Collecten Werk in uit voering Gemeentelijke sociale dienst Inzage- en correctierecht m Openbare vergaderingen in het Stadhuis m mei Werkloosheid onder Molukse Jongeren Hinderwet Verkeer Bestemmingsplan Glas de ,sf huP 'D CV glasbak vw Op de balie Colofon Week 26 3 10 17 24 31 4 0 (18) 25 5 19 6 20 27 SS" 1 8 15 22 29 2 9 16 23 30 6 Gemeentelijke Sociale Dienst DE FAAM Woensdag 6 mei 1987 Voor wie? Voorwaarden De aanvraag Tafeltje Dekje" Hoogte van de lening Looptijd en kosten Terugbetaling Aflossing en kwijtschelding Schuldregelingen Schuldsanering Aanvragen Mogelijkheden van bezwaar mei 1987 BURO BAANLOZEN SERVICE Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Door het oog van de Lancje Jan Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- Intis collecte te houden: 1. Zeeland helpt Vluchtelingen van maandag 4 mei tot en met zondag 10 mei 1987; 2. Nederlandse Rode Kruis van maandag 25 mei tot en met zon dag 7 juni 1987. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde bus sen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verza meld worden in verzegelde collec tebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, die nen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. De dodengang is afgesloten voor verkeer in verband met herbestra- ten en rioleringswerkzaamheden. Ook werd begonnen met het her- bestraten van de Sint Jorisstraat. De straat is voor het verkeer af gesloten. In verband met het aanleggen van een nieuwe gasleiding zal de Molstraat worden afgesloten voor alle verkeer. Kredietbank I)e kredietbank is een onderdeel van het gemeentelijk apparaat. De bank is ondergebracht bij de sociale dienst. Haar taak is het verstrekken van krediet en het verlenen van hulp aan inwoners van Middelburg, die financieel in moeilijkheden zijn geraakt. De kredietbank maakt geen winst. Alle meerderjarige inwoners van Middelburg kunnen een krediet aanvragen. Inwoners van andere gemeenten op Walcheren en in Zeeuws Vlaanderen kunnen alleen een krediet aanvragen wanneer liet gemeentebestuur van hun woonplaats borg staat. De gemeente verstrekt alleen kre dieten aan mensen, die door ande re banken niet geholpen kunnen worden. Een voorwaarde is dat het krediet noodzakelijk is. Dat houdt in dat voor luxe-artikelen geen krediet wordt verstrekt, maar wel voor huurschulden of nood zakelijk huisraad. Een andere voorwaarde is dat er een redelijke zekerheid moet zijn dat het kre diet terugbetaald kan worden. Aanvraagformulieren zijn ver krijgbaar bij de gemeentelijke so ciale dienst, afdeling intake. Na inlevering van het volledig inge vulde formulier bij de sociale dienst, wordt de aanvrager opge roepen voor een persoonlijk gesprek. Hierbij moeten financiële gege vens worden meegenomen, zoals een loon- of uitkeringsstrookje, hypotheekakten, huurovereen komsten en dergelijke. Een maat schappelijk werkende bekijkt dan met u of de aanvraag haalbaar is. De directie beslist over de aan vraag. Als u in aanmerking komt voor een krediet, dan wordt u op geroepen om de overeenkomsten te ondertekenen. Het geld wordt dan zo spoedig mogelijk op uw bank- of girorekening overge maakt. U moet er wel rekening mee houden dat de hele procedure Onlangs heeft het College van Burgemeester en Wethouders een nota vastgesteld over het inzage- en correctierecht bij de Gemeen telijke Sociale Dienst. In deze nota is geregeld op welke wijze een cliënt inzage kan krijgen in het dossier, dat over hem of haar wordt bijgehouden en hoe daarin, op verzoek, wijzigingen kunnen worden aangebracht. Dat gegevens bij de GSD worden verzameld is noodzakelijk en wet- 11 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kujit hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van II tot en met 16 mei 1987 maandag rundergehakt, andijvie, puree dinsdag rundvlees, groentemix Mexico, aardappelen woensdag karbonade, bloemkool, aard appelen donderdag kwartponder in zigarasaus, sperziebonen, aardappelen vrijdag vis, mosterdsaus, wortelblokjes, aardappelen zaterdag zuurkool met worst telijk