ander uiterlijk dan rommelige wolwinkels... I uit Q? het lakeuhart Kwekerij Moesbosch na ingrijpende verbouwing heropend Tien jaar Peeters Premier Lavooij verbouwd Auteurs signeren in 'Het Perron' Tabak- en souvenirshop 'Vlissingen' geopend FEESTELIJKE HEROPENING VAN RABO NIEUW- EN ST. JOOSLAND Europese make-up drie dagen bij Jan primeur Laban De Troye Arnemuiden totaal vernieuwd MARGREET DIELEMAN 'MAISON PARMA ANNY BLATT' Suske en Wiske-album voor Albert Heijn Opening centraal schoningsbedrijf DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 8 april 1987 WITTE ZWANEN, ZWARTE ZWANEN' Eierkleurwedstrijd voor jeugd in Miro fff Cadeau r Niet zomaar een zaakje. "Kenmerkend voor Anny Blatt pro ducten zijn kleur en kwaliteit". Duur? "Och. Wal is duur. Je moet het natuurlijk in de juiste verhoudingen zien. Als vertegenwoordigers komen die zeggen goedkopere garens te leveren blijkt het steeds weer over mindere kwaliteit te gaan. Hebben ze vergelijkbare garens, dan scheelt het niets in prijs. Er komen hier ook jonge mensen met pakweg hon derdvijftig gulden op zak. Samen zoeken we dan net zo lang tot we een passende combinatie hebben gevonden. Er ont staat altijd een reuze leuk contact tijdens dat zoeken. En als ze dan een paar maanden later terugkomen, blijkt dat ze geen kat in de zak hebben gekocht. Soms kunnen ze zich dan iets meer permiteren omdat ze ervoor spaarden". Margreet Dieleman (44) is eige naar van een breigarenspeciaal zaak aan de Weststraat in Axel. Twee jaar geleden begon ze daar onder de naam 'Maison Parma, Anny Blatt'. De start was moeilijk. Privéomstandig- heden, waarover ze liever niet praat. Haar dochter Caroline ontving toen de eerste klanten. Ondanks die - zoals ze het zelf noemt - vervelende start, liep vervolgens alles op rolletjes. Gestaag kregen liefhebbers van de exclusieve mode in de gaten welke mogelijkheden deze eer ste Anny Blatt in Nederland heeft. En behalve liefhebbers van het betere kledingwerk in Zeeuwsch-Vlaanderen, bezoe ken ook steeds meer vaste klan ten uit Midden-Zeeland en Bel gië - de thuishaven van Anny Blatt - Margreet Dieleman om er te worden geadviseerd en te kopen. "Overigens verkoop ik niet alleen garens. Voor hon derd gulden kunnen de mensen ook een trui laten breien. Er is een aantal geselecteerde breisters dat exact volgens de wensen van de klant werkt". Wat bij Anny Blatt breigarens vaststaat is mooie kleuren en kwaliteit. Het is een zaak van de verkoopster om er de kwaliteit van de service aan toe te voe gen. Margreet Dieleman: "Ik durf gerust te stellen dat deze zaak mijn hobby is. Het contact met de klant boeit me enorm. Bovendien lever je de mensen het mooiste materiaal en be denkt steeds andere combina ties. Ik merk ook vaak dat ik een sociale functie heb. Dat heb je, denk ik, als je zonder perso neel werkt. Het leukste is na tuurlijk als de mensen na een keer tevreden terug komen". Mevrouw Dieleman heeft veel vaste klanten, ook mannen. De vraag die dan onmiddellijk rijst: zijn dat allemaal mensen die veel geld over hebben voor hun kleren. Het woordje veel blijkt niet terecht. "Ik probeer de indruk weg te nemen dat de ze zaak duur is. Qua materiaal zijn de klanten hier tussen de zeventig en achthonderd gulden kwijt. Ik leg regelmatig voorde lig materiaal in de etalage. Maar je kunt ze natuurlijk moeilijk over de drempel trek ken. Onze winkel heeft inder daad een ander uiterlijk dan de rommelige wolwinkels die je overal tegenkomt. En ik besef dat een bepaalde categorie mensen hier niet binnen komt. Dat houd je toch". Breien