Verkeers maat regelen Een stad in beweging Volop activiteiten in Middelburg Islamitisch offerfeest 1987 Onroerend- goedbelasting Hinderwet 32 Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Woensdag 5 augustus 1987 DE FAAM Kermis Middelburg onder stoom Dolle Donderdag Verkeer Tafeltje Dekje" Onroerend- goedbelasting 1987 Belastingplichtigen Belastinggrondslag Waardering Tarief Bezwaarschrift Kwijtschelding onroerend-goedbelasting Vergaderingen Door het oog van de Lange Jan Om het verkeer tijdens de kermis en de "dolle" donderdag (13 au gustus) goed te kunnen afwerken zijn er een aantal verkeersmaatre gelen getroffen. Alle maatregelen gelden voor de vermelde tijdsduur of zoveel langer als noodzakelijk of zoveel korter als mogelijk zal blijken te zijn. De eerste serie maatregelen heeft betrekking op de kermis. Van donderdag 6 augustus tot za terdag 15 augustus worden af gesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers: a. de Markt, de Pottenmarkt (vanaf hoek Markt) en de Vlasmarkt; b. het gedeelte van de Lange Noordstraat tussen de Stad huisstraat en de Markt. c. het Hof van Tange (hier parke ren wagens van kermisexploi tanten). d. het Plein 1940 (het verbod gaat hier al op woensdag 18.00 uur in. Alleen op donderdag 6 augustus tussen 19.30 en 23.00 uur is de Lange Viele afgesloten voor alle verkeer, behalve voor voet gangers. In verband met de te verwachten drukte op donderdag 13 augustus zijn eveneens een aantal extra maatregelen genomen, deze gel den van woensdag 12 augustus 18.00 uur tot donderdag 13 au gustus eveneens om 18.00 uur. Het gaat om: een gesloten verklaring voor alle verkeer behalve voor voetgangers voor het Damplein, de Rei gerstraat en het gedeelte van de Nieuwstraat tussen de St. Barba- ragang en de Korte Delft. Voorts is de Nieuwstraat gesloten voor vrachtauto's. De Dam noordzijde tussen het Damplein en de Molstraat wordt gesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers. Afgesloten voor doorgaand verkeer worden: de Dam zuidzijde, de St. Pie terstraat, de Segeerstraat en het Koorkerkhof. Er zal een parkeer verbod gelden voor de Sint Bar- baragang en het Damplein. Voor het verkeer dat respectievelijk vanaf de Spanjaardstraat en de Balans de St. Pieterstraat wil oprijden zal het verboden zijn rechts- en linksaf te gaan. In verband met de ringrijderij op het Molenwater worden de vol gende tijdelijke verkeersmaatre gelen getroffen: van dinsdag 11 augustus tot donderdag 13 augus tus, beiden om 18.00 uur geldt een parkeerverbod voor het ge deelte van het Molenwater, inclu sief bermen, tussen de inrit van de kazerne en de Koepoort en het ge deelte van het Molenwater voor de panden 49 /m 69 en tegenover perceel Zuidsingel 70 (±15 meter). Van woensdag 12 augustus tot donderdag 13 augustus, beiden om 18.00 uur wordt éénrichtings verkeer ingesteld, behalve voor voetgangers voor de volgende we gen en weggedeelten: Gehele Zuidsingel, in de richting Koe poortlaan, Verwerijstraat; Mo lenwater, tussen de Verwerijstraat en de Koepoortlaan in de richting van de Koepoortlaan en de Koe poortlaan in de richting van de Zuidsingel. Gedurende diezelfde tijd wordt de Lutherse Kerklaan, op het gedeelte van het Molenwa ter, gelegen tussen de ingang van de kazerne en de Koepoort en het gedeelte van het Molenwater voor de panden 49 t/m 69, in beide richtingen gesloten voor alle ver keer, behalve voetgangers. Het spreekt voor zich dat alle andere thans voor deze gebieden gelden de maatregelen gedurende de hierboven genoemde periode niet van kracht zijn. Het is misschien wel wat lastig de ze ekstra verkeersmaatregelen, maar ze zijn nodig omdat gedu rende kortere of langere tijd be paalde straten of pleinen niet