Natuur en milieu Houdt uw binnenlucht gezond Werk in uit voering Neder lander- schap Verkeersveiligheid Openbare vergaderingen in juli Raadslid Spek vertrekt Bij stands verlening en Detentie Nieuw parkeerterrein Gemeentelijke Sociale Dienst Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte Week 28 12 19 26 28 (6) 13 20 27 30 (7) 14 21 28 (8) 15 22 29 16 23 30 3 10 17 24 31 4 11 18 25 1 Hinderwet Bestemmingsplan Voorbereidingsbesluit DE FAAM Woensdag 24 juni 1987 Binnenmilieu Gezondheidsklachten juü 1987 Tafeltje Dekje" Afvoerloze geisers en fornuizen Aanbevelingen Algemeen Geen bijstand i.v.m. weekendverlof Proefverlof Bijstand t.b.v. alleenstaande gedetineerden Bijstand bij detentie gezinshoofd Bijstand aan gezinsleden Opmerking welkom. Door het oog van de Lange Jan De Jodengang is afgesloten voor alle verkeer in verband met her- bestraten en rioleringswerk zaamheden. Het herbestraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraat en de Langeweg zal enige tijd duren. Er zal tijdelijk één rijbaan wor den afgesloten. De Schuiffelstraal is afgesloten voor alle verkeer in verband met herbestraten. De voetpaden in Prinsen hove worden herbestraat. Het werk is maandag aan de kunt van perceel no. 16 begonnen en zal naar ver wachting ongeveer 6 weken du ren. De straat is voor het verkeer afgesloten. In het kader van de steeds terug kerende rubriek "Natuur en Mi- leu" wordt nu speciaal de aandacht gevestigd op de "Bin nenmilieu Problematiek". Van oudsher hebben bepaalde aspecten van het binnenmilieu de aandacht van de overheid ge vraagd. Hier kunnen aspecten als daglicht, ventilatie, geluid, het we ren van ongedierte, enz. worden genoemd. Signalen uit de bevolking, zoals klachten over de gezondheid en bevindingen uit onderzoek naar de effecten van binnenmilieu- verontreininging hebben zeker tot een toenemende bewustwording geleid. liinniu ii van hiitiirn!uchh't'roulrrillicit)}*. Het binnenmilieu is belangrijk omdat we het grootste deel van de tijd (meer dan 70%) binnenshuis doorbrengen. In gezondheidsklachten komen de problemen tot uiting, die zich als gevolg van de kwaliteit van het binnenmilieu kunnen voordoen. Deze klachten kunnen soms direct met een specifieke bron in ver band worden gebracht. Voorbeel den zijn gassen uit spaanplaat, die oogirritaties kunnen veroorzaken. Ook kunnen bijvoorbeeld vocht en schimmels aandoeningen aan de luchtwegen veroorzaken. Som mige gezondheisklachten, zoals hoofdpijn, benauwdheid, enz., hoofdindeling suBcategorie belangrijkste componenten Bui tenlucht stikstofoxyden, zwaveldioxyden stof, ozon, koolmonoxyde fysi sch Bouw- en isolatiemateriaal formaldehyde, asbest, vluchtige woonmilieu organische verbindingen, syn thetische vezels, radon, vocht Bodem vluchtige organische verbin dingen, radon, vocht drink)water bacteriën, vluchtige orga nische verbindingen meuBilair vluchtige organische verbin dingen, allergenen activiteiten koken en stoken kooldioxyde, koolmonoxyde. van Bewoners stikstofoxyden hui sdieren allergenen, stof hoBBies vluchtige organische verbin dingen persoonlijke hygiëne vluchtige organische verbin dingen schoonmaakmi ddelen vluchtige organische verbin dingen, anmoniak, chloor insecticiden gechloreerde koolwaterstoffen roken stof, koolmonoxyde, ammoniak, stikstofoxyden, polycyclische aromaten, nitrosaminen mens geurstoffen, kooldioxyde, vocht, ammoniak Bij de inwerking treding van de nieuwe Wel op het Nederlander schap (op I januari 1985) is de mogelijkheid geschapen dal Ne derlandse vrouwen gedurende een periode van 3 jaar voor hun niet- Nederlandse kinderen konden op teren voor de Nederlandse natio naliteit. Het gaat hierbij om kin deren die voor 1 januari 1985 zijn geboren en op die datum nog geen 21 jaar oud waren. Zijn de kinderen jonger dan 18 jaar (dit op het moment van op tie) dan kan