Treuren om versnippering herbouw Joodse synagoge Het einde van een beroemd violiste ALS JE ALLES GOE Groeneveld opticiens 'DUET FOR ONE DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 juni 1987 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Zuidersluis - De Zuidersluis in de Zeedijk bij de Spuikom te Rit- them wordt vrijdag 3 juli officieel in gebruik genomen. Door wie is isog niet bekend. INPAKKEN, WEGWEZEN... van Fraassen MIDDELBURG, Het konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. Parkeren - B en w van Vlissin- gen hebben onlangs besloten een blauwe zone in te stellen op de parkeerterreinen aan de Oostzijde van de Spuistraat. Dat houdt in, dat men niet langer dan één uur kan parkeren van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 18 uur. Het gebruik van een parkeerschijf is daarbij verplicht. Het doel van deze maatregel is onder meer rui mere parkeermogelijkheden te scheppen voor het winkelende pu bliek. Verder hebben b en w besloten de parkeerduur op de Oude Markt te beperken tot één uur. Gevonden voorwerpen - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 10 tot 17 juni 1987 de volgende voorwerpen aangegeven; helm, regenpak, linnen tas met in houd, zeiljack, regenpak in etui, kinderjack, 2 portemonnees met inhoud, SOS-hanger, gouden oorbel, 3 sleutels aan musketon- haak, sleuteletui met autosleutels, 2 autosleutels in etui, 2 sleutels aan een ring, 4 sleutels aan een ring, losse sleutels, plastic tas met inhoud en een zwarte tas met inhoud. Bij het dierenasiel te Vlissingen is één grijze lapjeskat aangegeven. Festival - De voetbalvereniging 'Serooskerke' (W) heeft geld no dig om onder meer een tegelpad rond het voetbalveld te leggen, wat banken te maken voor de oudere supporters en de aanschaf van reserve-shirts. Om het beno digde geld bijeen te sprokkelen staat er voor vrijdag 26 en zater dag 27 juni een groots festival op het programma dat op het sport terrein 'Noordhout' in Seroosker ke word gehouden. Behalve aller lei activiteiten zoals doelschieten, de spijkerbalk, koemeiken en sjoelen zijn er nog diverse speciale attracties, zoals een politiehonden demonstratie (vrijdag 19 uur), een modelvliegtuigenshow (zaterdag 14 uur), Zeeuws cabaret door En gel Reinhoudt (20.30 uur), home trainer wedstrijden en een barbe- que. De openingstijden van het festival zijn vrijdag van 19 tot 23 uur en zaterdag vanaf 10 uur. Infomarkt - In 'De Vliedberg' in Vlissingen, een school voor MDGO, wordt op vrijdag 26 juni ben infomarkt gehouden. Tijdens die dag kan men vrijwel alle in formatie verkrijgen op het gebied van sociaal-cultureel werk, bui tenlandse werknemers, woonwa genbewoners, vrouwenemancipa tie en een crèche. De infomarkt duurt van 9 tot 12.30 uur. Windhonden - De Zeeuwse Windhondenvereniging houdt op zaterdag 27 juni een nationale wedstrijd hondenrennen. De strijd om de 'Ren om de zilveren mossel' wordt gehouden op de baan bij de Oude Zeedijk in Goes en begint om 14.00 uur. De in schrijving staat open voor Af ghaanse windhonden A- en B- klasse, Greyhounds A-, B- en C- klasse, idem voor de Whippets en alle overige windhonden. Multiple Sclerose - De M.S.- Stichting afdeling Walcheren heeft op dinsdag 30 juni weer een praatsoos in het 'Koetshuys' in Der Boede. De praatsoos begint om 10.30 uur. Inlichtingen: 01180-28908. Halve marathon - In Co- lijnsplaat wordt op zaterdag 27 juni in samenwerking met VV 'Colijnsplaatse Boys' en AV'56 uit Goes een halve marathon gelo pen. Inschrijven kan vanaf 14.30 uur in de kantine van de voetbal vereniging. De start is om 15.30 uur. De minimum deelname is gesteld op 16 jaar. Voor mensen die een halve marathon te lang vinden is er een parcours over 10 kilometer ingezet. Inlichtingen: 01100-12855. Westkapelle - Het aantal leerlin gen in groep 6 van de openbare basisschool 'De Lichtboei' in Westkapelle zal in het schooljaar 1987/1988 met 6 worden uitge breid. Er zijn in die groep echter niet genoeg leer- en hulpmiddelen voorradig en dus zal het college van b en w van Westkapelle in haar raadsvergadering van don derdag 25 juni de raad voorstellen een krediet van 3.250 gulden be schikbaar te stellen om die spul letjes aan te schaffen. Verder worden tijdens die raadsvergade