Huisvuil Bezoek tijd Gasthuis Werk in Natuur en Milieu uitvoe ring Schadelijke stoffen Kantoren dicht Spreek uur gewijzigd Honden belasting Onkrui<J Vervoers voorzieningen I Dankwoord Hinderwet Bestemmingsplan Voorbereidings- besluit Ontwerp programma Openbare vergaderingen in juni Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Stadhuis concerten Ontgronden Gemeentelijke Sociale Dienst DE FAAM Woensdag 27 mei 1987 Tafeltje Dekje" Ophaalsysteem 21.000 kilo apart gehouden Wat leverde u in? kg Naar de 80.000 kg Aangifte Openbaar vervoer Eigen autovervoer juni 1987 31 7 14 21 28 8 22 29 2 9 16 23 17 24 1 18 2 5 12 19 26 3 6 13 20 27 4 Door het oog van de Lange Jan Op donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) zal er geen huisvuil worden opgehaald. De route van donderdag 28 mei zal op vrijdag 29 mei worden gereden. Het huis- en grofvuil in de wijken van maandag 8 juni zal worden opgehaald op woensdag 10 juni. Het huisvuil van dinsdag 9 juni wordt op woensdag 10 juni op gehaald. Het huisvuil van woensdag 10 ju ni wordt op donderdag 11 juni opgehaald. Het huisvuil van donderdag 11 ju ni wordt op vrijdag 12 juni op gehaald. De Stichting Streekziekenhuis Walcheren wijzigt met ingang van 1 juni a.s. de bezoekregeling voor klinische patiënten. De bezoektij den van het Gasthuis te Middel burg en hel Bethesda St. Joseph ziekenhuis te Vlissingen zijn hier mee gelijk getrokken. De nieuwe regeling sluit beter aan op de aankomst- en vertrektijden van het openbaar vervoer. Tevens wordt de mogelijkheid om met de hoofdverpleegkundige een andere bezoektijd dan de vastgestelde be zoektijd af te spreken, ver soepeld. De nieuwe bezoektijden zijn als volgt: Alle afdelingen (behalve psy chiatrie) 's-middags 14.00-14.45 uur 's-avonds 19.00-19.45 uur zondagochtend 10.15-11.00 uur (niet voor de lokatie Vlissingen en de bewakingsafdeling in Mid delburg). Afdelingen psychiatrie woensdagmiddag 14.00-16.00 uur ma. t/m vr. 's-avonds19.00-20.30 uur Voor weekenden en feestdagen gelden bezoektijden als op "alle afdelingen De Jodengang is afgesloten voor alle verkeer in verband met her straten en rioleringswerk zaamheden. Ook de Sint Jorisstraat is afgeslo ten voor alle verkeer in verband met herstraten. De Dwarsstraatjes II en III van de A. Lauwereijszstraat is afgesloten voor alle verkeer in verband met herstraten. Het herstraten van de Oude Rijksweg tussen de Veerstraat en de Langeweg zal 5 maanden duren. Er zal tijdelijk één rijbaan worden afgesloten. De Schuiffelstraat is afgesloten voor alle verkeer in verband met herstraten. Op donderdag 28 mei Hemelvaartsdagvrijdag 29 mei (A.T.V.dag), maandag 8 juni en dinsdag 9 juni (Pinksteren) zullen alle gemeente lijke kantoren zijn. De tijden van het telefonisch spreekuur van de Gemeentelijke Sociale Dienst (G.S.D.) zijn ge wijzigd. Tussen 9.00 en 10.00 uur kunt u nu de G.S.D. telefonisch bereiken. De oude tijden (8.30-9.30 uur) komen dus te ver vallen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen jnet nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 1 tot en met 6 juni 1987 maandag gehakt, erwtjes, wortelen, puree dinsdag gesneden rundvlees, groentemix Mexico, aardappelen woensdag hamburger, barbecuesaus, appeltjes, pommes mignonettes donderdag vis, wortelen, aardappelen vrijdag kuikenborst, appeltjes, aard appelen zaterdag macaroni met ham en kaas Op vrijdag 29 mei 1987 vindt om 20.15 uur in de Burgerzaal van bet stadhuis het vijfde concert in de reeks stadhuisconcerten Oude Muziek plaats. Kaarten a ƒ15,— (CJP/65 12,50) zijn tijdens werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur verkrijgbaar aan de balie van het pand Stad-, huisstraat 2 te Middelburg (tel. 01180 - 26251, toestel 410). Ook kan men gedurende drie kwartier