Statistisch jaarboek Huisvuil Kantoren dicht Werk in uit voering Hollandse nieuwe Bestemmingsplan Nieuwe wethouder Sportuitwisseling Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Week Vervoersvoorzieningen II. Gemeentelijke Sociale Dienst DE FAAM Woensdag 3 juni 1987 "Tafeltje Dekje" Doorzetting herstel Bouw en verbouw Scholen Recreatie en beleid Werkgelegenheid Bevolking en woningbouw Autovervoer voor derden Taxivervoer Eigen bijdrage Statistisch jaarboek 1986 Verliefd op Middelburg Politiek Verantwoording >orhetooci van de Lange Jan "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De- maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 8 tot en mei 13 juni 1987 maandag rundergehakt, andijvie, aardappelpuree dinsdag rundvlees, sperziebonen, aard appelen woensdag karbonade, spinazie, aard appelen donderdag kipkerrie met rijst vrijdag Saucijsjes, rode bietjes, aard appelen zaterdag wat de pot schaft Economische Ontwikkeling Hel huis- en grofvuil in c!e wijken van maandag 8 juni zal worden opgehaald op woensdag 10 juni. Het huisvuil van dinsdag 9 juni wordt op woensdag 10 juni op gehaald. Het huisvuil van woensdag 10 ju ni wordt op donderdag 11 juni opgehaald. Het huisvuil van donderdag 11 ju ni wordt op vrijdag 12 juni op gehaald. Op maandag 8 juni en dinsdag 9 juni (Pinksteren) zullen alle ge meentelijke kantoren gesloten zijn. Alleen het kantoor van de afdeling Burgerzaken aan de Stadhuisstraat 2 zal op dinsdag 9 juni tussen 9 en 10 uur geopend zijn voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden. De Jodengang is afgesloten voor alle verkeer in verband met her straten en rioleringswerk zaamheden. Ook de Sint Jorisstraat is afgeslo ten voor alle verkeer in verband met herstraten. Het herstraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraat en de Langeweg zal enkele maanden duren. Er zal tijdelijk één rijbaan worden afgesloten. De Schujffelstraat is afgesloten voor alle verkeer in verband met herstraten. Wegens het aanleggen(verhogen) van een fietspad tussen het slat ion en de Schroebrug zal er tijdelijk één rijstrook worden afgesloten. Eén van de belangrijkste ontwikkelingen in 1986 was de voorbe reiding voor de invulling van hel Maisbaaigebied, na het vertrek van de Vitrite-fabriek naar het industrie-terrein Arnestein in 1985. In 1985 was reeds een "streefstructuur" voor een optima le invulling van dit gebied vastgesteld. Deze streefstructuur werd gewijzigd n.a.v. voorstellen om de uitbreiding van de jachthaven op een andere plaats te realiseren. De verbetering en uitbreiding van de jachthaven geschiedt door Aannemersbedrijf Osseweijer Oude Tonge B.V. in het kader van de zgn. terugploegregeling. De Combinatie Maisbaai, een gelegenheidscombinatie van Bouwbedrijf De Delta en de Walcherse Bouw Unie, kreeg van het college een half jaar de gelegenheid een totaalplan voor de invulling van het gebied voor te bereiden. De Combinatie Mais baai werd hierbij geadviseerd door Ingenieursbureau Oranje woud B.V.. Er werd d.m.v. een advertentie een onderzoek ge houden naar de interesse om de diverse categorieën woningen te betrekken. De Amsterdamse architect Aldo van Eijck werd aangesteld als supervisor. De architecten Paul de Ley, Lucien Lafour en Rik- kert Wijk kregen de opdracht tot het opstellen van het invul lingsplan van het Maisbaaigebied met als leidraad de streefstructuur. Naast de ontwikkelingen rond het Maisbaaigebied was ook de door zetting van het economisch her stel van belang, tot uiting komend in de verkopen van industrie- grond en gerealiseerde uitbreidings- en nieuwbouwplan- nen op het industrieterrein Ar nestein. In 1986 werden t.b.v. uit breidingen of nieuwe vestigingen eerste palen geslagen voor onder meer de volgende bedrijven: Car- lier Tours, Schildersbedrijf De Cock B.V., Drankenhandel De Vlieger-Verdonk B.V. en de Agrarische Unie/De Vulkaan. Verder werd in 1986 feestelijk ge opend het nieuwe kantoor en cur suscentrum van Chrompack Ne derland Verkoop B.V. en de nieu we vestiging van Tonnie Leijnse B.V.. Voorts waren er nog de vestigingen en/of uitbreidingen van de volgende bedrijven op Ar nestein: Herstaco B.V., S.K.S.