de Nederlandse moe der voor hen een optieverklaring afleggen. Dit kan in Nederland bij de afdeling Bevolking van de gemeente. In het buitenland kan men bij een Nederlandse diplo matieke vertegen woordiging terecht. Zijn de kinderen ouder dan 18 jaar, maar nog geen 21, dan kun nen zij zelf zo'n verklaring af leggen. Op 1 januari 1988 loopt deze mo gelijkheid tol opteren af. In de Faam van 21 januari vroeg de gemeente medewerking voor de inventarisatie van de verkeers onveiligheid in Middelburg. Ook scholen en diverse instanties werd gevraagd verkeersonveilige plaat sen binnen de gemeente te mel den. Daarbij ging het vooral om het vastleggen van de gevaarlijke punten, zonder dat er (op korte termijn althans) oplossingen zul len volgen. Op langere termijn zal dit laatste zeer zeker wel staan te gebeuren, maar niet overal en ze ker niet overal tegelijk. Toch is er al een tweetal plaatsen waar maatregelen zullen worden ge troffen. Zo zal binnenkort de breedte van de Buitenhovelaan worden versmald. Dit zal gebeu ren samen met het aanbrengen van parkeerfaciliteiten bij de daar geplaatste toppen van de voorma lige torenflat aan de J. Schot- testraat. Ook zal er een oversteek- voorziening in de Statenlaan wor den aangebracht. Voorstellen voor nog enkele verbeteringen zullen binnenkort naar burge meester en wethouders worden gezonden. De vele meldingen die naar aan leiding van de oproep werden ont vangen zijn nu allemaal geïnven tariseerd en in een rapport gebun deld. Dit rapport zal binnenkort aan de werkgroep verkeersveilig heid worden aangeboden. Hierna volgt een verdere ambtelijke be handeling, waarna het rapport met uitgewerkte voorstellen aan de gemeenteraad zal worden ge zonden. Het gemeentebestuur dankt allen die op de oproep hebben gerea geerd. Van de verdere gang van zaken zal in deze rubriek melding worden gemaakt. zondag 9 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. l)e maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 26 juni tot en met 3 juli 1987 maandag grillstcak, groentemix tiroliennes, frites dinsdag gehakt, erwtjes, wortelen, puree woensdag bami goreng donderdag rundergehakt, witlof, aard appelen vrijdag vis, mosterdsaus, wortelblokjes, aardappelen zaterdag wat de pot schaft maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag vs zaterdag 27 28 30 31 Commissie Economische Zaken, woensdag 1 om 19.30 uur Secr. drs. G.L. de Kok (spreek recht) Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 2 om 15.45 uur. Secr.Mw. J. Cijsouw (spreek recht) Commissie Sociale Zaken, don derdag 2 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Onderwijs maandag 6 om 16.00 uurr Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maandag 6 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreek recht) Commissie Financiële zaken, dinsdag 7 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieube heer, dinsdag 7 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 8 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreek recht) Commissie Volksgezondheid donderdag 9 om 16.00 uur. Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis. Tel. 26251. zijn niet zo specifiek. Deze klach ten kunnen dan ook niet recht streeks aan één aanwijsbare bron in het binnenmilieu worden toege schreven. In de tabel kunt u zien wat de bronnen van binnenluchtveront- reininging kunnen zijn. Een van de belangrijkste vervui lers van de binnenlucht is een gei ser. Echter ook andere gastoestellen kunnen vervuilen. Daarom is het zaak dat voor een goede afvoer en ventilatie wordt gezorgd. Het zal u duidelijk zijn dat vooral verhoogde concentra ties van koolmonoxyde en stik- stofoxyde een probleem kunnen geven. Het is dan ook van groot belang dat een goede afvoerlei- ding voor bepaalde gassen aanwe zig is. Hierbij spelen ook de aanwezigheid en het gebruik van keukenventilatie een grote rol. Bij het meten van bepaalde con centraties is ook onderzocht wat de eventuele effecten zijn op de luchtwegen van vrouwen en kin deren. Bij afvoerloze keukengei- sers is gebleken dat de functie van de longen met 2 tot 7% werd ver laagd. Het is belangrijk dat we te vens voorkomen dat zich lucht wegaandocningen kunnen voordoen. Dit is met name voor kinderen erg belangrijk. Dit artikel willen we besluiten met een aantal aanbevelingen speciaal gericht op de binnenluchtvervui- ling door gasapparaten. 