Werk in uit- voering Sluiting acco- modaties 13 Juli behandeling in raad Rabies bij Vleermuizen Zwem bad- nieuws Hinderwet Herinrichting gedeelte Noordweg Nieuwe parkeer- folder Parkeer- telling Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week DE FAAM Woensdag 1 juli 1987 Tafeltje Dekje Wie is werkgever? Scholing Begeleiding Arbeidsmarkt Doorstroming Herinrichtingsplan Ter inzage jorhet oog iran de Lange Jan De Jodengang is afgesloten voor alle verkeer in verband met her straten en rioleringswerk zaamheden. Hel herstraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraat en de Langeweg zal enige tijd duren. Er zal tijdelijk één rijbaan wor den afgesloten. De voetpaden in Prinsenhove worden herstraat. Het werk zal enkele weken duren. De straat is voor het verkeer afgesloten. Van 11 juli tot en met 23 augustus zijn de wijkcentra voor het nor male gebruik gesloten. Van 11 juli tot en met 2 augustus zijn de sporthallen niet voor gebruik be schikbaar. Dit in verband met va kantie van de beheerders en toe zichthouders. In deze periode worden ook noodzakelijke werk zaamheden uitgevoerd. Zo zal de vloer in het Zuiderba ken worden vernieuwd en wordt waarschijnlijk begonnen met het vernieuwen van de sportvloer in de Voorborch. Wanneer werkzaamheden niet tij dig klaar zijn, wordt dit zo spoe dig mogelijk aan de huurders be kend gemaakt. Bij de sluiting gaat het om de vol gende accommodaties: - sporthal Nassau/aan; - sporthal Voorborch; - evenementenhal de Kruitmolen; - wijkcentrum Zuiderbaken; ontmoetingscentrum Dau- wendaele; - multifunctionele ruimten bij de Stedelijke Scholengemeenschap; - wijkcentrum Sint Laurens; - dorpshuis Nw.- en St. Joosland. i i li "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 6 tot en met II juli 1987 maandag gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag rundvlees, sperziebonen, aard appelen woensdag grillsteak, groentemix, frites donderdag hamburger, appeltjes, pommes mignonettes vrijdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen zaterdag wat de pot schaft Jeugdbanenplan Middelburg De gemeente stelt zich tot doel in principe iedere in Middelburg woonachtige jongere, die op de datum dat het plan van start gaat jonger is dan 20 Vi jaar en die 6 maanden of langer onafgebroken als werkloos werkzoekende bij het G.A.B. is ingeschreven of die naar het oordeel van de directeur G.A.B. heeft kunnen aantonen 6 maanden of langer werkloos werkzoekend te zijn, in de gele genheid te stellen tijdelijk betaald werk te verrichten. De potentiële doelgroep bestaat uit 80 a 90 per sonen. Om uiteenlopende redenen wordt verwacht dat niet allen aan een baan zullen of kunnen wor den geholpen. Derhalve is bij het ministerie van Sociale Zaken - Werkgelegenheid subsidie aange vraagd voor 50 arbeidsplaatsen. Het jeugdbanenplan wordt voor bereid, uitgevoerd en begeleid door de Projectgroep Jeugdba nenplan Middelburg. Hierin par ticiperen ambtenaren van het bu reau Sociaal-Economische Zaken en Statistiek (inclusief het bureau Baanlozen Service), de Gemeente lijke Sociale Dienst, de afdeling Welzijnszaken en het bureau Per soneelszaken en Organisatie. In de nabije toekomst zal bekeken worden of het wenselijk is of de onderhavige projectgroep dient te worden uitgebreid met medewer kers van externe instanties (zoals het G.A.B.-Walcheren en enkele scholingsinstituten). De C.N.V.-jongerenorganisatie, district Zeeland te Goes en de Jongerenbeweging, verbonden met de F.N.V. te Middelburg worden nauw betrokken bij de voorbereiding en uitvoering van het jeugdbanenplan. Door het maken van een aanbod analyse, een globale analyse van de vraagontwikkeling op de loka le c.q. regionale arbeidsmarkt, een analyse van de plaatsingsmo gelijkheden, resulterend in een confrontatie van deze drie, zal antwoord kunnen worden gege ven op de vraag 1. hoeveel plaatsen, 2. van welk niveau, 3. van welke richting 4. bij welk (soort) instelling moet worden geworven en 5. welke scholingsmogelijkheden er moeten zijn. De deelnemers aan het banenplan komen in dienst van een centrale werkgever, de