in Midden Zeeland 9 april - 15 april FILM Lezen DE MARSKRAMER TIMMERT AAN DE WEG VERGETEN COBRA BIJ AHREND VLISSINGEN Expositie Rie Baauw 'Zilte Swing' op de radio EXPOSITIE PODIUM Stuiverconcert Vlijt en Volharding Optreden van 'De Smiezen' Concerten Zeeuws Orkest in Vlissingen en Middelburg Fluit- en pianorecital in Lutherse kerk Middelburg DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 8 april 1987 Familie-avond Harmonieorkest NIEUWSTE FILM SYL VESTER STALLONE Wijzer in ziekenhuis Eerste druk '86 De fabels van La Fontaine Panorama van Nederland België Do. 9 apr. t/m wo. 15 apr. Première kindertheater met stuk over reclame Het gaat goed met het Middel burgse kindertheater 'De Mars kramer'. Voor een stuiver naar een con cert? Ja. Dat kan en wel op zater dag 11 april. Op die dag houdt de Souburgse muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' in het 'Scheldekwartier' in Vlissingen haar traditionele stuiverconcert. Het programma wordt verzorgd door het Souburgse koperkwin tet, jeugdkorps en de fanfare en als gastvereniging laat de harmo nie 'Oranje' uit Wouw onder lei ding van René de Jong ook het een en ander horen. Voor de Souburgse fanfare is dit het eerste grote concert onder lei ding van de nieuwe dirigent Ger Blom. Na afloop van het concert zorgt de Fiësta Band voor dansmuziek en kunnen de beentjes van de vloer. Het muzikale evenement begint om 19.30 uur en de entreeprijs be draagt, zoals gezegd, één stuiver. Na een succesvolle start met een circusprogramma, waar 32 kinde ren allerlei kunsten uithaalden, startte 11 maart alweer een nieu we productie: 'De STER'. De pre mière van dat stuk is te zien op woensdag 15 april in 'Schutter- hof' in Middelburg. Het gegeven van de voorstelling is vrij eenvoudig. De kinderen ge ven een blokje STER-reclame weer in hun eigen bewoordingen en op de manier zoals zij de recla me ervaren. Dat het soms heel verrassend en fris kan zijn is dui delijk. Maar het kindertheater zit ook na deze voorstelling niet stil, want op 10 juni gaat er wéér een productie in première dat als thema 'mu ziek' meekreeg. Met 'muziek' moet dan niet direct gedacht wor den aan het bespelen van een in strument, maar dat kan natuur lijk van alles zijn. Een swingende dans, een traditionele dans van een negerstam, rap of boogie. Al les kan en mag dus mits er maar muziek aan te pas komt. Verder heeft 'De Marskramer' nog het plan om een nieuwsbrief uit te geven voor scholen, ouders, de kinderen zelf en andere belang stellenden. Kinderen die zich tot het grote of kleine toneel voelen aangetrokken kunnen zich natuurlijk nog steeds opgeven om deel uit te maken van het 'Marskramer-feam'. Tele foon: 01180-38172. De voorstelling van "DE STER" begint om 14 uur. "De Smiezen 'De Smiezen', misschien wel de onbekendste groep van Neder land treedt zaterdag 11 april op in 'Razzmatazz' in Oost-Souburg. De bezetting van de groep bestaat uit Chris Bos (zang, snaren), Huub Simons (doedelzak, percus sie, hobo, fluit), en Ronald Veer man (gitaar, zang en diversen). Het optreden van 'De Smiezen' begint om 20.30 uur. Het Zeeuws Orkest onder leiding van Louis Stotijn verzorgt don derdag 9 april een concert in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Een dag later, vrijdag 10 april is het concert nog eens te beluisteren in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Als solist treedt de pianist Martijn van den Hoek op. Martijn van den Hoek is overi gens niet 'de eerste de beste'. Op reeds 12-jarige leeftijd werd hij toegelaten tot het conservatorium en dat dit alles niet zonder succes ging moge blijken uit zijn so listendiploma dat hij in 1975 'cum laude' haalde en hem bovendien de studie voor de 'Prix d'Excel- lence' opleverde. De prijzenkast werd aangevuld met de eerste prijs van het Interconservatoriaal