verplicht, teneinde tot een goede uitvoering van de wetge ving te komen. De verzamelde ge gevens behoren echter wel rele vant te zijn, daar anders sprake zou zijn van een onnodige aan tasting van het recht op privacy. Hierbij dient te worden bedacht, dat de inhoud van de dossiers vijf jaar moet worden bewaard. Met andere woorden, een cliënt kan vijf jaar last ondervinden van een onjuiste of onnodige opslag van gegevens. De toegang tot de dossiers van de GSD is in principe voorbehouden aan het personeel dat daarmee moet werken. Aan derden wordt geen informatie verstrekt, tenzij dit op grond van de wetgeving verplicht is, of in het kader van de hulpverlening gewenst. In het laatste geval gebeurt dit met toe stemming van de cliënt. De cliënt heeft het recht om zijn dossier in te zien en te verzoeken correcties aan te brengen. Dit laatste kan gewenst zijn, omdat hij/zij van mening is, dat een en ander een onjuiste weergave is van de werkelijkheid of onnodig voor de juiste besluitvorming. De direktie van de GSD besluit op een dergelijk verzoek, doch dient de beslissing gemotiveerd aan de cliënt mede te delen en vast te leg gen in het dossier. Een verzoek om inzage kan zowel schriftelijk als mondeling worden ingediend en wordt binnen 14 da gen afgehandeld. De cliënt en/of wettelijk verte genwoordiger dient zich te legiti meren. Een gemachtigde moet een schriftelijke, ondertekende instemming van de cliënt over leggen. Afschriften kunnen worden ver strekt onder betaling van de door de Gemeenteraad vastgestelde ta rieven. Inzage vindt plaats in het gebouw van de GSD, in aanwezigheid van een ambtenaar. In bijzondere situaties kan het in zagerecht door het College van Burgemeester en Wethouders worden geweigerd. Tegen een der gelijke weigering kan bezwaar en beroep worden aangetekend in het kader van de Wet AROB. minimaal neemt. vijf weken in beslag Hoe hoog het bedrag is dat u kunt lenen is afhankelijk van uw per soonlijke omstandigheden. Hier mee wordt bedoeld uw inkomen, de gezinsomstandigheden, vaste lasten en het doel waarvoor u geld wilt lenen. Het maximumbedrag dat de bank kan verstrekken is 15.000,—-, inclusief rente en kosten. Een krediet moet altijd binnen drie jaar terugbetaald zijn. Er kan ook een lening met een kortere looptijd afgesloten worden. De gemeente berekent de volgen de kosten: administratiekosten (éénmalig) kredieten t/m f 3.500,— 3% van 3.500,— t/m 5.000 2 (minimaal 105, van 5.000,— t/m 15.000,-2% (minimaal 125,—) risicopremie (eenmalig) looptijd t/m 12 maanden I 'MVo 13 t/m 18 maanden 1%% 19 t/m 36 maanden 2% de rente (per jaar) de rente wordt afgeleid van het ta rief dat de gemeente moet betalen voor een vijfentwintigjarige le ning bij de Bank Nederlandse Ge meenten. Dit percentage wordt verhoogd met Vi tot 3/4% De rente en aflossing moeten voor de laatste dag van de maand be taald worden. Wanneer dit niet het geval is wordt er een vertra gingsrente berekend. Bij het niet terugbetalen zal het resterende be drag direct worden teruggevor derd, eventueel door inschakeling van de gerechtsdeurwaarder. De mogelijkheid bestaat het be drag of een deel daarvan ver vroegd af te lossen. Dan ontvangt u een gedeeltelijke terugbetaling van de berekende rente. Bij overlijden van de kostwinner moet het restant van de schuld worden terugbetaald. Wanneer dit moeilijkheden oplevert, is het mo gelijk om een gehele of gedeelte lijke kwijtschelding van het be drag aan te vragen. De gemeente helpt ook als u fi nancieel vastgelopen bent. Zij doet dit door te bemiddelen tus sen de schuldeisers en u. Er wordt dan naar een regeling gezocht om de schulden te kunnen betalen. Wanneer u teveel schulden hebt, kan een saneringskrediet aange vraagd worden. De gemeentelijke kredietbank kan hiervoor krediet geven. Zij gaat onderhandelen met uw schuldeisers. De mensen bij wie u in de schuld staat krijgen dan een gedeelte van het bedrag dat ze tegoed hebben. De rest wordt kwijtgescholden en hoeft u nooit meer te betalen. Een aanvraagformulier kan bij de sociale