Gemeentelijke Sociale Dienst Vakantie en sociale verzekering II Kantoren dicht Ophalen huisvuil Activiteitenplan en schoolwerkplan Zwembad m Welkom aan boord Hinderwet Verkeer Bestemmingsplan Weekmarkt 400 Miljoen bezuinigingen of 80 miljoen erbij Bijna f 45.000,- voor Magirus Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251. Reacties van harte welkom. Week Marktonderzoek politie Wethouder A. Bergshoeff wordt burgemeester van Duiveland De thermometer stijgt Het onderwijs in beweging DE FAAM Woensdag 15 april 1987 In het buitenland Reisverzekering Tafeltje Dekje" Schoolwerkplan Kindbespreking Vakantie en ziekengeld Vakantie en sociale verzekering Waar moet u zijn in het buitenland? Activiteiten Thriatlon Rondleidingen stadhuis Dgorhet oog van de Lange Jan Op vrijdag 17 april (Goede Vrij dag) en maandag 20 april (Twee de Paasdag) zullen alle gemeente lijke kantoren gesloten zijn. In verband met Koninginnedag zal de weekmarkt op donderdag 30 april worden gehouden op het Damplein in plaats van de Markt. 20 april, Paasmaandag, zal er geen huisvuil worden opgehaald. De route van Paasmaandag zat dinsdag 21 april worden gereden. Het huisvuil dat anders op dins dag 2/ april opgehaald zou wor den, wordt nu op woensdag 22 april opgehaald. Het huisvuil van woensdag 22 april wordt donder dag 23 april opgehaald. Het huis vuil van donderdag 23 april wordt vrijdag 24 april opgehaald. Op Koninginnedag zal er geen huisvuil worden opgehaald. De huisvuilroute van Koninginne dag, 30 april, wordt op I mei gereden. Voordat u onbezorgd met vakan tie kunt gaan, moet een aantal za ken goed geregeld zijn. Paspoort, geld en de huisdieren zullen niet gauw vergeten worden, maar denk ook aan de (sociale) verzekeringen. Zo moeten uitkeringsgerechtig den tijdig nagaan of hun uitke ring kan worden doorbetaald. Voor iedereen geldt dat men goed verzekerd op reis moet gaan. Ziek worden tijdens de vakantie is im mers al vervelend genoeg. Als zie kenfondsverzekerde heeft u thuis bijna altijd recht op medische hulp, maar hoe zit dat als u met vakantie bent? In het artikel van de vorige week werd de situatie bekeken bij ver blijf in eigen land, deze week wordt de inhoud van dit artikel bepaald door het verblijf buiten onze landsgrenzen. Als ziekenfondsverzekerde heeft u recht op dezelfde medische ver zorging als de verzekerden van zowel de Europese Gemeenschap als van een aantal verdragslan- den. Wanneer u medische hulp nodig heeft, moet u zich melden bij het verzekeringsorgaan van het vakantieland. Hier kan men u vragen een verklaring te tonen, waarop staat dat u ziekenfonds verzekerde bent. Het ziekenfonds weet of u deze zgn. El 1 l-verklaring (of een ander formulier) nodig heeft. Het recht op medische hulp is bij na nergens zo goed geregeld als in Nederland. Het kan dus voorko men dat u bepaalde voorzienin gen in het buitenland zelf moet betalen. Extra reis- en verblijf kosten als gevolg van ziekte of ongeval worden bovendien ook niet vergoed. Al deze risico's maken een goede reisverzekering daarom noodza- Bij de invoering van de Wel op het basisonderwijs is hel van ouds bekende lesrooster vervangen door het activiteitenplan. Dit plan wordt jaarlijks vastgesteld en be vat veel meer gegevens dan het oude lesrooster. Hierin stond al leen wanneer er gerekend werd, wanneer aan taal werd gedaan en dit soort dingen; in het nieuwe plan is met één oogopslag te zien welke activiteiten dit jaar op de school ondernomen zullen wor den, dus behalve de gewone lessen ook excursies en projecten. Van tevoren niet te plannen zaken zoals ijs- of warmtevrij behoren "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. Menu van 21 april lot en met 25 april 1987 dinsdag kwartponder, zigarasaus, sperziebonen, aardappelen woensdag rundvlees, spruitjes, aardappelen donderdag kip, appel, aardappelen vrijdag karbonade, bloemkool, aard appelen zaterdag Macaroni, ham en kaas tot het verleden, omdat zij niet in het activiteitenplan zijn opgeno men. In het plan staat ook welke leerkrachten aan de school zijn verbonden, wanneer ze aanwezig zijn en welke spedale taken zij hebben. Staan ze dagelijks voor