Eft&a'taï) Frans van Hooft zette twee steden steden op één kaart f'jifj/de S/irfoima/re 9MAANDEN WACHTEN IN 1 UUR AFGEDRUKT tyifaTceiMcUiieMfUewi Woensdag 22 juli 1987 DE FAAM - DE VLÏSSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg UW KLEURENFOTO'S IN 1 UUR KLAAR Plattegrond goed verkocht Filippinepuzzel Inzenden en winnen PRIJSWINNAARS S E R T R E R N R G I R G T I K u F G G INPAKKEN, WEGWEZEN... van Fraassen MIDDELBURG, Verpleeg- en Rusthuizen - In het jaarverslag van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland uit de waarnemend voorzitter A. Bergshoeff kritiek op de "schijn baar" ongehinderde voortschrij ding van de bureaucratie bij de overheden. Terugdringing van de geldverslindende bureaucratie kan' volgens hem geld vrij maken voor directe zorgverlening. Dat geld is hard nodig want in het voorwoord wordt gesignaleerd dat de grenzen van toelaatbare bezuinigingen zijn overschreden. Na het schrappen van "toeters en bellen" (bezuinigingsfase 1), de "kaasschaafmethode" (van alles iets minder) krijgt de SVRZ te maken met een derde fase waarbij moet worden gesneden op zaken die niet gemist kunnen worden. De SVRZ bestaat uit elf instellin gen voor verpleeghuizen, de zwakzinnigenzorg, de bejaarden huizen en een beschermende woonvorm. Rommelmarkt - De hervormde gemeente in Oostkapelle houdt donderdag 23 juli een rommel markt en bazar. Naast de spulle tjes die te koop worden aangebo den is er een aantal attracties. Op het terrein bij de kerk staat een dikbil waarvan de bezoekers het gewicht kunnen schatten. Verder is er een verkoping bij opbod, en kunnen de kinderen zich uitleven op een springkussen. In de kerk is een expositie van schilderijen van de heer Willemse geïnspireerd door verhalen uit de bijbel. De entree is een gulden. De op brengst van de rommelmarkt en de expositie gebruikt de hervorm de gemeente voor de aanleg van nieuwe verwarming in het kerkge bouw. Een deel van de binnenge komen gelden wordt besteed aan het jeugdwerk. Eindelijk is het dan zover! En dón in 1 uur vastgelegd voor opa en oma, de hele familie én het nageslacht. De tederste foto's worden door onze specialisten met geavanceerde apparatuur afgedrukt op Kodak papier zodat u er later nog steeds met plezier naar zult kijken. EnU betaalt alleen de foto's die goed zijn. Vraagt U naar onze folder. Kwaliteit Snelheid Advies Service Kijkshop, Lange Viele, Middelburg Rommelmarkt - De voetbalver eniging "De Meeuwen" in Zoute- lande houdt donderdag 30 juli de jaarlijkse rommelmarkt op het sportveld in Zoutelande. Vanaf 16 uur kunnen bezoekers kijken of ze iets van hun gading vinden. Vanaf 19 uur begint in de gym zaal naast het sportveld de open bare verkoping bij opbod. Verder is er een loterij, barbeque en een wafelbakkerij. Jeu de Boules - Mensen die zin hebben in een avond Jeu de Bou les kunnen donderdag 30 juli naar camping "De Schotsman" in Kamperland. De "Club de petan- que Middelburg" houdt daar van 19.15 tot 21.30 een recreatietoer- nooi dat individueel en in groeps verband kan worden gespeeld. De ballen zijn voor een gulden te huur en de club uit Middelburg begeleid het tournooi. Recreatie- toernooien vinden verder plaats op 6 aug. te in Westkapelle, 13 aug. in Vrouwenpolder en 27 aug. bij strandtent "Krabbegat" in Oostkapelle. CBBZ-certificaal - Vorige week woensdag hebben 22 cursisten van het bijscholingsproject Cen trum Beroepsoriëntatie en be roepsoefening het CBB certificaat behaald. Bouw-techniekcn: Syl via Vercruysse, Richard Latume- ten, Rudie Blokpoei, Driss Sek- kour, Arie Verhoog, Eugène de Smit, Leendert de Visser. Mecha nische technieken: Gerardus Koo- le, Nyamit Morabit, Jeffrey Diets, Adrianus de Nooyer, Al fred Frederik, Robert van Maa- nen. Lassen voor beginners: Jaco bus Kreikamp, Doeke Roos, Fre derik de Fretes. Lassen voor ge vorderden: Do Du, Melik Celik, Chi Lung Chan, Zekeriya Ogiitg- luoglii, Rattankoemar Chamroe, Anthonie Wesdijk. Stadhuistoernooi - Op de sport complexen Nadorst en de Sport- laan in Middelburg wordt zater dag 15 augustus het alombekende Stadhuistoernooi gespeeld. De deelnemers zijn: Middelburg, Halsteren (hoofdklasser), Arne- muiden en Spijkenisse (zaterdag eersteklasser). Het toernooi be gint om 13 uur. De verliezersron de staat om half drie op het pro gramma en tegen kwart voor vier wordt de finale gespeeld. Van de zelfde