Werk in uit voering UW Fietsen te kijk Ronde Midden- Zeeland Nieuwe bestuurders Wijzigingen door vertrek wethouder Bergshoeff f 60.000,— voor initiatief Behoud zelfstandigheid ouderen Sponton cadeau ■lil li4 Verordening Hinderwet Verkeer Zwembad- nieuws Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week DE FAAM Woensdag 20 mei 1987 Tafeltje Dekje" Wethouder E.M.J. van Brummelen raadslid P.M. Hoondert Wie of wat komt in aanmerking? Criteria Aanvraagformulier tor het oog van de Lange Jan De Jodengang is afgesloten voor alle verkeekr in verband met herstraten en riolerings werkzaamheden. Ook de Sint Jorisstraat is af gesloten voor alle verkeer in verband met herstraten. In verband met het aanleggen van een nieuwe gasleiding is de Molstraat afgesloten voor alle verkeer. De Dwarsstraatjes II en III van de A. Lauwereijszstraat zijn afgesloten voor alle ver keer in verband met her straten. 9 9 Donderdag 21 mei organiseert de gemeentepolitie weer een kijkdag voor gevonden fiet sen. Degenen, die aangifte hebben gedaan van een ver mist rijwiel kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op de binnenplaats van het Mid delburgs politiebureau op het adres Achter de Houttuinen 10. Vanaf maandag 25 mei is het bui tenbad van zwembad Poelen- daele" weer geopend. Op donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) is het zwembad voor zowel recreatief zwemmen a/s particulier leszwemmen gesloten. Op zondag 7 juni (Eerste Pinksterdagis het zwembad de gehele dag gestoten. Op maandag 8 juni (Tweede Pinksterdag) is, afhankelijk van de weersomstandigheden, of het binnen- of het buitenbad geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Op deze dag zijn er geen partikuliere zwemlessen. Zaterdag 23 mei is het weer zo ver. Die dag wordt namelijk we derom de Ronde van Midden- Zeeland gereden. Deze wieler wedstrijd voert ook door Middel burg. Dientengevolge zal er op een aantal plaatsen c.q. in een aantal straten tijdelijk sprake zijn van een gewijzigde verkeerssitua tie. In Middelburg wordt de vol gende route gereden: Nederstraat, Rotterdamsekaai, Beatrixbrug, Spijkerbrug, Kinderdijk, Dok- brug, Maisbaai, Loskade, Stati onstraat, Koningsbrug, Hout- kaai, Turfkaai, Nieuwe Haven, Hoogstraat, Varkensmarkt, Koestraat, Het Groene Woud, Looierssingel, Walensingel, Seis- buitenbrug, Seissingel, Sandberg- Iaan, Leliëndaalseweg, Noordweg en Wilgenhoekweg. De Ronde van Midden-Zeeland wordt zowel door amateurs als door profs gereden. Om ongeveer 12.00 uur zullen de amateurs de bovengenoemde route afleggen. De profs zullen om ongeveer kwart over één in Middelburg ar riveren. Bij elke groots opgezette wieler- tour hoort nu eenmaal een reclame-karavaan. Dit is ook bij de Ronde van Midden-Zeeland het geval. De reclame-karavaan zal om omstreeks 11.00 uur in Middelburg arriveren en zal de volgende route afleggen: Ne derstraat, Rotterdamsekaai, Bea trixbrug, Rouaansekaai, Londen- sekaai en Houtkaai. De reclame karavaan bestaat uit een 80-tal auto's en motoren, waarvan er een aantal is uitgerust met een ge luidsinstallatie. A fgelopen maandag werd in de vergadering van de Middel burgse gemeenteraad de heer P.M. Hoondert beëdigd als raadslid van de gemeente Middelburg. De heer Hoondert is lid van het C.D.A. en hij vult de vacature op, ontstaan naar aanleiding van het vertrek van de heer A. Bergshoeff. Mid delburg heeft dus weer een voltallige raad. Mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen werd door de gemeenteraad tot nieuwe wethouder gekozen. Mevrouw van Brummelen gaat dus deel uitmaken van het college van bur- gemeester en wethouders. Zij neemt tevens de taken van de heer Bergshoeff over. Dit betekent dat haar portefeuille bestaat uit: Verkeer, Ruimtelijke Ordening, Financiën, Inte grale Planning en Automatisering. Mevrouw van Brummelen is lid van het C.D.A. Naar aanleiding van het vertrek van de heer Bergshoeff is wethouder