voor het verkeer beschikbaar zijn, ter wijl dat verkeer toch zo veel mo gelijk moet kunnen doorstromen. Vooral het aantal verkeersplaatsen zal met name op donderdag 13 augustus beduidend minder zijn dan op andere donderdagen. Mis schien is er nog plaats op het nieu we parkeerterreintje bij het station (ingang Schroeweg). Middelburg is een stad die voort durend in beweging is. Zeker ge durende het toeristenseizoen wor den er in de Zeeuwse hoofdstad tal van activiteiten georganiseerd. Met name in de maand augustus bruist het monumentale hart van Middelburg van de evenementen. Er is voor elk wat wils. Groot en klein, jong en oud wordt een ge varieerd pakket vertier geboden. Middelburg is een stad waar een ieder zich thuis voelt. Vrijdag 7 augustus begint de ker mis weer. De kermis is de zoge naamde voorloper van een reeks van activiteiten. De Middelburgse wethouder M. Vinke zal op 7 au gustus om 16.00 uur de kermis openen. Op de Markt en Plein 1940 staan dan 34 attracties op gesteld. Gedurende bijna een week siert het kermisgeweld het centrum van Middelburg. Na tuurlijk zijn er de. gebruikelijke attracties, maar ook aan versna peringen zal het niet ontbreken. Een aantal grote attracties zal met name het kermisbeeld bepalen. Hiertoe mogen ook het Vliegend Tapijt, de Dancing Queen, de Po lyp, de Enterprise en de Weerwolf worden gerekend. De Middelburgse kermis duurt tot en met 13 augustus. Dinsdag 11 augustus zal Middel burg van 9.00 tot 12.00 uur weer onder stoom staan. Voor het der de achtereenvolgende jaar zal een aantal Engelse stoomvoertuigen op initiatief van De Ceremonie meesters Middelburg aandoen. Onder politie-escorte zal het stoomgeweld in de vroege ochten duren richting Vlasmarkt rijden. Hier kunt u de Engelse stooman- tikiteiten bewonderen. Burge meester mr. C.G.F. Rutten zal namens het gemeentebestuur acte de présence geven. 's-Middags om 14.00 uur is er een kindervoorstelling op de Vlasmarkt. Dan zullen Ed en Wil lem Bever en de clown Pipi optre den. De toegang is vrij. Donderdag 13 augustus zullen ve len Middelburg bezoeken. Deze dag immers zal de hele stad in be weging zijn. Naast de gebruikelij- Markt op Damplein ke weekmarkt en de kermis is er ook ringrijden op het Molenwa ter. In de Lange Delft is er stand werkersconcours. Tijdens het standwerkerscon cours zullen 20 standwerkers tus sen 10.00 en 16.00 uur hun goede ren op een zo origineel mogelijke wijze aan de man zien te brengen. Een jury zal de resultaten van de standwerkers beoordelen. Deze jury is als volgt samengesteld: de heer A.R. Marquinie (voorzitter), In het geloof van de moslims neemt het jaarlijks terugkerende Offerfeest een belangrijke plaats in. Het vaststellen van de da tum waarop het Offerfeest moet beginnen is afhankelijk van het tijdstip, waarop de eerste nieuwe maan in de twaalfde maand verschijnt. Dit vaststellen gebeurt door middel van het waarne men met het blote oog, zodat de uiteindelijke datum tien dagen voor het Offerfeest kan worden vastgesteld. In 1987 zal het Offerfeest waarschijnlijk plaatsvinden op 5 en 6 augustus a.s. Het Offerfeest gaat gepaard met een offerdier. Dientengevolge zijn er door de Veterinair Hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid richtlijnen vastgesteld waaraan de aanbie der van een offerdier zich dient te houden. Deze richtlijnen zijn hieronder opgesteld. 1. Alle aanwijzingen van keu- ringspersoneel binnen de slachtplaats ook met betrek king tot hygiëne dienen stipt opgevolgd te worden. 2. Slachthuisrechten, slachtlonen en keuringsgelden dienen vóór het betreden van de slacht plaats te bestemder plaatse be taald te worden. 