3 WEKEN VAKANTIE Oude veerpont Terneuzen even terug... Mime in Middelburg IN 1 UUR AFGEDRUKT Woensdag 5 augustus 1987 DE FAAM - DE VLISS1NGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg UW VAKANTIEFOTO'S IN 1 UUR KLAAR 11 #»?V» r uit teken- en schilderwerk, trei nen, opgezette vogels, scheepjes in flessen en al wat dies meer zij. De openingstijden van de huis- vlijttentoonstelling zijn woensdag en vrijdag van 19.30 tot 21.30 uur en op donderdag van 14 tot 21.30 uur. Autopuzzelrit - Samen met het Vlissings Aktiviteiten Fonds houdt de Motor- en autoclub De Zeeuwen uit Vlissingen een puz- zelrit voor auto's op donderdag 6 augustus. Er wordt gereden in twee klassen, de A-klasse voor ge vorderden en de B-klasse voor be ginners. Het puzzelreglement Midden-Zeeland is van toepassing en de gemiddelde snelheid is 20 km per uur. Wim en Nel Joziasse uit Goes hebben de rit uitgezet. De eerste deelnemer start om 19.30 uur op het parkeerterrein van de begraafplaats. Tussen 19 en 20 uur kan worden ingeschre ven in de sporthal Baskensburg aan de President Rooseveltlaan. Stoomvoertuigen - Op weg naar Hellevoetsluis blijven de Engelse stoomvoertuigen tot 12 uur staan in de Vlasmarkt in Middelburg. Een dag eerder komen ze aan in Vlissingen met de Olau-line, om 18 uur. 's Morgens om acht uur vertrekt het gezelschap uit Vlis singen naar Middelburg. In Helle voetsluis worden jaarlijks de Vesting Dagen gehouden. Engelse stoomvoertuigen zijn traditioneel gast op het Zuidhollandse eiland. Al drie jaar blazen ze even stoom af in Middelburg, waar tevens een officiële ontvangst plaatsvindt op het stadhuis. 'Bonendijcke' - De nieuwbouw van de basisschool aan de Hoge- weg, verslag van de werkgroepen en de bespreking tussen de redac ties van de verschillende wijk kranten staat centraal tijdens de vergadering van het wijkcomité 'Bonendijcke' op woensdag 26 augustus. Plaats van handeling: welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen aan de Bad- huisstraat, aanvang 19.30 uur. Paauwenburg - Het wijkcomité Paauwenburg bespreekt welke punten aan de orde moeten ko men bij een gesprek met de poli tie. Ook de aanpak van de leegstand in de wijk is een zorg voor het comité. De vergadering waar onder meer genoemde pun ten aan de orde komen vindt plaats in buurthuis De Paraplu op donderdag 27 augustus, aanvang 19.30 uur. Experimentele dienst - Pastor J. Scheffers gaat zondag 9 augus tus voor in een experimentele dienst in de Hofpleinkerk in Mid delburg. Het thema luidt: 'Zaaien in droefheid, oogsten met vreug de'. De dienst begint om 16.30 uur. Orde van Oranje Nassau - No tarisklerk J. Poppe kreeg vorige week vrijdag van loco burgemeester M. Vinke van Mid delburg de ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau. Een dag later - zaterdag 1 au gustus - herdacht de notarisklerk dat hij veertig jaar in dienst was van hetzelfde notariskantoor. Hij is er nu chef de bureau. Achter eenvolgens diende hij de volgende notarissen op dat bureau: van 1947 tot 1958 bij notaris Loeff, tot 1978 bij notaris Van den Briel eti tot hgden notaris Van Wouwe. Wielerronde Kortgene - Ama teurs, liefhebbers, veteranen en junioren starten op zaterdag 8 au gustus voor de elfde wielerronde van Kortgene. Omdat er een groot aantal sponsors belangstel ling heeft getoond en er dus vette prijzen zijn te verdelen, verwacht de organisatie een spannend ver loop van de wedstrijden. De wed strijd van de amateurs telt boven dien mee voor het Beveland- klassement, waar oud-prof Hed- dy Nieuwdorp stevig aan de lei ding staat. Deze oude stoomvoertuigen zullen arriveren dinsdag 11 augustus in Middelburg waar ze voor een groot deel van de dag staan opgesteld in de Vlasmarkt. Tentoonstelling - Op vrijdag 7 augustus is er tijdens de mini- braderie in Westkapelle een ten toonstelling te bezichtigen met als onderwerp '80 jaar Christelijke Gemengde Zangvereniging 'Looft den Heere'. De tentoonstelling vindt plaats in het jeugdgebouw naast de Hervormde kerk en is ge- opend van 14 tot 21 uur. Speelweken - Het gespeciali seerd Jeugd en Volwassenen Werk in Zeeland heeft voor de komende weken weer een aantal zogenaamde speelweken voor ver standelijk