G.B. Schoenmakers eerste loco-burgemeester ge worden. De Stichting Hema Fonds 60 plus stelt jaarlijks een bedrag van 60.000,ter beschik king voor een initiatief dat een belangrijke directe bijdrage le vert aan het behoud van de zelfstandigheid van ouderen. De stichting ontwikkelt dus zelf geen plannen of projec ten, maar verleent financiële steun. Voorop staat een zo direct mogelijke bijdrage aan het be houd van de zelfstandigheid van ouderen. Duidelijk moet zijn op welke wijze die bijdra ge wordt geleverd. Daarbij is het de stichting niet in eerste instantie te doen om te voor zien in kleine materiële zaken, hoe gewenst deze soms ook kunnen zijn. Elke aanvraag wordt beoor deeld aan de hand van een zestal criteria. Welke zijn deze? Belangrijk is dat degene die een aanvraag indient vooraf nagaat of deze voldoet aan de volgende punten: -er moet sprake zijn van een "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 24 tot en met 29 mei 1987 maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag jachtschotel, rode kool, puree woensdag saucijsjess, rode bietjes, aard appelen donderdag goulash, erwten, rijst vrijdag nasi goreng met saté zaterdag wat de pot schaft Regelmatig ontvangt de gemeente schenkingen van particulieren, die uiteraard gaarne worden aanvaard. Zo werd het Gemeente-Archief onlangs nog verblijd met enige in teressante familiepapieren en oude foto's. Vorige week dinsdag kreeg Mid delburg een bijzonder wapen ten geschenke, een zogenaamde spon ton. Dit ongeveer twee meter lan ge steekwapen, daterend uit ca. 1625, werd geschonken door drs. J.H. de Wilde uit Zierikzee. De heer De Wilde, die in Zierik zee de Noordhavenpoort bewoon de, verhuisde naar Apeldoorn. Hij vond dat de sponton, die een plaatsje in een Middeleeuws inge richte kamer in zijn kasteelachtige woning had, in Zeeland behoorde zal ondergebracht worden in het Middelburgse stadhuis, vermoe delijk in de Trouwzaal, waar zich reeds twee van dergelijke antieke wapens bevinden. te blijven. Dit vanwege het feit dat het steekwapen in Zeeland vervaardigd was (het is getooid met het wapen en de wapenspreuk van onze provincie). De sponton zo direct mogelijke bijdrage aan het behoud van de zelfstandigheid van ouderen in ons land; -het aantal ouderen aan wiens zelfstandigheid wordt bijge dragen moet zo groot moge lijk zijn; -het initiatief of project zal liefst op eenvoudige ,wijze over te nemen moeten zijn voor anderen; -het initiatief of project moet aantoonbaar resultaat hebben of gaan hebben; -het bedrag van 60.000, moet een daadwerkelijke bij drage leveren aan de realisatie van het initiatief of project; -de uitgave van het bedrag moet volledig controleerbaar zijn. Een speciale beheersgroep be oordeelt iedere aanvraag af zonderlijk op de hiervoor ge noemde criteria. Het secretariaat van de Stich ting Hema Fonds 60 plus zendt iedereen die een aan vraag wil indienen een formu lier. Dat gebeurt nadat er schriftelijk om toezending is verzocht: Voordat u een for mulier aanvraagt, moet u eerst zelf nagaan of uw initiatief of project voldoet aan de criteria die worden gesteld. Uw schriftelijk verzoek om een aanvraagformulier moet voor 1 juni 1987 bij het secre tariaat zijn. Wanneer u dit formulier ontvangen hebt, krijgt u vervolgens tot 1 au gustus de tijd om het in te vullen. Het secretariaat van de Stich ting Hema Fonds 60 plus is ge vestigd op het adres Tetering- sedijk 19 te Breda. Het tele foonnummer luid als volgt: 076-225502. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van de gemeenteraad d.d. 19 januari 1987 is vastgesteld de 17e wijziging van de Algemene Politieverordening Middelburg die onder meer voorziet in de toevoeging van de artikelen 11 9 en 119a. De afkondiging van deze artikelen geschiedt met toepassing van artikel 200, tweede lid, van de gemeentewet. Het betreffende gedeelte van de Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. Tevens ligt ter inzage het besluit van hun college d.d. 12 mei 1987 tot aanwijzing van het gehele grondgebied van de ge meente, waarop 119a van toepassing is. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevol ge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat: I. de heer A.J. de Hooge, Kinderdijk 24 te 4331 HG Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aange vraagd voor het oprichten en in werking hebben van een restauratiewerkplaats en verkoop van antiek op het perceel Kinderdijk 24; II. de heer J.C. Kort, Lambrechtstraat 7 te 4331 PR Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aange vraagd voor een meubelmakerij op het perceel Brakstraat 13 te Middelburg; III. Tissink Banden B.V., Bilderdijklaan 21 te 4382 CB Vlissin- gen een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aange vraagd voor het oprichten en in werking hebben van een bandenhandel op het perceel Herculesweg 13 te Middel burg, en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunningen te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecre tarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens ge durende een maand buiten de werkuren ter inzage op donder dagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, tel. 01180 - 26251tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kunnen bij het college worden ingediend tot 20 juni 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden in gediend. Indien daarom wordt verzocht (tel. 01 180 - 26251, tst. 413) kan in de periode van 4 juni 1987 tot en met 1 2 juni 1 987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge be zwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degene die kan aantonen daartoe re delijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken burgemeester en wethouders van Mid delburg bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen I. op 18 juni 1974 aan Philips Nederland B.V. te Eindhoven verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een service-centrum-technische dienst aan de Grenadierweg 17 te Middelburg; II. op 25 juli 1967 aan de heer C.J. Jansen, Kinderdijk 94 te Mjddelburg verleende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een timmerwerkplaats aan de Kinderdijk 60 te Mid delburg; III. op 21 augustus 1973 aan de heer C.J. Jansen, Kinderdijk 94 te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hin derwet voor een scheepstimmerwerkplaats aan de Kinder dijk 94 te Middelburg. De reden hiervoor is dat aan de bovenaangehaalde vergunnin gen verbonden voorschriften betreffende het voorkomen van bodemverontreiniging en geluidsoverlast onvoldoende zijn. De voorgenomen wijzigingen houden in dat aan de vergunnin gen nieuwe voorschriften worden verbonden onder gelijktijdi ge intrekking van de oude voorschriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 4 juni 1 987 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten door middel van het aanbrengen van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rijbaan, het parkeren te verbieden voor: a. de zuidwestelijke zijde van het gedeelte van de Hercules- weg tussen de Waldammeweg en de toegang van de Vitrite-fabriek; b. de noordwestelijke zijde van het meest noordwestelijk gele gen gedeelte van de Elektraweg, vanaf de splitsing Hercu- lesweg/Elektraweg tot het punt 20 meter ten zuidwesten daarvan; c. de zuidoostelijke zijde van het meest noordwestelijk gele gen gedeelte van de Elektraweg, vanaf de splitsing Hercu- lesweg/Elektraweg tot het punt, waar de Elektraweg af buigt in zuidoostelijke richting. Burgemeester en wethouders hebben besloten hun besluit d.d. 30 september 1986 tot wijziging van een invalidenparkeer plaats voor de percelen Londensekaai 5/7 in te trekken en over te gaan tot verwijdering van het aanwezige bord en van het in de straat aangebrachte parkeervak. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2, ter inzage.

de Faam | 1987 | | pagina 5