ring nog behandeld de vaststelling van een verordening leerlingen vervoer, de verkoop van gemeen telijke huurwoningen en delegatie bevoegdheid tot het nemen van tijdelijke verkeersmaatregelen. De vergadering begint om 20 uur. De Pil - Gebruiksters van 'De Pil' kunnen tijdens hun vakantie- nog wel eens voor onverwachte problemen komen te staan. Want hoe vertel je een arts die alleen maar Grieks spreekt dat je bent vergeten de pil op tijd in te ne men? Bij zo'n probleem biedt de folder 'Veilig op reis met de pil' uitkomst. De folder bevat een aantal zinnetjes in de talen van de bekendste vakantielanden. De pil- gébruikster hoeft hel zinnetje dat op haar probleem slaat alleen maar aan te wijzen en de arts weel wat er aan de hand is. De folder is bij vrijwel iedere huisarts in Ne derland verkrijgbaar. PZZ-loop - AV'56 houdt in sa menwerking met het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland in Goes op woensdag 1 juli de traditionele PZZ-loop. De start is om 19.30 uur vanaf het PZZ-terrein en in schrijven kan vanaf 18.30 uur aan de balie bj de hoofdingang. De af standen die men kan lopen zijn 1 tot en met 6 kilometer over rondes van 1 kilometer lengte. Na afloop is er voor iedereen een aardige herinnering aan de prestatieloop. Inlichtingen: 01100-12855. Dauwcndaeleloop - Op vrijdag avond 26 juni organiseert tijdens de openingsuren van het winkel centrum Dauwendaele in Middel burg a.v. Dynamo een prestatieloop. De loop beslaat uit een prestatiegedeelte over 2,5, 5 of 10 kilometer. Het wedstrijdgedeel te is bestemd voor de KNAU- atlcten. Start en finish zijn voor het winkelcentrum en vanaf 18.15 kan er in datzelfde winkelcentrum worden ingeschreven. Vijftig piek - De zilveren 50-gulden munstukken 1987 die gewijd zijn aan het jubileum van Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn evenals de 50-gulden muntstukken 1982 en 1984 wettig betaalmiddel en blijven dat. Doordat de uitgifte 1987 in circu latiekwaliteit op 1,5 miljoen stuks is gesteld, kan het voorkomen dat exemplaren van deze munten in het betalingsverkeer opduiken. Deze kunnen echter zonder be zwaar worden geaccepteerd. In wisseling in papiergeld of in andere muntwaarden zal dan ook altijd mogelijk blijven bij bank- vestigingcn en postkantoren. Jeu de boule - De club jeu de boule (Petanque) houdt op zater dag 27 juni haar 12e internationa le toernooi waar iedereen aan mee kan doen. Er wordt gespeeld in triplettes (drietallen) en het hele gebeuren vindt plaats op het Mo lenwater in Middelburg. Inschrij ven kan vanaf 9.45 uur bij de mu ziektent op het Molenwater. In lichtingen: 01180-14834. Handwerkbazar - Tafelkleden, sokken, schorten, babykleertjes en kraalwerken, het is allemaal te koop op de handwerkbazar die donderdag 25 juni in Bachten Komme in Vlissingen wordt ge houden. De organisatie van deze bazar is in handen van de Stich ting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen en de bazar duurt van 13.30 tot 16 uur. Plantenexcursie - Onder leiding van Richard Struyk van de na- tuurvereniging Walcheren KNNV) kan er dinsdagmiddag 30 juni een plantenexcursie worden gemaakt naar de Schotsman. Ver zamelen voor deze rondleiding is om 14 uur op het parkeerterrein (bij de frietkraam) van de Schots man en iedereen die een 'flora' bezit wordt verzocht deze mee te nemen. PvdA - De PvdA afdeling Vlis singen vergadert vanavond (woensdag 24 juni) in Bachten Komme in Vlissingen. Op de agenda staan onder meer gemeen tezaken (invoering volkskrediet bank) en provinciale zaken (resul taat collegevorming en WOV- notitie gewestelijk bestuur). De vergadering bgint om 20 uur. Dienstverlening - In de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Walcheren zijn 2,5 jaar ge leden alle Walcherse instellingen voor gezinsverzorging en alge meen maatschappelijk werk sa mengevoegd. Voor de uitvoering van het werk is Walcheren onder verdeeld in twee regio's: noord en zuid. Regio Zuid omvat de bur gerlijke gemeenten Vlissingen en Valkenisse met de plaatsen Rit- them, Oost- en West-Souburg, Vlissingen, Koudekerke, Bigge- kerke en Zoutelande. Vanaf 1 ju ni 1987 is zowel het maatschappe lijk werk als de gezinsverzoging voor regio zuid op een adres be reikbaar. In verband daarmee