gehandicapte kinderen op het programma staan. Voor de regio Walcheren is dat van 10 tot en met 14 augustus en in de Beve- landen valt de speelweek in de pe riode 17 tot en met 21 augustus. Een speelweek is een week waarin dagelijks allerlei vakantie-achtige activiteiten worden georganiseerd voor die kinderen die een ZLMK- school bezoeken. De deelnemers aan die speelweken worden bege leid door vrijwilligers en beroeps krachten van de Sociaal Pedago gische Zorg in Zeeland. Daar waar mogelijk gaat een speelweek samen met het reguliere kinderva kantiewerk. Inlichtingen over de ze vakantieweken: 01180 15051/14750 en 01135 - 1653. Collecte - Eind augustus, begin september houdt het Koningin Wilhelminafonds weer haar jaar lijkse collecte voor de kanker bestrijding. Voorafgaand aan die collecte kan men binnenkort een folder in de bus verwachten die de titel meekreeg 'u kunt zelf zoveel doen'. De brochure is ook in braille en op cassette verkrijgbaar bij de Christelijke Blindenbiblio theek in Ermelo. Op de televisie wordt er aandacht aan besteed in de uitzendingen van Socutera op woensdag 26 augustus en 2 sep tember, na het NOS-journaal van 20 uur. Bolwerken - Zaterdag 8 augus tus kunnen belangstellenden on der leiding van A. de Lange een wandeling maken over de Middel burgse bolwerken. Achter de Klo veniersdoelen verzamelt het gezel schap zich om 14 uur. Tijdens de wandeling vertelt De Lange van alles over bomen, planten en struiken op het bolwerk. Alle zonnige en blije vakantieherinneringen voor de rest van het jaar vastgelegd in één uur! De mooiste en zonnigste foto's afgedrukt op Kodak papier door geavanceerde apparatuur. En. U betaalt alleen de foto's die goed zijn. Vraagt U naar onze folder. Kwaliteit Snelheid Advies Service Kijkshop, Lange Viele, Middelburg Spektakel in Veere - Dinsdag 11 augustus is het weer spektakel in Veere. Onder de noemer 'kunst' zijn er op het Oranjeplein demonstraties fietscross, acroba tiek op pony's en op het podium op de Markt treden acrobaten en clowns op. Maar dat is niet alles, want door heel Veere verspreid zijn kunstschilders druk doende Veere op het schilderslinnen te vereeuwigen. Vanzelfsprekend geeft ook de middenstand met tal loze kramen weer acte de présence en in het Verenigingsgebouw is een tentoonstelling van amateur kunstschilders. Gedurende deze kunst/spektakeldag zijn het Stad huis en de Grote Kerk te be- zichtigen. Regenboogkoers - Wie Joop Zoetemelk nog één keer in Zee land wil zien fietsen voor hij er mee stopt, doet er goed aan om op zondag 9 augustus naar 's Heerenhoek te gaan. Op die dag wordt daar namelijk de traditio nele 'Regenboogkoers' verreden en Zoetemelk is één van de vedet ten die -behalve Jean-Paul van Poppel, Adrie van de Poel, Jelle Nijdam, Wim Arras en Cees Priem aan de start zullen verschij nen. Voorafgaand aan de prof ronde, die om 16 uur begint, gaan om 11 uur de junioren van start, gevolgd door de amateurs die om 12.30 uur vertrekken. Om 14.30 begint er een fiets/loop-wedstrijd voor triathlonatleten. Huisvlijt - In samenwerking met de VVV van Oostkapelle laten dé bewoners van die plaats op 5, 6 en 7 augustus in het Hervormd ge meentecentrum eens zien wat zij zoal aan huisvlijt gemaakt heb ben. Het tentoongestelde bestaat Rommelmarkt - De zangvereni ging 'Lust en Genoegen' uit Aag- tekerke houdt op zaterdag 8 au gustus een rommelmarkt op het Dorpsplein. Behalve de nodige spulletjes worden er die dag olie bollen gebakken, planten en bloe men verkocht en is er een rad van avontuur. De rommelmarkt be- gint om 10.30 uur. Pruimen centraal - Maandag 3 augustus heeft de Zeeuwse tuin bouw haar nieuwe afzetcen- trum in Kapelle in gebruik geno men. Op een terrein van 20 hecta re is niet minder dan 32 miljoen gulden geïnvesteerd in gebouwen, installaties en wegen. Appels en peren zijn het belangrijkste pro- dukt voor deze veiling. Verder is de veiling de grootste bramenvei ling in Zeeland en de op één na grootste op het gebied van de pruimen. Dorpentocht - Dit jaar gaat op 11 augustus de 'elf dorpentocht' van start. Deze (fietstocht) gaat over een afstand van ruim 60 kilo meter en zoals de titel al aangeeft, worden er 11 