NISSAN Je blijft erin riiden... DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 15 juli 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg PRIJSWIN NAARS INPAKKEN, WEGWEZEN... van Fraassen MIDDELBURG, Auto Walcheren Dijkwel B.V. Arme honden - Al 75 jaar zet de Bond tot bescherming van Hon den zich in voor het welzijn van onder meer honden. Want lang niet al de twee miljoen beesten in Nederland worden evengoed ver zorgd. Daarom heeft de Bond zestien inspecteurs die in overleg met de plaatselijke politie door heel het land bekijken of honden in kennels en asiels wel volgens de regels worden gehuisvest. Ook waakhonden moeten op een fat soenlijke manier leven en het werk van de zestien vrijwilligers toont aan dat het daar nogal eens aan schort. Ook bezoekjes aan het strand, waar de baasjes en ba zinnetjes hun hond soms uren in de smoorhete auto laten zitten, behoren tot de controlerende ta ken. Om over de "vakantiezwer vers" maar niet te spreken. Nog steeds komt het voor dat de hond, de trouwe vriend, onderweg naar het vakantieoord zonder pardon uit de auto wordt gezet. Voor vra gen of steun aan de Bond tot be scherming van Honden kan men schrijven naar de Statenlaan 108 in Den Haag. het Groot Doolhovenhoek - is een nieuwe uitgave van Keesing Uitgeversmaat schappij bv in Amsterdam. Het boek is gevuld met dool hoven in allerlei vormen. Ze zijn vooral geschikt voor mensen die zich zo gauw gek laten maken. Het blad telt veertig pagina's op groot formaat en verschijnt twee keer per jaar. Voor de twee de week laten we onze le zers kennis maken met een nieuwe uitgave van Keesing, vorige week was dat met denksport. Ook nu weer De juiste oplossing van de puz zel lettercodes luidt: De appel valt niet ver van de boom Uit de ruim tweehonderd inzen dingen trokken we de volgende winnaars: H. Louws, Duinweg 5 te Zoutelande, J. Vis-Hartog, Noordweg 201 te Middelburg, Puzzelrit - Het Vlissings Aktic- fonds en de Motor- en Autoclub "De Zeeuwen" houden donder dagavond 16 juli een puzzelrit voor automobilisten en motorrij ders. Tussen 19 en 20 uur kunnen deelnemers zich inschrijven in de kantine van sporthal Baskens- burg. De rit kan worden gereden in de klasse A, de ervaren rijders, en klasse B, de beginners. Hel ge heel valt binnen de regels van puz- zelregelement Midden-Zeeland en dat betekent een gemiddelde snel heid van 24 km. per uur. De eer ste puzzelaars kunnen om 19.30 uur vertrekken vanaf het Basken- burgplein. Astma en sport - Astmapatiën ten kunnen vanaf 7 september meedoen aan sportoefeningen in Vlissingen. De sporten worden ge geven volgens de revalidatie- oefeningen van De Klokkenberg. De Astma Patiëntenvereniging in Vlissingen houdt de oefeningen op maandag van 15.30 tot 16.30 uur. Voor inlichtingen en aanmelding kunt U tussen 18 en 19 uur bellen naar telefoonnummer 01184 - 3167. kunt u de oplossing zenden aan de redactie van dit blad. U dient dan de gevolgde weg voor maandag 20 juli op te zenden. Onder de goede inzenders worden tien nieu we uitgaven verloot. Het adres: Postbus 5017, 4330 KA in Middelburg. Zet in de linkerbovenhoek van de en veloppe 'labyrint'. Toelichting: Het is de bedoeling dat u in de doolhoven van A naar B gaat. Om het oplossen iets gemakkelijker maken advi seren wij u om een kleurpot lood te gebruiken. Loopt u C.J. Poppe, Schoutstr. 57 te Middelburg, W. Albach, Duin weg 84 te Oostkapelle, H. Jon- gepier, Duinstraat 29 te Koude- kerke, P.A. Franse, Bloemen- laan 68 te Vlissingen, G.J. v.d. Torren, Zwinstraat 22 te Zoute- Midzomernachf - Dc boulevard van Vlissingen staat in de nacht "•an vrijdag 7 op zaterdag 8 au gustus in het teken van een inter nationaal Midzomernachtcon- cours. Het concours wordt, net als vorige jaren, georganiseerd door de Generale Vereniging voor de Ambulante Handel. Rommelmarkt midgetgolf - De Westkapellese midgetgolfclub "De Viking" houdt zaterdag 8 au gustus een rommelmarkt. Vanaf 9 uur kunnen bezoekers terecht op het Zeemanserve in Vlissingen. De opbrengst van de markt is ten bate van de "Vikingen". Sociale verzekeringen - Om in het woud van de sociale verzeke ringen het spoor niet te verliezen is de halfjaarlijkse folder "Stand van Zaken" te krijgen. De folder is aangepast aan de gegevens per 1 juli. Wie meer informatie wil over