dienst worden afgehaald. Daar moet het ingevuld ook weer ingeleverd worden. U krijgt dan een oproep voor een gesprek. Het kan vrij lang duren voor een schuldregeling rond is omdat alle schuldeisers aangeschreven moe ten worden. Wanneer u zich niet kunt vereni gen met de beslissing die over uw aanvraag om een krediet of schuldregeling genomen is, kunt u daar beroep tegen aantekenen. U moet dit doen binnen een maand na ontvangst van deze beslissing. U moet dan een brief sturen naar het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. In uw brief moet u aanvragen waarom u het niet eens bent met de beslissing. U wordt vervolgens opgeroepen om uw bezwaar toe te lichten bij de gemeentelijke bezwaar- en beroepschriftencom missie. Binnen een maand ont vangt u dan de definitieve beslis sing. Daarop is geen beroep meer mogelijk. Voor nadere informatie: Gemeen telijke Sociale Dienst, Simpel- huisstraat 1, 4331 PH Middel burg, telefoon 01180 - 35860. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 18 19 20 21 22 23 Commissie Onderwijs, maandag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreek recht) Commissie Gemeentewerken, maandag 11 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreek recht) Commissie Financiële Zaken, dinsdag 12 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreek recht) Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieube heer (VROM), dinsdag 12 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 13 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreek recht) Bestuurscommissie Culturele Za ken, donderdag 14 om 15.45 uur Secr. mw. J. Cijsouw (spreek recht) Gemeenteraad, maandag 18 om 14.00 uur Commissie Bezwaar- en beroep schriften, donderdag 21 om 16.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzij nsac- commodaties, dinsdag 26 om 19.30 uur. Secr. mw. C. Manuputty (spreek recht). Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak ge maakt worden met de commissie secretaris op het stadhuis. Tel: 26251. GEMEENTELIJKE KREDETBANK tVtt UCOflKMG GEMEENTELIJKE KREDIETBANK Mnïfxri uaxmn; GEMEENTELIJKE KREDIETBANK TI MCC'.UK tusirrvjw. - GEMEENTELIJKE KREDIETBANK MI*WI waxiuc - L- li Op 23 maart 1987 heeft de Middelburgse wethouder van Sociale Zaken mevrouw S. Boersma-Smitskamp de begeleidingscom missie voor het Bijzonder Regionaal Project voor werkloze Mo- lukkers op Walcheren geïnstalleerd. In deze commissie hebben zitting vertegenwoordigers van het Gewestelijk Arbeidsburo Walcheren, de gemeenten Middelburg en Vlissingen, de Moluk se gemeenschap op Walcheren, alsmede een provinciaal arbeids- consulent voor Molukkers. Het Project is een initiatief van het Gewestelijk Arbeidsburo Walcheren en de gemeente Mid delburg. Het beoogt verbetering van de beeldvorming over en de arbeidsinpassing van werkzoe kende Molukkers op Walcheren. In het kader van dit projekt zijn twee Molukse functionarissen, Corry Tomasowa en Julius Patty, op 1 april met hun werkzaamhe den begonnen. Zij zijn verbonden aan het Buro Baanlozen Service van de gemeente Middelburg. Enkele cijfers uit een recentelijk arbeidsmarktonderzoek door drs. .1. Veenman geven de ernstige si tuatie van de werkloosheid onder de Molukkers weer. Van de totale Molukse beroepsbevolking in ons land is ongeveer veertig procent werkzoekend. Dit is ongeveer 2 1/2 maal zo hoog als dat voor de totale Neder landse beroepsbevolking. Met na me gaat het hier om jongeren tus sen de 23 en 30 jaar. Factoren die volgens drs. Veen- man hieraan ten grondslag liggen zijn onder andere: een gemiddeld laag opleidingsniveau, sollicitatie problemen, demotivatie door on der andere het langdurig zonder werk zijn en het vraaggericht be leid van de arbeidsbureaus. Uit werkloosheidscijfers van het Gewestelijk Arbeidsburo Walche ren is gebleken dat er 123 werklo ze Molukkers staan ingeschreven, waarvan 63 in Middelburg en 60 in Vlissingen. De meeste (langdu rig) werkzoekende Molukkers be vinden zich in de beroepsgroepen metaal, handel/kantoor en alge mene diensten. Uit een kort