Hinderwet Verordening Verkeer Natuur Gn IVIiliGU Gemeentelijke Sociale Dienst Het onderwijs in beweging Ouders hebben inspraak Bijstand bij echtscheiding Rondleidingen stadhuis Mijnen- jager Bestrij dingsmiddelen in huis en tuin Opening tentoon stelling Afscheids receptie Vakantie krachten Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Opgebroken- afgesloten DE FAAM Woensdag 22 april 1987 Schoolwerkplan 5.000.000 spuitbussen per jaar De risico's voor mens en milieu Moet die "plaag" echt bestreden worden? Het kan vaak ook anders "Tafeltje Dekje" tor het oog van de Lancte Jan Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be kend, dat de Fa. L.F. Talamini en Zn., Korendijk 52-54-56 te Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor de opslag en verkoop van keukens en tegels en voorkomende werkzaamheden in de bouw op het perceel Korendijk 52-54-56, en dat zijn voornemens zijn de gevraagde vergun ning te verlenen onder voorwaarden. - Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp-beschikking elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot en met het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. - Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikking liggen hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van te voren telefo nisch te worden aangevraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. - Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. - Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 23 mei 1987. De persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift wor den ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 7 mei 1987 tot en met 15 mei 1987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij te vens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwis- seling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen in stellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Burgemeester en wethouders maken bekend dat bij besluit van de raad van die gemeente van 27 oktober 1986 is vastgesteld de Parkeer- en parkeergeldverordening Middelburg. Koninklijke goedkeuring op deze verordening is verleend bij Koninklijk Besluit van 29 januari 1987, no. 7. Gedeputeerde Staten hebben omtrent deze verordening bericht van ontvangst gezonden bij brief van 12 maart 1987. Ingaande heden ligt deze verordening gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, bureau Bijzondere Wetten. Burgemeester en wethouders hebben besloten: 1. de Pres. Rooseveltlaan tussen het punt 20 meter ten oosten van de kruising Laan der Verenigde Naties/Pres. Roose- veltlaan/Leliëndaalseweg/Sandberglaan aan te wijzen als voor- rangsweg; 2. op het gedeelte van de Pres. Rooseveltlaan tussen de krui sing Noordweg/Pres. Rooseveltlaan en het punt 100 meter ten oosten van de kruising Laan der Verenigde Naties/Pres. Roose- veltlaan/Leliëndaalseweg/Sandberglaan voor het verkeer ko mende vanaf eerstgenoemde kruising, een maximumsnelheid van 70 km per uur vast te stellen; 3. op het gedeelte van de Pres. Rooseveltlaan tussen de krui sing Laan der Verenigde Naties/Pres. Rooseveltlaan/Leliëndaal- seweg/Sandberglaan en het punt 50 meter ten westen van de kruising Noordweg/Pres. Rooseveltlaan voor het verkeer ko mende vanaf eerstgenoemde kruising, een maximumsnelheid van 70 Km per uur vast te stellen; 4. het gedeelte van de Brigdamseweg tussen de Willem Aron- deusstraat en de Pres. Rooseveltlaan in beide richtingen te slui ten voor fietsen, bromfietsen en voetgangers; 5. het gedeelte van de Gen. Hakewill Smithlaan tussen de Trix Terwindtstraat en de Pres. Rooseveltlaan in beide richtin gen te sluiten voor fietsen en bromfietsen; 6. de navolgende paden aan te wijzen als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers: a. het fietspad ten zuiden van de Pres. Rooseveltlaan tussen de kruising Laan der Verenigde Naties/Pres. Rooseveltlaan/Leliën- daalseweg/Sandberglaan en de splitsing Gen. Hakewill Smith- laan/Pres. Rooseveltlaan; b. het gedeelte van de Veldmaarschalk Montgomerylaan tus sen Titus Brandsmakwartier en het ten zuiden van de Pres. Rooseveltlaan