premiepercentages, uitkeringsbe dragen en sociale wetten kan de folder aanvragen bij het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering in Amsterdam. Daar zijn ook fol ders te krijgen voor de sociale ver zekeringswetten afzonderlijk. De algemene folder en de folders over afzonderlijke verzekeringswetten zijn te krijgen bij het VSV, tel. 020 - 448418. Plattegronden - Veere heeft drie nieuwe informatiebakens die de bezoeker uitkomst moeten bieden als hij of zij de weg weer kwijt is. Want vaak zoek je, of erger nog verdwaal je, als je in een onbeken de plaats bent aangeland. De drie bakens zijn, mede door de Mid denstandsvereniging, neergezet. Vrijdagavond opende de voorzit ter van de "bordencommissie" het bord naast het VVV-kantoor in Veere. Op de borden vindt de toe rist en bezoeker plattegronden van Veere, Zanddijk, Buiten de Veste en Oostwatering. Verder is er een duidelijk stratenplan en staan er toeristische en algemene informa tie over de gemeente Veere en de omgeving. *Het groot doolhovenboek vast, dan neemt u gewoon een andere kleur en begint opnieuw. lande, H. Grootjans, Dorpsstraat 18 te Arnemui- den,A.J. Joosse, Veerseweg 130 te Middelburg en J. Broersma, Henri Dunantstraat 22 te Oost-Souburg. Onder de goede inzendingen verlootten we deze keer tien boekjes Denksport Lettercodes. Middagpauze dienst - Donder dag 16 juli wordt in de Koorkerk in Middelburg een korte middag- pauzedienst gehouden. Albert Clement bespeelt het orgel en be gint rond 12.15 uur. Ds. .1. Geers houdt een korte meditatie. De dienst duurt een half uurtje en daarna wordt koffie geschonken en kan de boekentafel worden bekeken. VVegomleggingen - De Vlissing- se kermis, die van zaterdag 18 t/m zondag 26 juli wordt gehou den, zorgt voor nogal wat ver keersmaatregelen in de Vlissingse binnenstad. Vanaf woensdag 15 juli worden een aantal straten af gezet zodat de kermisexploitanten met de opbouw van dc attracties kunnen beginnen. Tijdens de ker misperiode zijn delen van het Bel- lamypark, de Nieuwendijk, Zeil- markt, Gravenstraat en de Kleine Markt afgesloten voor alle ver keer. Laden en lossen is in de och tenduren toegestaan. Verkeer dat van en naar de boulevard wil moet via de Smalle Kade rijden, waar tijdens dc verkeersmaatregel twee-richtingverkeer wordt in gesteld. Doorgaand verkeer via de Gravenstraat, de Wilhelmi- nastraat eh de Emmastraat is van 15 tot 26 juli niet mogelijk. Gehandicaptensport - De laat ste jaren is steeds meer mensen duidelijk dat sport voor gehandi capten heel plezierig is maar dat er veel geld voor nodig is. Dat is ook de reden voor de jaarlijkse collecte voor de gehandicaptensport. De opbrengst van de collecte van het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten in Zeeland was dit jaar 96.500,—. Dat is 12.000 gulden meer dan vorig jaar. Van dat geld kunnen speciale rolstoelen worden gekocht en kunnen gehandicapten van en naar de sportaccommoda ties worden gereden. Gastgezinnen AFS- Interkulturele Jongerenuitwisse- ling zoekt voor 25 jongeren, die eind juli voor een jaar naar Ne derland komen, nog gastgezin nen. De jongeren, van 16 verschil lende nationaliteiten, zijn voor een jaar in ons land om kennis te maken met het leven in Neder land. Ze gaan naar school en pro beren zoveel mogelijk deel te ne men aan het leven hier. Dat kan uitstekend door in een gastgezin te wonen en een land op die ma nier van binnenuit mee te maken. Het AFS hoopt dat door de uit wisseling de jongeren én de gast gezinnen meer begrip krijgen voor de andere cultuur. De gast gezinnen, vóór 22 juli moeten nog 25 studenten onderdak vinden, hoeven niet te bestaan uit vader én moeder, ook gescheiden ouders of weduwenaarsgezinnen kunnen een jaar lang een student of scholier opnemen. Het gezin zorgt voor kost en inwoning, ver dere kosten (schoolgeld, verzeke ring) worden betaald. Gezinnen die zin hebben om een jaar lang iemand een "stukje Nederland" te bieden kunnen informatie krij gen bij AFS in Amsterdam, tel. 020 - 269481. Speelweek - Een week zien te overleven op een onbewoond eiland. Dat is het thema van de speelweek op het Meiveld in Middelburg-Zuid.Van 13 t/m 17 juli wordt het weitje bij de kinder boerderij gebruikt om hutten te bouwen, te sporten, te zingen en spelen.Het Kultueel Werk en Dienst voor