onderzoek van beide functionarissen, dat voor augus tus zal moeten worden afgesloten, /al moeten blijken of de door drs. Veenman genoemde factoren in derdaad de oorzaak zijn van de werkloosheid onder de Molukse jongeren op Walcheren. Met de uit het onderzoek verkregen resul taten zullen de functionarissen in spelen op de behoeften en wensen van de werkzoekende Molukkers. De werkzaamheden zullen gericht zijn op het stimuleren van deelna me aan scholings- en andere in passingsactiviteiten door werk zoekende Molukkers. Deze activi teiten kunnen plaats vinden bin nen de bestaande kaders van het Gewestelijk Arbeidsburo, Cen trum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsbeoefening, Centra voor Vakopleiding van Volwassenen en de Streekschool. Nadere inlichtingen zijn verkrijg baar bij het Buro Baanlozen Ser vice, Stadhuisstraat 1, tel: 35790. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij op grond van het bepaalde in artikel 29, vijfde lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne wederom een ontwerp hebben opgesteld voor een positieve beschikking onder voor schriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen op de aanvraag Palthe N.V., Plesmanweg 11 te 7602 PD Almelo om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een chemische was serij op het perceel Lange Delft 39 te Middelburg, dit tengevol ge van een advies en een ingediend bezwaarschrift naar aanlei ding van de eerste ontwerp-beschikking, welke zij tegelijkertijd met de aanvraag ter inzage hebben gelegd vanaf 4 juni 1986. Het advies en het bezwaarschrift geven aanleiding tot het aan vullen van de voorschriften voor de opslag van perchloorethy- leen en het aanpassen van de voorschriften voor brand- blusmiddelen. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stuk ken en de ontwerp-beschikking liggen hier eveneens vanaf he den buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt ver langd dient dit van tevoren telefonisch te worden aangevraagd, telefoon 01180 - 26251, tst. 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mon delinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 21 mei 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, te gelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. 2. Burgemeester en wethouders hebben besloten 1. hun besluit tot aanwijzing van een invalidenparkeerplaats voor het perceel IJsselstraat 15 in te trekken in verband met verhuizing van degene voor wie de plaats was bestemd; het parkeren te verbieden voor een voor het perceel F.G. Ale- manstraat 2 gelegen parkeervak, behalve voor het motor voertuig van de invalide waarvoor de parkeerplaats is bestemd. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeers- besluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 ter inzage. Burgemeester en wethouders hebben besloten een gedeelte van het wegdek, gelegen voor de panden Korendijk 36 en Rou- aansekaai 19, aan te wijzen als parkeerplaats voor vergunning houders. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstellingen te verlenen van het bestemmingsplan Buitengebied teneinde: - de bouw mogelijk te maken van een basisschool aan de Oude Vlissingseweg; de aanleg mogelijk te maken van het in Middelburg gelegen gedeelte van de verbindingsweg Torenweg-Lekstraat. Het bouwplan respectievelijk het aanlegplan en de schetsplan- nen van de voorgenomen herzieningen van het bestem mingsplan liggen met ingang van vrijdag 8 mei 1987 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, zijn bezwaren schriftelijk ken baar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. WAAR LAAT JE HET? Op de balie in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, vindt u (nieuwe) gratis af te halen folders /brochures: Glashet inzamelen waard Minder geluidhindergids Ondanks een handicap toch sportplezier Arbowet....voor het betere werk Bijblijven in het verkeer Houd plaagdieren buiten de deur! Veilig werken met gevaarlijke stoffen Bejaardenoorden in Middelburg Pas "'65 krant

de Faam | 1987 | | pagina 5