3. Het is dringend gewenst dat degene die één of meer slacht dieren) tijdens het Offerfeest wil slachten, dit tenminste twee weken vóór de slachtdag bekend maakt aan de betref fende Kringdirecteur van de R.V.V. of aan de verantwoor delijke ambtenaar van de R.V.V. ter plaatse, te bereiken via de slachtplaats waar geslacht gaat worden. Schrif telijke afspraken dienen te worden bewaard. 4. In 1983 is de Wet die het ver voer van dieren zoals runde ren, kalveren, schapen en gei ten regelt, veranderd. Dit be tekent dat er geen dieren bestemd voor de slacht ver voerd mogen worden in een personenwagen of in een an der voertuig dan een wettelijk goedgekeurde veewagen. 5. Het slachten van runderen mag alleen plaatsvinden op die aangewezen slachtplaatsen, waar een door de Minister van W.V.C. goedgekeurd immobi- lisatietoestel aanwezig is. Op Walcheren kunnen bij het Slachthuis van der Poel te Vlissingen (Oost- Souburgseweg 2) alleen scha pen en geiten worden geslacht. Voor het slachten van runde ren kan men terecht bij de fir ma M. Speelman te Pernis (Pastoriedijk 252). Voor het ritueel slachten van run deren zijn internationale bepalin gen vastgesteld, waarvan de vol gende van bijzonder belang zijn: c. 6. a. runderen dienen, voordat de halssnede wordt toegebracht, in een door de Minister van WVC goedgekeurd toestel te worden gevoerd om daarin te worden geïmmobiliseerd; b. de geïmmobiliseerde runderen dienen daarna d.m.v. het toestel in rugligging te worden gebracht, waarna de halssnede onmiddellijk dient te worden toegebracht; het toestel dient zodanig te worden gebruikt dat de dieren alle onnodige pijn, lijden, op winding, verwondingen of kneuzingen worden bespaard. Het slachten van schapen dient op een, voor het dier zorgvuldige wijze plaats te vinden, waarbij onnodige pijn, lijden, opwinding en ver wondingen moeten worden voorkomen. Het wordt drin gend aangeraden bij het im mobiliseren van schapen, ge bruik te maken van een burrie. Er dienen tenminste 2 perso nen actief aanwezig te zijn bij het immobiliseren en het toe brengen van de halssnede; één persoon immobiliseert het dier en de ander brengt de halssne de toe. Het toebrengen van de hals snede bij een slachtdier dient met de grootst mogelijke des kundigheid te gebeuren. Het is uitsluitend toegestaan aan een door een Islamitische organi satie aangewezen geloofsge noot deze halssnede te verrich ten. De persoon in kwestie dient een schriftelijk bewijs van de organisatie te kunnen overleggen aan de verant woordelijke ambtenaar van de R.V.V. ter plaatse. Het mes, waarmee de halssne de wordt toegebracht dient voldoende lang en vlijmscherp te zijn. Hierop zal evenals op het kluisteren en neerleggen 7. mevrouw W.M. Berghauser Pont (namens de Consumentenbond), de heer H.M.J. Bogaert (namens de Middelburgse V.V.V.), de heer A.J. Schuitema (namens de Mid delburgse middenstand) en de heer K.W.A. de Regt (namens Bureau Voorlichting van de ge meente). Omstreeks 16.30 uur zal wethou der M. Vinke ter hoogte van Vroom en Dreesman de prijswin naars bekendmaken en zal aan de eerste, tweede en derde prijswin naar een beker worden uitgereikt. Het ringrijden op het Molenwater mag tevens beslist niet worden vergeten. Dit stuk folklore doet namelijk denken aan vroeger tij den, waarin paarden het Zeeuwse landleven sierden. Ook tijdens het ringrijden zal er om een aantal prijzen worden gestreden. De ge meente stelde voor deze folklo ristische gebeurtenis een beker be schikbaar die door de heer M. Vinke, wethouder van Middel burg,zal worden uitgereikt. Op de zogenaamde dolle donder dag zal de weekmarkt op het Damplein plaatsvinden. Alle plaatsvindende attracties hebben natuurlijk gevolgen voor het verkeer. Wij adviseren u dan ook vandaag of volgende week te letten op