Pedagogische Zorg houden voor kinderen uit Middel burg een week vol avontuur, spanning en plezier. Iedere dag komen de lagere school leerlingen bijeen om te kijken wat voor op drachten ze krijgen van de to neelspelers die 's ochtends begin nen met een uitvoering. Daarna storten de kinderen zich op het hutten bouwen, handenarbeid, een speurtocht naar een draak. Aan het einde van de week wor den de huttenverkiezingen gehou den en vrijdagmiddag treedt kin dertheater Grimaldi op. Het hele festijn wordt afgesloten met een kampvuur, vrijdagavond. Kleine basisscholen - Achttien laatste basisscholen in kleine ker nen worden met opheffing be dreigd door de landelijke vermin dering van het aantal basisscho len. Negen kleine scholen worden acuut bedreigd. Gedeputeerde staten hebben daarom een voor stel aan provinciale staten gestuurd waarin gevraagd wordt om een subsidie van 500.000, voor een ondersteuningsproject van vijftien schooltjes. In septem ber buigen de provinciale onder wijsraad en provinciale staten zich over het voorstel van g.s.. Het ondersteuningsproject moet een extra argument vormen voor het voortbestaan van de bedreig de scholen. Het project past vol gens g.s. in het beleid om laatste .scholen in kleine kernen zo lang mogelijk draaiend te houden. Als het voorstel wordt aangenomen gaat het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland per 1 januari 1988 van start met het project. De laatste scholen die acuut bedreigd worden liggen in Noordwelle, Se- rooskerke (S), Ellewoutsdijk, Waterlandkerkje, Ritthem, Spui, 's-HeerAbtskerke, Sirjansland en Gapinge. Gemeentegids - Dc gemeente Middelburg heeft weer informatie gids "Thuis in Middelburg" uitge bracht. Deze "gouden gids" voor gemeentelijke diensten, instellin gen, middenstand en club- en ver enigingsleven geeft de adressen en andere informatie voor 1987/1988 zo volledig mogelijk weer. Hier mee kan de Middelburger zich het komende jaar weer door het woud van ambtelijke diensten, instellin- gen en buro's heenslingeren. Vakbondsschool - De FNV Vakbondsschool Walcheren geeft het komende jaar, van september tot april, weer 25 cursusavonden om inzicht te krijgen in het Maat schappelijk gebeuren. Voor men sen "die na een feestje vol discus sies het gevoel hebben dat ze te weinig af weten van het maat schappelijk gebeuren", meldt de folder. De cursus besteed aan dacht aan kennisverwerving, me ningsvorming, en sociale vaardig heden. Aan de hand van video, gespreksgroepen, rollenspelen en bezoekjes aan bijeenkomsten en instellingen leren de cursisten hoe te discussiëren en anderen van re pliek te dienen door kennis van za ken. In oktober is er een introductie-avond. Belangstellen den kunnen informatie krijgen bij Bill de Graaf, tel. 01180 - 26121 of het FNV kantoor in Middelburg, tel. 01180 - 25655. CNV -De afdeling Middelburg van het CNV roept op tot burge- lijke ongehoorzaamheid als het gaat om betaling van specialisten rekeningen. Het CNV adviseerd ziekenfondspatiënten om de reke ning niet te betalen als het zieken fonds het bedrag nog niet heeft vergoed. Patiënten moeten daar om ook geen machtiging tekenen bij de specialist. Als daardoor problemen ontstaan is er voor CNV leden juridische bijstand. Het CNV steunt in het conflict tussen ziekenfondsen en specialis ten de opstelling van het zieken fonds. De ruzie is ontstaan over de hoogte van de praktijkvergoe ding, de al dan niet verplichte pensionering en het vaststellen van een maximale arbeidstijd. Het CNV houdt de specialisten aan de beloften dat ziekenfonds verzekerde na de losgebarste ruzie dezelfde behandeling krijgen als voordien. De juridische dienst van het CNV is telefonisch bereik- baar: 030-913911. Nieuwe reddingsboot -De red dingsbrigade op het Dis- hoekstrand neemt zaterdag 18 juli de nieuwe reddingsboot in ge bruik. Vanaf 14 uur geven de vrij willigers van de brigade een de monstratie over de verschillende manieren van het redden van drenkelingen. De 7 vrijwilligers redden met een lijn, zwemmend en met de nieuwe boot. Het red dingsvoertuig is zo gebouwd dat het door ruwe brandingen heen kan en niet omslaat. Het mate riaal van de boot kan niet zinken en geeft dus extra veiligheid. De boot kan veilig uitvaren bij wind kracht 8, daarna kan een gerouti neerd redder nog de