in Midden Zeeland Zes maal schilderen in Scheldesmederij Veerse Dam-festival drie dagen muziek 't Beest brengt mengsel van rock en smartlappen Orgelconcert van Rutger van Mazijk Permanente expositie 'Zeeuwse' Roosevelts 11 juni - 17 juni EXPOSITIE FILM PODIUM Lezen De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. Excelsior concerteert in Ritthem Bekende soulband in Britannia Koormuziek in St. Jacobskerk Woensdag 10 juni 1987 DE FAAM - DE VLISSINGER Koor en muziek op Abdijterras Navo exposeert in stadhuis van Middelburg Met een boek terug naar het verleden De Wete: onzalig plan Do. 1 juni t/m wo. 17 juni of Postbus 5017 4330 KA Middelburg TIJDENS GOESE BINNENSTADSFEESTEN Continental Singers ook dit jaar in Goes De Goese Westerkerk is woensdag 15 juli weer de plaats waar liefhebbers van gospel terecht kunnen. Niemand minder dan de Continental Singers (and orchestra) zijn er dan om een swin gend en belijdend concert te verzorgen. De singers komen er met een choreografie en een sterk vernieuwd programma. The Continental Singers zoals ze vorig jaar onder meer ook in Goes waren te zien. Het is alweer voor de 25e keer dat de Continental Singers Or chestra een toernee maken door Europa. En voor de liefhebbers is dat steeds weer een uniek gebeu- Op het terras van het Abdijrestau rant in Middelburg concerteren zondag 14 juni het junioren- en seniorenorkest van het Middel burgs Muziekkorps samen met het Middelburgs Mannenkoor. Deze culturele verpozing onder wuivende boomtoppen begint om 11.30, mits... het niet regent. Bij ongunstig weer verplaatst het ge zelschap zich namelijk naar de Wandelkerk. De aanvangstijd blijft echter hetzelfde. De Brassband "Excelsior' uit 's- Heer Arendskerke en 'ONDA' uit Ritthem, beiden onder leiding van Rinus Kramer verzorgen zondag 14 juni een concert in de Neder lands Hervormde Kerk in Ritthem. Het muzikale programma luidt als volgt: They'll sing a welcome home (trad.), Chorale varié (Jan de Haan), Spelemeien (Jan van Nereijen), Partita (Jan de Haan), Sonatina (Kees Schoonenbeek), The new recruit (G. Southwell). Deze nummers worden gespeeld door ONDA. 'Excelsior' heeft de volgende nummers op het reper toire staan: Grimsby (Trad.), The great gate of Kiev (Moussorgsky in een bewerking van Howarth), Pastorale (Jan de Haan), Snow- don fantasy (Powell), every valley (Hempel) en Pomp and cir cumstances van Edward Elgar. Het concert begint om 19.30 uur. Onder het motto 'kerk binnenste buiten' wordt er in Vrouwenpol der ook dit jaar weer het Veerse Dam-festival gehouden. Het mu zikale gebeuren speelt zich voor namelijk af aan de zeekant van de Dam, achter Resto- Vrouwenpolder. Drie dagen lang, 21, 22 en 23 juli krijgen de bezoekers aan dat mu ziekfestival een gevarieerd pro gramma voorgeschoteld dat bestaat uit optredens van binnen- en buitenlandse artiesten waaron der Dan H. uit Amerika, Kevin Adrian uit Engeland en het Hoeksteen Combo uit Mid delburg. I ren. Dat komt onder meer omdat de groep elk jaar zijn bezetting vernieuwt, zowel qua aanpak, kleding, presentatie, programma als muziek. Hoewel deze formatie dus al een kwart eeuw door Euro pa toert, groeit de belangstelling nog steeds. Veertig zangers, zangeressen en instrumentalisten (allen rond de twintig jaar) zijn geselecteerd na ruim honderd audities. Dat ver klaart volgens de organisatie van het toernee ook het hoge niveau van de muziek die wordt ge bracht. In de loop van de jaren groeide de organisatie van één koor met één orkest uit tot - te genwoordig - zeventien groepen. Elke groep reist door de Verenig de Staten en door een ander deel van de wereld. En na een optel som blijkt dat vorig jaar 1200 concerten in meer dan 90 landen voor ruim een half miljoen men sen werden verzorgd. Naast de VS stonden de Continental Singers in Nederland en alle andere landen van West-Europa. Verder werden ook de Sovjet Unie, Panama, Pe ru, Kenia, DDR, Hongarije, Is raël en Indonesië bezocht. De Continental Singers brachten