een groep, of zijn ze maar één dag per week met de groep bezig. Ook zijn de taken van de directeur en de adjunct-directeur in het activi teitenplan vermeld. Dit is één van de allerbelang rijkste vernieuwingen in het basis onderwijs. Het plan wordt jaar lijks aangepast. Het is in de plaats gekomen van het oude leerplan, een boek dat éénmaal per vijf jaar werd aangepast, maar meestal goed was opgeborgen in de kast van het hoofd van de school, die het plan ook had opgesteld. Het werd dus weinig gebruikt. Het schoolwerkplan wordt door het hele schoolteam gemaakt. Iedere school heeft maandelijks een schoolwerkplanvergadering. Vroeger bemoeide ieder zich al leen met zijn eigen klas, nu weten onderwijsgevenden aan kleuters ook wat er bij de twaalfjarigen gebeurt. Vroeger zat iedere on derwijsgevende op zijn eigen ei landje, nu volgt de hele groep het leerproces op de hele school. Ie der is van eikaars handelen volle dig op de hoogte. Elke leerling wordt door het gehele schoolteam gevolgd. Het valt dan ook meteen op als iemand in prestatie te rugvalt. Er worden maandelijks "kind besprekingen" gehouden over die leerlingen die opvallende verande ringen in het leren en hun gedrag vertonen. Op deze besprekingen wordt geprobeerd de oorzaak van de problemen op te sporen en oplossingen aan te dragen. Er wordt voor deze leerling een plan van handeling opgesteld, waarvan de resultaten elke maand worden bekeken. Het schoolwerkplan bestaat uit een vijftal verplichte onderdelen, die in volgende artikelen stuk voor stuk zullen worden bekeken. kelijk. U kunt zich dan meteen verzekeren tegen diefstal, verlies en dergelijke. Als u ziek wordt, heeft u recht op ziekengeld. Wordt u ziek tijdens de vakantie in Nederland of Bel gië, dan moet u direkt de werkge ver op de hoogte stellen. Is het be drijf gesloten, waarschuw dan de bedrijfsvereniging. Buiten Neder land en België kunt u ziekengeld aanvragen bij het verzekeringsor gaan van het vakantieland (zie lijst). Samen met uw aanvraag voor zie kengeld, moet een verklaring van de geraadpleegde arts overlegd worden, waarin de aard van de ziekte omschreven staat. Het is belangrijk dat u bij de ziek melding duidelijk aangeeft dat u niet alleen medische hulp ver langt, maar ook ziekengeld. Ver meldt verder uw verpleegadres, uw woonadres en het adres van de werkgever/bedrijfsvereniging, zodat uw aanvraag vlot afgehan deld kan worden. Het kantoor zal een medisch onderzoek instellen en de aanvraag doorsturen naar de bedrijfsvereniging in Ne derland. Wordt u ziek in een land waarmee geen verdrag bestaat, vraag dan om een verklaring van een plaat selijke arts. Deze medische ver klaring stuurt u vervolgens - even tueel via de werkgever - zo snel mogelijk naar de bedrijfsver eniging. Tot Slot nog even de belangrijkste punten op een rij. Neem ruim voor de vakantie kon- takt op met de uitkerende instan tie als u een WW, WWV, Bijstands-, WAO of AWW- uitkering ontvangt. Informeer voor het vertrek bij het ziekenfonds naar de regels en be nodigde formulieren in het va kantieland. Let daarbij niet alleen op de vakantiebestemming, want vaak zult u tijdens de reis ook een aantal andere landen door trekken. Sluit een goede reisverzekering af. Neem alle adressen en telefoon nummers mee die u nodig kunt hebben. landen en hoofdkantoren van de sociale verzekeringsinstellingen, waar u terecht kunt voor medi sche hulp. Meldt u zich voor de zekerheid eerst bij het verzekeringskantoor in de buurt. In noodgevallen kunt u natuurlijk direkt naar de arts of het ziekenhuis gaan. Bij de ge noemde verzekeringsorganen moet u meestal ook uw ziekengeld aanvragen. België Gewestelijke dienst van de Hulp kas voor ziekte- en invaliditeits verzekering. (Office regionale de la Caisse auxiliaire d'assurance maladie-invalidité) of de Mutuali teit, het plaatselijke ziekenfonds. Bondsrepubliek Duitsland Allgemeine Ortskrankenkasse. Denemarken De plaatselijke gemeente besturen. Frankrijk Caisse primaire d'Assurance Maladie. Griekenland Idryma Koinonikon Asphaliseon (I.K.A.) Groot-Brittanië National Health Service Ziekengeld moet u in Groot- Brittanië aanvragen bij het