weg 102, om de vestiging van een kleine camping mogelijk te maken. 25. Vaststelling bestemmingsplan Noordweg. Behandeld wordt een aantal be zwaarschriften tegen het ontwerp- bestemmingsplan Noordweg voor het gedeelte tussen de Pr. Roose- veltlaan en het Leliëndaalse- dreefje. 26. Aanmelding voor het stimule ringsplan "ACTIE -25%". Voorgesteld wordt, dat de ge meente Middelburg zich aanmeldt bij het plan ACTIE -25%. Dit is een onderdeel van een plan van de regering, waarmee geprobeerd wordt het aantal verkeersslacht offers in het jaar 2000 te vermin deren met 25% ten opzichte van 1985. Hiertoe ontvangt de ge meente een startbedrag van 1,- per inwoner, een premie van 5.000,- per bespaard slachtoffer en worden aanmoedigingsprijzen toegekend aan gemeenten, instel lingen, bedrijven of partikulieren die een opvallende prestatie heb ben geleverd op het gebied van verkeersveiligheid. 27. Vaststellen nieuwe verorde ning Scheepvaartrechten. Redactionele wijzigingen en de ontwikkeling van de jurispruden tie zijn aanleiding voor het vast stellen van een nieuwe Verorde ning Scheepvaartrechten. 28. Rondvraag. De bij deze agenda behorende stukken liggen ter inzage bij Bu reau Voorlichting van de gemeen te, Stadhuisstraat 2.1 De Zeeuwse Bibliotheek. Op Walcheren ontston den verschillende burchten, Domburg, de duinburcht in het noorden, de zuidburcht Souburg en ééntje midden op het eiland. Die middelste burcht vormde het prille be gin van de stad Middelburg, een eenvoudige versterking op een wat hoger gelegen plek midden op het eiland, veilig in een bocht van het riviertje de Ame... Deze regels vormen een ge deelte van de tekst van een niéuwe folder "Middelburg, 1000 jaar jong". Onder dezelfde titel heeft ci neast Jaap Wolterbeek een promotiefilm over Middel burg gemaakt. Deze film duurt 20 minuten, wordt be geleid door een Nederlandse en Engelse tekst en is voor be drijven, organisaties en instel lingen te leen bij Bureau Voorlichting van de gemeen te. Ook bestaat er een vijf mi nuten durende samenvatting van cleze film in vier talen en een educatieve diaserie. Om deze audio-visuele pre sentatie te kunnen begeleiden met een schriftelijk verhaal, is de folder "Middelburg, 1000 jaar jong" gemaakt. Ook los van films en dia 's is de folder met veel foto's goed bruik baar en zeer lezenswaardig. In vogelvlucht wordt de ge schiedenis van Middelburg beschreven vanaf de stichting van een abdij in de twaalfde eeuw tot en met de actualiteit van wonen en recreëren in een stad, die bewijst dat een 1000 jaar oude stad nog jong kan zijn. De folder is verkrijgbaar bij Bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat: 1Aluminium Konstruktiebedrijf Dees bv., Kleverskerkseweg 79 te 4338 PM Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aange vraagd voor een aluminium konstruktiebedrijf op het perceel Kleverskerkseweg 79 te Middelburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie G, nummer 30-45; 2. de heer B.M. Vriesman, Vismarkt 11 te 4331 JW Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd tot het oprichten een in werking hebben van een cafébedrijf op het perceel Vlasmarkt 39 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie D, nummer 3722. en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werk dag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecreta rie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschik kingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen lig gen hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefo nisch te worden aangevraagd, telefoon: 01180 - 26251, toestel 413. Bij de stukkeen ligt een mededeling waar en wanneer een monde linge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 24 ok tober 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt ver zocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180 - 26251, toestel 413) kan in de periode van 8 oktober 1987 tot en met 16 oktober 1987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelin ge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij te vens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwis- seling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; maken bekend, dat zij op grond van het bepaalde in artikel 29, vijfde lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne wederom een ontwerp hebben opgesteld voor een positieve beschikking onder voor schriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen op de aanvraag van Koperslagerij De Nood Middelburg B.V. i.o., Oostperkweg 5-7 te 4332 SB Middelburg om vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking heb ben van een koperslagerij op het perceel Oostperkweg 5-7 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N, nummer 308. Dit was noodzakelijk tengevolge van ingediende bezwaren naar aanleiding van de eerste ontwerp-beschikking, welke zij tegelij kertijd met de aanvraag ter inzage hebben gelegd vanaf 1 5 juli 1 987. Deze bezwaren geven aanleiding tot het aanvullen van de voorschriften ter voorkoming van geluid- en stankoverlast. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf heden tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Za ken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. Genoemde ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen eveneens vanaf heden tot 8 oktober 1987 buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt ver langd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd telefoon 01180 - 26251, toestel 413. De aanvrager, alsmede degene die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen bij hun col lege tot en met 8 oktober 1987 schriftelijk gemotiveerde bezwa ren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelij kertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Verklaring ex artikel 74 van de Wet Geluidhinder. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 7 september 1987 heeft besloten in aanvulling op de dezoneringsverklaring d.d. 14 april 1986 te verklaren, dat de volgende weggedeeltes binnen een periode van 10 jaren een verwachte verkeersintensiteit hebben van minder dan 2450 motorvoertuigen per etmaal: a. het gedeelte van de Oude Vlissingseweg tussen de Spinhuis- weg en de gemeentegrens met Vlissingen; b. het gedeelte van de Statenlaan tussen de Spinhuisweg en de Oude Vlissingseweg; c. het gedeelte van de Dauwendaelselaan tussen het Daniëlsland en de Torenweg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat Gedeputeer de Staten van Zeeland op 8 september 1987 onder nummer 944/140 goedkeuring hebben verleend aan de vierde herziening van het bestemmingsplan Buitengebied, betrekking hebbend op de percelen T1032 en T1033 gelegen aan de Van 't Hoffweg. Deze herziening is met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op 10 juni 1987 door het college van burgemeester en wethouders vastgesteld. Het vastgestelde plan en het goedkeuringsbesluit liggen met in gang van heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 september 1987, hun college in de vergadering van 22 september 1987 en de burge meester op 22 september 1987 de Verordening inzake de behan deling van bezwaar- en beroepschriften Middelburg hebben vast gesteld onder gelijktijdige intrekking van de thans geldende en op 22 oktober 1 979 vastgestelde verordening. De nieuwe verordening kan door een ieder worden ingezien op de gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Deze verordening treedt in werking op 1 oktober 1987.

de Faam | 1987 | | pagina 5