verhuist de afdeling maatschap pelijk werk van de Dr. Ottestraat naar de Brouwenaarstraat 4 in Vlissingen. Geslaagd - Op het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoe fening in Zeeland slaagden voor de IVIO-modules tekstverwer king/kantoorpraktijk/handel scorrespondentie/typen de vol gende dames: Irene Alfons, Joke Jobse, Johanna van de Lijke, Maria Brüning, Gerda Daniels, Jakoba de Groot, Marja Beze- mer, Anja Janssen, Klazina Je- roense, Paula Roos, Eveline van Alphen, Carmen Schoe, Addy van de Velde, Marjo Gossé en Liesbeth van Aalst. Er werd één kandidate afgewezen en één deel neemster deed geen examen. De Ruytermars - De Vlissingse wandelsportvereniging 'Willen is Kunnen' laat de mensen weer eens lopen met de 'De Ruytermars'. Dat gebeurt op zaterdag 27 juni vanaf het clubgebouw aan de Oranjestraat in Vlissingen, waai de deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 5, 10, 15 en 40 kilo meter. De starttijd voor de 40 ki lometer is tussen 9 en 10 uur, voor de overige afstanden is dat tussen 10.30 en 14 uur. Coördinator - De werkgroep in dustriële archeologie van de Zeeuwse Culturele Raad is naarstig op zoek naar een vrijwil lig coördinator. Het doel van die werkgroep is de in Zeeland aan wezige industriële restanten te in ventariseren en het onderzoek er naar te bevorderen en te coördi neren. De aandacht gaat in de eer ste plaats uit naar typisch Zeeuw se onderwerpen die op het punt staan te verdwijnen. De werk groep werkt vooral aan thema's en projecten, zoals het samenstel len van een route langs restanten van bedrijf en techniek op Wal cheren. Wie zin heeft in het baantje kan bellen: 01180-33024. Scheldebuurt - Het Wijkkomi- tee Scheldebuurt in Vlissingen vergadert maandag 29 juni in Bachten Komme in Vlissingen. Op de agenda staan onder meer vragen aan de politie, de Van Dis- hoeckstraat 2 tot en met 180, een evaluatie beleidsplan 1987, de verslagen van de diverse werk groepen en een eerste notitie van de kommissie inspraak en mede zeggenschap. De vergadering vangt aan om 20 uur. Bingo - De Stichting Welzijn voor Ouderen houdt op dinsdag 30 juni in 'Bachten Reede' een bingo. De aanvang is om 19.30 uur en kaarten zijn 's middags aan de zaal verkrijgbaar. Arnemuiden - De gemeenteraad van Arnemuiden vergadert maan dag 29 juni onder meer over een huurverhoging van de woning van de havenmeester, het aanbrengen van watertappunten op de steigers van de jachthaven, een krediet voor de inrichting van 'Het Ba ken' en de vaststelling van het scholenplan voor de periode 1988-1991 ingevolge de wet op het basisonderwijs. De vergadering wordt gehouden in het gemeente huis en begint om 19.30 uur. Middelburg - De commissie voor economische zaken van de gemeente Middelburg vergadert woensdag 1 juli in de maquetteka mer van het stadhuis. Op de agen da staan onder meer de bespre king van het rapport werkgroep milieubrigade, het standplaatsen- beleid, de ontwikkeling bij het be drijfsleven en hel jeugdbanenplan Middelburg. De vergadering be gint om 19.30 uur. Bonendijcke - Het wijkcomite 'Bonendijcke' in Vlissingen komt donderdag 25 juni weer eens bij een om te vergaderen over het wel en wee van de wijk. Op de agenda staan onder meer de nieuwbouw van een basisschool op plein Ho- geweg, een glascontainer op het Fort, de wijkkrant, de verslagen van de werkgroepen en het pro gramma rond de uitreiking van de laatste sleutel blok I Oud Goed Wonen II. De vergadering wordt gehouden in het 'Woltershuis' en begint om 19.30 uur. Kraamhulp - Het is destijds in alle kranten al breed uitgemeten, maar het Kruiswerk wil er nog eens extra de aandacht op vesti gen: de kraamhulp. Het gebeurt nogal eens dat vrouwen die in ver wachting zijn zich te laat in laten schrijven voor kraamhulp en daarmee de kans lopen géén hulp te krijgen. Het Kruiswerk wijst er op, dat men zich vóór de 4e maand van de zwangerschap dient in te schrijven. Dat kan tele fonisch bij het centraal inschrijf- bureau in Goes: 01100-31310, el ke maandag en donderdag tussen 9 en 11 uur en elke woensdag tus sen 9 en 13 uur. Dag van het Paard - Voor de achttiende keer wordt zaterdag 27 juni in Serooskerke (W) de Zeeuwse Dag van het Paard ge houden. Alle samenwerkende stamboeken komen die