Local Social Security Office. Ierland Health Board Ziekengeld moet u in Ierland aan vragen bij het Department of So cial Welfare. Italië Unita Sanitaria Locale (U.S.L.) Joegoslavië Zdravstvenog Osiguranja (S.I.Z.) Kaap-Verdie* Instituto Seguros e Previdencia Social Luxemburg Caisse nationale d'assurance ma ladie des ouvriers Marokko Caisse Nationale de la Sécurité Oostenrijk Gebietskrankenkasse Portugal Servipo Médico Sociais of een der Unidades clinicas Spanje Instituto Nacional de la Seguri- dad Sociale (INSS) Tunesië Caisse Nationale de la Sécurité Sociale Turkije Sosyal Sigortalar Kurumu Zweden Forsakringskassa of een der Kom mu ner In Kaap-Verdie hebben alleen verplicht verzekerde werknemers en mensen met de ZW- of WW- uitkering recht op medische ver zorging. Gedurende de paasvakantie zijn in zwembad "Poelendaele" de volgende openingstijden van kracht: vrijdag 17 april (Goede Vrij dag) recreatief zwemmen van 9.00 tot 12.00 uur; zondag 19 april (Eerste Paas dag) is het zwembad gesloten; - maandag 20 april (Tweede Paasdag) recreatief zwemmen van 9.00 tot 12.00 uur. in de week van maandag 20 april tot en met zaterdag 25 april zijn er geen particuliere zwemlessen. Dit geldt ook voor vrijdag 17 april. In de paasvakantie zullen er in "Poelendaele" diverse activitei ten worden georganiseerd. 21 April is er 's-morgens brevet- zwemmen. Het brevctzwemmen zal bestaan uit het zwemmen van de 25 meter schoolslag, vrije slag en rugslag. Op het brevet zullen de behaalde resultaten worden vermeld. Donderdag 23 april is er van 13.30 tot 16.00 uur een spel- instuif. Meedoen aan hel brevet- zwemmen kost 1,85. Meedoen aan de spel-instuif kost eenzelfde bedrag. Op 30 april, Koninginnedag, or ganiseert de vereniging "Uit het volk, voor het volk" op het ter rein van het zwembad de jaarlijk se thriatlon. Voor meer informatie kunt u al tijd contact opnemen met de kas sa van het zwembad, tel. 01180 - 26451. Het is volstrekt onduidelijk hoe de toekomst er voor de verschil lende politiekorpsen uit zal zien. Voor onze stad is het belangrijk te weten wat er met de Middelburgse politie zal gebeuren. De minister heeft een groot scheeps onderzoek gestart naar de werkdruk op en de werkzaamhe- Van 22 april tol en met 27 april a.s. zal de mijnenjager Hr. Ms. Middelburg onze stad bezoeken. Het schip, dat eind vorig jaar in Alblasserdam werd gedoopt en in Den Helder in gebruik werd gesteld, zal aan de Loskade afmeren. U zult in de gelegenheid worden gesteld een kijkje te nemen aan boord van Hr. Ms. Middelburg. Op 24, 25 en 26 april zult u tussen 14.00 en 16.00 uur van harte welkom worden geheten door de comman dant en zijn bemanning. Burgemeester mr. C.G.J. Ruiten en zijn echtgenote (de doopster van het mari nevaartuig) zullen samen met een aantal gasten het schip in Vlissingen opwachten. In deze plaats zal het gezelschap aan boord stappen om zo richting Middelburg te koersen. Op 22 april zal rond 14.00 uur worden afgemeerd. Volgende week komen we uitvoeriger terug op het bezoek van de mijnenjager. den van de politickorpsen in Ne derland. Hierbij worden de vraag naar politiewerk, aktiviteiten in het korps en de resultaten daar van gedurende een maand vastge legd op personal computers. Na afloop van het onderzoek hoeven de computers niet teruggegeven te worden, ze blijven in het bezit van de deelnemende korpsen. Een opmerkelijk onderdeel van het onderzoek is een marktver kenning, die ook onder de bevol king van Middelburg zal plaats vinden. Tenminste 200 Middel burgers zullen door een bekend en vertrouwd bureau voor markton derzoek, Research International Nederland, gevraagd worden naar hun ervaring met de politie. In totaal zullen in de periode tus sen 16 april en 14 mei 4000 Neder landers worden geïnterviewd, een enorme opgave. Een uniek onder zoek waarbij ook Middelburg is betrokken. Naast de nationale belangen die met dit onderzoek zijn gediend, zal het ook de Middelburgse poli tie helpen de werkzaamheden van het korps nog meer dan voorheen af te stemmen op de wensen van de bevolking. Daarom is het be langrijk dat de ondervraagde Middelburgers royale en loyale medewerking