Hit'm or lose Waterrecreatie in Zeeland Neeltje Jans unjHmvmop PAo^^^m KUNSTSTOF weikoop Met Weikoop hebt u plezier in elk karwei 30.00Q, m3 gebroken puin voor 15,95 13,90 8,95 18,95 9,50 19,50 39,50 3,95 00 |l 11,95 BIREC bik sloopwerken b.v. haprq anti-inbraakfolder DE JAGER IJZERHANDEL DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 10 juni 1987 COMMISSI US In de loop van deze week worden duizenden waterrecreatie- kranten verspreid in Zeeland. Campings, hotels, pensions, VVV-kantoren, visaasverkooppunten, jachthavens, gemeen ten, waterschappen, ANWB-kantoren en andere met de re creatie verwante bedrijven krijgen de folder ter verspreiding onder hun gasten en klanten. Zwemmen Varen Plankzeilen Sportduiken Sportvissen Pijlerdam Vanaf nu te leveren vanaf Goes graderingen en prijzen op aanvraag. J. Roggeveenstraat 99, Goes tel. 01100-16804/01805-3060 ZONNEBANKEN EN ZONNEHEMELS S 01102-2610 Ga nog vóór de vakantie naar uw dealer, de Anti-Inbraak Specialist. Vraag om A .p. V de gratis NIEUWBOUW - RENOVATIE J.K.de BRUIJNE DOKAT wdb$|i Een nieuwe fiets dit jaar? Cera de fietsspeciaalzaak Aluminium ladder Voldoet aan de laatste eisen van de Warenwet. 2 x 14 sporten, uitge schoven lengte 6,50 m. van: 439,- QQO voor: óZ// Ladderhulp Handig hulpmiddel, simpel te bevestigen aan de ladder, van: 17,95 Opbergkastje 12-delig, kleur blauw met trans parante bakjes, van: 17,95 Afdekzeilen Sterke lichtgewicht dekzeilen voor velerlei toe passingen. Kleur groen: 2x3m van: 10,95 voor: 3 x 4 m van: 21,50 voor: Kleur oranje: 4 x 6 m van: 45,- voor: Kwasti nette Uw verfkwast altijd schoon, soepel en klaar voor gebruik. 8 plaatsen. Klusbox Fischer. 2-vaks kunststof draagbak, kleur rood. Pluggenbox Fischer. Met 300 pluggen. Hobbymes Met 3 mesjes. Nu: m van: 15,10 voor: Prijzen zijn inclusief BTW en geldig tot en met 20 juni. Middelburg, Kleverkerkseweg 53a, tel. 13759 ABDIJ sife. IEUWS The Juke Joints speelden in Zierikzee voor Hit'm or lose. Er zijn nog twee voorronden te gaan in het popconcours Hit'm or lose om de aanmoedi gingsprijs Jong Zeeuws Talent van de provincie, groot vijfdui zend gulden. Zaterdag 13 juni treden in De Stenge in Heinkenszand op The Joint Oasis, Dasjan, Final Treat en Sylent Green. Aanvankelijk zou deze ronde worden gehou den in De Klomp in Ovezande, maar de optredens zijn nu dus in De Stenge in Heinkenszand. De laatste voorronde wordt donderdag 18 juni gespeeld op Plein 40 in Middelburg. Het gaat hier om openluchtoptredens van Scarlett O'Hara, The IMoise, Dust, Ironie en Tenderfoot. In Middelburg valt Hit'm or lose samen met de braderie. Allebei de ronden beginnen om half negen 's avonds. Inmiddels is de jury benoemd voor het popfestival Hit'm or lo se -onderdeel van Rythm and Booze - op 30 juli in het Nolle- bos in Vlissingen. Het gaat om Kees den Hoed, docent aan de Zeeuwse Mu ziekschool, bassist in de Rob de Nijs-band, contr.abassist in het Zeeuws Orkest en studiomusi cus, Hans van den Heuvel, re dacteur van de muziekkrant Oor, Peter Clement van de stichting Popmuziek Nederland en Vara's Popkrant, Bert Blan ken van NOS-Praten over mu ziek en mede-organisator van "Latent Talent" in Paradiso, Amsterdam, Ad Boonman van Klomppop en Ron Konings, studio-eigenaar en producer. Technisch voorzitter van de jury Maandag 15 juni vergaderen drie statencommissies. Begon nen wordt met de commissie voor welzijn om 10.00 uur. De automatisering bij de Zeeuwse Bibliotheek en subsidies voor de opleiding van jeugdige leden van harmonie-, fanfare- en brassgezelschappen en voor de uitgave van een boekje over pelgrimstekens die in Zeeland zijn gevonden staan op de agen da. Het draaiboek Gezondheid en ouder worden van de DGD en het ontwerp-spreidingsplan bejaardenoorden komen ook ter sprake. De vergadering van de commis sie voor waterstaat en verkeer begint om 13.30 uur. De over- is Klaas Overdam van de Cultu rele Raad Vlissingen. De bedoeling is de winnaar van het popfestival op 30 juli be kend te maken en de aanmoedi gingsprijs op dat tijdstip symbo lisch uit te reiken. Gedeputeerde G. de Vries- Hommes van cultuur zal de offi ciële uitreiking van de prijs ver zorgen op een nog nader te be palen datum in september. Voorzien wordt namelijk, dat de winnende groep niet voldoende tot haar recht zal komen tijdens de drukte van het Popfestival in het Nollebos. eenkomst tussen het rijk erf de provincie over de exploitatie van de Westerscheldeveren