was niet altijd de hobby van Margreet Dieleman. "Vroe ger breide ik nooit. Ik werkte als administratrice op een kan- toor. Ik had wel altijd interesse voor handwerk. Toen mijn jongste zoon, ik heb drie kinde ren, wat groter was, ben ik er mee begonnen. Ik woonde toen in Middelburg waar mijn man een baan bij de gemeente had. Ik breide voor vrienden en ken nissen. Ik weet zeker dat er nu nog mensen in truien lopen die ik heb gebreid. En dat is al een tijd geleden. Ik woon inmiddels al weer zeven jaar in Axel. In Middelburg heb ik trouwens ook de emblemen geborduurd voor het PZEM-elftal". De interesse voor het merk An ny Blatt werd gewekt toen de Axelse in Antwerpen kennis Margreet Dieleman maakte met het breigarenmerk. "Ik hoorde dat ze zich ook in Nederland wilden vestigen. Het lukte me om hier in Axel als eerste te beginnen. Inmiddels zijn er zes in heel Nederland". niddels I •land". J Kwekerij Moesbosch, het tuincen trum van de gebroeders I), en W. Joziasse aan de Galgeweg 5 te Koudekerke, is na een ingrijpende verbouwing feestelijk heropend. De opening werd vorige week donderdag verricht door burge meester drs. W.J. Plomp van Val- kenisse met het naar binnen trekken van een kar met bloemen en planten. Dat gebeurde in het bijzijn van talrijke genodigden. In zijn openingstoespraak toonde Plomp veel bewondering voor on dernemersgeest van de beide Moesbosch-directeuren. Hij noemde het vernieuwde tuincen- De zaak in luxe-huishoudelijke artikelen en rotan 'Peeters' aan de Lange Viele in Middelburg is jarig. Tien jaar om precies te zijn en natuurlijk wordt dat op de een of andere wijze gevierd. "Naar het publiek toe", stelt be drijfsleider Marien Peeters beslist vast. "Geen feestje, geen receptie maar leuke aanbiedingen en dan hel hele jaar door". Alles bij el kaar is er in die tien jaar zaken doen niet echt veel veranderd is de zijn conclusie. "Goed, het pu bliek is critischer geworden, het assortiment is breder en dieper ge worden en het publiek wil graag weten wat het koopt en stelt daar dan ook de nodige eisen aan. Me de dankzij dat publiek bestaan wij dus ook tien jaar en wij vin den het eigenlijk vanzelfsprekend dat het publiek daar ook van mee profiteert". Toch feest dus... trum 'een glazen stad' waarin het goed toeven is. De burgemeester had namens het bedrijf een bloe- mengroet voor de 'buren' van Moesbosch. Alle bewoners van hel nabijgelegen verpleeghuis 'Der Boede' kregen daarbij een vaas met een tak orchideeën. Een bewonersdelegatie nam het ge schenk symbolisch in ontvangst. Moesbosch 'nieuwe stijl' heeft nu de beschikking over 2.700 vier kante meter binnenverkoop en een evengroot gedeelte voor buiten- verkoop. Voorts is er 7.500 vier kante meter in gebruik voor de teelt van potplanten en er is een parkeerterrein van 2.500 vierkante meter. De ingang is verplaatst naar de zijkant van het bedrijf en heeft automatisch opengaande deuren, zodat ook rolstoelgebrui kers ongehinderd het tuincentrum kunnen bezoeken. Naambordjes geven duidelijk aan waar de ver schillende afdelingen zijn ge vestigd. Er is ruim een half jaar verbouwd bij Moesbosch. Felicitaties waren er ook van de Nederlandse vereniging van tuin centra waarbij Moesbosch is aan gesloten. De secretaris van die vereniging, J. Keyzer, noemde de heren Joziasse 'nuchtere en ener gieke ondernemers' die met hun tijd meegaan. Om bij de tijd te blijven bood het personeel - momenteel 24 man/vrouw sterk - een klok aan. De kinderen van de familie Jozi asse hadden dezelfde gedachte als het personeel en kwamen even eens met een