aan de enquête ver lenen. De medewerkers van het bureau Research International Nederland kunnen zich legitime ren door middel van een speciale kaart van dat bureau en een intro- duktiebrief ondertekend door de burgemeester en de korpschef van Middelburg. Mocht er toch nog twijfel bestaan, dan kunt u bellen met het politiebureau, tel. 01180 - 88833. Tot en met de Herfstvakantie is het weer mogelijk liet Mid delburgse stadhuis te bezichti gen. F.r worden rondleidingen georganiseerd van maandag t/m vrijdag, 's morgens om 10.30 uur en 11.15 uur en 's middags tussen 13.30 uur en 16.00 uur. Gelet op artikel 37, eerste lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken burgemeester en wethouders bekend, dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 3 januari 1 973 aan de heer J. Hendrikse, Vlissingsesin- gel 30 te Middelburg verleende vergunning ingevolge de Hin derwet voor een aannemersbedrijf aan Klein Vlaanderen 71 te Middelburg. De reden hiervoor is dat de aan de bovenaangehaalde vergun ning verbonden voorschriften niet meer voldoen aan de eisen welke vandaag de dag aan soortgelijke bedrijven gesteld worden. De voorgenomen wijziging houdt in dat de voorschriften wor den gewijzigd en worden vervangen door nieuwe voor schriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 30 april 1987 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten - door middel van het terzijde van de rijbaan aanbrengen van een doorgetrokken gele streep het parkeren te verbieden aan beide zijden van de Papenstraat; door middel van het terzijde van de rijbaan aanbrengen van een doorgetrokken gele streep, het parkeren te verbieden aan beide zijden van de Brandrijmolengang, over een afstand van 43 meter vanaf de splitsing met het Molenwater. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Konin gin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt hierbij bekend dat in gaande 21 april 1987 t/m 8 mei 1987 ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken) ter inzage ligt het ontwerp van de 2e planverandering van het bestemmingsplan Reijershove. Dit plan heeft betrekking op de uitwerking door het college van burgemeester en wethouders van het tot woongebied aange wezen deel van het bestemmingsplan Reijershove tussen de centrale watergang en het westelijke gedeelte van de buurt weg, genaamd Torentrans. Gedurende bovenstaande termijn kan iedere belanghebbende tegen het ontwerp-plan bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijk bezwaar indienen. Dinsdagmiddag 7 april werd be kend dat de Middelburgse wet houder A. Bergshoeff door de Koningin is benoemd tot burge meester van de gemeente Duive land. Deze gemeente omvat de kernen Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Oosterland en Sirjansland. Het aantal inwoners is minder dan dat van Middelburg (ruim 5000), maar de oppervlakte van Duive land is groter (4940 ha tegen 3283 ha). De benoeming van de heer Bergshoeff gaat op 1 mei in. Het gemeentebestuur zal de scheiden de wethouder een openbare af scheidsreceptie aanbieden op 29 april, 's middags om vijf uur tot half zeven. Volgende week zal op deze pagina IS® een kort interview met de nieuwe burgemeester worden afgedrukt. Op zaterdag 4 april was het zover. Na een periode van intensieve voorbereiding waren het kazerne terrein en de garage van de Mid delburgse brandweer omgetoverd in één grootse bazar/rom- melmarkt. De door vele mensen ter beschik king gestelde artikelen gingen grif van de hand. Ook de oliebollen, wafels, gebakken vis, broodjes, enz. vonden grote aftrek. Reeds ver voor het einde bleek de bazar/rommelmarkt een geweldig succes. Dit laatste vond zijn grondslag niet alleen in de sponta niteit en de gezelligheid die de ge hele dag alom voelbaar waren, maar bovenal in het resultaat van de opbrengst. De "thermometer" steeg met een bedrag van 19.200,tot een bedrag van 40.000,Dit bete kent dat, hoe enorm stimulerend en plezierig deze stijging ook is, het streefbedrag van 45.000,— nog niet is bereikt. De laatste loodjes wegen het zwaarst. Mag de Stichting Magi rus '31 nog even op u rekenen?

de Faam | 1987 | | pagina 5