1. Laat uw gasapparaten half jaarlijks controleren door een erkende installateur; 2. Laat door uw gasinstallateur een gasafvoer aanbrengen bo ven uw gasapparaten. Dit na tuurlijk indien u nog niet over een gasafvoer beschikt; 3. Zorg altijd voor voldoende ventilatie in ruimten waar ge kookt en gestookt wordt. Op tie balie in de Voorlichlingswinkel, Stadhuisstraal 2, vindt u (nieuwe) gratis af te halen fol- ders/broch ures: - Slachtoffer van een misdrijf., en dan? - Een alarm-systeem voor ouderen en ge handicapten, een vei lig idee Alcohol mond jesmaat - Dienstplichtigen en rechten - Zure regen - Waterrecreatie in Zeeland 1987 De heer J. Spek gaat de ge meenteraad van Middelburg verlaten. De heer Spek, die raadslid is voor de P.P.R. (Politieke Partij Radicalen), wordt namelijk directeur van de gezinszorg in het Friese Smallingerland. Momenteel is de heer Spek hoofd van de hulpverlening van de Stich ting Federatie voor Maat schappelijke Dienstverlening op Walcheren. Gedurende een periode van drie jaar heeft het scheidende raadslid deel uitgemaakt van de Middelburgse gemeente raad. Voor de gemeenteraads verkiezingen van 1986 maakte de heer Spek deel uit van de fractie Progressief Mid delburg. In de raadsvergadering van maandag 13 juli zzal van de heer Spek afscheid worden genomen. Alle kosten voor voorzieningen, die voor gedetineerden tijdens hun detentie noodzakelijk zijn, komen voor rekening van het De partement van Justitie. Hiertoe moeten worden gerekend de vol ledige kosten van geneeskundige verzorging (incl. noodzakelijke prothesen e.d.) en de kosten van kleding, die gedurende het ver blijf in de gestrafteninrichting noodzakelijk zijn. Bijstand voor de aanschaf van kleding na ontslag uit detentie is in principe niet mogelijk. De ge detineerde kan gedurende zijn de tentie gebruik maken van de door de inrichting verstrekte kleding. Indien men de voorkeur geeft aan het dragen van eigen kleding, mag dit niet resulteren in een verzoek om bijstand in verband met slijta ge. Daarbij dient nog te worden opgemerkt, dat de betrokkene bij het verlaten van de inrichting over het algemeen in aanmerking komt voor een uitgaanskas. Krediet verstrekking voor een aanvulling van het kledingpakket is moge lijk, onder de door de GKB ge hanteerde voorwaarden. Tevens moet het duidelijk zijn, dat be trokkene zich blijvend in Middel burg vestigt. Aan gedetineerden die met week endverlof naar huis gaan, kan geen bijstand worden verleend. Anders dan bij ontslag uit deten tie houdt de verzorgende taak van het Ministerie van Justitie niet op bij het vertrek uit de inrichting van een ter beschikking van de re gering gesteld persoon. Het proefverlof (voorbereiding op het verlof) vindt namelijk al tijd plaats in het kader van de in tramurale verpleging die er op is gericht de betrokkene niet alleen in geestelijke, maar ook in mate rieel opzicht voldoende toe te rusten om zich in de maatschappij te kunnen handhaven. Het voor deze terugkeer benodigde "proef verlofpakket" wordt voor reke ning van het Ministerie van Justi tie genomen tot betrokkene zich in het kader van het proefverlof in de maatschappij enigermate heeft gevestigd. Hij wordt geacht zich enigermate te hebben gevestigd, zodra hij zijn eerste loon heeft ontvangen, dat wil zeggen dat de