fa una/iu Wonen is meer dan 'n dak boven je hoofd WERKGROEP WONEN VOOR OUDEREN Tweede Muziekfestival voor koren en ensembles in Goes Maak een foto, win een reis! Gevonden in Trefcenter Gevonden in Middelburg AV&NEDERLAND Woensdag 29 juli 1987 DE FAAM Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg L -/ JAAR VAN DE DAKLOZEN EEN EIGEN BEDRIJF BEGINNEN KUN JE OOK MET 2 KRUKKEN -s Prestatieloop - De buurtvereni ging Van Duyvenvoorde houdt vrijdag 14 augustus haar halfjaar lijkse prestatieloop. De deelne mers starten om 19.30 uur bij wijkgebouw De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost- Souburg. Gelopen wordt over de afstanden 2,5 - 5 - 10 en 16 kilo meter. Vanaf 18.30 uur kunnen de prestatielopers inschrijven, een uur later wordt gestart. De presta tieloop wordt gehouden onder de naam 'Harry Verkaik Sportprij- zen Prestatieloop' en de organisa tie is een samenwerkingsverband tussen de buurtvereniging uit Oost-Souburg en Marathon uit Vlissingen. Vlaamse week - In het Recrea tiepark Schoneveld in Breskens wordt van 2 tot en met 8 augustus een Vlaamse week gehouden. Cultuur, folklore en natuur staan centraal tijdens die week. Met de manifestatie wordt de verbonden heid tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en België onderstreept. Geopend wordt dan ook met kantklossen op zondag 2 augustus in het restaurant, vanaf 21 uur. Er is verder in de wee'k een museum te bezichtigen en kinderen kunnen dinsdag 4 augustus deelnemen aan volksspelen. Een kijkje in Vlaanseren nemen kan ook, want op woensdag 5 augustus vertrekt een toeringcar voor een tochtje door Vlaanderen met een bezoek aan Brugge. Ter afsluiting is er nog een natuurverkenning (don derdag 6 augustus) onder leiding van een gids, aanvang 9 uur. In Restaurant Schoneveld worden de gehele week Vlaamse gerechten geserveerd. Binnen de gemeente Vlissingen staan geen woningen die speci aal voor ouderen zijn ge bouwd. En dat daar behoefte aan is blijkt uit de uitkomst van de cursus 'Over wonen voor Ouderen gesproken'. In de maanden maart en april hebben vijftig ouderen de cur sus van Humanitas gevolgd en ze zijn met een aantal duidelij ke eisen gekomen. Er moeten in Vlissingen aanleunwoningen of serviceflats gebouwd wor den. Die woonruimte moet geen trappen en drempels heb ben en er moet opvang zijn als mensen ziek worden. Concrete uitkomsten die de werkgroep Wonen voor Ouderen binnen een paar jaar wil verwezen lijken. De werkgroep is ontstaan uit een groep mensen die na de cursus iets wilde doen aan haar toekomstige huisvesting. De heer M. Vogels, lid van de werkgroep: "Het be jaardenbeleid is er op gericht dat mensen steeds langer zelfstandig blijven en zolang mogelijk uit de dure bejaarden- en verzorgings te huizen blijven. Dat moet ze dan wel mogelijk gemaakt worden. Tafeltje-dekje is een stap in de goede richting. Maar de woning speelt daarin wel een hele belang rijke rol." De werkgroep is gesplitst in een technische commissie en een publi citeitscommissie. "Naast het reali seren van de praktische eisen die wij hebben is het belangrijk dat we ouderen mobiliseren. Ik zie het ook als een soort emancipatie van de bejaarden", vertelt de heer A.J. de Vos Burchart. Hij volgde de proefcursus die een jaar gele den in Middelburg werd ge houden. "Gerry Becks van de stichting Welzijn voor Ouderen heeft zich begin dit jaar erg ingespannen om de cursus in Vlissingen te houden. Hij heeft voor het programma een pakket samengesteld dat in allerlei andere gemeenten kan worden ge bruikt. In maart en april zijn de vier cursusdagen geweest. Toen we voor het eerst bij elkaar waren bleek dat veel ouderen wel tevre den zijn met hun woning. Toen we daarna in groepjes gingen praten bleek dat we als ouderen veel pun ten hadden die we beter of anders zouden willen hebben. Het is heel belangrijk dat er winkels in de buurt zijn. Je moet dus iets zoeken in de binnenstad. Vaak is er hin der van trappen en drempels. Een tuintje en een logeerkamer zijn ook dringende behoeften van oudere mensen. Kortom, er moe ten aangepaste woningen worden gebouwd". Inmiddels heeft de werkgroep overlegd met de gemeente over verschillende plaatsen in de stad waar mag worden gebouwd. Vo gels: "Op het moment zijn we in bespreking met de woningbouwve renigingen. Die moeten de huizen uiteindelijk neerzetten. Uit de gesprekken bleek dat ze vaak niet weten wat ouderen voor specifieke wensen hebben. Ze juichen het toe dat we die zaken op een rijtje heb ben. Om