- Piping, F. Dekker B.V.., Cebeco- Zuidwest, L. Timmerman en Zo nen B.V., Versluis en Willeboer Glas B.V. en Fa. Sturm en Dek ker. Ook bij de detailhandelsbe drijven in Middelburg deden zich verhuizingen erf nieuwe vestigin gen voor. Van der Hooft Installa ties vestigt zich aan de Lange Gee- re, Sportschool "Be Fit" aan het Domburgs Schuitvlot en Choco laterie A.J. Burger in de Korte Delft. Het geheel heringerichte winkelerf van de Segeersstraat werd heropend en er werden plan nen ontwikkeld voor de verbete ring en verfraaiing van de Gra venstraat. De sloop t.b.v. de nieu we Prijsslag-vestiging aan de Blauwedijk ging van start en de bouwvergunning voor een nieuwe Albert Heijn-vestiging aan de Markt werd afgegeven. Moret en Limpberg Registerac countants en Moret Gudde Brink man Belastingadviseurs openden een kantoor aan het Damplein. De A.B.N.- en de A.M.R.O.- bank, beide gevestigd aan de Markt, werden heropend na ver bouwingen. De Rabobank open de haar nieuwe kantoor in het winkelcentrum Dauwendaele. De Nederlandsche Bank kondigde aan haar vestiging in Middelburg op termijn te moeten sluiten. Naast deze opheffing op termijn werd in 1986 steeds duidelijker dat verschillende in Middelburg gevestigde rijksdiensten te maken zullen krijgen met reorganisaties, bezuinigingen en afslankingen, wat in de toekomst onvermijde lijk ten koste zal gaan van de werkgelegenheid bij deze rijks diensten in Middelburg. Desalniettemin werd de bouw gestart van het Rijkskantoor in de Geere (voor o.a. Rijkswaterstaat en de Milieu-inpectie) en werd er begonnen met de nieuwbouw van de huisvesting voor de komst van het Regionaal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (R.I.M.K., afkomstig uit Goes). De Abva/Kabo besloot haar dis trictskantoor in Middelburg te sluiten. Verandering van huisvesting deed zich ook voor bij de Vereeniging Kinderzorg (Rouaansekaai), het Regionaal Educatief Centrum (Damplein) en de Stichting Wel zijn voor Ouderen Middelburg (Molstraat). De eerste paal werd geslagen voor de nieuwbouw van het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Sint Sebastiaanstraat en geopend werden het Roosevelt Studie Centrum in de Abdij en de gezamenlijke huisvesting van ze ven Zeeuwse instellingen op sociaal-cultureel- en maatschap pelijk gebied aan de Roozenburg- laan. Verder werd de Schouwburg heropend, die, na een felle brand eerder dit jaar, bijna een half jaar dicht geweest was in verband met herstellingswerkzaamheden. Op het gebied van scholenbouw kon in 1986 genoteerd worden de start van de nieuwbouw van de Toorenvliedtschool en de eerste paal voor de uitbreiding van het hoofdgebouw van de scholenge meenschap "De Wellinge". Een belangrijke ontwikkeling in het onderwijs was de start van de vrouwenvakopleiding in de Jan- neke Dierxschool, de start van de applicatiecursus ontwikkelingssa menwerking aan de H.B.O.- opleidingen in Zeeland en de oprichting van de Stichting "Ho geschool Zeeland".Op termijn zullen alle onderdelen van de Ho geschool Zeeland in Vlissingen worden gehuisvest. In 1986 viel ook de beslissing om een middelbare hotelschool te koppelen aan het Delta-college. Hotel-restaurant Du Commerce werd na een modernisering en een renovatie geopend en het nieuwe "Arneville Hotel" aan de Schroe- weg opende in juli zijn deuren voor het publiek. Het bestuur van de ramschip "De Schorpioen" besluit definitief om na een restauratie van het schip de Loskade te kiezen als vaste lig plaats. Voor de recreant en toerist werden in 1986 succesvolle activi teiten en evenementen georgani seerd: de folkloristische dagen op het Molenwater, de Zeeuwse straatartiestendag, de jaarlijkse braderie, de komst van 70 histori sche gerestaureerde zeilvaartui- gen, de 7-in-l-dagen van de V.V.V., het festival Nieuwe Mu ziek en de tentoonstellingen