dorpen 'aange daan'. In elk dorp waar iets te zien of te beleven valt krijgt de deelnemer op vertoon van zijn 'fietsboekje' een korting. De dor pentocht start om 10 uur en zowel inschrijven als opstappen kan bij de VVV's van Middelburg, Oost kapelle, Aagtekerke, Westkapel le, Zoutelande, Biggekerke, Koudekerke, Vlissingen, de mo len 'De Hoop' in Serooskerke, de molen bij Nieuw- en St. Joosland en Fort Rammekens in Ritthem. Wéar men opstapt is geheel vrij. De opbrengst van deze tocht komt ten goede aan 'Terre des Hommes'. Zeeuwse dames) Tennistoernooi - De tennisvere niging 'zes oirts' uit Serooskerke houdt woensdag 12 augustus een toernooi voor toeristen en eigen leden. Onder de deelnemende va kantiegasten is een aantal Duitse 'supers' te bekijken. Gespeeld wordt telkens als gemengd dub bel, wie wil deelnemen kan zich als paar of individueel aanmel den. De vereniging koppelt dan wel de paartjes. Ook zorgt de club in Serooskerke voor rackets. Het kantine gebeuren is eveneens be langrijk. En zodat de ouders hun gang kunnen gaan worden er ook kinderspelletjes georganiseerd. Het is aan te bevelen dat wie wil deelnemen zich van te voren even aanmeldt. Eén van de adressen is John Lambert in Serooskerke, die bereikbaar is onder nummer 01189 - 2443. Toeristenkerk Dishoek - Tij dens het seizoen is elke zondag ochtend in de toeristenkerk in Dishoek om 10 uur en rk dienst. Nog tot en met 27 augustus is de ze kerk elke woensdag- en don derdagavond tussen half acht en negen uur open. En tot en met 16 augustus is er op die dagen een missietentoonstelling te zien on der het thema 'Het ontstaan, le ven en werk van missionarissen in missielanden'. Gedrag en gehoorzaamheid - KC Zeeland heeft voor zaterdag 12 september in samenwerking met het dierenasyl De Tussenha ven het eerste Zeeuwse kampioen schap gedrag en gehoorzaamheid op het programma staan. De wedstrijden worden gehouden op het sportpark De Schenge in Goes. Alleen Zeeuwen mogen meedoen. Op het telefoonnum mer 01100 - 20978 wordt verder alle gedetailleerde informatie gegeven. Gevonden in Middelburg - In de periode van 13 t/m 26 juli zijn bij de gemeentepolitie te Middel burg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: naturel kleurige fietsmand; hoc keystick; vlag met opschrift "Dag van de Architectuur"; oranje af dekzeil, 10 x 5 m.; dagkaart par keerkelder; geel/zwart driewiel- fietsje; groen/wit/blauwe para- plui; bijbel kerkboek; sleutels; bruin/grijs colbertjasje; bor deauxrode regenpak; grijs jog- gingvest; zwarte wielrenners broek, maat 44; blauwe regenjas, maat XXL; 2 lichtblauwe mou wen van bodywarmer; pakje Eu rocheques; Duits rijbewijs; goud(kleurig) kettinkje; snoer pa rels; gouden broche, schakels; gouden dameshorloge; bril, goud kleurig metalen montuur; zonne bril, zwart montuur, ronde gla zen; tas-met inhoud kinderschoe nen; wieldop caravan; bruine por temonnee, inhoud geld pasfo to; herenportemonnee, inhoud bankpas, geld, toegangsbewijs TH-Twente; donkerblauwe porte monnee, inhoud Belgisch identi teitsbewijs; cyclaamkleurig kin- derportemonneetje, inhoud klein geld; portemonneetje, model sporttasje, inhoud geld fietssleutel; kinderportemonnee, inhoud g^ld. Dieren - jong 6 weken) lap jespoesje; tamme witte rat; lap jeskat, witte pootjes; witte tortel duif, blauw ringetje zonder op schrift; poes; zwarte kat met vlooienband. Gevonden in Tref center - Bij de gemeentepolitie te Middelburg zijn op 24 juli de volgende, in Trefcenter gevonden, voorwerpen gedeponeerd: herenhorloge, quartz, blauw/grij ze wijzerplaat, stalen band; sleu tels; zilveren kinderarmbandje met naamplaat met onleesbare in scriptie; zilveren schakelarm bandje met 2 kinderkopjes met inscripties; zilveren kinderschake- larmbandje; zilveren schakelarm bandje; zilveren ring mett 2 blau we stenen met daarin een zilver kleurig sterretje; zilverkleu rig/blauwe armband; bewerkt; Eurochequepas; mapje foto's; zonnebril, goudkleurig montuur; bruin portemonneetje, inhoud kleingeld; bibliotheekboek "Door de mazen van de wet"; kinderbeker, wit; plastic porte monneetje met rose/blauwe en gele hartjes, inhoud kleingeld; blauw regenkapje; linnentas, in- Afgelopen