dag vanaf negen uur 's morgens aan bod in manege De Eendracht. Tevens wordt er de gehele dag een spring concours gehouden. Ook de mensport is te zien. Jaarlijks be zoeken enkele duizenden paarde- liefhebbers deze Zeeuwse Dag van het Paard. Zandvierdaagse - De Evangeli sche Omroep houdt op 7, 8 en 9 juli in drie plaatsen in Zeeland een zangavondvierdaagse. Het doel van deze vierdaagse is de mo gelijkheden een vakantie-avond op een andere manier te vervullen dan gebruikelijk is. De plaatsen die worden bezocht zijn Middel- harnis, Hervormde Kerk (7 juli), Middelburg, Nieuwe Kerk (8 juli) en Burgh-Haamstede, Hervorm de Kerk (9 juli). Medewerkenden aan die avonden zijn presentatrice Bep van Rij, de alt Renate Heemskerk, de organist Arie Pronk en de Hervormde Zangver eniging 'Jeduthun'. De samen zang wordt geleid door Jan van den Driest. In Middelburg wordt een dag voor de zangvierdaagse op het Kerkplein duizend voetbal len met opdruk vanaf een hoog werker op het plein gedropt (16 uur). Basco/Duplexwoningen - Het bewonerscomité Basco/Duplex woningen in Vlissingen is het niet helemaal (of helemaal niet) eens met de duidelijkheid over de stadsvernieuwingsgebieden in Vlissingen. In een brief aan de ge meenteraad van de Scheldestad vraagt zij zich af waarom het ge bied waarin het complex Duplex- woningen is gelegen niet is aange wezen als actief stadsvernieu wingsgebied. Het al dan niet aan merken als zo'n gebied heeft flin ke gevolgen voor de huurprijs en daar is het bewonerrscomité het dus niet mee eens. Opzoekboek - Gedeputeerde mevrouw E. Maris-Koster en me vrouw G. de Vries-Hommel heb ben dinsdag in het Provinciehuis in Middelburg hei eerste "Vrouwen-Opzoekboek" in ont vangst genomen. Het opzoekboek is een initiatief van het Zeeuws Vrouwenoverleg Luchtkasteel en werd samengesteld in opdracht van de Stichting Vrouwenemanci patie Zeeland in Middelburg. De uitgave werd mede mogelijk ge maakt dankzij een subsidie van de provincie Zeeland. Folklore - Het centrum van Ar nemuiden staat op zaterdag 27 ju ni geheel in het teken van de oude ambachten en folklore. Van 10 tot 17 uur is er een oude ambach tenmarkt, ringrijden, volksdan sen, kinderspelen en optredens van het Westkapels Dameskoor. De folklore-dag is een initiatief van de Arnemuidse mid denstandsvereniging. Kermisronde - Woensdag 1 juli wordt er in Westkapelle weer wat afgefietst. Op die dag gaat name lijk voor de 12e keer de kermis ronde van Westkapelle van start en onder de deelnemers natuurlijk weer de nodige prominenten, zo als Vester Aarts, Heddy Nieuw- dorp, Toon van der Steen, Ab Verplanke en Karei van Goethem. De eersten die het stalen ros zul len bestijgen zijn de liefhebbers, die om 18.15 uur van start zullen gaan voor een afstand van 50 ki lometer, verdeeld over 35 rond jes. Daarna zijn de amateurs aan de beurt (67 in totaal), die even eens over 35 rondjes 80 kilometer zullen moeten fietsen. Burge meester H. van Maldegem lost het startschot en reikt de prijzen uit. Sportdag - Gedeputeerde Maris- Koster opent donderdag 2 juli een sportdag voor zeer moeilijk leren de kinderen. Dat gebeurt op het terrein van Vijvervreugd in Mid delburg 's morgens omstreeks kwart voor elf. Er is die dag een spelencircuit, een voetbal wedstrijd en touwtrekken. De sportdag wordt afgesloten met de prijsuitreiking en muziek van de Vijvervreugdband De Tam boerijn. Gevonden voorwerpen - In de periode van 1 t/m 15 juni 1987 zijn bij de gemeentepolitie Mid delburg de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: - heren- horloge, zwart bandje (horloge met rekenmachientje); dameshor loge, goudkleurig met schake larmband; goudkleurig dames horloge met goudkleurig bandje; bankbiljet; 1 paar donkerblauwe kinderschoenen, maat 20; 1 paar suède schoenen; rood knipbeurs- je, inhoud geld boodschappen- briefje; linnen rose portefeuille, inhoud bankpas; bruin/rood por- temonneetje inhoud Nederlands en buitenlands geld; donkerbrui ne portemonnee, inhoud geld bankpas; grijze portemonnee, in houd strippenkaart sleutels; rode portemonnee met opdruk "Coca Cola", inhoud geld; blau we kinderportemonnee, inhoud geld; blauw portemonneetje in houd geld;zwemleskaart 10-badenkaart; strippenkaart; driewieler, rood; lichtblauw