de verkeersmaatregelen die eveneens op deze pagina zul len worden opgenomen. In elk ge val verzoeken wij u extra op te let ten in het Middelburgse verkeer. Met een beetje extra geduld be reikt u overigens ook uw plaats van bestemming. "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet vooreen warme maaltijd kun nen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dagen. Menu van 10 tot en met 15 au gustus 1987 maandag gehakt, bloemkool, aard appelen dinsdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag zuurkool met worst donderdag appel, rozijnen, hamburger, aardappelen vrijdag macaroni, ham en kaas zaterdag kip kerry, rijst Eén dezer dagen heeft u de aanslag onroerend-goedbelasting 1987 aangetroffen in uw brievenbus. Met betrekking tot deze gemeentelijke belasting wordt hieronder aangegeven hoe de aanslag wordt berekend, waar bezwaren ingediend kunnen wor den en op welke wijze kwijtschelding/afschrijving aangevraagd kan worden. van het slachtdier en het toe brengen van de halssnede door het keuringspersoneel toezicht worden gehouden. 9. Tijdens het toebrengen van de halssnede dienen zo weinig mogelijk mensen in de slacht- hal aanwezig te zijn; de aan wezigheid van familieleden bij het voorsnijden dient beperkt te blijven tot het gezinshoofd. Bij het uitslachten en keuren van het slachtdier wordt geen publiek toegelaten. 10. Na het toebrengen van de halssnede en het verbloed zijn van het slachtdier, dient het verdere uitslachten door vak mensen te geschieden. Hierbij dienen familieleden niet aan wezig te zijn. Het dier wordt voorzien van een nummer aan de hand waarvan aan het eind van de slachthandelingen en na de keuring door ambtena ren van de R.V.V., het juiste vlees in ontvangst kan worden genomen. De wijze van num mering kan in het vooroverleg met de vleeskeuringsdienst worden vastgesteld. 11. Bij de vleeskeuringsdienst, bij de Federatie Moslim Organi saties in Nederland, bij vele Stichtingen voor Buitenlandse Werknemers en bij de Turkse Marokkaanse ambassade zijn lijsten met de eventuele voor waarden beschikbaar met na men en adressen van slacht huizen waar volgens de Islami tische Ritus mag worden geslacht. De onroerend-goedbelasting bestaat uit twee belastingen, te weten: één van de gebruiker van het onroerend goed en één van de zakelijke genothebbende van het onroerend goed (in het algemeen de eigenaar, maar ook de erf pachter, vruchtgebruiker enz.). De onroerend-goedbelasting wordt jaarlijks geheven van de ge bruiker van het onroerend goed; dat is degene die op 1 januari van het belastingjaar een onroerend goed gebruikt en van degene die op 1 januari van het belastingjaar krachtens zakelijk recht het genot heeft van een onroerend goed. Als een gebruiker in de loop van een belastingjaar verhuist, ook al ge beurt dat bijvoorbeeld op 2 ja nuari dan moet hij toch over het hele jaar belasting betalen. Het zelfde geldt voor de eigenaar van een onroerend goed. Verkoopt de ze bijvoorbeeld op 2 januari zijn onroerend goed, dan ontvangt hij toch een aanslag over het hele jaar. Wij willen er nog op wijzen, dat de eigendomsoverdracht plaatsvindt bij inschrijving van de koopakte in de openbare registers van het kadaster. Meestal wordt bij verkoop door de notaris be lasting verrekend tussen de koper en de verkoper. De onroerend-goedbelasting wordt geheven op basis van de waarde, die aan het onroerend goed in het economisch verkeer kan worden toegekend. Zeer alge meen komt dit neer op de ver koopwaarde van het onroerend- goed, wanneer dit onder normale omstandigheden en vrij te aan vaarden zou worden verkocht. Op grond van wettelijke bepalin gen moeten de getaxeerde waar den minstens éénmaal per vijf ja ren worden