klok op de proppen. Directeur W. Joziasse gaf aan het begin van de feestelijke bijeen komst een overzicht van het be drijf dat in 1939 door de ouders van het tweetal - zij woonden de heropening ook bij - was begon nen als groente- en druivenkweke- Minister Braks van landbouw en visserij heeft zich bereid ver klaard om op woensdag 13 mei de officiële opening te verrichten van het centraal schoningsbedrijf van de Cebeco-Zuidwest in Mid delburg. Het centraal schoningsbedrijf is D. Joziasse, nu helemaal bij de tijd dankzij een cadeau van het per soneel. rij. In 1969 namen de twee broers het bedrijf over, in 1972 kwamen de bloemen erbij en gedurende die tijd werd stap-voor-stap het be drijf uitgebouwd tot wat het nu is, een tuincentrum met een com pleet assortiment artikelen en pro- dukten. Directeur D. Joziasse sprak tot besluit van hel officiële gedeelte een dankwoord. Daarna was er een ongedwongen feest in het tuincentrum. van belang voor de zaadvoorzie ning en daarmee voor de land bouw in Zeeland, de Zuid- Hollandse eilanden en West- Noordbrabant. Aansluitend op de opening staan op 14 en 15 mei open dagen op het programma. Om precies klokslag 10 knipte donderdagochtend A.J. Lavooij een lint door, pal daarop ging een hek omhoog en daarmee was de verbouwde herenmodezaak 'Pre mier Lavooij' aan de Lange Delft in Middelburg heropend. „De belangrijkste verbouwing is eigenlijk de nieuwe pui", vertelt F. Lavooij. „De oude stond er al twintig jaar en het werd hoog tijd daar eens verandering in te bren gen. De nieuwe pui is nu 'uitnodi- Lavooy junior en senior. gender' en behalve dat het publiek de etalage kan bekijken, hebben ze direct doorkijk in de winkel. Niet alleen de pui is nieuw, maar ook het interieur is aangepast aan deze tijd. Ook de verlichting is aangepast en in plaats van de oude vertrouwde verlichting zijn er nu halogeen met pl-lampen. Dankzij deze ver lichting hoeft de klant niet meer naar buiten om de kleuren van de gekochte kleding in het daglicht te bekijken, want dit systeem bena dert het daglicht. „Het enige dat onveranderd is gebleven is het as sortiment en de bediening", ver zekert F. Lavooij. Het assortiment dat 'Premier Lavooij' brengt richt zich op 'jong en oud'. Daarnaast beschikt de herenmodezaak nog over een eigen kleermakerij. De totale verbouwing heeft een maand in beslag genomen. In het kader van het honderd jarig bestaan heeft Willy Van- dersteen voor Albert Heyn een Suske en Wiske-album ge maakt. Dit nieuwe verhaal van Standaard Uitgeverij kreeg de titel 'Witte zwanen, zwarte zwanen'. Het speelt zich af in geheel Nederland, met de Zaanstreek als cen trum voor de handelingen. De auteur liet zich voor dit verhaal inspireren door de ka rakteristieke Zaanse bouwstij len, zoals onder meer op de Zaanse Schans zijn te vinden. En uiteraard speelt ook de te- letijdmachine van Professor Barabas een rol - voor hem is het immers een klein kunstje om Suske en Wiske honderd jaar terug te brengen. Voor de museumwinkel van Albert Heijn werd op 25 maart een bijzonder gebon den exemplaar aangeboden in de Zaanse Schans dooï Willy Vandersteen aan- Gerrit Jan Heijn, kleinzoon van de oprichter, Albert Heijn sr. In de AH-vestigingen is dit Suske en Wiske exemplaar te koop voor 2,95. Stripboeken hebben altijd wel een bepaalde aantrekkingskracht. Wie kent ze niet? Asterix en Obe lisk, Kuifje, Paling en Ko om maar niet te spreken over Suske en Wiske. Op het ogenblik staan in de top tien van de stripwereld: 'Agent 327' en 'De generaal'. De eerste weet vaak de moeilijkste zaken op te