aan het concert voorafgaande aan de zaal kaarten kopen. Werken van Parcham, Purcell, Carr, van Eyck, Geminiani, Co- relli, Bach en Danican-Philidor worden door de blokfluittist Hei- ko ter Schegget, violoncellist Harm Jan Schwitters en claveci- nist Stephan Taylor ten gehore gebracht. Deze drie musici geven sinds 1982 regelmatig concerten in zowel binnen- als buitenland. Ter Schegget, Schwitters en Tay lor traden ondermeer op in het Holland Festival Oude Muziek te Utrecht en maakten verscheidene radio- en televisieopnamen. Hun repertoire strekt zich uit over de late renaissance en de barok, waarin de verschillende instru- Begin 1986 is bij de gemeente Middelburg het huis-aan-huis op- haalsysteem voor schadelijke stoffen ingevoerd. Het gaat hier bij om het ophalen van huishou delijke afvalstoffen, die uit een oogpunt van milieubeheer niet naar de vuilstortplaats in Borsele gaan. Wat houdt het ophaalsysteem in? Dit houdt in dat er met plastic tas jes wordt gewerkt. Wanneer u uw schadelijke stoffen in deze plastic tasjes doet, kunt u deze meegeven met de medewerkers van de huis- vuilophaalwagens. Zij houden de tasjes apart. Later wordt de in houd bij de reinigingsgarage aan de Oude Veerseweg gesorteerd en verpakt. Het zogenaamde klein chemisch afval wordt met een be paalde regelmaat afgevoerd naar speciale verwerkingsbedrijven. In 1986 is door u ongeveer 16.000 kilo schadelijke stoffen apart in geleverd. De bedrijven deden hier nog eens 5.000 kilo bij. Totaal dus 21.000 kilo. Het mag gezegd worden dat hier sprake is van een gunstige ontwikkeling, zeker als een vergelijk gemaakt wordt met de jaren 1984 en 1985. Het is bevredigend te constateren dat u bereid bent de moeite te ne men de schadelijke stoffen apart te houden. Toch zijn we er nog niet! Er wordt namelijk geschat dat er per inwoner ongeveer twee kilo per jaar aan schadelijke stoffen wordt geproduceerd. Voor Mid delburg betekent dit dus zo'n 80.000 kilo per jaar aan schade lijk afval. Het merendeel hiervan komt momenteel toch nog terecht op de stortplaats, in de bodem of via de riolen in het water. Dit be tekent dat er het komende jaar toch nog hard gewerkt zal moeten worden aan verbetering van de in zameling en het geven van een adequate voorlichting. In 1986 werden de volgende scha ndelijke stoffen door u apart ge houden: afgewerkte olie 2.800 kg bestrijdingsmiddelen 3.600 kg fotochemicaliën 3.520 kg batterijen 1.280 kg verfverdunners, afbijt e.d. 4.500 kg overige stoffen 300 kg U ziet het: totaal dus zo'n 16.000 Zo'n 16.000 kg. nu betekent nog lang geen 80.000 kg. Schadelijke stoffen: houdt ze apart! Deze slogan geldt voor ons allemaal. Of het nu gaat om accu- zuur, fixeer, vlugzout of om bleekwater, cosmetica, latexverf, enz.: al deze stoffen kunnen in de bekende plastic tas aan de mede werkers van de huisvuilophaalwa- gens worden meegegeven. Vraagt u bij inlevering van een volle tas gewoon weer om een nieuwe. De mensen van de reinigingsdienst zullen u er graag een geven. Met elkaar werken aan het beheer van ons milieu betekent met el kaar werken aan een goed en ge zond leefklimaat. Vorige week hebben alle inwoners van Middelburg een brief ontvan gen over de controle van de hon denbelasting. In deze brief wordt gevraagd op te geven of één van de gezinsleden houder is van één of meer honden. Nadrukkelijk wordt gevraagd de ze brief volledig in te vullen, te ondertekenen en binnen veertien dagen terug te zenden, met ge bruikmaking van de bijgesloten antwoordenveloppe (hierop hoeft geen postzegel te worden ge plakt). Ook als u geen hond hebt wordt u gevraagd het formulier ingevuld en ondertekend terug te sturen. Op deze manier wordt geprobeerd alle hondenbezitters op te sporen in verband met de heffing van de hondenbelasting. Een