aangepast. De onder N.B. Het slachten van slachtdieren an ders dan onder toezicht van de R.V.V. is in Nederland ten strengste verboden en strafbaar volgens de Wet. Vlees mag slechts gekonsumeerd worden, wanneer door de R.V.V. bij de keuring na het slachten is vastgesteld, dat hieruit geen gevaren voor de ge zondheid voor de konsument zul len voortkomen. Het ritueel slachten van slachtdieren buiten de officiële slachtplaatsen is niet toegestaan. de onroerend-goedbelasting val lende objecten zijn voor het be lastingjaar 1987 opnieuw ge taxeerd met als peildatum voor de waardering 1 januari 1986. Deze taxaties gelden voor de jaren 1987 t/m 1991. Uiteraard kan de ge taxeerde waarde worden gewij zigd door een verbouwing, gehele of gedeeltelijke sloop of een feite lijke bestemmingswijziging van het onroerend goed. Over 1987 betalen gebruikers ƒ4,15 en zakelijk genothebben- den 7,30 per volle 3000,ge taxeerde waarde. Uitgaand van een woning met een getaxeerde waarde van 165.000,—, be draagt de belasting voor een ge bruiker 165.000,—: 3000,— x ƒ4,15 228,De zakelijk genothebbende moet betalen 165.000,—: 3000,— x ƒ7,30 401Wordt in dit geval de woning door de eigenaar be woond, dan moet 629,wor den betaald. Bezwaren tegen de aanslag onroerend-goedbelasting kunnen binnen 2 maanden na dagteke ning van de aanslag ingediend worden bij het hoofd van de afde ling Financiële Zaken. U moet echter wel aan uw betalingsver plichting voldoen. Als u de aan slag nog niet wilt betalen verdient het aanbeveling uitstel van beta ling aan te vragen. Uitstel van be taling kan worden aangevraagd bij de Ontvanger der Rijksbe lastingen, Lange Noordstraat 29 te Middelburg. Als u meent voor kwijtschelding in aanmerking te komen kunt u daarvoor een verzoek indienen bij de Ontvanger der Rijksbelastin gen, Lange Noordstraat 29, 4331 CB Middelburg. Hiervoor is een speciaal formulier aldaar ver krijgbaar. U moet daarvoor dus niet bij de gemeente zijn. De Ont vanger hanteert bij de beoorde ling van uw verzoek een aantal al gemene richtlijnen. Gekeken wordt naar uw betalingscapaciteit (wat u kunt betalen naast de noodzakelijke kosten van levens onderhoud). Daarbij wordt uitge gaan van het netto-besteedbaar gezins-inkomen. Dit wordt be paald door de ontvangsten van u en uw partner te weten: loon, sa laris, pensioen, winst of sociale uitkeringen, bijverdiensten, va kantiegeld en andere éénmalige uitkeringen, alimentatie (ook voor kinderen). Daarbij wordt Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan: 1. Louws transporten bv, Uyterschootweg 5 te Middelburg voor een transportbedrijf op het perceel Uyterschootweg 5: 2. Van Westen Bouwmaterialen, Korendijk 22-28 te Middel burg voor een handel in bouwmaterialen op het perceel Koren dijk 22-28; 3. de heer A. Dees, Korte Noordstraat 17 te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een groente- en fruit handel op het perceel Korte Noordstraat 17. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 5 september 1987 ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht. Tel: 01 180 - 26251, tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Tot 5 september staat er beroep open bij de Kroon voor de aanvragers, de be trokken adviseurs, degenen die bezwaren hebben ingebracht en enige andere belanghebbende die aantoont redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 2001 9, 2500 EA Den Haag. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevol ge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat: 1. Schilderafwerkingsbedrijf J. van Iwaarden v.o.f. Kinderdijk 50 te Middelburg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een schildersafwerkingsbedrijf op het perceel Kinderdijk 50-52; 2. Ahold NV, Provincialeweg 17 te Zaandam een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een supermarkt op het perceel Markt 9-15; 3. de heer S.P. Maljaars, Langeviele 70-74 te Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning, ingevol ge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een brood- en ban ketbakkerij op het perceel Langeviele 70-74; 4. de heer C.J. Jansen, Kinderdijk 94 te Middelburg een ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting t.b.v. de opslag, verkoop, reparatie en onderhoud van of voor wa tersportmateriaal op het perceel Kinderdijk 60; 5. BP Maatschappij Nederland bv, Postbus 1634 te Amster dam een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een self-service verkooppunt van aardolieprodukten en washal voor motorvoertuigen op het perceel Roozenburglaan 236. en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de Afdeling Algemene Zaken, Lange Noordstraat 1 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aan vragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens ge durende een maand buiten de werkuren ter inzage op donder dagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond in zage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te wor den aangevraagd, tel: 01180 - 26251 tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij het college van Burgemeester en Wethouders worden ingediend tot 5 september 1987. De per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tel: 26251, tst. 413) kan in de periode van 20 augustus 1987 tot en met 28 augustus 1987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij te vens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwis- seling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen. binnen zekere grenzen rekening gehouden met de volgende uitga ven huur, exclusief verwarmings- 'en servicekosten, hypotheekrente van de eigen wo ning (voor dit bedrag wordt aan sluiting gezocht bij de voor huur subsidie geldende grens), premies voor ziektekostenverzekeringen, bijzondere kosten in verband met ziekten en of invaliditeit. Het overblijvende bedrag is het netto besteedbaar (gezins) inkomen. Geen kwijtschelding wordt ver leend als u een vermogen heeft. Voor meer informatie over kwijt schelding van onroerendgoedbe- lastipgen kunt u een folder afha len bij de Ontvanger der Rijksbe lastingen, Lange Noordstraat 29 te Middelburg. Indien u vragen heeft over de be lastingaanslag kunt u zich richten tot de afdeling Financiële Zaken,' tel: 01180-26251, tst. 136, 147 of 139. Over de mogelijkheid tot het krij gen van kwijtschelding wordt in formatie verstrekt door het Maat schappelijk Advies en Informatie centrum in oprichting. Hiertoe is op de dinsdagmiddagen tussen 14.00 en 16.30 uur iemand aanwe zig op het kantoor van de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren, Loskade 29, telefoon 26951. Kommissie openbare orde en veiligheid, dinsdag 25 aug. om 16.30 uur. Secr. de heer J.J. v/d Meijden (spreekrecht). Bestuurscommissies welzijn accommodaties, dinsdag 25 aug. om 19.30 uur. Secr. de heer J. Fuijk (spreek recht). Commissie economische za ken, woensdag 26 aug. om 19.30 uur. Secr. de heer G.L. de Kok (spreekrecht). Bestuurscommissie culturele zaken, donderdag 27 aug. om 15.45 uur. Secr. mevr. J. Sijsouw (spreek recht). Commissie sociale zaken don derdag, 27 aug. om 19.30 uur. Secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht). Commissie gemeentewerken, vrijdag 28 aug. om 19.30 uur. Secr. de heer P. Meeuwsen (spreekrecht). Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een af spraak gemaakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis tel. 26251.

de Faam | 1987 | | pagina 5