lossen en de genraal gaat steeds met al zijn pogingen om de macht te grijpen de mist in. De auteurs van deze stripboeken. Martin Lodewijk en Peter de Smet zijn zaterdag 11 april tussen 14 en 17 uur aanwezig in stripwin kel 'Het perron' aan de St. Janstraat in Middelburg om hun boeken te signeren. Martin is verder bekend om zijn scenario's voor de strip 'Storm' van Don Lawrence, Johny Good- bey en Matt Marteau. Peter tekende eerder Joris PK en de strip Otto, Olivier en Oscar. Voor kinderen van vier tot twaalf jaar houdt Miro Center in Vlissin- gen van woensdag 15 tot en met zaterdag 18 april een eierschilder- wedstrijd. De deelnemers worden in drie groepen verdeeld en in elke groep kunnen drie prijzen worden gewonnen. De prijsuitreiking vindt plaats op zaterdag 25 april om 11 uur. De groepen zijn: vier tot zes jaar, zeven tot negen jaar en tien tot twaalf jaar. Het is niet nodig om zich vooraf in te schrijven. Ieder een die gedurende genoemde da gen in het Miro Center aanwezig is, kan meedoen. Voordien dreef ze een antiekhan del, besloot iets anders te gaan doen en sinds kort heeft de an tiekwinkel aan het Bellamypark in Vlissingen plaats gemaakt voor een tabaks- en souvenirshop 'Vlissingen'. Eigenaresse Joke van der Bliek vond het een prima overgang. "Antiek is leuk, maar in deze branche heb ik veel meer contact met het publiek en dat is voor mij het belangrijkste." Behalve de nodige rookwaar ver koopt Joke allerlei strandspulle- tjes voor de jeugdigen, die plotse ling besluiten om met zand te gaan spelen. Binnen het assorti ment van de souvenirs ontbreken vanzelfsprekend de molentjes, klederdrachtpoppen niet en staat er een groot rek met ansichtkaar ten. Waar Joke speciaal de aan dacht op wil vestigen zijn miniatuur-schilderijtjes (compleet met ezel) die verschillende strand gezichten voorstellen. De kunstwerkjes worden vervaar digd door een Vlissingse schilder en zullen zeker voor de komende toerist een 'leuke herinnering' aan Vlissingen moeten worden. Met het inwerkingstellen van de snelkas heropende burgemeester Chr. G.J. Rutten van Middelburg vorige week vrijdag het vernieuw de gebouw van de Rabo-bank aan de Oude Rijksweg 54 in Nieuw en Sint Joosland. De groei van de laatste jaren maakte het noodza- Ook in de wereld van de make-up heeft de computer zijn intrede ge daan. Voor de samenstelling van de produkten werd dit stukje techniek natuurlijk al eerder toegepast maar beslist nieuw is de toepassing van de computer bij de make-up zelf, of beter gezegd welke kleurencombi naties passen het best bij welk gezicht. De Europese première van deze "wondere wereld" is te zien op 8, 9 en 10 april bij Parfumerie Jan La- ban in de Segeersstraat in Middelburg. Overigens is het vernuft niet al leen te zien, maar zowel de mannelijke als de vrouwelijke bezoekers kunnen het nog proefondervindelijk meemaken ook. "Het heet high-tech, maar in feite is deze computer van het Japanse cosmeticamerk Shiseido zo simpel als wat", legt Jan Laban uit. "Er wordt een zwart/wit afdruk ge maakt van het gezicht, waarna bovendien nog een extra afdruk wordt geproduceerd, waarop het oog sterk is uitvergroot. Deze af druk heeft een linnenstructuur. Daarop kan onze schoon heidsspecialiste bepaalde make up kleuren aanbrengen. De foto wordt dus als het ware inge kleurd. Uiteraard wordt dan wel rekening gehouden met de eigen wensen van de klant. Doordat het oog op de afdruk zo sterk is ver groot, kan er een apart advies ge geven worden over de geschiktste oog make-up en hoe men deze het best kan aanbrengen. Op deze