clubs zijn ook junioren- teams actief in Middelburg. Ooit een stadsplattegrond in han den gehad waarop alle telefooncel len en verkeerslichten stonden? Sinds vorige week ligt-ie in de win kel, de informatiekaart van Vlis singen en Middelburg. Een com pleet spoorboekje voor 7,90. "We hebben alleen maar positieve reacties gehad", zegt de maker van de map, cartografisch teke naar Frans van Hooft (41) uit West-Souburg. De gecombineerde stadsplattegrond is het eerste pro- dukt van zijn eenmansbedrijfje 'Hartje van Zeeland'. Een veelbe lovend visitekaartje. Van Hooft, van huis uit Hage naar, leerde zijn vak bij de hydro grafische dienst van de marine in de Residentie, een bureau dat in gewikkelde zeekaarten maakt. Vervolgens belandde hij bij een kleine particuliere cartografische firma en. in los dienstverband, bij de kaartenmakers van Shell en Falk Plan. Hoewel hij de financiële steun van die activiteiten niet kan missen, wil de verse ondernemer uit West- Souburg uiteindelijk zelfstandig verder. Van Hooft, die een uiter lijk uit de jaren zestig (lang, zwart haar, rond brilletje) combineert met het nieuwe ondernemerschap van het huidige tijdperk, ziet in zijn vak nog wel degelijk ruimte voor ambachtelijk georiënteerde "kleine zelfstandigen" temidden van de automatiseringsrage. "Voor mij geen computers, ik ben gehecht aan het oude handwerk", zegt hij glimlachend. In februari kreeg hij het idee voor een combinatiekaart van Vlissin- gen en Middelburg, enkele maan den ligt de uitgave in de winkel. In de tussenliggende periode repte Van Hooft zich te voet of per auto door de beide steden om letterlijk ieder straatje, elk winkelcentrum en alle verkeerslichten en telefoon cellen in kaart te brengen. Hij sloot zijn "monnikenwerk" (de omschrijving is van hemzelf) vori ge week af in Middelburg, toen hij de parkeer-en reisvoorziening, een parkeerterrein bij het NS-station, op papier zette. Van de kaart -die ook een aantal "toeristische" adressen bevat zijn 2000 exemplaren gedrukt. De helft is inmiddels verkocht aan via boekhandels en andere gespeciali seerde zaken. Frans van Hooft wil de kaart jaarlijks "verversen". Ook denkt hij aan een broertje (of *Kaartenmaker (officieel: cartografisch tekenaar) Frans van Hooft van cartografisch bureau Hartje Zeeland'' met zijn eer ste (visite)kaartje zusje) voor heel Walcheren. Daar aan staat dringend behoefte, ont dekte de van zijn vak bezeten kaartenmaker. Uiteindelijk wil hij toe naar een setje van 8 tot 10 vaste produkties. "Daar kun je een zeer redelijk inkomen uit halen". jfenfcSfHMr* Indien u de letters die in een genummerd vakje komen, ook bij hetzelfde nummer in het onderste diagram plaatst, vindt u daar een Arabisch gezegde. Denksport Filippinebundel is een nieuwe uitgave van Kee- sing Uitgeversmaatschappij bv in Amsterdam. Het blad telt 48 pagina's puzzelple zier. Twee keer per jaar ver schijnt een nieuw nummer. De puzzel bestaat uit twee diagrammen. Aan de hand van de omschrijvingen moe ten in het bovenste diagram woorden worden ingevuld. I Uit de vele inzendingen van het labyrint vorige week trokken we de volgende winnaars: H. Aal- berts te Nieuwleusen; C.v. Holt- huisen te Middelburg; C. Theune te Vlissingen; P.Joosse-Sturm te Aagtekerke; J. Meijdam te Nieuwdorp; E.Hamelink te Mid delburg; M.G. de Bruijne te Vlis singen; M. Beeren te Vlissingen; E. Hoppener-van Drent te Kou- dekerke en R. Geldof te Mid delburg. *Het nieuwe Filippineboek. Letters in het genummerde vakje, dienen op hun beurt weer in het onderste dia gram op hetzelfde nummer te worden geplaatst. Na in vulling vindt u daar een Ara bisch gezegde. Ook deze week - de derde - kunt u weer prijzen winnen, name lijk tien van deze Filippine- boeken. De oplossing - het onderste diagram - dient u te sturen naar de redactie van dit blad, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg, voor maandag 27 juli. Zet in de linkerbovenhoek van de en veloppe 'Filippine'. Denksport Puzzelbladen 1 Verdaging 2 4 37 2 Ingang 14 10 57 3 Afmeting 11 47 20 42 4 Deurwachter 29 54 12 55 5 Roeiwedstrijd 66 50 33 6 Peulvrucht 30 58 18 17 7 Vliegtuigloods 46 5 8 Enig 68 38 1 9 Mening 67 24 2' 9 10 Ochtendgewaad 22 8 39 11 Onderdanig 51 34 6 12 Bevel 31 26 21 13 Gesteente 32 64 16 15 1 14 Spook, schim 40 65 25 44 15 Donker 56 48 35 61 16 Afsluitende troepenlijn 59 60 17 Keltisch