in de Vleeshal. Miniatuur Walcheren stelde haar nieuwe attractie, de Noordzee met getijdewerking, open voor het publiek en ook zwembad Poelendaele werd na een renovatie heropend. Naast positieve ontwikkelingen waren er ook enkele negatieve za ken, zoals de sluiting van de tuin- bouwvereniging aan de Braak- manstraat, het faillissement van woninginrichting Gabriëlse en be- hangfabrick Rath en Doodeheef- ver. Verder werd op verschillende plaatsen bodemvervuiling ge constateerd: de grond van garage bedrijf De Dreu, het terrein van de voormalige gasfabriek aan het Molenwater en grond bestemd voor woningbouw aan de Segeers- singel. Op het gebied van het voeren van een eigen gemeentelijk econo misch beleid waren de vaststelling van de nota gemeentelijk werkge legenheidsbeleid en de instelling van een gemeentelijk werkgele- genheidsfonds van belang. Via dit fonds kunnen bedrijven en instel lingen die nieuwe arbeidsplaatsen scheppen subsidie ontvangen, kunnen startende ondernemers en firma's die in tijdelijke moeilijk heden zitten een bijdrage krijgen. Verder worden uit het fonds pro jecten ondersteund gericht op de (her)intreding van langdurig werklozen. Andere plannen met belangrijke economische aspecten waren de voorbereidingen om te komen tot een bedrijventerrein voor gesa neerde bedrijven uit de bin nenstad (plan Waterwijck), het besluit tot aanleg van een parkeer- en reisvoorziening bij het station (P. en R.-plan), het besluit tot invoering van kabelte levisie in Middelburg en de plan nen voor een nieuwe stadswijk met 450 tot 600 woningen tussen het Kanaal door Walcheren en de Oude Vlissingseweg (Er- asmuswijk). Van belang waren ook de acties die samen met de gemeenten Vlis singen, Arnemuiden en Veere zijn ondernomen tegen het voorne men van minister drs. N. Smit- Kroes om een vaste brug te plan nen over het Kanaal door Wal cheren. Ten behoeve van de aan sluiting van RW-57 op RW-58 moet er t.z.t. aan de noordzijde van Middelburg een derde ka naalkruising komen. Het langzaam voortschrijdend economisch herstel heeft de werk gelegenheid in het arbeidsmarkt rayon Middelburg (Walcheren met uitzondering van de gemeente Vlissingen) doen toenemen. Het gemiddeld aantal bezette ar beidsplaatsen in 1986 bedroeg 19.645. Dit betekent een lichte toename van 145 arbeidsplaatsen ten opzichte van 1985, toen het rayon Middelburg 19.500 ar beidsplaatsen bevatte. De in 1985 ingezette groei van de werkgele genheid (1985: 1.145) heeft zich in 1986 op bescheiden schaal voortgezet, nl. 145. Deze geringe toename van de werkgelegenheid komt per saldo door de veranderingen in met na me de volgende sectoren: bouw en installatiebedrijven 90), bank, verzekering en zakelijke dienstverleningg 60), industrie (-35) en overige dienstverlening (-35). Met name de ontwikkelin gen in, en de aangekondigde (rijks)maatregelen ten aanzien van de sector "overige dienstver lening" (lagere overheden, rijks diensten, gepremieerde- en gesub sidieerde sector) zijn m.b.t. het werkgelegenheidsaspect een bron van zorg. In het rayon Vlissingen deed zich in 1986 een stijging voor van 235 arbeidsplaatsen t.o.v. 1985. In 1985 kende het rayon Vlissingen nog een lichte daling van de werk gelegenheid. 'Opvallend is dat de stijging voor een belangrijk deel veroorzaakt wordt door de toena me van het aantal arbeidsplaatsen in sectoren die in Middelburg on der druk staan: overige dienstver lening 65), industrie 55) en transport, opslag en communica tie 65). De toename van de werkgelegen- heidheeft ertoe bijgedragen dat in 1986 in het rayon Middelburg het gemiddeld aantal werkzoekend ingeschreven personen daalde tot I.783. In 1985 kende het rayon Middelburg nog 2.106 ingeschre ven werkzoekenden. Het gemid delde werkloosheidspercentage voor mannen daalde tot 7,8 (1985: 9,7) en voor vrouwen tot II,8 (1985: 12,0). Ten opzichte in de laatste week van mei zal de Hollandse nieuwe, een oerhol- landse lekkernij, weer worden aangevoerd. Maandag j.l. werd deze