bestaanskosten van de met proefverlof zijnde per soon tot aan de eerste loonbeta- ling voor rekening komen van ge noemd ministerie, met inbegrip van de kosten voor kleding, die hij nodig heeft om de inrichting te verlaten, resp. de werkkleding enz. om aan het werk te kunnen gaan. Beschikt hij nadien niet over de middelen om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voor zien, dan is de Algemene Bijstandswet van toepassing. In dien hij werkloos wordt, dient hij behandeld te worden, alsof hij niet met proefverlof is. Aanvraag om financiële hulp dient dus nor maal behandeld te worden. Indien evenwel de kosten moeten worden gemaakt uit hoofde van de specifieke eisen van behande ling van ter beschikking van de re gering gestelde of in het belang van de openbare orde zal een be roep op het Ministerie van Justitie mogelijk zijn. Gedurende de periode dat een al leenstaande in detentie verblijft, komt hij niet in aanmerking voor een p'eriodieke uitkering voor le vensonderhoud. Wel kan bijstand worden verleend in de vaste lasten (huur, GEB, onroerend goed en waterschapsbelastingen), tot max. 6 maanden indien zulks noodzakelijk is. Zo mogelijk dient het GEB te worden af gesloten. ln beginsel moet een aanvraag worden afgewezen om bijstand in de kosten van het bestaan. De re den is dat in het algemeen de pe riode van detentie vooraf bekend is en men had kunnen reserveren. Indien bijstand onvermijdelijk is, omdat men niet heeft gereser veerd, hoewel dit mogelijk is, om dat men niet heeft gereserveerd, hoewel dit mogelijk was, kan ver haalbare bijstand worden ver strekt. Waren er geen reserve ringsmogelijkheden door te lage inkomsten of door een te lange detentieperiode, dan kan bijstand niet worden verleend. Indien aan het gezinshoofd reeds bijstand wordt verstrekt, wordt de bijstand -bij opname van één van de gezinsleden in detentie - terstond aangepast. Met betrekking tot de in deze in structie aangegeven procedures wordt benadrukt dat bedoelde personen, ongeacht het contact met de reclasseringsinstelling, on verkort het recht hebben om zon der tussenkomst van de reclasse ringsinstelling een bijstandsaan vraag in te dienen. Vanmiddag om 4 uur werd door de burgemeester, in aanwezigheid van medewerkers van de Neder landse Spoorwegen en Rijkswa terstaat, het nieuwe parkeerter- reintje bij het station officieel ge opend. Het terreintje maakt deel uit van de voormalige laad- en losgelegenheid van de spoorwe gen. Het is bedoeld voor treinrei zigers, die hun auto zo dicht mo gelijk bij hel station willen parkeren. Het terrein ligt op het stationsem- pftacement, bij de overweg aan de Schroeweg en is alleen vanaf de Schroeweg te bereiken. Helaas moeten reizigers die een treinkaartje moeten kopen eerst nog naar het stationsgebouw. Abonnementhouders kunnen ech ter rechtstreeks van het parkeer terrein naar het tweede perron. vanwaar de treinen richting Goes vertrekken. Omdat het parkeerterrein naast het station meestal vol is, vormt dit nieuwe terrein een welkome aanvulling van de parkeergelegen heid bij het Middelburgse N.S.- station. Gelet op artikel 40 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne maken burgemeester en wethouders van Middelburg be kend, dat zij de volgende vergunningen ingevolge de Hinder wet hebben gewijzigd: 1de op 9 november 1 971 aan het Waterschap Walcheren te Middelburg verleende vergunning voor een timmermanswerk plaats aan de Kleverskerkseweg 7 te Middelburg; 2. de op 3 januari 1 973 aan de heer J. Hendrikse te Middelburg verleende vergunning voor een aannemersbedrijf aan Klein Vlaanderen 71 te Middelburg; 3. de op 7 september 1951 aan de Fa. G. de Hamer te Nw.- en St. Joosland verleende vergunning voor een brood- en ban ketbakkerij aan de Korteweg 3 te Nw.