gemeente. Tussen de gemeente en de individuele deelnemers zal een arbeidsover eenkomst naar burgerlijk recht worden afgesloten. Daarvoor is een wijziging van de bij de ge meente in gebruik zijnde Arbeids overeenkomstenverordening noodzakelijk. De deelnemers werken tegen een beloning, die naar tijd afgeleid is van het voor leeftijd geldende wettelijk minimumloon, ver hoogd met de minimum vakantie toeslag. Daarnaast zal een vaste "forfaitaire" onkostenvergoe ding van 50,per maand wor den verstrekt aan de 18- t/m 20-jarige deelnemers aan het plan. Door de gemeente worden de deelnemende jongeren voor ten minste 6 en maximaal 10 maan den, gedurende 19 uur per week, te werkgesteld binnen haar eigen apparaat dan wel gedetacheerd bij de provinciale overheid, gede- concentreerde rijksdiensten en in de gepremieerde en gesubsidieer de sector. De door de deelnemers te verrich ten werkzaamheden zijn additio neel van aard, met andere woor den het zijn arbeidsplaatsen die niet in begroting van de instellin gen zijn voorzien en die zonder subsidie niet kunnen worden ge realiseerd. Voorkomen moet wor den dat verdringing van reguliere arbeid plaatsvindt. Gelet op het vorenstaande zal vooraf een mar ginale toetsing van veronderstelde additionaliteit van de banen plaatsvinden (bijvoorbeeld door medezeggenschapsorganen bin nen de plaatsbiedende instel lingen). Bij de plaatsing van de deelne mers zullen primair de opleiding en interesse van de deelnemer, alsmede de bijdrage die het te ver richten werk kan leveren aan doorstroming naar de reguliere arbeidsmarkt, als uitgangspunt worden gehanteerd. De behoeften van de plaatsbiedende organisa ties zullen daarbij slechts secun dair worden betrokken. Een belangrijk onderdeel van het Middelburgse jeugdbanenplan betreft de (verdere) scholing van de deelnemers. Voor veel deelne mers zal gelden dat zij gebaat zijn bij een vorm van beroepenoriën- tatie en beroepsoefening. Daarbij zijn verschillende moge lijkheden denkbaar: 1Een algemene oriëntatie op drie beroepsvelden, te weten: - administratie; - verzorging; - techniek; 2. Beroepsoefening door op de persoon en de arbeidsplaats toe gesneden programma's; 3. Schakeling naar het tweede kans-onderwijs, met name de Pri maire Beroepsgerichte Volwasse nen Educatie. Daarnaast zal het oefenen van elementaire sociale vaardigheden en het overwinnen of leren hante ren van bepaalde handicaps, bij voorbeeld middels een sollicitatie training, planmatig worden aan gepakt. Voor wat betreft de pun ten 1 tot en met 3 wordt met name gedacht aan de inschakeling van het Centrum voor Beroepsoriën tatie en Beroepsoefening Zeeland en de Streekschool Zeeland, beide gevestigd te Middelburg. Bij de oriënterende, oefenende, schake lende programma's wordt ge dacht aan kortcyclische opleidin gen van ongeveer 3 maanden. Ook voor wat betreft de Primaire Beroepsgerichte Volwassenen Educatie zal worden gestreefd naar een horizontale (her)inpas- sing. De deelname aan Scholing voor de jongere wordt niet ver plicht gesteld. Wanneer een vorm van scholing wordt overeengeko men, dan worden de afspraken daarover vastgelegd in een scho lingscontract. De begeleiding van een deelnemer moet worden beschouwd als een absolute voorwaarde voor het sla gen van de deelnemer en daarmee van het banenplan zelf. De bege leiding krijgt langs drie kanten vorm, te weten: 1. trajectbegeleiding door de vaste begeleider. Vanaf de intake tot de uitstroom heeft de deelne mer één vaste begeleider. Met deze begeleider is contact bij: - intake; - plaatsing; - voortgangsgesprekken; - wisseling; - uitstroom; - ernstige conflicten. De begeleider vormt voor de deel nemer en de instellingen die hem plaatsen of scholen het vaste con tactpunt in de organisatie van het banenplan. De contacten met de deelnemer verlopen volgens een vast schema. Daarnaast bemid delt de begeleider bij conflicten. Met het uitgangspunt van kans vergroting op toetreding tot de ar beidsmarkt door het banenplan stippelt de begeleider in overleg met de deelnemer een traject uit, waarin de meest passende werk en