ieder die houder wordt van een hond dient hiervan binnen veertien dagen aangifte te doen bij de afdeling Financiële Zaken van de gemeente, in de Helm. Dit geldt ook voor het geval dat men meer dan één hond gaat hou den. Als bij controle blijkt dat de aangifte niet klopt met de werke lijkheid, wordt de belasting gehe ven in afwijking van de aangifte. Als er geen aangifte is gedaan en het toch bekend is dat men één of meer honden houdt, wordt de be lasting zonder aangifte geheven. Bij overtreding van de verorde ning op de hondenbelasting, dus als u verzuimt het bezit van één of meer honden aan te geven, kan een geldboete worden opgelegd van maximaal 250,en kan een verhoogde aanslag worden geheven. inenten samen en solistisch wor den getoond. Het instrumentarium van de drie musici bestaat uit: diverse blokfluiten gebouwd naar historische voorbeelden door Hans Schimmel, Martin Skowroneck, Heiko ter Schegget en anderen; een barokcello gebouwd door Paulus Alletse te München; een clavecymbel gebouwd naar J. Dulcken door Cornelus Bom. Heiko ter Schegget studeerde aan het Utrechts Conservatorium, Harm Jan Schwitters aan het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag en Stephen Taylor studeer de muziektheorie te Oxford. Nog deze week zal worden begon nen met onkruidbestrijding. Hierbij zullen chemische bestrij dingsmiddelen worden gebruikt, waarmee zeer selectief zal worden gewerkt. Voorlopig zal alleen worden gespoten op een gedeelte van de Kaaienroute en op een gedeelte van de zogenaamde toeristische route, waaronder ook de straatjes achter de huizen, zoals de Blee- kersgang, de Vijf Ringen e.d. worden gerekend. Voor meer informatie wordt u verwezen naar het hoofd van de Reinigingsdienst, de heer W. Osinga, tel. 82295. De Minister van Verkeer en Wa terstaat heeft de Raad van de Wa terstaat gevraagd advies uit te brengen over een ontwerp lande lijke beleidsnota oppervlakte- delfstoffenvoorziening voor de lange termijn (tot ca. 2010). In deze nota wordt het voorgeno men beleid van de Rijksoverheid met betrekking tot het voorzien in de behoefte aan grind, kalksteen, klei, industriezand en ophoog- zand tot zo ongeveer het jaar 2010 uiteengezet. De Raad van de Waterstaat stelt een ieder in de gelegenheid zijn/haar visie op de beleidsnota te geven, die daartoe tot 3 juli 1987 ter visie ligt in de gemeente lijke voorlichtingswinkel, Stad huisstraat 2. Diegenen, die hun mening met be trekking tot de nota kenbaar wil len maken, dienen dit schriftelijk te doen en hun brieven uiterlijk 17 juli te zenden aan het Secretariaat van de Raad van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX te 's- Gravenhage. De Commissie Oppervlakte delfstoffen van de Raad van de Waterstaat zal, als de inspraakre sultaten daartoe aanleiding ge ven, diegenen, die zich voor de genoemde datum schriftelijk tot de Raad hebben gewend en in hun brief daartoe de wens te kennen hebben gegeven, in de gelegen heid stellen hun standpunt mon deling toe te lichten in een open bare hoorzitting. Tijdstip en plaats van eventuele hoorzittin gen zullen nog ander bekend wor den gemaakt. De wijze waarop verkorte of on verkorte nota's kunnen worden aangevraagd is bekend bij het bu reau Voorlichting. De volgende vervoersvoorzienin gen zijn mogelijk, te weten: openbaar vervoer; eigen autovervoer; autovervoer door derden; taxivervoer. Het bijstandsverlenend orgaan dient de vervoersbehoefte binnen de grenzen van het noodzakelijke *"zo nauwkeurig' mogelijk vast te stellen aan de hand van individue le omstandigheden. Indien uit een medisch advies van bijv. de gemeente-arts blijkt, dat om ge zondheidsredenen geen gebruik kan worden gemaakt van het openbaar vervoer en dat de voor liggende voorzieningen zoals bijv. de AWW