visspecia- liteit in het Middelburgse stadhuis aangeboden aan het college van burgemeester en wethouders. De haringgroet, verzorgd door de visserijsector, werd natuurlijk in dank afgenomen. Op de balie in de Voorlich tingswinkel, Stadhuisstraat 2, vindt u (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Wijs op reis - AIDS - Dienst, plichten rechten - Huurkracht 1987 Werkgelegenheidsfonds Middelburg - Huursubsidie 1987 van de provinciale (mannen 8,4%; vrouwen 14,5%) en de lan delijke cijfers (mannen 13,4%; vrouwen 17,5%) is dit een relatief gunstige ontwikkeling. Het ni veau van de werkloosheid in het rayon Vlissingen ligt zowel voor mannen (10,3%) als voor vrou- wen(16,8%) boven dat van het rayon Middelburg en de provincie Zeeland, maar lager dan het lan delijk niveau. Op 31 december 1986 telt Middel burg 39.044 inwoners. Dit bete kent in vergelijking met vorig jaar een afname van het aantal inwo ners met 61. De afname vaan het aantal inwo ners komt voornamelijk doordat er meer mensen zijn vertrokken (2.002) dan zich nieuw hebben ge vestigd (1.849). Dit levert een ne gatief vestigingsoverschot op van 153. Hier staat slechts een relatief gering geboorte-overschot van 92 tegenover. Per saldo (153-92) betekent dit een afname van 61. De bevolkingsontwikkeling is in 1986 alleen in de Magistraat wijk 213) en Klarenbeek 30) po sitief geweest. In alle andere wij ken is sprake van een bevolkings afname met als hoogste afname- cijfers Stromenwijk/'t Zand (-116) en Dauwendaele (-70). De ca. 2000 mensen die in 1986 vertrokken uit Middelburg vestig den zich voor de helft buiten de provincie Zeeland en voor de an dere helft in een andere gemeente in Zeeland. Van de mensen die zich nieuw vestigen in Middelburg is 15,8% afkomstig uit een andere Deze regeling geldt zowel voor vervoer door familieleden als door buren, kennissen enz. Ana loog aan de regeling voor eigen autovervoer wordt de noodzaak tot een bepaalde kilometrage vastgesteld. Ook de kilometerver goeding wordt over het algemeen vastgesteld gelijk aan het bedrag bij eigen autovervoer. Slechts in dien autovervoer door derden goedkoper is dan een vergoeding in taxikosten, kan op deze wijze in de deelneming aan het maat schappelijk verkeer worden voorzien. Bij de beoordeling van de nood zaak van extra kosten voor deel neming aan het maatschappelijk verkeer dient als regel naast medi sche factoren tevens gelet te wor den op de sociale omstandighe den, waaronder begrepen de be hoefte aan sociale kontakten en het bezoek van familie en kennis sen. Volgens de Kroon dient bij het vaststellen van bijstand aan in bejaardentehuis verblijvende per sonen in taxikosten wegens deel name aan het maatschappelijk verkeer er van te worde'n uitge gaan, dat deze personen op grond van hun verblijf in een bejaarden tehuis in zekere mate in staat zijn tot deelname aan het maatschap pelijk verkeer, zonder dat daar voor vervoer benodigd is. Dit zal er als regel toe leiden dat in het bijzonder ten behoeve van laatst genoemde categorie wordt vol staan met toekenning van een la gere vergoeding, bijv. de helft van de vergoeding van zelfstandig wo nenden. Op grond van bijzondere individuele omstandigheden kan van deze regel worden afgeweken. Voorts moet volgens de Kroon mede in aanmerking worden ge nomen, dat in het algemeen naar mate de leeftijd van betrokkene voortschrijdt de behoefte om zich te verplaatsen afneemt. De gemeente dient bij taxivervoer waarborgen te scheppen ten aan zien van een juiste besteding van de verstrekte bijstand. Gelet hier op kan de eis worden gesteld dat bijstandsverlening eerst op decla ratie zal plaatsvinden nadat ach teraf door middel van over te leg gen betaalbewijzen is aangetoond dat daadwerkelijk vervoerskosten zijn gemaakt. Uit de Kroonjurisprudentie valt duidelijk te herleiden, dat in het inkomen op bijstandsniveau een bedrag is begrepen voor deelne ming aan het maatschappelijk verkeer. Hoe groot dit bedrag exact is wordt niet aangegeven. De ge meente stelt een bedrag vast, ge varieerd tot 45,— per maand voor een alleenstaande en tot 64,— per maand voor een echt paar. Het aldus vastgestelde be drag wordt eerst op de werkelijk te maken reiskosten in mindering gebracht en in dit verschil wordt bijstand verleend met toepassing van het Bijstandsbesluit Landelij ke Draagkrachtcriteria (draag krachtberekening). Ook hierin zit een drempelbedrag voor bijzon dere kosten van tenminste 171,-. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 5 van de voorschriften, behorende bij het bestemmingsplan Reijersho- ve, medewerking te verlenen aan de bouw van 4 woningen met garage's aan de Watertoren in Reijershove II. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 5 juni 1 987 geduren de veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling alge mene zaken ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Kousteensedijk e.o. teneinde de verbouwing mogelijk te maken van de panden Stationsstraat 20-22. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herzie ning van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 5 juni 1987 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, Lange Noordstraat 1 voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar te maken. Schouwburg gemeente in de provincie Zeeland. De nieuwbouw fluctueert de laat ste jaren nogal. In 1984 waren op 31 december 166 woningen in aanbouw en eenzelfde aantal ge reed gekomen. 1985 Leverde een totaal ander beeld met 31 in- aanbouw-zijnde- en 208 gereedge komen woningen. In het afgelo pen jaar zijn slechts 86 woningen gereedgekomen maar zijn nog wel 326 woningen op 31 december in aanbouw. Het totaal aantal wo ningen in Middelburg eind 1986 komt hierdoor op 15.199. De grootste veranderingen in de woningvoorraad deden zich voor in De Binnenstad 22) en de Magistraatwijk (-21). De daling van de woningvoorraad in de Ma gistraatwijk werd voor een be langrijk gedeelte veroorzaakt door de onttrekking van een aan tal woningen uit de woningvoor raad als gevolg van de aftopping van de flats aan de Meanderlaan. Het totaal aantal bij de Woning bouwvereniging Middelburg gere gistreerde woningzoekenden be draagt per 31 december 1986 1.321. Hiervan zijn reeds 845 mensen in Middelburg woonach tig. In vergelijking met vorig jaar is het totaal aantal geregistreerde woningzoekenden toegenomen met 72. Alle bovenstaande informatie is bestemd voor het statistisch jaar boek 1986. Dit is binnenkort bij het gemeentelijk Bureau Voor lichting verkrijgbaar. Zodra het boekje verschijnt, zal hiervan via deze pagina mededeling worden gedaan. In de vergadering van 18 mei heeft de gemeenteraad mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wil gen gekozen tot wethouder, in de vacature die was ontstaan door het vertrek van wethouder A. Bergshoeff die nu burgemeester is van dé gemeente Duiveland. Me vrouw van Brummelen is hiermee Middelburgs tweede vrouwelijke wethouder. Het college telt dus nu twee mannelijke en twee vrou welijke leden. Een voorbeeld voor menige andere gemeente. Mevrouw van Brummelen kwam in januari 1985 in de gemeente raad als opvolger van de heer G. Koole, die de raad tussentijds ver liet. Na een lidmaatschap van nog geen 2/i jaar is zij dus nu wet houder, met de portefeuilles: fi nanciën, integrale planning, auto matisering, ruimtelijke ordening en verkeer. Als raadslid maakte ze deel uit van de commissies ver keer, welzijnsaccommodaties en volksgezondheid. Zelf had ze niet op zo'n snelle car rière gerekend en zeker niet op een dergelijke zware portefeuille, maar bij het bekend worden van het vertrek van wethouder Bergs hoeff besloot de CDA-fractie haar kandidaat te stellen. Mevrouw van Brummelen is ge boren en opgegroeid in Den Haag, waar zij ook haar HBS-A diploma behaalde en trouwde. In verband met de onderwijsfunctie van haar man vertrok het gezin naar Opperdoes in Noord Hol land en in 1966 naar Middelburg. Het was de eerste keer dat het ge zin in Zeeland