in Midden Zeeland 23 juli - 29 juli FILM PODIUM EXPOSITIE Kleding van papier: duurzaam boekje over vluchtig onderwerp Middelburgse gitaarduo op televisie bij Tros Expositie Zomerorkest 'Sukkels ir' De Blokhut Rie Baauw exposeert water en wolken in Surfhotel Veerse Meer Woensdag 22 juli 1987 DE FAAM - DE VL1SS1NGER Twee podia GELEZEN Straatartiesten bevolken M'burg Alhambra theater, Coosje B'us- kenslraat 144, tel. 01184 - 12260 Grand theater Goes, Singelstraat 5A, tel. 01100 - 15165 Filmtheater Meccano, Pauw- poort 3, tel. 01180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur) Filmtheater Flcctro, Kousteense- dijk 7, tel. 01180 - 30235 (reserve ren alleen tussen 19 en 20 uur) DONDERDAG 23 JULI Tentcampagne Youth for Christ, Meiveld, Middelburg, 20 uur.* Historisch Wagenspel 'De Wonderdrank', Middelburgse binnenstad van 19 tot 21 uur. Middagpauzedienst met orgel van Andries Hoogerheyde en kor te overdenking door ds. M. de Boer, Koorkerk, Middelburg, 12.15 uur. VRIJDAG 24 JULI Orgelconcert van Jos Vogel, Lutherse Kerk, Middelburg, 20.15 uur. Tentcampagne Youth for Christ, Meiveld, Middelburg, 20 uur. Orgelconcert van Wim Wil schut, St. Jacobkerk, Ylissingen, 12 uur. ZATERDAG 25 JULI Zeeuwse rock rollgroep "Johnny and the sukkels", Café De Blokhut, Zoutelande, vanaf 22 uur. Tentcampagne Youth for Christ, Meiveld, Middelburg, 20 uur. Zang- en dansavond, Schouw burg (Molenwater 99), Middel- burg, van 18 tot 02 uur. ZONDAG 26 JULI Tentcampagne Youth for Christ, Meiveld, Middelburg, 20 uur. DINSDAG 28 JULI Orgelconcert van Jean Guillou, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Voorstelling van de Hongaarse volksdansgroep Sarvar Varosi Tanacs, Oude Markt, Vlissingen, 11 uur. Concert van Middelburgse gita risten Eddy en Michael Telapary, Café-galerie "Soif", Vlissingen. WOENSDAG 29 JULI Orgelconcert door Jan Pieter van Driel, Hervormde Kerk (Ca- tharina kerk) Zoutelande, 20 uur. Concert door het Zomerorkest Nederland olv Han Flintrop en Martin Buninga, Grote Kerk Vee- re, 20 uur en Oude Markt, Vlis singen, 11 uur. Orgelconcert van Henk van Putten, St. Jacobskerk, Vlissin gen, 20 uur. A RN EM UI DEN Surfhotel "Het Veerse Meer" (Oranjeplaat). Rien Blaauw, "Zeeland, water en wolken", olieverfscnilderijen en aquarellen. Dagelijks geopend. MIDDELBURG Olieverfschilderijen, landschap penen stillevens. Die kunstwerken exposeert Henri Hess van 2 tot en met 8 augustus in het rk toeristen kerkje in Vrouwenpolder aan de Ford den Haakweg. De werken zijn dagelijks te zien tussen 14 en 17 uur. De in Eindhoven wonende Hess schildert bij voorkeur het Bra bantse landschap. Vooral boerde rijen, kerkdorpen en het land waarin deze liggen zijn geliefde objecten. Overigens boeit hem kennelijk niet in de eerste plaats het zomerse Brabant. Eerder het modderige en drassige - vaak in silhouet met aan de horizon, het daglicht. Hij voert zijn werk vaak uit met het palletmes. vSinds kort reist Hess veel. De indrukken hebben duidelijk invloed op zijn werk. De soberheid en donkere kleuren, zoals we die van hem ge wend waren, maken plaats voor frisse kleuren. Ook de motieven vindt hij elders. Een jachthaven, enkele afgemeerde mosselschepen en een gezicht op Vrouwenpolder is de Hess anno nu, met daarnaast -uiteraard- toch nog de karrespo- ren uit het Brabantse land. Het Zomer Orkest Nederland (ZON) geeft woensdag 29 juli een blaasconcert in de Grote Kerk in Veere. Vanaf 20 uur laten de mu zikanten tussen 16 en 23 jaar ho ren wat ze de afgelopen repetitie- weekeinden hebben ingestudeert. Het ZON orkest bestaat uit ama teurs en conservatoriumstudenten die gek zijn van de blaasmuziek en die daarvoor een week van hun vakantie geven. Ze trekken dan met de groep door Nederland. Een aantal weekeinden voor hun toernee oefenden ze een breed re- pertoir in. Van klassiek tot popu lair of zoals ze zelf zeggen "van barok tot rock". De toe gangsprijs is 5,00 of 3,75 voor Pas 65 en CJP. Balans 17. Werken van diverse kunstenaars. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Centrum Nieuwe Muziek. (Ach ter de Houttuinen 30). 'Country Gries', 100 werken van 17 kunste naars uit Zeeland. Ma. t/m za. van 14 tot 17 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier en Wim Vader, schilderijen, the ma bloemen. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Het Dok (Dam 46). Her man Brood, schilderijen, krijt- en potloodtekeningen. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Piet Rijken, schil derijen. Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil derclub van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (St. Pieterstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- vclts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Fran klin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. PTT Telecommunicatie (Dam plein). 'Telecommunicatie van dichtbij bekeken'. Ma. t/m vr. van 10 tot 18 uur, za. en zo. van 12 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt). Peter Ap- pleton, music form sculpture. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di., wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Foto Dert (Nieuwendijk 35). Fo to's van vroeger. Openingstijden als winkel. Openbare Bibliotheek (L. Zelke 91). Foto's, 'Zeeland in de jaren 1945 - 1955'. Ma. van 13.30 tot 20 uur. Di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Stadhuishal (Stadhuisplein). Drie werelden van Air-brush. Bob Karsdorp, Cees van de Wetering en Lex de Meester met schilderij en, skulptuur en foto's. Ma. tot vr. van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Marcel Robbe, olieverfschilderij en en tekeningen. Dagelijks geopend. Veerboot Vlissingen - Breskens. William van Anraad, pastels. Voormalige Scheldesmederij (Hoek Walstraat). 'Zes maal schilderen', olieverf- en acryl- schilderijen van Klaus Kröger, Wolfgang Finck, Gilbert Swim- berghe, Philippe Vandenberg, Marian Plug en Tomes Rajlich. Dagelijks van II tot 18 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Kousteensedijk 7). Joos Clijsen, waterproject. Ma. van 17.30 tot 21 uur. Di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). Johan Nieuhof, een reisverslag van een ambassadereis naar China in 1655. Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 13.30 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen sedijk 7). informatie over muziek van George Gershwin. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. SEROOSKERKE Taverne van Molen De Hoop. Ri an Krull, pentekeningen. Dage- lijks van 10 tot 21 uur. VEERE GroteJKerk (Oudestraat 26). 'De historie en het heden van Veere'. 'De aanleg van het kanaal door Walcheren', met reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse Inspan'. 'Het ontstaan van hei Zeeuwse kleilandschap', De muskusrat en zijn bestrijding' en 'Schilderijen: "Land en Wa ter". Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Kle derdrachtmutsen uit de verzame ling van mevrouw Eva de Kam-de Feijter en zilveren broekstukken uit particulier bezit. Op de scheeps- en visserijzolder enige scheepsmodellen uit de 17e eeuw van Marinus Schram. Tevens Werner Brattig, (uit Solingen) schilderijen, fendillage techniek en grafieken. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. *De Nieu w-Zeelandse band The Chills was in maart al in Neder land. Voor bezoekers van het popfestival nu in de herkansing. *Uit Brabant: Herb Mews and the Mutes, stevige rock roll met wervelende show. Zoals ieder jaar staat het Vlissingse Nollebos op de laatste don derdag van juli, dit jaar de dertigste, in het teken van het Rhythm Booze. Op een groot door bomen omzoomd grasveld spelen vanaf tien uur in de ochtend groepen met internationale faam en enkele Zeeuwse topbands. Tijdens het gratis toegankelijke festi val, dat dit jaar voor de zevende keer wordt gehouden, binden vijf Zeeuwse bands de strijd aan voor de 5.000,die de pro vincie Zeeland geeft aan de