zee op. De boot is een aantal jaren geleden ontworpen door de KNBND, de bond voor het redden van drenke lingen. De demonstratie vindt plaats bij de reddingspost op het strand bij de overgang van cam- ping Dishoek. Vakantieweek - Jongeren in de Vlissingse wijk Paauwenburg kun nen van 13 t/m 24 juli meedoen aan de vakantie-activiteiten van buurthuis De Paraplu. Dinsdag avond 14 juli is er een basketbal- toernooi op het Van Raalteplein, vrijdag 17 juli is er vanaf 20 uur een Surinaamse disco met DJ's Dennis en Harold. Dinsdagmid dag strijden sjoelers en tafeltennis sers voor de beker en donderdag, de 23-ste vindt bij voldoende be langstelling een Rollerskate wedstrijd plaats. Dezelfde middag worden videofilms gedraaid. De vrijdag staat in het teken van de Hindoestaanse Jongerendag. Van af 14 uur tot aan het middernach telijk uur zijn er dam- en schaak toernooien, een tafelvoetbaltoer nooi en 's avonds is er Hin doestaanse dansmuziek. Op de slotdag zijn Hollandse en Hin doestaanse hapjes te verkrijgen dus alle reden om erbij te zijn. Stickeractie - Vanaf 9 juli tot in augustus wordt alles wat los en vast zit "bestickerd" door tachtig promotie-padvinders. De actie is bedoeld om promotie te maken voor Zeeland als vakantieland én voor de nieuwe mosselen die weer vers te krijgen zijn. Loopt u te winkelen of bent u op het strand? Als u de padvinders tegenkomt zullen ze een sticker overhandigen want er ligt een stapel van 200.000 klaar. Avondwandeling - WSV Mara thon uit Vlissingen houdt op woensdagavond 22 juli een zomeravond-wandeling in Oostka pelle. De lopers kunnen vanaf 18.30 inschrijven voor 5 en 10 km., bij de kantine van camping "In den Bogerd" te Oostkapelle. Daar vandaan vertrekt de stoet vanaf 19 uur voor een tocht door de bossen en duinen van Oost kapelle. maar uw kostbare vakantie wei laten verzorgen door onze reis-enthousiaste en deskundige medewerkers. HOtMNDMTtBN4T)ON*. Reisburo Londensekaai 19. Tel. 01180-27758 Woningbouw - De gemeenten in Zeeland kunnen voor dit jaar nog plannen indienen voor 287 huur woningen in de sociale sector. Daarnaast is er ruimte voor gesub sidieerde verbetering van 118 huurwoningen van voor de oor log. Voor de koopwoningen is het zogenaamde contingent, het toe gewezen aandeel, "volgebouwd". Dit blijkt uit het aantal ingediende bouwplannen van januari tot 1 ju ni dit jaar. Toen bleek dat voor al le 404 toegewezen koopwoningen in de verschillende subsidicklassen (premie A en B) een bouwaan- vraag binnen was bij het ministerie van Volkshuisvesting en de pro vincie Zeeland. Van de toegewe zen 742 woningen in dc sociale huursector kunnen nog 287 aan vragen worden ingediend. Het grootste deel van de plannen gaat echter om de woningverbetering van naoorlogse huizen, 1321 in het totaal. Alcoholgebruik - Enkele leden van korfbalvereniging Swift in Middelburg zijn volgens het bestuur te ver gegaan. Zij hebben begin juli, tijdens een toernooi in Delft, bier gedronken en de blikjes achteloos weggeworpen. Voor vol gend jaar kunnen de betreffende leden deelname aan het toernooi in Delft, als dat weer gespeeld wordt, wel vergeten. Niet omdat er sprake was van alcoholmisbruik maar het bestuur meent tijdig aan de bel te moeten trekken. "Het kwaad van alcohol sluipt binnen zonder dat je er direct erg in hebt" zo valt uit het weekblaadje te ver nemen. Al met al niet meer, maar ook niet minder, dan een schot voor de boeg. Koninklijke Onderscheiding - Ter gelegenheid van zijn veertigja rig ambtsjubileum bij Vitrite kreeg A. Tevel dinsdag de ere-medaille van de orde van Oranje Nassau uitgereikt. Namens de koningin overhandigde loco-burgemeester van Middelburg, mevrouw S. Boersma-Smitskamp, de ko ninklijke onderscheiding. A. Tevel was als medewerker personeelsza ken betrokken met de mensen. Hij deed de eindredactie van het per soneelsblad "De Vitrite Schakel" en voerde interne communicatie en overleg van Vitrite. Sinds 1972 was hij secretaris van de Onderne mingsraad. Maar ook buiten zijn werk was Tevel betrokken bij za ken die de mensen aangingen. Halverwege de jaren vijftig nam hij het penningmeesterschap van de Stichting Gezinsverzorging van de Gereformeerde Kerk in Middel burg op zich. In diezelfde tijd be gonnen zijn activiteiten als secreta ris/penningmeester van de Neder landse Vereniging voor Manage ment, regio Zeeland. Daarnaast was hij lid van de Commissie van Beheer van de gereformeerde kerk en zat hij in de Oudercommissie Christelijke Scholengemeenschap Walcheren. Denksport Puzzelbladen Veerseweg 104 Middelburg. Tel. 01180-38880 Do. 16 juli t/m wc. 22 juli. AAGTEKERKE: Gereformeerde Gemeente. Prelaatweg 17. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Baaijens, 14 uur: lees- dienst. ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land. Langebeekcstr. 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhoeks. B1GGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1 Zo. 10 uur: ds. v.d. Ban uit Middelburg, coll. alg. kcr- kewerk, crèche en koffie. DOMBURG: Gereformeerde Kerk. Noordstraat 13. Zo. 10 uur: ds. A. Hansen uil Drachten, 19 uur: Herv. Prcd. Gcref. Kerk. Rooms-Katholieke Kerk H. WiUibrordus. Badhuisweg 4. Za. 19 uur, zo. 10 uur. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. N.J. Dekker te Werken dam, 17 uur: ds. A.W. Mol te Domburg. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. A.A. van Houwelingen. Kollekte: Eigen Jeugdwerk 19 uur: ds. G. de Lang uit Serooskerke. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. II uur: ds. Hicnsch uit Kloetinge. KOUDEKERKE: Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1 Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: kand. A. de Lange uit Kampen, knd. 8-11 jr. coll. kerk. 19 uur: kand. A. dc Lange. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: dhr. Leerdam uil Serooskerke, coll. diakonie. MIDDELBURG: Bahal Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. H.P. Brandsma. Evarigelisch-Lutherse Gemeente. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. Buissing-van Beers. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstr. 6, 10 uur: ds. C. Meijer te Heesch, 17 uur: ds. M. de Boer, SoW-dienst. Hofpleinkerk, Hofplein 9 uur: ds. C. Meijer te Heesch, 14.30 uur: L. Th. Witkamp te Serooskerke. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: br. R. Heemskerk te Oost-Souburg, 19 uur: ds. C. Meijer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: ds. Feenstra, 16.30 uur: ds. de Graaf. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. Th. Rinkema, 17 uur: ds. H. Veldhuizen. Koorkerk, Koorkerkhof 10 uur: ds. Hendrikse- Spierings. Oostkerk, Oostkerkplein, 10 uur: ds. M.C. van der Meer uit Terneuzen. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat 10 uur: ds. H.G. Fonteijn uit Tricht. Tho maskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: dhr. A. Jorritsma uit Vlissingen. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstr. 6, 17 uur: ds. M. de boer, SoW-dienst. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: Eredienst: ds. G. Altink. Remonstrantse kring Midden-Zeeland. Koorkerk, Koorkerkhof. Zo. 10 uur: da. D. Hendrikse-Spierings. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roo zenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: M. Helmus. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 517, 4330 KA MID DELBURG, tel: 01180-81000. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. J.H. Meijer. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 uur: ds. A.W.W. de Ruiter, kinder- nevendienst jongste en middengroep, 19 uur: ds. J. Bou- wer te Vrouwenpolder. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H.J. Meijer. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. Westerveen uit Domburg (Gez. dienst in de Ned. Hervormde Kerk). SINT LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstr. 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat^.30 uur: dhr. L.Ph. Westhoff uit Middelburg. Oranjeplein 9.30 uur: ds. R.C.A. v. Voorst Vader uit Breda, 19 uur: dhr. R. Heemskerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestr. 1, zo. 19 uur: ds. A. Brons. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: dhr. P.A. Trimpe. Rooms-Katholieke Kerk: Zoute Viever, Dongestr. I, 9 uur. Zo.: Maninuskerk, Kerklaan 19, 10 uur: paro- chiekoor. VEERE: Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestr. 26. Zo. 9.30 uur: ds. Hiensch uil Kloetinge. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethae Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 en zo. 14.30 uur: Lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstr. 