weken hebben we er al uitgebreid melding van gemaakt: donderdag 6 en vrijdag 7 augus tus doen leden van Rotaract met een reuze-amfibifiets Zeeuwsch- Vlaanderen aan. Men bezoekt Sluis en Terneuzen. Vrijdagmiddag waagt men vanuit Terneuzen de oversteek naar de 'overkant'. Het publiek is in de gelegenheid om de overtocht van nabij mee te maken aan boord van de 'Koningin Emma', de veerpont die tot begin '72 de ver binding onderhield tussen Ter neuzen en Hoedekenskerke. Dankzij de financiële steun van Dow was het mogelijk om de pont naar Zeeuwsch-Vlaanderen te ha- De Amerikaanse mime-artiest Randall Bane doet dit jaar in zijn toernee ook Middelburg aan. Een optreden van deze artiest is te zien op zondag 9 augustus in de Klarenbeek-LTS in 'Middelburg (9.30 uur) en wie mee wil doen aan een workshop kan een dag eerder terecht in het mini-theater aan de Verwerijstraat in Middel burg, aanvang 20 uur. Randall Bane houdt zich voorna melijk bezig met mime en panto mime. Hij studeerde opera, thea ter en muziek en werkte onder meer als acteur bij het Avant Gar de en Experimenteel Theater in New York. Verder was hij onder meer acteur/leraar van het Com media dell'Arte, deed tv- en film werk en was de oprichter van het Gellery Theatre in St. Louis. Sinds 1974 houdt Bane zich bezig met Christelijk theater. l j Randall Bane houd bruine portemonnee met 10-badenkaart zwembad; blauwe paraplui; bruine paraplui; groen/wit/blauwe paraplui. Lions en dierenasyl - De Lions Club Walcheren heeft een bedrag van tweeduizend gulden geschon ken aan de Stichting Dierenasiel Middelburg. Het bedrag is de op brengst van een fietstocht die de Lions Club vorige week heeft ge houden en waaraan ruim twee honderd personen deelnamen. De tocht die zo'n goeie vijftig kilo meter lang was, voerde langs de Walcherse VVV-kantoren waar de deelnemers een stempel moesten halen. R. Salomon uit Middelburg won een reis naar En geland en M. Meijer, eveneens uit Middelburg, kreeg een Olau-Line minitrip. Wandeltocht - De Goese wandel- en volksdansgroep Kaspogro heeft voor vrijdaga vond 7 augustus een zomeravond wandeltocht op het programma staan. De start van de tocht is van af het pannekoekhuisje 'Likke pot' in het recreatiegebied de 'Hollandse Hoeve' in Goes en men kan kiezen uit een tocht van 6 of 10 kilometer. De tocht van 10 kilometer is bovendien uitermate geschikt voor kinderwagens en rolstoelen. De start is om 19 uur en inschrijven kan vanaf 18.15 uur. Wielerronde - Burgemeester P. Diepenhorst van Domburg lost op donderdag 6 augustus om 19 uur het startschot voor de 'Bad- ronde', die dit jaar voor de 15e achtereenvolgende keer van start gaat. De badronde gaat over 90 kilometer en inmiddels zijn er al 75 inschrijvingen voor deze wie lerronde binnen. Het parcours loopt vanaf de Weststraat waar de start en finish zijn, Markt, Ooststraat, 't Groentje, Badstraat, Badhuisweg, Eloutstraat, Schelpweg en Weststraat. Poliobestrijding - De fietsers van de Stichting ter Ondersteu ning van Poliobestrijding (STOP) zijn weer in Calais op hun amfi- biefiets gestapt om hun tocht over land voort te zetten. Via Duinker ken, Knokke en Brugge arriveren zij op 6 augustus in Terneuzen om vervolgens door te trappen naar Goes, Bergen op Zoom, Roosen daal en via een aantal andere plaatsen naar Heemstede, waar de tocht eindigt. In al de plaatsen die de fietsers aandoen worden de nodige activiteiten op touw gezet met als doel geld in te zamelen voor de poliobestrijding. De op brengst is bestemd om de vrou wen en kinderen in Opper-Volta in Afrika te immuniseren. Met deze immunisatie wordt een halt toegeroepen ziekten zoals polio, difterie, kinkhoest, tetanus, gele koorts en mazelen. Grens - Vanaf vrijdag 7 augustus begint de RVU educatieve om roep met het achtdelige live programma 'De grens'. De uit zendingen zijn op Nederland 1 van 15.30 tot 16 uur.De eerste af levering handelt over de verschil len in eetcultuur tussen België en Nederland onder de titel 'Van stamppot en waterzooi'. De loka- tie is restaurant 'Inter Scaldis'. De tweede uitzending (14 augus tus) vindt plaats op Schiermon nikoog en gaat over de werk zaamheden van een vuurtoren wachter. Op 21 