gelegen fietspad; c. het pad tussen de Gen. Eisenhowerlaan en de Willem Aron- deusstraat, via het tunneltje onder de Pres. Rooseveltlaan; d. het pad gelegen aan de zuidzijde van het gedeelte van de Gen. Hakewill Smithlaan vanaf de scheiding van de percelen Gen. Hakewill Smithlaan 9 en 11 en aansluitende op het ten zuiden van de Pres. Rooseveltlaan aangelegde pad; e. het pad gelegen aan de noordzijde van het gedeelte van de Gen. Hakewill Smithlaan vanaf het punt tegenover het pe.rceel Gen. Hakewill Smithlaan 11 tot het punt alwaar dit pad aan sluit op de Trix Terwindtstraat; 7. bij de verkeersheuvels, gelegen op de hierna genoemde punten, het passeren van deze verkeersheuvels aan de andere zijde van het bord dan de pijl aangeeft, dat wil zeggen het pas seren van deze verkeersheuvels aan de linkerzijde, te verbie den voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de verkeersheuvels gelegen op het gedeelte van de Brigdam seweg tussen de Pres. Rooseveltlaan en de Willem Aron- deusstraat, nabij de aansluiting met de Pres. Rooseveltlaan; b. de verkeersheuvel gelegen op de Gen. Hakewill Smithlaan nabij de aansluiting met de Pres. Rooseveltlaan; c. de verkeersheuvels op de Pres. Rooseveltlaan ter weerszij den van de kruising Noordweg/Pres. Rooseveltlaan; d. de verkeersheuvel op de Laan der Verenigde Naties, de Pres. Rooseveltlaan, de Leliëndaalseweg en de Sandberglaan nabij de kruising alwaar deze vier wegen tezamen komen; 8. het links- en rechtsafslaan op de kruising Noordweg/Pres. Rooseveltlaan te verbieden voor: a. het verkeer over de Pres. Rooseveltlaan, zowel rijdende in oostelijke als in westelijke richting; b. het verkeer over de Noordweg, uitgezonderd (brom)- fietsverkeer, zowel rijdende in noordelijke als in zuidelijke richting; 9. het verkeer rijdende over de Noordweg, zowel in noordelij ke als in zuidelijke richting, te verplichten om vóór het oprijden van de kruising met de Pres. Rooseveltlaan te stoppen; 10. het fietspad gelegen ten noordoosten van de Sandberglaan en het gedeelte van de Leliëndaalseweg tussen de Sanbergse- laan en de grens van de bebouwde kom aan te wijzen als ver plicht fietspad voor fietsers en bromfietsers; 11. de Sandberglaan en het gedeelte van de Leliëndaalseweg tussen de Sandberglaan en de grens van de bebouwde kom aan te wijzen als voorrangsweg; 12. op het gedeelte van de Sandberglaan tussen de kruising Laan der Verenigde Naties/Pres. Rooseveltlaan/Leliëndaalse- weg/Sandberglaan en het punt gelegen bij hectometerpaal 2 voor het verkeer komende vanuit de richting Sint Laurens en rij dende in de richting van de Seissingel, een maximumsnelheid van 70 km per uur vast te stellen. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledi ge verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting aan de Stad huisstraat 2 ter inzage. Bij de samenstelling van het schoolwerkplan wordt de mede zeggenschapsraad ingeschakeld. Deze raad is een beetje te vergelij ken met de vroegere oudercom missie, al waren de bevoegdheden hiervan veel minder dan die van de medezeggenschapsraad. De le den van de oudercommissie zorg den voor koffie tijdens vergade ringen en organiseerden school reisjes, maar daarmee was het een heel eind bekeken. De medezeggenschapsraad heeft een wezenlijke invloed op de gang van zaken op school, zoals bij be noemingen en het opstellen van schoolwerkplannen. Vroeger had men alleen wat te doen, nu ook te vertellen. Dit woord is in deze rubriek al ve le malen gevallen. Het plan bevat een vijftal onderdelen die wette lijk zijn voorgeschreven voor alle Nederlandse basisscholen. In de inleiding staan zakelijke gegevens zoals veiligheidsmaatregelen die moeten worden genomen, b.v. een hekje langs het schoolterrein, dat moet verhinderen dat de kin deren rechtstreeks uit de school de straat ophollen. Ook wordt ge regeld op welke tijdstippen de on derwijsgevenden op het school plein surveilleren. Voorgeschre ven is dat een lijst met alle huis artsen naast de telefoon hangt. Scholen in Dauwendaele hebben afspraken met het medisch cen trum in deze