is onderwerp van bespreking, evenals de ruiling van wegen tussen de twee overheidsin stanties. De jaarstukken 1986 over de Zeelandbrug, de Westerschelde Oeververbin ding en de Stichting Economi sche Ontwikkeling Zeeland ko men ter tafel. Een krediet voor een asfaltlaag op de weg Mid- delburg/Sint-Laurens en het onttrekken aan het openbaar verkeer van een deel van de Ja- cobadijk, de Vredenhofweg en de Baas Huisweg in Wissenker- ke staan verder op de agenda, alsook bijdragen in de aanleg van fietspaden. De commissie economische za ken besluit het vergaderschema die dag, te beginnen om 16.00 uur. De commissieleden praten over de instelling van een toeristisch-recreatief ontwikke lingsfonds en een bijdrage uit dat fonds voor een fietspad aan de zuidkant van het Veerse Meer. Ook komen bijdragen uit het fonds bijzondere voorzienin gen aan de orde. De verga derstukken van de havenschap pen Vlissingen en Terneuzen staan op de agenda met voor Vlissingen de uitbreiding van de Bijleveldhaven. Vrijdag 1 9 juni vergadert de sta tencommissie voor bestuursza ken en wel om 9.30 uur. Alle punten, die in de commissiever gaderingen op 1 5 juni aan de or de komen, staan ook op de agenda voor de commissie bestuurszaken. Alle commissievergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. De bijeenkomsten zijn belegd in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Geprobeerd wordt volgend jaar bij het werkeiland Neeltje Jans de drooglegging van de pijlerpolder uit te voeren. Het is van belang, dit onderdeel uit het totale project Neeltje Jans - in de monding van de Oosterschelde- met spoed uit te voeren. Tijdens de werken aan de stormvloedkering kwamen jaarlijks tussen de drie- en vierhon derd duizend bezoekers naar Neeltje Jans. Om die vaart er in te houden en nieuwe bezoekersgroepen aan te trekken, moet de aan trekkelijkheid van Neeltje Jans behouden blijven. Waterrecreatie in Zeeland 1987 heet de folder officieel. Infor matie wordt verstrekt over zwemmen, varen, plankzeilen, sportduiken en sportvissen. Per onderdeel is steeds een apart hoofdstukje opgenomen. Vast element in de waterrecrea- tiekrant is de kaart met daarop vermeld de zwemwaterkwali teit in Zeeland. De kwaliteit wordt aangeduid met verschil lende kleuren. Blauw heeft de betekenis van een goede kwaliteit van het wa ter. Groen geeft aan, dat de bacteriologische kwaliteit goed is, maar dat het doorzicht en/of de zuurgraad van het water niet aan de norm voldoet. Rood be tekent onaanvaardbaar zwem water. Dat komt overigens niet voor. Gele zones duiden op kustwater, dat niet als zwem water in gebruik is, zoals het water voor Vlissingen-Oost en het oostelijke deel van de Westerschelde. In de Pas van Terneuzen is de zwemwater kwaliteit wel aanvaardbaar, maar gezien de scheepvaart ter plekke wordt het niet verant woord geacht daar te zwemmen. Provinciale waterstaat, rijkswa terstaat en de technologische dienst van de Zeeuwse water schappen hebben de metingen verricht en de monsters onder zocht. De normen, die gelden, zijn gebaseerd op de wet veront reiniging oppervlaktewateren en de wet hygiëne veiligheid zwemgelegenheden. In het hoofdstukje met de titel "zwemmen" wordt verder aan dacht besteed aan de vlaggen Dat hebben gedeputeerde sta ten - het dagelijks bestuur van de provincie - geschreven aan de staatssecretaris van econo mische zaken en de minister van landbouw en visserij. Beide bewindslieden beheren gelden voor de recreatie en aangezien Neeltje Jans een van de speer punten op Zeeland's recreatief gebied is hebben gs hen geïn formeerd over de stand van za ken rond het project, dat is ont'- wikkeld door een groep mensen onder aanvoering van Louis van Gasteren. De pijlerpolder moet worden ge realiseerd door de reservepijler, die nu voor het grootste deel onder water staat, weer volledig in het zicht te krijgen. Dat kan door de pijler in een polder te zetten, waardoor weer een si tuatie ontstaat als ten tijde van directe visserijen, een consent is nog wel nodig. Het vissen met twee fuiken is inmiddels gebonden aan algemene wette lijke bepalingen. Het gebruik van meer dan twee fuiken is verboden. en borden, die langs de Zeeuw se stranden worden gebruikt, bijvoorbeeld wanneer een ver dwaald kind bij de strandpost is gebracht of wanneer het verbo den is met luchtbedden of ande re drijfvoorwerpen in het water te gaan. Voor degenen die hun tijd va rend op de Zeeuwse