priester 69 36 49 45 18 Zoete lekkernij 53 52 3 62 19 Heden 63 13 41 20 Overgeleverd verhaal 19 7 43 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 3/ 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Puzzelrit - Automobilisten en motorrijders kunnen donderdag 23 juli meedoen aan een puzzelrit die in Koudekerke begint. Van 19 tot 20 uur kunnen de puzzelaars inschrijven in café Dorpszicht op het Dorpsplein in Koudekerke. De rit wordt in de klasse A (erva ren rijders) en B (beginners) gere den volgens het puzzelrcgelement Midden-Zeeland. De rit is uitge zet door Adrie Paauwe in samen werking met de WVV-Koudeker- ke en de Motor- en Autoclub "De Zeeuwen" uit Vlissingen. Vertrek vanaf 19.30 uur. Engels koor - Het Engelse koor "The New London Singers" geeft zaterdag 25 juli om 20 uur een concert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Zondagochtend werkt het koor mee aan de kerk dienst. Het bestaat uit dertig le den en heeft de afgelopen jaren flink wat eerste prijzen weg gesleept op internationale con coursen. Vijf jaar geleden was het kamerkoor ook al in Middelburg. Orion-toertocht - Zondag 26 ju li kunnen sportieve "trappers" meedoen aan de zesde toertocht die de handbalvereniging Orion in Heinkenszand organiseert. Er zijn tochten te fietsen van 25, 40, 60 of 100 km. De toertocht voert langs de mooiste plekjes in de zak van Zuid-Beveland en leidt langs verschillende controleposten waar de inwendige mens versterkt kan worden. De tochten van 60 en 100 km zijn geschikt voor de trimren- ners, er zijn geen controleposten en het parcour loopt langs wat rechte wegen zodat de goede snel heid kan worden gemaakt. De he le zondagochtend kan worden in geschreven bij Jo's Café in de Dorpsstraat in Heinkenszand. Het inschrijfgeld bedraagt 3, voor 25-40 km en 4,88 voor 60-100 km. Om 16 uur wordt de toertocht afgesloten. Uitslag kleurwedstrijd - Bij de popples-kleurwedstrijd van de Miro in Vlissingen heeft Bart Dekker uit Vlissingen de eerste prijs gewonnen. De twee tweede prijzen zijn voor Orion van der Sluis uit 's Heer Arendskerke en Gwen Pijpkema uit Vlissingen. Voor Mariëlle van Dijke en Rem- co Odinot, beiden uit Vlissingen, en voor Jan Ary Baaiens uit Ar- nemuiden ligt een derde plaats klaar. Voor tien andere inzenders is er een troostprijs. Marien Cla rissen, Leon Cornelisse uit Mid delburg, Heidi de Waardt, Leon Boendermaker en Beatrijs Ver meulen uit Oost-Souburg, Patrick Barac, Evelien Ploegaert en Pa trick Witte uit Vlissingen, Marlijn Otten uit Nieuwdorp en Claudia Koole uit West-Souburg. Zomeravondfocht - De Sport vereniging Aagtekerke SVA houdt op dinsdag 21 juli een zo- meravondtocht van 5 of 10 km. Wandelaars kunnen tussen 18.30 en 20.00 uur vertrekken vanaf het verenigingsgebouw in de Aga- thastraat te Aagtekerke. Country - spektakel - Country- liefhebbers kunnen op 2 septem ber hun hart ophalen tijdens het Country Concert Tour '87 in de Ahoyhal in Rotterdam. Vanaf 19 uur treden June Carteren de Car ter Family en The Johnny Cash Show Band op. Van Cash zijn in de loop der jaren maar liefst 50 miljoen platen verkocht. Verder treden op The Nitty Gritty Dirt Band (met ex-Bagle Bernie Lea- Ion), Dan Seals en Billy Jo Spears. Country van eigen bodem komt van Ben Steneker, Ruud Hermans en The Petre Hill Band. Kaarten zijn te krijgen bij de VVV bespreekbureau's. Stratenloop Domburg - Dom burg wordt woensdag 22 juli overspoeld door renners die aan de stratenloop door de badplaats meedoen. Om 19 uur starten de trimmers over afstanden van 2.5 tot 10 km. Een uur later gaan de wedstrijdatleten van start. Het parcours volgt de binnenkant van de duinen en loopt via het cen trum van het dorp, waar ook de start en finish zijn. Vanaf 18.15 uur kan worden ingeschreven in het Schuttershof aan de Konon- weistraat. De stratenloop wordt gehouden door VVV-Domburg en de Atletiekvereniging Dynamo uit Middelburg. Gemeenteraad Westkapelle - De gemeenteraad van de gemeen te Westkapelle heeft donderdag 30 juli de openbare raadsvergade ring. In de vergadering buigt de gemeenteraad zich over een voor stel van burgemeester en wethou ders tot een krediet van 250.000,voor de automatise ring van de administratie van de gemeentesecretarie. Voorts moet de raad voordelen over de nieuwe rechtspositie van vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. Ook de vaststelling