dek zeil (voor aanhangwagen); mini piano; zakmesje in zwart étui; golfstick; bruine paraplui; twee plastic dekzeilen, blauw/wit/oranje; sierwieldop; siervelg; gouden armband met in scriptie; gouden kruisje met Christus beeldje; zilveren oorbel met roodbruine steen; zilveren schakelarmband; goudkleurige hanger met 10 steentjes; sleutels; spijkerjack, maat 128; rode re genbroek; blauwe regenjas gele regenbroek; zonnebril in zwart étui; damesbril; American Expres card Visa Card Diners Club Card. Dieren: Duitse herder, reu; grijze hond met gele halsband; lichtblauwe parkiet; Duitse Dog, geel v.: zwart/witte hond, reu; kleine Hollandse Herder, bruin/zwart; hond, Deense Dog, reu, beige; Bastaard Keeshond, zwart/wit. maar uw kostbare vakantie wel laten verzorgen door onze reis-enthousiaste en deskundige medewerkers. HOMNPigTOUTjOjML Reisboro Londensekaai 19. Tel. 01180-27758 Zowel Meccano en Electro (beide filmtheaters in Middelburg) ver tonen deze week dezelfde film: 'Duet for one', met Julie An drews, Alan Bates en Max Sy- dow. De regie was in handen van Andrei Konchalovsky. De film verhaalt over een wereld beroemde violiste, Stephanie An derson, die lijdt aan multiple Sclerose. In het begin zijn haar problemen vooral psychisch - angst voor verlies van haar muzi kale talenten en voor de dood. Ze bespreekt die problemen met een psychiater. Haar man, een be roemd dirigent en componist doet net of de problemen niet bestaan en bedriegt haar met zijn secre taresse. Als de ziekte Stephanies carrière abrupt beëindigt en ze zich alleen nog in een rolstoel kan verplaat sen, komt de uitbarsting. Ze geeft alles weg: haar man aan de secre taresse en ook de viool wil ze niet meer zien. Ze begint dan een uit zichtloze sexuele relatie met een voddenkoopman. De verhouding met haar psychiater, die ook al niet zo sterk in zijn schoenen staat, wordt slechter. Dit alles loopt uit op een zelfmoordpo ging; die mislukt. Ze verzoent zich weer met haar psychiater. En na een emotionele climax bereidt ze zich voor op het naderende einde. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, Lange Zelke 93. De Stichting Oude Zeeuwse Kerken betreurt het dat ze niet mag meewerken aan het her stel van de synagoge in Mid delburg. "Ondanks vele con tacten is het ons niet gelukt dit plan in samenwerkin met be langstellenden, ter voorko ming van versnippering van krachten, van de grond te krijgen". Dit schrijft de stichting in haar bulletin nr. 18 van mei, dat on langs uitkwam. Zoals bekend wil een aparte stichting de synagoge - achter de Heerenstraat in Middelburg- herstellen. In dit recente nummer wordt ver der aandacht besteed aan de we deropbouw van Middelburg 'En hoe het verder ging', enige aspec ten van de 19e eeuwse kerkarchi tectuur in Zeeland en een verhaal over Biervliet. *De omslag van het bulletin van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, de rk kerk aan de Lange Noodstraat in vroegere jaren. Het jaartal staat helaas niet vermeid. Do. 25 juni t/m wo. 1 juli ARNEMUIDEN: Gereformeerde Gemeente in Neder land, Langcbeckestr. 16. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: ds. W. Verhocks. Hervormde Gemeente. Ned. Hervormde Kerk, Markt 10. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur. ds. Rinkema, H.A. DOMBURG: Rooms-Katltolieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg 4. Za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds, P.J. Hofland, Wezep, 19 uur: ds. A.V. de Nooij, Vlissingen. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, 19 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst in de Hervormde Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. J. Brummelkamp (Middelburg), 19 uur, ds. A. Jobsen, gez. dienst. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 11 uur: ds. van Bork uit Vlissingen. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. gez. dienst in de Hervormde Kerk, 9 uur: ds. M.J. de Jong te Koudckerke, 10.30 uur: ds. M.J. de Jong en 19 uur: dhr. J. van Putte te Vlissingen. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk. Dishoek. Zo. 10 uur. MEI.ISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Hervormde Ge meente. Torenstraal 8R. Zo. 9 uur: ds. Rinkema, H.A. MIDDELBURG: Bahd i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. familie Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskcrk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: drs. G.L. Born. Doops gezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Postema. Evangelische- Lutherse Gemeente. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: br. van Rosmalen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Lok. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armcniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. P. Paulus, 19 uur: ds. A.C. Moerman te Krim pen a.d. IJssel. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. D.W. Dondorp H.A., 14.30 uur: ds. P. Paulus H.A.. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: A.C. Moerman te Krimpen a.d. IJssel, 19 uur: dhr. Heems kerk te Oost-Souburg. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt j. Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. de Graaf. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: drs. A. van Klaveren. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hcndrikse uit Zierikzee m.m.v. Hervormd Kerkkoor. Oostkerk, Oostkerkplein, 10 uur: ds. M. de Boer, H. Avondmaal, 17 uur: ds. J. Kommers uit Groot Ammers - Geref. Bondsdienst. Ont- moctingskcrk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Else- man, H. Avondmaal, Thomaskapel, Vrijlandstraat. 10 Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maandag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017. 4330 KA MID DELBURG, tel.: 01180-81000. uur: ds. H.E. Vermeulen, doopdienst. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. D. Hendrikse-Spierings. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. Leger des Hei/s, Hoogstraat 18-20. Zo. 10 uur o.l.v. luitenante H. Put- tenstein, 17 uur o.l.v. officieren en kadetten van de Wil liam Booth-kweekschool te Amstelveen. Nederlands Ge reformeerde Kerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. K.H. de Groot, Amstelveen. Re monstrantse kring Midden-Zeeland. Koorkerk. Koor kerkhof. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse, Zierikzee. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, za. 19 uur, zo. 10 uur. De Hoeksteen. Roo zenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: J. Zwart. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: dhr. H. Hondius uit Souburg. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 9 uur: ds. A.G.E. Klap te Ooster- beck, kindernevendienst jongste en midden groep, 19 uur: ds. A.G.E. Klap. Rooms-Katholieke Kerk (Ned. Hervormde Kerk. Waterstraat 4). Za. 19 uur. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: dhr. H. Hondius uit Souburg. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. E.J. Nijhuis, Ouwerkerk. 19 uur: ds. G.J. Schiissler, Kamperland. SINT LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstr. 69. Zo. 10 uur: ds. E. de Boer- Hessel. Dienst van Schrift en Tafel. SOUBURG: Gemeente Sion. Riithemsesiraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. A.C. Verheul uit Sleeuwijk, Oranjeplein, 9.30 uur: ds. C.M. Krijger uit Vlissingen, 19 uur: ds. D.W. Don- dorp uit Middelburg Bej. tehuis "de Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: ds.D. Coppoolse, Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. C. Harinck. Rooms-Katholieke Kerk. za.: Zoute Viever, Dongestr. 19 uur. Zo.: Martinuskerk, Kcrklaan 19, 10 uur: parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. C.H.B. Weijs, H.A.. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. van Bork uit Vlissingen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk. The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethae Pinksterkerk. Vrij- domweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzings dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelslr. 109. Zo. 9.30 en 17 uur: kand. L.W. Buys. Doopsgezin de Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. M.C. Postema. Evangelisch-Lutherse Gemeente. Vrijdomweg I .Zo. geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zo mer. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Glashouwcr, 17 uur: ds. Cazander, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanncskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. van Buircn, 19 uur: ds. Kerssen. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 en 17 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1, 9.30 uur: ds. van Nooij. Jehovah's getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, do. van 19 tot 20.45 uur. Jehovah's getuigen ge meente 'Souburg Vlissingen. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 13.30 tot 15.30 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste Da gen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker". Bonedij kestraat 165. Za. 9.30 uur: ds. W. Altink. Federatieve gereformeerde/hervormde wijkgemeente Lammeren- burg. De Schaapskooi, Papegaaienburg 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10 Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekzie kenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C. Harinck. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrou- wekerk. Singel (nabij Stadhuis), za. 10 uur: dameskoor, zo. 9.30 uur: jeugdkoor Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Ge meente Beréa. Openbare basisschool "De Stellepit", Kleiweg 1zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangelie Ge meente "Filadelfia". Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: sa menkomst. VROUWENPOLDER: Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Schoolstraat 9. Zo. 9 uur: leesdienst 14.30 uur: ds. Zomer. Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haak- weg. Za. 19 uur, zo. 10 uur. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, viering Heilig Avondmaal, 19 uur: afscheid Zondagsschool. ZOUTELANDE: Hervormde gemeente. Hervormde Kerk, Willibrordusplein 2. Zo. Rooms-Katholieke Kerk. Willibrorduskerk, Bosweg 1. Za.: 19 uur, zo. 10 uur. Do. 25 juni l/ni wo. 1 juli HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein I, tel. 37393. Zon dag tot 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23. tel. 64633. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandystraai 6, tel. 65498. Visites aan vragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: N. Kaptcyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184 - 61630. Zon- dag:M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184 - 61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SE ROOSKERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181 - 271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P.K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koude kerke, tel. 01185 - 1231. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, lel. 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.W.A. v.d. Heijden, Londensekaai 29, Middelburg, tel. 01180 - 12738. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Hummelen, Markt 69, tel. 12134. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Papegaaienburg, Papegaaienburg 21 - 26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: mevr. H. Kloni- pe. Doornenburg 91. tel. 71140. MIDDELBURG: mevr. J. Drijdijk, Grootmede 62, tel. 26045. Ingaande vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) in het he le weekend: mevr. C.J. Brink te Middelburg, tel. 01180 - 11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: grote huisdieren, tel. 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. W IJ K V ER PI .EEG K U NI) IG EN WALCHEREN-OOST, MIDDELBURG en ARNE MUIDEN: tel. 01180 - 14366. avonddienst van 17.30 - 22.30 uur. KOUDEKERKE, MELISKERKE, BIGGEKERKE, ZOUTELANDE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, OOSTKAPELLE, GRIJPSKERKE, VEERE, GAPINGE, VROUWENPOLDER. ZAND DIJK. SEROOSKERKE. SINT LAURENS: 01187 - 2333. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM GROOT- WELGEI.EGEN, Oostkapelseweg 4, 4353 EH SE ROOSKERKE. Dag en nacht voor opname en aanmel ding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01189 - 1302. OPVANGCENTRUM LEGER DES HEILS: Dr. Sta- vermanstr. 39-41, Vlissingen. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01184 - 12633. DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTEN BESTRIJDING: tel. 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOOR LICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184 - 18395.

de Faam | 1987 | | pagina 11