finalisten van het Hit'm or Lose festival. De Vlissingse bands Car Trouble en O'asis spelen een thuiswedstrijd Het rock and roll-ensemble John ny and the Sukkels treedt zater dag 25 juli op in De Blokhut in Zoutelande. Het concert in een ambiance waarin peltycoats en vetkuiven zijn gerechtvaardigd, begint om 22 uur. in de strijd om de aanmoedi gingsprijs. Maar de Middelburgse band Dreams Die First?, The Noi se uit Zierikzee en de Bevelandse driemansformatie The End zullen hun supporters zeker niet thuis laten. Het Rhythm Booze festival geeft de finalisten van het Zeeuwse popconcours de mogelijkheid om zich aan het publiek te presente ren. Tegelijkertijd is het verzekerd van enkele topbands van Zeeuwse bodem. Maar niet alleen de Zeeu wen laten zich van hun beste kant zien. De Jamaicaanse reggaefor- matie Toots and the Maytals be zoeken Nederland voor de derde keer en geven het festival een tro pisch tintje. In de vijfentwintig jaar dat de band actiefis hebben ze inmiddels vijftien langspelers ge produceerd. Naast de klanken uit de tropen laten de Nieuw- Zeelandse Chills uit Dunedin ho- ren hoe zij muziek maken. Na een bezoek in maart bleek uit een in terview in muziekblad Oor dat zij muziek spelen die los staat van de muzikale stromingen uit Europa en Amerika. Uit België komen The Scabs, een band die cncigszins te vergelijken is met The Clash uit Groot- Brittannië. De groep speelt stevi- Het bedrijf Bührmann- Ubbens Papier uit Zutphen heeft een naam op te houden met goedverzorgde boekjes over onderwerpen die te ma ken hebben met dè branche. Of het nu gaat om een uit gaafje over de uitvinding van het papier (Neem nou pa pier... uit 1983), spreuken, spreekwoorden en gezegden over het verschijnsel papier (Presse-papier, eveneens vier jaar terug verschenen) of de vervaardiging van Japans Handpapier ('85): de Papier- bibliotheek van Biihrmann- Ubbens weet er een smakelijk hoogstandje van grafisch kunnen van te maken en zo een dimensie toe te voegen aan het eigen vakmanschap. In de serie verscheen onlangs weer zo'n juweeltje. 'Kleding van papier; voordeel van een kort bestaan' heet het boekje, dal bedoeld is als herin nering aan de fascinerende show van papieren kleding door leerlingen van de Amsterdamse Gerrit Rietveldaca demie tijdens dc open dagen van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen in september vorig jaar. De grafische industrie nam toen een nieuwe behuizing in gebruik in Amstelveen en nodigde academiestu- deruen uit om "tien minuten te vul len met een kledingshow" en "onverhuld papier te gebruiken". Vijf ontwerpsters laten in 'Kleding van papier' iets van hun kunnen zien: Elma van Imhoff, Sabine Q. Brems, Jeanny Pompen, Marie-José Kuipers en Saskia van Santen Kol ff. Dat pa pier wordt gebruikt voor het maken van kleding, is op zich niet zo vreemd, schrijft Marjan Unger in een instructief overzichtje van de geschie denis en de toepassingsmogelijkhe den. Papier bestaat uit cellulose en is daarmee een 'zusje' van een grote groep textielen, die zijn vervaardigd uit hetzelfde materiaal. In 1863 brengt de Amerikaan Ebenezer But- terick met zijn vrouw de eerste pa pieren patronen op de markt en legt zo de basis voor de textielindustrie. Een eeuw later - dus in de jaren zestig - begint papieren kleding plotseling de aandacht te trekken. Unger: "De consumptiemaatschappij beleeft haar hoogtepunt. Nieuwe modieuze kleding is voor vrijwel iedereen be schikbaar. Hoe nieuwer, hoe beter. Lang meegaan van kleding is niet meer belangrijk. Bovendien werkt het modebeeld mee. Dameskleding is simpel en recht van vorm". Heel wat vakbladen en modetijd schriften bespreken in die periode dan ook "ludiek" bedrukte of be schilderde mini-jurkjes van wat of ficieel vezelvliesstof heet, maar net zo simpel "papier" genoemd kan worden. Toekomstdeskundigen of 'futurologen' (zijn die mét de olie crisis verdwenen of houden ze zich alleen maar koest?) voorspellen een gouden eeuw voor