pia noconcours in 1977 en een jaar la ter de Prix d'Excellence en de Goethe-prijs. Om de rij compleet te maken werd hij eerste tijdens het Rencontre des jeunes pianistes in Asnières in Frankrijk. Het programma dat gebracht wordt bestaat uit de Marche Hon- groise van H. Berlioz, het tweede pianoconcert van F. Liszt en de eerste symphonie van G. Mahler. Beide concerten beginnen om 20 uur. Pianist Leen de Broekert en fluitist Maurice Heugen verzorgen zondag 12 april een recital in de Lutherse Kerk in Middelburg. Deze bekende Zeeuwse musici spelen werken van Kreuzer (een tijdge noot van Beethoven), Gaubert en Huë. Het concert begint om 16 uur. *Maurice Heugen (r) en Leen de Broekert (I). Martijn van den Hoek, piano. Onder het motto 'Laat je horen, speel mee in ons korps' geven de blokfluitgroepen, leerlingmuzi kanten en het juniorenkorps van het Middelburgs Muziek Korps donderdag 9 april een demonstra tie van wat in enkele jaren bereikt kan worden. Het muzikale gebeuren vindt plaats in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal in Mid delburg en begint om 19 uur. Tij dens die avond wordt er tevens aandacht besteed aan de oplei dingsmogelijkheden voor toe komstige muzikanten. Kunst heeft duidelijk invloed op leef- en werkklimaat. Dat is abso luut zeker. En dat er wel degelijk ruimte is voor kunst laat Advies centrum Ahrend aan de Pres. Rooseveltlaan in Vlissingen al en kele jaren zien in de showroom. In de periode van woensdag' 15 april tot en met vrijdag 15 mei heeft Ahrend wel een heel bijzon dere reeks schilderijen onder zijn dak: namelijk die van Daniël Snelders (Daan 'd). Het is een ex positie die langs alle Ahrend- vestigingen in het land trekt. Daniël Snelders ('46-'86) wordt gerekend tot de groep Cobra (Ko penhagen, Brussel en Amster dam). Hij hield zich niet alleen De Goese kunstenares Rie Baauw exposeert een aantal van haar aquarellen en olieverfschilderijen in het surfcentrum 'Het Veerse Meer' in Arnemuiden. Het thema van de expositie is 'Zeeland, water en wolken' en de tentoonstelling is te bezichtigen tot augustus. bezig met schilderen maar ook met architectuur. Zijn industriële vormgeving en glazenierskunst werden gehonoreerd met nationa le en internationale opdrachten. Ahrend meent dat het werk van Daan 'd -ook wel de vergeten Co bra genoemd- uitstekend is te combineren met moderne en strak vormgegeven meubilair, zoals Ahrend dat verkoopt. De expositie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. DONDERDAG 9 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'The gol den child' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Crocodile Dundee' 20 uur. *Meccano Mid delburg 'Mona Lisa' 20 uur. *Electro Middelburg 'Peggy Sue got married' 20.30 uur. VRIJDAG 10 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'The gol den child' 19 en 21.30 uur. 'The starmaker' 23.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 19, 21.30 en 23.30 uur. *Grand Thea ter Goes, 'Crocodile Dundee' 19 uur. 'Iris' 21.30 uur. *Meccano Middelburg 'My life as a dog' 20 uur. 'Mona- Lisa' 22.30 uur. *Electro Middelburg 'Peggy Sue got married' 20.30 uur. ZATERDAG 11 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'The gol den child' 14, 19, en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen "De nieuwe troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Labyrinth' 14 uur. 'Crocodile Dundee' 19 uur. 'Iris'21.30 uur. *Meccano Middelburg 'My life as a dog' 15 en 20 uur. 'Mona Lisa' 22.30 uur. *Electro Middelburg 'Peggy Sue got married' 20.30 uur. ZONDAG 12 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'The gol den child' 14, 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'De nieuwe troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Labyrinth' 14 uur. 'Crocodile Dundee' 19 uur. 