kwam, maar het was meteen raak. Mevrouw van Brummelen werd onmiddellijk verliefd op Middelburg, dat er ruim twintig jaar geleden toch nog heel anders uitzag. De sprong over het Kanaal door Walcheren was nog maar net gemaakt en de van Brummelens gingen in de nog volop in aanbouw zijnde Ma gistraatwijk wonen. Toen de kinderen groot genoeg waren besloot mevrouw van Brummelen in 1974 weer voor halve dagen te gaan werken in een boekhoudkundige functie. Zij be haalde toen ook het praktijkdi ploma boekhouden. In 1981 kreeg zij een volledige baan bij Uit in Zeeland, een situatie die nu is gestopt. Het wethouderschap is in Middel burg een volledige dagtaak en zelfs meer dan dat. De kinderen hebben intussen het ouderlijk huis verlaten. De oudste zoon deed vervangende dienst plicht en solliciteert nu, de jongste zoon studeert, evenals zijn jongste zusje, de oudste dochter is getrouwd en woont in Arnemuiden. Mevrouw van Brummelen begaf zich pas later in de politiek. Door haar werk groeide haar politieke bewustwording, zodat zij zich in 1975 aansloot bij de AR-partij, die kort daarna opging in het CDA. Zij vindt het erg jammer dat zo weinig vrouwen actief zijn in de politiek, al valt het in de Middelburgse situatie wel mee. Een derde gedeelte van het aantal raadsleden en zoals gezegd de helft van het aantal wethouders is vrouw. Naar haar mening is één van de redenen voor de relatief geringe belangstelling van vrou wen voor de politiek dat vrouwen de voorkeur geven aan direct bo ven indirect werk, terwijl politiek werk tot de laatste categorie moet worden gerekend. Als bewijs voor deze stelling noemt mevrouw van Brummelen het vele werk dat door vrouwen binnen de kerken wordt gedaan. Voor politiek is volgens haar een bepaalde gedre venheid nodig. Een politieke car rière is bovendien erg onzeker. Bij volgende verkiezingen kunnen de verhoudingen heel anders komen te liggen, zie de situatie in Vlissin gen na de gemeenteraadsverkie zingen van vorig jaar. Het werk is echter heel boeiend, ook om te zien hoe ambtenaren en bestuur ders samen besluiten voorberei den. Het gaat erom door recht streeks contact met de mensen en vanuit de politieke overtuiging een goede invulling aan het bestuurlijk beleid te geven. Het feit dat anderen vertrouwen in je stellen geeft een bepaald ver antwoordelijkheidsgevoel. Bij haar aantreden als wethouder werd zij getroffen door de grote openheid van het ambtenaren corps. Een goede relatie met de ambtenaren is van groot belang voor het functioneren van de bestuurders. Mevrouw van Brummelen heeft in de vrouwenbeweging de nodige bestuurliljke ervaring opgedaan. Zij is er zich van bewust dat een gedegen kennis van zaken enige tijd nodig heeft. Dit geldt trou wens voor elke nieuwe baan. Zij zal zich volledig inzetten om de haar toebedeelde taken naar haar beste vermogen uit te voeren en bij de uitvoering ervan een eigen visie en uitstraling te ont wikkelen. In het Pinksterweekend zal een aantal Middelburgse sportvereni gingen naar de zusterstad Fol kestone gaan. In deze Zuidengselse gemeente zullen deze Midddelburgse vereni gingen en een aantal verenigingen uit Folkestone elkaar in het kader van de al jaren bestaande sport uitwisseling treffen. Vrijdag 5 juni is het vertrek ge pland. Op dinsdag 9 juni is de te rugreis. Het sportieve treffen zal plaatsvinden op zaterdag 6 en zondag 7 juni. Direct na aankomst in Folkestone zullen de Middelburgers in de Leas Cliff Hall door de heer Kei- land Bowden, burgemeester van de zustergemeente, worden ver welkomd. Hier zal ook burge meester mr. C.G.J. Rutten iets zeggen. Burgemeester Rutten ver gezeld namelijk de Middelburgse sportmensen en de organisatoren van de sportuitwisseling. Op maandag 8 juni is iedereen vrij en heeft dus zodoende de ge legenheid om een uitstapje te ma ken. Maandagavond wordt er een afscheidsavond georganiseerd. De Middelburgse gasten zullen in Folkestone bij gastgezinnen wor den ondergebracht.

de Faam | 1987 | | pagina 5