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. geen dienst. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Walstraat 23. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. zo. 9.30 en 16 uur: lecsdienst. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDc Lannoystraal 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. M. de Meg. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. 'Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.30 uur: ds. de Boer, 17 uur: ds. de Rijke, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 en 19 uur: ds. Makkinga, Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165. 9 uur: ds. de Boer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mw. Köther. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1, 9.30 uur: dhr. Hondius. Ophir, Bad huisstraat 186, 10 uur: ds. van Bork. Jehovah's getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen V Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker". Bonedijkestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. G. Altink. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammerenburg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: H. Hondius uit Souburg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel. Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispasloraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. P.A. Trimpe. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur: Lieve Vrouwekerk, Singel (na bij Stadhuis) za. 19 uur: Lambertuskoor, zo. 9.30 uur: dameskoor. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkse weg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Openbare basisschool "Dc Slellepit", Kleiweg 1, zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente "Filadelfia". Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haak weg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Ytsma uit Middelburg, 19 uur: ds. de Boer uit Middelburg. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. 9 uur: ds. P.G. Velle- koop, coll. kerkvoogdij, 10.30 uur: P.G. Vellekoop, 19 uur: ds. H.G. Fonteyn uit Tricht. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1, za. 19 uur: zo. 10 uur. Do. 16 juli t/m wo. 22 juli HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zon dag tot 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur, (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F.v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253. Zondag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.F.M. Bergen, Ka naalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184 - 61500. Zon dag: J Visser. Spreekuren: Roozenburglaan 20, Middel burg, tel. 01180 - 37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181 - 271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE: vrij dag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188 - 1271. KOUDEKERKE, ZOUTELANDE, BIGGEKERKE en MELISKERKE: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zou telande, tel. 01186 - 1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.E. v.d. Schoot, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 01185 - 2660. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L.v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: mevr. A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: Mevr. C.S.M. de Crom, St. Pie- terstraat 15, tel. 27325. Ingaande vrijdag 18 uur tot zon dag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts te Vlissingen, tel. 01184 - 10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNE MUIDEN: tel. 01180 - 14366, avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDERKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER, ZAND DIJK, SEROOSKERKE, SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGELEGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189 - 1302. NOODOPV ANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18 - 20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180 - 12000. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen Rozengracht 6. INEECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184 - 18395. Eén van de slachtoffers die de Bond tot bescherming van Honden op het spoor is gekomen.

de Faam | 1987 | | pagina 9