niet van toepassing zijn, is het onder bepaalde voorwaar den mogelijk bijstand in autover voer toe te kennen. Indien ver voer per openbaar vervoer niet mogelijk is, zal de gemeente c.q. GSD moeten bezien welke vorm van autovervoer gewenst is (eigen vervoer, vervoer door derden of taxivervoer). Voorts zal moeten worden vastgesteld, hoeveel kilo meters per periode betrokkene globaal betaald mag verrijden om aan zijn woon- en leefmilieu te kunnen deelnemen, waarbij reke ning moet worden gehouden in welke mate en op welke wijze be trokkene tot heden zijn sociale contacten onderhield en de mate waarin familie en kennissen, nu betrokkene gehandicapt is, hem bezoeken respectievelijk ophalen. Over het algemeen zal het inko men c.q. bijstand voldoende zijn om de kosten van het openbaar vervoer te voldoen. Gelet op het gestelde in art. 3, tweede lid, ABW, zal, indien toch bijstand wordt verleend, de voor waarde worden gesteld, dat de uitbetaling van de reiskosten eerst dan plaatsvindt dan na overleg ging van de desbetreffende ver- voerbewijzen. Aankoop auto De kosten van aanschaf van een eigen auto kunnen, behoudens bijzondere omstandigheden, niet gerekend worden te behoren tot de noodzakelijke kosten van het bestaan. Indien uit een medisch advies blijkt, dat iemand geen ge bruik kan maken van het open baar vervoer en zich eveneens niet mag verplaatsen per fiets of bromfiets en voor zijn arbeid en/of deelname aan het maat schappelijk verkeer op autover voer is aangewezen is de moge lijkheid aanwezig voor zover geen voorliggende voorzieningen (bijv. art. 57 AAW) aanwezig zijn, via bijstand (a fonds perdu c.q. le ning of combinatie) een auto aan te schaffen in de laagste prijsklas se, waarbij de opbrengst van een eventuele oude auto in mindering dient te worden gebracht. Het aanvullende karakter van de ABW brengt wel met zich mee, dat eerst een beroep op art. 57 van de AAW voor personen jon ger dan 65 jaar moet worden ge daan. Ook de kosten voor het be halen van een rijbewijs kunnen tot de noodzakelijke kosten van het bestaan worden geacht. De af schrijving van de auto kan vol gens de jurisprudentie worden gesteld op 5 jaar. Exploitatiekosten auto Vastgesteld dient te worden het aantal te verrijden kilometers per periode (zie algemeen) en de kilo metervergoeding. De kilometer vergoeding kan niet gebaseerd worden op de gebruikskosten van de aanwezige auto of de afschrij ving van de auto. Alleen de varia bele kosten, zoals benzinever bruik, verzekeringen, eventuele belastingen (meestal ontheffing van betaling wegenbelasting) en kleine reparaties, kunnen worden vergoed en wel op basis van de ge- bruikerskosten van een auto in de laagste prijsklasse waarmede men 15.000 km per jaar rijdt. De Kroon is van oordeel, dat een pe riode van drie jaar na aanschaf van een nieuwe auto, gedurende welke periode in de kosten van een all-risk verzekering bijstand is verleend, alleszins redelijk is. Daarna dient bijstand te worden verleend in de premiekosten van een WA-verzekering. Niet alle te rijden kilometers mogen worden vergoed. In de bijstandsnorm of het inkomen gelijk aan deze norm is volgens de Kroon begrepen een bedrag voor deelneming aan het maatschappelijk verkeer. Door de Kroon is tot uitdrukking gebracht de beperking van het voor bijstandsverlening in aanmerking te nemen aantal kilometers tot 5.000 per jaar. In het volgende artikel wordt in gegaan op taxivervoer en de eigen bijdrage. Ter gelegenheid van mijn afscheid als wethouder van de gemeente Middelburg heb ik getracht een ieder persoonlijk te bedanken voor de getoonde belangstelling. Door de overweldigende reacties is het misschien mogelijk dat sommige personen, instanties, enz. verge ten zijn. Daarom wil ik langs deze weg, mede namens mijn