wijk. De medezeggenschapsraad wordt betrokken bij benoemingsproce dures. In de praktijk komt dat laatste op dit moment weinig voor. Het gezag (gemeente of schoolbestuur) is verplicht wacht gelders of anderen die op collega- scholen boventallig zijn geraakt aan te stellen. Vaak is dus al bepaald wie een opengevallen plaats gaat bezet ten, want bijna alle scholen heb ben met boventalligheid te ma ken. Het is dus maar zelden dat nieuwe mensen kunnen worden aangesteld. Het plan laat niets aan het toeval over. Er is zelfs een geschillenre geling in opgenomen, waarin pre cies vermeld staat, hoe te hande len bij "ruzies" op school. De inleiding besteedt bovendien aandacht aan wat genoemd wordt de vrijstellingen. Dit houdt in dat kinderen die om de één of andere reden niet aan een activiteit kun nen deelnemen hiervoor vrijstel ling krijgen. Een kind met buisjes in de oren hoeft bijvoorbeeld niet te zwemmen. De vrijstellingen worden in hoofdzaak gegeven voor zwem en gymnastiekonderwijs. De schoolarts bekijkt of de vrijstel lingen terecht zijn gegeven. Het volgende artikel dat aan het schoolwerkplan zal worden be steed behandelt de uitgangspun ten van het plan. Op 7 januari j.l. was het 50 jaar geleden dat H.K.H. Prinses Julia na en Z.K.H. Prins Bernhard in het huwelijk traden. Door middel van een grote manifestatie in de tuin van Paleis Soestdijk zal op 30 april a.s. op nationaal niveau aan dit gouden huwelijk aandacht worden geschonken. Ook in de eigen regio wil men de ze feestelijke gebeurtenis niet on opgemerkt voorbij laten gaan. Het bestuur van de Zeeuwse Bi bliotheek, het bestuur van de Ko ninklijke Vereniging "Uit het Volk, Voor het Volk" en het ge meentebestuur van Middelburg hebben namelijk in samenwer king een tentoonstelling georgani seerd. Deze tentoonstelling, die met name ingaat op de relatie Zeeland en het koningshuis in de periode 1909-1987, wordt op 30 april (Koninginnedag) door de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland, dr. C. Boertien, in het gebouw van de Zeeuwse Bibliotheek aan 'de Kousteensedijk te Middelburg ge opend. Aan deze opening vooraf gaande zal burgemeester mr. C.G.J. Rutten een toespraak houden. Het tentoongestelde materiaal is merendeels afgestaan door een groot aantal bruikleengevers. De tentoonstelling duurt tot en met 13 juni a.s. Enige tijd geleden schreven we over geluidsoverlast. Nu schrijven we over bestrijdingsmiddelen. We willen hiermee zeggen dat we ook in de toekomst regelmatig zullen terugkeren met onderwerpen die liggen in de sfeer van de natuur en het milieu. Kortom, we willen in een serie artikelen graag ingaan op onze omgeving en het feit hoe we hiermee omgaan. In Nederland is een groot aantal chemische huishoudbestrij- dingsmiddelen in de handel. In totaal zijn er voor bestrijding van dingen van allerlei aard in en om het huis ongeveer 600 tot 800 ver schillende merkproducten. De Nederlander koopt jaarlijks meer dan 5.000.000 spuitbussen met bestrijdingsmiddelen. Daar komt een aanzienlijke hoeveelheid poe ders, korrels en vloeibare prepa raten bij. Het totaal van huishoudmiddel- tjes is goed voor bijna 20% van de handel in bestrij dingsmiddelen. Het blijkt dat de vaak aangepre zen bestrijdingsmiddeltjes tegen "plagen in huis, tuin en keuken" vaak niet zo onschuldig zijn als de gebruiker denkt. Toepassing van de middelen kan onnodige risico's voor mens en milieu veroorzaken terwijl de middelen vaak weinig of geen nut hebben. Aan alle bestrijdingsmiddelen kleeft een zeker risico. Gebruikers van huishoudbestrij- dingsmiddelen en hun huisgeno ten dragen een deel van dit risico. Dit geldt ook voor diegenen die bij het productieproces ervan be trokken zijn. Ook geven de ver pakkingen enz. restanten, die weer ergens moeten blijven. Uit oogpunt van een goed beheer van onze natuur en ons milieu is het daarom van belang alleen bestrijdingsmiddelen toe te pas sen als het echt niet anders kan. Niet iedereen zal de giftigheid van bestrijdingsmiddelen op dezelfde wijze beoordelen. De één telt nu eenmaal zwaarder aan een be paald risico voor mens en