van subsidie aan De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, de Stichting Tegen Haar Wil Zeeland en Vrouwen bellen vrouwen. De subsidie aan de drie instellingen bedraagt 261,38. Belangstellenden kun nen vooraf informatie vragen op het gemeentehuis. Tenniskampioenschap - Pa en ma samen op de tennisbaan. Dat is de bedoeling van het Peugeot Echtparen Tenniskampioenschap. Van maandag 27 juli tot zondag 2 augustus worden in 't Halve Maantje in 's-Gravenpolder voor ronden gehouden. Paren die een speelsterkte van C2, D en E (KNLTB sterktelijst) hebben kun nen zich inschrijven. Op 6 septem ber worden de twintig winnende echtparen uit de voorronden tegen elkaar uitgespeeld. De finalewin naars krijgen als hoofdprijs een personenauto maar eerst zullen de voorronden gespeeld moeten wor den. Informatie over de wedstrij den in 's-Gravenpolder tel: 01103 - 1767. Prijsuitreiking - Bij de Amro Bank in Vlissingen werden don derdag 9 juli de winnaars bekend gemaakt van de "Boter bij de Vis Kwis" die tijdens de Visserijdag werd gehouden. De Kwis bestond uit het raden van enkele spreek woorden en het verzinnen van een slagzin. Martine Kraak kreeg van directeur Bernaert de eerste prijs uitgereikt, een spaarrekening met 150,00. De tweede prijs, voor Alexander Krijnsen bestond uit een spaarrekening van 100,00 en mevrouw Kieboom-Sarneel kreeg een spaarrekening van 50,00 als derde prijs. Basketbaltoernooi - De jonge ren van buurthuis "De Paraplu" in Paauwenburg dagen iedereen die een team wil vormen uit voor een wedstrijd recreatief basket ballen. Ieder gevormd team kan het in de avonturen opnemen te gen deze jongeren. De wedstrij den worden gespeeld op het plein aan de Van Raalzestraat en het buurthuis heeft een mooie beker voor het team dat de jongeren van "De Paraplu" een sportieve ne derlaag kan bezorgen. Diegene die de uitdaging aandurven kun nen bellen met Djai Hindori, tel. 01184 - 60526. Helicoptervluchten - Bezoekers aan de Delta Expo Neeltje Jans kunnen op vrijdag 24 juli de im posante stormvloedkering vanuit de lucht bekijken. Van 11 tot 16.30 uur circelt er een tweemoto- rige helicopter boven de monding van de Oosterschelde en het werk- eiland. Per vlucht kunnen 24 pas sagiers mee. De helicopter maakt tochtjes van een kwartier. De kosten bedragen 45,00 per per soon. De kaarten kunnen op 24 juli gekocht worden in het Ir. J.W. Topshuis op Neeltje Jans. Tamilhuisvesting - De gemeente Middelburg heeft afgelopen don derdag de eerste Tamils, een groepje van drie, een woning be schikbaar gesteld. Het is de be doeling dat in het totaal vijf wo ningen beschikbaar worden gesteld. De gemeente komt hier mee tegemoet aan de vraag van het ministerie van WVC en de Vereniging Vluchtelingenwerk Nederland om een aantal wonin gen beschikbaar te stellen. Nu de Tamils politiek asiel hebben ge kregen moest er woonruimte voor hen komen. Tot nu toe waren ze gehuisvest in grote opvangpensi- ons. Voor de opvang ontvangt de gemeente een rijksbijdrage. Avondfiets-vierdaagse - De Toerclub Walcheren houdt van maandag 27 tot donderdag 30 juli een avond-fietsvierdaagse. Deel nemers kunnen kiezen uit twee af standen: 25 of 50 km. Vrijdaga vond is de inhaalavond. Inschrij ven kan tussen 18 en 19 uur in Hotel Walcheren in Koudekerke. maar uw kostbare vakantie wel laten verzorgen door onze reis-enthousiaste en deskundige medewerkers. HOUdNDINTBBUTlOmL Reisburo Londensekaai 19. Tel. 01180-27758 l)o. 23 juli t/m wo. 29 juli AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prclaatwcg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lces- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekestr. 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. B1GGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1 Zo. 9 uur: ds. M.J. de Jong, crèche en koffie. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. ds. G. van Belzen uit Leusden, 19 uur: cand. M. Lorier uit Oostburg. Rooms-Katholieke Kerk H. Willibrordus. Openlucht Theater. Za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Doprsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol te Domburg, 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, gez. dienst te Veere. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. L.C.D. Sinke te Den Hel der, 19 uur ds. G* van Belzen te Leusden. Hervormde Kerk, Kerkring 26. Zo. 10 ur: ds. A.A. van Houwelin- gen. Kollekte: Alg. Kerkewerk, Kerk en Samenleving. 