scholingselementen zijn opge nomen. Bij de meeste deelnemers zal een planning voor langere ter mijn niet mogelijk zijn. Het ba nenplan als aanvullende voorzie ning verzet zich daar naar zijn aard ook tegen. Regelmatig con tact tussen begeleider en deelne mer is daarom noodzakelijk om zo goed mogelijk op de ontwikke ling van de deelnemer in te spelen; 2. begeleiding op het werkplek door de mentor een werkne mer van de plaatsbediedende in stelling). Elke deelnemer krijgt op de werkplek een vaste mentor aangewezen. Deze mentor intro duceert de deelnemer in de orga nisatie, formuleert het takenpak ket en de bijstellingen daarin en bemiddelt bij kleinere problemen. De mentor houdt verder een lijst bij met gegevens over verrichte werkzaamheden, de wijze van functioneren, interne scholingsac- Op 2, 6, 11 en 12 juni 1987 is bij vier vleermuizen, afkomstig uit Friesland, rabies vastgesteld. Op 12 juni 1987 bleek ook een vleermuis uit 's-Gravenhage rabies-positief te zijn. Nu de mogelijkheid van versprei ding van het rabies-virus aanwe zig is, worden u de navolgende maatregelen aanbevolen: 1. Dode of zieke vleermuizen met voorzichtigheid hanteren. Bij het vangen van vleermuizen stevige werkhandschoenen dragen of een deskundige inschakelen. Vleer muizen hebben scherpe tanden! Dode of zieke vleermuizen mel den bij de Dienst Natuur-Milieu- en Faunabeheer (N.M.F.) van het Ministerie van Landbouw en Vis serij te 's-Gravenhage, tel. 070 - 792920. Een N.M.F.-medewerker tiviteiten en opgenomen vakantie dagen. Verder verwittigt hij de trajectleider van ziekte. De voort gangsgesprekken tussen deelne mer en begeleider worden bijge woond door de mentor. De men tor adviseert daarbij over verdere mogelijkheden van de jongere; 3. begeleiding in het scholingspro gramma. Wanneer een jongere deelneemt aan een vorm van scholing, is daarbij niet alleen de overdracht van het programma, maar ook de begeleiding zeer vitaal. Juist om de flexibele mogelijkheden van het scholingsaanbod te benutten, is het van belang voortdurend te analyseren welke tekorten en mo gelijkheden de jongere heeft. Op basis van deze informatie kunnen verdere stappen in het traject worden bepaald. Over het functi oneren in de scholing dient regel matig te worden gerapporteerd aan de begeleider. Door de planmatige kwalificatie die het banenplan hoort te bie den, moeten de deelnemers na verloop van tijd verbeterde kan sen hebben op de arbeidsmarkt. Op het moment dat daarvan spra ke is, zal vanuit het G.A.B. Walcheren met het daarvoor be schikbare instrumentarium ge richte begeleiding en (extra) be haalt dan de vleermuis op, ver zorgt de registratie (naam vinder, aantal mensen dat met de vleer muis in contact is geweest, perso nen welke gebeten zijn) en zendt het dier per expresse naar het Centraal Diergeneeskundig Insti tuut (C.D.I.) te Lelystad. 2. Als iemand is gebeten door een vleermuis moet terstond contact worden opgenomen met de huis arts. De vleermuis moet dan met spoed via N.M.F. worden onder zocht. Bij het C.D.I. is in het weekend tot 10 uur 's ochtends iemand hiervoor bereikbaar. 3. Indien dieren in contact ge weest zijn met een vleermuis dient direct een melding gedaan te wor den aan de Directeur van de R.V.V.-kring (tel. 010 - 132210), welke in zijn functie van Inspecteur-Districtshoofd van de Veterinaire Dienst, daarna de voorgeschreven maatregelen zal laten uitvoeren. In gevallen van contact tussen vleermuizen en kleine huisdieren dienen de laatste direct tegen rabies geënt te wor den. Ontsmetten van materialen kan met 70% alcohol en kokend water. Het recreatief zwemmen in het combibad van zwembad "Poelen- daele" is en blijft voor zowel jon geren als ouderen erg aantrek kelijk. Voor de jeugd (tot en met 15 jaar) bestaat de mogelijkheid om voor 25,— een zomerabonnement te kopen. Dit abonnement is geldig tot en met 1 september a.s. Met het zomerabonnement kan men tijdens alle openingstijden, die voor het buitenbad gelden, in "Poelendaele" terecht. In be perkte mate kan er ook van het overdekte zwembad gebruik wor den gemaakt. Echter niet