papieren kleding. Nog geen tien jaar later blijkt de lof van de tijdelijkheid hardhandig ach terhaald. Oosterse invloeden in het modebeeld en het oprukken van vo lumineuze, ingewikkelde kleding be keren de ontwerpers opnieuw tot het plooibare textiel. Toch wordt er met name in Japan volop geëxperimen teerd met papieren kleding. Papier kan nu waterafstotend en onbrand baar worden gemaakt en sommige soorten zijn versterkt met nylon en doorstaan enkele wasbeurten. De ja- panse mode-ontwerper Issey Miya- ke en zijn staf komen zo tot een nieuwe, organische benadering van het begrip kleding, vaak met prach tige resultaten. Omdat papier goedkoper is dan tex tiel wordt een ander, ietwat onrusti ger deel van de konsumentenmarkt bewerkt met papieren jacks en over alls als weggeefprodukten in publi citeitscampagnes. De studenten van de avondopleiding mode van de Riet veldacademie zagen werken met pa pier ook als een onderzoek naar de mogelijkheden en onmogelijkheden van het materiaal. Hoe maak je het soepel en geef je het; volume en struc tuur? Scheuren, knippen, plakken, schilderen, werken met tape leidden vaak tot schitterende resultaten, die de scheiding tussen mode en beelden de kunst moeiteloos overstijgen. 'Kleding van papier; voordeel van een kort bestaan' werd zo één van de schaarse documenten over papieren kleding. Dat is een winstpunt. Want vaak waren de kunstwerken zó snel verdwenen, dat ze niet eens konden worden vastgelegd. 'Kleding van papier; voordeel van een kort bestaanis een nieuwe uit gave in de Papierbibliotheek van Bührnxann-Ubbens Papier uit Zutp hen en niet in de handel. Ontwerp van Elma van Imhoff Ontwerp van Sabine O. Brems v/m tiS t i«* I Jeanny Pompen ge, dansbare rock roll en treedt op met een wervelende show. Het hele popspektakel speelt zich af op twee podia, waardoor het moge lijk is om vrijwel non-stop muziek ten gehore te brengen. Rondom het festivalterrein staan talloze kramen met versnaperingen die de inwendige mens versterken. Blik jes en flessen worden niet toegela ten op het festivalterrein. Het Rhythm Booze festival wordt dit jaar voor de laatste keer onder deze naam gehouden. In het buitenland ontstaan er misverstan den over de muziek die gespeeld wordt. Het programma biedt zo veel verschillende muzieksoorten dat de naam Rhythm Booze de lading eigenlijk niet meer dekt. Het bestuur wil dan ook een naamsverandering doorvoeren die meer recht doet aan het karakter van het festival. Ware concertgan gers of andere bezige bijen kunnen tijdens het festival suggesties doen. Een naam met het woordje 'pop' erin is bij voorbaat echter kansloos. Zeeland; water en wolken: dat is 't thema van een tentoonstelling van schilderwerk in Surfhotel Het Veerse Meer op de Oranjeplaat onder Arnemuiden. De expositie loopt al de hele zo mer en duurt tot en met augustus. Rie Baauw die samen met haai man ieder jaar maanden onderweg is in heel Europa, woont in Goes. Ze is op latere leeftijd begonnen met schilderen en is daarbij erg productief. Ze exposeert olieverf en aqua rellen. De tentoonstelling omvat 'n 30-tal werken, waaronder vijf grote stukken, waar wolkenpartijen de hoofdrolspelen. Verder is er ook watersport in terug te vinden, zo als uit bijgaande plaats blijkt. De Ceremoniemeesters, dat is de evenementencommissie van de VVV Middelburg, heeft voor za terdag 25 juli een straatartiesten dag georganiseerd. Tussen 10 en 16 uur zullen talrijke amateur artiesten zich met elkaar meten en -bovenal- voor vermaak zorgen in de Zeeuwse hoofdstad. Niet min der dan 500,—- bedraagt de hoofdprijs voor deze cultuur op de straatstenen. De organisatie maakt om 16 uur de winnaar bekend in restaurant De Huifkar op de Markt. Het Middelburgse gitaristen duo Eddy en Michael Telepary zijn za terdag 25 juli te zien in de 'Parade der Besten' van Ron Brandsteder. Op dinsdag 28 juli zijn ze in leven de lijve te zien en te horen in de Vlissingse café-galerie Soif. De beide broers werden