augustus besteedt de omroep aandacht aan de wrak ken van de V.O.C. en aflevering vier op 28 augustus staat in het te ken van het 'Holder-de-polder- festival'in het Belgische Assene de. Organisatoren en kunstenaars doen live vanuit Assenede verslag van hun bezigheden. Ien. Wie mee wil, moet een tientje betalen. De gehele opbrengst komt ten goede aan de polio bestrijding. Tijdens de overtocht zorgt de Sjoris Ambrass-band voor de juiste stemming aan boord. Het vertrek van de amfi- biefiets vanuit Terneuzen is ge pland om 13.15 uur. Foto: De 'Koningin Emma': even terug in Terneuzen. Do. 6 aug. t/m wo. 12 aug. AAGTEKERKE Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: leesdienst. ARNEMUIDEN Gereformeerde Gemeente in Nederland. Langebee- kestraat 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. van Tuyll. DOMBURG Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol, 19 uur: Geref. kerk, herv. pred. Rooms Ka tholieke Kerk H. Willibrordus. Openlucht theater, za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Doprsstraat 7. Zo. 10.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: gez. dienst te Gapinge. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, 19 uur: ds. A. Spaans te Westkapelle, gez. dienst in Geref. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. A.A. van Houwelingen, 19 uur: ds. A. Spaans (Westkapelle), gez. dienst in Geref. Kerk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. De Boer-Hessel uit St. Laurens. KOUDEKERKE Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dis- hoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8 R. Zo. 10.15 uur: ds. van Tuyl uit Serooskerke. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.P. Brandsma. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Evangelische Baptisten Gemeente. Dam plein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. D. W. Dondorp. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 19 uur: ds. L.J.G. IJ kei, So W-dienst, 14.30 uur: br. L.Ph. Westhoff, 16.30 uur: dienst voor bereid door werkgroep experimentele diensten. Oost- kerk, Oostkerkplein, 10 uur: ds. E.J.Nijhuis te Ouwer- kerk. So W-dienst. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10.15 uur: ds. J.E.L. Brumelkamp, So W-dienst. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJ- kel, 19 uur: ds. D. W. Dondorp. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: ds. de Potter, 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Ge meente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10.15 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp, SoW-dienst, 17 uur: ds. J.T. Reitsema uit Rotterdam, Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. E.J. Nijhuis, SoW-dienst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, 19 uur: ds. L.J.G. IJkel, SoW-dienst. Thomaskapel, Vrij landstraat, 10 uur: ds. J. Dubbink. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur, o.l.v. majoor A. Wip. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat. Zo. 9.30 uur: ds. J.C. Schaeffer, Apeldoorn, 17 uur: kand. Ganzevoort, Gor- kum. Remonstrantse Kring Midden-Zeeland, Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10.15 uur: dr. G.W. Reitsema, Rot terdam. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: R. Bayne. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID- DELBURG, tel. 01180 - 81000. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: dhr. J.M. Schot. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 9 uur: ds. D. van Keulen uit Zeist, kindernevendienst jongste en middengroep. 19 uur: ds. D. van Keulen. Rooms-Katholieke Kerk. (Ned. Hervormde Kerk, Wa- terstraat 4). Za. 19 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: dhr. J.M. Schot. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 en 19 uur: ds. J. Schout uit Lochem. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Van Cit- terstraat 69. Zo. 10 uur: ds. Rinkema te Middelburg. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. G.J. van Pijkeren te Breda, 19 uur: ds. M.P.J. Burema te Heinkenszand. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lof- prijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Her vormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.C.A. v. Voorst Va der, Breda, 19 uur: ds. P.G. Vellekoop, Zoutelande. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur ds. P. Melse. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerk- seweg 88, zo. 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Rooms- Katholieke Kerk. Zoute Viever, Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, zo. 10 uur, parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: gez. dienst te GAPINGE. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. De Boer-Hessel uit St. Laurens. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schelde-' poort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christe lijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Dingemanse. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. M.C. Postema. Evangelisch-Lulherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. 10 uur: dhr. A. Jorritsma. Gereformeerde Gemeente. Mar- nixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt: 10.30 uur: ds. Glashouwer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Poppe. Jo- hanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9 uur: ds. Glashou wer, 19 uur: dhr. Jorritsma. Open Hof, Alexander Go- gelweg 57, 10 uur: ds. Kalksma. Jehovah's getuigenge- meente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jeho vah's getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dis hoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammeren- burg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: mevr. N. Köther-Middelhoek. Leger des Heils. Dr. Sta- vermanstraat 39. Zo. van 10 en 19 uur. Pinkstergemeen te. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwek- kingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Zieken huispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Rooms- Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelwcg 57, zo. 11 uur, eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkse- weg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwekerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur Lambertuskoor, zo. 9.30 uur da meskoor. Bethesda-St. Joseph ziekenhuis, Koudekerk- seweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Be- réa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1, zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente 'Fi- ladelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haakweg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibror- dusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. P.G. Vellekoop, 19 uur: ds. J. de Bie uit 's-Gravenpolder. Rooms- Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1. Za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 6 aug. t/m wo. 12 aug. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag tot 24 uur: J.W.B. Crucq, Dam 30, tel. 26483. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zondag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Amemuiden, tel. 01182 - 1308. Zon dag: J. Visser, Roozenburglaan, Middelburg, tel. 01180 - 37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhof, Markt 10, Veere, tel. 01181 - 271. WESTKAPELLE, DOMBURG EN AAGTEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187 - 1234. KOUDEKERKE, ZOUTELANDE, BIGGEKERKE EN MELISKERKE: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01187 - 1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: W.J. de Haes, J.W. Schuurmanstraat 5, Domburg, tel. 01188 - 2304. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C.v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, Doornenburg 91, tel. 71140. MIDDELBURG: vrijdag 18 tot zondag 24 uur: J. Drij- dijk, Grootmede 62, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. Th. J. Driehuis-van Haselen, Gerbran- dystraat 151, tel. 01184 - 66548. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. VERPLEEGKUNDIGEN MIDDELBURG en ARNE- 14366, avonddienst van WALCHEREN-OOST, MUIDEN: tel. 01180 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHFIIDSVOOR- LICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184 - 18395.

de Faam | 1987 | | pagina 13