- en St. Joosland. Deze wijzigingen houden in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden onder gelijktijdige intrekking van de oude voorschriften. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 25 juli 1987 ter inzage elke werkdag van 08.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Alge mene Zaken aan de Lange Noordstraat 1 en elke donderdag avond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afde ling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (tel. 26251tst. 41 3). Bij de stukken ligt een medede ling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat tot 25 juli 1987 beroep open bij de Kroon voor degene tot wie de beschikking is gericht, degene die heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan, de betrokken adviseurs, andere betrokken overheidsor ganen die bezwaren hebben ingebracht, degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen en enige andere belanghebbende die aantoont redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 2001 9, 2500 EA Den Haag. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij -onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen- vergunning ingevolge de Hinder wet hebben verleend aan: 1. de fa. L.F. Talamani en Zn., Korendijk 52-54-56 te Middel burg voor de opslag en verkoop van keukens en tegels en het verrichten van voorbereidende bouwwerkzaamheden op het perceel Korendijk 52-54-56; 2. Palthe N.V., Plesmanweg 11 te Almelo voor een chemische wasserij op het perceel Lange Delft 39 te Middelburg. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaan de heden tot 25 juli 1987 ter inzage elke werkdag van 08.30 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.30 uur op de afdeling Alge mene Zaken aan de Lange Noordstraat 1 en elke donderdag avond van 1 8.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afde ling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (tel. 26251tst. 41 3). Bij de stukken ligt een medede ling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Tot 25 juli 1 987 staat er beroep open bij de Kroon voor de aan vragers, de betrokken adviseurs, degenen die bezwaren heb ben ingebracht en enige andere belanghebbende die aantoont redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 2001 9, 2500 ES Den Haag. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: 1het bestemmingsplan Buitengebied teneinde de bouw mo gelijk te maken van een woning aan de Langeweg en de uitbreiding mogelijk te maken van een woning aan de Prooy- enseweg 18; 2. het bestemmingsplan Nieuwland Kom teneinde de bouw van twee autoboxen mogelijk te maken op een perceel aan de Oude Rijksweg. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen herzieningen van de bestemmingsplannen liggen met ingang van vrijdag 26 juni 1987 gedurende 14 dagen op de afdeling Algemene Zaken aan de Lange Noordstraat 1 ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg kenbaar maken. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 15 juni 1987 voorberei- dingsbesluiten, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel Gravenstraat 6 (vestiging restaurantbedrijf); b. het perceel Lange Noordstraat 14 (vestiging restaurant bedrijf); c. het perceel Prooyenseweg 18 (uitbreiding woning); d. een perceel aan de Langeweg zoals dat is aangegeven op te kening S. 187-28 (nieuwbouwwoning); e. een perceel aan de Oude Rijksweg zoals dat is aangegeven op tekening S. 148-20 (bouw twee garages); f. een perceel aan de Pr. Wilsonlaan zoals dat is aangegeven op tekening S. 248-9a; g. een perceel aan de Montgomerylaan zoals dat is aangegeven op tekening S. 248-13; h. een perceel aan de Breeweg zoals dat is aangegeven op te kening S. 248-5. De besluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen op de afdeling Algemene Zaken aan de Lange Noordstraat 1 ter inza ge en treden in werking op 24 juni 1987.

de Faam | 1987 | | pagina 5