vrouw en kinde ren, iedereen nog eens hartelijk bedanken voor alle goede wensen, bloemstukken, cadeaus, enz. Een mooiere afsluiting van mijn loopbaan in Middelburg had ik mij niet kunnen indenken. A. Bergshoeff L. Bergshoeff-van Dieën Gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken burgemeester en wethouders bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 29 april 1 968 aan bakkerij Ras te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een banketbakkerij aan de Lange Delft 37 te Middelburg. De reden hiervoor is dat aan de bovenaangehaalde vergunning verbonden voorschriften sterk verouderd zijn en geen bepalin gen zijn opgenomen betreffende geluidnormen en het voorko men van bodemverontreiniging. De voorgenomen wijziging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften worden verbonden onder gelijktijdige in trekking van de oude voorwaarden. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 11 juni 1987 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijk gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 5 van de voorschrif ten, behorende bij het bestemmingsplan Reijershove medewer king te verlenen aan de bouw van 6 woningen aan de To rentrans. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 1 juni 1987 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 18 mei 1987 een voorbe- reidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: 1de hoekpercelen Gortstraat/ Koestraat (noordwestelijke zij de) en 2. de percelen Stationsstraat 12 en 20/22, alsmede enkele percelen aan de Kousteensedijk. Het besluit met de daarbij behorende tekeningen treedt in wer king op 1 juni 1987 en ligt met ingang van die datum voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de ge meentesecretarie, Lange Noordstraat 1. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat met ingang van 1 juni tot en met 30 juni 1987 het Gemeen telijk Ontwerp-Programma Welzijnsaktiviteiten 1988 voor een ieder ter inzage ligt bij het bureau Voorlichting en de afdeling Welzijnszaken, beide gevestigd aan de Stadhuisstraat 2. Het Ontwerp-Programma is tevens in de voorlichtingswinkel voor een bepaalde periode te leen. Een ieder, die door het Ontwerp-Programma rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan gedurende de termijn van ter visie ligging schriftelijk bezwaren tegen het Ontwerp-Programma in dienen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan de gemeente raad van Middelburg, Lange Noordstraat 1, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. rondag ntft&ndiK dinsdag woensdag donderdag vrijdag 23 24 25 3» f Commissie Verkeer, maandag I om 08.30 uur Secr. mw. A.C. van Duivendijk (spreekrecht) Commissie Onderwijs, maandag I om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maandag 1 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreek recht) Commissie Openbare Orde en Veiligheid, woensdag 3 om 16.00 uur Commissie Volksgezondheid, donderdag 4 om 16.00 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) Commissie Sociale Zaken, don derdag 4 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Financiële Zaken, woendag 10 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 10 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreek recht) Commissie Volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer, woendag 10 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 11 om 15.45 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht) Gemeenteraad, maandag 15 om 14.00 uur Commissie Bezwaar- en beroep schriften, donderdag 25 om 16.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijnsac- commodaties, dinsdag 30 om 19.30 uur Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis. Tel. 26251.

de Faam | 1987 | | pagina 5