'Iris' 21.30 uur. *Meccano Middelburg 'My life as a dog' 15 uur. 'Mona Lisa' 20.30 uur. MAANDAG 13 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'The gol den child' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Crocodile Dundee' 20 uur. *Meccano Mid delburg 'The Mission' 20.30 uur.*Electro Middelburg 'Peggy Sue got married' 20.30 uur. DINSDAG 14 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'The gol- denchild' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Over the top' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Crocodile Dundee' 20 uur. *Meccano Mid- delburg 'The mission' 20.30 uur. WOENSDAG 15 APRIL *Alhambra I Vlissingen 'The gol den child' 14 en 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'De nieuwe troetelbeertjes' 14 uur. 'Over the top' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Crocodile Dundee' 20 uur. *Meccano Middelburg 'My life as a dog' 15 uur. 'The mission' 20.30 uur. *F,lectro Mid delburg 'Out of Africa' 20.30 'Zilte Swing' is door de stichting BEO (voorheen de stichting BU- MA) uitgenodigd voor het maken van radio-opnames. De opnames, worden op een later tijdstip door de VARA-radiouitgezonden. Het concert dat 'Zilte Swing' geeft maakt onderdeel uit van een serie van 16 concerten, gewijd aan Nederlandse jazz en geïmprovi seerde muziek. *Zilte Swing. 'Over the top': armpje drukken Zeeland mag dan de onterechte naam hebben 'zuunig' te zijn, als het echter aankomt op het verto nen van 'de nieuwste' films, zijn ze er als de kippen bij om die rol prenten zoals dat heet in huis te hebben. Geen wonder dan ook, dat de nieuwste film van Sylvester Stallone 'Over the'top' in Vlissin gen draait. De film is te zien in Alhambra II op donderdag, maandag tot en met woensdag oin 20 uur, vrijdag om 19, 21.30 en 23.30 uur en zaterdag en zondag oin 19 en 21.30 uur. Hei verhaal gaat over de trucker Lincoln Hawk, die in het grijze verleden vrouw en kind heeft ver laten. Zijn ex-vrouw moet voor een zware operatie in het zieken huis worden opgenomen en vindt dat Mike (de zoon) maar eens kennis moet maken met zijn va der. Lincoln haalt Mike af met zijn truck en ze beginnen aan een driedaagse rit naar Californië. Mike gaat zeer tegen zijn zin mee en maakt zijn vader duidelijk dat- ie het alleen maar doet omdat zijn moeder het zo graag wilde. Hoe wel Mike zich afstandelijk blijft gedragen, weet Lincoln met zijn ontwapenende eenvoud toch enigszins het ijs te breken. Mike heeft dan al kennis gemaakt met de kracht van zijn vader bij het armdrukken, een populaire sport onder de vrachtwagenchauffeurs. Lincoln leert zijn zoon de kneep jes en gooit hem voor de leeuwen tegen een knaap die een kop gro ter is. Uiteraard verliest Mike en loopt kwaad en beledigend weg. Lincoln praat op hem in en Mike wint. Dat is het keerpunt en de reis verloopt verder in een opper beste stemming. In het ziekenhuis horen ze dat Lincoln's ex-vrouw is gestorven. Mike is woedend en verwijt Lin coln hun oponthoud onderweg. Van het één komt natuurlijk het ander en Lincoln rijdt met zijn truc het grote landhuis van zijn schoonvader binnen. Lincoln be land in het .spinhuis, besluit zijn vrachtwagen te verkopen en gaat richting Las Vegas, waar de we reldkampioenschappen armdruk ken worden gehouden. Bij de bookmakers staat hij 20-1 geno teerd - niet best dus - en hij zet al zijn geki in op zichzelf. Lang zaam maar zeker werkt hij zich naar de kwartfinales, intussen is Mike er achter gekomen dat zijn vader zo'n slechte vent nog niet is zoals altijd werd beweerd en gaat eveneens richting Las Vegas. Hij is nog net op tijd om Lincoln over een inzinking heen te helpen. Een kolkende arena is getuige van een zinderende finale waarin Lin coln (uiteraard) de kolos Bill Hur ley verslaat. Scene uit over the top