inmiddels negentien elpees op de markt en ook verzorgden zij tal rijke radio- en tv optredens. Kaarten voor dit concert zijn verkrijg baar bij de VVV's in Goes, Middel burg en Vlissingen. Wie vrijdagavond (12 juni) Bri tannia in Vlissingen bezoekt zal zich moeten overgeven aan een orkaan van Rhythm 'n Blues en Soul. Jimmy James and the Vaga bonds spelen daar dan vanaf 20.30 uur. Het is een alombeken- de en gewaardeerde soulband, die in 1965 als eerste het Europese continent liet kennismaken met dit genre muziek. Dat was in Oostende. Naast het muzikale gebeuren draait er iedere avond een film en staan er de nodige kramen zoals de 'kinder-, de Israël- boeken- en de Derde Wereldstand'. Uiter aard wordt er die dagen ook voor de inwendige mens gezorgd. De openingstijden van het festival zijn op 21 juli van 20 tot 23 uur en op 22 en 23 juli van 16 tot 18 en van 19.30 tot 23 uur. De organisatie van het Veerse Dam-festival is in handen van de kerken uit Serooskerke, Vrou wenpolder, Gapinge, Kamper land en Veere. De toegang tot dit festival is gratis. Ook 't Beest in Goes doet mee aan de Binnenstadsfeesten in die stad. Een aantal uiteenlopende optredens - van rock tot levenslied - heeft dit culturele jongerencen trum op zijn programma gezet op zaterdag 13 juni. Om 11.45 brandt het spektakel los in 't Beest. Een gelegenheidsband staat met covers in het rockidioom aange kondigd als 'try-out'. Sjolmord (hardcore) maakt haar debuut en 'Nederland en de Navo'. Die titel draagt de tentoonstelling in een deel van het stadhuis in Middel burg (Stadhuisstraat 1) die is te bezichtigen vanaf donderdag 11 juni. Deze expositie is een initia tief van de Atlantische Commissie in Den Haag. Deze commissie stelt zich tot doel vredes en veilig heidsvraagstukken in atlantische verband te onderzoeken en daar over voorlichting te geven. De vier grootste partijen vertegen woordigd in deze commissie. De expositie 'Nederland en de Navo' geeft inzicht in doel en functioneren van de Noord At lantische Verdrags Organisatie (Navo). Op zes dubbelzijdig ge bruikte panelen wordt voorts toe gelicht waarom Nederland Navo- lid is en waarin de Navo zich on derscheidt van zijn Oosteuropese tegenpool, het Warschaupakt. En wie na de expositie nog leergierig is, kan voorlichtingsmateriaal meenemen. De expositie is op werkdagen te zien tussen 8 en 12.30 uur en 13.30 tot 17 uur. Bach, Schubert en Palestrina zijn componisten van wie werk op het programma staat bij het koorcon cert op zaterdag 13 juni in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Voor de uitvoering tekenen het interkerke lijk mannenkoor 'Comt nu met Sangh' uit Middelburg en het ge mengd koor 'Eén in geest' uit Se rooskerke. Voor het solistische deel zorgt de sopraan Willy Fey- tel. Iman Zwarte bespeelt het or gel. Ook de organist neemt enkele solistische werken voor zijn reke ning en hij zal de samenzang be geleiden. Het concert begint om 19.30 uur. The End speelt een mengsel van stijlen. Dig the Gravesis is van plan die zaterdag de zaal plat te spelen. Alle bands spelen voor ei gen publiek. De topper die dag is 's middags gepland. Dan komt het Rotter damse duo De Berini's op het po dium. Het speelt een eigentijds repertoire van eigentijdse smart lappen op een humoristische manier. Jos Voet, directeur van het mu seum voor hedendaagse beelden de kunst in Gent opent zaterdag 20 juni in de voormalige Schel desmederij (hoek Walstraat) in Vlissingen de tentoonstelling 'Zes maal schilderen'. Deze tentoonstelling omvat 48 re cente olieverf/acryl-schilderijen van de exposanten Klaus Kröger (Hamburg), Wolfgang Finck (Hamburg), Gilbert Swimberghe (Brugge), Philippe Vandenberg Het tweede concert van de zomer avondserie die in de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt gehouden vindt plaats op dinsdag 16 juni en het orgel wordt deze keer bespeeld door Rutger van Mazijk. Van Mazijk studeerde in Rotter dam piano en orgel, vervolgde zijn opleiding bij Feike