manier kan de klant dus direct het resultaat zien, zonder dat make-up wordt aangebracht of zelfs het gezicht maar wordt aangeraakt". Uiteraard krijgen de bezoekers hun 'nieuwe uiterlijk op papier' mee naar huis. Wie afgelopen donderdag de win kel in textiel en mode van de firma De Troye aan de Noordstraat in Arnemuiden binnenstapte, moet zich wel even in de ogen hebben gewreven. Het oude vertrouwde interieur was vertrokken en bad plaats gemaakt voor een nieuwe inrichting, geheel aangepast aan de eisen die de twintigste eeuw nu eenmaal stelt. Zo is onder meer het plafond ver laagd, heeft alles een 'eigen plek' en dankzij de kleurencombinaties lijkt de winkel aanzienlijk groter geworden. „Het was eigenlijk wel nodig", vertelt eigenaar J.L. Maijers. „In de afgelopen jaren is het assorti ment nogal uitgebreid en het is zaak om daar overal een plekje kelijk dat het bankgebouw uitge breid en aangepast moest worden. Het bankgebouw in Nieuwland fungeert als hoofdkantoor van de Rabobank 'Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland'. In Ar nemuiden, waar de bank in 1923 is opgericht, is eveneens een kan toor. Om de groei van de bank naar behoren te kunnen opvangen moest het personeelsbestand (14) worden uitgebreid. Dit leidde tot ruimtegebrek in het Nieuwlandse bankgebouw. Bovendien was de inrichting niet meer geschikt voor de huidige manier van bankieren, waarbij vooral de nadruk wordt gelegd op het persoonlijk begelei den en adviseren van de cliënt. Ook de automatisering vereiste aanpassing van het interieur. De uitbreiding en verbouwing le verde een modern en praktisch in gericht bankgebouw op met apar te 'open' balies, hetgeen het con- voor te vinden. Aan de andere kant is ook de smaak van het pu bliek veranderd en moet je daar op in kunnen spelen. Zoals nu al les is ingericht is alles veel over zichtelijker. Er is een aparte hoek voor huishoudtextiel, baby- en kinderkleding,' de confectie en niet te vergeten de boerinnekle- ding, nog steeds een van de speci aliteiten van het ruim 40 jaar oude bedrijf. Voorafgaand aan de ope ning hield De Troye een informele receptie, waarbij de Arnemuide- naren op hun gemak hel nieuwe interieur konden bewonderen. tact tussen cliënt en personeel ten goede komt. Nieuw zijn ook de beeldschermen met toetsenborden waarmee de transacties, als opna men en storten, sneller kunnen worden uitgevoerd. Een andere noviteit is ook de 'au tomatische kassier', een modern veiligheidssysteem waarbij kogel vrij glas achterwege kan blijven. Enkele balies hebben een zitgele genheid en voor vertrouwelijke zaken zijn twee spreekkamers in gebouwd. Gelijkvloers zijn ook de kamer voor directeur M. Va der en het dagarchief onderge bracht. De bestuurskamer, een kantine en twee archiefruimten zijn op de eerste etage gehuisvest. In zijn openingstoespraak zei bur gemeester Rutten trots te zijn op zo'n fraai bankgebouw in zijn ge meente. Drs. K.J. Merk sprak na mens Rabobank Nederland toen hij steldé dat het vernieuwde bankgebouw optimaal is ingericht met het oog op de toekomst. Ter gelegenheid van de herope ning van het nieuwe bankgebouw kregen de zeven basisscholen in Nieuwland en Arnemuiden een complete computcruitrusting be staande uit toetsenbord, beeld scherm en printer. De vertegen woordigers van de scholen kregen de apparatuur symbolisch tijdens het officiële gedeelte uitgereikt. Bankvoorzitter P.A. Minnaard maakte dit 'gebaar naar de jeugd' bekend. Burgemeester Rutten drukt de computer in en opent daarmee het nieuwe bankgebouw.

de Faam | 1987 | | pagina 9