tijdens de particuliere zwemlessen. Zomerabonnementen worden al leen bij inlevering van een recente pasfoto verkocht. Ook ouderen, die in het bezit zijn van een pas 65 kunnen voor 25,— een zomerabonnement kopen. Maakt u echter geen gebruik van Op de balie in de Voorlich tingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: Huurprijzen van woon ruimte 1987 Bescherming bij huur van woonruimte Hernieuwde kennisgeving Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij - onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan de Watersportvereniging "Arne", Rouaansekaai 138 te Middelburg voor het oprichten en in wer king hebben van: a. een kade, kraan, toilet/opslaggebouw voor jachten; b. een winterbergingsterrein voor jachten, container voor ber ging, gelegen aan het Balkengat te Middelburg. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 1 augustus 1987 ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken aan de Lange Noordstraat 1 en elke donder dagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde af deling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch wor den verzocht (tel. 26251tst. 41 3). Bij de stukken ligt een me dedeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Tot 1 augustus 1987 staat er beroep open bij de Kroon voor de aanvragers, de betrokken adviseurs, degenen die bezwaren hebben ingebracht, enige andere belanghebbende die aantoont redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afd. voor geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA, Den Haag. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. middeling worden aangeboden bij het vinden van een reguliere arbeids- of scholingsplaats. Daar bij zal worden aangesloten op de reeds bestaande afspraken tussen de Gemeentelijke Sociale Dienst te Middelburg, en het G.A.B. Walcheren met betrekking tot de arbeidsinpassing van langdurig werklozen. Om vanaf het begin het perspec tief van doorstroming uit het ba nenplan veilig te stellen, zal ge tracht worden op lokaal niveau binnen een tripartite overleg tot een aantal centrale afspraken te komen. Concreet zou daarbij geregeld kunnen worden: - vooraanmelding van relevante vacatures aan de organisatie van het banenplan; - voorrangsregelingen voor jonge ren die een voor een vacature rele vant traject hebben doorlopen; - actieve raadpleging van een zgn. sollicitantenbank; - toepassing van plaatsingsbevor- derende subsidies (waaronder het gemeentelijk werkgelegenheids- fonds van Middelburg). De hoofdlijnen van het jeugdba nenplan zullen in de gemeente raadsvergadering van 13 juli a.s. ter vaststelling van de raad wor den voorgelegd. het zomerabonnement, dan kunt u natuurlijk met een tien- badenkaart ook voordelig zwem men in het zwembad "Poelendae le". Deze tien-badenkaart kost voor kinderen tot en met 15 jaar 14,45 en ƒ21,75 voor overige leeftijden. Zowel een zomerabonnement als een tien-badenkaart is een prima investering in een recreatieve en gezonde vakantie. In verband met de jaarlijkse on derhoudswerkzaamheden is het overdekte bad van 12 juli tot en met 23 augustus gesloten. Woensdag 8 juli 1987 is het bin nenbad gesloten voor recreatief zwemmen vanaf 08.30 - 12.00 uur. Donderdag 9 juli 1987 is het bin nenbad gesloten voor het recrea tief zwemmen vanaf 08.30 - 12.00 uur, tevens is op het eerder ge noemd tijdstip de helft van het buitenbad beschikbaar voor re creatief zwemmen. Vrijdag 3 juli, 's avonds om 21.00 uur, tot zaterdagochtend 4 juli, 9.00 uur, wordt er door de van Dixhoornbrigade een nachtzwem- marathon georganiseerd. Een ieder die belang stelt heeft gratis toegang tot dit evenement. Op zaterdag 11 juli a.s. stoppen de particuliere zwemlessen. Maandag 24 augustus beginnen de particuliere zwemlessen weer. In het recente verleden zijn een aantal belangrijke beslissingen ge nomen met betrekking tot de ver keerssituatie op (een gedeelte van) de Noordweg. Zo werd de route van buslijn 54 (en op marktdagen lijn 59) gewijzigd, waardoor er nu geen lijnbussen meer rijden op het gedeelte van de Noordweg tussen de Brigdamseweg en de