milieu dan de ander. Ook over het nut van de middelen zal de één anders denken dan de ander. Het hangt vaak samen met de Vorige week stelden we u al op de hoogte van het feit dat wethouder A. Bergshoeff van onze gemeente met ingang van 1 mei a.s. is be noemd tot burgemeester van de gemeente Duiveland. In verband hiermee zal op woens dag 29 april a.s. in een buitenge wone openbare raadsvergadering afscheid van de heer Bergshoeff worden genomen. In aansluiting op deze vergade ring zal er tussen 17.00 en 18.30 uur in de Burgerzaal van het stad huis een openbare receptie wor den gehouden. Tijdens deze re ceptie hebt u de gelegenheid om van de heer en mevrouw Bergs hoeff afscheid te nemen. Volgende week zullen we samen met de wethouder terugblikken op al die jaren dat hij als bestuur der in Middelburg werkzaam is geweest vraag of "die plaag nu echt bestreden moet worden"? Als men even bij deze vraag blijft stilstaan zal men al snel tot de ontdekking komen dat pissebed den, duizendpoten, loopkevers, oorwormen, enz. zo gevaarlijk nog niet zijn. Dit geldt ook voor de meeste rupsen en mieren. Bij al deze beesten zit geen cent kwaad en ze zijn zelfs vaak nuttig. Echter, als deze beesten zich ver tonen, gaan we ze meestal met al lerlei chemische middelen te lijf. We doen er verstandig aan dit soort beesten eerst met enige wel willende aandacht te bekijken voor we over leven of dood be schikken. De natuur komt nu weer tot le ven. Het voorjaar is immers weer aangebroken. Dit betekent dat we weer geconfronteerd zullen wor den met vliegende, kruipende en rondlopende beesten. Ook zullen de onkruiden en de schimmels zich weer aandienen. Als u tot bestrijding wilt over gaan, let u er dan op dat u eerst een keuze maakt uit de vele niet- chemische bestrijdingsmethoden. Kunt u hieruit geen keuze maken, schroomt u dan niet om even con tact op te nemen met de medewer kers van het Bureau Milieu van de Dienst Gemeentewerken. Zij zijn bereikbaar via telefoonnummer 82000. Ook kunt u zelf een heel handig boekje raadplegen of aanschaf fen. Dit boekje heet "Bestrij dingsmiddelen in en om het huis" en is uitgegeven door de Stichting Natuur en Milieu te Utrecht (Donkerstraat 17, tel. 030 - 331328). De aanstelling van vakantie krachten bij de diverse instel lingen van de gemeente Middelburg vindt dit jaar plaats via uitzendbureau ASB. Gegadigden voor vakantie werk bij de gemeente kunnen een sollicitatieformulier afha len bij de receptioniste op het adres Stadhuisstraat 2 of bij het uitzendbureau ASB, Lan ge Noordstraat 24 te Mid delburg. De formulieren moeten volle dig ingevuld bij ASB worden ingeleverd. Het besluit om niet verder samen door te gaan valt meestal toch nog onverwachts, ondanks dat men daar soms al jaren naar toe leefde. Na dat moment wil men zo snel mogelijk de zaken geregeld heb ben, hetgeen niet altijd mogelijk is. Het zal een ieder bekend zijn, dat men bij de sociale dienst voor fi nanciële hulp kan aankloppen, maar hoe verloopt zo'n kontakt in de praktijk. De Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) Middelburg is geopend voor nieuwe aanvragers van 08.30 uur tot 11.30 uur. U meldt zich bij de receptie, waarna plaats kan worden genomen in de wachtkamer. Op volgorde van binnenkomst wordt men vervolgens opgehaald voor een eerste gesprek met de "intaker". Aan deze ambtenaar kunt u het probleem voorleggen en algemene informatie verkrij gen, met name over de Algemene Bijstandswet. Hij zal u uitleggen welke voorwaarden er zijn om in aanmerking te komen voor een uitkering. Vervolgens worden uw persoon lijke gegevens opgenomen en een aanvraagformulier ingevuld. Slechts als u geheel zonder geld zit en u een volgend gesprek met een bijstandsmaatschappelijk werker niet kunt afwachten, kan een voorschot op de uitkering worden verstrekt. Dit tweede gesprek vindt, afhan kelijk van de urgentie, plaats na ca. twee weken. U ontvangt daar voor een oproep. Het is zeker niet zo, dat u kunt zeggen "Hier ben ik en met mijn echtgeno(o)t(e) wil ik niets meer te maken hebben". Zolang er geen rechterlijke uit spraak is met