een goed beeld te krijgen van de wensen van Vlissingers en om ze meer te betrekken bij onze plannen plaatsen we in september een enquete in de Vlissinger. Als we daar de uitslag van hebben kunnen we de eisen beter in kaart brengen en weten we ook wat be jaarden aan klachten hebben". *De heren M. Vogels (1) en A.J. de Vos Burchart, beiden lid van de publiciteitscommissie Wo nen voor Ouderen. Kleine koren en muziekensenibles krijgen maar weinig aan dacht binnen de muziekwereld. Dat is voor de Culturele Raad Goes aanleiding om op zaterdag 26 september, voor de tweede keer, een Muziekfestival te organiseren. De 34 deelnemers, al len actief bezig met "niet-commerciële muziek" komen uit Bel gië en Nederland. De koren en ensembles zijn te horen in de Grote kerk, het Museum voor de Bevelanden en in de trouw zaal van het Stadhuis. Het festival biedt, na het succes van twee jaar geleden, meer deelnemers. Groepen tot zestien muzikanten brengen de hele dag gratis concerten van een half uur en geven extra concerten in de Manhuistuin. De Culturele Raad wil klas sieke muziek op deze manier dichterbij het publiek brengen. Onder dit motto heeft de geza menlijke fotohandel en foto wedstrijd georganiseerd waaraan letterlijk iedereen kan meedoen. De opdracht is vrij simpel: maak een foto van een leuke, gekke, mooie, romantische, gezellige of belachelijke situatie. Volgens de fotohandel moet dat niet zo'n probleem zijn, want zeker in de zomermaanden liggen de onder werpen voor het oprapen. In totaal zijn er 25 prijzen be schikbaar, waaronder 14-daagse reizen voor 2 personen naar Kre ta, Portugal en Spanje, autofocus-camera's en foto/film waardebonnen. Wie mee wil doen aan deze wed strijd kan een wedstrijdformulier halen bij de fotohandel. En ver der is het natuurlijk kijken en kieken. Rommelen - Meubels, lampen, boeken, fietsen, brommers, tv- toestellen, aardewerk, servies goed. Onder meer die artikelen prijst de.korfbalclub De Stormvo gels aan als 'te verkopen' tijdens een rommelmarkt op zaterdag 1 augustus. En als klap op de vuur pijl wordt vanaf 11 uur bij opbod verkocht. De rommelmarkt vindt plaats op het Marktplein in West- kapelle en begint 's morgens om half tien. Voor de jeugd zijn er talrijke attracties en er draait een rad van avontuur. Subsidie gehandicapten - Voor de bouw van een aangepaste douche- en toiletruimte voor ge handicapten in het ruiterkamp en kampeerboerderij Dishoek in Koudekerke heeft gs van Zeeland tienduizend gulden subsidie gege ven. Dit wel onder voorwaarde dat de Zeeuwse stichting voor re validatie na verbouwing de voor zieningen moet kunnen controle ren. Dan pas kan het internatio nale toegankelijkheidsembleem worden toegekend. Evangelist - Ds. K. van Twillert uit Rotterdam spreekt maandag .10 augustus in de Middelburgse Schouwburg. Hij doet dat op uit nodiging van de Stichting Evan gelisatie Nederland. Volgens deze organisatie is de Rotterdammer een geliefd spreker in kerken en kringen. De bijeenkomst in de Schouwburg begint om 20 uur. Arbeidsongeschikten - De ANIB, de bond voor gehandicap ten en arbeidsongeschikten, houdt vrijdag 28 augustus haar jaarlijkse busreis. De bus heeft een rolstoellift en een aangepast toilet. Het doel is België. De reis voert naar Brugge via Sluis. Ook is een rondrit langs de Belgische kust geplant met aan het eind van de dag een diner in Sluis. Infor- matie: 01180-36740. Kinderboerderij - De jeugd van de buurtvereniging Van Duyven voorde in Oost-Souburg kan don derdag 13 en vrijdag 14 augustus deelnemen aan activiteiten. De eerste dag gaat ze per fiets naar de kinderboerderij in Middelburg waar ze veel over het leven van dieren aan de weet kan komen en de middag is er in De Schuur het clownsduo Floopie. Tegen de avond - om 17.30 uur - is er een kinderbarbecue. De vrijdag wordt weer een reis ondernomen, 's Morgens gaat het gezelschap per bus naar Vlissingen om daar een kijkje te nemen in de brandweer kazerne, vertrek: 9.15 uur. Vanaf 14 uur wordt in De Schuur bingo gespeeld. Daarvoor heeft de orga nisatie prijzen in petto. Op 9 juli zijn bij de gemeentepoli tie Middelburg de volgende in 't Trefcenter gevonden, voorwerpen gedeponeerd: bruine leren school gas; grijze boodschappentas met rode strepen; beige boodschap pentas met leer afgezet en ro de/groene strepen; nylon bood schappentas, blauw/rood/geel/groen/oran je/wit gestreept; plastic tas, in houd tijdschriften; zwart schou dertasje met bordeuxrood afge zet,zonder inhoud; crèmekleurig