(q 1©J1 O 0 ftïl Ik© Dagboek van een waterbouwer De zeehelden Evertsen Goed Zeeuws Goed Rond Zeeland-land tussen ZeeënJ29r9Cf De Zee woont in ons huis De Nederlandse koopvaardijvloot in de Tweede Wereldoorlog deel 2 35 markt 51 4331 LK middelburg telefoon 01180-81137 Bij de boekhandel verkrijgbaar De ons omringende zee kan zo bijzonder vriendelijk zijn. Maar er zijn momenten dat hij zich in woede en vraatzucht op het zee-land werpt. Dan komen de waterbouwers in aktie. Eén van hen, Leen Becu, heeft vanaf 1946 een dagboek bijgehouden. Daarin volgen wij de strijd van niet alleen de waterbouwers maar ook van de samenleving tegen de zee. Een boeiend verhaal met beelden over strijd en verandering in de loop van de tijd. Zeeland heeft een rijke historie die waard is in herinnering te blijven. Maar ook het hedendaagse Zeeland mag er zijn. Een dynamische provincie. Waard om beschreven te worden. In woorden, foto's en tekeningen is de geschiedenis vastgelegd. In oorlogs- en vredestijd. In lief en leed. Volksgebruiken zijn beschreven en de schoonheid van de provincie is uitgebeeld. In boeken. Goed dat u het weet. Wie belangstelling heeft, wie weten wil wat er in het eigen Zeeland leeft kan informatie krijgen. De Zeeland-boeken van Den Boer Uitgevers geven u kijk op Zeeland. Zeeland bracht niet alleen zeelieden maar ook zeehelden voort. De verhalen over hen zijn romantisch. De strijd van de zeehelden Evertsen tegen Spanjaarden en zeerovers speelde zich af van Arnemuiden tot aan de Marokkaanse kust. De oorlog die zij voerden werd nog gekenmerkt door een zekere sportiviteit. Pieter van der Leeden beschrijft de ervaringen van de Evertsen zo, dat het lezen ervan een plezierige bezigheid is. Wie houdt niet van de historische verhalen van het boerenland en de humor van de waterkant? Zeeuwse volksverhalen van de schrijvers J. Vader, L.N. Huisman-Griep en L.A. Stofkoper geselecteerd in één bundel. Om zelf te lezen maar ook zeer geschikt om voor te dragen. Interessant en boeiend! André Oosthoek en Wim Riemens. Een eeuwenlange beslotenheid van op zichzelf staande gemeenschappen werd in 1953 met de stormvloed opengebroken. Het herlevende land werd ontsloten. Dammen en bruggen legden verbindingen tussen beslotenheid en openheid, tussen toen en nu. Goed om te weten hoe de stroomversnelling van de tijd zich ontwikkelde. Echte Zeeuwen vertellen in dit boek hun eigen verhaat. Vele illustraties. De schrijfster Tina Keller schetst in dit boek het fascinerend beeld van Walcheren 1944^46. Door onafgebroken bombardementen en binnenstromende watervloeden zag zij de Zeeuwse tuin ten onder gaan. Maar ook de moeizame herovering van het "verdronken land" na de bevrijding beschrijft zij als een opzienbarende gebeurtenis. Veel foto's verduidelijken de beschreven situatie. L.L. von Munching. In dit tweede deel van de Nederlandse koopvaardijvloot in de tweede wereld oorlog belicht de auteur een aantal perioden uit de strijd ter zee. In deze band is een zo volledig mogelijk beeld opgenomen van hetgeen zich in de oorlogsjaren afspeelde in "De West". Ook wordt aandacht geschonken aan de belangrijke rol van Nederlandse zeesleepboten bij de grootste invasie aller tijden in Normandië. dJ Dat is meegenomen juist met Vaderdag.... r den boer uitgevers

de Faam | 1987 | | pagina 17