Asma, gaf vele concerten in binnen- en bui tenland en maakte diverse radio- en plaatopnamen. Voor orgel be werkte Van Mazijk een groot aan tal liederen, waarvan de meeste werden uitgegeven. Voor wie het nog niet wist: in het provinciehuis (Abdij Middelburg) is een permanente tentoonstelling ingericht over leven en werk van drie Roosevelts: de president The odore Roosevelt (1858-1919), pre sident Franklin Delano Roosevelt (1884-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). De expositie is ondergebracht in het Roosevelt Studiecentrum in Middelburg. Het is vernoemd naar die familie omdat algemeen wordt aangeno men dat deze haar wortels heeft in Theodore Roosevelt (Gem), Marina Plug (Hilversum) en Tomas Rajlich (Den Haag). Vanuit de deelnemende landen is steeds gekozen voor een expressi onistische en fundamentele schil der. De tentoonstelling wordt be geleid door een catalogus, die een nadere toelichting geeft over de achtergronden van waaruit de schilders hun werk maken. De tentoonstelling is te bezichti gen tot en met 1 augustus, dage lijks van 11 tot 18 uur'en is op maandag gesloten. Het programma dat Van Mazijk in Middelburg zal uitvoeren luidt: Concerto in d, Antonio Vivaldi; Sonate in E, Festing; Variaties over het 'Vater unser' uit Sonate 6, F. Mendelssohn; Piece heroi- que, Franck; Allegretto, Guil- mant; Toccata, Andriessen. Het concert wordt besloten met een tweetal bewerkingen van Jan Zwart, waarvan tot slot Finale over Gez. 173. Het concert begint om 20 uur. Zeeland, het plaatsje Oud- Vossemeer op het eiland Tholen. Het doel van het Studiecentrum is om kennis te verbreiden en onder zoek te bevorderen over de 20e- eeuwse Amerikaanse geschiede nis. Het centrum functioneert als bibliotheek en documentatiecen trum voor iedereen: wetenschap pers, scholieren maar ook voor mensen die gewoon meer over de USA en haar geschiedenis willen weten. In het Studiecentrum is naast een expositieruimte ook een audiovi- Eleanor Roosevelt Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184 - 12260. Grand theater Goes, Singelstraai 5A, tel. 01100 - 15165. Filmtheater Meccano, Pauw poort 3, tel. 01180 - 33414 (reser veren alleen tussen 19 en 20 uur). Filmtheater Electro, Kousteense- dijk 7, tel. 01180 - 30235 (reserve ren alleen tussen 19 en 20 uur). DONDERDAG 11 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color of money' 20 uur. Meccano Middelburg 'Vroeger is dood' 20.30 uur. Electro Middelburg 'The room with a view20.30 uur. VRIJDAG 12 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 21.30 uur. Alham bra II Vlissingen 'Platoon' 19 uur. Grand Theater Goes 'Over the top' 19 uur. 'The color of mo ney' 21.30 uur. Meccano Mid delburg 'Vroeger is dood' 20 uur. 'Easy Rider' 22.30 uur. Electro Middelburg 'The room with a view' 20.30 uur. ZATERDAG 13 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 19 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Over the top' 19 uur. 'The color of money' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Vroeger is dood' 20 uur. 'Easy Rider' 22.30 uur. 'Peter Pan' 15 uur. Electro Middelburg 'The room with a view' 20.30 uur. ZONDAG 14 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 14 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen 'De Speur neuzen' 14 uur. 'Platoon' 19 uur. Grand Theater Goes 'De nieuwe troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 uur. 'The color of money' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Vroeger is dood' 20.30 uur. 'Pe- ter Pan' 15 uur. MAANDAG 15 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color of money' 20 uur. Meccano Middelburg 'Anne Trister' 20.30 uur. Electro Middelburg 'The room with a view' 20.30 uur. DINSDAG 16 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color of money' 20 uur. Meccano Middelburg 'Anne Trister' 20.30 uur. WOENSDAG 17 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Police Academy 4' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Platoon' 20 uur. Grand Theater Goes 'The color of money' 20 uur. Meccano Middelburg 'Anne Trister' 20.30 uur. 