Werk in uit voering Tele commu nicatie Natuur en milieu Hinderwet Bestemmingsplan Verkeer Verordening Ventileer voldoende! Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Bestemmingsplan Maisbaai, woningverbetering in de Stromenwijk, meerjarenprogramma restauratie monumenten nieuwe vloer in sporthal Voorborch Woensdag 8 juli 1987 DE FAAM "Telecommunicatie van dichtbij bekeken? Qp het Damplein in Middelburg, van11ju8t/bt7i Tafeltje Dekje Nevenstroomrook Irritant Aanbevelingen Door het oog van de Lange Jan Het herstraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraat en de Langeweg zal enige tijd duren. Er zal tijdelijk één rijbaan wor den afgesloten. De voetpaden in Prinsen hove worden herstraat. Het werk zal enkele weken duren. De straat is voor het verkeer afgesloten. Ewtamoón<t«Sngvanpn.t*teconwnuTOcacie. 1| Vrijdag a.s. verricht de Mid delburgse wethouder me vrouw S. Boersma- Smitskamp om 15.30 uur de officiële opening van de ten toonstelling "Telecommuni catie van dichtbij bekeken". Deze reizende tentoonstelling is tot en met 7 augustus te be zichtigen. Van maandag tot en met vrijdag bent u van 10.00 tot 18.00 uur van harte welkom in de P.T.T.-tent op het Damplein. Ook op zater dag en zondag kunt u van 12.00 tot 17.00 uur een beeld krijgen van de rol die de P.T.T.-Telecommunicatie speelt bij de hedendaagse communicatie en informatie overdracht. Middelburg is een actieve stad en heeft elke bezoeker veel te bieden. De grote P.T.T.-tent is een attractie die zich in de rij van de andere publieksaan- trekkende objecten in de bin nenstad mag scharen. Zonder meer kan gezegd worden dat Middelburg er zeker een slechtweervoorziening van de eerste orde bij heeft. Gedu rende het hoogseizoen is de tent een welkome aanvulling op het Middelburgse attractie-pakket. Van 8 tot 12 augustus zal het kolossale reizende gebeuren weer worden afgebroken. f "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor hellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 12 juli tot en met 18 ju li 1987 maandag gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag rundvlees, andijvie, aardappelen woensdag vis in mosterdsaus, worteltjes, aardappelen donderdag jachtschotel, rode kool, aard appelen vrijdag rundvlees, spruitjes,aardappelen zaterdag nasi goreng speciaal met saté Vergadering gemeenteraad Maandagmiddag, 13 juli om 14.00 uur begint de laatste ge meenteraadsvergadering voor de zomervakantie. De agenda voor deze openbare vergade ring bevat in totaal 43 punten, die hieronder in het kort wor den omschreven. De eerste vergadering na de zomerva kantie wordt gehouden op maandag 7 september. Agenda: Opening 1. Notulen van de vergadering van de gemeenteraad, gehou den op 29 april 1987. 2. Notulen van de buitenge wone vergadering van de ge meenteraad, gehouden op 29 april 1987. 3. Notulen van de vergadering van de gemeenteraad, gehou den op 18 mei 1987. 4. Mededelingen en ingeko men stukken. 5. Onderzoek geloofsbrief van tot raadslid benoemde. 6. Benoeming ambtenaar van de burgerlijke stand. De be noeming is nodig omdat de ambtenaar, de heer Bosman, te kennen heeft gegeven met ingang van september zijn vaste medewerking aan het sluiten van huwelijken te beëindigen. 7. Benoemen leden deskundigen namens de Zeeuwse Milieu Federatie in de commissie voor volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. In verband met het zich terugtrekken van de twee leden-deskundigen en :één plaatsvervangend lid wordt voorgesteld de door de Zeeuwse Milieu Federatie voojgestelde kandidaten te be- noerpen. Dit zijn de heer D. van Hoffen en mevrouw S. Dijkhuizen-Bruning tot lid- deskundige en mevrouw M. Swenne tot plaatsvervangend lid-deskundige. 