leren make-up tasje; legergroen gehaakt boodschappennet; plastic tasje, inhoud wit hemdje; witte sjaal; donkerblauwe sjaal; zwarte sjaal met rode en grijze rozen; kobalt-blauwe sjaal; handschoe nen; grijs/blauw jack, maat 36; bruin kinderjackje; witte baby sokjes; regenkapje, doorzichtig plastic; 2 zwarte plastic place- mats; witte kinderzonnebril met afbeelding "Snoopy"; zwarte- zonnebril aan wit koord; voorzet- zonnebril; 3 snoeren kralen (2x zilverkleurig en lx goudkleurig); pop; fototoestel, Kodak; zwarte paraplu; zwart/grijs gestreepte opvouwbare paraplu; opvouwba re paraplu, rood/wit/blauw; agenda '86; bruinieren portemon- neetje, inhoud kleingeld. In de periode van 1 t/m 12 juli zijn bij de gemeentepolitie te Mid delburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: spijker jack met leer afgezet; Duits Euro- chequepas; bankpasje; polsband je/portemonnee, blauw/rood, in houd bankbiljet; zwart porte- monneetje/sleuteletui, inhoud geld kwitantie grenswisselkan toor; blauwe kinderportemonnee; bruine portemonnee, inhoud bankpas; zwart knipportemon- neetje, inhoud sleutel aan hanger; zwarte portefeuille, inhoud klein geld; sleutels; bankbiljetten; blau we badtas, inhoud badpak, rood/wit/blauw; zwarte fietstas; zwart tasje, inhoud sleutel hor loge; wit katoenen tasje, inhoud zwart/witte jas; rose rugzak, in houd badhanddoek, tupfierware- trommel, ondergoed; plastic tas, inhoud blouse maat L, blauw/geel/groen gestreept; 1 se mafoon; oude metalen kruiwa gen; zilverkleurig horloge, met le ren bandje; dameshorloge, blauw/goudkleurig, metalen schakelband; dameshorloge, wit bandje; dameshorloge; digitaal horloge met zwart bandje; zak horloge, beschadigd; quartz hor loge, heren, zwart met zilverkleu rig bandje en verzekeringsplaatje bromfiets. Dieren: hond, middel groot, m. kortharig, donker bruin, stalen ketting met beige handvat; Mechelse herder, m, donkerrode halsband; bruin ko nijn; beige/bruine poes; poes, 3 maanden, zwart en kater, zwart met witte kop, rechtsachter mank. Rommelmarkt - het Showkorps Vlissingen houdt 1 augustus een rommelmarkt in de Koestraat. De opbrengst is bestemd voor aan schaf materiaal. De markt wordt gehouden van om 9 uur tot 5 uur. Noormannentournooi - In de week van maandag 3 tot vrijdag 7 augustus wordt in Westkapelle op 'De Prelaat' aan de Dominees hofweg het achtste Noormannen- Campingtournooi gehouden. Iedere avond vanaf 18.30 uur worden er twee voetbalwedstrij den gespeeld door vijf jeugdteams van 9 tot 16 jaar. De ploegen spe len elk in een eigen kleur en moe ten zelf zorgen voor een leider. Adri Dominicus, de voorzitter van het jeugdbestuur van VV De Noormannen geeft maandag 3 augustus de eerste voorzet waarna De Noormannen de strijd aan gaan met Zuiderduin. Grensrech ters en arbiters van De Noorman nen zorgen ervoor dat de wedstrijden worden gespeeld vol gens de regels. Na de wedstrijd Westkapelle tegen Zuiderduin en De Boomgaard tegen 't Hoekje zuilen vrijdagavond de definitieve winnaars bekend zijn. Wethouder L. Wouters kan dan, zo rond 21.15 met gerust hart de Schmitz- bokaal en de Penaltybokaal uit reiken aan het winnende elftal. Voor alle andere spelers is er een herinnering aan deze sportieve week. Familie en belangstellenden kunnen de hele week kijken hoe het toernooi verloopt. Middagpauzedienst - Op don derdag 30 juli houden de samen werkende Middelburgse kerken de laatste middagpauzedienst van het seizoen. De dienst is bedoeld om de toerist en stadgenoten een moment van rust en bezinning te bieden. Vanaf 12.15 bespeelt Adri Karman het orgel en zijn or gelspel wordt afgewisseld met een korte overdenking door de Mid delburgse predikant J. Dubbink. Om ongeveer 12.45 uur is er gele genheid tot koffiedrinken. Zomeravond-wandeltocht De Vlissingse wandelsportvereni ging 'Marathon' heeft voor woensdagavond 5 augustus een wandeling op het programma staan. De start van deze tocht is bij de kantine van camping 'Oranjezon' in Vrouwenpolder en men kan kiezen uit de afstanden 5 of 10 kilometer. De route voert de wandelaars door de bossen en duinen van Oostkapelle. Inschrij ven kan vanaf 18.30 uur en de eerste wandelaars gaat om 19 uur van start. Open dag - Evenals in 1985 houdt Vitrite in Middelburg op 12 september weer een 'open dag' voor de huisgenoten van Vitrite- medewerkers. Op het Vitrite- complex wordt een route uitgezet, die de bezoekers langs diverse in teressante plaatsen voert. De Gepensioneerden- en de Perso neelsvereniging geven die dag in