betrekking tot de echtscheiding of scheiding van ta fel en bed, dient rekening te wor den gehouden met de onder houdsplicht van de gewezen echt- geno(o)t(e). Het éénzijdig afzien van een financiële bijdrage van de "ex", met name ten aanzien van de kinderen, hoe begrijpelijk soms ook, kan door de bijstands wet niet worden geaccepteerd. Dit geldt ook voor de boedel. U zult al het mogelijke moeten doen om uw deel uit de inboedel en andere vermogensbestanddelen te ver krijgen. Bij het onderzoek kan niet alleen worden afgegaan.van uw verklaring. Het is dan ook nodig zoveel mo gelijk bewijsmaterialen mee te ne men, zoals de voorlopige voorzie ning, echlscheidingsstukken, een akte van boedelscheiding of een verklaring van beide partijen hoe de boedel is verdeeld. Ook zijn nodig bewijsstukken van bankre keningen en spaartegoeden. Als deze bewijsstukken direkt na de verlating nog niet aanwezig zijn wordt verzocht deze zo spoedig Tot en met de herfstvakantie is het weer mogelijk het gothische 'ge deelte van het stadhuis te be zichtigen. Tegen betaling van een lage en treeprijs zullen de rondleidsters u graag de hal, de trouwzaal, de raadzaal, de B. en W.-kamer en de burgerzaal laten zien. AI deze ver trekken, of ze nu groot of klein zijn, ademen een historische en vooral monumentale sfeer uit. Er worden rondleidingen georga niseerd van maandag tot en met vrijdag, 's-morgens om 10.30 uur mogelijk in te leveren. Aan de hand van de rapportage van de bijstandsmaatschappelijk werker wordt bepaald of u recht heeft op een uitkering. Ook kan eventueel een krediet worden verstrekt om het ontbrekende meubilair in ver band met de boedelscheiding te kunnen aanvullen. De sociale dienst zal trachten na toekenning van de aanvraag de verstrekte bijstand te verhalen op de "ex". Bij de vaststelling van zijn bijdra ge wordt rekening gehouden met de hoogte van zijn of haar inkomen. Als geen medewerking wordt ver leend, dan wordt alle verstrekte bijstand op hem of haar terugge vorderd. U moet er rekening mee houden, dat een aanvraag-procedure lan gere tijd in beslag kan nemen. Op grond van de wet moet binnen één maand een beslissing zijn geno men, maar dit lukt niet als er ge gevens ontbreken of de werkdruk binnen de GSD erg groot is. Zonodig worden voorschotten verstrekt. Van 22 tot en met 27 april brengt de mijnenjager Hr. Ms. Middel burg van de Koninklijke Marine een bezoek aan Middelburg. Van middag om omstreeks 14.00 uur is het vaartuig met burgemeester mr. 'C.G.J. Rutten en mevrouw C.E.G.M.W. Rutten-Bovendeerd aan boord afgemeerd aan de Los- kade. In hun gezelschap bevond zich tevens een aantal andere gasten. Op 24, 25 en 26 april bent u tus sen 14.00 en 16.00 uur welkom aan boord. De bemanning van Hr. Ms. Middelburg zal u graag te woord staan en u iets over het schip vertellen. De bemanning van het mijnen- vaartuig zal, alvorens op 27 april om 10.00 uur weer wordt afgeva ren, ten stadhuize door het ge meentebestuur worden ont vangen. De Jodengang is afgesloten voor verkeer in verband met herbestra- ten en rioleringswerk/aam heden. Ook werd begonnen met bet her- bestraten van de Sint Jorisstraat. De straat is voor het verkeer af gesloten. en 11.15 uur, 's-middags tussen half twee en vier uur. Op Koninginnedag, 30 april, zul len er ook rondleidingen worden gehouden. Ook voor die dag gel den de hierboven genoemde tijdstippen. In verband met de buitengewone openbare raadsvergadering en de openbare receptie, die op woens dag 29 april ter gelegenheid van het afscheid van wethouder A. Bergshoeff zullen worden gehou den, zullen er die dag geen rond leidingen plaatsvinden in de go thische vertrekken van het Mid delburgse stadhuis. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 27 april tot en met 2 mei 1987 maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag hamburger, barbecuesaus, ap peltjes, pommes mignonettes woensdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen donderdag zuurkool met worst vrijdag vis in mosterdsaus, wortelblokjes, aardappelen zaterdag wat de pot schaft

de Faam | 1987 | | pagina 5