19 uur: ds. G. van Belzen te Leusden, gez.dienst in de hervormde kerk. HOOGELANDE: Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Za. 10.30 uur: mensenwijdingsdiensten. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. II uur: ds. Vermeulen uit N\v. en St. Joosland. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms- Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken- burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Ge meente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. M.J. de Jong. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herbersland 11. Baptisten Gemeen te. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.P. Brandsma. Doopsgezin de Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: br. Vis. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: drs. Van Klaveren. Evan gelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wesierkcrk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk: zo.: Ge- tuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstr. 6, 9 uur: kand. K. Spoelstra te Amsterdam. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 19 uur: br. L.P. Westhoff. Hofpleinkcrk, Hofplein, 10.15 uur: kand. K. Spoelstra, 14.30 uur: ds. A.W.W. de Ruiter te Oostkapelle. De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, 9.30 uur: br. L.Ph. Westhoff, 19 uur: kand. K. Spoelstra. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. 1. Dubbink m.m.v. The New London Sin gers, 17 uur: ds.J.H. Gijsbertsen uit Rijssen. Koorkerk, Koorkcrkhof, 10 uur: ds. J. Geers, Oostkerk, Oostkerk plein, 10 uur: ds. M. de Boer, Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 10 uur: dhr. M. Allewijn, 19 uur: dhr. L.P. Westhoff, SoW-dienst. Thomaskapel, Vrij landstraat, 10 uur: ds. H.F. Meijer uit Scharendijke. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, ds.H.G. van Rijn. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur o.l.v. luite nante M. Kruithof. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. W.J. v.d. Linde uit Ede. Remonstrantse kring Midden- Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: ds. J. Geers te Middelburg. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 517, 4330 KA MID DELBURG, tel: 01180-81000. en Pauluskerk, Lombardstraat 2, za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS. Klarenbeck. Zo. 9.30 uur: samenkomst. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. Th. Rinkema uit Middelburg. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskcrk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: Oecumenische Openlucht- dienst - Sportterrein Torenstraat (bij ongunstig weer in sporthal "De Halve Maan"). Voorgangers: ds. A.C. den Hollander, Pfr. Lohman. Muz. medewerking: Brassband "Crescendo" en Koorgroep. Kinderneven- dienst. Vanaf 9.30 uur ontvangst, koffie en muziek. 19 uur: Gez.Herv./Geref. dienst in de Hervormde Kerk, Waterstraat 4. Voorganger: ds. A.W.W. de Ruiter. Rooms-Katholieke Kerk (Ned.Herv.Kerk, Waterstraal 4). Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. Th. Rinkema uit Middelburg. SEROÖSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 en 19 uur: dr. A. Montsma uit Am- sterdam. SINT I.AURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Van Cittersstr. 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hcssel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 472. Zo. 10 en 19 uur: ds. F. de Jonge te Siddeburen. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat 9.30 uur: ds. P. Melse, 19 uur: ds. P.G. Vellekoop te Zoutelande. Oranjeplein 9.30 uur: mevr. van Houwelingen te Grijps- kerke. Rooms-Katholieke Kerk. Za.: Zoute Viever, Dongestr. 1, 9 uur. Marinuskcrk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: parochiekoor. VEERE: Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestr. 26. Zo. 9.30 uur: ds. Vermeulen uit Nw. en St. Joos land. Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 uur: ds. C.H.B. Weijs, 19 uur: ds. C.H.B. Weys, gez. dienst. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Comnninion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrij- domweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzings dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstr. 