'Peter Pan' 15 uur. Electro Middelburg 'The room with a view' 20.30 uur. suele afdeling. Deze afdeling staat tevens ten dienste van het bureau voorlichting van de provincie. Uniek filmmateriaal uit de Ame rikaanse crisisjaren en de Tweede Wereldoorlog zijn trotse bezittin gen in de collectie. De openingstijden van het Roosevelt Studiecentrum zijn: de expositie: woensdag en donderdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. De biblio theek is op dezelfde dagen open van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur, maar is ook op afspraak op an dere dagen toegankelijk. De film wordt alleen op afspraak voor groe pen vertoond. Franklin D. Roosevelt VRIJDAG 12 JUNI Jimmy James The Vage- bonds, Amerikaanse 60-er jaren soulgroep, Britannia, Vlissingen, 20.30 uur. ZATERDAG 13 JUNI Popgroep 'The Chicken Fami ly', 't Beest Goes, 22 uur. Koorconcert, St. Jacobskerk, Vlissingen, 19.30 uur. Binnenstadsfeesten, 11.45 uur: Band Try-out, Sjolmord, Misty Basement, The End en Dig the Graves, 16.30: De Berini's, 22 uur: The Chicken Family, 't Beest, Goes. ZONDAG 14 JUNI Brassband "Excelsior" en brassband "O.N.D.A." o.l.v. Ri nus Kramer, Ned. Hervormde Kerk Ritthem, 19.30 uur. Concert, Abdij, Middelburg, 11.30 uur. (Bij slechte weersom standigheden in de Wandelkerk, onder de toren). DINSDAG Tb JUNI Orgelconcert van Ruiger van Mazijk, Nieuwe Kerk Middel- burg, 20 uur. Waarom vinden mensen lezen leuk? Een van de redenen is dat je al lezend jaren kunt overbruggen en zo kunt spelen met de tijd. Dat gebeurt bijvoorbeeld in het boek Vlucht naar het vaderland van Telma Kolmus-de Vink. Telma Kolmus is vóór de laatste Wereld oorlog geboren op Java en ze ver lek in dit boek het verhaal van haar jeugd voor haar kinderen en kleinkinderen die haar en hun va derland jiiet hebben gekend. Ze beschrijft haar jeugd, de Japanse bezetting en de jaren daarna, en ze doet dat soms met humor, vaak ook verbitterd en kritisch. Voor mensen die hun wortels in Indonesië hebben is dit een erg belangrijk boek. Uitgave Moes son - Den Haag. Waarom schrijft een oud verzetsman veertig jaar na de oor log een boek over de Wacht bin nen de dijken, het verhaal van het verzet in en om de Haarlemmer meer? Het antwoord geeft Cor van Stam zelf: omdat het beest van toen niet dood is. Daarom vertelt hij in dit boek de geschie denis van de Haarlemmermeer- ders in de oorlog. Een streek waar 3600 onderduikers zijn opgevan gen. Waar het verzet uitstekend was georganiseerd en er dank zij "goede" politiemensen, tijdig werd gewaarschuwd voor huis zoekingen. Waar 700 jonge men sen een goed getraind verzetsle ger! je vormden. In het boek van Cor van Stam vullen foto's, documenten en krante-artikelen het relaas aan van de man die in dat verzet zelf een belangrijke rol heeft gespeeld. Uitg. de Toorts in Haarlem. Prijs 34,90. Ook in Voetstappen langs de vloedlijn speelt de herinnering een grote rol. Het boek is geschreven door de Amerikaanse schrijfster Iris Rainer Dart. In 1951 ontmoe ten twee meisjes elkaar 'op het strand van Atlantic City. Cee Cee en Bertie sluiten een vriendschap en die blijft ook als Cee Cee's droom uitkomt en ze een gevierde ster wordt. Bertie kiest voor de geborgenheid van het huwelijk. Door verdriet en teleurstelling heen houdt hun vriendschap stand. "Voetstappen langs de vloedlijn": een roman als het le ven zelf: hard, humoristisch, droevig, dwaas en ontroerend. Uitg. Holkema Warendorf - Houten. Prijs 29,50. Hel periodiek De Wete van de Heemkundige Kring Walcheren besteedt aandacht aan het onge val van het ramschip Schorpioen, ruim honderd jaar geleden. Het stevige ramschip werd toen de grond ingeboord - eigenlijk ge ramd - door het sleepbootje Her cules. M.C. van Doorn, luitenant ter zee le klas dook een krantebe- richt op over de aanvaring in 1886 uit de archieven. J. Poppe gaat in de uitgave in