8. Plaatsing stadsplattegron den aan invalswegen naar Middelburg. Voorgesteld wordt het aantal bestaande stads-plattegrond uit te brei den met negen, van het be staande systeem. De platte gronden zullen op de invals wegen worden geplaatst. overeenkomst met de Mais- baaicombinatie. Voor het in het plangebied gelegen VOC- gebouw stellen burgemeester en wethouders voor niet lan ger een museum-functie na te streven, maar de voorkeur te geven aan een hostellerie. Bo vendien wordt voorgesteld de Bouwcombinatie Maisbaai de verdere ontwikkeling van het gebied te laten uitvoeren over eenkomstig een met deze com binatie te sluiten samenwer kingsovereenkomst. Gevraagd wordt in te stemmen met een indicatieve exploitatie-opzet die als uitgangspunt zal dienen voor de bepaling van de grondprijs. 11. Verkoop Oude Vlissingse- weg 1. 12. Machtiging tot het voeren van verweer voor de Afdeling Rechtspraak Raad van State inzake beroep standplaats met een viskraam op de Konings- brug. Voorgesteld wordt het college van burgemeester en wethouders in deze machti ging te verlenen. 13. Verzoek om toekenning van geldelijke steun voor het verbeteren van 55 woningen in de Stromenwijk. De betreffende woningen zijn gelegen aan de Nieuwe Vlis- singseweg en in de Piet Heinstraat. De bijdrage wordt gevraagd voor de verbetering van de keuken en de douche gelegenheid. Voorgesteld wordt een bijdrage-ineens van 180.567,toe te kennen. Bestemmingsplan Maisbaai 9. Vaststelling bestem mingsplan Maisbaai. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft ter inzage gelegen. Er zijn geen bezwaren inge-' bracht. Het gebied omvat het terrein waar tot medio 1985 de Vitritefabriek gevestigd was, enkele daaraan grenzende be drijfsterreinen en het omrin gende water. Een globaal bestemmingsplan geeft de hoofdstructuur aan van de gedachte-ontwikkeling van het plangebied, die na goed keuring van het bestem mingsplan nader wordt uitge werkt. Het reeds aan de raad aangeboden presentatieplan is een duidelijke indicatie voor de detaillering van het bestem mingsplan. Voorgesteld wordt dan ook dit plan als uitgangs punt voor het uitwerkingsplan te nemen. 10. Aangaan Samenwerkings overeenkomst voor de realise ring van het woongebied Maisbaai. Naast het vaststel len van het bestemmingsplan Maisbaai, waarin de planolo gische aspecten van het plan gebied zijn vastgelegd, wordt de realisering van het plan aan de orde gesteld. Er wordt ge dacht aan het aangaan van een zogenaamde samenwerkings Stromen wijk 14. Verzoek om toekenning van geldelijke steun voor het verbeteren van 74 woningen in de Stromenwijk. De woningen zijn gelegen in de Deur- loostraat, de Veersegatstraat, de Wielingenstraat en de Westerscheldestraat. Het plan voorziet in de verbetering van keuken, toilet en douchegele genheid. Voorgesteld wordt om ten behoeve van de uitvoe ring van dit plan de Woningbouwver eniging een bijdrage-ineens toe te kennen van 282.,334, 15. Beroepschrift van de heer D. Vergunst namens de heer C. Harinck, Noordweg 36 te Oostkapelle, tegen weigering ontheffing van het bepaalde in artikel 32 van de Algemene Politieverordening Middel burg voor het innemen van een standplaats op de zater- dagmarkt. Voorgesteld wordt het beroepschrift ongegrond te verklaren. 16. Vaststelling Meerjaren programma Restauratie Mo numenten 1988 t/m 1992. Sinds 1 januari 1986 is de Rijkssubsidieregeling Monu menten van kracht. Een be langrijk uitgangspunt van de ze regeling is de beschik baarstelling van restauratie subsidies via een jaarlijkse budgetreservering per ge meente. De restauratiebehoef te dient de gemeente zelf aan te tonen middels een meerja renprogramma dat betrekking heeft op de komende vijf jaar. Voorgesteld wordt het meerja renprogramma 1988 t/m 1992 vast te stellen en het college van burgemeester en wethou ders de bevoegdheid te geven tot het aanbrengen van even tuele wijzigingen in het pro gramma. 17. Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van een kraakpershuisvuilauto en 5 glasbakken ten behoeve van de reinigingsdienst. De bij de reinigingsdienst in gebruik zijnde huisvuilauto's zullen geleidelijk worden vervangen door auto's met een kraak- perssysteem. Deze kunnen naast het gewone huisvuil ook al het grofvuil in één arbeids- gang meenemen. Voorgesteld wordt een bestaande auto te vervangen door een auto met kraakperssysteem. Tevens wordt voorgesteld vijf nieuwe glasbakken type GB 2500 aan te schaffen. Dit type glasbak werkt gemakkelijker en veili ger voor de chauffeur. 18. Wijziging bezoldigingsve rordening. Artikel 18 van de Bezoldigingsverordening is meegenomen in de inconve- niëntenbeschrijvingen van de functies van het personeel. Dientengevolge moet worden voorkomen dat een dubbele toelage wordt uitbetaald. 19. Vaststellen afrekeningen rijksbijdragen educatieve acti viteiten over het jaar 1986 ten behoeve van culturele minder heden voor: -de Stichting Practische Ne derlands; -de Turkse Werknemersvere niging Middelburg. De raad wordt voorgesteld de afrekeningen van beide instel lingen over 1985 vast te stellen. 20. Vaststellen afrekening rijksbijdrage Stichting Alfa betisering Middelburg over het jaar 1986. De raad wordt voorgesteld het bedrag van de genoemde stichting over 1986 vast te stellen op 32.700,—. de eerste inrichting van de speelzaal van de "Herman Faukeliusschool", voor het treffen van bouwkundige voorzieningen aan "De Zee- burch", voor vervanging van vloerbedekking en meubilair van de "Willem de Teelinck- school". 35. Regeling behandeling ontwerp-begroting. Deze rege ling dient te worden aangepast omdat inmiddels een aantal in de regeling genoemde com missies is verdwenen, terwijl een aantal nieuwe commissies nog niet wordt genoemd. Ook wordt voorgesteld een wijzi ging aan te brengen in het systeem van beantwoording van door commissie-leden gestelde vragen. Dam 43 36. Garantie geldlening ten behoeve van aankoop en restauratie van panden Dam 43 en Molstraat 2b. De Raad wordt voorgesteld de door Pa- vex B.V. aan te gane geldle ning van 200.000,— te ga randeren. 37. Aanvraag Woningbouw vereniging "Middelburg" om gemeentegarantie in verband met leningsconversie. De raad wordt voorgesteld de gemeen te borg te stellen voor de dooi de woningbouwvereniging te sluiten geldlening. Het is een goede zaak dat de woning bouwvereniging blijft zoeken naar mogelijkheden om haar solvabiliteit te verbeteren. Hoe meer zij daarin slaagt, hoe kleiner het risico voor de gemeente wordt. 38. Beschikbaarstellen deel- krediet ten behoeve van aan passing geautomatiseerde be volkingsadministratie. Het be treft hier een bedrag van 125.000,ten behoeve van de administratieve conversie van persoonskaarten door personeel van het A.D.Z. en het aanschaffen van 7 beeld schermen ten behoeve van de ze conversiewerkzaamheden. 39. Vaststelling voorberei- dingsbesluiten. De raad wordt voorgesteld deze besluiten vast te stellen voor een perceel aan de Bruggemede/Westme- de, teneinde de bouw van 14 woningen mogelijk te maken en voor een bunker in het park Tooren vliedt. 40. Beschikbaarstellen aanvul lend krediet ten behoeve van bestemmingsplan Dauwen- daele Centrum. Dit aanvul lend krediet betreft een bedrag van 6.500, 41. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van een parkeer en voorrijmogelijkheid voor de "Korczakschool" aan de Oosthoekstraat. Hiervoor is een plan opgesteld dat voor ziet in verlegging van het be staande trottoir in de richting van de school, de aanleg van 8 parkeerplaatsen en een extra brede voorrijmogelijkheid ten behoeve van taxi's en perso- nenbusjes die gebruikt worden voor het vervoer van de leer lingen. Ook moeten er licht masten worden verplaatst. 42. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanschaf van een parkeer automaat voor het Damplein. Hiervoor is 20.000, nodig. 43. Rondvraag. "De Voorborch" 21. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een nieuwe sport- vloer in de sporthal de Voorborch. De raad wordt voorgesteld over te gaan tot het aanleggen van een zogenaamde PU-vloer van 9 mm rubbergranulaat, afgewerkt met 2 mm poly- rethaan. 22. Jeugdbanenplan Middel burg. Hierover is in onze ru briek van vorige week uitvoe rig geschreven. De raad wordt voorgesteld dit plan vast te stellen. 24. Vaststellen verordening leerlingenvervoer. De oude re geling was te centralistisch. De nieuwe regeling is decentraal van opzet. Dit betekent dat de aanspraken van de ouders op vervoerskostenvergoeding op gemeentelijk niveau worden geregeld. 25 tot en met 34 betreft een aantal onderwijsvoorstellen. Hierbij gaat het onder andere over het beschikbaarstellen van kredieten voor het verbe teren van het speelterrein van de "Torenhoveschool", voor Twee weken geleden hadden we het over het schoonhouden van het binnenmilieu. Ook deze en een volgende keer willen we hier aandacht aan schenken. We gaan nu in op de vervuiling door ta baksrook. Tabaksrook is één van de ergste verontreinigers van de binnen- lucht. In wetenschappelijke wer ken wordt dan ook wel eens de kritische vraag gesteld of het pro bleem wel serieus genoeg wordt genomen, hoewel het sinds de ja ren zeventig, de tijd van de ener giecrisis en de stijgende brandstofprijzen, meer aan de or de komt. Het isoleren van wonin gen nam een enorme vlucht en de problematiek van de ventilatie verdiende de aandacht. Klachten, zoals bijvoorbeeld hoofdpijn en concentratiestoor nissen, hoesten en andere lucht wegirritaties, braken of vererge ring van bestaande astmatische klachten, worden toegeschreven aan roken. Waardoor worden de ze klachten nu veroorzaakt, met andere woorden hoe is tabaks rook samengesteld? Uit talrijke dierproeven is gebleken dat ta baksrook bestaat uit kankerver wekkende en kankerbevorderen- de stoffen. Giftige stoffen zijn koolmonoxyde en nicotine. Er moet onderscheid worden ge maakt tussen hoofdstroomrook die wordt ingeademd door de ac tieve roker, en de nevenstroom- rook, de rook die er bij het 'brandpunt' van de sigaret uit komt. Deze laatstgenoemde rook wordt niet gefilterd en de passieve roker ondervindt hiervan de meeste hinder. Vele verbindingen waaronder nicotine, koolmonxy- de en teer zijn in hogere concen traties in nevenstroomrook aan wezig dan in hoofdstroomrook. Rook in een berookte woning is voor meer dan zeventig procent afkomstig uit de ne venstroomrook. Vooral de irriterende stoffen zijn belangrijk als het gaat om de overlast van rook. Het is bekend dat rook de trilharen in de slijm vliezen van neus, luchtpijp en bronchiën verlamt of beschadigt, waardoor de reinigende werking verloren gaat, het bevordert de produktie van slijm in de luchtwe gen en leidt tot tranende ogen. Dit wordt veroorzaakt door de stof fen aldehyden, fenolen, blauw zuur, ammoniak en stikstof- en zwaveloxyden. Rokersaandoenin gen zoals hoestbuien door inhale ren, luchtweginfecties, chronische bronchitis en longemfyseem wor den veroorzaakt door het bijtend gas acroleïne. CO is het belang rijkste gas in tabaksrook dat ont staat bij het smeulen van de ta bak. Koolmonoxyde is schadelijk doordat het de zuurstofvoorzie ning van weefsels en organen be perkt. Nicotine, een zeer sterk vergif, vormt het meest actieve bestanddeel van rook. Uit Ameri kaans onderzoek bleek een paar jaar geleden dat een niet-roker die 40 uur per week in een gewone ka mer doorbrengt in gezelschap van een gemiddelde roker, evenveel schadelijke stoffen kan binnen krijgen als iemand die vijf sigaret ten per dag rookt. Probeert u het roken in openbare ruimten te beperken. Dit geldt ook voor uw werkplaats en uw woning. Zo werkt u in het belang van de gezondheid van de niet- rokenden in uw omgeving, uw collega's, huisgenoten, enz. Pro beert u ook te zorgen voor vol doende ventilatie in de ruimten waar gerookt wordt. Gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne, maken burgemeester en wethouders van Middelburg bekend, dat zij de volgende vergunningen ingevolge de Hinder wet hebben gewijzigd: 1de op 29 april 1 968 aan bakkerij Ras te Middelburg verleen de vergunning voor een banketbakkerij aan de Lange Delft 37 te Middelburg; 2. de op 1 8 juni 1 974 aan Philips Nederland B.V. te Eindhoven verleende vergunning voor een servicecentrum annex tech nische dienst aan de Grenadierweg 17 te Middelburg. Deze wijzigingen houden in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden onder gelijktijdige intrekking van de oude voorschriften. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 8 augustus 1987 ter inzage elke werkdag van 08.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Algemene Zaken aan de Lange Noordstraat 1 en elke donder dagavond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde af deling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch wor den verzocht (tel. 26251tst. 413). Bij de stukken ligt een me dedeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Tot 8 augustus 1987 staat er beroep open bij de Kroon voor degene die heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan, de betrokken adviseurs, andere betrokken overheids organen die bezwaren hebben ingebracht, degenen die bezwa ren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmakin van het voornemen en enige andere belanghebbende die aan toont redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raadvan State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor geschil len van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen wor den niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Molenberg teneinde de bouw mogelijk te maken van een woning aan de Molenberg (naast perceel Mo lenberg 13 ophet terrein van de voormalige garage De Klerk). Het bouwplan (een wijziging van een eerder ter visie gelegd bouwplan) en het schetsplan van de voorgenomen herzieningg van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 10 juli 1 987 gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken aan de Lange Noordstraat. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar, maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan Prinsen- hove gedeeltelijk te wijzigen. De wijziging heeft betrekking op het terrein en de omgeving van de kerk aan de Schoutstraat. Het wijzigingsplan ligt met ingang van 10 juli 1 987 gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken aan de Lange Noordstraat 1 Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten: het eenrich tingsverkeer in het gedeelte van de Sint Sebastiaanstraat, van af de Stadhuisstraat tot en met de inrit van het parkeerterrein van o.m. het Gewestelijk Arbeidsbureau, op te heffen; (brom)fietsers uit te zonderen van het eenrichtingsverkeer in het gedeelte van de Sint Sebastiaanstraat, vanaf de inrit van het parkeerterrein van o.m. het Gewestelijk Arbeidsbureau tot aan de Lange Noordstraat; het parkeerverbod voor de beide zijden van het Molenwater en het perceel Noordpoortstraat 17, aan te duiden door middel van doorgetrokken gele strepen terzijde van de rijbaan, in plaats van door parkeerverbodsborden. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2, ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van de gemeenteraad Middel burg d.d. 16 februari 1987 is vastgesteld de Verordening tot wijziging van de Parkeer- en parkeergeldverordening Middel burg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben omtrent deze verordening bericht van ontvangst gzonden bij brief van 22 mei 1987, nr. 74/892/142 bur. AJZ. Tevens is de verordening goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 25 juni 1987. De wijzigingsverordening ligt met ingang vanaf heden voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken,Lange Noordstraat 1. De verordening is in werking getreden op 1 juli 1987.

de Faam | 1987 | | pagina 5