wateren doorbrengen, worden wenken gegeven over hetgeen zoal aan boord moet zijn en over wat te doen bij het passeren van de be roepsvaart. Schippers wordt er verder op gewezen, dat zij ver plicht zijn de aanwijzingen van sluis- en brugwachters op te volgen. Ook plankzeilers wordt gewe zen op hun rechten en plichten op het water. Zo is het surfen tussen zonsondergang en zons opgang verboden en als er bin nen betonde of bebakende vaargeulen beroepsvaart nadert dient een plankzeiler zich daar verre van te houden. Sportduikers moeten in Zeeland de beschikking hebben over een duikvergunning, af te geven door de provincie. De vergun ning is vijf jaar geldig. Het is ook mogelijk ontheffing van de ver gunningsplicht te krijgen. Zo'n ontheffing geldt dan voor vier dagen. In de krant is vermeld waar de persluchtvulstations in Zeeland zijn en wat moet worden ge daan bij ongevallen. In twee schema's wordt aange geven welke papieren sportvis sers nodig hebben alvorens zij op of aan het water hun hobby gaan uitvoeren. Het vissen met vast vistuig is niet meer gebon den aan een vergunning van de Waterrecreatie rond de storm vloedkering in de Oosterschelde is in zijn algemeenheid verbo den. Rijkswaterstaat heeft een vaarverbod ingesteld van een kilometer, gerekend vanuit de pijlerdam. Op ongeveer twee kilometer vanuit de kering - aan beide zij den - is de zone met veilig - heidslijnen (tonnen) gemar keerd. Overigens zijn ook de an dere vormen van watersport in de monding van de Ooster schelde verboden. Na deze week is de waterre- creatiekrant in de hele provincie op de VVV-kantoren, bij cam pings, jachthavens en andere recreatieve adressen gratis ver krijgbaar. Ook is de krant dan aan te vra gen via het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middel burg, 01180 - 31400. de werken - in de bouwputten. De kosten van het droogzetten van de pijler zijn begroot op 1 5 miljoen gulden. Op het ministe rie van verkeer en waterstaat wordt aan de technische voor bereiding van het droogzetten van de pijler gewerkt. Als het werk is geklaard, be schikt Neeltje Jans over een polder van vijftien meter bene den NAP met daarin een pijler van 46 meter hoogte, vijftig meter lengte en aan de voet een breedte van 25 meter. Op het ogenblik wordt onder zocht of de polder kan worden beheerd door een op te richten nv Neeltje Jans met de provin cie en de gemeente Veere als aandeelhouders. Het rijk zou als adviseur in de naamloze ven nootschap kunnen meedoen. De nv zou de voorwaarden moeten scheppen, waarop het voor het bedrijfsleven aantrek kelijk wordt activiteiten in de polder te ontplooien. Er wordt nu al met belangstellenden uit deze sector onderhandeld en re sultaten daarvan worden dit na jaar verwacht. Voor het zover is willen gs met de bewindslieden van gedachten wisselen over de financiële kant van de zaak en vooral de medewerking daarin van de kant van het rijk. Voor de andere onderdelen van de inrichting van Neeltje Jans wordt gewerkt aan nader on derzoek naar de financiële en commerciële haalbaarheid. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 RECHTSTREEKS UIT EIGEN FABRIEK, GOEDKOPER KAN HET NIET! HOLLAND B.V Jufferswegje 12 Kapelle-Biezelinge (Zld) De eigenschappen kent U velen kennen reeds onze PRIJS ook in hout en aluminium Kozijnen Ramen Deuren Rolluiken Schroten Rabatdelen Serre 's Schuifpuien Heeft u bouwplannen en wilt u vrijblijvend offerte efi advies door aannemer. Stuur even een briefje met alleen uw naam, adres, postcode/woonplaatsen uw telefoon nummer, in een open enveloppe /.onder postzegel aan: ANTWOORDNUMMER 619-4330 WB MIDDELBURG of bel 01180 -36037 en wij doen de rest... ALLE OFFERTES EN ADVIEZEN ZIJN VRIJBLIJVEND Als U er langer mee wilt doen knabbeltjes voor de kat 2 pakken, nu slechts f 5,95 Brielle - Slagveld 2. tel (01810) 13888 Dinteloord - Havenweg 71. tel. (01672) 3206 Middelburg - Kleverskerkseweg 53. tel. (01180) 13759 Oud Beijerland - Julianastraat 43, tel (01860) 12259 Numansdorp - Ri|ksstraatweg 48. tel. (01865) 1495 Vraag eens advies bij de vakman." Wij etaleerden de nieuwste modellen Gazelle en Sparta fietsen. Fietsen passend in deze tijd, modern-licht sterk en toch solide. Tel. 01105-1638 Molendijk 24 's Heerenhoek W E L K O O P GROTE GROENE VAKWINKEL ACHTER DE HOUTTUINEN 12 - MIDDELBURG - TEL. (01180) 3 3011 ijzerwaren - bouwbeslag - gereedschappen - bouwelementen

de Faam | 1987 | | pagina 13