op de arbeidsomstandigheden van de dienstbodes in vroegere tijden en W.P. Röose verhaalt over de eer ste brandspuit in Oost-Souburg. De Heemkundige Kring wil zich niet mengen in het rumoer rond de verbouwing van de Statenzaal in het Abdijcomplex. De kring wil niet als actiegroep optreden. Wel noemt ze het plan 'onzalig'. De Wctc is voor leden van de Heem kundige Kring. Een lidmaatschap in clusief abonnement kost 17,50 per jaar. ARNEMUIDEN Surf hotel "Het Veerse Meer" (Oranjeplaat). Rien Baauw, olie verfschilderijen en aquarellen. Dagelijks geopend. HOOGELANDE Kapel van St. Maarten (Expositie ruimte) Coralie Bohncke, olie verfschilderijen, portretten en mi niaturen. Dagelijks van 14 tot 18 uur. MARIEKERKE Raadszaal Mariekerke (Melisker- ke). Foto's de Korenmolen 1801. Ma. t/m vr. van 9 tot 16.30 uur. MIDDELBURG Balans 17. Barbara Jean, struc tuur in balans. Opening za. van 16 tot 18 uur. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Abdij. An ge Leccia en Patrick Raynaud, installaties. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. T/m zo. Balans. Leerlingen van Peter de Jong, beeldhouwwerk. Ma. t/m za. van 11 tot 16 uur. Galerie Dauvillier (L. Noordstr. 56). Gera Dauvillier en Wim Va der, schilderijen, thema bloemen. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uut\ Galerie Montparnasse (Rei gerstraat I) Klaus Böttger, etsen en litho's. Opening vr. van 19 tot 22 uur. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gorstraat 48). Wim Vader, schilderijen: landschap, zeegezicht en abstrakt. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32). Piet Rijken, schil derijen. Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22. Vera Galis, metalen projekten en Vanita Noest, tekeningen en ob- jekten. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstraat 9). Schil derclub van A ndries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (St. Pieterstraat 42). Historische ambtskostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Rabobank (Langeviele 49). Ineke Otte, wand- en ruimtelijke objek- ten. Ma. t/m vr. van 9 tot 16 uur, do. van 19 tot 20 uur. De Vleeshal (Markt). Alain Flei scher, installatie. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. T/m zo. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7). Zeeland en het konings huis 1909-1987. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. T/m za. Zeeuws Museum (Abdij 3). "Aanwinsten". Cultuur en na tuurhistorische objekten, evenals archeologische vondsten. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Kasteel Westhove (Duinvlietweg 8). Han Koster, collages en schil derijen. Dagelijks van 11 tot 16 uur. Zeeuws Museum (Duinvlietweg 6). "Aai eens een krokodil", de huid van dieren en mensen, tevens Instituut voor Natuureducatie en "Natuur en landschap van Zee land". Dagelijks van 10 tot 17 uur. VEERE Grote Kerk (Oudestraat 26). 'De historie en het heden van Veere'. De aanleg van het kanaal door Walcheren', met reprodukties van de fotograaf Preuninger (ca. 1873). 'De conservering van de kerk'. 'Boerenwagens van de Zeeuwse inspan'. 'Het ontstaan van het Zeeuwse kleilandschap'. 'De muskusrat en zijn bestrijding' en 'Schilderijen: "Land en Wa ter". Dagelijks van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 25). Fred L. Maandag, aquarellen en tekeningen in gemengde technie ken. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Tevens klederdrachtmutsen uit de verzameling van mevrouw Eva de Kam-de Feijter en zilveren broekstukken uit particulier be zit. Op de scheeps- en visserijzol der enige scheepsmodellen uit de 17e eeuw van Marinus Schram. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di., wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.30 uur. Foto Dert (Nieuwendijk 35). 'Fo to van vroeger'. Openingstijden als winkel. Stedelijk Museum (Bellamypark 19). Kees Gorter, schilderijen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Tot za.

de Faam | 1987 | | pagina 7