formatie over hun activiteiten en zowel de EHBO als de brandweer geven demonstraties. De poort is die dag open van 10 tot 16 uur. Triathlon - Personeelsleden, hun familieleden, vrienden en be kenden kunnen zaterdag 5 sep tember deelnemen aan een mini- triathlon die Hoechst voor die dag heeft uitgeschreven. De mini- triathlon omvat 750 meter zwem men, 30 kilometer fietsen en 7500 meter hardlopen. Personeelszaken - Hoechst Vlissingen heeft sinds kort een nieuw hoofd personeelszaken in de persoon van drs. C.D. Bein- dorff. Beindorff studeerde in Groningen algemene- en bedrijfs economie. Voor zijn overstap naar Hoechst was de nieuwe per soneelschef werkzaam bij achter eenvolgens de bank Mees en Ho- pe en bij het Bijenkorf-concern. Bij de tijd - Met een nieuwe digi tale klok bij de bedrijfspoort, die afwisselend tijd en temperatuur aangeeft, is Hoechst weer geheel bij de tijd. De oude klok heeft 17 jaar dienst gedaan. Toen de tand des tijds danig aan het uurwerk had geknaagd en waterdicht ma ken niet meer mogelijk was werd besloten een nieuw klokje aan te schaffen. Nieuwe golfbaan - Golf Schouwen-Duiveland mag aan de slag. Althans van het dagelijks bestuur van de provincie. Het heeft aan de minister van land bouw en visserij geadviseerd om aan de Stichting Golf Schouwen een vergunning te verlenen voor de aanleg van een golfterrein in Burgh-Haamstede. Omdat de 'kop' van Schouwen beschermd natuurgebied is, is een vergunning van de minister vereist. Volgens gs tast een golfbaan het karakter van het gebied niet aan omdat dit parkachtig is. Er moet wel een aantal eisen aan de stichting wor den voorgelegd, vindt gs. Ook moet worden voorkomen dat het aangrenzende natuurterrein wordt overspoeld door meststof fen van de greens en tees. De voorziening past volgens gs in het provinciale ontwikkelingsbeleid. Skeeleren - Op de nieuwe Zee dijk in Westkapelle houdt de plaatselijke middenstandsvereni ging op woensdag 12 augustus een skeelerwedstrijd. De middenstan ders hoorden van kenners dat het terrein daar prachtig is voor het beoefenen van deze sport, name lijk 'heel snel'. De wedstrijd be gint woensdagavond met een vlie- gende start om acht uur. Strandvolleybaltoernooi - Op het strand van Dishoek, om pre cies te zijn tussen paalhoofd vijf tien en zestien, wordt dinsdag 4 augustus een strandvolleybaltoer nooi gespeeld. Ploegen komen uit in twee sterkten: recreatie- en jeugdklasse. Inschrijven kan bij de VVV in Koudekerke of bij H. van Boven, huisje nummer 356, een dag voor de wedstrijd. Een aantal ondernemers heeft prijzen beschikbaar gesteld. Wandelen - De wandelsportver eniging De Vrolijke Tippelaars heeft voor zaterdag 1 augustus de tweede duin- en strandtocht op het programma staan. Gestart - bij de Kanovijver in Vlissingen - kan worden voor de afstanden vijf, tien, vijftien en twintig kilo meter, tussen 10 en 14 uur. Dui nen, .strand, maar ook bossen markeren de uitgezette wandel route, die volgens de organisatie is te belopen voor jong en oud. Zoals alle tochten verwacht de vereniging dat talrijke gasten van de campings zullen deelnemen. Wie de tocht volbrengt ontvangt een speciaal ontworpen medaille of vaantje. Prestatieloop - De voetbalvere niging De Meeuwen houdt op maandag 10 augustus een presta tieloop over strand, bos en duin. Sportievelingen kunnen kiezen uit de afstanden vijf en tien kilome ter. Gestart wordt om 19.30 bij Hotel Haga. Inschrijven kan van af 18.30 uur in de kantine van het sportveld. Reclassering - In 1986 hebben zich 94 personen gemeld die in aanmerking wilden komen voor dienstverlening van de reclasse ring. Daarmee is het aantal aan meldingen ten opzichte van 1985 toegenomen met 30 procent, zo blijkt uit het jaarverslag van de reclassering Zeeland. Het aantal ingediende dienstverleningscon tracten bedroeg 80, waarmee de planning met bijna een kwart is overschreden. Het aantal gereali seerde dienstverleningen kwam op 56. De leeftijden van de dienst verleners liepen uiteen van 17 tot 63, met een gemiddelde van dertig jaar. Het aantal vrouwen bedroeg 9, wat het jaarverslag een opval lende stijging noemt ten opzichte van het voorgaande jaar. Evenals in vorige jaren betroffen de meeste (60 procent) van de ver oordelingen vermogensdelicten, vervolgens het dronken rijden (20 procent), opiumwet, geweldsmis drijven en zedendelicten. Circus Holiday - Een circus in de buurt is natuurlijk altijd iets bijzonders voor jong en oud. Oli fanten, clowns, jongleurs, trape zewerkers en gedresseerde dieren. Nog steeds het grootste circus in Nederland, Circus Holiday brengt dit jaar ook in Walcheren weer een echt stukje onvervalst amusement met artiesten uit bin nen en buitenland. In Vlissingen slaat het circus zijn tenten op bij de Miro op 15 en 16 augustus, maandag 17 augustus in Zoute- lande, 18 en 19 augustus in Dom burg en donderdag 20 augustus zijn de kunstenaars te zien in Westkapelle. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk, postbus 5017, 4330 KA MID DELBURG, lel: 01180-81000. Do. 30 juli t/m wo. 5 aug. AAGTEKERKE Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: leesdienst. ARNEMUIDEN Gereformeerde Gemeente in Nederland. Langebeekestr. 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. Krijger uit Vlissingen, crèche en koffiedrinken in het klookuus. DOMBURG Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. A. Hansen uit Drachten, 19 uur: ds. A.W. Mol, Her vormde Kerk (Markt 8). Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Openlucht theater. Za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 en 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, H.A. GR1JPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7, Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, kindernevendienst. 19 uur: ds. G.J. Mink te Arnemuiden. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. A.A. van Houwelingen, kollekte: aanvullende kerkvoogdij. 19 uur: ds. G. de Lang uit Serooskerke. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: mevr. Köther uit Vlissingen. KOUDEKERKE Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. WESTKAPELLE 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Krijger uit Vlissingen. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41 Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: ds. J. Driessen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 uur: ds. G. Zomer, 16.30 uur: A. Geelhoed. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.30 uur: dhr. Kleij. Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Kalksma, 19 uur: dhr. A. Jorritsma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9 uur: dhr. Kleij. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma. De Schaapskooi, Papegaai enburg 1, 9.30 uur: mevr. Woudt, Ophir, Badhuisstraat 186, 9.30 uur: zie Herv. Kerk Oost-Souburg. Jehova's getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker". Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: mevr. D. Woudt uit Koog a/d Zaan. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel. Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Fagel. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur: Lieve Vrouwekerk, Singel (na bij Stadhuis) za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkse weg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1, zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente "Filadelfia". Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur, samenkomst. VROUWENPOLDER Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haakweg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herbersland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H. Fahner. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Mudde uit Zwolle. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. M.J. van Reenen te Harder wijk, 19 uur: ds. J. Dubbink SoW-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. J.D. Kraan te Ermelo, 14.30 uur: ds. C. Meyer te Heesch. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, 9.30 uur: ds. C. Meyer te Heesch, 19 uur: ds. J.D. Kraan te Ermelo. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. de Ruyter. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. J. Dubbink, 17 uur: ds. J.H. Gijsbertsen uit Rijssen. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. E.P. Kuin uit Ouwerkerk. Oostkerk, Oostkerkplein, 10 uur. ds. J.E.L. Brummelkamp. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, 10 uur: ds. J. Lans uit Zeddam. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 ur: ds. J.G. Panhuise uit Rijswijk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstr. 6, 19 uur: ds. J. Dubbink, SoW-dienst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur o.l.v. br. en zr. C. Wagenaar. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpel- huisstraat. Zo. 9.30 uur. ds. J.C. Schaeffer te Apel doorn, 17 uur: dhr. Riemens. Remonstrantse kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: ds. E.P. Kuin te Ouwerkerk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS. Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: D. Louws. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H.E. Vermeulen. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 uur: ds. A.W.W. de Ruiter, kindernevendienst jongste en oudste groep, 19 uur: ds. A.W.W. de Ruiter. Rooms-Katholiekekerk. (Ned. Hervormde Kerk, Wa terstraat^). Za. 19 uur. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H.E. Ver meulen. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur. prof. G.T.H. Rothuizen te Kampen. 19 uur: ds. A. Spaan te Westkapelle. SINT LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstr. 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer-Hessel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: kand. Couvéé te Kampen. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lof- prijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein 9.30 uur: ds. J.B. Bork te Vlissingen, 19 uur: ds. A. Job sen te Grijpskerke. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: Dhr. P.A. Trimpe. Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Fagel. Rooms-Katholieke Kerk. Za.: Zoute Viever, Dongestr. 1, 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: paro chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. zo. 9.30 en 19 uur: ds. A.O. Poppe uit 's Hertogenbosch. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestr. 26. Zo. 9.30 uur: mevr. Köther uit Vlissingen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schelde- poort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstr. 109. Zo. 9.30 uur: ds. A. Brons, 15 uur: ds. J.H. Velema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat23. Zo. geen dienst. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Van Houwelingen uit Grijpskerke. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibror- dusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. P.G. Vellekoop, 19 uur: ds. P.L. de Jong uit Nunspeet. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1, za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 30 juli t/m wo. 5 aug. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel: 14664. Zondag tot 24 uur: J. de La Hayze, Bellinkplein 3, tel: 28574. Visi tes aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Wil lem Klooslaan 1, tel: 68021 Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel: 71017. Visites aanvragen voor dringen de gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel: 01182-1340. Zondag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel: 01182-1308. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel: 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE: vrij dag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel: 01188-1271. KOUDEKERKE, ZOUTELANDE, BIGGEKERKE EN MELISKERKE: A. van der Male, Duinweg 59, Zoute- Iande, tel: 01186-1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel: 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.E. v.d. Schoot, Tramstraat 9, Koudekerke, tel: 01185-2660. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel: 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel: 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. A.M. Gaay, tel: 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pie terstraat 15, tel: 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zon- dag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. C.J. Brink te Middelburg, tel: 01180-11011. DIRENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: tel: 01180-14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187-2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelsewcg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189-1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180-12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel: 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39 41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel: 01184-18395. AVO-Nederland bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap. Al 60 jaar. Jaarlijks kunnen vele gehandi capten zich via AVO-Neder land maatschappelijk ontplooien. Bij een bedrijf of als startende ondernemer. Daarnaast geeft AVO-Neder land financiële ondersteuning voor bepaalde aanpassingen, recreatie en opleidingen. beschermvrouwe vereniging voor welzijn en werk HM de Koningin Postbus 850 w 3800 AW Amersfoort Vraag nadere inlichtingen Tei.033-635214

de Faam | 1987 | | pagina 10