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomwcg 1. Zo. gez. dienst in Middel burg. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst 16 uur: ds. J. Driessen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.W. Boxman. Hervormde Gemeente en Uerejormeerde Kerk. Zo.St. Jacobskerk, Oude Markt 10.30 uur: ds. Krijger, Petrus- kerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Jo- hanneskerk, Bonedijkestraat 65, 9 uur: ds. Krijger, 19 $uur: ds. Makkinga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Rullman. De Schaapskooi, Papegaaien- burg 1,9.30 uur: mw. v.d. Putte. Jehovah's getuigen ge meente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jeho vah's getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dis hoeckstraat 534. Zo. van 13.30 lot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk vun Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. 'Het Anker'. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: ds. H.G. van Rijn. Federatieve gereformeerde/hervormde wijk- gemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaai enburg 1. Zo. 9,30 uur. Pinkstergemeente. Pinksterka pel. Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streek ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo.: 10 uur: dhr. A. Jorritsma. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11 uur: eigen zang groep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81za. 17 uur: Lieve Vrouwekerk, Singel (nabij Stadhuis) za. 19 uur: dames koor, zo. 9.30 uur: Lambertuskoor. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1, zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente "Filadelfia". Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haakweg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Klijnsma uit Middelburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrórdusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. P.G. Vellekoop, 19 uur ds. J. de Bier uit 's-Gravenpoldcr. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1, za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 23 jui t/m wo. 29 juli HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel: 12830. Zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel: 12460. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24.00 uur: J.L.R.H. van Pelt Julianalaan 7, tel: 12225. Zondag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel: 12525. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLANI), ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag. Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, tel: 01184 - 61212. Zon dag: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel: 01180 - 11501. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE- ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel: 01181 - 271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE: vrij dag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Eede, de Ca- sembrootstraat 24, Westkapelle, tel: 01187 - 1234. KOUDEKERKE, ZOUTELANDE, BIGGEKERKE EN MELISKERKE: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel: 01185 - 1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel: 01185 - 2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur. W. v.d. Heijden, Kon. Wilhelminastraat 32, Westkapelle, tel: 01187 - 2182. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk, 't Zand, Maasstraat 56, tel: 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel: 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: Mevr. H. Klom- pe. Doornenburg 91, lel: 71140. MIDDELBURG: Mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel: 26045. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel: 01184 - 60860. Dl ERARTSEN PRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG EN ARNE MUIDEN: 01180 - 14366, avonddienst van 17.30-22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJSPKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Ooslkapelseweg, 4353 EH SEROOS KERKE. Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel: 01189 - 1302. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelbure Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: lel: 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41 ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel: 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSBESTRIJDING: tel: 01184 - 18395.

de Faam | 1987 | | pagina 15