s3jÉÉ«s 2» 25.000ste in PTT- tent Hinderwet Milieu Verkeer Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Werk in uitvoering DE FAAM Woensdag 29 juli 1987 "Telecommunicatie van dichtbij bekeken? Op het Damplein in Middelburg, van 11 julit/m7augustus. INT LAURENS W Tarieven Aansluiting Tafeltje Dekje Beiaardconcert Stand van zaken tor het oog van de Lange Jan Ecu tentoonstoUinsi vim ptt tetoconiniuiiicjrtio. periode wijk- omschrijving nummer 3e kwartaal 1987 4e kwartaal 1987 Reijershove Magistraatwijk en ged. Dau- wendaele overig Dauwendaele, ged. bin nenstad, met name de Kaaien en Nieuw- en St. Joosland de rest van Middelburg binnen de vesten, Nieuw Middelburg en de Veerse weg 't Zand, noordelijk deel Stromenwijk en grootste deel Klarenbeek Griffioen en zuidelijk deel Stro menwijk Noordweg en omgeving tot en met St. Laurens 1e kwartaal 1988 2e kwartaal 1988 3e kwartaal 4e kwartaal z 1e kwartaal ^N'EUW- EN SINT V\ JOOSLAND k N De Zeeuwse kabeltelevisie-mij. Zekatel start binnenkort met de aanleg van kabeltelevisie in Mid delburg, Vlissingen en Goes. Eigenlijk is het woord kabeltelevi sie niet juist. Het gaat om een vorm van draadomroep die behal ve beelden ook een veelheid van binnen- en buitenlandse radiopro gramma's in huis brengt. De kabels worden ondergronds in de straten gelegd, de aansluiting eindigt in een wandkontaktdoos in huis. Het feit dat uw woning op de kabel wordt aangesloten bete kent niet dat u ook verplicht bent tot deelname. Aansluiting en deelname zijn gescheiden begrip pen. Wie geen gebruik wil maken van het programma-pakket kan tijdens de aansluitperiode zijn woning toch kosteloos laten aan sluiten. Na de aanlegperiode moet hiervoor worden betaald. Onder aansluiting wordt het aan brengen van een standaardlengte aansluitkabel met de daarbij be horende aansluitdoos verstaan. Voor het aanbrengen van een lan gere aansluitkabel of voor het aanleggen van meerdere aansluit- punten in een perceel moet extra worden betaald. Over één en an der zult u uitgebreid worden inge licht door Zekatel, een dochter onderneming van de NV PZEM. voetpad naar Reijershove, de eer ste Middelburgse wijk die zal worden aangesloten. Naar het zich laat aanzien zal vanaf 1 september met het maken van huisaansluitingen worden be gonnen. Er wordt naar gestreefd om in het eerste kwartaal van 1989 de kernen van Middelburg, St. Laurens en Nieuw- en St. Joosland op de kabel te hebben aangesloten. In het bij de kaart afgedrukte schema en op de kaart zelf is aangegeven hoe Zekatel denkt het hele programma af te werken. In dit schema kunnen zich nog wijzigingen voordoen, het heeft nog een voorlopig ka rakter. Het hele werk is uitbesteed aan de firma ZEECOM, die ook het Vlissingse project uitvoert.' Duitse zenders wordt dit 0,12. Nadere inlichtingen: NV Zekatel Postbus 5048, 4330 KA Middel burg, telefoon 01180-25351. De tarieven zijn met ingang van 1 juli 1987 als volgt vastgesteld: -basispakket (Nederland 12 en 3, België BRT 1 en 2 informatie kanaal) 10,61 per maand; -volledig pakket (basispakket België Frans 1; Frankrijk TDF 2 en TV 5, Engeland Sky channel, super channel, BBC 1 en 2 Duitsland 1 en 217,78 per maand. Voor de periode dat Nederland 3 nog niet wordt gedistribueerd, dus vermoedelijk tot 1 april 1988, zal een reductie van ƒ0,12 per maand worden gegeven. De Duit se programma's kunnen niet voor half november van dit jaar wor den gedistribueerd. Tot die tijd zal het tarief voor het volledig programma met 3,02 per maand worden verlaagd. Samen met de korting voor het gemis van Nederland 3 is de aanvankelijke korting voor het tarief van het volledige programma dus 3,14. Na de ontvangst van de beide Heeft uw bedrijf of instelling een plan: waarmee nieuwe structurele banen geschapen worden? waarmee structurele ar beidsplaatsen behouden blijven en waarvoor u de financiering niet rond kunt krijgen? om langdurig werklozen in dient te nemen? om een project op te starten dat gericht is op het vergroten van de kansen voor langdurig werklo zen op (her-)inpassing in het ar beidsproces? Het herstraten van de Oude Rijksweg te Nieuwland tussen de Veers t raat en de Lange weg zal tij dens de bouwvakvakantie worden onderbroken. Er zijn tijdelijke maatregelen getroffen om het ver keer zo goed mogelijk te laten doorstromen. Direct na de bouw vakvakantie zullen de werkzaam heden weer worden herval. Kort na 1 augustus krijgen de in woners van Reijershove en de Magistraatwijk een kennisma kingsfolder, waarin een groot aantal gegevens staan over wat de kabel te bieden heeft en wat aan sluiting kost. De folder wordt per woonhuis geadresseerd. Kort hierna krijgen de inwoners van de eerste technische wijk (Reijersho ve) een brochure in huis met nog meer en gedetailleerde gegevens. Hierna volgt een bezoek van een voorlichtingsmedewerker van Ze katel. Deze oriënteert zich op de wensen van de bewoners en vult de huisaansluitngskaart in. Op deze kaart worden de gewenste extra's, zoals verwijdering van de oude antenne, extra meters kabel of extra aansluitsnoeren vermeld. Steek dan uw licht eens op bij de gemeente Middelburg. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en Menu van 3 tot en met 8 augustus 1987 maandag gehakt, erwtjes, wortelen, puree dinsdag rundvlees, groentemix, mexico, aardappelen woensdag groentemix, grillsteak, tirolien- nes, frites donderdag jachtschotel, rode kool, puree vrijdag vis in mosterdsaus, wortelblokjes, aardappelen zaterdag gehakt, andijvie, puree De gemeente kan u een steun in de rug geven bij het realiseren van uw plannen. Een financiële bijdrage is moge lijk in de vorm van: een subsidie per nieuw ge creëerde structurele ar beidsplaats; een achtergestelde lening of ga rantstelling; een bijdrage in het exploitatie tekort van een baanlozenactivi- teit, die arbeidsmarkt toeleidend is. 30 juli vindt er van 19.30-20.30 uur weer een Zomeravondbei- aardconcert plaats. U kunt dan vanaf het Abdijplein de beiaardier Henk van Putten het carillon van de Lange Jan ho ren bespelen. Werken van o.a. Sweelinck, Timmermans en Fran ken maken deel uit van het bei aardconcert van 30 juli. Henk van Putten ging na een reeds opgebouwde orgelcarrière in 1977 beiaard studeren bij Peter Bakker aan de Nederlandse Bei aardschool te Amersfoort. Hij behaalde daar in 1982 zijn einddi ploma. Nog geen twee weken na de ope ning heeft op vrijdag 24 juli de vijfentwintig duizendste bezoeker zich aangemeld bij de grote PTT- tentoonstelling in de ballonhal op het Damplein. In deze hal die tot en met 7 augustus, de dag dat de Middelburgse kermis wordt ge opend, op het Damplein staat, wordt een duidelijk beeld gegeven van de mogelijkheden van tele communicatie. De tentoonstelling is geopend op maandag t/m vrijdag van 10 tot 18 uur, op zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur. De toegang is gratis. De bekabeling van Vlissingen en Middelburg gebeurt vanuit het ontvangststation Souburg. Hier worden alle signalen opgevangen en op de kabel gezet. Dit station met zijn ongeveer zestig meter ho ge mast wordt half augustus ope rationeel. Na de bouwvakvakan tie wordt begonnen met de aanleg van de eerste kabel, van het ont vangststation aan het Koopmans Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met het bureau Sociaal-Economische Zaken en Statistiek van de gemeente, Stad huisstraat 1, tel. 01180 - 26251, toestel 249 of 316. Ook voor het inregelen van het te levisietoestel, de videorecorder en de radio moet extra worden betaald. Burgemeester en wethouders van Middelburg; gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat zij de op 21 augustus 1 973 aan de heer C.J. Jansen te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een scheepstimmermanswerkplaats aan de Kinderdijk 94 te Middelburg hebben gewijzigd. Deze wijziging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden onder gelijktijdige intrekking van de oude voorschriften. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 29 augustus 1987 ter inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren te lefonisch worden verzocht (telefoon 01 180 - 26251, toestel 41 3). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 29 augustus 1987 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de Hinder wet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeen komstig artikel 36 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevol ge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat: 1de heer L.P. Brasser, Noordweg 509 te 4333 KG Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning inge volge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een loonbedrijf (landbouw) aan de van 't Hoffweg te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nummer 1032 en 1033; 2. de heer P. de Visser, Korte Noordstraat 3 te 4331 CG Mid delburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor een brood- en banketbakkerij op het perceel Korte Noordstraat 3 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L, nummers 953, 959, 1990 en 1991; 3. de heer H. van Dam, Keetweg 17 te 4341 BJ Arnemuiden een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een garagebedrijf op het perceel Elektraweg 7 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 261. en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verle nen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens ge durende een maand buiten de werkuren ter inzage op donder dagavond van 1 8.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond in zage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te wor den aangevraagd, telefoon 01180 - 26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij hun college worden ingediend tot 29 augustus 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden in gediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01 180 - 26251, toestel 413) kan in de periode van 13 augustus 1987 tot en met 21 augustus 1987 een openbare zitting worden gehou den, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen. Burgemeester en wethouders hebben besloten de kruising van de aftakking van Het Groene Woud, welke aftakking de toe gangsroute vormt tot o.a. het parkeerterrein van het Trefcen- ter, en het aldaar gelegen fietspad aan te wijzen als voorrangs kruising met dien verstande, dat het verkeer op het fietspad voorrang heeft op het verkeer op de aftakking van het Groene Woud. Daarbij is het verkeer rijdende over genoemde aftakking verplicht om vóór het oprijden van de kruising met het fietspad te stoppen. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage.

de Faam | 1987 | | pagina 11