Gerbran- dylaan. Voorts werd eind 1986 door het college van burgemeester en wethouders van Middelburg besloten om de Noordweg ter hoogte van de kruising met de Pres. Rooseveltlaan niet af te slui ten voor motorvoertuigen. Het blijft dus mogelijk, om de Pres. Rooseveltlaan op dit punt over te steken. Het gedeelte van de Noordweg, gelegen tussen de Gerbrandylaan en het Hooglandse wegje, komt in aanmerking voor herbestrating. Tegelijkertijd met deze herbestra ting zal er een wijziging van de verkeerssituatie op dit weggedeel te plaatsvinden. Het ligt namelijk in de bedoeling om genoemd ge deelte van de Noordweg in te rich ten als 30 km/uur-straat. Dit houdt onder meer in, dat er door middel van verkeersborden een maximum-snelheid van 30 km/uur zal worden aangeduid, en dat er daarnaast snelheidsrem- mende voorzieningen in de weg worden aangebracht. Gedacht wordt, om de 30 km/uur inrichting vooral te bewerkstelli gen met behulp van verkeers drempels. Deze drempels zullen op de gebruikelijke wijze worden gemarkeerd. Als extra wordt er gedacht aan gedeeltelijke bestra ting van natuursteenkeien op deze drempels. De trottoirs zullen zoveel moge lijk worden verbreed tot een maat van 1,50 meter. De parkeerinde- ling zal worden aangegeven door middel van witte steen op de hoekpunten. Met het oog op de hoge parkeerdruk op het onder havige gedeelte van de Noordweg, omvat het herinrichtingsplan het maximaal mogelijke aantal par keervakken. Om te voorkomen dat rijdend verkeer te dicht langs de huizen komt, zullen ter hoogte van de percelen Noordweg nr. 103 tot en met 107 paaltjes worden ge plaatst. De toegang aan de kant van de Gerbrandylaan zal voorts worden voorzien van een uitrit constructie. Van I juli tot en met 11 augustus ligt het herinrichtingsplan bij het bureau Voorlichting van de ge meente ter inzage. Dit bureau, dat op het adres Stadhuisstraat 2 is gevestigd, is geopend van maan dag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur. Tussen 1 juli en 11 augustus kunt u op het plan inspreken. Dit inspreken is mogelijk door middel van een speciaal formulier. Dit formulier is bij bureau Voorlich ting verkrijgbaar. Naast schrifte lijke inspraak kan er bij voldoen de belangstelling eventueel ook mondelinge inspraak plaatsvin den. Ook de wens tot mondelinge inspraak kan bij bureau Voorlich ting via een speciaal formulier kenbaar worden gemaakt. Bij veel aanmeldingen voor monde linge inspraak kan een aparte in spraakbijeenkomst worden belegd. In samenwerking met de Middel burgse V.V.V. heeft de gemeente een nieuwe parkeerfolder uitge bracht. Deze folder zal op korte termijn in Middelburg worden verspreid. De folder bevat informatie over parkeermogelijkheden in de Mid delburgse binnenstad, voor zowel betaald als onbetaald parkeren; de openingstijden van de parkeer garage en de maximum parkeer tijd. Op een duidelijke en over zichtelijke plattegrond worden de verschillende parkeermogelijkhe den en de routes waarlangs ze be reikbaar zijn aangegeven. Verder is in de folder een korte beschrij ving van Middelburg als een ge- In de période van 12 mei tot 13 juni werden in het gebied binnen de vesten en het ka naal parkeertellingen ge houden. Op regelmatige tijden werd de hoeveelheid geparkeerde auto's geteld om een goed beeld te krijgen van het par- keergedrag en de verdeling van de geparkeerde voertuigen over de dagen en uren. De cij fers, die nu nog volop in be werking zijn, moeten straks de gegevens leveren waarop het toekomstig beleid moet worden gebaseerd. zellige, sfeervolle en historische stad opgenomen. Ook zijn gege vens opgenomen over de bezichti gingsmogelijkheden van het goti sche stadhuis, de Lange Jan en de Abdijgebouwen en over andere toeristische attracties zoals Minia tuur Walcheren. Verder bevat de ze kleine folder'de adressen en te lefoonnummers van politie, brandweer en NS-station. Behalve een Nederlandstalige bestaat er van de folder ook een versie in drie talen: Frans, Duits en Engels. De folder is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2.

de Faam | 1987 | | pagina 5