Huiswerk voor ouders is een boek van Drs. R. Schoufour en gaat ook over de relatie tussen ouders en kinderen. Meer in 't bijzonder van kinderen die voortgezet on derwijs volgen. Het geeft nuttige wenken over de schoolkeus, over het doel van het onderwijs, de keuze van pakketten en taken en de lessen zelf plus daarbij voorko mende leerproblemen. Het doel van dit boekje is ouders een beter inzicht geven in de problemen van schoolgaande jongeren. Eerder verscheen van deze auteur het boekje "Huiswerk, maak er wat van", bestemd voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs. De uitgave "Huiswerk voor ouders" (verschenen bij Swets en Zeitlin- ger in Lisse) kost 21,50. Dr. Anna A.A. Terruwe is werk zaam als psychiater en houdt zich intensief bezig met de verschijnse len die de oorzaak zijn van "De toename van agressie, suïcide en druggebruik binnen de consump tiemaatschappij". Dat is ook de titel van haar zojuist bij de Tijdstroom in Lochem versche nen boekje. Dr. Terruwe laat zien hoe kinderen in hun functie- en vooral contactontwikkeling steeds weer gefrustreerd kunnen worden. Daardoor missen ze het vermogen vertrouwen te krijgen in hun omgeving en hun zelfver trouwen te versterken. Een erg nuttig boekje voor vooral jonge ouders die door de inzichten van Anna Terruwe hun moeilijke taak als opvoeder beter kunnen vol brengen (prijs 12, Veel van de 800.000 mensen die jaarlijks een operatie ondergaan weten nauwelijks wat er met hen gebeurt. In het boek 'Beter weten, beter genezen' vertellen twee art sen (Dr.J. de Boer en Prof-Dr. A. Zwaveling) wat ieder moet weten voor hij of zij een operatie onder gaat. leder lichaamsdeel wordt besproken, de stoornissen komen ter sprake en de eigenlijke ingreep wordt stap voor stap beschreven. Er is een apart hoofdstuk gewijd aan de narcose en hoe er in een ziekenhuis wordt gewerkt. Uitg. Holkema Warendorf/Houten. Prijs 34,90. Onder deze opvallende titel ver scheen dit boek als eerste van een serie jaarboeken over het Neder landstalige literaire proza. In 1986 verschenen bij de literaire uitgeverijen ruim 200 titels in eer ste druk. Daar zijn o.a. romans, novellen en verhalenbundels bij. De uitgave 'Eerste Druk' brengt deze produktie in kaart en bevat bovendien indringende besprekin gen van een kleine vijftig opval lende romans van schrijvers als Maarten 't Hart, Inez van Dulle- men, Willem Brakman en Hannes Meinkema. Na een weergave van de inhoud wordt de stijl bespro ken en een interpretatie gegeven. Ook worden per boek citaten uit recensies .afgedrukt. 'Eerste druk '86' verscheen bij Walva-Boek in Apeldoorn en kost 15, Er zijn veel uitgaven van de be roemde fabels van deze Franse verteller. Er is echter in deze eeuw in Nederland geen complete uit gave verschenen van zijn twaalf boeken met fabels. ICOB in Al phen aan de Rijn verplichtte de vele bewonderaars van La Fontai ne met de foto-mechanische her druk in één band van de oor spronkelijke uitgave. De vertaling is van J.J.L. ten Kate, de eerste uitgave hiervan verscheen in de jaren 1868-1871 bij Uitg. Binger. De fabels zijn voorzien van de houtsneden van de beroemde Franse kunstenaar Gustave Doré (1832-1883) en vormen voor de liefhebbers van de fabels en de schitterende illustraties een koste lijk bezit. De prijs van deze bijna 900 bladzijden tellende uitgave is bijzonder aantrekkelijk n.l. slechts 29,90. U hebt een goede buitenlandse vriend of relatie die u wilt laten zien hoe Nederland er uit ziet. Of u gaat op reis en zoekt een boek dat buitenlanders een goede in druk geeft van ons land en België. Of u wilt voor uzelf fraaie beel den bewaren van alle mooie plek jes waar u bent geweest. In al die gevallen is 'Panorama van Neder land België' een schitterend boekwerk. Er staan ruim 500 kleurenfoto's in van beide lan den, waaronder vele luchtfoto's. Bovendien geven 150 sfeervolle gewassen pentekeningen van Ma- rius Jansen een boeiend en infor matief beeld van veel plekjes in de Lage Landen die een bezoek waard zijn. Er zijn foto bijschriften in het Engels, Frans, Duits en Nederlands. Toch is de prijs van dit door ICOB in Al phen aan de Rijn uugegeven boek slechts 29,90. MIDDELBURG Balans 17, Wies de Bies, beeld houwwerken, tekeningen. Martin Mc Namara, tekeningen. Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Centrum Nieuwe Muziek (Achter de Houttuinen 30). Willem Buijs, affiches. Tijdens kantooruren; de concerten en op za. van 11 tot 16 uur. Galery Het Dok (Dam 46). Nelle- ke Montfoort, schilderijen/Ge mengde Technieken. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Galerie Montparnasse (Rei- gerstraat 1). Nico Vrielink, schil derijen. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur. Galerie "De Wijnstock" (Bel- linkstraat 32), Annette Bredero de, versierde eieren, antieke vo gelkooien, antieke tuinvazen. Ele- onore de Koning, planten. Do. t/m za. van 11 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). Roe! Mollema, keramiek. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Pannering (Reigerstr. 9). Leerlin gen van Andries Minderhout, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. Provinciehuis (Sint Pieterstraat 42). Historische ambtscostuums. Ma. t/m vr. van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Café-Restaurant De Schouwburg (Molenwater 99). Monique van Wijk, tekeningen en schilderijen. Ma. t/m za. van 10 tot 19 uur. De Vleeshal (Markt) Paul de Nooijer, kunstfoto's. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Theodor Schokker, beelden, Dirk van Voorst, monotype's/olieverf en Minne Vijver, schilderijen. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 lot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3). "Aanwinsten". Cultuur- en na tuurhistorische objecten, evenals archeologische vondsten.Ma. t/m vr.van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6). Geprepareerde vleermuizen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. VEERE De Schotse Huizen (Kaai 25). Rei- mond Kimpe, (1885-1970). Schil derijen en literaire werken. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Bellamy 19 (Bellamypark 19). Philippe van den Berg, accent te kenen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en insek- ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA). Albert Verburg, fo to's, tekeningen, fotoschilderijen. Dagelijks van 11 tot 21.30 uur. DONDERDAG 9 APRIL 'Der Bettelstudent', Schouw burg, Middelburg, 20 uur. Het Zeeuws Orkest met Martijn van den Hoek, St. Jacobskerk, Vlissingen, 20 uur. Familie-avond Harmonieorkest, Concert- en Gehoorzaal, Middel- burg, 19 uur. VRIJDAG 10 APRIL Het Zeeuws Orkest met Martijn van den Hoek, Concert- en Ge hoorzaal, Middelburg, 20 uur. 'Der Bettelstudent', Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Danskern met oude, moderne dansen, Vestzaktheater, Vlissin gen, 20.30 uur. Barok Ensemble Philomel, Bur gerzaal stadhuis Middelburg, 20.15 uur. 'Even omzien', (musical) Ned. Ver. van Huisvrouwen, Schouw- burg, Middelburg, 14 uur. ZATERDAG 11 APRIL 'Der Bettelstudent', Concert zaal, Zierikzee, 20 uur. 'De Smiezen', Razzmatazz, Oost-Souburg, 20.30 uur. Stuiverconcert 'Vlijt en Volhar ding', Scheldekwartier, Vlissin gen, 19.30 uur. Guy Klucevsek, accordeon, Cen trum Nieuwe Muziek, Middel- burg, 20.30 uur. ZONDAG 12 APRIL Koffieconcert: Het Taffanel blaaskwintet, Lunchcafé, Goes, 12 uur. Koffieconcert door het Jolivet harpkwintet, Neeltje Jans, 11 uur. Piano/fluitrecital. Lutherse kerk. Middelburg, 16 uur. DINSDAG 14 APRIL 'Pulp' (toneel). Rijksscholenge meenschap 'Scheldemond', Vlis singen, 14 uur.

de Faam | 1987 | | pagina 7