op 12 mei in de finale van de TROS talenten jacht, na een aantal voorronden, tot de meest talentvolle muzikan ten van Nederland gekozen. Tij dens de show, die vanuit Slagha ren komt, spelen ze hun instru mentale succesnummer 'Badansa'. Twee dagen na hun televisie optre den, op maandag 27 juli, zijn ze te beluisteren op de radio als de fina le in zijn geheel wordt uitgezon den. Ze hopen dat hun optreden zal leiden tot het begin van een echte artiesten-loopbaan.Nu de broers landelijke bekendheid ge nieten duiken ze deze maand de studio in om hun muziek op te nemen. Alhambra I Vlissingen 'The li ning daylights' 14, 19, 21.30 en 23.45 uur. Alhambra H Vlissingen 'Een avontuur met een staarlje' 14 uur. 'Little shop of horrors' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. 'Wild things 2 23.45 uur. Grand Theater Goes 'Police Academy 4' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'You only live twice' 19 uur. 'Platoon' 21.30 uur. 'De Speurneuzen' 15 uur. Electro Middelburg 'One flew over cuckoo's nest 20.30 uur ZONDAG 26 JULI *Alhambra I Vlissingen 'The li ving daylights' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Little shop of horrors' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Bam- bi' 14 uur. 'Police Academy 4' 19 en 21.30 uur. *Meccano Middel burg 'Live and let die' 19 uur. 'Platoon' 21.30 uur. MAANDAG 27 JULI *Alhambra I Vlissingen 'The li ving daylights' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Little shop of horrors' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Bambi' 14 uur. 'Police Academy 4' 20 uur. *Meccano Middelburg 'The man with the golden gun' 19 uur. 'Platoon' 21.30 uur. *Electro Middelburg 'One flew over the cuckoo's nest' 20.30 uur. DINSDAG 28 JULI *Alhambra I Vlissingen 'The li ving daylights' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Little shop of horrors' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur.*Grand Theater Goes 'Bambi' 14 uur. 'Police Academy 4' 20 uur. *Meccano Middelburg 'The Spy who loved me' 19 uur. 'Platoon' 21.30 uur. *Electro Middelburg 'One flew over the cuckoo's nest 20.30 uur. WOENSDAG 29 JULI *Alhambra I Vlissingen 'The li ving daylights' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Little shop of horrors' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Bambi'14 uur. 'Police Academy 4' 20 uur. ^Meccano Middelburg 'For your eyes only' 19 uur. 'Pla toon' 21.30 uur. *Eleetro Middel burg 'One flew over the cuckoo's nest 20.30 uur. *Eddy en Michael Telepary hopen dat ze na hun televisieoptreden een artiestenloopbaan kunnen beginnen. Zevende Rhythm Booze festival in Nollebos DONDERDAG 23 JULI Alhambra I Vlissingen 'The li ving daylights' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Little shop of horrors' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Bambi' 14 uur. 'Police Academy 4' 20 uur. Meccano Middelburg 'From Russia wit love' 19 uur. 'Platoon' 21.30 uur. Electro Middelburg 'One flew over the cuckoo's nest' 20.30 uur. VRIJDAG 24 JULI Alhambra I Vlissingen 'The li- vingg daylights' 14, 19, 21.30 en 23.45 uur. Alhambra II Vlissingen 'Een avontuur met een staartje' 14 uur. 'Little shop off horrors' 19 uur. 'Children of a lesser God' 21.30 uur. 'Wild things 2' 23.45 uur. Grand Theater Goes 'Bambi' 14 uur. 'Police Academy 4' 19 en 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Goldfin- ger' 19 uur. 'Platoon' 21.30 uur. Electro Middelburg 'One flew over the cuckoo's nest' 20.30 uur. ZATERDAG 25 JULI Dc Middelburger Jos Vogel geeft op vrijdag 24 juli een orgelrecital in de Lutherse Kerk in Middel burg. Op het programma staan werken van Bach, Cornet, Bap- tista en Dc Grigny. Vogel treedt om 20.15 uur op in de serie vrij dagavondconcerten in de Luther se Kerk. Hij werkt zelfals docent orgel en clavecimbel in Middel burg. De toegang is 7,50 of 5,00 voor CJP en Pas 65. Kin deren tot twaalf jaar kunnen gra tis mee.

de Faam | 1987 | | pagina 7